تحصیل دندانپزشکی در مجارستان (+ شرایط پذیرش 2022)

hungary Flag

فارغ التحصیلی از دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان، مدارکی معتبر در سراسر جهان به شما می دهد که سطح آموزشتان را تضمین می کند. با توجه به افزایش روز افزون متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، سعی کرده ایم در این مقاله شرح کاملی از شرایط و هزینه تحصیل این رشته در مجارستان را بیاوریم. هزینه مناسب و امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی نیز از دلایل این افزایش چشمگیر به شمار می روند. با ما باشید تا پاسخ سوالات خود در خصوص تحصیل دندانپزشکی در مجارستان را بیابید. سوالاتی از قبیلِ:

 • تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چه مزایایی دارد؟
 • شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به چه صورت است؟
 • تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به چه زبان هایی ممکن است؟
 • بهترین دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان کدامند؟
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان طرفداران بسیاری دارد. دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا به دنبال فراهم کردن شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان هستند تا بتوانند در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی این کشور مشغول به تحصیل شوند. مناسب بودن هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، امکان بهره مندی از بورسیه های تحصیلی و همچنین ارائه دروس این رشته به زبان انگلیسی از جمله عوامل موثر بر افزایش جمعیت دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به شمار می روند. دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان یکی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی این کشور است و دانشجویان زیادی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره مجارستان

مجارستان، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی، 10 میلیون جمعیت دارد. پایتخت این کشور، بوداپست و زبان اصلی مردم آن، مجارستانی است. این کشور در اروپای مرکزی و در همسایگی اسلواکی، صربستان، کرواسی، رومانی و اتریش قرار دارد. دانشگاه های مجارستان جایگاهی در میان بهترین دانشگاه های جهان یافته و شهرهای مختلفی از پایتخت مجارستان گرفته تا قدیمی ترین شهر آن یعنی پچ، این دانشگاه ها را در خود جای داده اند. از جمله دیدنی ترین مناطق مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قلعه بودا.
 2. ساختمان پارلمان مجارستان.
 3. حمام حرارتی شچزنی.
 4. پل زنجیره ای شچزنی.

با ما باشید تا با مزایا و شرایط دندانپزشکی مجارستان آشنا شوید.

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان
A-steel-arch-bridge-over-calm-water

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مزایای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

از جمله مزایای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی.
 2. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی جهت کاهش هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان.
 3. اعتبار مدارک دندانپزشکی اخذ شده از دانشگاه دندانپزشکی مجارستان در جهان.
 4. مورد تایید بودن دانشگاه دندانپزشکی مجارستان در سازمان بهداشت جهانی.

3. شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

برای صحبت از شرایط دندانپزشکی مجارستان، ابتدا باید بگوییم طول دوره تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چند سال است. تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به طور کلی 5 سال زمان می برد و یک برنامه تحصیلی به مدت 10 ترم است. همچنین ادامه تحصیل و تحصیل تخصص دندانپزشکی در مجارستان نیز امکان پذیر است. به عبارت دیگر، می توان گفت شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

از جمله شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان می توان به اتمام دوره تحصیلی متوسطه اشاره کرد. به عبارت دیگر دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان باید حداقل 18 ساله باشند. این در حالی است که حداکثر سن برای تحصیل دندانپزشکی در این کشور تعریف نشده است.

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی مجارستان را دارند باید پس از ارسال درخواست خود، در آزمون ورودی این رشته در دانشگاه مورد نظر شرکت و نمره قبولی کسب کنند. این آزمون در اغلب دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان در ابتدا به صورت آزمون کتبی 4 گزینه و سپس در صورت قبولی، به صورت مصاحبه شفاهی برگزار می شود.

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و بسته به دانشگاه انتخابی، مدارک لازم جهت تحصیل این رشته به هر یک از زبان های گفته شده تعیین می شوند.

خوب است بدانید امکان تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان نیز وجود دارد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات در خصوص بهترین دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان مانند دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

Gate-at-Buda-Castle-in-Budapest,-Hungary

4. بهترین دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان

دانشگاه های متعددی در مجارستان رشته دندانپزشکی را برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می دهند و مدارک آن ها در تمام جهان و همچنین برای سازمان بهداشت جهانی معتبر است. این به این معناست که شما می توانید با این مدرک در هر جای دنیا مشغول به کار دندانپزشکی شوید. از مهم ترین دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان، می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه سملوایز (SEMMELWEIS UNIVERSITY)
 2. دانشگاه دبرسن (University of Debrecen)
 3. دانشگاه پچ (UNIVERSITY OF PÉCS)
 4. دانشگاه سگد (University of Szeged)

دانشگاه دندانپزشکی مجارستان: دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز که امروزه میزبان دانشجویان بین المللی از سراسر جهان خصوصا آلمان، نروژ و ایران است، در سال 1769 تاسیس شد. این دانشگاه برنامه های تحصیلی متنوع، تجهیزات پژوهشی، امکانات رفاهی و … را برای دانشجویان ملی و بین المللی خود فراهم کرده است. امکان تحصیل در این دانشگاه در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد و یکی از برنامه های پرطرفدار ارائه شده در این دانشگاه، برنامه دندانپزشکی است.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه دندانپزشکی سملوایز مجارستان 5 سال زمان می برد و از جمله شرایط آن می توان به قبولی در آزمون ورودی اشاره کرد. آزمون ورودی که برای دانشگاه سملوایز اهمیت ویژه ای دارد، از سوالات چهارگزینه ای در زمینه های زیست شناسی پزشکی، شیمی پزشکی، زبان عمومی و زبان تخصصی پزشکی تشکیل شده است. با توجه به رتبه جهانی بالا، فارغ التحصیلان دانشگاه دندانپزشکی سملوایز می توانند به عنوان دندانپزشک در کشورهای مختلف مشغول به کار شوند.

خوب است بدانید به دلیل شیوع ویروس کرونا، دانشجویان بین المللی می توانند به صورت آنلاین در آزمون ورودی شرکت کنند. مصاحبه شفاهی نیز در پلتفرم زوم انجام می شود.

دانشگاه دندانپزشکی مجارستان: دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن، یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان، در سال 1538 تاسیس شد. این دانشگاه که میزبان بیش از 5600 دانشجوی بین المللی از 110 کشور جهان است، تمامی امکانات لازم برای تحصیل دانشجویان را فراهم می کند و برنامه های مختلفی را در تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه می دهد.

دانشگاه دندانپزشکی دبرسن نیز از سراسر جهان دانشجو می پذیرد و پس از یک دوره 5 ساله (10 ترمه) مدرک دندانپزشکی را به آن ها می دهد. برنامه این 5 سال، در یک نگاه کلی به شرح زیر است:

 1. سال اول و بخشی از سال دوم دندانپزشکی: در این دوره، آشنایی کلی با رشته دندانپزشکی صورت می گیرد و مباحثی در خصوص آناتومی دندان و پیشگیری از حفره ها تدریس می شود. از دیگر موضوعات آموزشی این دوره می توان به مباحث نظری در حوزه های شیمی پزشکی، بیوفیزیک، آناتومی، زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی سلولی، ژنتیک، فیزیولوژی، بیوشیمی و نوروبیولوژی اشاره کرد.
 2. سال دوم دندانپزشکی: از سال دوم، آموزش برخی دروس تخصصی دندانپزشکی آغاز می شود. به عنوان مثال در این سال دانشجویان با مواد دندانپزشکی و همچنین پروتز ثابت آشنا می شوند.
 3. سال سوم دندانپزشکی: با توجه به تمرکز سال سوم تحصیل بر آموزش اصول درمان بیمار، دروسی مانند آسیب شناسی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی بالینی و تکنیک های جراحی تدریس می شوند.
 4. سال چهارم و پنجم دندانپزشکی: در این دو سال دانشجویان به تکمیل تحصیل بالینی و عملی خود می پردازند. در این دوره دانشجویان باید بتوانند بیماران خود را درمان کنند.

از جمله شرایط دندانپزشکی مجارستان – دانشگاه دندانپزشکی دبرسن می توان به قبولی در آزمون ورودی اشاره کرد.

دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان و سپس دانشگاه سگد در بخش بعدی مقاله معرفی خواهند شد. همراه ما بمانید.

شرایط دندانپزشکی مجارستان
Budapest,-Hungary-(8)

دانشگاه دندانپزشکی مجارستان: دانشگاه پچ

دانشگاه پچ، قدیمی ترین دانشگاه مجارستان، میزبان 20000 دانشجوست که از این میان، بیش از 4500 دانشجو از بیش از 100 کشور جهان به این دانشگاه آمده اند. تنوع برنامه های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه پچ بالاست و این دانشگاه همواره در راستای امنیت محیط، کیفیت بالای آموزش و هزینه مناسب تحصیل حرکت می کند.

دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان نیز آموزش های لازم را در 5 سال و در بالاترین کیفیت به دانشجویان خود می دهد. تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان به دو دوره ی پیش بالینی (Preclinical) و بالینی (Clinical) تقسیم می شود. آموزش پایه و اساس علوم پزشکی و دندانپزشکی در مرحله مقدماتی تحصیل (سال اول و دوم) صورت می گیرد و سپس دانشجویان وارد دروس تخصصی دندانپزشکی و در نهایت آموزش عملی و درمان، ارزیابی و مدیریت بیمار می شوند.

خوب است بدانید:
1. دانشجویان دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان، می توانند در برنامه های اختیاری، کنفرانس های بالینی و پزشکی و تمرین هایی در بیمارستان ها شرکت کنند.
2. یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان، قبولی در آزمون ورودی کتبی و شفاهی این دانشگاه است.

دانشگاه دندانپزشکی مجارستان: دانشگاه سگد

دانشگاه سگد یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان است که موفق شده دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جذب کند به گونه ای که از هر 10 دانشجوی این دانشگاه، یک دانشجو ملیت غیرمجارستانی دارد. تحصیل در دانشگاه سگد، در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است.

دانشگاه دندانپزشکی سگد مجارستان (University of Szeged)، یکی از بهترین دانشکده های این دانشگاه به شمار می رود و به طور کلی از 6 دپارتمان تشکیل شده است:

 1. دپارتمان ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان.
 2. دپارتمان جراحی در دندانپزشکی و زیبایی.
 3. دپارتمان پریودنتولوژی.
 4. دپارتمان جراحی دهان و دندان.
 5. دپارتمان پروتز های دندانی.
 6. زیست شناسی دهان و تحقیقات تجربی دندانپزشکی.

سه سال اول آموزش دندانپزشکی در دانشگاه سگد بر علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی متمرکز است. این در حالی است که از سال دوم برخی مطالعات تخصصی مانند مطالعه بیماری های دندان و درمان آن ها صورت می گیرد. سپس در دو سال پایانی، آموزش بالینی شروع می شود و اصول متنوع دندانپزشکی در برنامه تدریس قرار می گیرند. آخرین سال آموزش در دانشگاه دندانپزشکی سگد مجارستان، با کنفرانس های بالینی و آموزش های عملی در بیمارستان همراه است.

جزئیات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان را در ادامه مقاله بخوانید.

هزینه دندانپزشکی در مجارستان
Hungarian-parliament

5. رتبه بندی بهترین دانشگاه های مجارستان

جدول زیر، رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه پچ401 تا 500
دانشگاه سگد601 تا 700
دانشگاه دبرسن901 تا 1000
دانشگاه سملوایز901 تا 1000

6. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کشور مجارستان

دانشگاه های مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Budapest University of Technology and Economics
 2. Corvinus University of Budapest
 3. Eotvos Lorand University
 4. Szent Istvan University
 5. University of Debrecen
 6. University of Pecs
 7. University of Physical Education, Budapest  (صرفا در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی)
 8. University of Szeged
 9. University of Veterinary Medicine Budapest
 10. University of Miskolc

7. دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور مجارستان

دانشگاه های پزشکی مجارستان که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. دانشگاه سملوایز
 2. دانشگاه دبرسن
 3. دانشگاه پچ
 4. دانشگاه سگد

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان و همچنین ویزای تحصیلی این کشور، از دغدغه های متقاضیان تحصیل این رشته در مجارستان است. همراه ما باشید تا به شرح این موارد بپردازیم.

دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان
Budapest,-Hungary-(10)

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

8. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه دندانپزشکی مجارستان

اخذ پذیرش دندانپزشکی مجارستان، از ابتدایی ترین شرایط تحصیل دندانپزشکی در این کشور است. دانشجویانی که متقاضی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان هستند، باید ابتدا از میان دانشگاه های ارائه دهنده این رشته، با توجه به شرایط خود و همچنین شرایط دانشگاه، یکی را انتخاب کنند.

در مرحله بعدی دانشجویان به سراغ مطالعه وبسایت دانشگاه انتخابی جهت آشنایی با مراحل اخذ پذیرش و همچنین مدارک لازم برای این امر، می روند. پس از گردآوری مدارک، متقاضیان باید آن ها را به صورت آنلاین برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنند.

از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رزومه.
 2. انگیزه نامه.
 3. کپی پاسپورت و مدارک شناسایی.
 4. آخرین مدرک تحصیلی.
 5. دو توصیه نامه.

9. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

یکی از شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان برای دانشجویان بین المللی بدون ملیت کشور های اتحادیه اروپا، دریافت ویزای تحصیلی است. ویزای تحصیلی مجارستان به دانشجویان بین المللی اجازه زندگی و تحصیل بیش از 90 روز را می دهد.

برای دریافت این ویزا، متقاضیان باید به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود مراجعه کرده و پس از آگاهی از مدارک مورد نیاز، درخواست خود برای دریافت ویزا را با ارائه این مدارک ثبت کنند. در صورت تایید مدارک، به این افراد نوبت مصاحبه داده می شود و در صورت قبولی دانشجویان، ویزای تحصیلی برای آن ها صادر می گردد.

توجه داشته باشید که بررسی درخواست ویزای تحصیلی مجارستان توسط سفارت معمولا یک ماه (یا بیشتر) طول می کشد بنابراین در زمان بندی خود دقت کنید.

از جمله مدارک مشترک میان سفارتخانه ها جهت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فیش پرداخت شهریه.
 2. نامه پذیرش تحصیلی.
 3. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 4. عکس.
 5. مدارک بیمه درمانی.
 6. نشانی محل اقامت در مجارستان.
 7. گواهی تمکن مالی.

فراموش نکنید که حداکثر 15 روز پس از ورود به مجارستان مهلت دارید تا برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

هزینه دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟ آیا بورسیه های تحصیلی در دسترس دانشجویان دندانپزشکی مجارستان قرار دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

Residence-Parliament,-Budapest,-Hungary
Residence-Parliament,-Budapest,-Hungary

10. هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

هزینه دندانپزشکی در مجارستان به نسبت هزینه تحصیل سایر رشته ها بیشتر است و بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی تغییر می کند. به طور کلی هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان را مبلغی بین 15200 تا 18200 دلار در سال می دانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شهریه دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه های مختلف، به جدول زیر توجه کنید:

دانشگاه هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان (سالانه)
دانشگاه سملوایز18.200 دلار
دانشگاه دبرسن17.500 دلار
دانشگاه پچ17.350 دلار
دانشگاه سگد15.200 دلار

 توجه داشته باشید که مبالغ ذکر شده به عنوان هزینه دندانپزشکی در مجارستان می تواند در سال های مختلف تحصیل، تغییر کند. به عنوان مثال هزینه تحصیل سال اول دندانپزشکی در دانشگاه سگد 10.420 دلار در سال و هزینه سال های دوم تا پنجم 15.200 دلار برای دو ترم است.

جدول زیر نیز هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان در مقاطع مختلف را نشان می دهد:

رشته دانشگاه مقطع تحصیلی هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان (سالانه)
دندانپزشکی به انگلیسیدانشگاه پچکارشناسی17.344 دلار
دندانپزشکیدانشگاه دبرسنکارشناسی ارشد17.495 دلار
علم دندانپزشکیدانشگاه دبرسندکترا16.895 دلار

11. بورسیه دندانپزشکی در مجارستان

بورسیه دندانپزشکی مجارستان در دسترس دانشجویان بین المللی از سراسر جهان قرار دارد. این بورسیه ها کمک به سزایی در پرداخت هزینه دندانپزشکی در مجارستان می کنند. از مهم ترین بورسیه های در دسترس برای دانشجویان رشته دندانپزشکی در مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برنامه بورسیه Stipendium مجارستان.
 2. بورسیه Diaspora مجارستان.
 3. بورسیه دولتی  Bilateral مجارستان.

هزینه هایی که می توانند توسط این بورسیه ها پوشش داده شوند، عبارتند از:

 1. هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان (شهریه دانشگاه).
 2. کمک هزینه زندگی در مجارستان (ماهانه).
 3. هزینه اسکان دانشجویی.
 4. هزینه بیمه درمانی.

در کنار هزینه دندانپزشکی در مجارستان، دانشجویان باید به هزینه زندگی در این کشور نیز توجه کنند. همراه ما بمانید.

دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان
Budapest,-Hungary-(9)

12. هزینه زندگی در مجارستان

فراموش نکنید که علاوه بر هزینه دندانپزشکی در مجارستان، زندگی در این کشور هزینه هایی در پی دارد. هزینه زندگی در مجارستان ارتباط مستقیم با منطقه محل زندگی و همچنین عادت های زیستی دانشجو دارد اما مبلغ آن را به طور کلی رقمی نزدیک به 568 دلار در ماه تخمین می زنند.

توجه داشته باشید که مبلغ ذکر شده:
1. شامل هزینه اجاره خانه نمی شود.
2. برای زندگی یک دانشجوی تنهاست.

برای جزئیات بیشتر در خصوص هزینه زندگی در مجارستان، به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینه مبلغ هزینه (به دلار)
رستوران معمولی6
حمل و نقل ماهانه31
اینترنت15 در ماه
قبوض164 در ماه
تفریح6 تا 35
پوشاک30 تا 85
اجاره خانه ی یک خوابه390 در ماه

13. کار دانشجویی در مجارستان

متقاضیان کار همزمان با تحصیل دندانپزشکی در مجارستان باید بدانند که می توانند به مدت 24 ساعت در هفته در ایام تحصیل و 66 روز در ایام تعطیل کار کنند. فراموش نکنید که اگر دانشجوی بین المللی هستید که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارد، برای کار دانشجویی به مجوز نیاز خواهید داشت. از مهم ترین مزایای کار همزمان با تحصیل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کمک به پرداخت هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان.
 2. قوی کردن رزومه تحصیلی و کاری.

توجه داشته باشید که دانشجویان برای کاریابی در مجارستان می توانند به دفاتر مشاغل دانشگاه خود مراجعه و از اطلاعات دسته بندی شده در آن جا، استفاده کنند.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ شغل دندانپزشکی در مجارستان و معایب تحصیل این رشته می رویم. همراه ما بمانید.

دانشگاه دندان پزشکی پچ مجارستان
Lovely-Budapest

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

14. دندانپزشکی در مجارستان پس از فارغ التحصیلی

دانشجویان با توجه به مدرک دریافتی و تخصص خود می توانند در کلینیک های دولتی یا خصوصی در مجارستان کار پیدا کنند. فارغ التحصیلانی که موفق به دریافت مجوز کار دندانپزشکی در مجارستان می شوند، برای حفظ اعتبار مجوز خود هر ساله باید در رشته تخصصی شان امتیاز کافی را کسب کنند. شرکت در دوره های آموزشی، سمینار ها و سخنرانی ها می تواند منجر به تداوم این اعتبار شود چرا که ثابت می کنند دندانپزشک با به روز ترین فناوری ها و تکنیک های دندانپزشکی آشناست.

در کنار هزینه دندانپزشکی در مجارستان، شغل دندانپزشکی درآمد نسبتا مناسبی در این کشور دارد. به طور میانگین درآمد حاصل از دندانپزشکی را مبلغی نزدیک به 3706.5 دلار در ماه می دانند.

15. معایب تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

از معایب تحصیل دندانپزشکی در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کم بودن تعداد دانشگاه های دندانپزشکی در مجارستان.
 2. پایین بودن احتمال کاریابی پس از فارغ التحصیلی در مجارستان.
 3. عدم آشنایی مردم مجارستان با زبان انگلیسی و سختی برقراری ارتباط با آن ها.

سوالات متدوال تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

✅ تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چند سال زمان می برد؟

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 5 سال به طول می انجامد.

✅ حداقل سن برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان حداقل باید 18 ساله باشید.

✅ بهترین دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان کدامند؟

دانشگاه های سملوایز، دبرسن، پچ و سگد از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی مجارستانند.

✅ هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان را مبلغی بین 15200 تا 18200 تخمین می زنند.

✅ آیا بورسیه برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان در دسترس دانشجویان قرار دارد؟

بله! دانشجویان می توانند برای دریافت بورسیه های دندانپزشکی مجارستان اقدام کنند.

جمع بندی

Conclusion

دندانپزشکی رشته ی محبوب بسیاری از افرادی است که در رشته علوم تجربی تحصیل کرده اند. این رشته، با موقعیت های شغلی خوب آینده، دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. اگر شما هم به دنبال تحصیل رشته دندانپزشکی هستید، خوب است بدانید امروزه مجارستان یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرتی برای دانشجویان مشتاق رشته دندانپزشکی است. بهترین دانشگاه های این کشور با ارائه برترین شرایط آموزشی و پژوهشی، دریافت شهریه ی مناسب و همچنین در دسترس قرار دادن بورسیه های تحصیلی، پذیرای جمعیت زیادی از دانشجویان بین المللی شده اند. فراموش نکنید مدارک دریافتی از بهترین دانشگاه های مجارستان، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و همچنین وزارت علوم و بهداشت ایران نیز هستند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا