اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه (شرایط 2021)

france Flag

کشور فرانسه به دلیل جاذبه های گردشگری و اقتصاد خوب خود توانسته نظر بسیاری از مهاجران را به سوی خود جلب کند. راه اندازی کسب و کار در این کشور با استفاده از ویزای اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان تر و آسان تر است. اگر قصد دارید از طریق ویزای اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه به این کشور مهاجرت کنید، توصیه ما به شما این است که این مقاله را تا آخر مطالعه کنید. زیرا که با خواندن این مقاله به بسیاری از سوالات شما پاسخ داده می شود.

 • اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه چیست؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه چیست؟
 • شرایط و هزینه تمکن مالی فرانسه به چه صورت است؟
 • ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی فرانسه مناسب چه افرادی است؟
 • شرایط مورد نیاز برای اخذ تابعیت و اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه چیست؟‌

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط تمکن مالی فرانسه

آب و هوای مناسب و شرایط اقتصادی خوب از جمله عواملی است که فرانسه را به یک مقصد محبوب برای مهاجرت تبدیل کرده است. یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور استفاده از خود حمایتی فرانسه می باشد. با استفاده از این روش می توانید در کمترین زمان ممکن به کشور فرانسه مهاجرت کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد اخذ اقامت و شرایط از طریق تمکن مالی در فرانسه، ویزای تمکن مالی فرانسه و اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه صحبت کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شهروندان فرانسه می توانند از تاریخ 7 ژانویه سال 2020 بدون داشتن ویزا به 186 کشور سفر کنند. رنکینگ 1 در جهان به پاسپورت فرانسوی تعلق گرفته است.

اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه
Parisian-bridge

1. نگاه اجمالی به تاریخچه فرانسه و ویزای خود حمایتی فرانسه

کشور فرانسه در شمال غربی اروپا قرار گرفته و از نظر فرهنگ و تاریخ نقش مهمی را در جهان برعهده دارد. اقیانوس اطلس، دریای مدیترانه، آلپ و پیرنه ها از جمله مناطقی هستند که در اطراف فرانسه واقع شده اند.

فرانسه در تولید محصولات کشاورزی در اروپا نقش چمشگیری دارد و در صنایع مختلف قدرت بسیار بالایی دارد. کشور فرانسه برای شهروندان خود آموزش های رایگان و نکات مراقبت های بهداشتی و برنامه های بازنشستگی ارائه می دهد. یکی از روش های مهاجرت به فرانسه استفاده از ویزای اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه می باشد.

در ادامه مقاله در مورد شرایط و هزینه تمکن مالی فرانسه صحبت می شود.

2. اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه چیست؟

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

اگر قصد دارید برای مهاجرت از طریق برنامه اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه اقدام کنید، لازم است گفته شود که دیگر هیچ نیازی به سرمایه گذاری ندارید و تنها با اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه می توانید پاسپورت این کشور را به دست آورید.

برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه یا ویزای خود حمایتی، فرد باید ثابت کند که شرایط مالی مناسبی دارد. به همین دلیل فرد باید حساب بانکی خود را به سفارت ارائه دهد. البته لازم به ذکر است که روش های دیگر مهاجرتی همچون ثبت شرکت در فرانسه یا خرید ملک در فرانسه نیز همین شرایط را دارند.

حساب بانکی ارائه شده به سفارت باید موجودی بالایی داشته باشد، با این حال نیازی به سرمایه گذاری موجودی حساب ارائه شده به کشور فرانسه نیست.

3. شرایط و هزینه تمکن مالی فرانسه به چه صورت است؟

 • داشتن درآمد ماهانه: هر فرد بایستی مبلغ 3.000 یورو را در هر ماه و به ازای همسر خود 1.400 یورو و همچنین به ازای هر فرزند در هر ماه مبلغ 750 یورو را ارائه کند.
 • داشتن سپرده مالی در بانک: هم چنین می باید یک مبلغ اولیه را در حساب خود ارائه نماید. بدین صورت که فرد بایستی مبلغ اولیه 40.000 یورو برای خود و مبلغ 20.000 یورو برای همسر و مبلغ 10.000 یورو برای فرزند کمتر از 18 سال خود ارائه نماید.

کدام منابع درآمدی برای ارایه مورد قبول است؟

 1. درآمد حاصل سود سپرده ی بانکی
 2. درآمد حاصل سود سهام
 3. حقوق بازنشستگی
 4. درآمد حاصل از اجاره ی ملک
 5. درآمد حاصل از کسب و کار از راه دور
 • سند ملکی: متقاضی اصلی یا همراهان حتما باید سند ملکی در روز سفارت همراه با دیگر مدارک ارایه دهند.
 • نداشتن سابقه کیفری.

در ادامه مقاله در مورد شرایط ویزای خود حمایتی و نحوه دریافت پاسپورت فرانسه صحبت می شود.

4. ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی فرانسه مناسب چه افرادی است؟

 1. بازنشستگان
 2. افراد با شرایط مالی مناسب
 3. افراد در پی مهاجرت در کوتاه ترین حالت

افرادی که سن آنها بیشتر از 40 سال است، شانس بیشتری برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه دارند.

5. اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه

برای اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه، متقاضی می تواند مدارک خود را به سفارت فرانسه در تهران تحویل دهد و از این طریق برای ویزای خود حمایتی فرانسه درخواست دهد.

با استفاده از این ویزا به مدت 90 روز مهلت دارید که وارد کشور فرانسه شوید و درخواست خود را برای دریافت این ویزا ثبت کنید.

با اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه، متقاضیان اصلی به همراه همسران خود می توانند به مدت یک سال در فرانسه ساکن شوند. همچنین به فرزندان زیر 18 سال ویزای 5 ساله ارائه می شود.

در پشت ویزای فرانسه شما برگه ای با نام (OFII) زده می شود که اگر در طول این ۱ سال دچار مشکلی نشوید و برای ویزای مجدد تمکن مالی درخواست دهید، می توانید مجددا به مدت 1 سال ویزای خود را تمدید کنید و در کشور فرانسه بمانید. این شرایط برای فرزندان متقاضیان نیز برقرار است و ویزای آن ها مجددا به مدت 5 سال تمدید می شود.

6. آیا اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی منجر به دریافت اقامت دائم و پاسپورت فرانسه می‌شود؟

تمدید به مدت 3 سال در صورت برقراری شرایط تمکن مالی باعث می شود که افراد بتوانند برای اخذ اقامت دائم فرانسه اقدام کنند. لازم به ذکر است که افراد با دریافت اقامت دائم می توانند در این کشور کار کنند و دیگر محدودیت های قبل را نداشته باشند. بعد از اخذ اقامت دائم از طریق تمکن مالی در کشور فرانسه، متقاضیان می توانند برای تابعیت فرانسه اقدام کنند.

شرایط تمکن مالی فرانسه
Strasbourg,-France

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. شرایط تمدید تمکن مالی فرانسه چیست؟

 1. حضور در خاک فرانسه به مدت حداقل 1 ماه (شرط حضور ندارد).
 2. ارایه مدارک مالی هم چون سپرده بانکی.
 3. ارایه مدارک مالی حاصل از درآمد در خارج از فرانسه.
 4. ارایه مدرکی دال بر اجاره ملک در فرانسه به مدت یک سال.

8. شرایط مورد نیاز برای اخذ تابعیت و اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه چیست؟‌

جهت اخذ تابعیت فرانسه باید موارد زیر را رعایت کنید:

 1. تسلط به زبان فرانسه.
 2. خلاف کیفری نداشته باشید.
 3. نصف مدت اعتبار ویزای خود را در حوزه شنگن داشته باشید.
 4. آشنایی کلی به فرهنگ و آداب و رسوم کشور فرانسه.

9. پروسه اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه چقدر زمان می برد؟

ویزای تمکن مالی را می توان در مدت زمان کوتاهی دریافت کرد که این موضوع به عنوان یکی از مزیت های این نوع ویزا در نظر گرفته شده است. در حالت عادی از زمان اقدام تا زمان اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه سه ماه طول می کشد.

در ادامه مقاله در مورد مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت، مزایا و معایب ویزای خود حمایتی صحبت می شود.

10. مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه چیست؟

مهم ترین مدارک جهت اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه به صورت زیر می باشد:

 • سند ملکی ( بنام فرد متقاضی یا همسر)
 • نامه تمکن مالی
 • پرینت گردش 3 ماهه
 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • عقدنامه (درصورت وجود)
 • نامه رسمی وکالت رسمی به وکیل فرانسوی (ضروری)
 • اقرارنامه
 • فرم در خواست مهاجرت از طریق خود حمایتی فرانسه
 • عکس رنگی مناسب برای پاسپورت
 • بیمه درمانی که کلیه خطرات موجود در قلمرو فرانسه را پوشش می دهد.
 • مدرک تحصیلی (در صورت لزوم)
 • برگ واکسیناسیون کودکان زیر 16 سال
 • گواهی مدرسه
 • برگ ثبت نام کودکان در یک مدرسه فرانسوی
 • انگیزه نامه
 • ارائه مدرکی دال بر اجاره ملک در فرانسه
 • گواهی عدم سوء پیشینه

برای دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه به مدارکی نظیر مدرک زبان و مدرک تحصیلی نیازی نیست.

11. ویزای خود حمایتی فرانسه چه مزیت هایی دارد؟

در سرتاسر جهان کشور فرانسه را به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند اروپا می شناسند. این کشور یکی از قدیمی ترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپاست و از نظر توریستی در سطح بالایی قرار گرفته است. فرانسه عضو اتحادیه اروپا و از اعضای مهم این اتحادیه به شمار می رود. افرادی که ویزای خود را به واسطه ویزای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه دریافت کرده اندمی توانند از مزایای ویزای شینگن استفاده کنند. مهاجرت با استفاده از ویزای خود حمایتی و تمکن مالی مزایای زیادی به همراه دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان ورود به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزا
 • تحصیل فرزندان با بالاترین کیفیت در مدارس فرانسوی زبان
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری
 • پروسه سریع اقامت
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 • شانس ویزای بالا
 • عدم حضور
خود حمایتی فرانسه
Antibes,-France

12. معایب خود حمایتی فرانسه چیست؟

 • وجود موجودی بالا در حساب بانکی و شرایط هزینه تمکن مالی مناسب فرانسه
 • عدم اجازه کار

13. آیا با داشتن ویزای تمکن مالی فرانسه می توان در این کشور کار کرد؟

با استفاده از ویزای تمکن مالی نمی توان در فرانسه به عنوان کارمند مشغول به کار شد. با این حال می توانید با استفاده از این ویزا در فرانسه کسب و کاری راه بیندازید. متقاضیان می توانند برای خود شرکتی ثبت کنند یا ملکی بخرند و در این کشور به فعالیت های اقتصادی خود ادامه دهند.

14. جدول رشد اقتصادی و خود حمایتی فرانسه

فرانسه از نظر اقتصادی رتبه پنجم جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور از نیروهای متخصص در حوزه های مختلف استفاده می کند. کشور فرانسه در بخش های خودرو، هوا فضا و راه آهن و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی و کالاهای لوکس زبانزد خاص و عام است.

فرانسه بعد از کشور آلمان بیشترین واردات و صادرات جهان را به خود اختصاص داده است. آمار به دست آمده از این کشور برای صادرات و واردات جهان به ترتیب برابر 17 و 19 درصد می باشد. ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، تجهیزات هوافضا و پلاستیک صادرات اصلی فرانسه را تشکیل می دهند. از طرفی بیشترین واردات کشور فرانسه به ماشین آلات، اتومبیل و نفت خام مرتبط می شود.

کشور فرانسه از آن دسته کشورهایی است که توریست های زیادی را از سرتاسر جهان به سوی خود جذب می کند و صنعت گردشگری را به عنوان یک بخش برجسته در اقتصاد تبدیل کرده است.

مقایسه تورم ایران و فرانسه و خود حمایتی فرانسه

نمره آزادی اقتصاد در فرانسه 62.5 است که همین موضوع فرانسه را در رتبه هفتاد و سوم آزادترین اقتصادها در جهان قرار داده است. این کشور از نظر برابری قدرت خرید در رتبه هفتم جهان است.

15. چه زمانی یک فرد پس از اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه می تواند برای ثبت شرکت در فرانسه اقدام نماید؟

متقاضیانی که توانسته اند از طریق ویزای تمکن مالی وارد کشور فرانسه شوند و از نظر مالی توانایی راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند، می توانند بلافاصله بعد از صدور کارت اقامت فرانسه برای ثبت شرکت در فرانسه اقدام کنند.

خود حمایتی فرانسه و ثبت شرکت در فرانسه

راه اندازی و ثبت شرکت در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی راحت تر و ارزان قیمت تر است. در مدت زمان کوتاهی در فرانسه می توانید شرکت خود را راه اندازی کنید.

لازم به ذکر است برای راه اندازی کسب و کار در فرانسه به داشتن اقامت یا کارت شهروندی اتحادیه اروپا نیازی نیست.

چگونه می توان پس از اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه شرکت خود را ثبت کرد؟‌

نوشتن بیزینس پلن

مشاغل موجود در فرانسه به 5 دسته تقسیم می شوند:

 1. تجارت و صنعت: مانند راه اندازی فروشگاه ، کافه یا کارخانه
 2. معاملات ساختمانی، مشاغل دستی و تولید
 3. زمینه های تخصصی خدماتی: مانند دندانپزشک ، نویسنده ، مترجم ، نوازنده
 4. نماینده تجاری: به عنوان مثال به نمایندگی از شرکت مادر شروع به مذاکره و خرید وفروش می نمایید
 5. کشاورزی

انتخاب نوع و ساختار کسب و کار

بعد از اینکه زمینه فعالیت خود را مشخص کردید، باید ببینید که بیزینسی که قرار است راه اندازی کنید آیا یک کسب و کار شخصی است یا گروهی.
در این مرحله باید مشخص کنید که آیا زمینه فعالیت شما جز مشاغل تنظیم شده است یا تنظیم نشده

برای مشاغل تنظیم شده می توان به حسابداری، دامپزشکی، آرایشگری، سازندگان و حتی فروشندگان اشاره کرد. این قبیل از کسب و کارها باید قبل از ثبت شرکت، تاییدیه های لازم را بگیرند و همچنین ثابت کنند که صلاحیت، تجربه و مسئولیت بیمه را دارند.

ادامه مراحل ثبت شرکت در فرانسه به شرح ذیل می باشد:

 • افتتاح حساب بانکی
 • واریز سرمایه به حساب بانکی خود در فرانسه
 • ثبت مشخصات شرکت در روزنامه رسمی
 • جمع آوری و ارایه مدارک
 • ثبت شرکت
 • استخدام یک حسابدار حرفه ای

با گذراندن دوره های کسب و کار در فرانسه می توانید در زمینه کاری خود تخصص لازم را به دست آورید. هزینه های این دوره ها 250 یورو است.

خود حمایتی فرانسه و خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه علاوه بر اخذ اقامت تمکن مالي فرانسه، یکی دیگر از روش هایی است که می توانیم با استفاده از آن کسب و کاری راه اندازی کنیم. با شیوه کرونا بیشتر کسب و کارها فعالیتشان کمتر شده و دنیا با رکود اقتصادی مواجه شده است، با این حال مسکن فرانسه همچنان پابرجاست.

از سال گذشته تا به حال قیمت ملک در فرانسه 5 درصد رشد داشته است که براساس انستیتوی ملی برای مطالعات آماری و اقتصادی قوی ترین عملکرد بازاری را از خود نشان داده است.

پش بینی می شود بازار املاک فرانسه در سال 2021 در کل فرانسه 3.5٪ افزایش یابد.

در ادامه مقاله در مورد هزینه های زندگی و شرایط تحصیل با استفاده از ویزای اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه صحبت می شود.

montpellier
montpellier

16. آیا می توان با استفاده از ویزای خود حمایتی در فرانسه تحصیل کرد؟

متقاضیانی که با استفاده از ویزای خودحمایتی وارد کشور فرانسه شده اند می توانند به راحتی در فرانسه مشغول به تحصیل شوند.

فرزندان می توانند به صورت رایگان در کشور فرانسه تحصیل کنند.

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

17. خود حمایتی فرانسه و هزینه های زندگی

احتمالا قبل از مهاجرت به فرانسه دلواپسی ها و نگرانی هایی در مورد هزینه های زندگی دارید. در این بخش می خواهیم اطلاعات جامعی در مورد هزینه های زندگی، حمل و نقل عمومی، قوانین رانندگی در اختیارتان قرار دهیم.

لازم به ذکر است که هزینه های گفته شده در جدول به صورت تقریبی می باشد، زیرا که سبک زندگی شما و شهری که در آن زندگی می کنید می تواند نقش تعیین کننده ای در هزینه های شما داشته باشد.

براساس تحقیقات انجام گرفته و طبق ارزیابی سایت numbeo در تاریخ 1 ژانویه 2021، هزینه های زندگی در کشور فرانسه 98 درصد از هزینه های زندگی در کشور ایران بیشتر است.

اجاره ملک

آپارتمان یک خواب در مرکز شهر690.32 €
آپارتمان یک خواب خارج از شهر528.92 €
آپارتمان سه خواب در مرکز شهر1,352.50 €
آپارتمان سه خواب خارج از شهر987.75 €

خرید ملک

هر متر یک خانه در مرکز شهر6,679.80 €
هر متر یک خانه خارج از شهر4,314.74 €

حمل و نقل

بلیت یک طرفه1.70 €
بلیت گذرماهانه54.00 €
شروع قیمت تاکسی3.45 €
قیمت تاکسی هر 1کیلومتر1.72 €
قیمت تاکسی هر یک ساعت28.00 €
هر یک لیتر بنزین1.48 €

رستوران ها و خوراک

یک وعده غذا در رستوران معمولی13.50 €
یک وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی50.00 €
رستوران مک دونالد8.50 €
نوشیدنی6.00 €
کاپوچینو2.82 €
پپسی یا کوکاکولا2.50 €
آب1.66 €
سیب زمینی1.80 €
پیاز2.04 €
کاکاهو1.17 €
یک پاکت سیگار10.00 €

هزینه پوشاک

یک جفت جین78.18 €
یک دست لباس تابستانی34.75 €
کفش پیاده روی82.67 €
کفش چرم مردانه110.91 €

میانگین حقوق در فرانسه

میانگین حقوق در فرانسه2,035.85 €
نرخ یهره وام1.56

سوالات متداول اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه

✅ اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه چیست؟

با استفاده از ویزای تمکن مالی می توانید بدون سرمایه گذاری و تنها با شرایط تمکن مالی فرانسه، پاسپورت فرانسه دریافت کنید.

شرایط تمکن مالی فرانسه و هزینه تمکن مالی فرانسه به چه صورت است؟

داشتن درآمد ماهانه : هر فرد بایستی مبلغ 3000€ (یورو) را در هر ماه و به ازای همسر خود 1400€ (یورو) و همچنین به ازای هر فرزند در هر ماه مبلغ 750€ (یورو) را ارائه کند.
داشتن سپرده مالی در بانک : هم چنین می باید یک مبلغ اولیه را در حساب خود ارائه نماید. بدین صورت که فرد بایستی مبلغ اولیه 40000€ (یورو) برای خود و مبلغ 20000€ (یورو) برای همسر و مبلغ 10000€ (یورو) برای فرزند کمتر از 18 سال خود را ارائه نماید.

✅ ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی مناسب چه افرادی است؟

بازنشستگان
افراد با شرایط مالی مناسب
افراد در پی مهاجرت در کوتاه ترین حالت

✅ آیا با داشتن ویزای اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه می توان کار کرد؟

با استفاده از ویزای تمکن مالی نمی توان در فرانسه به عنوان کارمند مشغول به کار شد. با این حال می توانید با استفاده از این ویزا در فرانسه کسب و کاری راه بیندازید.

جمع بندی

Conclusion

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ویزای اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه مزیت های زیادی به همراه دارد که برای مثال می توان به راه اندازی راحت و آسان کسب و کار شخصی و یا گروهی اشاره کرد. از طرفی با دریافت اقامت از طریق تمکن مالی می توانید تابعیت کشور فرانسه را به دست آورید و مشغول به تحصیل شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا