اقامت هلند از طریق ثبت شرکت (شرایط اخذ اقامت 2021)

netherlands Flag

یکی از  بهترین روش ها برای مهاجرت و گرفتن اقامت یک کشور، اقامت از طریق ثبت شرکت است. اگر به دنبال دریافت اقامت هلند هستید، اقامت هلند از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی گزینه خوبی است، چون هلند این روش را برای متقاضیان خارجی آسان کرده است. اگر انتخاب شما این روش بوده و سوالات زیر ذهن شما را درگیر کرده است، ادامه مقاله و راهنمای ثبت شرکت در هلند را بخوانید:

 • مراحل اقامت هلند از طریق ثبت شرکت چیست؟
 • هزینه های ثبت شرکت در هلند چقدر است؟
 • مالیات ثبت شرکت در هلند چقدر است؟
 • شرایط ثبت شرکت در هلند چیست؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط دریافت اقامت هلند از طریق ثبت شرکت

اگر قصد ثبت شرکت در هلند را دارید، باید ویزای ثبت شرکت در هلند و اجازه اقامت داشته یا شهروند اتحادیه اروپا باشید. شما ممکن است به مدارکی که دولت هلند از شما می خواهند نیاز داشته باشید. سپس باید درباره بازار تحقیق کرده، بودجه خود را تخمین زده و برنامه‌ های مالی لازم را انجام دهید و در صورت لزوم به دنبال سرمایه باشید. سپس باید وضعیت حقوقی خود را مشخص کرده و شرکت خود را ثبت کنید. اگر می‌خواهید اقامت هلند از طریق ثبت شرکت را داشته باشید در گام نخست باید درباره هزینه و شرایط ثبت شرکت در هلند و راهنمای مهاجرت از طرق ثبت شرکت در هلند اطلاعات جامع و درستی داشته باشید که در ادامه به آن می‌پردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

چرا اقامت هلند از طریق ثبت شرکت؟

هلند مزایای زیادی را به کارآفرینان خارجی برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند ارائه می دهد و همین امر موجب رشد مهاجرت کارآفرینان به هلند و ثبت شرکت در آن شده است. برخی از این مزایا به ترتیب زیر است:

 1. هلند یکی از پایین ترین نرخ های مالیاتی در اروپا را دارد که از 15 درصد شروع می شود.
 2. مالیات بر ارزش افزوده برای معاملات بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود ندارد.
 3. کشور هلند بیشترین تعداد معاهده برای جلوگیری از مالیات مضاعف را در سراسر جهان ارائه می دهند.
 4. شرکت های هلندی در تجارت جهانی (الکترونیکی) شهرت شناخته شده ای دارند.
 5. بیش از 90 درصد هلندی ها انگلیسی صحبت می کنند و اغلب یک زبان خارجی دیگر مانند اسپانیایی و فرانسوی را نیز بلدند.
 6. هلند دارای نیروی کار با تحصیلات بالا (سومین در سطح جهانی برای سطح تحصیلات) است.
 7. هلند فضای تجاری بین المللی برجسته و ابتکاری را ارائه می دهد.
 8. این کشور با ارائه جو قانونی و سیاسی بسیار پایدار و همچنین روابط عالی بین المللی از کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند که همین امر اقامت هلند از طریق ثبت شرکترا برای بسیاری هدفی جذاب کرده است.
Erasmus-Bridge,-Rotterdam,-The-Netherlands
Erasmus-Bridge,-Rotterdam,-The-Netherlands

آیا شرایط مهاجرت به هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. فرصت های مالی و اقتصادی ثبت شرکت و اقامت هلند

هنگامی که مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند را در نظر می گیرید، اساساً کل اتحادیه اروپا را نیز در نظر می گیرید. هلند بخشی از اتحادیه اروپا است و فرصت های بی پایان را در اختیار شما قرار می دهد:

 1. بازار واحد اروپا به شما این امکان را می دهد که خدمات و کالاها را آزادانه در سراسر اتحادیه اروپا وارد و صادر کنید.
 2. هلند اسکیپول و بندر روتردام را در خود جای داده است: دو نیروگاه لجستیکی که تجارت شما را در لحظه به هم متصل می کند.
 3. هلند یکی از اعضای اصلی پایدار اتحادیه اروپا است، بنابراین اقامت هلند از طریق ثبت شرکت قابل اعتماد است.
 4. هلندی ها به دلیل مهارت های تجاری بین المللی و دسترسی به بازارهای بزرگ بین المللی معروف هستند، که البته برای شما نیز در دسترس خواهد بود
 5. نیروی کار در هلند از دیرباز به عنوان تحصیل کرده و دو زبانه شناخته شده است، که به شما امکان می دهد به تعداد زیادی فرصت استخدام فوق العاده برای شرکت خود دسترسی پیدا کنید.
 6. هزینه و شرایط ثبت شرکت در هلند در مقایسه با بسیاری از کشورهای همسایه بسیار پایین است.
 7. به دلیل این ذهنیت تجاری و موقعیت زیرساختی قوی، هلند در حال حاضر بیستمین موقعیت بزرگترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد.

3. چه افرادی شرایط ثبت شرکت در هلند را دارند؟

به طور کلی، همه افراد امکان ثبت شرکت در هلند و اقامت را دارند. هر شخصی از هر کشوری ممکن است یک شرکت در هلند راه اندازی کند و مهم نیست که از کدام کشور باشد.

با این حال، روش ثبت شرکت در هلند با توجه به کشور و تابعیت شما متفاوت است و بستگی به این دارد که شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس هستید یا شهروند غیر اتحادیه اروپا. ما هر دو موقعیت را توضیح می دهیم.

اقامت هلند از طریق راهنمای ثبت شرکت برای شهروندان اتحادیه اروپا، EEA و سوئیس

همه شهروندان اتحادیه اروپا، EEA و سوئیس از مزایای یکسانی مانند شهروندان هلندی برخوردارند. یعنی برای زندگی در هلند نیازی به درخواست مجوز اقامت ندارند، زیرا همه شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برابر هستند.

اقامت هلند از طریق راهنمای ثبت شرکت برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

اگر ساکن کشور دیگری هستید که در اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا واقع نشده است، در صورت تمایل به اقامت هلند از طریق ثبت شرکت، روش های خاصی اعمال می شود. این ها طبق مقررات مهاجرت هلندی است و عمدتا نحوه اخذ اجازه اقامت را تجویز می کند. بسته به خواسته ها و موقعیت خاص شما، ممکن است به  مجوز استارتاپ یا مجوز مشاغل آزاد نیاز داشته باشید.

راهنمای ثبت شرکت در هلند
Amsterdam,-Niederlande

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

4. انواع ویزای اقامت ثبت شرکت در هلند

به عنوان یک شهروند غیر از اتحادیه اروپا، برای زندگی در هلند به مجوز نیاز دارید. با این حال، طبق قانون مهاجرت هلند، شما باید شرایط و معیارهای خاصی را داشته باشید تا بتوانید این مجوز را دریافت کنید. یک آژانس به نام آژانس سازمانی هلند (RVO) به درخواست شما برای اقامت هلند از طریق ثبت شرکت امتیاز می دهد.

نمره نهایی به عواملی مانند بلندپروازی، تجربه و چشم اندازهای آینده شرکت شما بستگی دارد. به طور کلی، شرکت شما باید مقداری ارزش افزوده به فضای تجاری پایدار و مثبت هلند ارائه دهد. مشخصات هر دو مجوز و راهنمای ثبت شرکت در هلند را در زیر بخوانید تا متوجه شوید کدام یک برای شما مناسب تر است.

ویزای استارتاپ

این یک نوع از ویزا است که در صورت تمایل به زندگی در هلند می توانید دریافت کنید. شرایط راهنمای ثبت شرکت در هلند که توسطRVO ارائه شده است، داشتن یک برنامه تجاری پایدار و با ثبات، اثبات این که کسب و کار شما نوآورانه است و ثابت می کند که منابع مالی کافی دارید تا بتوانید به مدت یک سال در هلند باشید، است. همچنین، باید شخصی را پیدا کنید که “تسهیل کننده” نامیده می شود. این فرد شبیه مربی با مشاوره در زمینه مدیریت، بازاریابی، سرمایه گذاری و تحقیق به شما کمک می کند.

ویزای مشاغل آزاد

دریافت اقامت هلند از طریق ثبت شرکت برای مشاغل آزاد، مناسب افرادی است که قصد دارند به مدت نامعلوم در هلند اقامت داشته باشند. قوانین ثبت شرکت در هلند در این روش کمی متفاوت است. شما باید ثابت کنید که کسب و کار شما این ظرفیت را دارد که به نحوی به بازار هلند سود برساند.

برای اثبات باید یک طرح تجاری محکم و همچنین چشم اندازهای مالی خوبی ارائه دهید. اطلاعات مالی نیز باید توسط حسابدار یا مشاور مالی تأیید شود. واجد شرایط بودن برای این مجوز بر اساس امتیاز است، به این معنی که اگر می خواهید واجد شرایط شوید، باید حداقل مقدار امتیاز را کسب کنید.

شرایط و هزینه ثبت شرکت در هلند
Amsterdam,-Netherland-(4)

5. هزینه ثبت شرکت در هلند     

هزینه ثبت شرکت در هلند شامل چندین هزینه متفاوت است. میزان دقیق این مقدار برای هر مشتری به صورت جداگانه محاسبه می شود، زیرا هر مشتری نیازها و ترجیحات متفاوتی دارد. اما در این راهنمای هزینه ثبت شرکت در هلند، ما تمام هزینه های استانداردی را که باید قطعاً در نظر بگیرید، خلاصه کرده ایم:

 1. تهیه کلیه اسناد قانونی و مدارک شناسایی شما.
 2. هزینه استاندارد در اتاق بازرگانی برای ثبت نام.
 3. هزینه استاندارد برای ثبت نام مقامات مالیاتی.
 4. هزینه تشکیل شرکت توسط دفتر اسناد رسمی.
 5. هزینه با شماره VAT و شماره احتمالی EORI شما.
 6. هزینه خدمات اضافی مانند افتتاح حساب بانکی.
 7. هزینه خدمات ترجمه مدارک.
اقامت هلند از طریق ثبت شرکت
Giethoorn,-Netherlands

6. مالیات ثبت شرکت در هلند

در بین هزینه و شرایط مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند هزینه های مالیاتی را نیز باید در نظر گرفت. پس از مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند، بدیهی است که ملزم به پرداخت مالیات خواهید بود. انواع مختلفی از مالیات در رابطه با مشاغل وجود دارد:

مالیات بر ارزش افزوده

به غیر از معافیت های از پیش تعیین شده، قوانین، راهنمای ثبت شرکت در هلند همه مشاغل را موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده محصولات و یا خدمات خود می داند. در بیشتر موارد، این میزان استاندارد 21 درصد است. در موارد دیگر ممکن است نرخ پایین تری اعمال شود.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده هلند:

 1.  21٪ نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده است.
 2. 9٪ یک نرخ مالیات بر ارزش افزوده ویژه پایین تر است.
 3. 0٪ نرخ مالیات برای افراد معاف از مالیات بر ارزش افزوده است.

مالیات بر ارزش افزوده ای که پرداخت می کنید از اکثر هزینه های تجاری کسر می شود. همچنین برای صاحبان مشاغل کوچک تخفیف مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد: اگر کمتر از 1.883 یورو مالیات بر ارزش افزوده در سال دریافت کنید، نیازی نیست این مالیات بر ارزش افزوده را به مقامات مالیاتی بپردازید. نکته مهم این است که همیشه به خاطر داشته باشید که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه خود را به موقع ارسال کنید. اگر این کار را نکنید، جریمه خواهید شد.

مالیات بر درآمد

پس از دریافت هزینه اقامت و مهاجرت هلند از طریق ثبت شرکت، صاحب شرکت باید مانند هر کارمند اظهارنامه مالیات بر درآمد سالانه خود را ارائه دهد. برای صاحبان مشاغل این امر می تواند کمی مشکل باشد، زیرا فرم های زیادی وجود دارد که باید پر کنند و همه جزئیات باید دقیقاً درست باشد. به خصوص اگر می خواهید از برخی معافیت ها و مزایای مالیاتی سود ببرید. ما همیشه به سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان توصیه می کنیم که یک حسابدار خوب استخدام کنند، تا نگران مدیریت مالی خود نباشند.

مالیات شرکت

قبل از مهاجرت از طریق راهنمای ثبت شرکت در هلند باید بدانید که اگر صاحب یک شرکت سهامی عام یا خصوصی هستید، باید هر سال مالیات شرکت را بپردازید. گاهی اوقات انجمن ها یا بنیادها نیز باید تحت شرایط خاصی مالیات شرکت بپردازند. همانطور که قبلاً ذکر شد، نرخ مالیات شرکت های فعلی 20 درصد برای سودهای زیر 200.000 یورو و 25 درصد برای تمام مبالغ بالای این رقم است. اما از سال 2021 این درصدها به ترتیب به 16 و 21 درصد کاهش یافت. دولت هلند امیدوار است سرمایه گذاران خارجی بیشتری را از این طریق جذب کند. این شرایط ثبت شرکت در هلندبرای شرکت های سهامی عام و خصوصی اعمال می شود.

مالیات حقوق و دستمزد

اگر قصد دارید برای مشاغل خود کارمند استخدام کنید، همچنین باید توجه داشته باشید که مالیات حقوق و دستمزد را از حقوق آن ها کسر کنید. مالیات حقوق و دستمزد شامل مبالغ جداگانه ای از قبیل حق بیمه بازنشستگی، حق بیمه و مالیات دستمزد است.

7. روش ثبت شرکت در هلند

پس از تصمیم به اقامت هلند از طریق ثبت شرکت و انتخاب نوع شرکتی را که می خواهید راه اندازی کنید، باید راهنمای ثبت شرکت در هلند  را بلد باشید. ابتدا باید آن را در KvK (Kamer van Koophandel)، اتاق بازرگانی هلند ثبت کنید. ثبت نام باید از یک هفته قبل از شروع فعالیت شرکت تا یک هفته پس از آن انجام شود. برای ثبت شرکت خود باید در شهرداری محلی خود ثبت نام کنید، در غیر این صورت باید مدرک معتبر آدرس محل سکونت خود را در خارج از کشور ارائه دهید.

شما باید یک نام تجاری انتخاب کنید (امکان ثبت نام بیش از یک نام) و شرح فعالیت های تجاری خود را تهیه کنید. امکان بررسی نام تجاری موجود در صفحه جستجویKvK  به زبان هلندی وجود دارد.

اگر تجارت شما مشارکتی است، شما و شرکای خود، باید فرم های ثبت نام را در KvK ارسال کنید. مشاغل با ساختار تلفیقی مانند باید شرکت خود را از طریق اسناد رسمی ثبت کنند.

8. فرایند ثبت شرکت در هلند

مراحل زیر فرآیند و روش ثبت شرکت در هلند را توضیح خواهد داد:

 1. ابتدا یک فرم را در صفحه ثبت نام KVK تکمیل کنید. فرم های کلیه ساختارهای حقوقی به دو زبان انگلیسی و هلندی موجود است. می توانید فرم را روی صفحه پر کنید و سپس آن را به هر دو زبان چاپ کنید.
 2. پس از تکمیل فرم شما، قرار ملاقات بگذارید تا از شعبه KvK محلی خود دیدن کنید.
 3. هنگامی که قرار ملاقات خود را در  KvK تنظیم کردید، باید موارد زیر را جهت دریافت اقامت هلند از طریق ثبت شرکت به همراه داشته باشید:
 • فرم تکمیل شده شما
 • پرداخت هزینه (معمولاً 50 یورو)
 • شناسه معتبر (گذرنامه، اجازه اقامت یا گواهینامه رانندگی هلندی)
 • آدرس کسب و کار و اطلاعات تماس (از جمله قرارداد اجاره اگر شرکت شما در آدرس منزل شما واقع نشده است)
 • پس از ثبت نام به شما یک شماره تجاری منحصر به فرد داده می شود که به نام KvK nummer معروف است و باید از آن در همه فاکتورها و پست های خروجی برای شرکت جدید خود استفاده کنید.

آیا شرایط مهاجرت به هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

9. شرایط بیمه و بازنشستگی مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند

مخاطرات صاحبان شرکت نسبت به کارمندان

به عنوان صاحب مشاغل مستقل، شما در معرض خطراتی هستید که به عنوان یک کارمند در معرض آن نیستید. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. ناتوانی در کار به دلیل بیماری یا تصادف.
 2. خسارت به شرکت شما در اثر آتش سوزی یا سرقت.
 3. مسئول بودن در قبال اشتباهات یا ایجاد خسارت.

اخذ بیمه از شما در برابر چنین خطرات محافظت می کند و در صورتی که قادر به کار نیستید یا اگر مشاغل شما تحت تأثیر منفی قرار گرفته است می تواند درآمد شما را تضمین کند.

اخذ بیمه بعد از اقامت ثبت شرکت در هلند از شما در برابر چنین خطراتی محافظت می کند و می تواند درآمد شما را تضمین کند. در این راهنمای ثبت شرکت در هلند مروری بر انواع اصلی بیمه برای صاحبان مشاغل وجود دارد:

بیمه شخصی

انواع بیمه های شخصی عبارتند از:

 1. بیمه سلامت (در هلند بیمه درمانی برای همه اجباری است).
 2. بیمه تصادف (پرداخت مبلغ یکجا در صورت از کار افتادگی ناشی از تصادف).
 3. مرخصی زایمان
 4. بر اساس طرح مزایای زایمان برای مشاغل آزاد کارآفرینان زن می توانند حداقل 16 هفته برای دریافت مزایای بارداری و زایمان اقدام کنند.
 5. سیاست بازنشستگی یا مستمری (از آنجا که حقوق بازنشستگی دولتی هلند برای زندگی کافی نیست، برای کارآفرینان دریافت این بیمه ضروری است).

بیمه حرفه ای

 1. انواع بیمه (داوطلبانه) که مشاغل شما را پوشش می دهد عبارتند از:
 2. بیمه مسئولیت تجاری یا حرفه ای (اگر شما یا شرکت شما مسئول ایجاد خسارت هستید).
 3. بیمه هزینه های حقوقی (برای جبران هزینه های قانونی در صورت مراجعه به یک موضوع تجاری به دادگاه).
 4. بیمه املاک (برای کالاها، ماشین آلات، تجهیزات یا ساختمان ها).
 5. بیمه خرابی ماشین آلات (برای پوشش تعمیرات).
 6. بیمه کامپیوتر (برای آسیب های ناشی از ویروس ها، قطع برق، که شامل از دست دادن اطلاعات است).
 7. بیمه حمل و نقل کالا (برای محافظت از کالا تا رسیدن به مقصد).
 8. بیمه اعتبار (برای پوشش صورتحساب های پرداخت نشده بدهکاران).
 9. اگر کارمند دارید، بیمه کارکنان (تامین اجتماعی) به طور خودکار در مالیات حقوق کسر می شود.

10. پس از یک سال پس از اقامت هلند از طریق ثبت شرکت چه اتفاقی می افتد؟

ویزای استارتاپ به شما اجازه می دهد تا حداکثر یک سال در هلند بمانید و به عنوان کارآفرین کار کنید. در پایان سال 1، می توانید برای دریافت مجوز کار به صورت مشاغل آزاد درخواست دهید.


سوالات متداول اقامت هلند از طریق ثبت شرکت

✅ رایج ترین ویزای ثبت شرکت در هلند چیست؟

رایج ترین ویزای ثبت شرکت در هلند ویزای استارتاپ و ویزای مشاغل آزاد است.

✅ چه افرادی شرایط ثبت شرکت در هلند را دارند؟

به طور کلی، همه افراد امکان ثبت شرکت در هلند و اقامت را دارند. هر شخصی از هر کشوری ممکن است یک شرکت در هلند راه اندازی کند و مهم نیست که از کدام کشور هستید.

✅ چند نوع مالیات ثبت شرکت در هلند وجود دارد؟

پس از دریافت اقامت هلند از طریق ثبت شرکت باید مالیات بر ارزش افزوده، مالیات شرکت، مالیات بر ارزش افزوده و حقوق و دستمزد را پرداخت کنید.

✅ اقامت هلند از طریق ثبت شرکت چه مزایایی دارد؟

هلند یکی از پایین ترین نرخ های مالیاتی در اروپا را دارد که از 15 درصد شروع می شود.
مالیات بر ارزش افزوده برای معاملات بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود ندارد.
هلندی ها بیشترین تعداد معاهده برای جلوگیری از مالیات مضاعف را در سراسر جهان ارائه می دهند.
شرکت های هلندی در تجارت جهانی (الکترونیکی) شهرت شناخته شده ای دارند.
بیش از 90 درصد هلندی ها انگلیسی صحبت می کنند.
هلند دارای نیروی کار با تحصیلات بالا و فضای تجاری بین المللی برجسته و ابتکاری است.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، ثبت شرکت در هلند از جمله بهترین روش های مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت است و با راه اندازی کسب و کار خود در هلند از مزایای اقتصادی و مالی این کشور استفاده کرده و  و با کشورهای برتر اروپایی تجارت کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا