امنیت استانبول برای زندگی (+ بهترین مناطق 2022)

turkey Flag

کلیه متقاضیان خارجی که برای مهاجرت به ترکیه به روش های مختلف اقدام می‌کنند، باید شهر و منطقه ای مناسب برای زندگی در این کشور انتخاب کنند. امنیت محل زندگی بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل نیز در این مقاله به بررسی امنیت استانبول برای زندگی می‌پردازیم.

 • چرا امنیت زندگی در استانبول ترکیه مهم است است؟
 • چه معیارهایی برای اندازه گیری امنیت استانبول برای زندگی وجود دارد؟
 • امنیت استانبول برای زندگی و کیفیت آن چطور سنجیده می‌شود؟
 • امن ترین مناطق و محله های استانبول ترکیه برای زندگی کدامند؟
 • آیا استانبول مناطق ناامنی نیز دارد؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط امنیت استانبول برای زندگی

استانبول به عنوان مرکز تجاری، سیاسی، اقتصادی و توریستی این کشور است. به همین دلیل امنیت استانبول برای زندگی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. مانند همه کشورهای دنیا، ممکن است برخی از مناطق استانبول امنیت بسیار بالایی نداشته باشند، اما در یک ارزیابی کلی می‌توان گفت که امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه بسیار بالاتر از دیگر شهرهای این کشور است. برای اینکه بتوانید منطقه ای مناسب برای سکونت در استانبول انتخاب کنید، باید مناطق مختلف را بررسی کنید به عنوان مثال امنیت منطقه فاتح استانبول بالاست و یکی از بهترین مناطق ترکیه برای سکونت است. در این مقاله مناطق و محله های دیگری از استانبول نیز معرفی خواهد شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

امنیت در استانبول ترکیه
Blue-Mosque-(Sultanahmet-Camii)-in-Istanbul,-Turkey

1. چرا امنیت زندگی در استانبول ترکیه مهم است است؟

استانبول یک شهر توریستی بزرگ و محل تمرکز بسیاری از کسب و کارهای بین المللی است. از طرفی به دلیل وجود امکانات فوق العاده، این شهر مورد علاقه توریست ها و سرمایه گذاران خارجی است. بنابراین بدیهی است که دولت ترکیه برای تأمین امنیت استانبول برای زندگی تمهیداتی اندیشیده باشد.

بخش اعظمی از اقتصاد ترکیه وابسته به صنعت توریسم و گردشگری است و این کشور سالانه پذیرای گردشگران از سراسر دنیاست. بنابراین امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه و دیگر شهرهای این کشور با اقتصاد ترکیه گره خورده است.

با توجه به مواردی که در فوق به آن ها اشاره شد، دیگر نگرانی از بابت امنیت استانبول برای زندگی نخواهید داشت.

در ادامه مقاله امن ترین مناطق استانبول مانند امنیت منطقه فاتح استانبول بررسی شده و بهترین مناطق معرفی خواهند شد. پس با ما همراه باشید.

quform id=”36″ name=”immigrationtoturkey”]

2. چه معیارهایی برای اندازه گیری امنیت استانبول برای زندگی وجود دارد؟

یکی از مهمترین معیارهایی که برای اندازه گیری امینت استانبول در حال حاضر بررسی می‌شود، میزان جرم و جنایت در این شهر بزرگ است. در ادامه این معیارها بررسی می‌شوند و شما می‌توانید این موضوع را ارزیابی کنید که امنیت در استانبول چگونه است.

توجه داشته باشید که مانند همه کشورهای دنیا، امنیت استانبول در روز و شب تفاوت هایی با یکدیگر دارند که در ادامه بررسی می‌شود.

امنیت در شهر استانبول و میزان جرم و جنایت

شاخصدرصدمیزان
سطح جرم51.50%در حد متوسط
جرم و جنایت افزایش یافته در 3 سال گذشته68.68%بالا
دزدی از خانه43.41%در حد متوسط
سرقت ماشین32%کم
سرقت وسایل ماشین44.41%در حد متوسط
حمله47.41%در حد متوسط
توهین49.78%در حد متوسط
نژادپرستی32.19%کم
خرید و فروش مواد65.42%در حد متوسط
جرایم مالی46.12%در حد متوسط
حمله و سرقت مسلحانه41.03%در حد متوسط
فساد و رشوه69.53%بالا

میزان امنیت زندگی در استانبول در روز و شب

شاخصدرصدمیزان
امنیت زندگی در استانبول در روز70.81%بالا
امنیت در شهر استانبول در شب40.72%در حد متوسط
امنیت منطقه فاتح استانبول
Galata,-Istanbul

3. امنیت استانبول برای زندگی و کیفیت آن چطور سنجیده می‌شود؟

میزان رضایت شهروندان و کیفیت زندگی در استانبول شاخص مهمی برای سنجش میزان امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه است. امنیت استانبول برای زندگی زمانی برای متقاضیان خارجی اهمیت پیدا می‌کند که به دنبال دریافت اقامت دائم از طریق یکی از روش های مهاجرتی هستند.

بنابراین متقاضیان خارجی پیش از اقدام برای مهاجرت باید این موضوع را بررسی کنند که امنیت در استانبول چگونه است.

معیارهای زیادی برای سنجش امنیت استانبول در حال حاضر برای زندگی در نظر گرفته می‌شود که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

کیفیت زندگی در استانبول

کیفیت زندگی یکی از مهمترین و اساسی ترین معیارهایی است که برای اندازه گیری امنیت منطقه فاتح استانبول و دیگر مناطق استانبول در نظر گفته می‌شود. از جمله مهم ترین عواملی که روی کیفیت زندگی تأثیر می‌گذارند، میزان رفاه است.

نمره مسکن و تأثیر آن روی کیفیت زندگی در استانبول

نمره مسکن در استانبول ترکیه 9 از 10 بوده و رتبه شهری آن نیز 30 از 256 است.

نوع مسکنهزینه
آپارتمان بزرگ670.00 دلار آمریکا
آپارتمان متوسط550.00 دلار آمریکا
آپارتمان کوچک430.00 دلار آمریکا
شاخص اجاره0.93%

نمره هزینه های زندگی و تأثیر آن روی کیفیت زندگی در استانبول

سطح تورم در یک شهر و کشور، نشان دهنده میزان رفاه زندگی شهروندان آن کشور است. هر چقدر سطح تورم پایین تر باشد، قاعدتاً هزینه زندگی پایین تر بوده و شهروندان یک کشور از رفاه بیشتری برخوردار خواهند بود.

میزان تورم در استانبول تنها 0.88% است و به همین دلیل نیز هزینه های زندگی در استانبول بسیار پایین تر از بسیاری کشورهای اروپایی و ایران است.

امنیت تنها محدود به عدم وجود جرم و جنایت نیست، اینکه شهروند یک کشور بتواند در آسایش و رفاه زندگی کند نیز نشان دهنده سطح امنیت در یک کشور است. امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه در حال حاضر در بالاتری سطح قرار دارد و به همین دلیل سرمایه گذاران بسیاری این شهر را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.

هزینه های مختلف زندگی در استانبولمیزان
تاکسی، 5 کیلومتر3.60 دلار آمریکا
کاپوچینو2.40 دلار آمریکا
یک کیلو سیب1.10 دلار آمریکا
نان0.24 دلار آمریکا
نهار6.30 دلار آمریکا
رستوران28.61

امنیت در شهر استانبول و تأثیر آن بر کیفیت زندگی

سطح جرم و جنایت و مرگ ناشی از آن یکی از معیارهایی است که برای اندازه گیری امنیت استانبول برای زندگی استفاده می‌شود. جرم و جنایت در استانبول تنها 0.44% است که در مقایسه با بسیاری از کشورها، عد پایینی است.

جالب است بدانید که میزان مرگ در حمله با اسلحه هر سال در هر 100 هزار نفر، 2 نفر است. تمامی این موارد نشان دهنده امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه هستند.

4. امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه در کدام مناطق و محله ها بیشتر است؟

تمامی محله ها و مناطق استانبول ترکیه امنیت بالایی دارند. اما برخی محله ها که محل سکونت پناهجویان یمنی و سوریه‌ ای است، امنیت کمی دارد. در مقابل برخی مناطق استانبول مانند امنیت منطقه فاتح استانبول برای زندگی بسیار بالاست.

امنیت استانبول برای زندگی بالاست اما وجود برخی محله ها که پناهجویان سوری و یمنی در آن زندگی می‌کنند تأثیر منفی روی میزان امنیت استانبول در حال حاضر گذاشته است.

در بخش های قبلی در جداولی رابطه میان سطح جرم و جنایت و امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه را بررسی کردیم. آماری که در این بخش دیدید، در واقع میانگینی از میزان امنیت در تمامی مناطق م محله های استانبول شامل امن ترین منطقه و ناامن ترین منطقه است. بنابراین ممکن است میزان امنیت استانبول در حال حاضر در منطقه و محله ای خاص با این میزان تفاوت اندکی داشته باشد.

در ادامه مقاله امن ترین محله ها و مناطق استانبول را برای زندگی معرفی خواهیم کرد. بنابراین به راحتی می‌توانید تصمیم بگیرید در کدام منطقه سرمایه گذاری کنید. پس با ما همراه باشید.

Old-Bazaar,-Istanbul,-Turkey
Old-Bazaar,-Istanbul,-Turkey

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

5. آیا کشور ترکیه برای زندگی دائم امن است؟

استانداردهای زندگی در کشور ترکیه در حد کشورهای اروپایی نیست اما به طور کلی کشوری امن برای زندگی و سرمایه گذاری خواهد بود. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، بخش اعظمی از اقتصاد ترکیه وابسته به صنعت توریسم است و به همین دلیل نیز این کشور برای تأمین امنیت در تمامی شهرها و مناطق تلاش می‌کند. چون در غیر این صورت به اقتصاد این کشور لطمه وارد خواهد شد.

امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه و دیگر شهرهای این کشور چه برای اقامت موقت و سفر و چه برای اقامت طولانی مدت از اهمیت بسیاری برخوردار است. چون بدون حفظ امنیت، ترکیه منبع بزرگ درآمدی خود را از دست خواهد داد.

امنیت تمامی شهرها و مناطق ترکیه برای سفر و زندگی طولانی مدت، بالاست. اما تلاش کنید در محله هایی که نزدیک به مرز سوریه است را انتخاب نکنید. با توجه به ناامنی هایی که در کشور سوریه وجود دارد، ممکن است مناطق مرزی با مشکلاتی مواجه شوند.

شاخص امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه و دیگر شهرهای این کشور، طی سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته و از طرفی نرخ جرم و جنایت نیز در این کشور کاهش یافته است.

برخی از آمارها نشان می‌دهند که شاخص جهانی امنیت در ترکیه حتی از برخی کشورهای جهان اول مانند کانادا و بریتانیا نیز بیشتر است.

6. امنیت کدامیک از شهرهای ترکیه بالاتر است؟

تمامی شهرها و مناطق ترکیه برای زندگی امن هستند اما در این میان برخی از شهرهای توریستی امنیت بسیار بالاتر دارند. در مقابل شهرهای نزدیک به مرز سوریه امنیت کمتری دارند و به همین دلیل نیز برای زندگی دائم انتخاب خوبی نیستند.

امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه از دیگر شهرهای این کشور بالاتر است. علت اصلی آن نیز توریستی بودن این شهر است. در میان مناطق مختلف استانبول امنیت منطقه فاتح استانبول برای زندگی دائم بسیار بالاست.

7. نکات امنیتی که برای زندگی در استانبول باید در نظر داشته باشید؟

استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه، شرایطی مساعد را برای زندگی و اقامت دائم متقاضیان خارجی و سرمایه گذاران فراهم کرده است. به همین دلیل نیز بسیاری از سرمایه گذراران خارجی برای مهاجرت به ترکیه، شهر استانبول را انتخاب می‌کنند.

امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه یکی از مهمترین نکاتی است که به عنوان متقاضی خارجی باید مدنظر داشته باشید. امنیت استانبول برای زندگی به منطقه و محله ای که انتخاب می‌کنید وابسته است. امنیت برخی مناطق مانند امنیت منطقه فاتح استانبول برای زندگی دائم متقاضیان خارجی، عالی خواهد بود.

مانند هر کشور دیگری، در شهرهای ترکیه نیز جرم و جنایت رخ می‌دهد و مطئله اصلی در این میان، اقداماتی است که دولت ترکیه برای حفظ امنیت در شهرهای مختلف انجام می‌دهد. همین اقدامات باعث شده تا میزان جرم و جنایت در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول به پایین ترین میزان ممکن برسد. و این شهر به یکی از پرتقاضاترین شهرهای ترکیه برای مهاجرت خارجی تبدیل شود.

8. امن ترین مناطق و محله های استانبول ترکیه برای زندگی کدامند؟

اکثر مناطق ترکیه و استانبول برای زندگی دائم و موقت متقاضیان خارجی، امن هستند. اما برخی از مناطق و محله ها دارای امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه در سطح بالاتری هستند. به همین دلیل نیز کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی بالاتری دارند.

در ادامه لیستی از بهترین مناطق استانبول ترکیه که از لحاظ امنیت برای زندگی در سطح عالی قرار دارند به شما معرفی خواهد شد.

لیست مناطق امن در استانبول ترکیه برای زندگی

مناطقی که در ادامه معرفی می‌شوند به ترتیب جزو امن ترین مناطق استانبول ترکیه هستند. امنیت منطقه فاتح استانبول در مقایسه با برخی مناطق مرزی و کم جمعیت استانبول برای زندگی بسیار مناسب است.

 1. بشیکتاش (Besiktas)
 2. کادیکوی (Kadikoy)
 3. بی اغلو (Beyoglu)
 4. ساریر (Sariyer)
 5. فاتح (Fatih)
 6. باکروکی (Bakirkoy)
 7. آتاشهیر (Atasehir)
 8. شیشیلی (Sisili)
 9. اسکودار (Uskudar)

همان طور که در این لیست می‌بینید، مناطقی چون بشیکتاش و کادیکوی بیشترین میزان امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه را دارند. امنیت منطقه فاتح استانبول و همین طور مناطق بی اغلو و ساریر نیز بسیار بالاست. بنابراین اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، بهتر است برای اقامت یکی از مناطق فوق را انتخاب کنید.

امنیت استانبول برای زندگی
A-man-fishing-in-Istanbul

10. آیا استانبول مناطق ناامنی نیز دارد؟

با وجود اینکه استانبول بزرگترین و مهم ترین شهر ترکیه است، اما دارای مناطقی است که برای زندگی موقت و دائم متقاضیان خارجی انتخاب مناسبی نخواهند بود.

همان قدر که امنیت منطقه فاتح استانبول و برخی دیگر از مناطق ذکر شده در بخش قبلی، در سطح بالایی قرار دارد، متأسفانه برخی مناطق هستند که برای زندگی توصیه نمی‌شوند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد منطقه محل سکونت خود در استانبول، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

مناطق با امنیت پایین در استانبول

 • Dolapdere
 • Tarlabasi
 • Goziosmanpasa
 • Kasimpasa
 • Laleli
 • Sultanbeyli
 • Esenyurt
 • Gulsuya

مناطقی که در فوق به آن ها اشاره کردیم در مقایسه با دیگر مناطق استانبول، امنیت کمتری دارند. بنابراین اگر برای مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور برنامه ریزی می‌کنید، این مناطق را برای اقامت انتخاب نکنید.

اگر به دنبال امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه هستید، امنیت منطقه فاتح استانبول و بشیکتاش، کادیکوی، باکروکی، بی اغلو، شیشیلی، آتاشهیر و اسکودار بسیار بالاست.

11. آیا قیمت خرید ملک در ترکیه در مقایسه با ایران پایین تر است؟

قیمت انواع ملک در ترکیه بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی و حتی بسیار پایین تر از تهران است. در این مقاله امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه بررسی شد و قیمت هر متر مربع خانه در این شهر نیز پایین تر از تهران است، بنابراین متقاضیان ایرانی می‌توانند سرمایه گذاری امن و مطمئنی را در حوزه املاک و مستغلات ترکیه داشته باشند.

با خرید ملک در ترکیه به راحتی می‌توانید اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. امنیت بالا، قیمت پایین تر و دریافت اقامت دائم از مهم ترین مزایای مهاجرت به ترکیه است.

در یک ارزیابی کلی می‌توان گفت که با یک بودجه مشخص، خانه ای بزرگتر با امکانات بیشتری را در محله ای متوسط از استانبول ترکیه در مقایسه با تهران می‌توانید خریداری کنید. این شیوه مهاجرتی یک روش سرمایه گذاری امن برای کسانی است که به دنبال دریافت اقامت دائم ترکیه و پاسپورت این کشور هستند.

quform id=”36″ name=”immigrationtoturkey”]

12. آیا خرید ملک در استانبول از یک ایرانی به اقامت دائم منجر می‌شود؟

خرید انواع ملک در استانبول ترکیه از یک ایرانی، ممنوعیت قانونی ندارد. اما این خرید تنها یک روش سرمایه گذاری در ترکیه بوده و به اقامت دائم منجر نمی‌شود.

اگر هدف شما از خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه دریافت اقامت دائم این کشور است، باید ملک را از یک تبعه حقوقی یا حقیقی ترکیه ای بخرید.

13. وکیل برای خرید ملک در ترکیه چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

وکیل رسمی مهاجرت بر ترکیه با کلیه قوانین این کشور مسلط است و از طرفی با زبان ترکیه ای نیز آشناست. با توجه به اینکه وکیل خدمات مختلفی را به متقاضیان خارجی ارائه می‌دهد می‌توانید از دانش او برای انتخاب محله و منطقه ای امن در ترکیه استفاده کنید.

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به ترکیه، خرید ملک است. با توجه به اینکه امنیت استانبول برای زندگی و دیگر شهرهای ترکیه از اهمیت بسیاری برای متقاضیان ایرانی برخوردار است، می‌توانید از تخصص وکیل برای انجام کلیه مراحل خرید ملک استفاده کنید.

خدمات وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه

 • استعلامات لازم ملک
 • اخذ شماره مالیات
 • افتتاح حساب بانکی
 • انتقال پول و انتقال سند ملک
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

سوالات متداول امنیت استانبول برای زندگی

✅ آیا امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه برای متقاضیان ایرانی تضمین شده است؟

بله. استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه دارای بالاترین سطح امنیت زندگی است. دلیل اصلی این امر مرکزیت سیاسی، تجاری، اقتصادی و توریستی استانبول است.

✅ آیا امنیت منطقه فاتح استانبول برای زندگی متقاضیان ایرانی بالاست؟

بله. منطقه فاتح استانبول یکی از امن ترین مناطق استانبول برای زندگی است.

✅ امن ترین محله ها و مناطق استانبول برای زندگی کدامند؟

اگر به دنبال امنیت زندگی در شهر استانبول ترکیه هستید، امنیت منطقه فاتح استانبول و بشیکتاش، کادیکوی، باکروکی، بی اغلو، شیشیلی، آتاشهیر و اسکودار بسیار بالاست.

✅ امنیت در استانبول چگونه است؟

به دلیل اهمیت بالای استانبول از لحاظ سیاسی و تجاری، دولت ترکیه همواره به دنبال برقراری نظم و امنیت در این شهر است. استانبول پایین ترین میزان جرم و جنایت را در میان شهرهای ترکیه دارد.

✅ وکیل مهاجرتی برای خرید ملک در استانبول چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

وکیل مهاجرتی برای خرید ملک در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه خدماتی چون استعلامات ملک، افتتاح حساب، دریافت شماره مالیاتی، انتقال وجه، انتقال سند و دریافت اقامت را ارائه خواهد داد.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، استانبول نیر مانند دیگر شهرهای دنیا دارای مناطق امن و ناامن است. بنابراین به عنوان متقاضی خارجی که قصد اقامت دائم در کشور ترکیه را دارد باید با این مناطق به خوبی آشنا شوید.

نقاط قوت:
امنیت بالای استانبول
زندگی در رفاه با هزینه کمتر

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا