تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم (+ شرایط 2021)

germany Flag

مطالعه این مقاله به آن دسته از عزیزانی که تمایل دارند با مدرک دیپلم خود در کشوری توسعه یافته ادامه تحصیل داده و آینده شغلی خود را تضمین نمایند، توصیه می شود. تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم انتخابی بسیار دقیق برای دانشجویان بین المللی می باشد. با مطالعه این مقاله اطلاعات زیادی درباره ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم کسب خواهید کرد. همچنین پاسخ بسیاری از پرسش ها و ابهامات موجود را خواهید یافت. سؤالاتی همچون موارد زیر:

 • چرا تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم به دانشجویان بین المللی بسیار توصیه می شود؟
 • شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم چیست؟
 • مزایا و معایب تحصیل در آلمان با دیپلم چیست؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و تحصیل لیسانس در دانشگاه های آلمان کدامند؟
 • هزینه تحصیل در آلمان با دیپلم چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

شرایط و هزینه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم، مزایای تحصیل، تحصیل پزشکی و ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم و به صورت کلی مهاجرت تحصیلی به آلمان با دیپلم از جمله موضوعاتی هستند که همواره توسط متقاضیان مهاجرت تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرند.
کشور آلمان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف شناخته می شود. می توان گفت تحصیل در آلمان رؤیای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان بین المللی است.

هنگامی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور گرفته می شود، شهرت بین المللی کشور مقصد و مدارک کسب شده عوامل بسیاری مهمی در انتخاب کشور هستند. کشور آلمان دارای شهرت جهانی است و مدارک تحصیلی این کشور در طول سالیان گذشته از اعتبار بسیار بالایی در سراسر دنیا برخوردار بوده اند. همچنین کشور آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است.
به بیان کلی انتخاب کشور آلمان به عنوان کشور مقصد برای افراد، انتخابی بسیار هوشمندانه و آینده ساز می باشد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا@eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آشنایی با شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم
Reichstag-Building,-Berlin,-Germany

1. آشنایی با تحصیل در آلمان

آلمان در قلب اروپا واقع شده است و مقصدی ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور می باشد. آموزش در سطح جهانی، زندگی شهری هیجان انگیز که در مناظر زیبا تعبیه شده است، تاریخ و فرهنگ غنی و همچنین اعتبار بالای مدارک تحصیلی، این کشور را به مقصد مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. علم و پژوهش در آلمان سنت دیرینه ای است و از ارزش بالایی برخوردار است.
بیش از 84 میلیون نفر در کشور آلمان زندگی می کنند و این کشور پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپاست. حدود 14 درصد از افرادی که در آلمان زندگی می کنند افراد مهاجر هستند. این کشور همچنین یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا می باشد.

در این کشور دانشگاه ها، کالج ها، مدارس و مؤسسات آموزشی بسیاری وجود دارند که دوره های آموزشی را در مقاطع مختلف با کیفیت بسیار بالایی ارائه می دهند. دانشگاه های این کشور عمدتا به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. تحصیل در این کشور به زبان های آلمانی و انگلیسی می باشد.

با اخذ مدارک تحصیلی آلمان، امکان کاریابی در سراسر دنیا با درآمدهای بالا برای افراد وجود دارد. طبق بررسی ها حدود 35 درصد از کل دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در دانشگاه های آلمان، به دنبال مدرک کارشناسی هستند. چرا که یک مدرک کارشناسی آلمانی درک نظری و عملی قوی از زمینه حرفه و رشته دانشجویان را فراهم می آورد و آینده شغلی ایشان را تضمین می کند. دوره های کارشناسی در آلمان معمولا 4 ساله هستند. اخیرا متقاضیان بسیاری داوطلب تحصیل پزشکی و ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم می باشند.

در ادامه به بررسی شرایط و هزینه تحصیل، ادامه تحصیل و همچنین تحصیل پزشکی در آلمان با مدرک دیپلم می پردازیم.

2. چرا تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم انتخاب بسیار مناسبی است؟

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

جای تعجب نیست که آلمان در بین مقاصد برتر جهان برای دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. طبق بررسی های اخیر بیش از 357 هزار دانشجوی بین المللی در این کشور مشغول به تحصیل می باشند. همانگونه که پیش تر اشاره شد، افراد بسیاری متقاضی ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم و اخذ مدرک کارشناسی هستند. به صورت کلی تحصیل در آلمان دارای مزایای بسیاری برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی می باشد. به همین جهت ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم نیز به دلایل بسیاری به دانشجویان بین المللی توصیه می شود. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین این دلایل می پردازیم:

اعتبار بالای مدارک تحصیلی این کشور

مدارک تحصیلی کشور آلمان در تمامی مقاطع دارای اعتبار و ارزش بسیاری در سراسر دنیا هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود، امکان کاریابی با درآمد بالا و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را در اقصی نقاط دنیا خواهند داشت.

تحصیل در دانشگاه های ممتاز آلمان

کشور آلمان از گذشته های دور همواره توجه ویژه ای به علم و فرهنگ داشته است. نظام آموزشی این کشور بسیار غنی و دوره های آموزشی در تمامی مراکز با کیفیت عالی ارائه می شوند. کشور آلمان دارای دانشگاه های ممتاز بسیاری است که از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردارند. با تحصیل در این دانشگاه ها علاوه بر اخذ مدارک تحصیلی شناخته شده، دانشجویان به سطح علمی بسیاری بالایی دست خواهند یافت.

پایین بودن نرخ بیکاری در آلمان

دانشجویان بین المللی با تحصیل در آلمان، امکان کاریابی و اشتغال به کار سریع پس از فارغ التحصیلی در این کشور را خواهند داشت. شرایط شغلی در این کشور بسیار مناسب بوده و نرخ بیکاری در آلمان پایین می باشد. با تحصیل در آلمان آینده شغلی دانشجویان تضمین و در نهایت امکان اخذ اقامت آلمان برای افراد فراهم خواهد بود.

بهره مندی از حضور اساتید برجسته

دانشگاه ها و مراکز آموزشی آلمان دوره های آموزشی مختلف را با حضور اساتید و کادر آموزشی برتر ارائه می دهند. دانشجویان می توانند با تحصیل در این مراکز و دانشگاه ها از حضور اساتید برتر بهره برده و سطح علمی خود را ارتقا دهند.

بالا بودن کیفیت زندگی در آلمان

کشور آلمان دارای تاریخ و فرهنگی طولانی و غنی می باشد. می توان گفت یک سبک زندگی پر جنب و جوش و پویا که مدرن و کلاسیک و شهری و روستایی را در هم می آمیزد، در این کشور جریان دارد. قانون مندی و نظم در کشور آلمان همواره زبانزد بوده است و کیفیت زندگی در آلمان بسیار بالاست. با تحصیل در این کشور، شرایط زندگی بسیار امن و با کیفیت برای دانشجویان فراهم خواهد بود و ایشان از زندگی در این کشور مدرن بسیار لذت خواهند برد.

تحصیل در آلمان دارای مزایای فراوانی است که در طول مقاله با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم
Schleissheim,-Munich,-Germany

3. آشنایی با شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

در بررسی شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان تنها با داشتن دیپلم معتبر و پشت سر گذاشتن 12 سال تحصیلی، نمیتوانند جهت ورود به دانشگاه های دولتی این کشور اقدام نمایند. متقاضیان برای ورود به دانشگاه ها و تحصیل کارشناسی در کشور آلمان مستلزم شرکت در آزمون های ورودی و اخذ نمره کافی می باشند. البته در برخی از دانشگاه ها و رشته های تحصیلی، افرادی که در کنکور سراسری شرکت کرده و رتبه بالایی کسب کرده اند نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارند.

از دیگر شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم می توان به ارائه مدرک زبان آلمانی اشاره کرد. در دانشگاه های دولتی کشور آلمان تقریبا بیشتر دوره ها به زبان آلمانی ارائه می شوند. بنابراین آشنایی با زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر برای دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در آلمان الزامیست.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نیز ممکن است و بسیار به دانشگاه انتخابی بستگی دارد. معمولا زبان تدریس در دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان، زبان آلمانی می باشد.

دانشجویانی که مدرک زبان مورد نیاز (مدرک زبان آلمانی C1) را ندارند و یا سطح زبانی آنها از این مقطع پایین تر است، می توانند قبل از ورود به دانشگاه ها در دوره های زبان آلمانی این کشور شرکت نمایند.

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در آلمان با دیپلم فنی حرفه ای نیز هستند، می توانند در دوره های کالج مورد نظر شرکت کرده و مشغول به تحصیل شوند. این افراد با اخذ مدرک لیسانس آلمانی خود آینده شغلی درخشانی نیز خواهند داشت.

4. بررسی هزینه های تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

می دانیم که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان و بدون نیاز به پرداخت شهریه می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل لیسانس در آلمان چنانچه موفق به اخذ پذیرش از یک دانشگاه دولتی شوند، تنها به پرداخت هزینه های زندگی و مسکن خود نیاز خواهند داشت. البته مبلغی جزئی حدود 200 یورو در هر ترم نیز باید پرداخت شود. گاها تأمین این هزینه ها نیز برای برخی از افراد بسیار دشوار بوده و ایشان ناگزیر به دریافت بورسیه های تحصیلی می باشند.

شایان ذکر است که معمولا بورسیه های تحصیلی در مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند.

متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی نشدند، می توانند به ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان با مدرک دیپلم بپردازند. به صورت کلی هزینه تحصیل در آلمان با دیپلم و یا به عبارتی هزینه تحصیل کارشناسی در آلمان، می تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. مواردی همچون دانشگاه انتخابی، رشته انتخابی و همچنین مقطع تحصیلی مورد نظر. اما طبق بررسی ها هزینه تحصیل کارشناسی در آلمان با مدرک دیپلم از حدود سالانه 3 هزار یورو به بالا محاسبه می شود.

دانشجویان مقطع کارشناسی در آلمان اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته در کنار تحصیل خود را دارند. بنابراین می توانند با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود بخشی از هزینه ها را نیز پوشش دهند.

🔻مقاله هزینه تحصیل در آلمان به تومان، می تواند کمک چشمگیری به شما جهت محاسبه تمامی هزینه های تحصیل در آلمان نماید.

هزینه تحصیل در آلمان با دیپلم
Bernburg-(Saale),-Deutschland

5. بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

به بیان کلی هزینه های زندگی در هر کشوری به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی همچون سبک و سیاق زندگی فردی، دانشگاه انتخابی، نوع مسکن و محل اقامت انتخابی، شیوه حمل و نقل، هزینه های تفریح و سرگرمی و….
طبیعتا هزینه زندگی در شهرهای بزرگ و پایتخت به مراتب بیشتر از سایر نقاط در هر کشوری می باشد. کشور آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق بررسی ها هزینه یک زندگی مناسب دانشجویی در آلمان از حدود 500 تا 900 یورو در ماه برآورد می شود. این مبلغ شامل هزینه های خوابگاه دانشجویی نیز می باشد.

همانگونه که در بخش هزینه تحصیل در آلمان با دیپلم اشاره شد، دانشجویان می توانند با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود بخشی از هزینه ها را پوشش دهند.

6. شرایط تحصیل پزشکی در آلمان با دیپلم

در بررسی شرایط تحصیل پزشکی در آلمان با دیپلم، مهمترین موضوع شرکت داوطلبان در آزمون های ورودی و اخذ نمره مورد نیاز می باشد. علاوه بر این عمدتا تحصیل رشته پزشکی در آلمان به زبان آلمانی می باشد. لذا ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر (مدرک آلمانی C1) نیز الزامیست.

دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در آلمان با دیپلم که مدرک زبان C1 آلمانی را ندارند و یا سطح زبان ایشان پایین تر می باشد، باید در ابتدا در دوره های زبان آلمانی یک ساله در این کشور شرکت نموده و سطح زبان خود را ارتقا دهند. سپس وارد دوره فاندیشن پزشکی شده و جهت تحصیل پزشکی در آلمان آماده شوند.
مدرک دیپلم دانشجویان نیز در بسیاری از موارد باید از نمرات بسیار بالایی (معمولا 20) برخوردار باشد.

تحصیل پزشکی در آلمان یک انتخاب بسیار شایسته برای دانشجویان می باشد. دوره پزشکی در این کشور معمولا 6 سال به طول می انجامد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی آینده شغلی بسیار درخشانی در کشور آلمان و همچنین سراسر دنیا خواهند داشت. دوره های پزشکی در تمامی دانشگاه های این کشور با کیفیت بسیار بالا ارائه می شوند.
هزینه تحصیل پزشکی در آلمان با دیپلم نیز در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان است. می توان گفت تنها مبلغی حدود 200 تا 300 یورو در هر ترم باید پرداخت شود. اما هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی آلمان سالانه حدود بیش از 20 هزار یورو برآورد می شود.

افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان با دیپلم تجربی هستند، معمولا شانس بالاتری برای تحصیل پزشکی در آلمان دارند. اما می توان گفت تحصیل پزشکی در آلمان با دیپلم ریاضی نیز امکانپذیر است و این امر مستلزم بررسی دقیق شرایط دانشجو می باشد.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی، پیشنهاد می شود مقاله تحصیل پزشکی در آلمان را مطالعه نمایید.

ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم
Frankfurt-am-Main-Skyline

7. بررسی دانشگاه های برجسته و ممتاز در آلمان

همانگونه که ذکر شد کشور آلمان از گذشته های دور همواره توجه ویژه به علم و فرهنگ داشته است. نظام آموزشی این کشور بسیار غنی و دوره های آموزشی در تمامی مقاطع با کیفیت بسیار بالا ارائه می شوند. در این کشور دانشگاه ها، کالج ها، مؤسسات و مدارس بسیار عالی و برجسته ای وجود دارند. طبق بررسی های انجام شده در سال های اخیر، در آلمان حدود 426 مرکز و مؤسسه آموزش عالی مشغول فعالیت هستند. در این میان 106 دانشگاه، 216 دانشگاه علمی کاربردی، 52 دانشکده هنر و 16 دانشگاه الهیات وجود دارند. در ادامه به بررسی برخی از بهترین دانشگاه های کشور آلمان می پردازیم:

شماره نام دانشگاهرتبه در آلمانرتبه جهانی
1. دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich 150
2. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig Maximilian University of Munich 263
3. دانشگاه هایدلبرگ Universität Heidelberg 364
4. دانشگاه هومبولت برلین Humboldt Universität zu Berlin 4117
5. دانشگاه آزاد برلین Freie Universitaet Berlin 5130
6. مؤسسه فناوری کارلسروهه Karlsruhe Institute of Technology 6131
7. دانشگاه فنی آخن RWTH Aachen University 7145
8. دانشگاه فنی برلین Technische Universität Berlin 8148
9. دانشگاه فنی درسدن Technische Universität Dresden 9173
10. دانشگاه توبینگن Eberhard Karls Universität Tübingen 10175
11. دانشگاه فرایبورگ Albert-Ludwigs Universität Freiburg 10175

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی دقیق تر با دانشگاه های ذکر شده، لطفا به مقاله بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2021 مراجعه نمایید.

8. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

از جمله مهمترین مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی در آلمان با مدرک دیپلم، اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک هویتی متقاضی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • مدرک دیپلم معتبر به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان آلمانی معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر در برخی از موارد
 • رزومه یا CV قوی
 • انگیزه نامه یا SOP
 • نامه تمکن مالی (حدودا 10 هزار یورو)
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • بیمه نامه
 • چند قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مقالات و افتخارات در صورت وجود
Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany
Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany

9. مزایا و معایب تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

همانگونه که پیش تر اشاره شد ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد. به بیان کلی تحصیل و زندگی در هر کشوری برای مهاجران دارای مزایا و معایب فراوانی می باشد. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مزایا و معایب تحصیل در آلمان با دیپلم می پردازیم.

🔷مهمترین مزایای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

از جمله مهمترین مزایای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان تحصیل در دانشگاه های برجسته و ممتاز در سطح جهانی
 2. اخذ مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده در سراسر دنیا
 3. امکان بهره مندی از حضور اساتید برتر و ممتاز
 4. امکان کاریابی سریع پس از فارغ التحصیلی با درآمدهای بالا
 5. امکان اخذ اقامت آلمان
 6. اجازه کار دانشجویی همزمان با تحصیل و پوشش دادن برخی از هزینه ها
 7. تحصیل رایگان و یا کم هزینه در بسیاری از دانشگاه های دولتی آلمان
 8. زندگی در کشوری مدرن و توسعه یافته با اقتصادی قوی
 9. امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 10. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقاطع بالاتر
 11. بهره مندی از امکانات تحصیلی و رفاهی عالی
 12. ارتقاء سطح علمی و زبانی دانشجویان و….

🔷مهمترین معایب تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

از جمله مهمترین معایب تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم می توان به مسئله زبان آلمانی اشاره کرد. چرا که در دانشگاه های دولتی کشور آلمان تقریبا بیشتر دوره ها به زبان آلمانی ارائه می شوند. بنابراین آشنایی با زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر برای دانشجویان الزامیست. البته دانشجویانی که مدرک زبان مورد نیاز را ندارند می توانند قبل از ورود به دانشگاه ها در دوره های زبان آلمانی این کشور شرکت نمایند.
علاوه بر این در کشور آلمان جهت ورود به بسیاری از دانشگاه ها، شرکت در آزمون های ورودی و اخذ نمرات کافی نیز مورد نیاز است.

10. بیمه دانشجویی در آلمان

بیمه درمانی در آلمان برای دانشجویان بین المللی الزامی است. دانشجویان باید پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه خود، جهت دریافت بیمه درمانی اقدام نمایند. در آلمان دو نوع بیمه درمانی خصوصی و دولتی وجود دارد.
با وجود این که داشتن بیمه سلامت اجباری است، متقاضیان می توانند تصمیم بگیرند که کدام نوع بیمه و کدام ارائه دهنده را انتخاب نمایند. اکثر دانشجویان بین المللی در کشور آلمان استفاده از بیمه دکتر والتر DR.WALTER را ترجیح می دهند. دانشجویان با داشتن بیمه سلامت امکان استفاده از خدمات بسیاری از مراکز درمانی و بهداشتی را خواهند داشت.

Munich-02,-Germany
Munich-02,-Germany

11. شرایط اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان مهاجرت تحصیلی، همواره مسئله دریافت ویزای همراه و شرایط مورد نیاز برای اعضای خانواده بوده است. دانشجویان بین المللی در کشور آلمان می توانند جهت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود طی شرایطی اقدام نمایند. به صورت کلی به عنوان مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی همسر و فرزندان زیر 18 سال اعم از شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت معتبر ایشان
 3. ارائه سند و قباله ازدواج
 4. گواهی تمکن مالی کافی که نشان دهنده توانایی تأمین هزینه های خانواده می باشد
 5. گواهی تأیید محل اقامت مناسب و کارشناسی شده در آلمان
 6. نامه سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه
 7. ارائه مدرک زبان آلمانی همسر (حداقل مدرک زبان آلمانی A2 در بسیاری از موارد)

توجه کنید که ممکن است شرایط دریافت ویزای همراه برای دانشجویان در آلمان، با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت باشد.

12. شرایط کار دانشجویی برای متقاضیان ادامه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

می دانیم که دانشجویان مقطع کارشناسی در آلمان، اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته همزمان با تحصیل خود را دارند.
در ابتدای مقاله به هزینه های تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم در دانشگاه های مختلف اشاره شد. بنابراین می توان گفت دانشجویان قادر خواهند بود با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود، بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را پوشش دهند. همینطور ایشان می توانند با کار دانشجویی تجربه کار در آلمان را تا حدودی کسب نموده و پس از فارغ التحصیلی آماده فعالیت در زمینه حرفه و تخصص خود شوند.

تحصیل پزشکی در آلمان با دیپلم
Old-Art-Nouveau-houses-in-Bonn

سؤالات متداول تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

✅ شرایط تحصیل در آلمان با دیپلم چیست؟

علاوه بر ارائه مدرک دیپلم معتبر با نمرات کافی، متقاضیان برای ورود به دانشگاه ها و تحصیل کارشناسی در کشور آلمان مستلزم شرکت در آزمون های ورودی و اخذ نمره کافی می باشند. همچنین ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر نیز یکی دیگر از شرایط تحصیل کارشناسی در آلمان است.

✅ هزینه تحصیل در آلمان با دیپلم چقدر است؟

هزینه تحصیل در آلمان با دیپلم در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان می باشد. گاها مبلغی جزئی حدود 200 یورو در هر ترم باید پرداخت شود. اما هزینه تحصیل کارشناسی در آلمان در دانشگاه های خصوصی از حدود سالانه 3 هزار یورو به بالا محاسبه می شود.

✅ تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم به چه زبان هایی امکانپذیر است؟

تحصیل در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکانپذیر است. البته این موضوع بسیار به دانشگاه انتخابی بستگی دارد. معمولا زبان تدریس در دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان، زبان آلمانی می باشد.

✅ آیا دانشجویان مقطع کارشناسی در آلمان اجازه کار دانشجویی دارند؟

بله. دانشجویان مقطع کارشناسی در آلمان اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته همزمان با تحصیل خود را دارند.

✅ چرا تحصیل در آلمان با دیپلم انتخابی مناسب برای دانشجویان بین المللی است؟

به صورت کلی تحصیل در آلمان به دلایل مختلفی به عنوان انتخابی هوشمندانه برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود. دلایلی همچون اعتبار بالای مدارک تحصیلی آلمان در دنیا، دانشگاه های برجسته و ممتاز، بالا بودن کیفیت زندگی در آلمان، امکانات آموزشی و رفاهی عالی، حضور اساتید برتر، پایین بودن نرخ بیکاری در آلمان و….

جمع بندی

Conclusion

تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی رایگان و یا بسیار کم هزینه می باشد. دانشجویان بین المللی با تحصیل در آلمان، این فرصت را دارند که مدارک تحصیلی و دانشگاهی بسیار معتبر و شناخته شده در دنیا دریافت نمایند. ایشان همچنین با در دست داشتن مدارک تحصیلی آلمان آینده شغلی خود را نیز تضمین خواهند نمود. تحصیل کارشناسی در آلمان دارای مزایای بسیاری برای دانشجویان می باشد. شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی از امکانات رفاهی و تحصیلی عالی در این کشور استفاده نمایید. همچنین اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته در کنار تحصیل خود را خواهید داشت و می توانید بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را پوشش دهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا