تحصیل دندانپزشکی در آلمان (+ تحصیل رایگان 2022)

germany Flag

اگر شما نیز متقاضی مهاجرت تحصیلی مطمئن و تحصیل در رشته دندانپزشکی می باشید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود. با تحصیل دندانپزشکی در آلمان آینده شغلی خود را در این کشور و سایر نقاط دنیا تضمین کرده و از تحصیل در دانشگاه های آلمان لذت خواهید برد. در پایان این مقاله اطلاعات کاملی از شیوه مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل دندانپزشکی در این کشور خواهید داشت. همچنین پاسخ بسیاری از پرسش های احتمالی خود را خواهید یافت. پرسش هایی همچون:

 • شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان چیست؟
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان چقدر است؟
 • آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی وجود دارد؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دندانپزشکی آلمان کدامند؟
 • شرایط ادامه تحصیل تخصص دندانپزشکی در آلمان چیست؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان

موضوعاتی از جمله بررسی شرایط تحصیلات اولیه و همچنین ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان، هزینه تحصیل دندانپزشکی، شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در آلمان، مزایا و معایب تحصیل در آلمان و همچنین تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی، همواره جزء پرجستجوترین مطالب بوده و توجه بسیاری از داوطلبان مهاجرت تحصیلی را به خود جلب کرده است.
تحصیل در رشته دندانپزشکی از گذشته های دور علاقه مندان بسیاری در سراسر دنیا داشته است. اما تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در آلمان به طور ویژه ای مورد علاقه دانشجویان بوده و می توان گفت رؤیای بسیاری از افراد در اقصی نقاط دنیا می باشد.

کشور آلمان لیست گسترده ای از دانشگاه های درجه یک و ممتاز را به دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهد. در این کشور دانشگاه ها، کالج ها، مدارس و مؤسسات آموزشی بسیاری هستند، که دوره های تحصیلی مختلف را با کیفیت بسیار عالی ارائه می دهند. نظام آموزشی کشور آلمان بسیار غنی و این کشور دارای فرهنگ و تمدن عالی می باشد. در مجموع حدود 35 دانشگاه برتر در آلمان مدارک پزشکی را ارائه می دهند و حدود 30 دانشکده دندانپزشکی عالی نیز وجود دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا@eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله و آشنایی با شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. آشنایی با تحصیل دندانپزشکی در آلمان

کشور آلمان مقصد مناسبی برای تحصیل است و دانشجویان بین المللی زیادی دارد. مدارک پزشکی و دندانپزشکی آلمان نیز در دنیا شناخته شده و معتبر هستند. در این کشور 30 دانشکده دندانپزشکی عالی وجود دارند که عمدتا در شهرهای بزرگ برلین و مونیخ واقع شده اند.

تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در آلمان به زبان های آلمانی و انگلیسی می باشد. متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان معمولا نیاز به شرکت در آزمون های ورودی دارند. این آزمون ها بر اساس دوره انتخابی و زبان اصلی تحصیل می باشند. میتوان گفت که در کشور آلمان دوره های دندانپزشکی با عنوان کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دندانپزشکی شناخته نمی شوند. چرا که معمولا دوره های دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان 6 سال به طول می انجامند و در نهایت با آزمونی تحت عنوان State Examination به پایان می رسند.
دوره های دندانپزشکی در این کشور معمولا 11 ترم هستند. این دوره ها شامل 5 ترم از مراحل پیش بالینی، با تمرکز بر علوم طبیعی، پزشکی و دندانپزشکی می باشند. دانشجویان باید در این مرحله یک معاینه اولیه دندانپزشکی را امتحان و با موفقیت انجام دهند.

پنج ترم باقی مانده شامل تحقیقات بالینی اعم از سخنرانی ها، سمینارها و آموزش های عملی است. سپس دوره های تخصص دندانپزشکی در آلمان ارائه می شوند. معمولا شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان با توجه به تخصص های مختلف تعیین می شود. در این دوره ها آموزش های تخصصی بیشتر در زمینه جراحی دهان، ارتودنسی یا بهداشت عمومی می باشند که حدود 3 تا 6 سال به طول می انجامند و با آزمون های دولتی تکمیل می شوند. دانشجویان سپس می توانند پس از اتمام تحقیقات خود و حتی قبل از درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا (که به افراد حرفه ای حق کار در آلمان را می دهد)، در این کشور دندانپزشک شوند.

تحصیل دندانپزشکی در آلمان
Heidelberg,-Germany

2. شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

کشور آلمان دوره های تخصصی دندانپزشکی را در زمینه های مختلف مانند جراحی دهان و فک، پریودنتیت، ارتودنسی و…. ارائه می دهد. از جمله شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی و یا به عبارتی تحصیل تخصص دندانپزشکی در آلمان، ارائه نمرات عالی و مدارک مورد تأیید دوره های تحصیلی قبلی می باشد.

به صورت کلی از جمله مهمترین شرایط تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدارک تحصیلی معتبر و معادل با مدارک آلمان
 • ارائه نمرات بسیار بالای دوره های تحصیلی قبلی
 • شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه ها و کسب نمرات مورد نیاز
 • اثبات مهارت زبانی کافی

متقاضیانی که دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشوری بجز آلمان هستند و در جستجوی شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان می باشند، می توانند برای فرآیند انتقالی دندانپزشکی به آلمان اقدام نمایند. این در صورتی است دانشگاه فعلی ایشان در کشور آلمان مورد تأیید باشد و ایشان موفق به اخذ پذیرش از دانشگاهی در آلمان شده و معادل سازی انجام دهند.

در ادامه مقاله به بررسی هزینه های تحصیل دندانپزشکی در آلمان، تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی، مزایا و معایب، شرایط اخذ ویزای همراه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزا می پردازیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

3. بررسی هزینه های تحصیل دندانپزشکی در آلمان

همانگونه که می دانیم تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان می باشد. دانشجویان دانشگاه های دولتی فقط باید هزینه های زندگی و مسکن یا خوابگاه خود را تأمین نمایند. البته معمولا مبلغی جزئی حدود 200 تا 300 یورو در شروع هر ترم باید پرداخت شود. اما برای مثال دانشگاه های ایالت بادن وورتمبرگ برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، شهریه حدود 1.500 تا 2.000 یورو برای هر ترم در نظر می گیرند.
برای برخی از دانشجویان پرداخت این هزینه ها نیز دشوار است. لذا ایشان باید برای دریافت بورسیه دندانپزشکی آلمان تلاش کنند.

شایان ذکر است که بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ممتاز با نمرات عالی و معمولا در مقاطع تحصیلی بالاتر ارائه می شود.

اما هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان در دانشگاه های خصوصی به مراتب بیشتر است. می توان طبق بررسی های انجام شده هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان را در دانشگاه های خصوصی، مبلغی حدود 5.000 تا 20.000 یورو در هر ترم (با توجه به دانشگاه انتخابی) برآورد کرد. شهریه دندانپزشکی آلمان در دانشگاه های خصوصی به دانشگاه انتخابی متقاضیان بسیار بستگی دارد.

🔗 مطالعه مقاله هزینه تحصیل در آلمان به تومان، می تواند کمک چشمگیری به شما جهت محاسبه تمامی هزینه های تحصیل در آلمان نماید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان
Berlin,-Deutschland

4. تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

می دانیم که کشور آلمان لیست گسترده ای از دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی و ممتاز را، به دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهد. بسیاری از دانشگاه های کشور آلمان قدمتی به بلندای تاریخ دارند و در سراسر دنیا شناخته شده و معتبر می باشند. نظام آموزشی این کشور از گذشته های دور بسیار با کیفیت بوده و امروزه نیز کیفیت آموزش در آلمان بسیار بالاست. برخی از دانشگاه های دندانپزشکی آلمان در سطح جهانی بسیار ممتاز و برجسته می باشند. تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی نیز ممکن می باشد.

توجه کنید که اکثر دوره های تحصیلی در دانشگاه های دولتی آلمان، به زبان آلمانی ارائه می شوند. می توان گفت یافتن دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع و رشته ها، عمدتا در دانشگاه های خصوصی امکانپذیر است.

بنابراین انتخاب دقیق دانشگاه و کالج دندانپزشکی آلمان که دوره های تحصیلی را با کیفیت عالی ارائه دهند نیز بسیار حائز اهمیت است. متقاضیان می توانند از طریق وب سایت های دانشگاهی اطمینان حاصل نمایند که دوره های مورد نظر خود را به زبان انگلیسی و با کیفیت بالا خواهند یافت. در ادامه با برخی از دانشگاه های ممتاز که امکان تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی در آنها وجود دارد آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

شمارهدانشگاه ها
1.دانشگاه علمی کاربردی مانهایم Mannheim University of Applied Sciences
2.مؤسسه فناوری کارلسروهه Karlsruhe Institute of Technology
3.دانشگاه علمی کاربردی بین المللی برلین Berlin International University of Applied sciences
4.دانشگاه علمی کاربردی شهر در برمن City University of Applied Sciences
5.دانشگاه تحقیقاتی بین المللی جاکوبز برمن Jacobs University Bremen
6.دانشگاه فنی مونیخ Technische Universiteit München
7.دانشگاه گوتینگن University of Gӧttingen
8.انجمن ماکس پلانک Max Planck Society
9.دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin
10.دانشگاه فنی درسدن Technische Universität Dresden
11.دانشگاه علوم کاربردی مونیخ Munich University of Applied Sciences
12.دانشگاه بن University of Bonn
13.دانشگاه زارلاند Saarland University
14.دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت Frankfort School of Finance and Management
15.دانشگاه کایزرسلاتر Technische Universität Kaiserslautern
16.دانشگاه هامبورگ Universität Hamburg
17.دانشگاه اولم ULM University
18.دانشکده مدیریت و کسب و کار در لایپزیگ HHL Leipzig Graduate School of Management
19.دانشگاه بایرت University of Bayreuth
20.دانشکده مدیریت Otto-Beisheim آلمان WHU-Otto Beisheim School of Management
21.دانشگاه اشتوتگارت University of Stuttgart
22.دانشگاه فنی آخن RWTH Aachen University
23.دانشگاه علمی کاربردی برلین HTW Berlin (University of Applied Sciences)
24.دانشگاه فنی برلین Technische Universität Berlin
25.دانشگاه فنی دارمشتات Technische Universität Darmstadt
26.دانشگاه هوهنهایم University of Hohenheim
27.دانشگاه ارفورت University of Erfurt
28.دانشگاه فرایبورگ University of Freiburg
شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان
Schleissheim,-Munich,-Germany

5. تحصیل دندانپزشکی کلن آلمان

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کلن University of Cologne امروزه خواسته و تقاضای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. پس از بازسازی کلینیک دندانپزشکی در سال 2011، کلن به یکی از مدرن ترین مکان های مطالعات دندانپزشکی در آلمان تبدیل شده است. آزمایشگاه های وسیع و پیشرفته در این دانشگاه، شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل دندانپزشکی با کیفیت بسیار بالای آموزشی ایجاد کرده اند.

علاوه بر مطالب اصلی آموزشی در این رشته که مورد توجه هیئت های صدور مجوز دندانپزشکی هستند، برنامه های درسی دیگر نیز مرتبط با مهارت های اجتماعی و ارتباطی در این دوره ها ارائه می شوند. مطالبی همچون:

 • بهبود ارتباط کلامی و غیر کلامی پزشک و بیماران
 • مدیریت حرفه ای ارتباطات حساس
 • رفتار محترمانه و هوشمندانه با بیماران
 • انگیزه و برنامه درمانی بیماران با توجه به گروه سنی ایشان
 • ایجاد اصول اخلاقی در آموزش دندانپزشکی

دوره های دندانپزشکی در این دانشگاه بسیار با کیفیت ارائه می شوند. دانشجویان می توانند در ترم اول حرفه و شاخه های مورد علاقه خود را بررسی و انتخاب نمایند.

6. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در آلمان

طول مدت تحصیل دندانپزشکی در آلمان موضوعی است که توسط دانشجویان بسیار بررسی می شود. همانگونه که پیش تر اشاره شد در کشور آلمان دوره های دندانپزشکی با عنوان کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دندانپزشکی شناخته نمی شوند. چرا که معمولا طول دوره تحصیل دندانپزشکی در آلمان در بسیاری از دانشگاه ها 6 ساله است و در نهایت با آزمونی تحت عنوان State Examination به پایان می رسند.

دوره های دندانپزشکی در این کشور معمولا 11 ترم می باشند. این دوره ها شامل 5 ترم از مراحل پیش بالینی، با تمرکز بر علوم طبیعی، پزشکی و دندانپزشکی هستند. 5 ترم باقی مانده شامل تحقیقات بالینی اعم از سخنرانی ها، سمینارها و آموزش های عملی است. سپس دوره های تخصص دندانپزشکی در آلمان ارائه می شوند. همانطور که در ابتدای مقاله بررسی شد، دوره های تخصصی در این کشور نیز حدود 3 تا 6 سال به طول می انجامند و با آزمون های دولتی تکمیل می شوند.

Rothenburg ob der Tauber, Germany
Rothenburg ob der Tauber, Germany

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. بررسی مدارک مورد نیاز و شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در آلمان

اعزام دانشجو دندانپزشکی به آلمان و ورود به دانشگاه های دندانپزشکی این کشور، تا حد زیادی به مدارک تحصیلی متقاضیان، سطح زبانی ایشان و همچنین نمرات این افراد بستگی دارد.

به طور کلی مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دندانپزشکی آلمان و دریافت ویزای تحصیلی برای این کشور عبارتند از:

 1. مدارک هویتی متقاضی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت معتبر ایشان
 3. کلیه مدارک تحصیلی موجود و معتبر با نمرات بالا
 4. ارائه ریز نمرات تحصیلی برای تمامی مقاطع گذرانده شده
 5. مدرک زبان آلمانی حداقل B2 (برای برخی از دانشگاه ها مدرک B1 نیز کفایت می کند)
 6. مدرک زبان انگلیسی آیلتس برای تحصیل به زبان انگلیسی
 7. نامه تمکن مالی معمولا حدود 10332 یورو
 8. رزومه یا CV قوی
 9. انگیزه نامه یا SOP قوی
 10. نامه پذیرش از دانشگاه
 11. بیمه نامه
 12. گواهی سلامت
 13. چند قطعه عکس پاسپورتی جدید
 14. گواهی عدم سوء پیشینه
 15. نامه پذیرش جهت ارائه به سفارت
 16. مقالات و افتخارات در صورت وجود

برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در آلمان محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. اما به دلیل اینکه به گپ تحصیلی برای تحصیل در این رشته توجه می شود، می توان گفت فرآیند اخذ ویزا برای افراد بالای 26 سال در این رشته اندکی ریسک پذیر خواهد بود.

8. مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان

تحصیل در هر کشوری در مقاطع مختلف، رشته ها و دانشگاه های مختلف دارای مزایا و معایب شناخته شده ای می باشد. کشور آلمان همواره پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا بوده است و می توان گفت مزایای تحصیل در این کشور بر همگان پوشیده نیست. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان می پردازیم.

🔷 مزایای تحصیل دندانپزشکی آلمان

از جمله مهمترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در این کشور عبارتند از:

 1. امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان
 2. تحصیل در دانشگاه های ممتاز و برجسته در سطح جهانی
 3. بهره مندی از حضور اساتید برتر و ارتقاء سطح علمی دانشجویان
 4. اخذ مدارک دندانپزشکی معتبر و شناخته شده در دنیا از دانشگاه های این کشور
 5. برخورداری از امکانات آموزشی و تفریحی عالی
 6. تضمین آینده شغلی با درآمدهای بسیار بالا در دنیا
 7. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های آلمان
 8. امکان کاریابی در کشور آلمان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی
 9. دریافت اقامت کشور آلمان
 10. تحصیل و زندگی در کشوری مدرن و توسعه یافته با اقتصادی قوی
 11. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی و…..

🔷 معایب تحصیل دندانپزشکی آلمان

از جمله مهمترین معایب تحصیل در کشور آلمان می توان به مسئله زبان اشاره کرد. چرا که اکثر دوره ها در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان آلمانی ارائه می شوند. بنابراین آشنایی با زبان آلمانی و ارائه مدارک زبان برای دانشجویان بین المللی الزامیست. البته دانشجویانی که مدرک مورد نیاز را ندارند، می توانند پیش از ورود به دانشگاه در دوره های زبان آلمانی این کشور شرکت نمایند. علاوه بر این در آلمان جهت ورود به بسیاری از دانشگاه ها، شرکت در آزمون های ورودی و اخذ نمرات کافی نیز مورد نیاز است.

تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی
Frankfurt-am-Main-Skyline

9. اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

اوسبیلدونگ یک دوره آموزشی یا کارآموزی است که در آن دانش و مهارت های افراد توسعه می یابد. تکمیل این دوره ایشان را برای کار در حرفه خود متخصص و واجد شرایط می کند. معمولا برای شرکت در دوره های اوسبیلدونگ دانش قبلی و مرتبط با رشته انتخابی لازم است. شرایط اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان ممکن است با توجه به مراکز آموزشی مختلف متفاوت باشد. اما ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل B2 و در برخی موارد B1 الزامیست. طول دوره های اوسبیلدونگ نیز معمولا 3 تا 5 سال می باشد.

علاوه بر این ارائه مدارک تحصیلی از جمله مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضیان با نمرات بالا نیز مورد نیاز است. در دوره های اوسبیلدونگ مهارت های فنی و حرکتی متقاضیان مورد ارزیابی قرار می گیرد. در دوره های اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان، دوره های آموزشی متقاضیان معمولا همراه با حقوق می باشد. دانشجویان همچنین امکان استفاده از تعطیلات به مدت 29 روز را دارند. انواع شاخه های دندانپزشکی نیز در این دوره ها ارائه می شوند.

🔗 جهت آشنایی با فرآیند درخواست و مهاجرت به آلمان از طریق اوسبیلدونگ که امروزه بسیار مناسب شرایط ایرانیان عزیز می باشد، بهتر است به مقاله اوسبیلدونگ آلمان مراجعه نمایید.

10. شرایط بیمه دانشجویی در آلمان

بیمه درمانی در آلمان برای دانشجویان بین المللی الزامی است. دانشجویان باید پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه خود، جهت دریافت بیمه درمانی اقدام نمایند. در آلمان دو نوع بیمه درمانی خصوصی و دولتی وجود دارد.

با وجود این که داشتن بیمه سلامت اجباری است، متقاضیان اختیار دارند که تصمیم بگیرند کدام نوع بیمه و ارائه دهنده را انتخاب نمایند. بسیاری از دانشجویان بین المللی که در کشور آلمان مشغول به تحصیل و زندگی هستند، بیمه دکتر والتر DR WALTER را ترجیح می دهند. ایشان با داشتن بیمه سلامت امکان استفاده از تمامی خدمات درمانی و بهداشتی در مراکز مختلف را خواهند داشت.

Reichstag-Bundestag
Reichstag-Bundestag

11. هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

پس از بررسی هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان، اکنون نوبت آن رسیده است که به هزینه های مورد نیاز برای یک زندگی مناسب دانشجویی در کشور آلمان بپردازیم. همانطور که بررسی شد، هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان چنانچه دانشجویان موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی شوند، بسیار مناسب خواهد بود. دانشجویان تنها موظف به پرداخت مبلغی جزئی در ابتدای هر ترم خواهند بود. اما در ارتباط با هزینه های زندگی در آلمان، بهتر است بگوییم به عوامل مختلفی بستگی دارد.
به صورت کلی هزینه های زندگی در هر کشوری ممکن است با توجه به سبک زندگی فردی، محل زندگی و اقامتگاه انتخابی، شیوه حمل و نقل، نوع تفریحات و بسیاری از موارد دیگر متغیر باشد.

به طور میانگین و طبق بررسی ها هزینه یک زندگی مناسب دانشجویی در آلمان، حدود 500 تا 900 یورو در ماه برآورد می شود. این مبلغ شامل هزینه های خوابگاه دانشجویی نیز می باشد.

12. شرایط اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در آلمان

آیا شرایط مهاجرت به آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

یکی از مسائل مهمی که در کنار مسئله زبان همواره دغدغه متقاضیان مهاجرت تحصیلی بوده است، مسئله دریافت ویزای همراه برای خانواده می باشد. دانشجویان دندانپزشکی آلمان می توانند جهت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود طی شرایطی اقدام نمایند. به صورت کلی به عنوان مهمترین مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت و اخذ ویزای همراه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی همسر و فرزندان زیر 18 سال اعم از شناسنامه و کارت ملی.
 2. پاسپورت معتبر همسر و فرزندان.
 3. ارائه سند و قباله ازدواج.
 4. گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی تأمین هزینه ها و مخارج خانواده می باشد.
 5. گواهی تأیید محل اقامت مناسب برای خانواده.
 6. نامه سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه.
 7. ارائه مدرک زبان آلمانی همسر (حداقل مدرک زبان آلمانی A2 در بسیاری از موارد).
تحصیل دندانپزشکی در آلمان
Berliner-Dom-in-spring-2020

سؤالات متداول تحصیل دندانپزشکی در آلمان

✅ هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان چقدر است؟

تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان می باشد. البته معمولا مبلغی جزئی حدود 200 تا 300 یورو در شروع هر ترم باید پرداخت شود. اما برای مثال دانشگاه های ایالت بادن وورتمبرگ از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، شهریه حدود 1500 تا 2000 یورو برای هر ترم در نظر می گیرند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان در دانشگاه های خصوصی بسیار متفاوت و با توجه به دانشگاه انتخابی از حدود 5000 تا 20000 یورو در هر ترم برآورد می شود.

✅ آیا تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی هم ممکن است؟

بله. با توجه به این که زبان تدریس در اکثر دانشگاه های دولتی زبان آلمانی می باشد، معمولا تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی ممکن می باشد.

✅ شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان چیست؟

از جمله شرایط ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان، ارائه نمرات عالی و مدارک مورد تأیید دوره های تحصیلی قبلی می باشد. به صورت کلی در بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان می توان به ارائه مدارک تحصیلی معتبر و معادل با مدارک آلمان، ارائه نمرات بسیار بالای دوره های تحصیلی قبلی، شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه ها و کسب نمرات مورد نیاز و اثبات مهارت زبانی کافی اشاره کرد.

✅ آیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آلمان، محدودیت سنی وجود دارد؟

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. اما به دلیل اینکه به گپ تحصیلی برای تحصیل در این رشته توجه می شود، می توان گفت فرآیند اخذ ویزا برای افراد بالای 26 سال در این رشته اندکی ریسک پذیر خواهد بود.

✅ آیا برای اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان به ارائه مدرک زبان نیاز است؟

بله. ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل B2 و در برخی موارد B1 الزامیست.

جمع بندی

Conclusion

رشته دندانپزشکی همواره جزء پر رقابت ترین رشته ها بوده است. فارغ التحصیلان دندانپزشکی آینده های شغلی عالی با درآمدهای بالا خواهند داشت. با تحصیل دندانپزشکی در آلمان متقاضیان آینده شغلی خود را در اقصی نقاط دنیا تضمین خواهند کرد. مدارک تحصیلی کشور آلمان در دنیا شناخته شده و معتبر هستند. علاوه بر این با پذیرش از دانشگاه های دولتی دندانپزشکی در آلمان، شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در رشته مورد علاقه خود به صورت رایگان تحصیل کرده و از امکانات آموزشی و تفریحی عالی این کشور بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا