تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی (شرایط پذیرش 2021)

hungary Flag

یکی از دلایل افزایش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مجارستان را می توان ارائه گسترده رشته های تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی دانست. به طور کلی می توان گفت متقاضیان تمام رشته های تحصیلی امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی را دارند و تنها کافی است با توجه به شرایط خود و دانشگاه انتخابی، تسلط و مهارتشان در این زبان را ثابت کنند. در این مقاله سعی داریم تا شرح کاملی در خصوص شرایط و هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی ارائه و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. از جمله این سوالات، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چه مدارکی برای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی لازم است؟
 • شرایط تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی چگونه است؟
 • تحصیل در چه رشته هایی در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟
 • هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی چقدر است؟
 • آیا امکان تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی

تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی امکان پذیر است و یکی از دلایل اصلی جذب دانشجویان بین المللی به شمار می رود. به عبارت دیگر می توان گفت شرایط تحصیل رشته های مختلف از جمله پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی، حقوق و هنر در مجارستان به هر دو زبان مجارستانی و انگلیسی فراهم است. خوب است بدانید زبان انتخابی تاثیری بر هزینه تحصیل ندارد و هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی نیز مقرون به صرفه است. همچنین دانشجویان با دریافت بورسیه می توانند به تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی بپردازند. با ما همراه باشید تا در این مقاله شرح مفصلی در خصوص شرایط و هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی، ارائه دهیم. 

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره مجارستان

مجارستان که در همسایگی اسلواکی، صربستان، کرواسی، رومانی و اتریش، قرار گرفته است، یکی از دیدنی ترین کشورهای مرکزی اروپا به شمار می رود. این کشور با نزدیک به 10 میلیون جمعیت، مهاجران بسیاری از سراسر دنیا را جهت تحصیل، کار و زندگی به خود جذب کرده است. بیش از 90 درصد مردم مجارستان به زبان مجارستانی صحبت می کنند و تسلط آن ها به زبان انگلیسی زیاد نیست. تحصیل و زندگی در مجارستان امکان تجربه فرهنگ غنی این مردم، سفر به کشورهای همسایه و همچنین تماشای مکان های دیدنی مانند قلعه بودا، ساختمان پارلمان مجارستان، حمام حرارتی شچزنی و پل زنجیره ای با همین عنوان را برای افراد فراهم می کند.

مزایای تحصیل در مجارستان و شرایط کلی تحصیل در این کشور در ادامه مقاله بررسی می شوند.

تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی
Residence-Parliament,-Budapest,-Hungary

2. مزایای تحصیل در مجارستان

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

مزایای متعددی در تحصیل در مجارستان وجود دارد. از مهم ترین مزایای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مناسب بودن هزینه تحصیل در مجارستان.
 2. مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در مجارستان.
 3. امکان استفاده از بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در مجارستان.
 4. امکان کار همزمان با تحصیل.
 5. کیفیت بالای آموزش و اعتبار جهانی دانشگاه های مجارستان.

3. شرایط کلی تحصیل در مجارستان

افرادی که حداقل 18 ساله اند، می توانند برای تحصیل در مجارستان اقدام کنند. تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی (3 سال)، کارشناسی ارشد (2 سال) و دکترا (4 سال) امکان پذیر است و رشته های مختلفی در تمام این مقاطع در بهترین دانشگاه های این کشور ارائه می شوند. امکان تحصیل در مجارستان به هر دو زبان انگلیسی و مجارستانی برای دانشجویان ملی و بین المللی وجود دارد.

خوب است بدانید:
1. برای تحصیل در مجارستان در هر مقطع تحصیلی (برای مثال کارشناسی ارشد) به مدرک تحصیلی مقطع پیشین (در مثال ما مدرک کارشناسی) نیاز دارید.
2. قبولی در آزمون ورود می تواند یکی از شروط تحصیل در مجارستان باشد. برگزاری آزمون ورودی در مجارستان به رشته، مقطع و دانشگاه انتخابی دانشجو بستگی دارد.

اگر به دنبال آشنایی با شرایط تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی به طور کلی و همچنین برای رشته های مشخص هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید. همراه ما بمانید.

تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی
Chain-Bridge,-Budapest,-Hungary

4. شرایط تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی

زبان اصلی مردم مجارستان، مجارستانی است اما تحصیل در دانشگاه های این کشور به هر دو زبان مجارستانی و انگلیسی امکان پذیر است. برای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی باید بتوانید مهارت و دانش خود را در این رشته ثابت کنید. برای این کار کافی است مدارک معتبر این زبان را برای دانشگاه انتخابی خود ارسال نمایید. از مهم ترین مدارک زبان انگلیسی که مورد تایید دانشگاه های مجارستان است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. PTE Academic.
 2. TOEFL iBT.
 3. IELTS Academic.
 4. C1 پیشرفته یا C2 حرفه ای.

نمره مورد قبول برای مدارک زبان آیلتس و تافل در دانشگاه های مختلف ممکن است تغییر کند اما به طور کلی، نمره آیلتس دانشجو باید حداقل بین 5  و 6 و نمره تافل او بین 60 تا 80 باشد.

توجه داشته باشید که تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است. به عبارت دیگر شما با اثبات مهارت خود در این زبان می توانید به تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی بپردازید. این اثبات می تواند از طریق ارائه مدارک معتبر، قبولی در مصاحبه یا اخذ مدرک تحصیلی پیشین در یک دانشگاه انگلیسی زبان باشد.

5. تحصیل رشته های مختلف در مجارستان به زبان انگلیسی

برنامه های متنوع در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند. از جمله مهم ترین شاخه های علمی که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آن ها وجود دارد، عبارتند از:

 1. علوم پزشکی.
 2. علوم فنی و مهندسی.
 3. علوم انسانی و اجتماعی.
 4. حقوق.
 5. هنر.

در بخش بعدی مقاله به سراغ شرایط تحصیل پزشکی، مهندسی و علوم انسانی و اجتماعی در مجارستان به زبان انگلیسی می رویم. به مطالعه مقاله ادامه دهید و همراه ما بمانید.

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی
Budapest,-Hungary-(6)

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی

مدارک پزشکی دریافتی از دانشگاه های مجارستان در دنیا معتبر است و سطح آموزش این رشته در دانشگاه های این کشور بالاست. اگرچه این کیفیت بالا و همچنین هزینه تحصیل مناسب منجر به جذب دانشجویان بین المللی شده، امکان تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی نیز در این امر تاثیر به سزایی داشته است. چهار دانشگاه اصلی مجارستان، امکان تحصیل پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی را فراهم کرده اند؛ این چهار دانشگاه عبارتند از:

 1. دانشگاه سملوایز.
 2. دانشگاه دبرسن.
 3. دانشگاه سگد.
 4. دانشگاه پچ.

تحصیل مهندسی در مجارستان به زبان انگلیسی

علاوه بر تحصیل پزشکی، تحصیل تمامی زیرشاخه های مهندسی ارائه شده در دانشگاه های این کشور نیز به زبان انگلیسی امکان پذیر است. دانشکده های فنی و مهندسی بهترین دانشگاه های مجارستان، برای جذب دانشجویان بین المللی این امکان را فراهم کرده اند. از جمله زیرشاخه های رشته مهندسی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مهندسی علوم کامپیوتر.
 2. مهندسی الکتریک.
 3. مهندسی توسعه شهری.
 4. مهندسی پزشکی.
 5. مهندسی عمران.
 6. مهندسی مکانیک.

توجه داشته باشید که رشته های معرفی شده تنها بخشی از زیرشاخه های مهندسی به زبان انگلیسی هستند و تنوع رشته های این شاخه ی علمی بسیار بیشتر است. همچنین فراموش نکنید که این رشته ها در تمام مقاطع تحصیلی (از کارشناسی گرفته تا دکترا) ارائه می شوند.

تحصیل علوم انسانی و اجتماعی در مجارستان به زبان انگلیسی

همانند تحصیل پزشکی یا مهندسی در مجارستان به زبان انگلیسی، تحصیل علوم انسانی و اجتماعی به این زبان در مجارستان نیز طرفداران زیادی دارد و توجه دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جلب کرده است. از مهم ترین دانشگاه های ارائه دهنده علوم این شاخه در بوداپست، می توان به دانشگاه اتوش لورند، دانشگاه کوروینوس و دانشگاه تکنولوژی و اقتصاد بوداپست که 150000 برنامه ی کارشناسی و کارشناسی ارشد در علوم انسانی و اجتماعی ارائه می دهند، اشاره کرد.

اکنون که شرایط شرکت در کلاس های مرتبط با رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی را بررسی کرده ایم، از دو رشته ی دیگر یعنی حقوق و هنر صحبت خواهیم کرد.

هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی
Amazing-Winterland-in-Budapest,-Hungary

تحصیل حقوق در مجارستان به زبان انگلیسی

تحصیل حقوق در مجارستان علاوه بر زبان مجارستانی، به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. جدول زیر نمونه هایی از رشته های مرتبط با حقوق که در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی ارائه شده اند، معرفی می کند:

رشتهدانشگاهمقطعزبان آموزشهزینه تحصیل در مجارستان (در سال)
حقوق اروپادانشگاه خدمات عمومیکارشناسیانگلیسی1.275 یورو
مشاور حقوقی در تجارت و سرمایه گذاری بین المللی و اروپاییدانشگاه سگدکارشناسی ارشدانگلیسی3.200 یورو
حقوق تجارت اروپایی و بین المللیدانشگاه دبرسنکارشناسی ارشدانگلیسی5.526 یورو
حقوقدانشگاه پچدکتراانگلیسی5.000 یورو

تحصیل هنر در مجارستان به زبان انگلیسی

پس از بررسی شرایط تحصیل پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی و همچنین حقوق در مجارستان به زبان انگلیسی، نوبت به رشته های هنری می رسد. تحصیل هنر در مجارستان به مجارستانی و انگلیسی امکان پذیر است. خوب است بدانید در مجارستان یک دانشگاه صرفا به آموزش هنر می پردازد و بر زیرشاخه های آن متمرکز است. تحصیل در دانشگاه هنرهای زیبای مجارستان، یکی از بهترین انتخاب ها برای علاقه مندان تحصیل رشته هنر به زبان انگلیسی است. از دپارتمان های این دانشگاه که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دپارتمان تاریخ هنر.
 2. دپارتمان تئوری هنر.
 3. دپارتمان گرافیک.
 4. دپارتمان نقاشی.
 5. دپارتمان مجسمه سازی.

6. رشته زبان انگلیسی در دانشگاه های مجارستان

خوب است بدانید نه تنها می توانید رشته های مختلف را به زبان انگلیسی یاد بگیرید، بلکه بسیاری از دانشگاه های مجارستان رشته های آکادمیک زبان انگلیسی را نیز ارائه می دهند. جدول زیر به معرفی برخی از برنامه های آکادمیک مرتبط با شاخه زبان انگلیسی در دانشگاه های مجارستان می پردازد:

رشتهدانشگاهمقطعهزینه تحصیل در مجارستان (در سال)
مطالعات انگلیسی و آمریکاییدانشگاه پچکارشناسی2.300 یورو
نشانه شناسیدانشگاه اتوش لورندکارشناسی ارشد4.400 یورو
ساختار انگلیسی به عنوان زبان خارجیدانشگاه پانونیاکارشناسی ارشد2.000 یورو
ادبیات انگلیس و آمریکادانشگاه دبرسندکترا5.493 یورو
مطالعات ادبیدانشگاه سگددکترا7.000 یورو

از مهم ترین نکات مهاجرت تحصیلی می توان به شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از کشور مقصد اشاره کرد. در بخش بعدی به شرح این نکات برای مهاجرت به مجارستان می پردازیم.

شرایط تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی
Budapest,-Hungary-(10)

7. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان پیش از هر چیز باید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را با توجه به علایق و توانایی هایتان انتخاب کنید. سپس با مراجعه به وبسایت دانشگاه انتخابی، از شرایط و مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی مطلع شوید و در نهایت مدارک جمع آوری شده خود را به صورت آنلاین برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید.

از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رزومه.
 2. انگیزه نامه.
 3. کپی پاسپورت و مدارک شناسایی.
 4. آخرین مدرک تحصیلی.
 5. دو توصیه نامه.

8. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی، یکی از شرایط اصلی تحصیل در مجارستان به شمار می رود. دانشجویانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، برای اقامت بیش از 90 روز در مجارستان و تحصیل در این کشور باید از طریق سفارت مجارستان در کشور محل زندگی، درخواست خود را جهت اخذ ویزا ثبت کنند. پس از ارائه مدارک، در صورت صلاحدید سفارت، به متقاضی وقت مصاحبه داده می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را سفارت ها تعیین می کنند اما موارد مشترک میان اکثر سفارت خانه ها، عبارتند از:

 1. فیش پرداخت شهریه.
 2. نامه پذیرش تحصیلی.
 3. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 4. عکس.
 5. مدارک بیمه درمانی.
 6. نشانی محل اقامت در مجارستان.
 7. گواهی تمکن مالی.

توجه داشته باشید که:
1. بررسی درخواست ویزای تحصیلی مجارستان توسط سفارت معمولا یک ماه (یا بیشتر) طول می کشد بنابراین در زمان بندی خود دقت کنید.
2. حداکثر 15 روز پس از ورود به مجارستان مهلت دارید تا برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

خوب است در ادامه با بهترین دانشگاه های مجارستان که رشته های علمی مختلف را به زبان انگلیسی برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می دهند، آشنا شوید. از اینکه همراه ما می مانید، سپاس گزاریم.

تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی
Budapest,-Hungary-(11)

9. بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل به زبان انگلیسی

اکثر دانشگاه های مجارستان، شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان ملی و بین المللی خود فراهم کرده اند. نمرات لازم و همچنین نحوه اثبات توانایی در زبان انگلیسی می تواند برای هر یک از این دانشگاه ها تغییر کند. در ادامه ضمن معرفی بهترین دانشگاه های مجارستان که امکان آموزش به زبان انگلیسی در آن ها وجود دارد، شرایط لازم برای این امر را شرح می دهیم.

بهترین دانشگاه های مجارستان: دانشگاه پچ

دانشگاه پچ را می توان یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های مجارستان دانست. این دانشگاه با ایجاد محیطی امن، ارائه برنامه های متنوع با سطح آموزش بالا و دریافت شهریه ای مقرون به صرفه، بیش از 4500 دانشجو از سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. تحصیل در دانشگاه پچ به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و دانشجویان بین المللی می توانند با ارائه مدارک زبان انگلیسی، به تحصیل در دانشگاه پچ به این زبان بپردازند.

توجه داشته باشید که:
1. برای تحصیل در دانشگاه پچ به زبان انگلیسی به حداقل نمره 5.5 آیلتس و 72 تافل نیاز دارید.
2. تحصیل در دانشگاه پچ بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است.

خوب است بدانید دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه پچ، دروس آکادمیک مرتبط با شاخه زبان انگلیسی مانند مطالعات انگلیسی و مطالعات آمریکایی و انگلیسی را نیز ارائه می دهد.

بهترین دانشگاه های مجارستان: دانشگاه سگد

دانشگاه سگد که از هر 10 دانشجو، یک دانشجوی بین المللی دارد، برنامه های متنوعی را در تمام مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه می دهد. این برنامه ها همچنین به زبان های مختلف مجارستانی، انگلیسی و حتی آلمانی تدریس می شوند و همین امر می تواند دلیلی برای افزایش چشمگیر دانشجویان بین المللی این دانشگاه باشد. تحصیل در دانشگاه سگد بدون مدرک زبان امکان پذیر است اما اگر دانشجویی قصد ارائه مدارک آیلتس و تافل را داشته باشد، به ترتیب به حداقل نمره های 5.5 تا 6.5 و 53 تا 70 نیاز دارد.

از جمله دروس ارائه شده در دانشکده علوم انسانی دانشگاه سگد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مطالعات انگلیسی و آمریکایی (به زبان انگلیسی).
 2. مطالعات فرانسوی (به زبان فرانسوی).
 3. مطالعات اسپانیایی (به زبان اسپانیایی).
 4. مطالعات آلمانی (به زبان آلمانی).
 5. مطالعات ایتالیایی (به زبان ایتالیایی).

بهترین دانشگاه های مجارستان: دانشگاه آتوش لورند

دانشگاه آتوش لورند (ELTE) در سال 1635 تاسیس شد. این دانشگاه، یکی از دانشگاه های پیشرو در مجارستان به شمار می رود و همواره در کنار آموزش، به امر پژوهش نیز توجه داشته است. دانشگاه آتوش لورند اهداف اصلی خود را حفظ فرهنگ و ایجاد تکامل در آن، پرورش علم و انتقال آن از طریق آموزش های دانشگاهی و در نهایت شکل دهی و برآوردن نیازهای بلند مدت جامعه، می داند. مدارک اخذ شده از این دانشگاه که امروزه میزبان نزدیک به 25000 دانشجوی ملی و بین المللی است، در تمام دنیا اعتبار دارد و برنامه های مختلف به زبان های مجارستانی و انگلیسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آن ارائه می شوند.

خوابگاه های دانشجویی، کتابخانه مجهز و کامل و همچنین امکانات ورزشی از جمله خدمات ارائه شده در دانشگاه آتوش لورند به شمار می روند.

جزئیات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های مجارستان را در بخش بعدی مقاله خواهید یافت.

Gate-at-Buda-Castle-in-Budapest,-Hungary
Gate-at-Buda-Castle-in-Budapest,-Hungary

10. رتبه بندی بهترین دانشگاه های مجارستان

جدول زیر، رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه پچ401 تا 500
دانشگاه سگد601 تا 700
دانشگاه دبرسن901 تا 1000
دانشگاه سملوایز901 تا 1000

11. دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Budapest University of Technology and Economics.
 2. Corvinus University of Budapest.
 3. Eotvos Lorand University.
 4. Szent Istvan University.
 5. University of Debrecen.
 6. University of Pecs.
 7. University of Physical Education, Budapest  (صرفا در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی).
 8. University of Szeged.
 9. University of Veterinary Medicine Budapest.
 10. University of Miskolc.

هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی چقدر است؟ آیا امکان تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله پیدا خواهید کرد.

Hungarian-Parliament-Building,-Budapest,-Hungary
Hungarian-Parliament-Building,-Budapest,-Hungary

12. هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی تفاوتی با هزینه تحصیل در این کشور به زبان مجارستانی ندارد. این هزینه بیشتر به عواملی مانند دانشگاه انتخابی، رشته و مقطع تحصیلی دانشجو وابسته است. در یک تخمین کلی، هزینه تحصیل در مجارستان را مبلغی بین 1.200 تا 6.000 یورو در سال می دانند. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی به مراتب بسیار بیشتر از مبالغ ارائه شده است و ممکن است تا 8.000، 12.000و حتی 16.000 یورو در سال افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی، به جدول زیر توجه کنید:

رشته تحصیلیدانشگاهمقطع تحصیلیزبان آموزش هزینه تحصیل در مجارستان (در سال)
معماریدانشگاه پچکارشناسیانگلیسی6.461 یورو
پرستاریدانشگاه سگدکارشناسیانگلیسی6.200 یورو
اقتصاددانشگاه کوروینوسکارشناسی ارشدانگلیسی6.800 یورو
علوم کامپیوتردانشگاه دبرسنکارشناسی ارشدانگلیسی5.951 یورو
فلسفهدانشگاه اتوش لورنددکتراانگلبسی4.400 یورو
مهندسی عمران و علوم زمیندانشگاه تکنولوژی و اقتصاد بوداپستدکتراانگلیسی9.000 یورو

13. تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

یکی از راه های کاهش یا حذف هزینه تحصیل در مجارستان، استفاده از بورسیه های تحصیلی است. به عبارت دیگر، بورسیه های تحصیلی امکان تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی را فراهم می کنند. دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل رایگان یا ارزان تر در مجارستان به زبان انگلیسی هستند، با توجه به منطقه زندگی فعلی، رشته و مقطع تحصیلی باید برای بورسیه های مجارستان اقدام کنند. برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیلی ارائه شده در مجارستان، عبارتند از:

 1. Stipendium Hungaricum.
 2. Erasmus +.
 3. Bilateral State Scholarships.
 4. CEEPUS.

بورسیه های تحصیلی با پوشش دادن هزینه های زیر، امکان تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی را فراهم می کنند:

 1. هزینه تحصیل در مجارستان (شهریه دانشگاه های این کشور).
 2. کمک هزینه زندگی (ماهانه).
 3. هزینه بیمه درمانی.
 4. هزینه اسکان.

توجه داشته باشید که جهت تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی، نمی توانید برای تمام برنامه های بورسیه ای تقاضا بفرستید و بر اساس شرایط باید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

اگرچه امکان حذف هزینه و به عبارت دیگر تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی وجود دارد، نباید از هزینه زندگی در این کشور غافل شویم. در آخرین بخش از مقاله به برآورد این هزینه، ذکر شرایط کار دانشجویی در مجارستان و معایب تحصیل در این کشور می پردازیم. همراه ما بمانید.

Liberty-Bridge,-Budapest,-Hungary
Liberty-Bridge,-Budapest,-Hungary

14. هزینه زندگی در مجارستان

دانشجویان همواره باید توجه داشته باشند که هزینه زندگی در مجارستان را در برنامه بودجه بندی خود قرار دهند. هزینه زندگی در مجارستان ارتباط مستقیم با منطقه محل زندگی و همچنین عادت های زیستی دانشجو دارد اما مبلغ آن را به طور کلی نزدیک به 478 یورو در ماه تخمین می زنند.

توجه داشته باشید که مبلغ ذکر شده:
1. شامل هزینه اجاره خانه نمی شود.
2. هزینه زندگی یک دانشجوی تنهاست.

برای جزئیات بیشتر در خصوص هزینه زندگی در مجارستان، به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه
رستوران معمولی5 یورو
حمل و نقل ماهانه26 یورو
اینترنت12 یورو در ماه
قبوض137 یورو در ماه
تفریح5 تا 30 یورو
پوشاک25 تا 72 یورو
اجاره خانه ی یک خوابه328 یورو در ماه

15. کار دانشجویی در مجارستان

دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، با اخذ مجوز اقامت و کار می توانند به کار همزمان با تحصیل در مجارستان به مدت 24 ساعت در هفته در ایام تحصیل و 66 روز در ایام تعطیلات بپردازند. فراموش نکنید که کار همزمان با تحصیل در مجارستان می تواند منجر به کسب تجربه کاری، تسهیل پرداخت هزینه تحصیل و حتی تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی شود.

توجه داشته باشید که دانشجویان برای کاریابی در مجارستان می توانند به دفاتر مشاغل دانشگاه خود مراجعه و از اطلاعات دسته بندی شده در آن جا، استفاده کنند.

16. معایب تحصیل در مجارستان

اگر به دلیل عدم آشنایی با زبان مجارستانی مشغول به تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی شده اید، باید بدانید برای زندگی و برقراری ارتباط با مردم این کشور به مشکل بر خواهید خورد چرا که اکثر مردم این کشور با زبان انگلیسی آشنا نیستند. این مسئله خصوصا برای دانشجویانی که قصد کار همزمان با تحصیل دارند، دردساز خواهد شد.

همچنین به خاطر داشته باشید که احتمال کاریابی به ویژه پس از فارغ التحصیلی در مجارستان کم است و اکثر دانشحویان پس از پایان دوره تحصیلشان مجبور به ترک این کشور می شوند. از دیگر معایب تحصیل در مجارستان می توان به کم بودن تعداد دانشگاه های این کشور اشاره کرد.


سوالات متدوال تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی

✅ تحصیل در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

تحصیل در مجارستان به هر دو زبان مجارستانی و انگلیسی امکان پذیر است.

✅ کدام مدارک زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه های مجارستان است؟

مدارک زبان مورد تایید عبارتند از: PTE Academic و TOEFL iBT و IELTS Academic و C1 پیشرفته یا C2 حرفه ای.

✅ آیا تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی و بدون مدرک امکان پذیر است؟

بله! برای تحصیل در بسیاری از دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی تنها کافی است تسلط خود به این زبان را ثابت کنید.

✅ آیا تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

بله! بسیاری از دانشگاه های مجارستان برنامه های پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

✅ هزینه تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی چقدر است؟

هزینه تحصیل در مجارستان برای هر رشته متفاوت است اما به طور کلی آن را بین 1200 تا 6000 یورو در سال می دانند.

جمع بندی

Conclusion

مجارستان می تواند مقصدی مناسب برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی باشد که به دنبال کیفیت بالای آموزش، تحصیل در دانشگاه هایی با اعتبار جهانی، پرداخت شهریه ی مناسب و تحصیل به زبان انگلیسی هستند. تنوع رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های مجارستان بالاست و متقاضیان با اثبات تسلط خود به این زبان، می توانند خود را سر کلاس های درس این کشور حاضر ببینند. بنا بر آنچه گفته شد اگر برنامه آینده خود را می دانید و زبان انگلیسی بلدید، مجارستان می تواند سرزمین رویاهایتان باشد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا