تحصیل حقوق در فرانسه (+ شرایط پذیرش 2022)

france Flag

کشور فرانسه با وجود دانشکده های حقوق برتر و آموزش مطابق با استانداردهای روز جهان، از بهترین مقاصد تحصیلی در بین متقاضیان این رشته است. اگر شما نیز برای تحصیل رشته حقوق، کشور فرانسه را انتخاب کرده اید، این مقاله با سرفصل های زیر راهنمای جامعی برایتان خواهد بود.

 • تحصیل حقوق در فرانسه چه شرایط و الزاماتی دارد؟
 • هزینه تحصیل حقوق در دانشگاه های دولتی و خصوصی فرانسه به چه صورت است؟
 • بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل رشته حقوق کدامند؟
 • وضعیت اشتغال پس از تحصیل حقوق در فرانسه به چه صورت است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل رشته حقوق در فرانسه

فرانسه، مرکز فرهنگی اروپا و یکی از پیشتازان نظام سیاسی در جهان است. برنامه های آموزشی حقوق شامل تحصیل حقوق بین الملل در فرانسه، خارجی و عادی است، که علاقه مندان زیادی را از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته به خود جذب می کند. هزینه تحصیل حقوق در فرانسه با وجود کیفیت بالای آموزشی بسیار مقرون به صرفه است. دانشکده های دولتی حقوق فرانسه، دارای سابقه درخشان تاریخی و سیستم آموزشی پیشرفته هستند و در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. 
شرایط تحصیل حقوق در فرانسه، در کلیه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فراهم شده است. تحصیل دکترای حقوق در فرانسه که بیشتر به صورت پژوهشی و تحقیقاتی است، دانشجویان را برای فرصت های شغلی ایده آل آینده آماده می کند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شرایط تحصیل حقوق در فرانسه
Bordeaux,-France

1. سیستم حقوقی در فرانسه

به طور کلی، همانند بسیاری از کشور های اروپا، نظام حقوقی فرانسه از سیستم حقوق مدنی الگو گرفته است. اگرچه حقوق جزا نیز بخشی از سیستم قضایی این کشور است. 

علاوه بر این، بسیاری از برنامه های حقوق فرانسه حقوق عادی را نیز مورد بررسی قرار می دهند. به همین خاطر فارغ التحصیلان این رشته می توانند در کشورهای دیگری که حقوق مدنی به عنوان اساسی ترین نوع قانون در آن ها نیست، فعالیت داشته باشند.
این آموزش ترکیبی و آسان بودن شرایط تحصیل حقوق در فرانسه، این کشور را به مقصدی پرطرفدار در بین دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

2. سیستم آموزشی تحصیل حقوق در فرانسه

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

اخذ مدرک حقوق در فرانسه با پذیرش در دانشکده های حقوق این کشور امکان پذیر است. این دانشکده ها موسساتی در دانشگاه بزرگ تر هستند و یک نهاد جداگانه محسوب نمی شوند.

دانشکده حقوق به سه برنامه تحصیلی تقسیم می شود. ابتدا، دانشجویان در یک برنامه سه ساله لیسانس حقوق (LLB) که معمولاً در فرانسه به آن License de Droit می گویند، حاضر می شوند. پس از آن یک برنامه کارشناسی ارشد حقوق دو ساله (LLM) موجود است که دانشجویان، رشته تخصصی خود را انتخاب می کنند. در نهایت دانشجویان برای تحصیل دکترای حقوق فرانسه (PhD in Law)، به مدت سه سال آموزش داده می شوند.

شرایط تحصیل حقوق در فرانسه
Tour-Bretagne,-Nantes,-France-3

3. شرایط تحصیل حقوق در فرانسه

شرایط ادامه تحصیل حقوق در فرانسه، نسبت به این که دانشگاه دولتی یا خصوصی را انتخاب کرده باشید و قصد تحصیل در چه مقطعی را داشته باشید، با یکدیگر تفاوت دارد. اما به طور کلی، برخی شرایط عمومی در بین همه موسسات، مشترک است.

در لیست زیر مدارک عمومی مورد نیاز هنگام ثبت نام در دانشکده های حقوق فرانسه معرفی شده است.

 • گذرنامه
 • فرم درخواست دانشگاه
 • عکس
 • مجوز پردیس فرانسه
 • هزینه درخواست پرداخت شده
 • نتایج آزمون رسمی زبان (برای دوره هایی که به زبان فرانسه تدریس می شوند مدرک زبان DEIF مورد تایید است. برای دوره های انگلیسی زبان مدرک TOEFL و IELTS مورد قبول است.)
 • ریز نمرات
 • مدرک دانشگاهی
 • دیپلم دبیرستان
 • نامه انگیزشی
 • گواهی ترم جاری (در صورت حضور در دانشگاه)
 • توصیه نامه ها

توجه داشته باشید که کلیه مدارک جهت تحصیل در رشته حقوق فرانسه می بایست به زبان فرانسوی ترجمه شوند.

اگر قصد تحصیل در آغاز سپتامبر را دارید، ارائه مدارک به دانشگاه های فرانسه را از اول ماه مارس آغاز کنید. در نظر داشته باشید، سال تحصیلی فرانسه در ماه سپتامبر آغاز می شود و تا ماه می یا ژوئن ادامه می یابد.

تحصیل دکترای حقوق در فرانسه
Place-Stanislas,-Nancy,-France

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

4. شرایط ادامه تحصیل حقوق در مدارس خصوصی فرانسه

از آنجا که دانشکده های حقوق فرانسه در دانشگاه های دولتی قرار گرفته اند، پذیرش در مقطع کارشناسی حقوق به اندازه مدارس خصوصی دشوار نیست. موسسات حقوقی خصوصی، شرایط پذیرش و تحصیل دانشجویان خود را تعیین می کنند. شما برای پذیرش در آن ها ملزم به ایجاد پرونده تحصیلی و گذراندن چندین آزمون کتبی هستید.

توجه داشته باشید تحصیل دکترای حقوق در مدارس خصوصی فرانسه امکان پذیر نیست. تحصیل در این مقطع فقط در دانشکده های حقوق و زیر نظر اساتید برجسته، قابل دسترس خواهد بود.

یک موسسه خصوصی حقوق در فرانسه برخلاف دانشگاه، آموزش خصوصی ارائه می دهد. بنابراین هزینه های تحصیل حقوق در این موسسات، محدوده قیمتی متفاوتی دارد. میانگین شهریه سالانه این مدارس از 8.000 تا 13.000 یورو متغیر خواهد بود. با این وجود، بورسیه های تحصیلی می توانند، هزینه تحصیل حقوق فرانسه را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند.

5. هزینه تحصیل حقوق در فرانسه

بسیاری از دانشجویان به دلیل پایین بودن هزینه تحصیل حقوق در فرانسه، این کشور را انتخاب می کنند. از آن جایی که اکثر برنامه های دانشگاهی دولتی به زبان ملی تدریس می شود، هزینه تحصیل حقوق در فرانسه به زبان فرانسوی بسیار مقرون به صرفه است.

این شهریه با توجه به مقطع تحصیلی به طور میانگین از 2.700 تا 3.800 یورو در سال برآورد شده است.

تحصیل دکترای حقوق در فرانسه
Montmartre,-Paris,-France

وجود سلف های دانشجویی و سالن های اقامت یارانه ای نیز نقش مهمی در کاهش هزینه تحصیل حقوق در فرانسه دارد.

6. الزامات زبان تحصیل حقوق در فرانسه

فرانسه به دلیل سطح بالای کیفیت آموزش دانشگاهی، برای دانشجویان حقوق از اولین گزینه های تحصیلی است. اما توجه داشته باشید، یکی از الزامات اساسی پذیرش در دانشگاه های دولتی و برخورداری از تحصیل با هزینه های پایین در مدارس برتر حقوق، ارائه مدرک زبان معتبر است.

تسلط به زبان فرانسوی نقش موثری در موفقیت دانشجویان رشته حقوق و رقابت با سایر هم کلاسی ها خواهد داشت. آشنایی با این زبان همچنین می تواند امکان شرکت در سمینارها و کلاس های فوق برنامه دانشگاه را نیز فراهم کند.

علاوه براین دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی، در صورت تسلط به زبان فرانسوی با آموزش های قوی و پایه ای حقوق مدنی که در سیستم آموزشی این کشور آموخته اند، موقعیت شغلی ویژه ای بدست آورند.

البته در نظر داشته باشید که شرایط تحصیل حقوق در فرانسه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است و الزامات خاصی برای نمره زبان و سطح پذیرش آن وجود دارد.
به طور کلی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی سطح زبان فرانسوی متقاضی می بایست حداقل B1، در کارشناسی ارشد B2 و دکترا C1 باشد.

تحصیل حقوق به زبان انگلیسی در فرانسه

در نظر داشته باشید، اگر بنا به دلایلی امکان فراگیری زبان فرانسوی را ندارید، جای نگرانی نیست. چرا که شرایط تحصیل حقوق به زبان انگلیسی نیز در فرانسه وجود دارد. شما می توانید با ارائه مدرک مهارت زبان آیلتس یا تافل بسته به شرایط پذیرش دانشگاه انتخاب شده، به تحصیل در رشته حقوق فرانسه مشغول شوید.
در ادامه مقاله برخی از دانشگاه ها که امکان تحصیل حقوق به زبان انگلیسی را فراهم کرده اند، معرفی شده است.

Unnamed-Road,-50170-Le-Mont-Saint-Michel,-France,-Le-Mont-Saint-Michel
Unnamed-Road,-50170-Le-Mont-Saint-Michel,-France,-Le-Mont-Saint-Michel

7. بهترین دانشگاه های حقوق در فرانسه

فرانسه به دلیل فراهم کردن فرصت تحصیلات عالی در دانشگاه های برتر و همچنین ارائه یکی از بهترین آموزش های بین المللی، برای اکثر دانشجویان حقوق، مقصد ایده آلی است. دانشگاه های حقوقی فرانسه نیز از بهترین دانشگاه های حقوق اروپا و جهان محسوب می شوند. 

در زیر به معرفی پنج دانشگاه حقوقی برتر این کشور پرداخته ایم که می توانند اولویت های تحصیلی شما باشند.

دانشگاه پانتئون سوربون پاریس

دانشگاه پانتئون سوربن پاریس (Pantheon Sorbonne University, Paris)، دارای برنامه های یک ساله حقوق است. این مدرک برای دانشجویان غیرفرانسوی زبان معادل مدرک کارشناسی ارشد می باشد.
در طول این یک سال، دانشجویان در زمینه تحصیل حقوق بین الملل در فرانسه، حقوق عمومی و خصوصی و همچنین حقوق اتحادیه اروپا در ارتباط با فعالیت های تجاری در فرانسه و به طور کلی در اروپا، آموزش خواهند دید. 
این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. اما دانش آموزان هنوز فرصت های زیادی برای یادگیری زبان فرانسه و بازدید از موسسات مهم فرانسوی خواهند داشت. 

دانشگاه پانتئون آسا پاریس در حقوق تجارت بین الملل

دانشگاه پانتئون آسا پاریس (sorbonne assas international law school)، به عنوان اولین دانشگاه حقوق فرانسه در نظر گرفته می شود. تحصیل حقوق بین الملل در فرانسه، حقوق خصوصی و عمومی، علوم جنایی و سیاسی، تاریخ حقوق، اقتصاد و مدیریت از برنامه های تحصیلی مرتبط با این رشته در فرانسه است.

این دانشگاه دارای مقاطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف حقوق نیز می باشد، که با هدف افزایش دانش وکلا، مدیران جدید و حقوقدانان در موضوعات خاص حقوق اروپایی و بین المللی و تحصیل حقوق بشر در فرانسه ایجاد شده اند. 

همه سمینارهای این دانشگاه به زبان انگلیسی در 4 پردیس دانشگاهی از جمله: دبی، موریس، پاریس و سنگاپور آموزش داده می شود.

تحصیل حقوق بین الملل در فرانسه
Strasbourg

دانشگاه علوم پو

برنامه ها و مدارک دانشگاه علوم پو (SciencesPo)، مطابق با استانداردهای تحصیل حقوق بین الملل در فرانسه است. امکان تحصیل در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حقوق با مدرک دوگانه فرانسه در این دانشگاه فراهم شده است. 
به طور خاص، برنامه دانشکده حقوق علوم پو، با دانشگاه هایی مانند: دانشکده حقوق کلمبیا، دانشکده حقوق دانشگاه ویرجینیا و دانشکده حقوق دانشگاه دوک مدارک مشترک ارائه می دهد. 

دانشگاه ساینس پو از نظر حقوق اقتصادی در فرانسه رتبه 4 و در رتبه بندی دانشگاه های QS World در فرانسه رتبه 2 را به خود اختصاص داده است. 

بهترین مزیت تحصیل حقوق در دانشگاه علوم پو، ارائه کلیه برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی است. بنابراین شما می توانید در هنگام تحصیل به یادگیری زبان فرانسه نیز بپردازید. 

دانشگاه تولوز

دانشگاه تولوز (The University of Toulouse) دومین دانشگاه فرانسه است که با چهار دوره اصلی: الهیات، حقوق متعارف، حقوق مدنی و هنر ایجاد شد. دانشکده حقوق این دانشگاه در فرانسه مجموعه ای کامل از تحقیق و آموزش در زمینه های تحصیلی حقوق بین الملل و سیاست است. همچنین این دانشگاه فعالیت های تحقیقاتی زیادی را در زمینه حقوق و همچنین تحصیل دکترای حقوق در فرانسه در نظر گرفته است.
شما می توانید در وب سایت دانشگاه، در مورد این پژوهش ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دانشگاه ملکه مری لندن

دانشکده حقوق ملکه مری لندن (Queen Mary)، چندین برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته حقوق ارائه می دهد. بیش از 28.000 دانشجو از 160 ملیت در این دانشگاه مشغول به تحصیلند. تحصیل رشته حقوق در این دانشگاه همانند دانشگاه اصلی در لندن فراهم شده است و حدود 3 تا 4 سال طول می کشد.

ثبت نام در این دانشگاه دو بار در سال در ماه های سپتامبر و ژوئن امکان پذیر است. دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه درخواست خود را کامل و ارسال کنند.

تحصیل حقوق بین الملل در فرانسه
Montpellier,-Frankreich

8. ادامه تحصیل دکترای حقوق در فرانسه

اولین شرط تحصیل دکترای حقوق در فرانسه، داشتن مدرک کارشناسی ارشد در این رشته می باشد. همچنین دانشجویان می بایست برای دوره هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند علاوه بر مهارت در زبان انگلیسی، تا حدودی با زبان فرانسه نیز آشنا باشند.

تحصیل دکترای حقوق در فرانسه، فرصت شرکت در فضاهای علمی سطح بالا و بین المللی را برای دانشجویان ایجاد می کند. این امکان دانشجویان را برای ورود حرفه ای به مشاغل تخصصی تر آماده می کند. دوره تحصیلی دکترای حقوق فرانسه، به صورت آموزشی و تحقیقاتی است که دانشجویان پژوهش های خود را به صورت گروهی و با راهنمایی یک استاد مشاور انجام می دهند.

9. هزینه های زندگی در فرانسه

دانشجویان می بایست علاوه بر هزینه تحصیل حقوق در فرانسه، هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند. این هزینه ها تا حد زیادی به وضعیت اسکان شما و سبک زندگی‌تان وابسته است. به طور معمول زندگی در شهر پیشرفته و دانشجویی پاریس، تا دو برابر بودجه بیشتری نسبت به شهرهای کوچک تر به همراه دارد. این مبلغ به طور ماهانه بین 600 تا 800 یورو در ماه برآورد شده است.

هزینه های اسکان دانشجویان حقوق در فرانسه، می تواند با زندگی در اقامتگاه های دانشجویی به طور قابل توجهی کمتر شود. علاوه بر این، شما می توانید با به اشتراک گذاشتن محل زندگی خود با یک هم خانه یا دانشجویان دیگر، با تقسیم هزینه های خود به کاهش هزینه های زندگی کمک کنید.

Nice,-France-1
Nice,-France-1

10. اشتغال پس از تحصیل رشته حقوق در فرانسه

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

یکی از مزایای تحصیل حقوق در فرانسه امکان اشتغال پس از فارغ التحصیلی در این کشور است. این مورد برای دانشجویانی که قصد اقامت در کشور محل تحصیل خود دارند، یک پارامتر اساسی به حساب می آید.

شما می توانید پس از پایان دوره آموزشی خود به مدت یک تا دو سال در فرانسه بمانید و شغل مرتبط با رشته حقوق را برای خود پیدا کنید. پس از یافتن شغل تمام وقت، اجازه دارید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید.

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوقی، مهارت های زیادی را کسب خواهید کرد. شما می توانید این مهارت ها را به رزومه خود اضافه کنید تا به کارفرمای آینده خود کمک کنید شناخت بهتری نسبت به شما داشته باشد.

دانشجویان به طور معمول پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق، خواستار شغلی مرتبط با رشته خود هستند. زمینه های شغلی‌ که پس از فارغ التحصیلی حقوق فرانسه محبوب هستند شامل: وکالت، امور مالی، حقوق بین الملل، بازاریابی و منابع انسانی می شوند. مهارت های آموزش داده شده از طریق تحصیل رشته حقوق در سمت های شغلی زیر استفاده می شود. اگرچه ممکن است دانشجویان نیاز به آموزش بیشتر نیز داشته باشند:

 • مشاور
 • بازرس مالیاتی
 • مجری حقوقی
 • کارمند مشاوره
 • پذیره نویس بیمه
 • مدیر صندوق سرمایه گذاری 
 • افسر مشروط
 • مدرس آموزش عالی
 • مامور گمرک
 • مدیر خدمات کشوری
Strasbourg,-France
Strasbourg,-France

11. دستمزد فارغ التحصیلان حقوق در فرانسه

بسیاری از فارغ التحصیلان حقوق، مشاغل مناسب و به دنبال آن از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار می شوند. میزان دستمزد و حقوق این افراد به حوزه تخصصی که برای آن شغل درخواست داده اند، بستگی دارد.
در جدول زیر میزان درآمد فارغ التحصیلان رشته حقوق در حرفه های مختلف با یکدیگر مقایسه شده است.

حرفهحقوق سالانه
وکیل دادگستری45.000 تا 75.000 یورو
وکیل کارآموز 45.000 یورو تا 57.000 یورو
مجری حقوقی224.580 یورو
کارمند مشاوره 44.810 یورو
استاد حقوق (استادیار)59.500 تا 113.995 یورو

پرسش های متداول تحصیل حقوق در فرانسه

✅ بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل در رشته حقوق کدام‌اند؟

دانشگاه پانتئون سوربون پاریس، دانشگاه پانتئون آسا پاریس در حقوق تجارت بین الملل، دانشگاه علوم پو،
دانشگاه ملکه مری لندن، دانشگاه تولوز.

✅ هزینه تحصیل حقوق در دانشگاه های دولتی و خصوصی فرانسه به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه های دولتی با توجه به مقطع تحصیلی به طور میانگین از 2.700 تا 3.800 یورو در سال برآورد شده است. همچنین میانگین شهریه سالانه این مدارس از 8.000 تا 13.000 یورو متغیر خواهد بود.

✅ الزامات مدرک زبان برای تحصیل رشته حقوق در فرانسه چیست؟

شرایط تحصیل حقوق در فرانسه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است و الزامات خاصی برای نمره زبان و سطح پذیرش آن وجود دارد. اما به طور کلی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی سطح زبان فرانسوی متقاضی می بایست حداقل B1، در کارشناسی ارشد B2 و دکترا C1 باشد.

✅ برنامه های آموزشی حقوق در فرانسه در مقاطع مختلف چقدر طول می کشد؟

ابتدا، دانشجویان در یک برنامه سه ساله لیسانس حقوق (LLB) شرکت می کنند. پس از آن یک برنامه کارشناسی ارشد حقوق دو ساله (LLM) موجود است که دانشجویان رشته تخصصی خود را انتخاب می کنند. در نهایت دانشجویان برای تحصیل دکترای حقوق فرانسه (PhD in Law) به مدت سه سال آموزش داده می شوند.

✅ وضعیت اشتغال پس از فارغ التحصیلی حقوق در فرانسه به چه صورت است؟

شما می توانید پس از پایان دوره آموزشی خود به مدت یک تا دو سال در فرانسه بمانید و شغل مرتبط با رشته حقوق را برای خود را پیدا کنید. پس از یافتن شغل تمام وقت ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل در رشته حقوق در کلیه مقاطع تحصیلی فرانسه، در دسترس دانشجویان قرار گرفته است. هزینه پایین تحصیل در کنار بهره مندی از آموزش با کیفبت در دانشگاه های با سابقه و خوش نام حقوق فرانسه، این کشور را در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب کرده است. وضعیت مساعد اشتغال پس از تحصیل دانشجویان نیز از بر مزیت های تحصیل حقوق در فرانسه افزوده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا