اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت (شرایط اخذ اقامت 2021)

italy Flag

ایتالیا در حال حاضر یکی از مهم ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که شرایط بسیار مساعدی برای سرمایه گذاری دارد. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا است. اگر سرمایه اولیه برای ثبت شرکت و قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را دارید، خواندن این مقاله به شما کمک می کند، پس با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 • هزینه ثبت شرکت در ایتالیا چقدراست؟
 • مالیات ثبت شرکت در ایتالیا چقدر است؟
 • مراحل ثبت شرکت و اقامت ایتالیا به چه صورت است؟
 • مزایای ثبت شرکت در ایتالیا چیست؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

بررسی شرایط ثبت شرکت در ایتالیا

ایتالیا در حال حاضر یکی از مهم ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. موقعیت جغرافیایی این کشور مراحل و شرایط و قوانین ثبت برند شرکت در ایتالیا را بسیار مساعد ساخته و به سرمایه گذاران دسترسی آسان به بازارهای جنوبی، مرکزی و شمالی اروپا و همچنین بنادر دریای مدیترانه را ارائه می دهد. بسیاری از مشاغلی که به اقدام به اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت می کنند در تجارت یا واردات و صادرات فعالیت دارند.

ایتالیا زادگاه برخی از لوکس ترین برندهای جهان است، بنابراین ثبت برند در ایتالیا یکی از معتبرترین جایگاه های تجاری را در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که برخی از زمینه های تجاری به وضوح بیشتر از سایر موارد مورد پسند است، این کشور سیاستی باز در مقابل انواع سرمایه گذاری های خارجی دارد.

دولت ایتالیا همچنین برنامه های تشویقی ویژه ای را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا در اختیار افرادی که مبالغ زیادی را در این کشور سرمایه گذاری می کنند، می گذارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. فرایند مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

اولین قدم برای تشکیل شرکت و ثبت برند در ایتالیا تهیه و تنظیم مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا است، مانند:

 1. اساسنامه
 2. نمونه امضا از مدیران شرکت
 3. سوگندنامه

همچنین باید یک حساب بانکی برای شرکت باز کنید، و حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت را در آن واریز کنید. هزینه ثبت شرکت در ایتالیا بسته به نوع شرکت و تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت متفاوت است. شرکت شما همچنین به یک حسابدار احتیاج دارد که اطمینان حاصل کند که الزامات حسابداری در ایتالیا را رعایت می کنید.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت
Vernazza,-Italy

آیا شرایط مهاجرت به ایتالیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

ساختار مالیاتی جذاب در ایتالیا

سود سرمایه گذاری مجدد برای ثبت برند در ایتالیا مشمول مالیات کمتر و حتی معافیت است. ایتالیا یکی از پایین ترین مالیات بر درآمد شرکت ها در اروپا را با نرخ 24 درصد وضع می کند. نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 22 درصد تعیین شده است، و نرخ های پایین تر برای دسته های مختلف محصولات دنبال می شود.

در واقع شرکت های نوپا در ایتالیا حداقل هزینه ها را متحمل می شوند.

ایتالیا دارای صنایع بسیار پیشرفته و پرقدرت است

سرمایه گذاران خارجی به دلیل بخش های تجاری پررونق ایتالیا به اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت جذب می شوند، و با توجه به مراحل و شرایط ثبت شرکت در ایتالیا می توانند سود زیادی دریافت کنند. تعداد زیادی از شرکت ها به طرز چشمگیری در این کشور توسعه یافته است. سالانه بیش از 46 میلیون گردشگر از ایتالیا دیدن می کنند. فرصت های سرمایه گذاری عالی توسط بخش املاک و مستغلات در ایتالیا ارائه می شود که در آن کارآفرینان داخلی و خارجی می توانند شرکت های خود را در یک زمینه تجاری امن و مورد استقبال توسعه دهند.

تکیه بر نیروی کار ماهر

نیروی کار ایتالیایی یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در ایتالیا است. این بدان معناست که کارآفرینان بین المللی می توانند به نیروی کار موجود در هنگام جابجایی شرکت به ایتالیا تکیه کنند. نیروی کار چند زبانه و با تحصیلات بالا از افراد جوان و میانسال تشکیل شده است که انتخاب های عالی برای شرکت های مستقر در ایتالیا است. با وجود این نیروی کار، قوانین ثبت برند در ایتالیا و تاسیس شرکت بسیار آسان خواهد شد.

مراحل ثبت شرکت در ایتالیا
Positano-from-the-side

3. انواع اصلی شرکت در ایتالیا چیست؟

سه نوع اصلی برای ثبت شرکت و اقامت ایتالیا وجود دارد که به شرح زیر است:

 1. شرکت با مسئولیت محدود (SrL)
 2. شرکت های سهامی (SpA)
 3. شعبه‌ها

4. شرکت با مسئولیت محدود SrL چه ویژگی هایی دارد؟

 1. برای شرکت های کوچک و متوسط مناسب است.
 2. حداقل سرمایه مورد نیاز 10.000 یورو
 3. حساب ها باید سالانه ثبت شوند.
 4. برای سرمایه گذاران خارجی محدودیت ندارد.

در ایتالیا، دو نوع اصلی شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد.

 1. شرکت های خصوصی محدود با سهمیه شامل Traditional S.r.l یا Simplified S.r.l.
 2. شرکت های سهامی عام

با توجه به شرایط ثبت شرکت در ایتالیا S.r.l رایج ترین نوع شرکت ها برای اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت هستند و انعطاف پذیری وسیع تری را برای موسس ایجاد می کنند.

بررسی شرایط ثبت شرکت در ایتالیا برای شرکت های S.r.l

سرمایه مورد نیاز:

 حداقل 10.000 یورو . حداقل سهامداران مورد نیاز برای تاسیس شرکت S.r.l.  یک نفراست، و هیچ محدودیتی برای ملیت، اقامت یا تعداد سهامداران مورد نیاز اعمال نمی شود.

سرمایه گذار ممکن است تصمیم بگیرد که سهم ثبت شده خود را به طور کامل پرداخت نکند. با این حال، حداقل 25 درصد از سرمایه باید قبل از ثبت نام پرداخت شود.

اگر S.r.l.  توسط یک سهامدار واحد تأسیس شده باشد، 100 درصد سرمایه باید همان ابتدای ثبت برند در ایتالیا پرداخت شود.

انتقال سهام بسته به شرایط ممکن است محدود و حتی غیر ممکن باشد.

مدیریت شرکت

جهت دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت باید با روش مدیریتی ایتالیا نیز آشنا شوید. نحوه مدیریت یک شرکتS.r.l.  بسیار انعطاف پذیر است. سهامداران نحوه مدیریت و کنترل و نظارت شرکت را در اساسنامه تعیین می کنند.

مدیران نیازی به سهامدار ندارند، اما برای شرکت S.r.l.s، این امر باید به صراحت در اساسنامه شرکت قید شود. هیچ محدودیتی در مورد تعداد، ملیت یا محل زندگی مدیران در قوانین ثبت شرکت در ایتالیا وجود ندارد. قانون حداقل یا حداکثر تعداد مدیران را مشخص نمی کند. با این حال، تعیین اتباع غیر اتحادیه اروپا به عنوان مدیر منوط به محدودیت های خاصی است. به طور خاص، اتباع غیر اتحادیه اروپا ممکن است بر این اساس به عنوان مدیران نهادهای ایتالیایی منصوب شوند که کشور تابعیت مدیر خارجی از مزایای یکسانی برای شهروندان ایتالیایی برخوردار باشد.

ثبت شرکت S.r.l.s  تنها تا زمانی که فرد 35 سال سن دارد معتبر است و هنگامی که فرد به سن 35 سالگی می رسد، باید نوع دیگری از ثبت شرکت و اقامت ایتالیا را برگزیند و نوع شرکت را تغییر دهد.

الزامات حسابداری / حسابرسی

همه افراد پس از ثبت برند در ایتالیا و دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت موظف به نگهداری دفاتر و سوابق حساب ها و همچنین منظم نگه داشتن همه اسناد اصلی ارسال و دریافت شده هستند. این اسناد حسابداری باید حداقل ده سال نگهداری شوند.

یک شرکت S.r.l.  فقط در صورتی که 2 مورد از شرایط زیر را داشته باشد، مورد بررسی قرار می گیرد:

 1. مجموع دارایی ها 4 میلیون و 400 هزار یورو
 2. درآمد فروش و خدمات: 8،800،000 یورو
 3. به طور متوسط ​​50 کارمند در طول سال.

همچنین شرکت های دارای سرمایه سهامی مکلفند صورت های مالی سالیانه و گزارش مدیران خود را تهیه و در مدت 30 روز پس از تأیید سهامداران، به دفتر ثبت شرکت ها تحویل دهند.

5. ویژگی های اصلی شرکت سهامی S.p.A.  چیست؟

 1. حداقل 1 مدیر دارد.
 2. برای شرکت های متوسط تا بزرگ ایده آل است.
 3. حداقل سرمایه 50،000 یورو برای ثبت شرکت و اقامت ایتالیا لازم است.
 4. بدون محدودیت برای سرمایه گذاران خارجی

بررسی شرایط ثبت شرکت در ایتالیا برای شرکت های S.p.A.  

سرمایه مورد نیاز:

 حداقل 50،000 یورو سرمایه برای دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت S.p.A.نیاز است.  فقط یک سهامدار واحد برای تاسیس شرکت S.p.A لازم است و هیچ محدودیتی برای ملیت، اقامت یا تعداد سهامداران لازم نیست. میزان سرمایه باید در تفاهم نامه شرکت قید شود.

مشابه S.r.l.، سرمایه گذار ممکن است به طور کامل سرمایه را پرداخت نکند. با این حال، حداقل 25 درصد (12،500 یورو) سرمایه باید قبل از ثبت نام پرداخت شود.

اگر S.p.A.  توسط یک سهامدار واحد تأسیس شده باشد، 100٪ سرمایه باید در آن زمان پرداخت شود.

الزامات حسابداری / حسابرسی:

همه شرکت ها پس از مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت و تاسیس شرکت، موظف به نگهداری دفاتر و سوابق حساب ها و همچنین نظم و ترتیب همه اسناد هستند.

 اسناد حسابداری باید حداقل ده سال نگهداری شوند.

کلیه S.p.A باید ممیزی شود.

همچنین قوانین ثبت شرکت در ایتالیا، شرکت های دارای سرمایه سهامی را موظف می دارد تا صورت های مالی سالیانه و گزارش مدیران خود را تهیه و در مدت 30 روز پس از تأیید سهامداران، به دفتر ثبت شرکت ها ارسال کنند.

ویژگی های اصلی یک شعبه چیست؟

 1. مدیر خارجی مسئول کلیه امورات شعبه ایتالیا
 2. حداقل 1 مدیر
 3. حساب ها باید نگهداری شوند اما نیازی به گزارش ندارند.
شرایط ثبت شرکت در ایتالیا
Rialto-Bridge,-Venezia,-Italy

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. مراحل ثبت شرکت در ایتالیا

پس از آشنایی با انواع شرکت باید با مراحل ثبت شرکت در ایتالیا (طبق داده های سایت ثبت شرکت ایتالیا) آشنا شده تا فرایند تاسیس شرکت را راحت تر طی کنید.

مراحل ثبت شرکت در ایتالیا برای شرکت با مسئولیت محدود به صورت زیر است:

 1. ثبت نام در دفتر مقامات مالیاتی ایتالیا – برای به دست آوردن شماره شناسایی مالیات  (codice fiscale) لازم است.
 2. اجرای اساسنامه در دفتر اسناد رسمی – این یکی از تعهدات سهامداران است که این مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا می تواند شخصاً یا از طریق وکیل انجام شود.
 3. دریافت شماره مالیات بر ارزش افزوده – این را Agenzia delle Entrate پس از درخواست آنلاین صادر می کند.
 4. اخذ گواهینامه تأسیس – پس از تهیه کلیه مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا
 5. افتتاح حساب بانکی برای شرکت
قوانین ثبت شرکت در ایتالیا
Rome,-Italy

7. مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا

قوانین ثبت شرکت در ایتالیا سرمایه گذاران داخلی و خارجی را ملزم می کند تا برای ثبت برند در ایتالیا اسناد زیر را جمع آوری کنند:

 1. اطلاعات شخصی افراد از جمله – شناسنامه یا گذرنامه و مدارک اصلی مورد نیاز است.
 2. در مورد شرکت های خارجی، گواهی ثبت نام و اسناد تأسیس شرکت نیز مورد نیاز است.
 3. اسناد تاسیس شرکت ایتالیایی مورد نیاز است – این اسناد توسط دفتر اسناد رسمی ایتالیایی تهیه می شود.
 4. بسته به نوع شرکت، سایر اسناد ممکن است مورد نیاز باشد.
ثبت برند در ایتالیا
Monte-Resegone,-Italy

8. هزینه ثبت شرکت در ایتالیا

هزینه ثبت شرکت در ایتالیا به ترتیب عبارتند از:

 1. هزینه ثبت تجارت – 520 یورو (این هزینه برای ثبت شرکت در ثبت تجارت محلی پرداخت می شود) ؛
 2. دفتر مجازی – 100 یورو در ماه (اگر شما دفتری برای شرکت خود ندارید این امر ضروری است) ؛
 3. هزینه ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت – تقریبا 2300 یورو ؛
 4. هزینه حسابداری – بسته به تعداد فاکتورها و گردش مالی سالانه، از 130 یورو در ماه شروع می شود.
 5. حداقل سرمایه: 1 یورو برای شرکت با مسئولیت محدود و 50،000 یورو برای شرکت سهامی.
اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت
Florence,-Italy-(2)

9. مراحل افتتاح حساب بانکی شرکت در ایتالیا

یکی از مهم ترین قوانین ثبت شرکت در ایتالیا مربوط به ایجاد حساب بانکی شرکتی است. این حساب برای واریز سرمایه و انجام فعالیت های تجاری مورد نیاز است.

افتتاح حساب بانکی مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت شامل موارد زیر است:

 1. ارائه اسناد تاسیس شرکت با بانک مورد نظر ؛
 2. تکمیل مدارک لازم که توسط بانک ایتالیایی صادر شده است.
 3. تعیین نماینده شرکت که با بانک در تماس خواهد بود.
 4. خدمات مورد نیاز شرکت ایتالیایی را انتخاب کنید.
 5. به غیر از حساب بانکی شرکت، یک کسب و کار همچنین می تواند  یک حساب تجاری برای پرداخت های آنلاین ایجاد کند. این نوع حساب ها بیشتر توسط شرکت های تجارت الکترونیک مانند فروشگاه های آنلاین در ایتالیا استفاده می شود.
مراحل ثبت شرکت در ایتالیا
Rome,-Italy

10. مجوز ثبت شرکت و اقامت ایتالیا

کلیه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که فاقد مجوز اقامت هستند و کسانی که می خواهند ویزای خود یا اجازه اقامت تحصیلی خود را با اجازه اقامت کاری جایگزین کنند، اگر قصد اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت دارند و می خواهند یک شرکت را راه اندازی کنند یا مدیران/حسابرس در یک شرکت با مسئولیت محدود باشند، باید برای مجوز اقدام کنند.

بیانیه پارامترهای اقتصادی و مالی میزان پولی را که یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باید برای ثبت یک شرکت با مالکیت انفرادی داشته باشد، تعیین می کند. در حال حاضر، برای هر نوع مشاغل، این مبلغ 17،770 یورو است که توسط فرمان وزارت خارجه در تعیین شده است.

شرایط ثبت شرکت در ایتالیا
Reschensee,-Italy

11. مراحل دریافت مجوز ثبت شرکت در ایتالیا

شهروندان خارجی برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت می توانند برای رزرو وقت ملاقات از طریق سرویس آنلاین Meravigli, 11/a- 20123 Milano درخواست مجوز و/یا اظهارنامه دهند. همچنین حق تمبر 16 یورو باید پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز:

اگر متقاضی می خواهد فعالیت اقتصادی مجاز را شروع کند، باید فتوکپی کارت کد مالی آن را ارائه دهد.

اگر متقاضی دارای اجازه اقامت دانشجویی است که باید به مجوز اقامت خود اشتغالی تبدیل شود، باید شخصاً با تکمیل فرم MO-DA68 برای اخذ مجوز/بیانیه اقدام کند. حق تمبر 16 یورو و امضای متقاضی الزامی است.

اگر متقاضی هنوز برای مجوز اقامت درخواست نکرده است و هنوز در خارج از کشور اقامت دارد، می تواند برای ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری موقت درخواست کند، یا نماینده ای را تعیین کند که به طور قانونی در ایتالیا اقامت دارد. در این حالت، نماینده باید فرم ها را پر کرده و مهر و امضا شود.

آیا شرایط مهاجرت به ایتالیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

12. مواردی که باید قبل ازاقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت بدانید!

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت هستند و فعالیت هایی چون شریک یا مدیر یک شرکت، نمایندگان قانونی یک شرکت خارجی یا کارکنان یک شرکت خصوصی باشند، دیگر نمی توانند برای دریافت ویزای خود اشتغالی درخواست دهند. بنابراین، آن ها باید قبل از شروع فعالیت انتخابی، مجوز اقامت خود را داشته باشند. هنگام تمدید مجوزها، آنها همچنین می توانند درخواست تغییر را به مجوز اقامت خود اشتغالی دهند.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت
Positano,-Italy-(2)

خلاصه ای از مراحل ثبت شرکت در ایتالیا

مراحل ثبت شرکت در ایتالیا چندان دشوار نیست و مشابه سایر کشورها است. درخواست اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت‌ باید در دفتر ثبت تجاری ایتالیا انجام شود و پس از رسیدگی به درخواست، گواهی ثبت نام برای شرکت جدید شما صادر می شود.

یکی دیگر از تعهدات سرمایه گذار خارجی در تشکیل شرکت در ایتالیا، اجرای یک سند عمومی در دفتر اسناد رسمی، خرید دفاتر شرکت و حسابداری و پرداخت مالیات دولتی است.

همچنین سرمایه گذار باید برای به دست آوردن شماره شناسایی مالیات و شماره مالیات بر ارزش افزوده، درخواست خود را به دفتر ثبت شرکت ها ارسال کند. همچنین این شرکت باید در سازمان تامین اجتماعی ثبت شده باشد. برای استخدام کارمند در ایتالیا، یک کارآفرین باید مقررات قانون کار را رعایت کرده و فرایند استخدام افراد را به اداره کار اعلام کند.


سوالات متداول اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا چیست؟

اطلاعات شخصی افراد، گواهی ثبت نام و اسناد تأسیس شرکت، اسناد تاسیس شرکت ایتالیایی.

✅ مزایای ثبت شرکت در ایتالیا چیست؟

ساختار مالیاتی جذاب
نیروی کار ماهر
صنایع بسیار پیشرفته و پرقدرت

✅ برای تاسیس شرکت در ایتالیا چند نوع ثبت شرکت وجود دارد؟

شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و شعبه ها برای اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت وجود دارند.

✅ مالیات ثبت شرکت در ایتالیا چقدر است؟

ایتالیا یکی از پایین ترین مالیات بر درآمد شرکت ها در اروپا را با نرخ 24 درصد وضع می کند. نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 22 درصد تعیین شده است، و نرخ های پایین تر برای دسته های مختلف محصولات دنبال می شود.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، شرایط ثبت شرکت در ایتالیا بسیار جذاب بوده و با توجه به این شرایط گزینه اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت مورد استقبال کارآفرینان قرار گرفته است. ثبت شرکت در ایتالیا از جمله بهترین روش های مهاجرت به این کشور است. با راه اندازی کسب و کار خود در ایتالیا می‌توانید با کشورهای برتر اروپایی تجارت کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا