اقامت فرانسه با خرید ملک (شرایط 2021)

france Flag

زندگی مدرن، شرایط اقتصادی مناسب و امکان پیشرفت حرفه ای، فرانسه را به یک گزینه عالی برای مهاجرت تبدیل کرده است. با توجه به قیمت خرید ملک در فرانسه و مزایای آن، این روش قانونی به ایرانیان واجد شرایط بسیار توصیه می شود.

ما در این مقاله به عنوان راهنمای خرید ملک در فرانسه، به اصلی ترین سؤالات شما پیرامون اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک پاسخ داده ایم:

 • شرایط اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک چیست؟
 • مزایای خرید ملک در فرانسه چیست؟
 • قیمت خرید ملک در فرانسه چقدر است؟
 • آیا خرید ملک در فرانسه منجر به اقامت دائم و اخذ پاسپورت می شود؟
 • بهترین شهرها برای خرید ملک در فرانسه کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

خرید ملک و زندگی در پاریس، قلب فرانسه برای بسیاری از افراد یک رویا است. پروسه خرید ملک برای ساکنان اتحادیه اروپا آسانتر از شهروندان کشورهای غیر اروپایی است. با این حال هر ساله تعداد زیادی آمریکایی و استرالیایی برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک اقدام می کنند. اینکه افراد غیر اروپایی چگونه موفق به خرید خانه در فرانسه می شوند و هزینه خرید ملک در فرانسه چقدر است راز سرپوشیده ای نیست. در مقاله راهنمای خرید ملک در فرانسه، همه این سوالات به همراه شرایط خرید ملک در فرانسه، قیمت خرید ملک در فرانسه و دریافت اقامت فرانسه با خرید ملک را به طور دقیق بررسی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید. تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک
Eiffel-Tower,-Paris,-France

1. اطلاعات کلی درباره فرانسه

جمهوری فرانسه در شمال غربی اروپا واقع شده است. این کشور از لحاظ جغرافیایی و اقتصادی جزء مهم ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود.

فرانسه با مساحت 643.801 کیلومتر مربع، 67.15 میلیون نفر جمعیت دارد. فرانسه مناطق شمالی و جنوبی قاره سبز را به هم پیوند زده است.

آلمان، بلژیک،سوئیس، ایتالیا و اسپانیا با این کشور رویایی مرز مشترک دارند.

دولت فعلی فرانسه متشکل از دولت جمهوری و پارلمانی است. رییس جمهور با رای گیری توسط مردم بر مسند قدرت می نشیند و نخست وزیر، برای تصویب قوانین با پارلمان همکاری می کند.

مارسی، تولوز، لیل، لیون و نیس از شهرهای بزرگ برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک محسوب می شوند.

اقتصاد فرانسه

فرانسه هم رده با کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا، ژاپن و آلمان جزء برترین اقتصادهای جهان قرار گرفته است.

صنایعی مانند ساخت وسایل نقلیه، مواد شیمیایی، موادغذایی و منسوجات، کشاورزی و صنعت خودروسازی در اقتصاد فرانسه نقش مهمی را ایفا می کنند.

صادرات در فرانسه

فرانسه با صادرات محصولات خام کشاورزی از جمله میوه، سبزیجات و محصولات لبنی از مهم ترین کشورهای صادر کننده جهان است. بیشتر صادرات این کشور مبتنی بر مبادله کالا با دیگر کشورها است.

در حال حاضر این کشور از صادرات وسایل نقلیه، تجهیزات حمل و نقل، محصولات دارویی و همچنین سلاح های الکترونیکی نیز کسب درآمد می کند.

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. راهنمای خرید ملک در فرانسه برای اقامت

مهاجرت و اخذ شهروندی فرانسه با خرید ملک، در سال های اخیر مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است. اقامت فرانسه با خرید ملک از آسان ترین و سریع ترین روش های مهاجرتی برای خانواده های ایرانی تبار است.

داشتن وکیل معتمد، اولین قدم برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک

شرایط خرید ملک در فرانسه اگر جزء شهروندان اتحادیه اروپا نیستید و زبان فرانسوی نمی دانید برایتان اندکی دشوار می شود. پس در اولین قدم با یک وکیل معتمد به عنوان نماینده خرید خانه در فرانسه مشورت کنید. یک وکیل از لحاظ حقوقی و یک مشاور املاک از لحاظ ارزش گذاری درست ملک در روند اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک به شما کمک خواهند کرد.

ضرورت وکیل مهاجرتی در پروسه خرید ملک در فرانسه

اگرچه امروزه اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی محسوب می شود اما شرایط خرید ملک در فرانسه پیچیدگی های خاص خود را دارد. عدم اطلاعات دقیق و درست  پروسه مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک، منجر به سوء استفاده برخی از افراد و از بین رفتن سرمایه شما خواهد شد. در مواردی یک فرد سود جو ملکی را به چندین نفر فروخته و ضرر زیادی به افراد تحمیل می کند. اگر در این مسیر یک وکیل حقوقی کار بلد به عنوان راهنمای خرید ملک در فرانسه، در کنار شما باشد؛ فرآیند اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک بدون استرس و زیان مالی طی می شود.

 3. شرایط اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک چیست؟

حداقل متراژ ملک برای خرید خانه در فرانسه

در صورت در خواست اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک حتما باید متراژ خانه در نظر گرفته شود. حداقل متراژ برای خرید آپارتمان در فرانسه برای متقاضی اصلی 14 متر و به ازای همسر و فرزندان زیر 18 سال 9 متر است. مجموع این اعداد حداقل متراژی است که باید برای خرید خانه مد نظر قرار دهید.

همچنین پدر نمی تواند برای فرزندان بالای 18 سال خود در خواست اقامت کند. افراد بالای 18 سال خانواده برای درخواست اقامت باید به صورت مستقل اقدام کنند.

شرایط تمکن مالی برای اقامت فرانسه با خرید ملک

جهت دریافت اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک، باید هنگام مراجعه به سفارت اثبات کنید که بالای 2.000 یورو درآمد ثابت و مستمر دارید. هرچه این مبلغ بالاتر باشد، درصد موفقیت دریافت اقامت نیز بالاتر می رود.

ارائه سند ملکی، سهام بانکی، بورس و سود حاصل از سهام شرکت؛ شانس دریافت اقامت فرانسه را افزایش دهد.

شرایط خرید ملک در فرانسه
Tour-Bretagne,-Nantes,-France-3

4. پروسه خرید ملک و اقامت فرانسه چیست؟

برای اقامت فرانسه با خرید ملک پروسه زیر باید طی شود:

 1. دعوت نامه از سوی وکیل.
 2. اخذ ویزا.
 3. سفر به فرانسه و جستجوی برای خرید خانه در فرانسه.
 4. ارائه رقم پیشنهادی.
 5. مذاکره با مشاور املاک و صاحب ملک.
 6. افتتاح حساب بانکی و پرداخت 10% از ارزش ملک به اداره ی نوتر.
 7. عقد قرارداد.
 8. مراجعه به سفارت جهت در خواست ویزا.

تمامی مراحل خرید خانه در فرانسه مانند ارزیابی خانه، پرداخت های مالیاتی و انتقال سند زیر نظر دفاتر اسناد رسمی قرار دارد.

5. هزینه خرید ملک در فرانسه و پرداخت های مالیاتی

 • مبلغی معادل با 3% از ارزش ملک نوساز به محضرخانه پرداخت می شود.
 • اگر ملک نوساز نباشد 8% از ارزش ملک به محضرخانه پرداخت می شود.

6. آیا دریافت اقامت فرانسه با خرید ملک امکان پذیر است؟

بله. در وهله اول شما یک ویزای یک ساله ی تایپ D دریافت می کنید. پس از پایان یک سال به شما کارت اقامت موقت اعطا می شود. بعد از گذشت 5 سال و تمدید هر ساله به شما اقامت دائم 10 ساله خواهند داد.

در صورت عدم اسکان در خانه، شما می توانید ملک خود را اجاره داده و در آمدزایی کنید.

7. آیا با خرید ملک در فرانسه امکان دریافت ویزای همراه به صورت همزمان وجود دارد؟

یکی از مزایای خرید ملک در فرانسه این است که تمام اعضای خانواده می توانند همزمان در سفارت برای ویزا درخواست داده و در صورت دریافت ویزا به این کشور مهاجرت کنند.

بعد از اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک، متقاضی اصلی می تواند برای خویشاوندان درجه یک مانند والدین، خواهر و برادر خود دعوتنامه ارسال کند.

8. آیا برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک باید در فرانسه حضور داشت؟

یکی از مزایای اقامت فرانسه با خرید ملک نداشتن شرط حضور است. متقاضی می تواند فقط یک بار در سال بابت تمدید مجدد اقامت خود به فرانسه سفر کند.

راهنمای خرید ملک در فرانسه
View-from-Galeries-Lafayette-rooftop

9. آیا امکان دریافت پاسپورت فرانسه با خرید ملک وجود دارد؟

امکان اخذ پاسپورت و دریافت اقامت فرانسه با خرید ملک به طور مستقیم، وجود ندارد. اما خرید ملک در فرانسه در روند اخذ پاسپورت تاثیر مثبت دارد.

برای دریافت پاسپورت و اخذ اقامت فرانسه روش هایی مانند ثبت شرکت در فرانسه، سرمایه گذاری در شرکت های فرانسوی و یا تمکن مالی فرانسه وجود دارد. با این روش ها شما در ابتدا اقامت موقت فرانسه را دریافت می کنید. این پروسه با حفظ شرایط به اقامت دائم فرانسه با خرید ملک و در نهایت به تابعیت ختم می شود.

10. آیا امکان کار از طریق خرید ملک در فرانسه وجود دارد؟

فرد اصلی که برای خرید آپارتمان در فرانسه به این کشور مهاجرت کرده است در اولین سال ورود خود نمی تواند برای کارفرمای دیگری کار کند.

اما از مزایای خرید ملک در فرانسه این است که این فرد می تواند کسب و کار خود را از طریق ثبت شرکت در فرانسه، راه اندازی کند.

11. شرایط ثبت شرکت در فرانسه پس از اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک چگونه است؟

 • ثبت شرکت در فرانسه در مقایسه با دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا پروسه سریع تر و البته آسان تری دارد.
 • متقاضی راه اندازی کسب و کار در فرانسه، نیاز به اخذ اقامت و دریافت کارت شهروندی حوزه اتحادیه اروپا را ندارد.
 • شما می توانید در 5 زمینه تخصصی در فرانسه، فعالیت کسب و کار خود را آغاز کنید.

مشاغل در فرانسه به 5 دسته اصلی تقسیم می شوند:

 1. زمینه تجاری و صنعتی (راه اندازی کارخانه، تاسیس یک فروشگاه و یا بازگشایی یک رستوران)
 2. تولید، مشاغل دستی و معاملات ساختمانی
 3. فعالیت های کشاورزی
 4. نماینده تجاری ( به عنوان نماینده شرکت اصلی فعالیت کرده و خرید و فروش انجام می دهید)
 5. فعالیت های تخصصی ( نوازندگی، نویسندگی، دندانپزشکی و ..)
شرایط خرید ملک در فرانسه
Nice,-France

12. بازار املاک و شرایط خرید ملک در فرانسه

اقتصاد فرانسه مانند دیگر کشورهای جهان، تحت تأثیر بحران کروناویروس اخیر قرار گرفته است. با این حال بازار مسکن اکنون وضعیت خوبی دارد.

پس از وقفه ای ناشی از کووید -19، فروش املاک در فرانسه در نیمه های دوم سال 2020 در برخی مناطق افزایش یافت. برخی از کارشناسان افزایش 3.5 درصدی قیمت خرید ملک در فرانسه و ادامه رشد فروش ملک را پیش بینی می کنند. همیشه اقتصاد پس از یک همه گیری، شروع به بهبود می کند. اکنون یکی از بهترین زمان ها برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک است.

13. شرایط خرید ملک در فرانسه و مزایای آن برای صاحبان کسب و کار

از دیدگاه همه افراد فروشنده و خریدار ملک، رشد هزینه خرید ملک در فرانسه اهمیت زیادی دارد. هم چنین عدم تعادل در افزایش یا کاهش هزینه خرید ملک، باعث بحران اقتصادی در جامعه می شود. مطالعات نشان می دهد که برای جلوگیری از بحران اقتصادی، رشد هزینه خرید ملک در فرانسه نباید بیشتر از 6 درصد باشد.

گران ترین کشور برای خرید ملک در اروپا

سوئد با افزایش 50 درصدی قیمت در بازار املاک و مستغلات، بیشترین رشد را در میان کشورهای اروپایی داشته است. سوئد یکی از گران ترین کشورها برای خرید ملک محسوب می شود.

انگلستان، لوکزامبورگ، بلژیک و موناکو از دیگر کشورهای گران اتحادیه اروپا محسوب می شوند و خرید ملک در این کشورها صرفه اقتصادی ندارد.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

14. برترین شهرهای فرانسه برای سرمایه گذاری در املاک

LPI-SeLoger هر ساله لیست بهترین شهرهای فرانسه برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک را منتشر می کند. در ادامه شهرهای موجود در این لیست را به همراه مزایای خرید ملک در آنها را بررسی می کنیم:

مزایا و شرایط خرید ملک در فرانسه در شهر تولوز

تولوز چهارمین شهر پر جمعیت فرانسه است اما هزینه خرید ملک در فرانسه در شهر تولوز کاملا مناسب است.

تولوز مهد صنایع پر رونق (مرکز صنعت هوافضای اروپا)، دانشگاه های عالی و شناخته شده و حمل و نقل پیشرفته است. تولوز به عنوان شهر صورتی یکی از بهترین شهرها برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک است. با استقبال دانشجویان، متخصصان و گردشگران، این شهر هر ساله رشد چند درصدی جمعیت را تجربه می کند.

هزینه خرید ملک در فرانسه در شهر نانت

قیمت خرید ملک در فرانسه و در شهر نانت، پایتخت لوآر-آتلانتیک، در مقایسه با قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه بسیار پایین به نظر می رسد. این مسئله به همراه سیستم حمل و نقل عالی نانت، فرهنگ غنی و صنعت پر رونق؛ بسیاری از افراد را مشتاق به خرید ملک در نانت کرده است.

البته افرادی که قصد سرمایه گذاری و اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک در نانت را دارند بهتر است که هر چه زودتر اقدام کنند. قیمت ملک در سال گذشته در این شهر 6% افزایش داشته است.

افزایش هزینه خرید خانه در فرانسه در شهر لیل

لیل یکی از کم شناخته شده ترین شهرهای فرانسه محسوب می شود. رشد و پیشرفت به همراه معماری اصیل این شهر، افزایش قیمت خرید ملک در فرانسه در شهر لیل را در به دنبال داشته است. هم اکنون این شهر توانسته به خوبی جایگاه خود را در میان سرمایه گذاران املاک پیدا کند.

سرمایه گذاری ارزشمند در لیون

هزینه خرید ملک در فرانسه در شهر لیون به نسبت قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه هر ساله در حال افزایش است. هرچند هزینه زندگی در شهر لیون نسبت به دیگر شهرهای فرانسه بالاتر است. قطعا خرید ملک در لیون یک سرمایه گذاری هوشمند و پر سود است. لیون علاوه بر نزدیکی به ایتالیا و سوئیس، به آبهای دریای مدیترانه نیز راه دارد. این شهر زیبا، بسیاری از دانشگاه های برتر فرانسه را در خود جای داده است.

شرایط اقامت فرانسه با خرید ملک در قطب بزرگ دانشجویی

در حال حاضر به گفته سللگو، از هر 3 دانشجو 1 نفر در شهر رن در حال تحصیل است. به همین دلیل شهر رن به عنوان قطب دانشجویی فرانسه شناخته می شود.

رشد تعداد دانشجویان به همراه نرخ پایین بیکاری در این شهر، رن رونق زیادی در حوزه املاک را تجربه خواهد کرد.

افزایش تقاضای سرمایه گذاری املاک در آنژه

آنژه این شهر کوچک در فرانسه، هر ساله با افزایش تقاضای اجاره ملک روبرو بوده است. فرهنگ کافه نشینی، تعداد زیاد دانشجویان و تاریخ غنی این شهر، آنژه را بین فرانسویان و گردشگران خارجی محبوب کرده است.

کیفیت بالای زندگی در مون پلیه

بدون شک این شهر زیبا با آب و هوای معتدل و معماری منحصر بفرد، یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در فرانسه است. متوسط رشد هزینه املاک و مستغلات در این شهر 3% است.

شرایط خرید ملک در فرانسه در شهر پواتیه

یکی از ارزان ترین شهرهای فرانسه برای زندگی شهر پواتیه است. این شهر آرام با معماری زیبا و جاذبه های تاریخی و فرهنگی سال گذشته رشد 4.8% در حوزه املاک را تجربه کرده است.

افزایش محبوبیت این شهر در میان مردم، باعث افزایش تقاضای اجاره خانه ها در سال اخیر شده است.

تعادل میان کیفیت زندگی و قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه

شرایط خرید ملک در فرانسه در شهر استراسبورگ بسیار مناسب و هزینه زندگی در این شهر نیز پایین است. قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه به نسبت دیگر شهرهای شناخته شده فرانسه بسیار مناسب است.

قیمت خرید ملک در فرانسه در شهر تور

فضای شهری زیبا، قلعه های شگفت انگیز و رستوران های عالی؛ فقط چند ویژگی بارز شهر تور هستند. دره لوار هر ساله گردشگران زیادی را به این شهر می کشاند. این شهر دیدنی با پاریس فقط یک ساعت فاصله دارد. همچنین قیمت املاک در این شهر نسبتا ارزان است و گزینه مناسبی برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک محسوب می شود.

جدول زیر می تواند به شما ایده ای بدهد که هزینه ی خرید ملک در هر شهر فرانسه چقدر است. با توجه به جدول قیمت خرید ملک در فرانسه و با در نظر گرفتن بودجه خود بهترین مکان ها برای خرید ملک در فرانسه را مشخص کنید.

شهرقیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهرقیمت هر متر مربع آپارتمان اطراف مرکز شهر
پاریس13.852 یورو10.335 یورو
نیس6.325 یورو 4.725 یورو
آنتیب5.125 یورو 4.000 یورو
لیون5.100 یورو 3.057 یورو
تولوز4.688 یورو 3.043 یورو
نانت4.288 یورو 2.622 یورو
Nice-from-above

15. راهنمای خرید ملک در فرانسه و روش یافتن ملک

نمایندگی ها و مشاوران املاک

استفاده از یک مشاور املاک برای یافتن ملک در فرانسه، به ویژه در مناطق کمتر شناخته شده، بسیار متداول است.

در استان هایی که خانه ها متنوع تر، پراکنده تر و یافتن آنها دشوار است، کار با مشاور املاک تنها راه واقعی برای اطمینان از بررسی همه املاک است. اگر قصد خرید خانه ویلایی در فرانسه را دارید و یا به فکر خرید خانه در پاریس فرانسه هستید مشاور املاک به عنوان راهنمای خرید ملک در فرانسه به شما کمک خواهد کرد. مشاوران املاک از قیمت دقیق خانه ها با خبر هستند و برای مثال اگر در مورد قیمت خانه در استراسبورگ فرانسه سؤالی دارید می توانید با مشاوران املاک صحبت کنید.

برخی از مشهورترین مشاورین املاک در فرانسه عبارتند از:

سایت خرید ملک در فرانسه

اگر قصد دارید خانه خود را بدون واسطه پیدا کنید، بهترین گزینه برای شما احتمالاً وب سایت های خرید و فروش املاک و مستغلات به عنوان راهنمای خرید ملک در فرانسه، خواهد بود. انتخاب این مسیر می تواند از نظر مالی بسیار منطقی باشد. اگر تصمیم به جستجوی آنلاین دارید، این سایت ها می توانند برای شروع جست و جو کارآمد باشند:

16. راهنمای خرید ملک در فرانسه به عنوان یک خارجی

اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک، همانند اکثر کشورهای جهان دارای مراحل حقوقی و قانونی خاصی است. البته اقامت فرانسه با خرید ملک مستقیم به خریداران املاک اعطا نمی گردد، اما یکی از مزیت های خرید املاک در این کشور زیبا، امکان دریافت وام مسکن در صورت گذراندن همه مراحل قانونی است. در غیر این صورت باید در ابتدا مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده بدهید. بعد از عقد قرارداد مربوطه، تسویه حساب کلی انجام می شود. اگر آمادگی ورود به بازار املاک فرانسه را دارید، مراحل زیر می تواند به شما کمک کند تا تصور دقیقی از نقطه شروع تا پایان اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک داشته باشید:

 • تصمیم بگیرید که در کدام شهر می خواهید زندگی کنید.
 • بودجه ای بر اساس قیمت خرید ملک در فرانسه و در شهر مورد نظرتان در نظر بگیرید.
 • برای جستجوی ملک با یک مشاور املاک صحبت کنید.
 • مدارک خود برای دریافت ویزا را حاضر کنید.
 • در صورت تمایل برای بازدید حضوری از خانه ها یک بار به فرانسه سفر کنید.
 • بعد از دریافت ویزا ماه فرصت برای جست و جو و خرید خانه در فرانسه دارید.
 • پیشنهادهای خود را با وکیل بررسی کنید.
 • در صورت تایید وکیل و توافق با فروشنده یک توافقنامه امضا کنید؛ یک توافق اولیه که هر دو طرف را متعهد می کند.
 • پرداخت سپرده: این معمولاً 10 درصد از کل مبلغ خرید است.
 • برای انجام کارهای خرید خانه در فرانسه، از جمله ثبت زمین، حقوق مالکیت، محدودیت ها و حق تقدم، از یک دفتر حقوقی معتبر مانند سروش فردا استفاده کنید.
 • قرارداد فروش را در دفتر اسناد رسمی امضا کنید.
 • از ملک جدید خود لذت ببرید!

17. مدارک مورد نیاز جهت خرید خانه در فرانسه

برای دریافت اقامت فرانسه با خرید ملک مدارک زیر مورد نیاز است:

 1. تاییدیه تمکن مالی
 2. پرینت گردش حساب های مالی
 3. اصل شناسنامه
 4. پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)
 5. عقدنامه (درصورت تاهل)
 6. نامه رسمی وکالت رسمی به وکیل فرانسوی (ضروری)
 7. اقرارنامه جهت عدم نیاز به استخدام در شرکت های فرانسوی
 8. عکس رنگی مناسب برای پاسپورت
 9. بیمه درمانی
 10. مدرک تحصیلی (در صورت لزوم)
 11. گواهی عدم سوء پیشینه
 12. اصل مدارک کاری نظیر معرفی نامه کاری و جواز کسب
 13. مدرک تک همسری
Cityscape-of-traditional-buildings-in-France

18. مزایای خرید ملک در فرانسه چیست؟

فرانسه از مهم ترین اعضای اتحادیه اروپا است و یکی از بارزترین مزایای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک بهره مند شدن از مزایای ویزای شینگن است.

بازار املاک با ثبات

فرانسه به بازار ثروت پایدار مشهور است و بسیاری از مناطق آن، مانند پاریس و ریویرای فرانسه، مکان هایی امن برای سرمایه گذاری هستند. اکنون، بیشتر از هر زمان دیگری زمان خرید ملک در فرانسه فرا رسیده است. پایین آمدن قیمت خرید ملک در فرانسه، کاهش نرخ بهره و فروشندگانی که مایل به مذاکره هستند به این معنی است که شرایط خرید ملک در فرانسه در بهترین حالت است.

فرصت شروع کسب و کار

دولت فرانسه در حال ایجاد طرح های بدیع و اجرای قوانین جدید برای تقویت فعالیت های اقتصادی در فرانسه است. زمان بسیار خوبی برای کارآفرینی در فرانسه با تمرکز بیشتر بر روی استارتاپ ها و شتاب دهنده است.

دسترسی عالی

جاده های عالی، فرودگاه های بین المللی و شبکه قطار سریع السیر فاصله بین شما و مقصدتان را بسیار کوتاه می کند. سیستم های حمل و نقل پیشرفته در سراسر کشور فرانسه وجود دارد.

هوای شگفت انگیز

اگرچه شمال فرانسه آب و هوا شبیه انگلستان دارد، اما در جنوب فرانسه و ساحل آزور، 300 روز سال آفتابی است. اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک در مناطق در حال توسعه، مانند ناربون در لانگدوک یا گراس در ریویرای فرانسه، به این معنی است که می توانید از آب و هوای منحصر بفرد لذت ببرید و در چند قدمی ساحل زندگی کنید.

مراقبت های بهداشتی فوق العاده

فرانسه برای همه کسانی که در این کشور کار و زندگی می کنند سیستم خدمات بهداشتی و درمانی فوق العاده در نظر گرفته است. این سیستم کارآمد و کامل است و به عنوان یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی عمومی در جهان شناخته شده است.

از دیگر مزایای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان ورود به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا.
 • تحصیل رایگان فرزندان با بالاترین کیفیت در مدارس فرانسوی زبان.
 • پروسه سریع اقامت.
 • امکان ثبت شرکت در فرانسه.
 • امکان دریافت گواهینامه رانندگی.
 • امکان افتتاح حساب بانکی.
 • بیمه درمان تا سقف 70%.
 • بیمه تکمیلی تا سقف 30%.
 • امکان درخواست وام بانکی.
 • عدم حضور در فرانسه.
 • امکان اجاره ملک و کسب درآمد.
 • بدون نیاز به داشتن سابقه سفر به فرانسه.

معایب اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک

 • نیاز به موجودی بالا در حساب بانکی.
 • عدم اجازه کار در سال اول.

این ویزا برای افرادی که بالای 40 سال سن دارند و از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند بسیار مناسب است.

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

19. روند کار برای خرید ملک در فرانسه چیست؟

در اولین گام راهنمای خرید ملک در فرانسه دعوت نامه ای به این کشور برای شما ارسال می کند. سپس وقت سفارت برای شما گرفته می شود. هم زمان با مراجعه شما به سفارت و با داشتن دعوت نامه از سوی وکیل رسمی و نامه تمکن مالی؛ پروسه خرید ملک در فرانسه آغاز می شود.

با ارائه مدارک توسط راهنمای خرید ملک در فرانسه، سفارت برای شما یک ویزای 6 ماهه با هدف اطلاع از قیمت خرید ملک در فرانسه و اقدام در راستای خرید ملک در فرانسه صادر می کند.

اکنون فرصت خرید خانه در فرانسه برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد. اگر یک فرد آشنا با امور املاک و حقوقی به عنوان راهنمای خرید ملک در فرانسه، در این پروسه همراه شما باشد، بهترین بهره را از این فرصت خواهید برد. شما می توانید خودتان نیز به صورت مستقیم وارد فرآیند مذاکره و خرید ملک در فرانسه شوید. اما توجه کنید که در صورت عدم آشنایی کافی با قیمت خرید ملک در فرانسه، امور خرید ملک و تسلط به زبان فرانسوی، احتمال دارد خانه ای را با هزینه دو برابر از قیمت واقعی آن خریداری کنید.

پس از ورود به خاک فرانسه، فقط 6 ماه فرصت دارید که برای خرید ملک اقدام کنید.

Place-de-la-Gare-du-Sud,-Nice,-France
Place-de-la-Gare-du-Sud,-Nice,-France

سؤالات متداول اقامت فرانسه با خرید ملک

✅ آیا از طریق خرید ملک در فرانسه می توان اقامت گرفت؟

بله، ابتدا ویزای یک ساله تایپ D دریافت می کنید. پس از یک سال کارت اقامت 5 ساله و سپس کارت اقامت 10 ساله به شما اعطا می شود.

✅ مزایای خرید ملک در فرانسه چیست؟

بازار املاک با ثبات، دسترسی عالی، فرصت شروع کسب و کار و سیستم بهداشتی درمانی فوق العاده از مزایای خرید ملک در فرانسه است.

✅ حداقل متراژ برای خرید آپارتمان در فرانسه چقدر است؟

حداقل متراژ برای خرید خانه در فرانسه برای متقاضی اصلی 14 متر و به ازای همسر و فرزندان زیر 18 سال 9 متر است. مجموع این متراژها حداقل متراژ خرید خانه برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک است.

✅ آیا برای اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک باید در فرانسه حضور داشت؟

یکی از مزایای اقامت فرانسه با خرید ملک نداشتن شرط حضور است. متقاضی می تواند فقط یک بار در سال بابت تمدید مجدد اقامت خود به فرانسه سفر کند.

آیا با خرید ملک در فرانسه امکان دریافت ویزای همراه به صورت همزمان وجود دارد؟

یکی از مزایای خرید ملک در فرانسه این است که تمام اعضای خانواده می توانند همزمان در سفارت برای ویزا درخواست داده و در صورت دریافت ویزا به این کشور مهاجرت کنند.

جمع بندی

Conclusion

زندگی در یکی از محبوب ترین کشورهای حوزه اتحادیه اروپا، امکان اخذ اقامت با خرید ملک و امکان شروع کسب و کار، همیشه علاقمندان مهاجرت را مجذوب خود می کند. اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک؛ فرصت سفر، زندگی و کار در کل حوزه شینگن را در اختیار شما قرار می دهد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا