تحصیل در دانشگاه های فرانسه (+ 6 دانشگاه برتر 2022)

france Flag

دانشگاه های برتر فرانسه با برخورداری از امکانات و تجهیزات عالی آموزشی در بین بهترین دانشگاه های جهان سرآمد هستند و موفق به کسب بالاترین جایگاه شده اند. بدون شک اخذ مدرک در این دانشگاه ها اعتبار بسیار بالایی دارد و در نتیجه متقاضیان بسیار زیادی دارد. اگر شما نیز برای ادامه تحصیل دانشگاه های فرانسه را انتخاب کرده اید این مقاله با ارائه سرفصل های زیر اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار می دهد.

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه چه شرایطی دارد؟
 • آیا امکان تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های فرانسه وجود دارد؟
 • بهترین دانشگاه های فرانسه در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان کدامند؟
 • آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های برتر فرانسه وجود دارد؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه

کشور فرانسه میزبان بهترین و معتبرترین دانشگاه هاست. 36 دانشگاه این کشور در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان، جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده اند. لازم به ذکر است که 10 دانشگاه از بهترین دانشگاه های فرانسه، دارای رتبه زیر 300 می باشند. وجود اعتبارات بالای آموزشی و سادگی شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه، موجب استقبال دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در این کشور شده است.
علاوه بر این، وجود هزینه های تحصیل پایین در کنار برخورداری از بورسیه های تحصیلی، امکان تحصیل در دانشگاه های رایگان فرانسه را برای متقاضیان فراهم کرده است.
دانشگاه های مهندسی فرانسه نیز با ارائه معتبر ترین مدارک تحصیل در این رشته پرطرفدار، از گزینه های اصلی متقاضیان این رشته حساب می آیند، که در ادامه مقاله به تفصیل به معرفی آن ها می پردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا@eurolife کلیک کنید.

توجه داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آگاه شدن از شرایط تحصیل پزشکی رایگان در آلمان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه
Louvre-Museum-in-Paris,-France.

1. مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه

سبک زندگی چند فرهنگی، دانشگاه های معتبر و فرصت های فوق العاده شغلی از مزایای منحصر به فرد تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه است. در زیر به برخی از مهمترین عوامل جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل در این کشور اشاره شده است:

 • تحصیل مقرون به صرفه: وجود دانشگاه های رایگان فرانسه از مهم ترین دلایل تحصیل دانشجویان در این کشور است. علاوه بر این انواع بورسیه و وام های دانشجویی می تواند هزینه های تحصیل را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.
 • حمل و نقل و اقامت کم هزینه: هزینه های حمل و نقل و زندگی در فرانسه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا بسیار ارزان تر است. این هزینه ها برای همه دانشجویان اعم از شهروندان فرانسوی یا خارجی یکسان است.
 • فرصت های پس از فارغ التحصیلی: اخذ ویزای کاری و اقامت پس از فارغ التحصیلی روند ساده ای ندارد. با این وجود کشور فرانسه شرایط ایده آلی را برای اقامت دانشجویانش فراهم کرده است. دانشجویان می توانند پس از پایان دوره برای یافتن شغل مناسب خود در فرانسه بمانند.
 • دوره های انگلیسی زبان: با وجود دوره های زبان فرانسوی جهت تحصیل در این کشور تعداد زیادی از دانشگاه های انگلیسی زبان برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. همچنین خبر خوب این که تحصیل بدون مدرک زبان در بسیاری از دانشگاه های فرانسه فراهم شده است.
 • وجود دانشگاه های مبتنی بر تحقیق و توسعه: بهترین دانشگاه های فرانسه از برترین امکانات و تجهیزات جهت تحقیق و پژوهش دانشجویان برخوردارند. مرکز تحقیقات علمی این کشور (CNRS) بزرگترین آژانس تحقیقاتی جهان شناخته می شود.
شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه
Toulouse,-France

2. شرایط پذیرش دربهترین دانشگاه های فرانسه

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه نسبت به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی انتخاب شده متفاوت است. از آنجایی که زبان ملی این کشور فرانسوی است، واضح است که اکثر برنامه های آموزشی دانشگاه ها به زبان اصلی برگزار می شود. بنابراین یکی از الزامات اساسی تحصیل در این کشور ارائه مدرک زبان معتبر است. به طور معمول برای تحصیل کارشناسی به زبان فرانسوی، سطح زبان B1، تحصیل کارشناسی ارشد سطح B2 و تحصیل دکترا به ارائه حداقل نمره C1 نیاز دارد.

در نظر داشته باشید محدودیت سنی از شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه محسوب نمی شود اما هر چقدر سن دانشجو پایین تر باشد، احتمال دریافت ویزای تحصیلی او بیشتر خواهد شد.

3. مدارک لازم برای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه

 • اسکن دیپلم (دبیرستان یا لیسانس)
 • اسکن گذرنامه و شناسنامه
 • CV
 • مدارک بورسیه یا بودجه تحصیلی
 • توصیه نامه
 • رزومه (در صورت وجود)
تحصیل در دانشگاه های فرانسه
Strasbourg,-France-4

4. شهرهای دانشجویی فرانسه

به طور کلی زندگی در کشور فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه نسبتا بالایی دارد. انتخاب شهر مناسب برای تحصیل در این کشور، می تواند تاثیر زیادی بر کاهش هزینه های شما داشته باشد. بسیاری از دانشجویان، زندگی در شهر های دانشجویی و در دسترس بودن امکانات آموزشی را به عنوان گزینه اصلی انتخاب محل تحصیل در نظر می گیرند.

شهرهای روئن و لیل به عنوان ارزان ترین شهرهای دانشجویی فرانسه شناخته می شوند.

در لیست زیر به معرفی مهم ترین شهرهای دانشجویی فرانسه پرداخته ایم.

پاریس پایتخت فرانسه

پاریس میزبان 18 دانشگاه برتر فرانسه است. این شهر با وجود جاذبه های معروف فرهنگی و هنری بسیار هر ساله دانشجویان بسیاری را به خود جذب می کند. این شهر دارای رتبه اول در بین بهترین شهرهای فرانسه و رتبه 5 در رتبه بندی بهترین شهرهای جهان است. بهترین دانشگاه های پاریس در لیست زیر آورده شده است:

 • دانشگاه سوربن
 • دانشگاه اکول پلی تکنیک
 • دانشگاه پیر و ماری کوری (UPMC)
 • دانشگاه علوم پو پاریس
 • دانشگاه پاریس دوفین
 • دانشگاه پاریس دیدرو
 • دانشگاه پاریس دکارت
 • دانشگاه پانتئون آسا پاریس

لیون مهد هنر و موسیقی

هزینه های زندگی در لیون به مراتب ارزان تر از پاریس است. این شهر با وجود مساحت کم صنایع بزرگی را در خود جای داده است و با وجود فرهنگ و موسیقی سرشار دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب می کند. این شهر در رتبه بندی بهترین شهر های دانشجویی فرانسه، رتبه دوم و در بین بهترین شهرهای جهان دارای رتبه 42 است. بهترین دانشگاه های این شهر در زیر معرفی شده است.

 • Ecole Normale Supérieure de Lyon
 • موسسه ملی علوم علوم کاربرد لیون (INSA)
 • دانشگاه کلود برنارد لیون 1
 • دانشگاه لومیر لیون 2
 • دانشگاه ژان مولن لیون 3
تحصیل در دانشگاه های فرانسه
Tour-Bretagne,-Nantes,-France-3

تولوز شهر تاریخی

تولوز میزبان قدیمی ترین دانشگاه های فرانسه و دارای سومین رتبه در بین بهترین شهرهای دانشجویی فرانسه است. سه دانشگاه برتر فرانسه یعنی دانشگاه پل ساباتیه تولوز 3، دانشگاه تولوز 1،دانشگاه تولوز – ژان ژائورس در این شهر قرار گرفته اند.

مونپلیه شهر ساحلی

مونپلیه یکی از بزرگترین شهرهای فرانسه است که حدود یک سوم جمعیت دانشجویان را در خود جای داده است. این شهر که در سواحل جنوبی فرانسه قرار گرفته است که با رتبه 97 در بین بهترین شهرهای دانشجویی جهان میزبان دو دانشگاه برتر: دانشگاه مونپلیه و دانشگاه پل والری است.

لیل شهر اقتصادی

لیل یکی دیگر از شهرهای دانشجویی فرانسه است که هزینه های پایین زندگی در آن باعث محبوبیت این مقصد تحصیلی در بین دانشجویان خارجی شده است. دو دانشگاه علم و صنعت لیل و دانشگاه شارل دوگل لیل در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان از اعتبار بالایی برخوردارند.

دانشگاه های رایگان فرانسه
Paris,-France

5. هزینه های تحصیل در دانشگاه های فرانسه

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

فرانسه یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی برای دانشجویان خارجی است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور بسیار پایین و تقریبا رایگان است. اما در نظر داشته باشید دانشگاه های رایگان فرانسه برای دانشجویان بین المللی با تابعیت اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس در نظر گرفته شده است و متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه ای تا چند برابر بیشتر هستند. با این وجود هزینه های تحصیل در فرانسه به مراتب از بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا ارزان تر است.

تحصیل در دانشگاه های فرانسه با توجه به ملیت دانشجویان مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه شهریه متفاوتی دارد.

هزینه های تحصیل در فرانسه با در نظر گرفتن مقطع تحصیلی و ملیت دانشجو در جدول زیر آورده شده است:

مقطع تحصیلیدانشجویان اتحادیه اروپادانشجویان خارج از اتحادیه اروپا
کارشناسی170 یورو در سال2770 یورو در سال
کارشناسی ارشد260 یورو در سال3770 یورو در سال
دکتری380 یورو در سال380 یورو در سال

6. هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی به مقدار زیادی به محل اسکان آن ها بستگی دارد. اقامت در خوابگاه های دانشجویی و زندگی در شهرهای کوچک تر و حومه ای هزینه های شما را به مقدار زیادی کاهش خواهد داد.

در صورتی که دانشجویان زندگی در اقامتگاه های دانشجویی دولتی را انتخاب کنند، می بایست ماهانه حدود 200 یورو پرداخت کنند. بودجه لازم جهت سکونت در آپارتمان های شخصی نیز تا 400 یورو در ماه برآورد شده است. توجه داشته باشید، زندگی در کلانشهر پاریس مبلغ ذکر شده را تا دو برابر افزایش خواهد داد.

دانشگاه های رایگان فرانسه
Champ-de-Mars—Tour-Eiffel,-Paris,-France

7. بهترین دانشگاه های فرانسه طبق رتبه بندی بین المللی

دانشگاه ها رتبه بندی آموزش عالی تایمز (2022) رتبه بندی دانشگاه شانگهای جیائو تانگ (2021) رتبه بندی دانشگاه های برتر (2022) رتبه بندی اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی (2022) 
دانشگاه تحقیقاتی PSL463652
دانشگاه اکول پلی تکنیک8761342
دانشگاه سوربن87398343
دانشگاه مرکزی پاریس1366568
دانشگاه پاریس-ساکلی17814305
دانشگاه ENS د لیون 251301161
دانشگاه مونپلیه301151511204
دانشگاه اکس مارسی351101511171

8. تحصیل به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های فرانسه

اکثر برنامه های آموزشی در دانشگاه های رایگان فرانسه به زبان فرانسوی است. اما از آن جایی که این کشور مقصد پرطرفدار دانشجویان بین المللی است بیش از 1500 دوره به زبان انگلیسی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

دانشجویان می توانند با ارائه مدرک مهارت زبان آیلتس یا تافل بسته به شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه در بسیاری از موسسات دولتی و خصوصی این کشور تحصیل کنند.

در نظر داشته باشید تعداد محدودی از دانشگاه های فرانسه برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر، شرایط پذیرش ساده تری را تعیین کرده اند. بنابراین تحصیل به زبان انگلیسی بدون مدرک زبان نیز در این کشور امکان پذیر است.

دانشگاه های مهندسی فرانسه
Lyon,-France

9. محبوب ترین رشته ها در دانشگاه ها و کالج های برتر فرانسه

کشور فرانسه بدون شک برای ادامه تحصیل در هر رشته ای جزو نخستین اولویت های تحصیلی دانشجویان خارجی است. بهترین دانشگاه های فرانسه با طیف گسترده ای از رشته های متنوع در شاخه های پزشکی فنی و مهندسی و تجارت و بازرگانی ادبیات و هنر پذیرای دانشجویان سراسر جهان هستند. برخی از پرطرفدارترین رشته های این کشور در زیر معرفی شده است.

تحصیل در رشته حقوق بین الملل در فرانسه

رشته حقوق یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی فرانسه است. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته حقوق بین الملل دارند می توانند تا مقاطع بالاتر در دانشگاه های این کشور ادامه دهند.

تحصیل در رشته تجارت بین الملل در فرانسه

سالانه افراد زیادی در رشته تجارت بین الملل از دانشگاه های برتر فرانسه فارغ التحصیل می شوند. این رشته شناخته شده و محبوب به دلیل آینده شغلی ایده آل و اعتبار بالا در بین دانشجویان خارجی بسیار محبوب شده است.  

برخی از رشته های برتر برای تحصیل در فرانسه عبارتند از:

 • داروسازی
 • هنر و ادبیات
 • جامعه شناسی
 • جغرافیا
 • زبانشناسی
Eiffel-Tower,-Paris,-France
Eiffel-Tower,-Paris,-France

10. بهترین دانشگاه های مهندسی در فرانسه

دانشگاه های مهندسی فرانسه، با ارائه آموزش های نظری و عملی ارائه دهنده یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی در این رشته اند. بیش از 250 دانشگاه و کالج مهندسی در فرانسه آماده آموزش به دانشجویان خارجی می باشند.

در لیست زیر بهترین دانشگاه های مهندسی فرانسه معرفی شده است:

 • دانشگاه گرنوبل آلپ
 • دانشگاه لورن
 • دانشگاه INSA لیون
 • دانشگاه سوربن 
 • دانشگاه لیل

11. بهترین دانشگاه های پزشکی فرانسه

تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیز از پرطرفدارترین رشته ها در بین متقاضیان تحصیل در کشور فرانسه است. برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی فرانسه در زیر معرفی شده است:

12. رتبه بندی بهترین دانشگاه های فرانسه براساس رتبه بندی جهانی(QS 2022)

دانشگاهرتبه بندی QS 2022رتبه 2021رتبه بندی ARWU 2021
دانشگاه تحقیقاتی PSL524636
دانشگاه اکول پلی تکنیک6187
دانشگاه سوربن838739
دانشگاه مرکزی پاریس138501
دانشگاه ENS د لیون161251301
دانشگاه علوم پو242501
دانشگاه پاریس275
دانشگاه پانتئون پاریس287601
دانشگاه پاریس سایکلی291601
Parisian-bridge
Parisian-bridge

12. معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه

دانشگاه تحقیقاتی (PSL)

دانشگاه تحقیقاتی (Paris Science et Letters) بهترین دانشگاه فرانسه و دارای رتبه 52 در لیست بهترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه از 25 موسسه آموزش عالی تشکیل شده است و روابط بسیار قوی با کارفرمایان و مشارکت مداومی با سایر دانشگاه های معتبر جهان از جمله دانشگاه کمبریج، USL، دانشگاه پکن و دانشگاه ملی تایوان برقرار کرده است.

دریافت 28 جایزه نوبل در زمینه های مختلف علمی توسط محققان برجسته این دانشگاه از دلایل شهرت و اعتبار ویژه دانشگاه تحقیقاتی (PSL) محسوب می شود.

دانشگاه اکول پلی تکنیک پاریس

دانشگاه olecole Polytechnique با مجموعه گسترده ای از رشته ها به طور تخصصی بر روی علوم و فناوری متمرکز است. کیفیت آموزشی بالا و مطابق با استانداردهای روز جهان سبب شده است که حدود 30 درصد از متقاضیان تحصیل در این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل دهند.

این دانشگاه در 30 کیلومتری خارج از مرکز شهر پاریس قرار گرفته است و حدود 3000 دانشجو دارد.

دانشگاه سوربن

دانشگاه Sorbonne با به هم پیوستن دانشگاه پاریس, دانشگاه سوربن، دانشگاه پیر و ماری کوری و تعدادی از موسسات کوچکتر دیگر ایجاد شد. این دانشگاه با کسب رتبه 83 در بین بهترین دانشگاه های جهان توانست شهرت و اعتبار خود را در بین دانشجویان بین المللی افزایش دهد.
این دانشگاه دارای هشت مجموعه علمی شناخته شده برای انجام تحقیقات پژوهشگران است.

دانشگاه مرکزی پاریس

دانشگاه CentraleSupélec با ادغام دانشگاه اکول سانترال پاریس، پاریس دیدرو، دانشگاه پاریس دکارت تاسیس شده است. این دانشگاه با مجموعه گسترده ای از رشته ها به عنوان سومین دانشگاه برتر در زمینه علوم مهندسی در کشور فرانسه شناخته می شود و دارای 14 پردیس و مرکز تحقیقاتی است.

Place-Stanislas,-Nancy,-France
Place-Stanislas,-Nancy,-France

دانشگاه پاریس سایکلی

دانشگاه Université Paris-Saclay قسمتی از مجموعه پاریس-ساکلی است که از 9 موسسه آموزش عالی و یک گروه تجاری تشکیل شده است. 

این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در شاخه های مختلف علوم و مهندسی، علوم زندگی و بهداشت، علوم اجتماعی و علوم انسانی ارائه می دهد.

13. اشتغال حین تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

در صورتی که دانشجویان موفق به تحصیل در دانشگاه های رایگان فرانسه نشوند و یا شرایط استفاده از بورسیه های تحصیلی را نداشته باشند می توانند با اشتغال حین تحصیل، بخشی از هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند. این مجوز همزمان با دریافت ویزای دانشجویی برای متقاضی صادر می شود. بنابراین کلیه دانشجویان بین المللی فرانسه اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

دانشجویان می توانند در کنار تحصیل به صورت ساعتی نیز کار کنند و از 6 تا 9 یورو در ساعت درآمد داشته باشند.

Unnamed-Road,-50170-Le-Mont-Saint-Michel,-France,-Le-Mont-Saint-Michel
Unnamed-Road,-50170-Le-Mont-Saint-Michel,-France,-Le-Mont-Saint-Michel

14. اشتغال پس از تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه

بسیاری از دانشجویان قصد دارند پس از پایان دوره آموزشی خود در کشور محل تحصیل خود کار کنند. به همین دلیل در هنگام انتخاب دانشگاه، شرایط اشتغال پس از فارغ التحصیلی در کشور مقصد را در نظر دارند. این شرایط در برخی از کشورها کمی پیچیده و دشوار است. خوشبختانه کشور فرانسه با ایجاد موقعیت های شغلی بسیار برای این افراد بسیار ایده آل است.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی فرانسه می توانند از یک تا دو سال پس از پایان برنامه در فرانسه بمانند و برای یافتن شغل مورد علاقه و مرتبط با رشته تحصیلی خود اقدام کنند.

دانشجویان ایرانی در صورت پیدا کردن شغل مناسب خود، می توانند بدون بازگشت به ایران ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.


سوالات متداول تحصیل در دانشگاه های فرانسه

✅ بهترین دانشگاه های فرانسه در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان کدامند؟

داتشگاه تحقیقاتی PSL، پاریس دانشگاه اکول پلی تکنیک پاریس، دانشگاه سوربن، دانشگاه مرکزی پاریس، دانشگاه علوم پو.

✅ آیا تحصیل رایگان در دانشگاه های برتر فرانسه امکان پذیر است؟

بله. اما در نظر داشته باشید دانشگاه های رایگان فرانسه برای دانشجویان بین المللی با تابعیت اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس در نظر گرفته شده است و متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه ای تا چند برابر بیشتر هستند.

✅ آیا شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های فرانسه وجود دارد؟

بله. امکان تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در دانشگاه های برتر فرانسه وجود دارد.

✅ هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی فرانسه برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می بایست برای تحصیل کارشناسی مبلغ 2770 یورو در سال و برای برنامه های کارشناسی ارشد 3770 یورو در سال بپردازند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه نیز بسته به برنامه تحصیلی از 8.000 تا 20.000 یورو در سال متغیر است.

✅ بهترین دانشگاه های مهندسی فرانسه کدامند؟

دانشگاه گرنوبل آلپ، دانشگاه لورن، دانشگاه INSA لیون، دانشگاه سوربن، دانشگاه لیل.

جمع بندی

Conclusion

دانشگاه های برتر فرانسه توانسته اند در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان جایگاه ویژه ای بدست آورند. برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر، تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در دانشگاه های این کشور امکان پذیر شده است. همچنین شما می توانید با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و یا اشتغال در حین تحصیل، به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا