اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت (شرایط اخذ اقامت 2021)

poland Flag

یکی از  بهترین روش ها برای مهاجرت و گرفتن اقامت یک کشور، اقامت از طریق ثبت شرکت است. اگر به دنبال دریافت اقامت لهستان هستید، اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی گزینه خوبی است، چون لهستان این روش را برای متقاضیان ورود به این کشور آسان کرده است. اگر انتخاب شما این روش بوده و سوالات زیر درباره شرایط ثبت شرکت در کشور لهستان ذهن شما را درگیر کرده است، ادامه مقاله و راهنمای اقامت لهستان ثبت شرکت را بخوانید:

 • شرایط ثبت شرکت در لهستان چیست؟
 • هزینه ثبت شرکت در کشور لهستان چقدر است؟
 • معایب ثبت شرکت در لهستان چیست؟
 • مزایای اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت چیست؟
 • مالیات و قوانین ثبت شرکت در لهستان چگونه است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

بررسی شرایط اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

لهستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و در شرق آلمان واقع شده است. لهستان به سرمایه گذاران تجاری که مایل به راه اندازی کسب و کار و خرید بیزینس در لهستان هستند اقامت موقت می دهد. اساساً سرمایه گذار باید برای ثبت شرکت و اقامت لهستان فعالیت تجاری خود را راه اندازی کند و نشان دهد که حداقل 15.000 یورو درآمد در سال برای واجد شرایط بودن ویزای ثبت شرکت در لهستان دارد. شاید سوال خیلی از شما درباره شرایط اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت، خرید بیزینس در لهستان، راه اندازی کسب و کار در لهستان و همچنین معایب ثبت شرکت در لهستان باشد. در ادامه درباره تمام موضوعات مربوط به اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت صحبت خواهیم کرد.

دریافت درآمد 15.000 یورویی می تواند به اخذ مجوز اقامت موقت برای سرمایه گذاران منجر شود. همچنین سرمایه گذاران می توانند در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. پس از گذشت 3 سال از اقامت موقت، می توانید برای اقامت دائم لهستان اقدام کنید. همچنین پس از 3 سال اقامت دائم، می تواند برای اخذ تابعیت لهستان درخواست دهد.

شهروندی از طریق سرمایه گذاری نیز به تشخیص دولت امکان پذیر است. این یک فرآیند ساده نیست، اما در گذشته سرمایه گذارانی که بیش از 1 میلیون یورو در اقتصاد لهستان سرمایه گذاری کرده بودند، قادر به دریافت تابعیت سریع بودند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت
Stare-Miasto,-Kraków,-Poland-(2)

1. مزایای اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در لهستان بسیار زیاد بوده و همین امر افراد را به دریافت اقامت لهستان ثبت شرکت مشتاق می سازد. در این جا چند دلیل برای انتخاب این کشور آورده شده است:

1.  نرخ مالیاتی پایین

یکی از مزایای ثبت شرکت در لهستان این است که لهستان تنها با نرخ مالیات 9 درصد برای مشاغل با درآمد کمتر از 2 میلیون یورو، یکی از پایین ترین نرخ های مالیات را برای راه اندازی کسب و کار در لهستان دارد که در کشورهای اتحادیه اروپا یکی از پایین ترین نرخ ها را ارائه می دهد.در اینجا تفکیک همه مالیات ها آمده است:

مالیات ثبت شرکت و اقامت لهستان:

 1. مالیات بر درآمد شرکت: 9-19
 2. مالیات بر عایدی سرمایه: 19٪
 3. مالیات بر ارزش افزوده: 23 (نرخ کاهش یافته به 8،، 5 یا 0)

2. منطقه ای محبوب برای تجارت

شرایط ثبت شرکت در کشور لهستان این کشور را به یک مقصد محبوب برای اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت تبدیل می کند، از جمله:

 1. 14 منطقه ویژه اقتصادی با 50 درصد کاهش مالیات بر املاک و شرکت ها
 2. رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار در 40 کشور از 190 کشور جهان، با یکی از پایین ترین نرخ های مالیاتی در اروپا
 3. موقعیت مکانی ایده آل در قلب اروپا، در چندین مسیر اصلی ترانزیتی
 4. عضویت در اتحادیه اروپا با دسترسی به بیش از 500 میلیون مصرف کننده
 5. ساختار فوق العاده با بیش از 16 فرودگاه، سه بندر اصلی حمل و نقل دریایی و ارتباط مستقیم قطارهای باری با چین.

3. ابزار ایده آل برای استخدام کارگران خارجی

از مزایای ثبت شرکت در لهستان این است که برخلاف بسیاری از کشورهای عضو دیگر اروپا، اخذ مجوز کار برای کارمندان کشورهای ثالث مانند اوکراین نسبتاً آسان است.

2.معایب ثبت شرکت در لهستان

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

در کنار مزایای اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت، معایب ثبت شرکت در لهستان نیز باید بررسی شود و نباید از آن ها غافل شد. عوامل زیر چند مورد از معایب ثبت شرکت در لهستان است:

 1. قوانین ثبت شرکت در لهستان نسب به سایر کشورهای همسایه، بوروکراتیک تر است. مثلا سیستم اداری بسیار کند بوده و فرایند بررسی مدارک اداری ممکن است تا 14 روز طول بکشد.(که این یکی از بزرگترین معایب ثبت شرکت در لهستان است.)
 2. تمام مدارک خارجی باید به زبان لهستانی ترجمه شوند که این هزینه اضافی برای مشتری به دنبال دارد.
 3. قوانین ثبت شرکت در لهستان، درباره مالیات ها بسیار سختگیرانه عمل می کنند.
 4. یکی دیگر از معایب ثبت شرکت در لهستان این است که برخی از بانک های این کشور جهت افتتاح حساب برای راه اندازی کسب و کار و خرید بیزینس در لهستان نیاز به حضور فیزیکی دارند و نمی توان قبل از حضور در لهستان افتتاح حساب کرد.
راه اندازی کسب و کار در لهستان
Starościńska-4,-82-200-Malbork,-Poland,-Malbork

3. مروری بر اقتصاد لهستان

لهستان به دلیل اقتصاد پایدار و رشد سریع خود، نیروی کار ماهر که هزینه کمتری نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا دارد و مناطق ویژه سرمایه گذاری، کشوری جذاب برای سرمایه گذاران است. حوزه های کلیدی سرمایه گذاری شامل کشاورزی، تولید، خودرو، مواد شیمیایی، منسوجات، فرآوری مواد غذایی و در سال های اخیر بازار املاک است.

کمک های سرمایه گذاری در قالب معافیت های مالیاتی، کمک های بلاعوض و تخفیف مالیاتی در دسترس است، به ویژه هنگامی که سرمایه گذاری در یک منطقه اقتصادی خاص انجام شود یا زمانی که مشاغل در مناطقی که بیکاری از سطح بالاتری برخوردار است، کارمند استخدام کند.

مناطق آزاد تجاری مهمترین معافیت های مالیاتی برای معاملات ملکی و مالیات بر درآمد هستند. کشورهای اصلی که در این سال ها در لهستان سرمایه گذاری کرده اند عبارتند از هلند، آلمان، لوکزامبورگ، اتریش و فرانسه. در سال 2016، بخش های اصلی سرمایه گذاری عبارت بودند از تولید، فعالیت های فنی و علمی، اطلاعات و ارتباطات، املاک و مستغلات و تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، به ویژه در بخش خودرو.

همچنین از نظر مالیات، دریافت ویزای ثبت شرکت در لهستان و شروع فعالیت در این کشور، از طریق تعداد بیشتری از معاهدات مالیات مضاعف (بیش از شصت) که با کشورهای جهان امضا شده است، تشویق می شود.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

4.انواع شرکت در لهستان

جهت خرید بیزینس در لهستان و یا ثبت شرکت و اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت باید با انواع شرکت و گزینه های پیش روی خود آشنا شوید.

راه اندازی کسب و کار در لهستان به عنوان یک فرد خارجی و اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت بسیار محبوب شده است. کارآفرینان کشورهای غیر اتحادیه اروپا فقط می توانند یک کسب و کار را در قالب یک شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی یا مشارکت محدود ایجاد و اداره کنند. سرمایه گذاران همچنین ممکن است خرید بیزینس در لهستان را انتخاب کنند. کارآفرینان کشورهای اتحادیه اروپا قادر به تاسیس هر نوع شرکتی مانند شهروندان لهستانی هستند. همچنین امکان ایجاد شعبه یا نمایندگی وجود دارد.

قبل از انتخاب نوع قانونی کسب و کار برای راه اندازی، کارآفرینان باید محدوده مسئولیت ها و شرایط ثبت شرکت در کشور لهستان ، هزینه ثبت شرکت در کشور لهستان ، اندازه کسب و کار و غیره را در نظر بگیرند.

شرکت با مسئولیت محدود

این محبوب ترین نوع راه اندازی کسب و کار در لهستان است که توسط خارجیان راه اندازی شده و برای مشاغل تجاری بزرگتر در نظر گرفته شده است. سهامداران فقط در قبال میزان سرمایه مشارکت خود مسئول هستند.

برای تأسیس شرکت، سرمایه 50،000 PLN مورد نیاز است.

علاوه بر این، لازم است که شرکت جدید یک شماره آماری و شماره شناسایی مالیات دریافت کرده و برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کند.

مراحل ثبت شرکت در لهستان برای شرکت با مسئولیت محدود:

 1. پارتنرشیپ باید در ثبت دادگاه لهستان وارد شود.
 2. اخذ گواهی تأیید
 3. انجام مراحل بعد از ثبت نام
 4. مدت زمان: 4 ماه

مراحل راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود به شرح زیر است:

1. اجرای اساسنامه، که ممکن است توسط وکیل انجام شود. مدارک زیر باید شامل شود:

 • نام شرکت و دفتر ثبت شرکت
 • هدف از فعالیت های شرکت، همانطور که در طبقه بندی فعالیت های لهستانی آمده است
 • اگر شرکت برای مدت معینی تاسیس شده باشد، مدت شرکت
 • میزان سرمایه ، حداقل 50،000 PLN
 • شرطی در مورد اینکه آیا سهامدار مجاز به داشتن بیش از یک سهم است یا خیر
 • تعداد سهام و ارزش اسمی مشترک هر سهامدار
 • توصیه می شود که اساسنامه شامل اطلاعاتی باشد که در صورت افزایش سرمایه، تغییرات در هیئت مدیره، مشارکت های اضافی، سود سهام و/یا اقداماتی که نیاز به تأیید سهامداران دارد چه اتفاقی می افتد.

2. سپس یک حساب بانکی لهستانی باید باز شود.

3. سهم هایی که کل سرمایه شرکت را پوشش می دهند باید به این حساب بانکی جدید واریز شود.

4. سپس درخواست ثبت شرکت با ثبت دادگاه لهستان ارائه می شود. موارد زیر باید شامل شود:

 • پیشنهاد شماره آماری REGON که توسط اداره آمار مرکزی صادر شده است.
 • درخواست ثبت شرکت در موسسه بیمه اجتماعی، موافقت با پرداخت های مورد نیاز و برنامه حاوی شماره مالیاتی NIP و دفاتر مالیاتی مربوطه.

5. هیئت مدیره شرکت منصوب می شود.

6. شرکت وارد ثبت تجاری می شود.

همه مدارک فوق برای دریافت اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت باید به زبان لهستانی ارسال شوند، بنابراین، اگر متقاضی بومی زبان لهستانی نیست، یک مترجم باید برای ترجمه مدارک به لهستانی تعیین شود. اگر امضاکنندگان سند به زبان لهستانی صحبت نمی کنند، امضای آن ها باید در حضور مترجم قسم خورده انجام شده باشد.

خرید بیزینس در لهستان
Warsaw,-Poland

شرکت سهامی

این یک شکل از ثبت شرکت در لهستان است که دارای شخصیت حقوقی است و به طور کلی برای شرکت های بزرگ با بیش از یک مالک استفاده می شود. فرایند تأسیس تا حد زیادی نشان دهنده ثبت شرکت با مسئولیت محدود است، تفاوت اصلی بین انواع مشاغل این است که شرکت سهامی کاملاً بدون هیچ محدودیتی در قبال تعهدات خود نسبت به دارایی های خود مسئول است.

مراحل ثبت شرکت در لهستان برای شرکت سهامی مانند شرکت با مسئولیت محدود است.

مشارکت محدود

مشارکت های محدود ممکن است حقوقی بدست آورند و تعهداتی را متحمل شوند. این یک نوع مشارکت تجاری است که ممکن است حداقل توسط دو نفر ایجاد شودو

هدف این نوع راه اندازی کسب و کار در لهستان این است که شرکت را قبل از طلبکاران و سایر تعهدات، اعم از مالی یا قانونی، تحت نام خود نگه دارد. یکی از شرکا مسئولیت نامحدودی دارد در حالی که دیگری مسئولیت ندارد.

درخواست های ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید شامل موارد زیر باشد:

 1. فرم درخواست استاندارد برای همه شرکت های لهستانی
 2. نام، دفتر ثبت شده و آدرس شرکت و همچنین هدف آن
 3. نام شریک (های) عمومی و نام شرکاء محدود، و همچنین توضیح شرایطی که توانایی عمل سهامداران را محدود می کند، در صورت وجود
 4. نام شخص (های) مجاز به نمایندگی شرکت
 5. مبلغ کل مشارکت
 6. اثبات پرداخت مالیات و عوارض ثبت مربوطه.

شرکت های تابعه

شرکت های تابعه از شرکت های با مسئولیت محدود لهستانی تقلید می کنند و باید از قوانین و مقررات مشابهی پیروی کنند. این نوع اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت، برای شرکت های کوچک و متوسط ​​مناسب هستند و از شرکت مادر مستقل بوده، در حالی که شعبه آن نیستند.

این رایج ترین شکل کسب و کار برای موسسات خارجی است که تصمیم به شروع راه اندازی کسب و کار در لهستان می گیرند.

برای ثبت شرکت تابعه، مراحل مشابهی باید طی شود که گویی شرکت با مسئولیت محدود در حال تاسیس است. حداقل سرمایه سهام 5000 PLN مورد نیاز است و نام شرکت به پسوندspolka z o.o  نیاز دارد.

مدارک زیر برای ثبت شرکت تابعه مورد نیاز است:

1. صورتجلسه ای با جزئیات تصمیم شرکت خارجی برای افتتاح یک شرکت تابعه لهستانی

2. اساسنامه شرکت تابعه، که شامل نام و آدرس، مقررات، اهداف، نام سهامداران و سهم سرمایه و حقوق آن ها است.

3. یک حساب بانکی در لهستان باید برای شرکت افتتاح شود.

4. شرکت باید برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کند.

شرایط و معایب ثبت شرکت در لهستان
warszawa,-poland-(3)

5. خرید بیزینس در لهستان

سرمایه گذاران خارجی که مایل به امت لهستان از طریق ثبت شرکت اما شرایط ثبت شرکت در لهستان از ابتدای کار را ندارند، می توانند یک شرکت موجود را خریداری کنند.

رایج ترین انواع مشاغل در لهستان شرکت با مسئولیت محدود و مشارکت عمومی است. اگر سرمایه گذاران برای خرید بیزینس در لهستان تصمیم بگیرند، می تواند زمان و هزینه های قابل توجهی را برای راه اندازی یک شرکت جدید صرفه جویی کند. مزیت دیگر این است که سرمایه گذار قادر است تمام یا بخشی از کارکنان شرکت موجود را حفظ کند و بنابراین از نیاز به جذب و آموزش کارکنان در امان است.

با وجود صرفه جویی قابل توجه در زمان و هزینه، مراحل زیر باید برای خرید بیزینس در لهستان انجام شود:

 1. تغییرات در ساختار شرکت باید در دفتر تجارت لهستان ثبت شود.
 2. ثبت رسمی هیئت مدیره جدید باید انجام شود و اساسنامه باید به روز شود.
 3. سهامدار جدید همچنین می تواند تغییرات اضافی مانند نام شرکت جدید یا فعالیت های جدید را اعمال کند.

6. مالیات ثبت شرکت در لهستان

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

مالیات های اصلی اعمال شده برای شرکت های لهستانی مالیات بر درآمد شرکت ها، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر تمبر، مالیات بر املاک و مالیات غیر مستقیم است. افراد پس از اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت، مشمول مالیات مشابه شرکت های داخلی هستند، اما در صورت اعمال معاهده مالیات مضاعف، یک واحد خارجی ممکن است از سطح معینی از تخفیف مالیاتی برخوردار شود.

نرخ مالیات بر درآمد شرکت های لهستانی19 درصد (در سال 2018) است و بر درآمد جهانی شرکت های مقیم و درآمد لهستانی برای شرکت های غیر مقیم اعمال می شود. نرخ مالیات 15٪ کمتر برای شرکت های کوچک لهستان اعمال می شود. با این حال، این ماده مشروط به شرایط خاصی است.

هم کارفرمایان و هم کارکنان موظفند تا حداکثر درصد معینی از حقوق (تقریباً 35 درصد) برای تأمین اجتماعی هزینه کنند.

از نظر رعایت مالیات، سال مالیاتی در لهستان همان سال تقویمی یا هر دوره دوازده ماهه دیگر است که توسط مالیات دهنده انتخاب شده است.

7. هزینه ثبت شرکت در کشور لهستان

هزینه ثبت شرکت در کشور لهستان شامل موارد مختلفی است که در ادامه آورده خواهد شد:

 1. هزینه تشکیل شرکت – خدمات کاملی برای ثبت شرکت در لهستان با قیمت تقریبی 1800 یورو
 2. هزینه دفتر مجازی – حدود 60 یورو در ماه
 3. هزینه های حسابداری – هزینه خدمات حسابداری در لهستان از 100 یورو در ماه شروع می شود.
 4. هزینه ثبت نام – تقریبا 600 PLN  و حدود 140 یورو برای ثبت نام در ثبت دادگاه ملی.
 5. حداقل سرمایه سهم – حداقل سرمایه سهم یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی در لهستان حداقل 5000 PLN تقریبا 1164 یورو است.
خرید بیزینس و راه اندازی کسب و کار در لهستان
Warsaw,-Poland-(7)

سوالات متداول اقامت لهستان از طرق ثبت شرکت

✅ حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در لهستان چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 5000 PLN است.

✅ شرایط مالیات ثبت شرکت در لهستان چقدر است؟

به طور کلی نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در لهستان 19% است.

✅ معایب ثبت شرکت در لهستان چیست؟

قوانین ثبت شرکت در لهستان نسب به سایر کشورهای همسایه، بوروکراتیک تر است.
تمام مدارک خارجی باید به زبان لهستانی ترجمه شوند که این هزینه اضافی برای مشتری به دنبال دارد.
قوانین ثبت شرکت در لهستان، درباره مالیات ها بسیار سختگیرانه عمل می کنند.

✅ مزایای ثبت شرکت در لهستان چیست؟

مزایای ثبت شرکت در لهستان عبارتند از: نرخ مالیاتی پایین، منطقه تجاری محبوب، نیروی کار ماهر و … .

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، دریافت ویزای ثبت شرکت در لهستان و دریافت اقامت این کشور از جمله بهترین روش های مهاجرت به لهستان است. با راه اندازی کسب و کار خود در لهستان می‌توانید ویزای همراه دریافت کرده، به تحصیل و کار بپردازید و با کشورهای برتر اروپایی تجارت کنید و آینده ای درخشان را برای خود تضمین کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا