تحصیل در آلمان به زبان آلمانی (+ شرایط 2022)

germany Flag

مطالعه این مقاله به آن دسته از عزیزانی که تمایل دارند به کشور آلمان مهاجرت تحصیلی کرده و در حال تصمیم گیری درباره زبان تحصیل خود هستند، توصیه می شود. تحصیل در آلمان به زبان آلمانی در مقاطع مختلف دارای مزایای بسیاری برای دانشجویان می باشد. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با شرایط مختلف تحصیل در آلمان به زبان آلمانی، پاسخ بسیاری از پرسش های احتمالی خود را خواهید یافت. سؤالاتی همچون موارد زیر:

 • چرا تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی به عنوان انتخابی برتر شناخته می شود؟
 • شرایط تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی چیست؟
 • هزینه های تحصیل در آلمان به زبان آلمانی سالانه چقدر است؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی آلمان کدامند؟
 • دانشگاه های آلمانی زبان در آلمان کدامند؟
 • آیا دانشجویان بین المللی اجازه کار دانشجویی همزمان با تحصیل خود دارند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

موضوعاتی همچون بررسی شرایط و هزینه تحصیل در آلمان به زبان آلمانی، تحصیل پزشکی در آلمان، مزایا و معایب تحصیل در آلمان به زبان آلمانی و همچنین دانشگاه های آلمانی زبان در آلمان، اخیرا جزء پر جستجوترین مطالب توسط متقاضیان مهاجرت تحصیلی بوده اند.
کشور آلمان از گذشته های دور یکی از محبوبترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی بوده است. در سال تحصیلی 2021 تقریبا 320 هزار دانشجوی بین المللی در مؤسسات آموزش عالی آلمان مشغول به تحصیل بوده اند. این کشور به دلایل زیادی، به عنوان انتخابی برتر برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی شناخته می شود. در بیشتر دانشگاه های دولتی این کشور، زبان تدریس زبان آلمانی می باشد و اکثر دوره ها به زبان آلمانی ارائه می شوند. بنابراین تحصیل در آلمان به زبان آلمانی موضوعی است که باید از جوانب مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا@eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آشنایی با شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی
Schleissheim,-Munich,-Germany

1. آشنایی با تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

تحصیل در آلمان از گذشته های دور به دلیل کیفیت بسیار بالای نظام آموزشی این کشور، کیفیت بالای زندگی، مدارک تحصیلی معتبر و شناخته شده، شرایط کار در آلمان، فرهنگ و تمدن غنی این کشور و بسیاری از دلایل دیگر، به عنوان انتخابی برتر شناخته می شود.
در کشور آلمان می توان به اهداف بزرگ چه در مدت تحصیل و چه پس از آن دست یافت. در این کشور صدها دانشگاه وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند در آنها به صورت رایگان و یا با شهریه های بسیار اندک مشغول به تحصیل شوند. این کشور همچنین انواع گوناگونی از رشته های تحصیلی را در مقاطع مختلف با کیفیت آموزشی بسیار بالا ارائه می دهد.

آموزش عالی در کنار تجربه فرهنگی منحصر به فرد زندگی در آلمان، دلیل اصلی ورود جوانان از سراسر دنیا به آلمان است.

دانشگاه های کشور آلمان عمدتا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. تحصیل در این کشور به زبان های آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. اما بیشتر دانشگاه های دولتی این کشور، دوره های خود را به زبان آلمانی ارائه می دهند.
بنابراین آشنایی با زبان آلمانی و ارائه مدرک زبانی برای افراد الزامی است. متقاضیانی که مدرک زبان آلمانی ندارند و یا سطح زبان ایشان و مدرک اکتسابی برای ورود کافی نمی باشد، می توانند در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند. این دوره های پیش از دوره اصلی ارائه می شوند.
تحصیل در آلمان به زبان آلمانی دارای مزایای بسیاری است که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت. همچنین جهت آشنایی با شرایط تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی، بررسی شرایط و هزینه تحصیل در آلمان به زبان آلمانی و همچنین دانشگاه های آلمانی زبان در آلمان تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. چرا تحصیل در آلمان به زبان آلمانی انتخاب مناسبی است؟

به صورت کلی تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی انتخابی مناسب و آینده ساز می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و با در دست داشتن مدارک تحصیلی این کشور، آینده شغلی و یا تحصیلی عالی در مقاطع بالاتر را در سراسر دنیا خواهند داشت. از جمله مهمترین دلایلی که تحصیل در آلمان به زبان آلمانی را به انتخابی برتر برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آموزش رایگان در اکثر دانشگاه ها و پایین بودن هزینه های تحصیل
 2. کیفیت بالای آموزش در سطح جهانی با حضور اساتید برتر
 3. شرایط مناسب تحصیل در آلمان به زبان آلمانی و مزایای فراوان آن
 4. امکان شرکت در دوره های زبان برای دانشجویانی که مدرک مورد نیاز را ندارند
 5. تضمین آینده شغلی و تحصیلی در سراسر دنیا
 6. زندگی در کشوری مدرن و پیشرفته با تاریخ و فرهنگ غنی
 7. فرصت های بی پایان شغلی در آلمان پس از فارغ التحصیلی با درآمدهای بالا
تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی
Bernburg-(Saale),-Deutschland

3. شرایط تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی

تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی یکی از محبوب ترین دوره ها در بین دانشجویان بین المللی می باشد. معمولا سؤالی که برای دانشجویان پیش می آید این است که چگونه می توانم در آلمان پزشکی بخوانم و پزشک شوم؟ به نظر می رسد شرایط تحصیل پزشکی در آلمان اندکی نسبت به تحصیل در سایر دوره ها پیچیده تر باشد. دلیل این موضوع این است که تحصیل پزشکی از بسیاری جهات با سایر برنامه ها و دوره های تحصیلی در آلمان متفاوت است.

آموزش پزشکی در دانشگاه های دولتی آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود. در آلمان حدود 43 دانشگاه پزشکی وجود دارند و بیشتر آنها عمومی و تنها 4 مورد از آنها خصوصی می باشند. می توان گفت تحصیل پزشکی در آلمان با مهارت های عالی زبان آلمانی امکانپذیر است. چرا که دوره های تحصیل پزشکی عمدتا به زبان آلمانی است و نیاز به تعامل با بیماران به زبان آلمانی دارد. بنابراین ورود به رشته های پزشکی شرایط لازم خود از جمله ارائه مدرک زبان و مهارت های بالای زبانی، نمرات عالی و در بسیاری موارد قبولی در آزمون های ورودی را دارد. معمولا تحصیل پزشکی در آلمان حدود 6 سال و 3 ماه به طول می انجامد و با یک امتحان دولتی تکمیل می شود، که با آن دانشجویان مجوز فعالیت به عنوان پزشک را دریافت خواهند کرد.

اغلب برای تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی مهارت های عالی زبان در سطح C1 مورد نیاز است. اما برخی از دانشگاه ها همچنین متقاضیانی را که در سطح B2 آلمانی صحبت می کنند، می پذیرند.
🔷جهت بررسی دقیق شرایط تحصیل پزشکی، مطالعه مقاله تحصیل پزشکی در آلمان به شما عزیزان پیشنهاد می شود.

4. شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

به صورت کلی برای تحصیل در آلمان نیاز به اثبات این موضوع است که شما به اندازه کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی مهارت دارید، تا به آن زبان تحصیل کنید. همانگونه که اشاره شد زبان تدریس در عمده دانشگاه های کشور آلمان، زبان آلمانی می باشد. لذا متقاضیان باید به شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی دقت نمایند. از جمله مهمترین شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی، ارائه گواهی و مدرک زبان رسمی می باشد.
بسیاری از دانشگاه ها به دلیل این که متقاضیان بهتر متوجه شوند که چه سطحی از زبان آلمانی مورد نیاز است، از اصطلاحاتی که شورای اروپا در چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها (CEFR: Common European Framework of Reference for languages) تعریف کرده است استفاده می کنند. در این مقیاس شش سطح A1,A2,B1,B2,C1,C2 وجود دارند.

A1 پایین ترین سطح است و نشان می دهد که فرد مبتدی است. C2 بالاترین سطحی است که می توان به دست آورد. سطح زبانی مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های مختلف، رشته های تحصیلی مختلف و همچنین مقاطع تحصیلی ممکن است متفاوت باشند. معمولا دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور آلمان و تحصیل به زبان آلمانی به مدرک B2 و یا C1 نیاز دارند.

از جمله دیگر شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی مخصوصا برای مقاطع پایین تر، شرکت در آزمون های ورودی و اخذ نمره کافی می باشد. متقاضیان همچنین علاوه بر موارد ذکر شده باید کلیه مدارک تحصیلی معتبر خود را با نمرات عالی ارائه دهند.

هزینه تحصیل در آلمان به زبان آلمانی
Reichstag-Building,-Berlin,-Germany

5. بررسی هزینه های تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

همانگونه که اشاره شد تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی معمولا رایگان می باشد. دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی این کشور می شوند، تنها به پرداخت هزینه های زندگی و مسکن خود نیاز خواهند داشت. البته مبلغ جزئی حدود 150 تا 250 یورو برای ثبت نام هر ترم مورد نیاز است. گاهی پرداخت این مبالغ نیز برای دانشجویان دشوار است و ایشان مستلزم استفاده از بورسیه های تحصیلی می باشند.

توجه کنید که بورسیه های تحصیلی آلمان معمولا در مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند. همچنین برای دریافت بورسیه های تحصیلی به نمرات و رتبه های بسیار عالی و ممتاز نیاز است.

متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی نشدند، می توانند به ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور بپردازند. هزینه تحصیل در آلمان در دانشگاه های خصوصی با توجه به دانشگاه، رشته و مقطع انتخابی متغییر است. طبق بررسی ها هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه های خصوصی آلمان حدودا 26 هزار یورو در سال و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد حدودا 40 هزار یورو در سال برآورد می شود.

همچنین دانشجویانی که مدرک زبان آلمانی مورد نیاز را نداشته و تمایل به شرکت در دوره های زبان آلمانی پیش از شروع دوره تحصیلی اصلی خود را دارند، باید هزینه دوره زبان را به صورت جداگانه بررسی نمایند. دانشجویانی که تمایل دارند در دوره زبان دانشگاه دولتی شرکت نمایند، معمولا هزینه ای برای آنها اعمال نمی شود. برای مراکز خصوصی هزینه دوره زبان آلمانی معمولا بستگی به تعداد سطوح مورد نیاز فرد برای تحصیل دارد. در این دوره ها سطوح A1 تا C2 ارائه می شوند و طبق بررسی ها هزینه آن حدود 790 یورو برای هر سطح است.

🔷مقاله هزینه تحصیل در آلمان به تومان، می تواند کمک چشمگیری به شما جهت محاسبه هزینه ها نماید.

6. هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

همانگونه که می دانید هزینه های زندگی در هر کشوری به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی همچون سبک و سیاق زندگی فردی، دانشگاه انتخابی، نوع مسکن و یا خوابگاه انتخابی، شیوه حمل و نقل، هزینه های تفریح و سرگرمی و…..

هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ و پایتخت نیز به مراتب بیشتر از هزینه های زندگی در سایر نقاط در هر کشوری می باشد.

طبق بررسی های انجام شده هزینه یک زندگی مناسب دانشجویی در آلمان از حدود 500 تا 900 یورو در ماه برآورد می شود. این مبلغ شامل هزینه های خوابگاه دانشجویی نیز می باشد.

توجه کنید که دانشجویان در کشور آلمان همزمان با تحصیل خود اجازه کار دانشجویی (به مدت 20 ساعت در هفته برای کارشناسی و 30 ساعت برای مقاطع بالاتر) نیز خواهند داشت.

بنابراین ایشان می توانند با درآمد حاصل از کار دانشجویی خود بخشی از هزینه های زندگی در این کشور را پوشش دهند.

شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی
Berliner-Dom-in-spring-2020

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. دانشگاه های آلمانی زبان در آلمان

همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، تقریبا در تمامی دانشگاه های دولتی آلمان زبان تدریس زبان آلمانی می باشد. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نیز ممکن است و بسیار به دانشگاه انتخابی بستگی دارد. می توان گفت در بسیاری از مراکز آموزشی خصوصی، می توان دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی را یافت. طبق بررسی ها در سال تحصیلی 2020 بیش از 400 دانشگاه در کشور آلمان وجود دارند که بسیاری از آنها در رتبه بندی های بین المللی دارای رتبه بالا و جزء برترین دانشگاه های دنیا هستند. در ادامه به برخی از دانشگاه های ممتاز و برجسته در آلمان اشاره خواهیم کرد.

شمارهنام دانشگاهرتبه بندی دانشگاهی جهانی QSرتبه بندی سال 2022رتبه بندی شانگهای ARWU ranking
1.دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich504154
2.دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig Maximilian University of Munich633251
3.دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University644257
4.دانشگاه هومبولت برلین Humboldt Universität zu Berlin11780—–
5.دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin130118—–
6.مؤسسه فناوری کارلسروهه Karlsruhe Institute of Technology131201201
7.دانشگاه فنی آخن RWTH Aachen University145107201
8.دانشگاه فنی برلین Technische Universität Berlin148140301
9.دانشگاه فنی درسدن Technische Universität Dresden173152201
10.دانشگاه فرایبورگ Albert-Ludwigs Universität Freiburg17583101
11.دانشگاه توبینگن Eberhard Karls Universität Tübingen17578151
12.دانشگاه گوتینگن University of Göttingen195130101
13.دانشگاه هامبورگ University of Hamburg228135201
14.دانشگاه گوته فرانکفورت Goethe University Frankfurt311251101

در برخی از این دانشگاه ها بعضی از دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. دانشگاه هایی مثل دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، دانشگاه هومبولت برلین، دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه فنی برلین.

Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany
Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany

8. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان ممکن است برای مقاطع، رشته ها و دانشگاه های مختلف متفاوت باشد. اما به صورت کلی به عنوان مهمترین مدارک مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. شناسنامه و کارت ملی متقاضی.
 2. پاسپورت معتبر.
 3. تمامی مدارک تحصیلی معتبر + ریز نمرات (نمرات عالی).
 4. مدرک زبان انگلیسی معتبر برای تحصیل به زبان انگلیسی.
 5. مدرک زبان آلمانی معمولا B1 به بالا.
 6. رزومه قوی یا CV.
 7. انگیزه نامه یا SOP.
 8. گواهی تمکن مالی معمولا به ارزش 10332 یورو.
 9. نامه سلامت.
 10. گواهی عدم سوء پیشینه.
 11. چند قطعه عکس پاسپورتی جدید.
 12. مدارک سوابق شغلی در صورت وجود.
 13. افتخارات و مقالات در صورت وجود.
 14. نامه پذیرش جهت ارائه به سفارت.
 15. رسید پرداخت هزینه ترم.
 16. بیمه نامه.

9. مزایا و معایب تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

همانطور که می دانیم تحصیل در آلمان در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی انتخابی شایسته و آینده ساز می باشد. به بیان کلی تحصیل در آلمان دارای مزایای فراوانی برای متقاضیان است. مهمترین مزیت تحصیل در آلمان تضمین آینده شغلی با درآمدهای بالا می باشد. در ادامه سعی می کنیم مهمترین مزایا و معایب تحصیل در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

مهمترین مزایای تحصیل در آلمان

از جمله مهمترین مزایای تحصیل در آلمان به زبان آلمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان تحصیل در دانشگاه های ممتاز و برجسته در سطح جهانی
 2. اخذ مدارک تحصیلی معتبر و تضمین آینده شغلی و حتی تحصیلی در مقاطع بالاتر
 3. امکان بهره مندی از حضور اساتید برتر و ارتقاء سطح علمی دانشجویان
 4. بهره مندی از کلیه امکانات آموزشی و رفاهی
 5. بهبود سطح زبان آلمانی
 6. امکان شرکت در دوره های زبان
 7. کاریابی سریع پس از فارغ التحصیلی در آلمان با درآمدهای بالا
 8. امکان اخذ اقامت آلمان
 9. اجازه کار دانشجویی و پوشش دادن برخی از هزینه ها با درآمد حاصل از آن
 10. تحصیل رایگان و یا کم هزینه در دانشگاه های این کشور
 11. تحصیل و زندگی در کشوری مدرن و توسعه یافته با فرهنگ و تاریخی غنی
 12. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقاطع بالاتر
 13. آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ های مختلف به واسطه حضور گسترده دانشجویان بین المللی در این کشور
 14. تضمین آینده شغلی و تحصیلی خانواده و…..

مهمترین معایب تحصیل در آلمان

به صورت کلی از جمله مهمترین معایب تحصیل در آلمان می توان به الزام ارائه مدرک زبانی و شرکت در برخی آزمون های ورودی اشاره کرد. البته دانشجویانی که مهارت زبان آلمانی مورد نیاز را با توجه به دانشگاه و مقطع مورد نظر ندارند، می توانند ابتدا در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند.
🔷مطالعه مقاله تحصیل در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان، می تواند برای دانشجویانی که مدرک زبانی مورد نیاز را ندارند مفید باشد. اگر چنین شرایطی دارید مطالعه این مقاله به شما عزیزان توصیه می شود.

Wasserschloss-in-Hamburg,-Germany
Wasserschloss-in-Hamburg,-Germany

10. بیمه دانشجویی در آلمان

بیمه درمانی در آلمان برای دانشجویان بین المللی الزامیست. متقاضیان باید هم قبل از ثبت نام و هم قبل از دریافت ویزای تحصیلی (چنانچه مقیم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشند)، برای دریافت بیمه دانشجویی خود اقدام نمایند. بنابراین ایشان باید ماهانه مبلغی را به ارائه دهندگان بیمه درمانی خود پرداخت کنند. معمولا ماهانه حدود 80 تا 160 یورو برای دانشجویانی که مقیم کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند، مبلغ بیمه درمانی تعیین می شود.

متقاضیان چنانچه بالای 30 سال سن داشته باشند این مبلغ اندکی بیشتر خواهد بود. همچنین اگر در ابتدای دوره تحصیلی خود بالای 29 سال باشند، باید بیمه خصوصی دریافت نمایند.

در آلمان دو نوع بیمه درمانی خصوصی و دولتی وجود دارد. متقاضیان می توانند تصمیم بگیرند که کدام نوعت بیمه و ارائه دهنده را انتخاب نمایند. اکثر دانشجویان بین المللی در کشور آلمان استفاده از بیمه دکتر والتر DR.WALTER را ترجیح می دهند. دانشجویان با داشتن بیمه سلامت قادر به استفاده از کلیه امکانات و خدمات درمانی و بهداشتی خواهند بود.

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

11. شرایط اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

می توان گفت یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان بین المللی و متقاضیان مهاجرت تحصیلی، مسئله دریافت ویزای همراه برای خانواده و عزیزانشان می باشد. دانشجویان بین المللی در آلمان می توانند جهت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، طی شرایطی اقدام نمایند. به صورت کلی به عنوان مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه و ارائه به سفارت عبارتند از:

 1. مدارک هویتی همسر و فرزندان زیر 18 سال اعم از شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت معتبر ایشان
 3. ارائه سند و قباله ازدواج
 4. گواهی تمکن مالی کافی که نشان دهنده توانایی تأمین هزینه های خانواده می باشد
 5. گواهی تأیید محل اقامت مناسب و کارشناسی شده در آلمان
 6. نامه سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه همسر و فرزندان زیر 18 سال
 7. ارائه مدرک زبان آلمانی همسر (حداقل مدرک زبان آلمانی A2 در بسیاری از موارد)

ممکن است شرایط دریافت ویزای همراه برای دانشجویان در آلمان، با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت باشد.

دانشگاه های آلمانی زبان در آلمان
Heidelberg,-Germany

سوالات متداول تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

✅ شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی چیست؟

از جمله مهمترین شرایط تحصیل در آلمان به زبان آلمانی، اثبات مهارت کافی زبان، ارائه مدارک تحصیلی معتبر با نمرات بالا و شرکت در برخی آزمون های ورودی مخصوصا در مقاطع پایین تر می باشد.

✅ هزینه تحصیل در آلمان به زبان آلمانی چقدر است؟

هزینه تحصیل در آلمان به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی معمولا رایگان می باشد. دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی این کشور می شوند، تنها به پرداخت هزینه های زندگی و مسکن خود نیاز خواهند داشت. البته مبلغ جزئی حدود 150 تا 250 یورو برای ثبت نام هر ترم مورد نیاز است. هزینه تحصیل در آلمان در دانشگاه های خصوصی نیز طبق بررسی ها، حدودا 26 هزار یورو در سال برای مقطع کارشناسی و 40 هزار یورو در سال برای مقطع کارشناسی ارشد برآورد می شود.

✅ برای تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

اغلب برای تحصیل پزشکی در آلمان به زبان آلمانی مهارت های عالی زبان در سطح C1 مورد نیاز است. اما برخی از دانشگاه ها همچنین متقاضیانی را که در سطح B2 آلمانی صحبت می کنند، می پذیرند.

✅ آیا دانشجویان بین المللی در آلمان اجازه کار دانشجویی دارند؟

بله. ایشان همزمان با تحصیل خود اجازه کار دانشجویی (به مدت 20 ساعت در هفته برای کارشناسی و 30 ساعت برای مقاطع بالاتر) نیز خواهند داشت.

✅ هزینه زندگی دانشجویی در آلمان چقدر است؟

طبق بررسی های انجام شده هزینه یک زندگی مناسب دانشجویی در آلمان از حدود 500 تا 900 یورو در ماه برآورد می شود. این مبلغ شامل هزینه های خوابگاه دانشجویی نیز می باشد.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی دارای مزایای بسیاری می باشد. با تحصیل در این کشور و اخذ مدارک تحصیلی، آینده شغلی خود را در اقصی نقاط دنیا تضمین خواهید کرد. همچنین امکان کاریابی با درآمدهای بالا در کشور آلمان، بلافاصله پس از فارغ التحصیلی را خواهید داشت. توجه کنید که شما می توانید با تحصیل در این کشور، از دانشگاه های ممتاز و برجسته آلمانی مدارک تحصیلی خود را دریافت نمایید. دانشگاه های دولتی که عمدتا رایگان و یا بسیار کم هزینه می باشند. تحصیل در این کشور از جهاتی مختلف به عنوان انتخابی برتر برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا