تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان (+ شرایط 2022)

germany Flag

اگر شما نیز جزء آن دسته از عزیزانی هستید که داوطلب مهاجرت تحصیلی به آلمان می باشید، اما مدرک زبان آلمانی ندارید؛ تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان برای شما انتخاب مناسبی می باشد. جهت آشنایی با شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود. در پایان این مقاله پاسخ بسیاری از پرسش ها و ابهامات موجود را خواهید یافت. سؤالاتی همچون موارد زیر:

 • شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان چیست؟
 • آیا دانشگاه های دولتی در لیست دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان وجود دارند؟
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان چقدر است؟
 • پرطرفدارترین رشته های انگلیسی زبان در آلمان کدامند؟
 • بهترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی کدام دانشگاه ها هستند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

در سال های اخیر بررسی شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان، بررسی لیست دانشگاههای انگلیسی، هزینه دانشگاه های انگلیسی زبان و همچنین انواع رشته های انگلیسی زبان آلمان، بسیار مورد توجه و تحقیق دانشجویان بین المللی قرار گرفته است.
تحصیل در کشور مدرن و پیشرفته ای همچون آلمان با جایگاه اقتصادی ویژه در دنیا، از گذشته های دور رؤیای بسیاری از دانشجویان بین المللی بوده است. بسیاری از دانشگاه های کشور آلمان دارای رتبه بالا در دنیا و قدمتی به بلندای تاریخ دارند. نظام آموزشی این کشور بسیار غنی و کیفیت آموزش بالا می باشد. با اخذ مدارک تحصیلی کشور آلمان، دستیابی به جایگاه شغلی مناسب با درآمدهای بالا در اقصی نقاط دنیا برای افراد تضمین خواهد شد.

اما مسئله یادگیری سریع و آسان زبان آلمانی برای تحصیل در این کشور، موضوعی است که همواره ذهن دانشجویان را درگیر کرده و اندکی برای ایشان چالش برانگیز می باشد. با توجه به این که زبان تدریس در اکثر دانشگاه های دولتی آلمان، زبان آلمانی می باشد؛ اما دانشگاه های بسیاری نیز ارائه دهنده دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی هستند. تحصیل در این دانشگاه ها طرفداران بسیاری در دنیا دارد و سالانه دانشجویان زیادی مشغول تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان می شوند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا@eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آشنایی با شرایط تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان
Reichstag-Building,-Berlin,-Germany

1. آشنایی با تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

همانگونه که می دانیم تحصیل در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی نیز در کشور آلمان امکان پذیر است. با وجود این که معمولا دوره های تحصیلی در دانشگاه های دولتی آلمان، به زبان آلمانی ارائه می شوند؛ اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های دولتی این کشور وجود دارد. این بدان معناست که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز می توانند در این کشور مشغول به تحصیل رایگان به زبان انگلیسی شوند.

کشور آلمان بیش از 400 دانشگاه دارد. در این دانشگاه ها دوره ها و رشته های تحصیلی مختلف با کیفیت عالی ارائه می شوند. می توان گفت هیچ جای نگرانی برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور وجود ندارد. چرا که حدود 220 دانشگاه در آلمان دوره های مختلف تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. تحصیل در اکثر این دانشگاه ها برای تمامی دانشجویان آلمانی، اروپایی و حتی خارج از اتحادیه اروپا رایگان می باشد. تنها پرداخت مبلغی بسیار جزئی حدود 250 یورو برای ثبت نام در هر ترم لازم است.

در اکثر دانشگاه های دولتی آلمان تحصیل در بسیاری از دوره ها هم به زبان آلمانی و هم انگلیسی امکان پذیر است. اما در این کشور دانشگاه هایی نیز وجود دارند که تنها زبان تدریس در آنها زبان انگلیسی می باشد. این دانشگاه ها خصوصی بوده و دانشجویان موظف به پرداخت شهریه هستند.
در دانشگاههای انگلیسی زبان شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و همچنین طول دوره های تحصیلی ممکن است متفاوت باشند. این موارد معمولا با توجه به دانشگاه انتخابی، مقاطع تحصیلی و انواع رشته های انگلیسی زبان در آلمان تعیین می شوند.

در ادامه مقاله به بررسی لیست دانشگاههای انگلیسی زبان، شرایط تحصیل به زبان انگلیسی و هزینه دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان می پردازیم.

2. شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

از جمله مهمترین شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان می توان به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر اشاره کرد. به صورت کلی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان دانشجویان موظف به ارائه مدرک زبانی معتبر می باشند. مهمترین مدارک مورد نیاز جهت تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور مدارک بین المللی آیلتس یا تافل هستند.

معمولا برای اخذ پذیرش حداقل نمره تافل 80 و یا آیلتس 6.5 مورد نیاز است. اما این موضوع نیز ممکن است برای دانشگاه ها، مقاطع و رشته های مختلف اندکی متفاوت باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل به زبان آلمانی نیز باید مدرک زبان آلمانی حداقل B2 را ارائه دهند. دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی مورد نیاز و یا نمره کافی جهت ورود به دانشگاه ها را ندارند، می توانند در دوره های زبان آلمانی یا کلاس زبان انگلیسی آلمان (کلاس های آنلاین) شرکت نمایند. سپس بعد از اتمام دوره خود به تحصیل در دوره اصلی بپردازند.

در مبحث شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان نکته دیگری که حائز اهمیت است، ارائه مدارک تحصیلی معتبر می باشد. دانشجویان باید کلیه مدارک تحصیلی خود را با نمرات بالا ارائه دهند.

در بسیاری موارد دانشجویانی که دوره کارشناسی خود را به زبان انگلیسی گذرانده اند و یا زبان مادری ایشان زبان انگلیسی می باشد، نیازی به ارائه گواهی و مدارک زبان نخواهند داشت.

لیست دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان
Berliner-Dom-in-spring-2020

3. لیست دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد، در کشور آلمان بیش از 400 دانشگاه وجود دارد. حدود 220 دانشگاه در این کشور دوره های مختلف تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. تمامی دوره های تحصیلی در مراکز مختلف آموزشی آلمان با کیفیت عالی و توسط اساتید برتر ارائه می شوند. به صورت کلی تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی یک انتخاب بسیار شایسته و مناسب می باشد. در ادامه لیستی از دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان را مشاهده خواهیم کرد.

لیست بهترین دانشگاههای انگلیسی زبان خصوصی در آلمان

برخی از بهترین دانشگاه های خصوصی در آلمان که دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند عبارتند از:

شمارهنام دانشگاه ها
1.دانشگاه جاکوبز برمن Jacobs University Bremen
2.مدرسه حکمرانی هرتی برلین Hertie School of Governance in Berlin
3.دانشگاه حقوق (مرکز حقوق مالیات معنوی) مونیخ Munich Intellectual Property Law Center
4.کالج برد برلین Bard College Berlin (فقط در دوره های کارشناسی)
5.دانشگاه علمی کاربردی CODE برلین- CODE University of Applied Sciences (فقط در دوره های کارشناسی)

لیست بهترین دانشگاههای انگلیسی زبان دولتی در آلمان

برخی از بهترین و معروف ترین دانشگاه های دولتی در آلمان که دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند عبارتند از:

شمارهنام دانشگاه ها
1.دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig Maximilian University of Munich
2.دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich
3.دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University of Berlin
4.دانشگاه آزاد برلین Free University of Berlin
5.دانشگاه فنی برلین Technical University of Berlin
6.دانشگاه بن University of Bonn
7.دانشگاه هامبورگ University of Hamburg

لیست برخی از دانشگاههای انگلیسی زبان خارجی در آلمان

در کشور آلمان همچنین برخی از دانشگاه های خصوصی خارجی وجود دارند که دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. این دانشگاه ها دارای مراکز مطالعه متعددی هستند و یک مرکز از آنها نیز در آلمان واقع شده است. در ادامه با برخی از مهمترین آنها آشنا خواهیم شد.

شماره نام دانشگاه ها
1.دانشگاه آردن آلمان Arden University – Berlin Study Centre
2.دانشگاه لنکستر لایپزیگ آلمان Lancaster University Leipzing
3.دانشگاه خصوصی SAE برلین – SAE Institute Berlin
شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان
jacobs-university-bremen

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

4. هزینه دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

به صورت کلی می دانیم که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه نخواهند داشت. تنها پرداخت مبلغ جزئی معمولا کمتر از 250 یورو در هر ترم لازم است. این مبلغ برای ثبت نام و سایر کارهای اداری در نظر گرفته شده و با توجه به دانشگاه انتخابی ممکن است اندکی متفاوت باشد. البته این شرایط در 15 ایالت از کشور آلمان از سال 2014 میلادی تاکنون وجود دارد. یک ایالت در جنوب غربی آلمان به نام ایالت بادن وورتمبرگ، از پائیز سال 2017 مجددا برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هزینه تحصیل در نظر گرفته است. در حال حاضر دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا در ایالت بادن وورتمبرگ، موظف هستند سالانه شهریه حدود 3 هزار یورو به دانشگاه پرداخت نمایند.

توجه کنید این احتمال وجود دارد که سایر ایالت های کشور آلمان نیز در سال های آینده، برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هزینه تحصیل در نظر بگیرند.

هزینه دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان نیز در صورتی که دولتی باشند به همین شیوه و به عبارتی رایگان خواهد بود. اما در صورتی که داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته های انگلیسی زبان آلمان در دانشگاه های خصوصی باشند، شرایط متفاوت است. دانشگاه ها و مراکز آموزشی خصوصی معمولا برای تأمین هزینه های خود به شهریه های تحصیلی وابسته می باشند. هزینه تحصیل در رشته های انگلیسی زبان در دانشگاه های خصوصی آلمان نیز ممکن است متفاوت باشد. به عبارتی تا حد زیادی به دانشگاه انتخابی بستگی دارد. اما به صورت کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان تقریبا از 20 هزار یورو به بالا در هر سال برآورد می شود.

جهت کسب اطلاعات دقیق تر درباره هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان، مطالعه مقاله هزینه تحصیل در آلمان به تومان به شما عزیزان توصیه می شود.

5. آشنایی با بهترین رشته های انگلیسی زبان آلمان

در کشور آلمان دانشگاه ها، کالج ها، مدارس و مؤسسات آموزشی بسیاری وجود دارند. در این مراکز انواع دوره های تحصیلی با کیفیت بسیار عالی ارائه می شوند. اکنون می دانیم که در کنار دوره های آلمانی زبان، دوره های تحصیلی بسیاری نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان بین المللی می توانند در هر رشته ای که علاقه دارند در آلمان مشغول به تحصیل شوند. چرا که رشته های تحصیلی بسیار متنوعی در این کشور در مقاطع مختلف ارائه می شوند. اما همواره در هر کشوری بعضی از رشته های تحصیلی معروف تر هستند. برای مثال به صورت کلی تحصیل در رشته های مهندسی در آلمان طرفداران بسیاری دارد.
در ادامه با برخی از پرطرفدارترین دوره ها و رشته های انگلیسی زبان در کشور آلمان آشنا خواهیم شد.

معروفترین رشته ها به زبان انگلیسی

عمدتا برای رشته های زیر امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

 • رشته های ریاضیات و علوم طبیعی.
 • رشته های اقتصاد.
 • رشته های مهندسی.
 • رشته های حقوق.
 • رشته های علوم اجتماعی.

رشته های زیر نیز جزء پرطرفدارترین رشته ها به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی می باشند:

 • لیسانس مهندسی.
 • لیسانس مدیریت بازرگانی.
 • لیسانس علوم طبیعی.
 • لیسانس علوم کامپیوتر.
 • لیسانس علوم اجتماعی.

اما برای رشته های پزشکی و شاخه های آن، رشته های هنر، رشته های ورزش و رشته های مربوط به مطالعات فرهنگی و زبان، معمولا دوره های کمتری به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

هزینه دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان
Free-universtiy-of-berlin-library

6. مدارک لازم جهت تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان و دریافت ویزای تحصیلی

در مبحث بررسی شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان به ارائه مدارک تحصیلی معتبر و همچنین مدرک زبان انگلیسی بین المللی اشاره شد. به صورت کلی ممکن است مدارک مورد نیاز جهت ارائه به دانشگاه های مختلف اندکی متفاوت باشند. اما از جمله مهمترین مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان آلمان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک هویتی متقاضی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی معتبر + ریز نمرات (با نمرات بالا)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس یا تافل (حداقل نمره تافل 80 و حداقل نمره 6.5 آیلتس)
 • انگیزه نامه یا SOP قوی
 • رزومه یا CV قوی
 • مدارک و افتخارات در صورت وجود
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • نامه سلامت
 • گواهی تمکن مالی به ارزش 10.332 یورو
 • بیمه دانشجویی

7. بیمه دانشجویی برای تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در کشور آلمان الزامی است. دانشجویان باید پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه خود، جهت دریافت بیمه درمانی اقدام نمایند. در کشور آلمان دو نوع بیمه درمانی دولتی و خصوصی وجود دارد.

با وجود این که داشتن بیمه سلامت اجباری است، دانشجویان می توانند تصمیم بگیرند که از کدام نوع بیمه و ارائه دهنده استفاده نمایند. بسیاری از دانشجویان بین المللی که در کشور آلمان مشغول به تحصیل و زندگی هستند، از بیمه دکتر والتر DR WALTER استفاده می نمایند. با داشتن بیمه سلامت امکان استفاده از کلیه خدمات درمانی و بهداشتی در آلمان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

Library-of-Humboldt-University,-Berlin
Library-of-Humboldt-University,-Berlin

8. دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان آلمان

در سال 2022 آلمان همچنان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در دنیا است. نام بسیاری از دانشگاه های این کشور نیز به طور مداوم در میان برترین دانشگاه های اروپا و دنیا می باشد. دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی و شاخه های مختلف آن هستند، می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل نمایند. در حال حاضر بیش از 30 دانشکده پزشکی در آلمان دوره های پزشکی را با کیفیت عالی ارائه می دهند.
عمدتا دوره های تحصیلی در دانشگاه های دولتی آلمان، به زبان آلمانی ارائه می شوند. اما امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

برای آن دسته از دانشجویانی که تحصیل در رشته های پزشکی به زبان آلمانی را انتخاب می نمایند، طبیعتا موقعیت های شغلی بیشتری وجود خواهد داشت. چرا که ایشان به زبان آلمانی مسلط خواهند بود، همه اصطلاحات پزشکی ضروری را به زبان آلمانی می شناسند و همچنین در برقراری ارتباط مؤثر تواناتر هستند.

برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان آلمان عبارتند از:

9. شرایط اخذ ویزای همراه برای تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان بین المللی بعد از مسئله یادگیری زبان، شرایط دریافت ویزای همراه برای خانواده می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های انگلیسی زبان آلمان، می توانند جهت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود طی شرایطی اقدام نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت و اخذ ویزای همراه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی همسر و فرزندان زیر 18 سال اعم از شناسنامه و کارت ملی.
 2. پاسپورت معتبر همسر و فرزندان.
 3. ارائه سند و قباله ازدواج.
 4. گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی تأمین هزینه ها و مخارج خانواده می باشد.
 5. گواهی تأیید محل اقامت مناسب برای خانواده.
 6. نامه سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه.
 7. ارائه مدرک زبان معتبر برای همسر.

در بسیاری از موارد طی شرایطی متقاضیان می توانند برای اخذ ویزای همراه والدین خود نیز اقدام نمایند.

Luftbild-Jacobs
Luftbild-Jacobs

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

10. مزایا و معایب تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

به صورت کلی تحصیل و زندگی دانشجویی در هر کشوری دارای مزایا و معایب شناخته شده ای می باشد. تحصیل در آلمان همواره جزء انتخاب های برتر و شایسته برای دانشجویان بین المللی بوده است. فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود، قادر خواهند بود در اقصی نقاط دنیا موفق به یافتن کار مورد علاقه خود با درآمدهای بالا شوند. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مزایا و معایب تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی می پردازیم:

مزایای تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

از جمله مهمترین مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان تحصیل در رشته مورد علاقه به صورت رایگان و مناسب بودن هزینه دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان
 2. امکان تحصیل در دانشگاه های ممتاز و برجسته.
 3. اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در دنیا.
 4. تضمین آینده شغلی دانشجویان.
 5. وجود بسیاری از دانشگاه های برتر در لیست دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان.
 6. شرایط مناسب تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان.
 7. بهره مندی از حضور اساتید ممتاز و برجسته و ارتقاء سطح علمی دانشجویان.
 8. امکان تحصیل در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی در آلمان.
 9. بهره مندی از امکانات آموزشی و رفاهی عالی.
 10. دریافت اقامت کشور آلمان.
 11. تحصیل و زندگی در کشوری مدرن و توسعه یافته با اقتصادی قوی.
 12. امکان کاریابی در کشور آلمان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی.
 13. امکان یادگیری عالی زبان آلمانی توأم با تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی.
 14. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی و … .

معایب تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

به عنوان مهمترین ایراد تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان می توان به مورد زیر اشاره کرد:

 • دانشجویانی که دوره های تحصیلی به زبان آلمانی را انتخاب می نمایند، طبیعتا موقعیت های شغلی بیشتری برای ایشان در آلمان وجود خواهد داشت. این موضوع در رشته های پزشکی و شاخه های مختلف آن به آسانی قابل درک است. چرا که این افراد به زبان آلمانی مسلط خواهند بود، همه اصطلاحات پزشکی ضروری را به زبان آلمانی می شناسند و همچنین در برقراری ارتباط مؤثر تواناتر هستند. دانشجویان دوره های تحصیلی به زبان آلمانی، هم در طول تحصیل برای کار دانشجویی و هم پس از فارغ التحصیلی؛ سریع تر می توانند کار مورد نظر خود را پیدا نمایند.
رشته های انگلیسی زبان آلمان
Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany

سؤالات متداول تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان

✅ شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان چیست؟

از جمله مهمترین شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان می توان به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر اشاره کرد. معمولا برای اخذ پذیرش حداقل نمره تافل 80 و یا آیلتس 6.5 مورد نیاز است. همچنین ارائه کلیه مدارک تحصیلی با نمرات بالا نیز الزامی است.

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان چقدر است؟

به صورت کلی می دانیم که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان می باشد. تنها پرداخت مبلغ جزئی معمولا کمتر از 250 یورو در هر ترم لازم است. البته این شرایط برای دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا در ایالت بادن وورتمبرگ وجود ندارد. ایشان موظف هستند سالانه شهریه حدود 3 هزار یورو به دانشگاه های این ایالت پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان نیز تقریبا از 20 هزار یورو به بالا در هر سال برآورد می شود.

✅ آیا دانشگاه های دولتی در لیست دانشگاههای انگلیسی زبان آلمان وجود دارند؟

بله. بسیاری از دوره های تحصیلی در دانشگاه های دولتی آلمانی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند.

✅ چه رشته هایی در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی هم تدریس می شوند؟

عمدتا برای رشته های زیر امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.
رشته های ریاضیات و علوم طبیعی، رشته های اقتصاد، رشته های مهندسی، رشته های حقوق و رشته های علوم اجتماعی.

✅ آیا امکان تحصیل در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان وجود دارد؟

بله. عمدتا دوره های تحصیلی در دانشگاه های دولتی آلمان، به زبان آلمانی ارائه می شوند. اما امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

جمع بندی

Conclusion

دانشجویانی که از سطح زبان انگلیسی بالایی برخوردارند و متقاضی تحصیل در آلمان می باشند، می توانند بدون نیاز به ارائه مدارک زبان آلمانی؛ برای تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان این کشور اقدام نمایند. ایشان می توانند در دانشگاه های ممتاز و دولتی کشور آلمان به تحصیل رایگان رشته مورد علاقه خود بپردازند. همچنین قادر خواهند بود در طول دوره تحصیلی خود زبان آلمانی را در کشور آلمان با کیفیت عالی فرا گیرند. با اخذ مدارک تحصیلی از کشور آلمان آینده شغلی دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا تضمین خواهد شد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا