اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه (شرایط و روش ها 2021)

france Flag

سرمایه گذاری در فرانسه یکی از روش های مهاجرتی است که می‌تواند به اقامت این کشور منجر شود. اما از طریق همه روش های سرمایه گذاری موفق به دریافت اقامت نخواهید شد. اگر هدف شما از سرمایه گذاری تنها کسب سود و حضور در بازار جهانی است پس می‌توانید همه روش های سرمایه گذاری را انتخاب کنید. اما اگر هدف شما دریافت اقامت است باید مطالب این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 • شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک چیست؟
 • شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت چیست؟
 • شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه با طرح خودحمایتی چیست؟
 • شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه با کارآفرینی چیست؟
 • حداقل سپرده لازم برای شرکت در طرح خودحمایتی فرانسه چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه کشور قدرتمندی از لحاظ اقتصادی است و بنابراین سود سرمایه گذاری در فرانسه برای متقاضیان خارجی می‌تواند قابل توجه باشد. برای دریافت اقامت فرانسه روش های متنوعی وجود دارد که یکی از آن ها، سرمایه گذاری است. اگر شرایط ویزای سرمایه گذاری در فرانسه را داشته باشید، این روش می‌تواند به دریافت اقامت پس از چند سال منجر شود. اما همه روش ها شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه را فراهم نمی‌کنند. بنابراین باید با در نظر داشتن این موضوع برای مهاجرت اقدام کنید. در این مقاله روش های سرمایه گذاری بررسی خواهند شد که از طریق آن ها می‌توانید اقامت دائم فرانسه را دریافت کنید. از طرفی هزینه سرمایه گذاری در فرانسه در هر روش نیز بررسی می‌شود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه
Unnamed-Road,-50170-Le-Mont-Saint-Michel,-France,-Le-Mont-Saint-Michel

1. شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه چیست؟

برای اینکه سرمایه گذاری موفقی داشته باشید و بتوانید از سود سرمایه گذاری در فرانسه بهره مند شوید، باید با شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه و شاخص های اقتصادی که می‌تواند روی روند امور تأثیر گذارد آشنا شوید.

به عنوان یک سرمایه گذار باید ابتدا شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه را ارزیابی کرده و سپس برای انتخاب شیوه سرمایه گذاری اقدام کنید. در این میان بررسی شاخص هایی که روی اقتصاد فرانسه تأثیر مستقیم دارند، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. چون رشد اقتصادی فرانسه به مفهوم سود سرمایه گذاری در فرانسه در سطوح بالاتری برای شما خوهد بود. از جمله مهمترین شاخص های اقتصادی که باید بررسی شوند، نرخ تولید ناخالص داخلی است.

میزان تولید ناخالص داخلی فرانسه در سال 2014، حدود 2856.7 میلیارد دلار بوده و در سال 2021 به 2938.27 میلیارد دلار رسیده است. پیش بینی می‌شود GDP فرانسه تا سال 2026 به حدود 3538.7 میلیارد دلار برسد.

2. شرایط اقامت سرمایه گذاری یا اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک چیست؟

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

هیچگونه محدودیتی برای خرید ملک در فرانسه توسط متقاضیان خارجی وجود ندارد. اما به عنوان شخصی که به دنبال دریافت اقامت فرانسه است باید این موضوع را بررسی کنید که آیا با خرید ملک به این هدف دست پیدا می‌کنید.

در طی سال های گذشته بازار خرید ملک در فرانسه با افت 20 درصدی مواجه بوده و همین امر باعث کاهش قیمت ملک در فرانسه شده است. بنابراین اگر شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه را دارید، اکنون بهترین زمان برای خرید ملک در این کشور خواهد بود.

هزینه سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک

عوامل مختلفی روی هزینه سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک تأثیرگذار هستند که از آن جمله می‌توان به شهر و منطقه، سن بنا، متراژ و امکانات و دسترسی ها اشاره کرد.

شهرهزینه هر متر مربع خانه در مرکز شهرهزینه هر متر مربع خانه در خارج از مرکز شهر
Nice6325.00 یورو4725.00 یورو
Paris13596.81 یورو9628.73 یورو
Antibes5125.00 یورو4000.00 یورو
Toulouse4545.71 یورو3057.14 یورو
Montpellier3660.00 یورو2380.00 یورو
Lyon5100.00 یورو3043.75 یورو
Marseille3200.00 یورو2675.00 یورو
Grenoble3060.00 یورو2530.00 یورو
Lille3220.00 یورو2575.00 یورو

هزینه های اضافی خرید ملک در فرانسه

هزینه های اضافی خرید ملک در فرانسه به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل سال ساخت و میزان وام دریافتی برای خرید ملک باشد.

گاهی هزینه های اضافی به صورت غیرمنتظره اضافه می‌شوند و به همین دلیل نیز به خریداران توصیه می‌شود بین 7% تا 10% از ارزش ملک مورد نظرشان را به عنوان هزینه های جانبی در نظر بگیرند.

هزینه سرمایه گذاری در فرانسه
Strasbourg,-France-2

هزینه های خرید ملک در فرانسه به طور کلی نمی‌تواند از 10% ارزش ملک تجاوز کند. هنگام خرید ملک در این کشور باید هزینه های زیر را بپردازید.

 • مالیات: مالیات خرید ملک بسته به ارزش ملک می‌تواند متفاوت باشد.
ارزش ملکمالیات
ارزش ملک تا 6.500 یورو3.945%
ارزش ملک بین 6.500 یورو تا 17.000 یورو1.627%
ارزش ملک بین 17.000 یورو تا 60.000 یورو1.085%
ارزش ملک بیش از 60.000 یورو0.814%
 • هزینه تمبر: برای املاک بالای 5 سال باید 5.8% از ارزش ملک را به عنوان هزینه تمبر پرداخت کنید. هزینه تمبر خانه های با سن کمتر از 5 سال، 0.7% به اضافه 20% مالیات بر ارزش افزوده است.
 • هزینه نمایندگی املاک: هزینه ای که باید به نمایندگی املاک پرداخت کنید بین 3% تا 10% از ارزش ملک به اضافه مالیات بر ارزش افزوده است. این هزینه می‌تواند بین خریدار و فروشنده تقسیم شود.
 • هزینه اسناد رسمی: هزینه اسناد رسمی برای خانه های نوساز 3% از ارزش ملک به اضافه مالیات بر ارزش افزوده است. هزینه اسناد رسمی برای خانه های بالای 5 سال ساخت بین 7% تا 10% از ارزش ملک به اضافه مالیات بر ارزش افزوده است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری و اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک

خرید ملک در فرانسه تنها یک شیوه سرمایه گذاری است و متقاضیان خارجی از این روش مهاجرتی نمی‌توانند اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه را دریافت کنند.

هر چند که خرید ملک منجر به اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه نمی‌شود اما با توجه به اقتصاد پویا و رو به رشد فرانسه سود سرمایه گذاری در فرانسه در حوزه املاک قابل توجه خواهد بود.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

3. شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت چیست؟

راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت یک از روش هایی است که شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه را فراهم کرده است. بنابراین متقاضیان خارجی با ثبت شرکت موفق به دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه خواهند شد.

شرایط اقامت و هزینه سرمایه گذاری در فرانسه به نوع شرکتی که برای ثبت انتخاب کرده‌اید وابسته خواهد بود. هر متقاضی خارجی با توجه به نوع کسب و کاری که قصد راه اندازی آن در فرانسه را دارد و همچنین میزان سرمایه اولیه می‌تواند یکی از انواع شرکت های قابل ثبت در فرانسه را انتخاب کرده و از سود سرمایه گذاری در فرانسه بهره مند شود.

فرصت های سرمایه گذاری در فرانسه کم نیستند و تنها کافی است با مسب اطلاعات صحیح و تکمیلی برای حضور در بازارهای مختلف برنامه ریزی کنید. در ادامه به بررسی انواع شرکت های قابل ثبت در فرانسه می‌پردازیم.

انواع شرکت قابل ثبت در فرانسه

نوع شرکتی که برای ثبت در فرانسه انتخاب می‌کنید نقش مؤثری در دامنه و نوع فعالیت های تجاری شما خواهد داشت. از طرفی هزینه سرمایه گذاری در فرانسه در شرکت های مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین میزان بودجه اولیه نیز می‌تواند نقشی تعیین کننده در انتخاب نوع شرکت داشته باشد.

اگر شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه، ثبت شرکت را انتخاب کنید. چون علاوه بر راه اندازی کسب و کار خود می‌توانید کسب درآمد کنید.

شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه
Eiffel-Tower,-Paris,-France

شرکت سهامی یا SA

برای راه اندازی شرکت تجاری در فرانسه به حداقل 7 سهام دار نیاز است. هزینه سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت تجاری، 37.000 یورو است.

برای ثبت شرکت سهامی یا SA باید حداقل نیمی از سرمایه اولیه را در ابتدای امر به حساب شرکت واریز کرده و طی مدت 5 سال بعد نیز مابقی را به حساب شرکت منتقل کنید.

سهام داران این نوع شرکت به میزان آورده خود در قبال تعهدات شرکت مسئولیت خواهند داشت. کلیه حساب ها باید مطابق با الزامات قانونی ممیزی شود

سود سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت تجاری با توجه به میزان آورده هر یک از اعضا تعیین خواهد شد.

تعیین حسابرسی قانونی برای شرکت های سهامی عام امری ضروری است.

شرکت با مسئولیت محدود یا SARL

شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین و متداول ترین انواع شرکت در فرانسه است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه را دارید، برای راه اندازی کسب و کار خود و بهره مندی از سود سرمایه گذاری در فرانسه، شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب کنید.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دو سهام دار کافی است. سهام داران نیز به میزان آورده خود در قبال تعهدات شرکت مسئولیت خواهند داشت. شرکت با مسئولیت محدود انتخابی مناسب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است. بنابراین اگر سرمایه کافی برای ثبت شرکت سهامی ندارید می‌توانید شرکت به مسئولیت محدود را برای راه اندازی کسب و کار خود در فرانسه ثبت کنید و به این ترتیب شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه برای شما فراهم خواهد شد.

هزینه سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود تنها 1 یورو است. یعنی متقاضیان خارجی با 1 یورو سرمایه اولیه می‌توانند این شرکت را ثبت کرده و شروع به فعالیت کنند.

با این تفاسیر شرکت با مسئولیت محدود برای متقاضیانی که شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه را دارند بهترین انتخاب برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه خواهد بود.

اگر شرکت با مسئولیت محدود دارای دو شرط زیر باشد، تعیین حسابرس برای بررسی حساب های شرکت ضروری خواهد بود.

 • شرکت بیش از 50 کارمند داشته باشد.
 • گردش مالی خالص شرکت بیش از 3.1 میلیون یورو باشد یا مجموع ترازنامه شرکت بیش از 1.55 میلیون یورو باشد.

مالکیت انفرادی یا EI

متقاضیانی که به صورت فریلنسری فعالیت دارند می‌توانند برای ثبت شرکت مالکیت انفرادی اقدام کنند. برای ثبت این نوع شرکت نیازی به سرمایه اولیه نیست و موسس آن در قبال تمام تعهدات و بدهی های شرکت مسئول خواهد بود.

شرکت مشارکت تجاری یا SNC

برای راه اندازی شرکت مشارکت تجاری یا SNC به حداقل 2 شریک نیاز خواهد بود. برای ثبت شرکت مشارکت تجاری نیازی به سرمایه اولیه نیست و شرکا به میزان دارایی های شخصی خود در قبال تعهدات و بدهی های شرکت مسئول خواهند بود.

شرکت مشارکت عمومی یا SCS

این نوع شرکت توسط یک شریک عمومی و یک شرکت خاموش راه اندازی خواهد شد. شریک خاموش کسی است که سرمایه اولیه را ارائه داده و فقط به میزان آورده خود مسئول خواهد بود. این در حالی است که شریک عمومی نیازی به ارائه سرمایه اولیه نداشته اما در مقابل تمامی تعهدات و بدهی های شرکت مسئول خواهد بود.

در شرکت مشارکت عمومی، تمامی تصمیمات توسط شریک عمومی اتخاذ خواهد شد در حالی که شریک ساکت نمی‌تواند در تصمیمات شرکتی و مدیریتی دخالتی داشته باشد.

شرکت سهامی ساده SAS

شرکت سهامی ساده مانند شرکت سهامی عام بوده با این تفاوت که برای تشکیل آن تنها به دو شریک نیاز خواهد بود. از طرفی مدیر یا رئیس شرکت نیز باید توسط سهام داران تعیین گردد.

مبلغ سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت سهامی ساده، 37 هزار یورو است. سهام داران نیز به میزان آورده خود در قبال تعهدات و بدهی های شرکت مسئول خواهند بود. شرکت سهامی ساده نیز مانند شرکت سهامی عام برای کسب و کارهای بزرگ انتخابی مناسب خواهد بود.

اگر شرکت سهامی ساده دارای یکی از دو شرط زیر باشد، تعیین حسابرس برای بررسی حساب های شرکت ضروری خواهد بود.

 • شرکت بیش از 20 کارمند داشته باشد.
 • گردش مالی قبل از مالیات شرکت بیش از 2 میلیون یورو باشد یا مجموع ترازنامه شرکت بیش از 1 میلیون یورو باشد.

شعبه یا نمایندگی شرکت خارجی

برای راه اندازی یک شعبه یا نمایندگی یک شرکت خارجی در فرانسه، نیازی به سرمایه اولیه نیست. موسس شعبه اختیارات تام در مورد شیوه اداره شعبه و فروش محصولات نداشته و باید تابع قوانین شرکت مادر باشد. مسئولیت کلیه بدهی های شعبه یا دفتر نمایندگی بر عهده شرکت مادر خواهد بود و موسس آن مسئولیتی در قبال این گونه امور نخواهد داشت.

سود سرمایه گذاری در فرانسه
The-Louvre-Museum-pyramids

4. شرایط مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه با طرح خودحمایتی چیست؟

متقاضیانی که از نظر مالی مستقل هستند و شرایط ویزای سرمایه گذای فرانسه را دارند، می‌توانند از طریق طرح خودحمایتی برای اقامت سرمایه گذاری فرانسه اقدام کنند.

کسانی که در طرح خودحمایتی شرکت می‌کنند، اجازه کار در فرانسه را نخواهند داشت و از طرفی باید ثابت کنند که تمکن مالی کافی برای زندگی در فرانسه بدون نیاز به کمک های مالی خارجی یا اشتغال را خواهند داشت.

اجازه اقامت برای متقاضیان شرکت در طرح خودحمایتی تنها در عرض 10 روز صادر خواهد شد که این موضوع یکی از مهم ترین مزایای این روش خواهد بود.

متقاضیان خارجی که از طریق این طرح شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه را دارند، می‌توانند برای اعضای درجه یک خانواده خود نیز اقامت دریافت کنند.

اعضای درجه یک خانواده متقاضی شامل همسر، فرزندان زیر 25 سال و والدین بالای 65 سال خواهد بود.

در ابتدای امر به متقاضی یک اجازه اقامت یک ساله داده می‌شود که برای مدت 5 سال آینده قابل تمدید خواهد بود. شرط اصلی تمدید اقامت، اثبات تمکن مالی است.

پس از 5 سال اقامت موقت می‌توانید برای اقامت دائم فرانسه درخواست دهید. بنابراین طرح خود حمایتی می‌توان بهترین روش برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه باشد.

توجه داشته باشید که متقاضیان با استقلال مالی می‌توانند برای سرمایه گذاری در بورس کشور فرانسه اقدام کنند. اما این روش به اقامت منجر نخواهد شد. این روش مهاجرتی نیز مانند دیگر روش های مهاجرتی چون اشتغال و تحصیل، مزایا و معایبی دارد. بهترین کار این است که با در نظر گرفتن مزایا و معایب سرمایه گذاری در فرانسه و با مشورت با یک وکیل مهاجرتی در این راه قدم بگذارید.

هزینه سرمایه گذاری در فرانسه با طرح خودحمایتی

 • سپرده بانکی: برای شرکت در طرح خودحمایتی فرانسه باید مبلغ اولیه ای در حساب بانکی خود داشته باشید که به عنوان سپرده خواهد بود. مبلغ سپرده بانکی برای متقاضی 40 هزار یورو، برای همسر متقاضی 20 هزار یورو و برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال وی 10 هزار یورو خواهد بود.
 • درآمد ماهانه: علاوه بر سپرده بانکی، متقاضی باید ثابت کند که هر ماه درآمدی مشخص برای گذران زندگی در فرانسه خواهد داشت. میزان درآمد ماهانه برای متقاضی 3 هزار یورو، برای همسر متقاضی 1.400 یورو و برای هر فرزند 750 یورو خواهد بود.

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

5. شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه با کارآفرینی چیست؟

فرانسه در حال حاضر یکی از کشورهایی است که بستری مناسب برای استارتاپ ها و کارآفرینان فراهم کرده است. با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، فرانسه پیشگام استقبال از مشاغل خارجی شده است.

برای اینکه شرایط ویزای سرمایه گذاری فرانسه از طریق طرح کارآفرینی را داشته باشید باید 300.000 یورو دارایی مشهود یا نامشهود ارائه دهید.

از طرفی می‌توانید برای اینکه واجد شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه از طریق طرح کارآفرینی شوید، 30% از سهام یک شرکت فرانسوی را خریداری کنید.  

اگر مایل به راه اندازی استارتاپی در فرانسه هستید، به عنوان یک کارآفرین باید یک طرح نوآورانه ارائه داده و منابع مالی سالانه کافی برای حداقل دستمزد داشته باشید.

اگر به دنبال ایجاد شغلی جدید از طریق طرح کارآفرینی هستید، باید 30.000 یورو سرمایه و طرح تجاری قوی برای اجرا داشته باشید. این طرح باید برای اقتصاد فرانسه سودآور باشد.

برای شرکت در طرح کارآفرینی فرانسه و بهره مندی از سود سرمایه گذاری در فرانسه از طریق راه اندازی شرکت جدید، خرید سهام شرکت فرانسوی یا راه اندازی استارتاپ، باید مدرک عدم سوء پیشینه کیفری ارائه دهید.


سوالات متداول اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه

✅ آیا با خرید ملک می‌توان اقامت فرانسه را دریافت کرد؟

خیر. با خرید ملک در فرانسه نمی‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

✅ از کدام روش سرمایه گذاری می‌توان اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه را دریافت کرد؟

طرح خودحمایتی، طرح کارآفرینی و ثبت شرکت از جمله روش هایی هستند که به اقامت فرانسه منجر می‌شوند.

✅ حداقل سپرده لازم برای شرکت در طرح خودحمایتی فرانسه چقدر است؟

حداقل سپرده بانکی لازم برای شرکت در طرح خودحمایتی فرانسه برای فرد متقاضی 40.000 یورو، برای همسر متقاضی 20.000 یورو و برای هر یک از فرزندان متقاضی 10.000 یورو است.

✅ بهترین نوع شرکت برای ثبت در فرانسه کدام است؟

بهترین نوع شرکت برای ثبت در فرانسه، شرکت با مسئولیت محدود است.

✅ آیا با طرح خودحمایتی می‌توان اقامت فرانسه را دریافت کرد؟

بله. متقاضیان خارجی که استقلال مالی کافی دارند می‌توانند با ارائه مدارک تمکن مالی شامل سپرده بانکی و درآمد ماهانه به ازای هر یک از اعضای خانواده خود، اقامت فرانسه را دریافت کنند.

جمع بندی

Conclusion

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، بهترین روش ها برای دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت، طرح خودحمایتی و کارآفرینی هستند. بنابراین اگر سرمایه اولیه کافی را دارید و هدف شما از مهاجرت و سرمایه گذاری دریافت اقامت است برای تعیین بهترین روش سرمایه گذاری با یک وکیل مهاجرتی مشورت کرده و مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت با ثبت شرکت
دریافت اقامت با خودحمایتی و کارآفرینی

نقاط ضعف:
عدم دریافت اقامت با خرید ملک
هزینه بالای زندگی در فرانسه

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا