تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان (+ شرایط پذیرش 2022)

hungary Flag

تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، موقعیتی مناسب برای متقاضیان تحصیل زیرشاخه های علوم پزشکی است که به دنبال تحصیل با هزینه ای نسبتا مناسب، کیفیت آموزشی بالا و اخذ مدارک معتبر در جهان هستند. این دانشگاه که در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، تمامی امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه پزشکی پچ مجارستان و آگاهی از شرایط تحصیل در آن، به مطالعه مقاله پیشِ رو بپردازید. این مقاله سعی دارد به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهد؛ سوالاتی مانندِ:

 • تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان چه مزایایی دارد؟
 • شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان چگونه است؟
 • چگونه می توانیم از دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، پذیرش بگیریم؟
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان چقدر است؟
 • بورسیه های تحصیلی در دسترس برای تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، می تواند اولین قدم برای رسیدن به رویایتان باشد. با توجه به بالا بودن رتبه دانشگاه پچ مجارستان به طور کلی و رنکینگ دانشگاه پزشکی پچ مجارستان به طور خاص، تحصیل در این دانشگاه می تواند آینده تان را تضمین کند. مدارک ارائه شده توسط تمام دانشگاه های پزشکی پچ (مانند دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان) مورد تایید کلیه ی سازمان های پزشکی اروپایی و همچنین سازمان بهداشت جهانی است. فراموش نکنید که هزینه دانشگاه پچ مجارستان نسبت به بسیاری از دانشگاه های اروپایی مناسب است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره مجارستان

مجارستان که امروزه تبدیل به یکی از کشورهای مهاجر پذیر شده است، در مرکز اروپا و در همسایگی کشورهای اسلواکی، صربستان، کرواسی، رومانی و اتریش قرار دارد. جمعیت 10 میلیون نفری این کشور به زبان مجارستانی صحبت می کنند و فرهنگ خاص خود را دارند. بوداپست، پایتخت مجارستان، با دربرگیری رود دانوب و همچنین برخی از بهترین دانشگاه های مجارستان، از جمله مقاصد مهاجرتی به شمار می رود. شهر پچ نیز عنوان قدیمی ترین شهر مجارستان را به خود اختصاص داده و یکی از مراکز فرهنگی اروپاست. دانشگاه پچ در همین شهر واقع شده است.

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه پچ و همچنین اطلاع از مزایای تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، به مطالعه ادامه دهید و همراه ما بمانید.

تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان
Riverside-scene

2. اطلاعات کلی درباره دانشگاه پچ

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

دانشگاه پچ Pécs در کشور مجارستان که در سال 1367 تاسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه این کشور به شمار می رود. این دانشگاه با ایجاد محیطی امن، ارائه برنامه های متنوع با سطح آموزش بالا و دریافت شهریه ای مناسب، موفق به جذب بیش از 4500 دانشجوی بین المللی شده است. به عبارت دیگر، 22.5 درصد از جمعیت 20000 نفری دانشگاه پچ را دانشجویان بیشتر از 100 کشور جهان تشکیل داده اند. دانشگاه پچ، 10 دانشکده اصلی را در برمی گیرد که دانشکده پزشکی، یکی از بهترینِ آن هاست.

رتبه دانشگاه پچ مجارستان بین 401 تا 500 قرار دارد.

دانشگاه پزشکی پچ (University of Pécs Medical School) که فعالیت بین المللی خود را از سال 1984 شروع کرده است، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار دارد. این دانشگاه میزبان 3500 دانشجو با 67 ملیت مختلف است. ادامه تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان – دانشکده پزشکی، امکان پذیر است و برنامه های متنوعی به زبان های مختلف در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه ارائه می شوند. این دانشگاه از 10 دپارتمان تئوری و 28 کلینیک تشکیل شده است.

با توجه به اینکه دانشگاه توسط WHO تایید شده است، می توان گفت رنکینگ دانشگاه پزشکی پچ مجارستان در میان بهترین دانشگاه های پزشکی جهان بالاست.

3. مزایای تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

با توجه به مطالب ارائه شده در بخش معرفی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان، تحصیل در این دانشگاه مزایای بسیاری دارد که از جمله ی آن ها، می توان به موادر زیر اشاره کرد:

 1. اخذ مدارک پزشکی معتبر در جهان.
 2. مناسب بودن هزینه دانشگاه پچ مجارستان.
 3. تنوع برنامه های تحصیلی در شاخه های مختلف پزشکی.
 4. بهره مندی از آزمایشگاه ها، لابراتوارها و مراکز تحقیقاتی مجهز.
 5. امکان اسکان در خوابگاه های دانشجویی و استفاده از امکانات تفریحی و ورزشی.

شرایط تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان و همچنین شرایط تحصیل در دانشکده های مختلف آن مانند دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان، موضوعات بعدی مقاله اند. همراه ما باشید.

رتبه دانشگاه پچ مجارستان
Hungarian-parliament

4. شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

بسیاری از شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی، با کلیت شرایط تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان مشترک است. به عنوان مثال برای تحصیل در دانشکده پزشکی پچ هم مانند سایر دانشکده ها، باید دوره تحصیلی متوسطه خود را گذرانده و حداقل 18 ساله باشید. از دیگر شرایط تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان، می توان به تحصیل پله پله ای اشاره کرد. به عبارت دیگر دانشجویان برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی، به مدرک مقطع پیشین نیازمندند.

توجه داشته باشید که حداکثر سن برای تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ تعریف نشده است.

همانطور که در شرایط تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان نیز قید شده است، ارائه مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی برای تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان واجب نیست و تنها کافی است با این زبان آشنایی داشته باشید به گونه ای که بتوانید از پس آزمون ورودی و در صورت قبولی، کلاس های درس به این زبان ها بربیایید.

متقاضیان تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان باید در آزمون ورودی چهارگزینه ای قبول شوند و حداقل نمره را در دروس شیمی و زیست شناسی کسب کنند. به خاطر داشته باشید که بخشی از این آزمون نیز به صورت شفاهی برگزار می شود.

متقاضیان تحصیل پزشکی در دانشگاه پچ باید بدانند که تنها برای یکی از شاخه های پزشکی عمومی، داروسازی و دندانپزشکی می توانند درخواست دهند و تحصیل در دو شاخه به صورت همزمان امکان پذیر نیست.

5. تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ در رشته های مختلفی امکان پذیر است. این دانشگاه در کنار 151 برنامه پزشکی عمومی، 41 برنامه دندانپزشکی و 23 برنامه داروسازی، برنامه های دیگری مانند دوره بیوتکنولوژی را نیز ارائه می دهد. سه برنامه ابتدایی، مهم ترین و پرطرفدارترین برنامه های این دانشگاهند.

تحصیل در دانشگاه پزشکی عمومی مجارستان

یکی از دلایل بالا بودن رتبه و رنکینگ دانشگاه پچ را می توان سطح بالای کیفیت آموزش در دانشگاه پزشکی پچ در مجارستان دانست. تحصیل پزشکی عمومی در دانشگاه پزشکی پچ 6 سال زمان می برد و از 3 دوره اصلی تشکیل می شود:

 1. دوره مقدماتی (پایه): در این دوره دانشجویان با ساختار و عملکرد بدن انسان سالم آشنا می شوند.
 2. دوره پیش بالینی (Preclinical): در این دوره فرآیندهای آسیب شناسی و همچنین مهارت های اولیه ی معاینه ی بیمار آموزش داده می شوند.
 3. دوره بالینی (Clinical): مهارت های تشخیص، درمان و برخی بیماری های خاص، مباحث آموزشی این دوره اند و دانشجویان فعالیت های پزشکی را زیر نظر اساتید و پزشکان انجام می دهند.

این دوره که در 10 ترم به همراه یک ترم رزیدنتی یا دوره بالینی برنامه ریزی شده است، به زبان انگلیسی برگزار می شود و معمولا در شروع هر ترم تحصیلی، 180 دانشجو را می پذیرد.

در بخش بعدی به سراغ معرفی دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان و دانشگاه داروسازی می رویم. از اینکه همراه ما هستید، سپاس گزاریم.

هزینه دانشگاه پچ مجارستان
Fisherman’s-Bastion,-Budapest,-Hungary-(2)

تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان

دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان، واحد درسی خود را در 10 ترم ارائه می دهد و به عبارت دیگر، تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان، 5 سال به طول می انجامد.

در مرحله مقدماتی آموزش دندانپزشکی که دو سال اول تحصیل را شامل می شود، پایه و اساس علوم پزشکی و دندانپزشکی آموزش داده می شوند. سپس دانشجویان وارد دوره پیش بالینی دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان می شوند که که با آموزش رشته ها و شاخه های مختلف دندانپزشکی، به دوره بالینی وصل می شود. در دوره بالینی که مرحله بعدی تعریف شده آموزشی در دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان است، تاکید بر ارزیابی و مدیریت بیماران است.

از دیگر برنامه های دوره بالینی دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان می توان به شرکت در برنامه های اختیاری، کنفرانس های بالینی و پزشکی و همچنین تمرین هایی در بیمارستان ها، اشاره کرد.

تحصیل در دانشگاه داروسازی مجارستان

تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، 5 سال زمان می برد. دانشجویان در 2 سال اول این دوره تحصیلی، علوم پایه را یاد می گیرند. در سال های بعدی تحصیل، تمرکز بر علوم دارویی خاص می رود. همچنین خوب است بدانید که پس از سال دوم یا سوم تحصیل، آموزش های عملی در داروخانه های عمومی یا شرکت های دارویی (در مجارستان یا کشور دانشجو) شروع می شود. دو ترم آخر تحصیل (ترم 9 و 10) نیز به ارائه یک تز نهایی (پایان نامه) و همچنین آموزش عملی به مدت 6 ماه در داروخانه های عمومی و بیمارستانی، می گذرد.

خوب است بدانید:
1. پایان تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان همراه است با یک آزمون نهایی در برابر هیئت داوران جهت اثبات مهارت و توانایی در تمام بخش های عملی و تئوری علم داروسازی.
2. پزشک داروساز می تواند در داروخانه های عمومی و بیمارستانی، آزمایشگاه ها، شرکت های داروسازی و موسسات تحقیقات دارویی مشغول به کار شود یا به تجارت بین المللی دارو و مدیریت مواد دارویی بپردازد.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

روند و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشکده پزشکی پچ، با روند و شرایط تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان یکی است. دانشجویان این دانشکده نیز باید در دو مرحله کلی برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند.

این دو مرحله و همچنین شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، در بخش بعدی مورد بررسی قرار می گیرند.

دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان
Budapest,-Hungary-(6)

بخش اول اخذ پذیرش مجارستان: درخواست آنلاین

در این مرحله، متقاضیان تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان باید فرم های آنلاین مربوطه را تکمیل و همراه با سایر مدارک به آدرس ایمیل تعیین شده در وبسایت دانشگاه ارسال کنند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی پچ، عبارتند از:

 1. کپی پاسپورت معتبر.
 2. آخرین مدرک تحصیلی.
 3. رزومه همراه با عکس.
 4. فیش پرداخت هزینه های مربوطه.

در صورتی که مدارک و درخواست شما تایید شود، مجاز به اجرای بخش دوم دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه پزشکی پچ مجارستان شده اید.

بخش دوم اخذ پذیرش مجارستان: پرداخت شهریه و ارسال نسخه چاپی مدارک

پس از قبولی در آزمون ورودی یا تایید مدارک ارسالی در مرحله اول، باید شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان را بپردازید. همچنین لازم است که نسخه چاپی (اسکن شده) فرم ثبت نام و مدارکی که پیش تر ذکر شد را به همراه یک قطعه عکس برای دانشگاه مجددا به صورت آنلاین ارسال کنید.

توجه داشته باشید که:
1. گواهی سلامت نیز به مدارک بالا افزوده می شود.
2. دو هفته پس از پرداخت شهریه، باید مدارک را برای دانشگاه پست کنید.

7. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

از جمله شرایط تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان، می توان به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد. دانشجویان بین المللی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، باید برای تحصیل پزشکی در دانشگاه پچ ویزای تحصیلی دریافت کنند. این ویزا به دانشجویان اجازه تحصیل و اقامت بیش از 90 روز در مجارستان را می دهد. برای دریافت این ویزا، باید به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود مراجعه کنید و مدارک لازم را تحویل دهید. در صورت تایید مدارک، برای شما وقت مصاحبه تعیین می شود. افرادی که در این مصاحبه قبول شوند، ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت خواهند کرد.

از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فیش پرداخت شهریه.
 2. نامه پذیرش تحصیلی.
 3. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 4. عکس.
 5. مدارک بیمه درمانی.
 6. نشانی محل اقامت در مجارستان.
 7. گواهی تمکن مالی.

توجه داشته باشید که:
1. بررسی درخواست ویزای تحصیلی مجارستان توسط سفارت معمولا یک ماه (یا بیشتر) طول می کشد بنابراین در زمان بندی خود دقت کنید.
2. حداکثر 15 روز پس از ورود به مجارستان مهلت دارید تا برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

با توجه به بالا بودن رنکینگ دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، سختی هایی که در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان به چشم می آیند، ارزشش را دارند.

اگر به دنبال کسب آگاهی در زمینه رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی پچ مجارستان هستید یا می خواهید بدانید این دانشگاه مورد تایید ایران هست یا خیر، همراه ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

رنکینگ دانشگاه پزشکی پچ مجارستان
Amazing-Winterland-in-Budapest,-Hungary

8. رتبه دانشگاه پچ مجارستان

جدول زیر، رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد و می توانید رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی پچ مجارستان را نیز در میان آن ها بیابید.

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه پچ401 تا 500
دانشگاه سگد601 تا 700
دانشگاه دبرسن901 تا 1000
دانشگاه سملوایز901 تا 1000

9. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

در کنار رتبه دانشگاه پچ مجارستان، خوب است بدانید که این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد یا خیر.

به طور کلی، دانشگاه های مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Budapest University of Technology and Economics.
 2. Corvinus University of Budapest.
 3. Eotvos Lorand University.
 4. Szent Istvan University.
 5. University of Debrecen.
 6. University of Pecs.
 7. University of Physical Education, Budapest  (صرفا در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی).
 8. University of Szeged.
 9. University of Veterinary Medicine Budapest.
 10. University of Miskolc.

10. دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه های پزشکی مجارستان که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. دانشگاه سملوایز.
 2. دانشگاه دبرسن.
 3. دانشگاه پچ.
 4. دانشگاه سگد.

هزینه تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان چقدر است؟ آیا امکان استفاده از بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

Budapest,-Hungary-(11)

11. هزینه دانشگاه پچ مجارستان

هزینه دانشگاه پچ مجارستان، هزینه ای نسبتا مقرون به صرفه است. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان را مبلغی بین 3200 تا 8000 دلار در سال می دانند. این هزینه برای دانشگاه پزشکی پچ بیشتر می شود. به عبارت دیگر تحصیل در دانشگاه پزشکی و دندان پزشکی پچ مجارستان به نسبت سایر دانشکده های این دانشگاه، گران تر است.

برای اطلاعات بیشتر به جدول زیر توجه کنید:

رشته های شاخه پزشکی در دانشگاه پچ هزینه تحصیل در دانشگاه پچ (به دلار – در سال)
پزشکی عمومی16.750
دندانپزشکی17.350
داروسازی8.400
بیوتکنولوژی5.500

12. بورسیه برای تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

از جمله عواملی که هزینه دانشگاه پچ مجارستان را کاهش می دهد، می توان به بورسیه های تحصیلی اشاره کرد. مهم ترین بورسیه هایی که تحصیل رایگان در دانشگاه پچ مجارستان و تمام دانشکده های آن (از جمله پزشکی و دندان پزشکی) را ممکن می کنند، عبارتند از:

 1. برنامه بورسیه Stipendium مجارستان.
 2. بورسیه Diaspora مجارستان.
 3. بورسیه دولتی  Bilateral مجارستان.

این بورسیه ها هزینه دانشگاه پچ مجارستان (شهریه دانشگاه)، کمک هزینه زندگی ماهیانه، هزینه اسکان و بیمه سلامت را پوشش می دهند و در دسترس دانشجویان بین المللی سراسر جهان قرار دارند.

در آخرین بخش از مقاله هزینه زندگی در پچ، شرایط کار دانشجویی در مجارستان و معایب تحصیل در این شهر را ذکر می کنیم. همراه ما باشید.

Lovely-Budapest

13. هزینه زندگی در پچ

در کنار هزینه دانشگاه پچ مجارستان، دانشجویان باید هزینه زندگی در شهر پچ را نیز در نظر بگیرند. به طور کلی، هزینه زندگی در شهر پچ برای یک نفر را مبلغی نزدیک به 595.5 دلار در ماه تخمین می زنند.

توجه داشته باشید که این مبلغ هزینه اجاره خانه را شامل نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ها و هزینه زندگی در شهر پچ، به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه (به دلار)
رستوران معمولی6
مواد غذایی1 تا 12
کارت حمل و نقل ماهانه24
قبوض202 در ماه
اینترنت16.5 در ماه
تفریح5 تا 29
پوشاک19 تا 85
اجاره خانه یک خوابه430 در ماه

14. کار دانشجویی در مجارستان

دانشجویانی که قصد دارند به کار همزمان با تحصیل بپردازند، باید بدانند در صورتی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، باید اجازه اقامت و کار دریافت کنند. پس از اخذ این مجوز، این افراد می توانند به مدت 24 ساعت در هفته در دوران تحصیل و 66 روزِ کاری در ایام تعطیلات مشغول به کار شوند.

دانشجویان برای کاریابی در مجارستان می توانند به دفاتر مشاغل دانشگاه خود مراجعه و از اطلاعات دسته بندی شده در آن جا، استفاده کنند.

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

15. معایب تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ

با توجه به بالا بودن رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی پچ مجارستان، مزایای تحصیل در این دانشگاه بسیار بیشتر از معایب آن است. مهم ترین ایرادی که به تحصیل در این دانشگاه می توان وارد دانست، نه مرتبط به خود دانشگاه که مرتبط با شهر پچ است. اکثر مردم شهر پچ نیز مانند سایر نقاط مجارستان، آشنایی چندانی با زبان انگلیسی ندارند و به زبان رسمی خود، مجارستانی، صحبت می کنند. تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان به زبان انگلیسی، اگرچه آموزش را برای شما آسان خواهد کرد، نمی تواند شرایط برقراری ارتباط با مردم این شهر را فراهم کند. این نکته خصوصا برای افرادی که قصد کار همزمان با تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ را دارند، حائز اهمیت است.


سوالات متداول تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

✅ آیا دانشگاه پزشکی پچ مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران و سازمان WHO قرار دارد؟

بله! وزارت بهدشت ایران و سازمان بهداشت جهانی مدارک پزشکی دانشگاه پچ را تایید می کنند.

✅ آیا برای تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان نیاز به شرکت در آزمون ورودی داریم؟

بله! تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان با قبولی در آزمون ورودی امکان پذیر است.

✅ تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه پزشکی مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

شما می توانید به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی در این دانشگاه درس بخوانید.

✅ رتبه جهانی دانشگاه پچ چند است؟

رتبه جهانی دانشگاه پچ بین 401 تا 500 قرار دارد.

✅ هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه پچ چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه پچ به ترتیب برابر است با 16750 و 17350 دلار در سال.

جمع بندی

Conclusion

اگر شما هم همواره رویای پزشک شدن داشته اید، می توانید با تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان رویای خود را به بهترین شکل ممکن محقق کنید. دانشگاه پزشکی پچ مجارستان با ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و رفاهی به دانشجویان خود، شرایط تحصیل پزشکی را آسان کرده و در برابر آموزشی معتبر در سطح جهان، هزینه ای مناسب دریافت می کند. فراموش نکنید که بورسیه های تحصیلی همواره در دسترس دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در دانشگاه پزشکی پچ مجارستان هستند، قرار دارند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا