تحصیل داروسازی در مجارستان (+ شرایط و مزایا 2022)

hungary Flag

تحصیل داروسازی در مجارستان دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. شرایط و هزینه مناسب تحصیل داروسازی در مجارستان از مهم ترین دلایل افزایش متقاضیان این رشته به شمار می روند. در این مقاله سعی داریم ضمن معرفی بهترین دانشگاه های داروسازی مجارستان، شرح کاملی درباره شهریه ی این دانشگاه ها و شرایط اخذ پذیرش از آن ها ارائه دهیم. اگر علاقه مند به تحصیل داروسازی در مجارستان هستید، می توانید پاسخ سوالات خود را در این مقاله بیابید. سوالاتی مانندِ:

 • چه مزایایی در تحصیل داروسازی در مجارستان وجود دارد؟
 • شرایط سنی و زبانی تحصیل داروسازی در مجارستان به چه صورت است؟
 • بهترین دانشگاه های داروسازی مجارستان کدامند؟
 • هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان چقدر است؟
 • شرایط کار داروسازی در مجارستان پس از فارغ التحصیلی چگونه است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان

تحصیل داروسازی در مجارستان، با توجه به کیفیت بالای آموزش این رشته در دانشگاه های مجارستان، متقاضیان بسیاری دارد. شرایط مساعد تحصیل داروسازی در مجارستان مانند تجهیزات و امکانات به روز آموزشی و پژوهشی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، منجر به افزایش چشم گیر تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه های داروسازی این کشور شده است. همچنین هزینه داروسازی در مجارستان به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است و این در حالی است که بسیاری از بورسیه های ارائه شده در این کشور، شهریه دانشگاه های داروسازی در مجارستان را پرداخت می کنند. این عوامل نیز از دلایل افزایش تقاضا برای اخذ پذیرش داروسازی در مجارستان به شمار می روند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل لیسانس داروسازی در مجارستان، به مطالعه مقاله پیشِ رو بپردازید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره مجارستان

مجارستان که امروزه یکی از مقاصد مهاجرتی پرطرفدار برای دانشجویان به شمار می رود، در مرکز اروپا و در همسایگی کشورهایی مانند اسلواکی، صربستان، کرواسی، رومانی و اتریش قرار گرفته است. این کشور در کنار مزایای تحصیلی که در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد، جاذبه های گردشگری بسیاری نیز دارد. رود دانوب یکی از این جاذبه هاست که از پایتخت این کشور یعنی بوداپست می گذرد. مجارستان جمعیتی 10 میلیون نفری دارد که غالب این جمعیت به زبان مجارستانی صحبت می کنند. مهاجرانی که در مجارستان به زندگی و تحصیل می پردازند، می توانند با فرهنگ خاص مردم این کشور آشنا شوند، زبان مجارستانی یاد بگیرند و از مکان های دیدنی و تاریخی این کشور مانند قلعه بودا و ساختمان پارلمان مجارستان دیدن کنند.

برای آشنایی با مزایا و شرایط داروسازی در مجارستان، همراه ما بمانید و به مطالعه مقاله ادامه دهید.

تحصیل داروسازی در مجارستان
Budapest,-Hungary

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان

از جمله مهم ترین مزایایی که متقاضیان را مشتاق اخذ پذیرش داروسازی در مجارستان می کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اعتبار دانشگاه های داروسازی مجارستان در سطح جهان.
 2. مناسب بودن هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان.
 3. امکان بهره مندی از بورسیه های تحصیلی.
 4. ارائه رشته داروسازی به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی.

3. شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان

تحصیل داروسازی در مجارستان معمولا 5 سال به طول می انجامد و یک برنامه ی 10 ترمه است. با توجه به محبوبیت رشته داروسازی، تعداد تقاضا برای پذیرش داروسازی در مجارستان زیاد است. از جمله مهم ترین شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان می توان به محدودیت سنی اشاره کرد. خوب است بدانید که اگرچه متقاضیان برای تحصیل داروسازی در مجارستان باید حداقل 18 ساله و تحصیلات دوره دبیرستان خود را تمام کرده باشند، حداکثر سن برای تحصیل این رشته در مجارستان تعریف نشده است.

بسیاری از بهترین دانشگاه های مجارستان، رشته داروسازی را در برنامه تحصیلی خود دارند و الزام شرکت در آزمون ورودی وابسته به برنامه هر دانشگاه است. به عبارت دیگر، بسته به دانشگاه انتخابی، قبولی در آزمون ورودی می تواند از شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان به شمار رود.

از دیگر شرایط داروسازی در مجارستان، باید به شرایط زبانی اشاره کنیم. تحصیل در این رشته به زبان های مختلف مجارستانی، انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است. در خصوص مدارک زبان لازم برای تحصیل داروسازی نیز باید بگوییم دانشگاه انتخابی تعیین کننده است. بر اساس قوانین دانشگاه، ممکن است به مدارک زبان مانند تافل یا آیلتس نیاز داشته باشید اما این امکان نیز وجود دارد که بتوانید به تحصیل داروسازی بدون مدرک زبان بپردازید.

تسلط به زبان انتخابی و همچنین داشتن نمرات یا دانش بالا در دروسی مانند زیست شناسی و شیمی نیز از دیگر شرایط داروسازی در مجارستان به شمار می رود.

شرایط اخذ پذیرش داروسازی در مجارستان و همچنین ویزای تحصیلی این کشور، موضوعات بخش بعدی مقاله اند. همراه ما بمانید.

پذیرش داروسازی در مجارستان
Riverside-scene

4. شرایط اخذ پذیرش داروسازی در مجارستان

برای اخذ پذیرش داروسازی در مجارستان پیش از هر چیز باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. با توجه به شرایط مختلف ارائه پذیرش و تحصیل داروسازی در مجارستان در دانشگاه های مختلف، لازم است که یکی از دانشگاه های این کشور را در نظر بگیرید و سپس به مطالعه وبسایت آن بپردازید چرا که اطلاعات لازم در خصوص شرایط پذیرش داروسازی در مجارستان و مدارک لازم برای آن، در وبسایت هر دانشگاه ذکر شده است.

از جمله مدارک مشترک میان اکثر دانشگاه ها جهت اخذ پذیرش داروسازی در مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رزومه.
 2. انگیزه نامه.
 3. کپی پاسپورت و مدارک شناسایی.
 4. آخرین مدرک تحصیلی.
 5. دو توصیه نامه.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

5. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

یکی از ابتدایی ترین شرایط داروسازی در مجارستان برای دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، دریافت ویزای تحصیلی این کشور است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، به شرح زیر است:

 1. مراجعه به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی و آگاهی از شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی.
 2. جمع آوری مدارک لازم و ارائه آن ها به سفارت مجارستان.
 3. حضور در سفارت در زمان تعیین شده جهت مصاحبه در صورت تایید مدارک.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان عبارتند از:

 1. فیش پرداخت شهریه.
 2. نامه پذیرش تحصیلی.
 3. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 4. عکس.
 5. مدارک بیمه درمانی.
 6. نشانی محل اقامت در مجارستان.
 7. گواهی تمکن مالی.

توجه داشته باشید که:
1. ممکن است سفارت های مجارستان در کشورهای مختلف، مدارک متفاوتی را برای ارائه ویزای تحصیلی بخواهند.
2. بررسی درخواست ویزای تحصیلی مجارستان توسط سفارت معمولا یک ماه (یا بیشتر) طول می کشد بنابراین در زمان بندی خود دقت کنید.
3. حداکثر 15 روز پس از ورود به مجارستان مهلت دارید تا برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

همانطور که گفته شد، انتخاب دانشگاه تاثیر به سزایی در شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل داروسازی در مجارستان دارد. بنابراین در بخش بعدی مقاله به سراغ معرفی بهترین دانشگاه های داروسازی این کشور می رویم.

شرایط داروسازی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(7)

6. بهترین دانشگاه های داروسازی مجارستان

بسیاری از دانشگاه های مجارستان، رشته داروسازی را در برنامه تحصیلی خود قرار داده اند و با همکاری اساتیدی متخصص و ماهر به آموزش این رشته می پردازند. از بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل لیسانس داروسازی در مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه دبرسن
 2. دانشگاه سگد
 3. دانشگاه پچ

دانشگاه های داروسازی مجارستان: دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن، تاسیس شده در سال 1538، در شمار یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان قرار دارد. این دانشگاه ها که برنامه های تحصیلی متنوع را در تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه می دهد، هم اکنون بیش از 5600 دانشجو از 110 کشور را به خود جذب کرده و امکانات مختلفی مانند خوابگاه های دانشجویی و تجهیزات ورزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

دانشکده داروسازی دانشگاه دبرسن نیز که فعالیت رسمی خود را از سال 1912 آغاز کرده، امروزه مورد توجه دانشجویان بسیاری قرار دارد. هدف این دانشگاه ایجاد ساختار ها و شیوه های آموزشی نوینی است که بتواند نیازهای انسان در قرن 21 را رفع کند. در حقیقت این دانشکده به دنبال این است که در کنار آموزش های معمول داروسازی، روش های نوآوارانه را نیز در معرض آزمایش قرار دهد. دانشکده داروسازی دانشگاه دبرسن مجارستان به طور کلی از 7 دپارتمان اصلی تشکیل می شود:

 1. دپارتمان فارماکودینامیک.
 2. دپارتمان بیوفارمسی.
 3. دپارتمان تکونولوژی دارویی.
 4. دپارتمان شیمی دارویی.
 5. دپارتمان نظارت دارویی.
 6. دپارتمان اقتصاد.
 7. دپارتمان داروسازی بالینی.

از جمله شرایط داروسازی در مجارستان – دانشگاه دبرسن، می توان به قبولی در آزمون ورودی اشاره کرد. این آزمون دروس زیست شناسی و شیمی یا فیزیک را در برمی گیرد.

هنوز دو دانشگاه دیگر برای تحصیل داروسازی در مجارستان برای معرفی باقی مانده اند. با ما بمانید.

شهریه داروسازی در مجارستان
Budapest-in-Hungary

دانشگاه های داروسازی مجارستان: دانشگاه سگد

دانشگاه سگد که در بین 700 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، موفق شده است تا دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جذب کند به گونه ای که از هر 10 دانشجوی این دانشگاه، 1 دانشجو ملیت غیرمجارستانی دارد. برنامه های متنوع از علوم پزشکی و داروسازی گرفته تا علوم مهندسی و همچنین علوم اجتماعی در این دانشگاه ارائه می شوند و متقاضیان رشته های مختلف در مقاطع تحصیلی متفاوت می توانند به تحصیل در دانشگاه سگد بپردازند.

دانشکده داروسازی دانشگاه سگد مجارستان (University of Szeged)، دومین دانشکده قدیمی این دانشگاه به شمار می رود. این دانشکده آموزش خود را در دو مرحله کلی طرح ریزی کرده است:

 1. معرفی علوم پایه در زمینه داروسازی و مطالعه علوم دارویی.
 2. آموزش های دارویی عمومی و تخصصی در دپارتمان های مختلف، داروخانه ها، موسسات، بیمارستان ها، کلینیک ها و لابراتوارها.

هدف اصلی دانشکده داروسازی دانشگاه سگد، رشد فکری و ارتقاء دانشجویان در راستان رسیدن به مهارت در علوم دارویی سنتی و مدرن است.

دانشگاه های داروسازی مجارستان: دانشگاه پچ

دانشگاه پزشکی پچ، قدیمی ترین دانشگاه مجارستان (University of Pecs)، امروزه میزبان بیش از 20.000 دانشجوست که 4.500 نفر از این جمعیت را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه پچ که همواره اهداف خود را در راستای امنیت محیط، کیفیت بالای آموزش و هزینه مناسب تحصیل چیده است، برنامه های متنوعی را در تمامی مقاطع تحصیلی از کارشناسی گرفته تا دکترا، ارائه می دهد.

دانشکده داروسازی دانشگاه پچ از سال 2000 مشغول به فعالیت است. این دانشکده برنامه های خود را به گونه ای چیده است که دانشجویان ملی و بین المللی غالبا در 2 سال اول تحصیل خود علوم پایه را آموزش می بینند. از سال دوم به بعد آموزش های تخصصی و عملی برای دانشجویان آغاز می شود. در دو ترم پایانی تحصیل داروسازی در دانشگاه پچ مجارستان، دانشجویان موظف به ارائه تز پایانی خود و گذراندن 6 ماه آموزش عملی در داروخانه های عمومی و بیمارستانی هستند. در نهایت دانشجویان با شرکت و قبولی در یک امتحان نهایی در برابر هیئت داوران، مدرک خود را دریافت خواهند کرد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های داروسازی مجارستان هستید، به مطالعه ادامه دهید.

هزینه داروسازی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(3)

7. رتبه بندی بهترین دانشگاه های مجارستان

جدول زیر، رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد:

دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه پچ401 تا 500
دانشگاه سگد601 تا 700
دانشگاه دبرسن901 تا 1000
دانشگاه سملوایز901 تا 1000

8. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Budapest University of Technology and Economics
 2. Corvinus University of Budapest
 3. Eotvos Lorand University
 4. Szent Istvan University
 5. University of Debrecen
 6. University of Pecs
 7. University of Physical Education, Budapest (صرفا در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی)
 8. University of Szeged
 9. University of Veterinary Medicine Budapest
 10. University of Miskolc

9. دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه های پزشکی مجارستان که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. دانشگاه سملوایز
 2. دانشگاه دبرسن
 3. دانشگاه پچ
 4. دانشگاه سگد

شهریه داروسازی در مجارستان چقدر است؟ آیا بورسیه های تحصیلی در اختیار دانشجویان داروسازی در مجارستان قرار می گیرد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

Gate-at-Buda-Castle-in-Budapest,-Hungary
Gate-at-Buda-Castle-in-Budapest,-Hungary

10. هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان، به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم ترینِ این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه انتخابی
 2. مقطع تحصیلی
 3. ترم تحصیلی

به عبارت دیگر شهریه داروسازی در مجارستان برای دانشگاه ها و مقاطع مختلف تحصیلی، متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل در مجارستان در این رشته را مبلغی بین 4.150 تا 8.400 یورو در سال می دانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شهریه و هزینه داروسازی در مجارستان، به جدول زیر توجه کنید:

دانشگاه هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان (به یورو – در سال)
دانشگاه پچ8.400
دانشگاه سگد6.270
دانشگاه دبرسن8.000

همانطور که گفته شد، یکی از عوامل موثر در هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان، ترم تحصیلی دانشجوست. به عنوان مثال شهریه تحصیل داروسازی در دانشگاه سگد در ترم اول 6.270 یورو، ترم دوم 4.150 یورو، ترم سوم تا ششم 5.000 یورو، ترم هفتم و هشتم 5.150 یورو و در دو ترم پایانی 4.850 یورو است. بنابراین شهریه داروسازی در مجارستان در ترم های تحصیلی مختلف، تغییر می کند.

جدول زیر نیز نمونه هایی از هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی را ارائه می دهد:

دانشگاه مقطع تحصیلی هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان (سالانه)
دانشگاه پچکارشناسی8.846 یورو
دانشگاه دبرسنکارشناسی ارشد6.805 یورو
دانشگاه سگددکترا8.000 یورو

11. بورسیه تحصیلی برای رشته داروسازی در مجارستان

بورسیه های تحصیلی به متقاضیان کمک می کنند تا راحت تر شهریه داروسازی در مجارستان را بپردازند و به نوعی هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان با استفاده از این بورسیه ها کاهش یافته و در برخی موارد حذف می شود. بورسیه های مختلفی شرایط تحصیل رایگان در مجارستان در رشته داروسازی را فراهم می کنند که برخی از آن ها عبارتند از:

 1. برنامه بورسیه Stipendium مجارستان.
 2. بورسیه Diaspora مجارستان.
 3. بورسیه دولتی Bilateral مجارستان.

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان (شهریه دانشگاه)، کمک هزینه زندگی در مجارستان، هزینه اسکان دانشجویی و همچنین بیمه سلامت از جمله هزینه هایی هستند که بورسیه های تحصیلی می توانند پوشش دهند.

در کنار شهریه و هزینه داروسازی در مجارستان، هزینه زندگی در این کشور را نیز باید در نظر بگیرید. در بخش بعدی مقاله به برآورد این هزینه و همچنین بررسی شرایط کار دانشجویی در مجارستان می پردازیم.

Hungarian-Parliament-Building,-Budapest,-Hungary
Hungarian-Parliament-Building,-Budapest,-Hungary

12. هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در کنار هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان قرار می گیرد و بودجه ی مورد نیاز دانشجویان را تعیین می کند. هزینه زندگی در مجارستان ارتباط مستقیم با شهر محل زندگی و عادت های زیستی دانشجو دارد. به طور کلی هزینه زندگی در مجارستان را برای یک نفر، بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره خانه، مبلغی نزدیک به 478 یورو در ماه می دانند. جزئیات بیشتر در خصوص هزینه زندگی در مجارستان در جدول زیر آمده است:

نوع هزینه مبلغ هزینه
رستوران معمولی5 یورو
حمل و نقل ماهانه26 یورو
اینترنت12 یورو در ماه
قبوض137 یورو در ماه
تفریح5 تا 30 یورو
پوشاک25 تا 72 یورو
اجاره خانه ی یک خوابه328 یورو در ماه

13. کار دانشجویی در مجارستان

یکی از راه هایی که می تواند به پرداخت شهریه داروسازی در مجارستان کمک کند، کار همزمان با تحصیل است. بر اساس قوانین مجارستان دانشجویان می توانند 24 ساعت در هفته در ایام تحصیل و 66 روز در ایام تعطیل به کار دانشجویی بپردازند. علاوه بر تسهیل پرداخت هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان، کار همزمان با تحصیل می تواند رزومه ای بهتر برای دانشجویان به ارمغان بیاورد و به عنوان سابقه کاری برایشان در نظر گرفته شود. خوب است بدانید دانشجویان برای کاریابی در مجارستان می توانند به دفاتر مشاغل دانشگاه خود مراجعه و از اطلاعات دسته بندی شده در آن جا، استفاده کنند.

به خاطر داشته باشید دانشجویانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، برای کار دانشجویی در مجارستان نیاز به مجوز دارند.

در آخرین بخش از مقاله از شرایط کار داروسازی در مجارستان پس از فارغ التحصیلی و همچنین معایب تحصیل در این کشور حرف می زنیم. از اینکه همراه ما هستید، سپاس گزاریم.

Liberty-Bridge,-Budapest,-Hungary
Liberty-Bridge,-Budapest,-Hungary

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

14. شرایط کار داروسازی در مجارستان

هر ساله نزدیک به 300 دانشجو در رشته داروسازی در مجارستان فارغ التحصیل می شوند. این افراد می توانند در در داروخانه های عمومی و بیمارستانی، آزمایشگاه ها، شرکت های داروسازی و موسسات تحقیقاتی دارویی مشغول به کار شوند یا به تجارت بین المللی دارویی و مدیریت مواد دارویی بپردازند. بهترین شهرهای مجارستان برای اشتغال داروسازان، عبارتند از:

 1. بوداپست
 2. دبرسن
 3. سگد
 4. میشکولتس
 5. پچ
 6. گیور

خوب است بدانید در کنار هزینه داروسازی در مجارستان، داروسازان ماهانه به طور متوسط مبلغی نزدیک به 687 یورو درآمد دارند.

15. معایب تحصیل داروسازی در مجارستان

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های داروسازی مجارستان می شوند، باید بدانند در کنار مزایای متعدد تحصیل در این کشور، معایبی نیز وجود دارد. پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که تعداد دانشگاه های مجارستان در مجموع، کم است و تنوع چندانی در دانشگاه برای دانشجویان جهت تحصیل لیسانس داروسازی در مجارستان وجود ندارد. همچنین مردم مجارستان به زبان مجارستانی صحبت می کنند و تعداد کمی از آن ها با زبان انگلیسی آشنایی دارند. بنابراین برقراری ارتباط در این کشور، آسان نیست و این امر خصوصا برای دانشجویانی که قصد کار همزمان با تحصیل را دارند، حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید که احتمال کاریابی پس از فارغ التحصیلی در مجارستان کم است و بسیاری از فارغ التحصیلان مجبور به بازگشت به کشور خود می شوند.


سوالات متداول تحصیل داروسازی در مجارستان

✅‌ شرایط سنی تحصیل داروسازی در مجارستان به چه صورت است؟

برای تحصیل داروسازی در مجارستان باید حداقل 18 ساله باشید اما حداکثر سن برای آن تعریف نشده است.

✅ تحصیل داروسازی در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

متقاضیان می توانند به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی به تحصیل داروسازی در مجارستان بپردازند.

✅ آیا برای تحصیل داروسازی در مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

برخی از دانشگاه های داروسازی در مجارستان، آزمون ورودی برگزار می کنند و برخی دیگر آزمون ندارند.

✅ هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان چقدر است؟

به طور کلی هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان بین 4150 تا 8400 یورو در سال تخمین زده می شود.

✅ آیا برای تحصیل داروسازی در مجارستان می توانیم از بورسیه تحصیلی استفاده کنیم؟

بله! بورسیه های مختلفی در اختیار دانشجویان داروسازی در مجارستان قرار دارد.

جمع بندی

Conclusion

اگر شما هم از علاقه مندان رشته داروسازی هستید، تحصیل این رشته در مجارستان می تواند گزینه ی مناسبی برایتان باشید. دانشگاه های داروسازی مجارستان با ارائه بهترین خدمات آموزشی و پژوهشی توانسته اند اعتبار جهانی پیدا کنند و فارغ التحصیلی در این دانشگاه ها یک امتیاز مثبت در رزومه تحصیلی و کاری شما محسوب می شود. هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان نیز مناسب است و بورسیه های تحصیلی در دسترس شما خواهند بود. بنابراین اگر به دنبال مقصدی برای مهاجرت و تحصیل داروسازی می گردید، مجارستان را از دست ندهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا