تحصیل رایگان در فرانسه (شرایط 2021)

france Flag

تحصیل در برخی دانشگاه های معتبر فرانسه، مستلزم پرداخت هزینه بالایی است. به همین دلیل دانشجویان بین المللی به دنبال راه هایی برای تحصیل رایگان و استفاده از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی اند. اگر شما نیز قصد تحصیل رایگان در فرانسه را دارید این مقاله با سرفصل های زیر راهنمای جامعی برایتان خواهد بود.

 • تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر فرانسه چه شرایطی دارد؟
 • ارزانترین دانشگاه های فرانسه کدامند؟
 • آیا امکان تحصیل رایگان در رشته پزشکی و دندانپزشکی فرانسه امکان پذیر است؟
 • هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه به چه صورت است؟
 • انواع بورسیه های تحصیلی فرانسه برای دانشجویان بین المللی کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

تقریباً 300 هزار دانشجو از سراسر جهان، کشور فرانسه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند. با توجه به ارائه خدمات آموزشی بالا، تحصیل در دانشگاه های برتر فرانسه می تواند سالانه بیش از 10.000 یورو هزینه به همراه داشته باشد، که پرداخت آن برای اکثر دانشجویان بین المللی دشوار است. اما خوشبختانه، از آنجا که دولت فرانسه به آموزش عالی یارانه می دهد، هزینه تحصیل در این کشور، برای دانشجویان بین المللی نسبتاً پایین است. برای تحصیل رایگان در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در فرانسه، روش های: انتخاب دانشگاه ارزان قیمت، داشتن سوابق تحصیلی درخشان و درخواست بورسیه تحصیلی در دسترس دانشجویان است.
در نظر داشته باشید، شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی نیز در کشور فرانسه فراهم شده است و هزینه تحصیل در رشته های پزشکی این کشور، نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

The-Louvre-Museum-pyramids
The-Louvre-Museum-pyramids

1. نحوه تحصیل رایگان در فرانسه

 • رتبه های برتر تحصیلی: در بیشتر موارد، اولویت پذیرش دانشگاه های برتر فرانسه، انتخاب رتبه های برتر از بین هزاران متقاضی دیگر است. شما می بایست برای متمایز شدن در بین سایر متقاضیان تحصیل رایگان در فرانسه، یک رزومه تحصیلی قوی و به روز داشته باشید. معدل و نمرات آزمون شما برای پذیرش مهم ترین موارد هستند. علاوه بر این یک توصیه نامه از طرف دانشگاه، تا حد زیادی در تحصیل رایگان شما موثر است. 
 • دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه: بهترین راه برای تحصیل رایگان کارشناسی در فرانسه، داشتن بورسیه تحصیلی مناسب است. بورسیه های متعددی از طرف دانشگاه ها و دولت فرانسه برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. داشتن اطلاعات کافی از بورسیه های تحصیلی موجود و شرایط دریافت آن ها، هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. 
 • تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت فرانسه: انتخاب یک دانشگاه مقرون به صرفه، هزینه تحصیل شما را بسیار کاهش می دهد. هزینه تحصیل در یک دانشگاه با شهریه پایین، با اضافه شدن بورس تحصیلی مناسب می تواند کاملا رایگان شود.
Strasbourg,-France
Strasbourg,-France

2. تحصیل رایگان در مدارس فرانسه

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

ارائه تجهیزات و امکانات تحصیلی برتر به دانش آموزان هر کشور، مستلزم پرداخت هزینه است. اما در بعضی از کشور ها مانند فرانسه، شرایط تحصیل رایگان در کالج ها و مدارس فراهم شده است تا دانش آموزان با استعداد که متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند و توانایی پرداخت شهریه را ندارند نیز بتوانند از این امکانات برخوردار شوند. اگر دانش آموز، شهروند کشور های اتحادیه اروپا باشد، از پرداخت شهریه معاف خواهد شد. دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا نیز در صورتی که توانایی تحصیل به زبان فرانسوی را داشته باشند، می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی این کشور تحصیل کنند.

توجه داشته باشید که تحصیل در مدارس فرانسه به صورت کاملا رایگان نیست و همواره می بایست هزینه های جانبی و هزینه زندگی در فرانسه را در نظر داشت.

امکان تحصیلات متوسطه در مدارس خصوصی و دولتی فرانسه برای دانش آموزان بین المللی فراهم شده است. همان طور که انتظار می رود، هزینه تحصیل در مدارس دولتی فرانسه پایین تر است زیرا مخارج این مدارس بوسیله دولت فرانسه تامین می شود، اما تحصیل در کالج های خصوصی، شرایط متفاوتی دارد و معمولا هزینه تحصیل در آن ها بسیار بیشتر است.

در نظر داشته باشید تحصیل در موسسات بین المللی و شبانه روزی فرانسه نیز رایگان نمی باشد و هزینه ها می تواند تا 10.000 یورو در سال برسد.

3. تحصیل رایگان کارشناسی در فرانسه

تحصیل کارشناسی در برخی دانشگاه های برتر فرانسه مستلزم پرداخت شهریه سنگینی برای دانشجویان است. تعدادی از این دانشگاه ها بوسیله بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی، امکان تحصیل رایگان رافراهم کرده اند تا دانشجویان کارشناسی بتوانند به صورت رایگان در فرانسه تحصیل کنند. برخی از این فرصت های تحصیلی در زیر معرفی شده است:

 • بورسیه Emile Boutmy: این بورسیه برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارائه می شود و هر سال تا 7.300 یورو به دانشجویان کمک می کند تا دوره تحصیل 3 ساله آن ها به پایان برسد. 5.000 یوروی دیگر نیز برای هزینه های اقامت دانشجویان در نظر گرفته شده است.
 • بورس تحصیلی Chalhoub: یکی دیگر از گزینه های تحصیل کارشناسی رایگان در فرانسه استفاده از این بورسیه است که توسط دانشگاه علوم پو ارائه می شود. این کمک هزینه بالغ بر 12.300 یورو به مدت 3 سال است. این مبلغ، شهریه و هزینه های جزئی زندگی را به طور کامل پوشش می دهد.
 • بودجه کارشناسی Stephen M. Kellen: این بورسیه توسط دانشگاه علوم پو ارائه می شود. این دانشگاه سالانه حداکثر 6.000 دلار آمریکا کمک هزینه ارائه می دهد.
تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه
montpellier

4. تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فرانسه

در میان فرصت های متعدد بورسیه تحصیلی در فرانسه، بیشترین تعداد آنها به دانشجویان کارشناسی ارشد اعطا می شود. در زیر برخی از محبوبترین بورسیه ها برای تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فرانسه معرفی شده است:

 • بورس های بین المللی ENS: این بورسیه توسط دانشگاه École Normale Supérieure (ENS)، برای 20 دانشجوی زیر 25 سال ارائه می شود. دانشجویان بین المللی با کمتر از 10 ماه اقامت در فرانسه واجد شرایط این بورسیه هستند. آن ها می توانند، به مدت 3 سال، ماهانه 1.000 یورو دریافت کنند. علاوه بر این، هر دانشجو از پرداخت شهریه معاف می شود. همچنین جهت اسکان، یک اتاق در محوطه دانشگاه ENS دریافت می کند. 
 • بورسیه تحصیلی Ampère Excellence برای دانشجویان بین المللی: این بورسیه انتخابی عالی برای دانشجویان کارشناسی ارشد است و ماهیانه مبلغ 1.000 یورو اعطا می کند. دانشجویان کارشناسی ارشد در بخش های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی می توانند این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند.
 • بورسیه های تحصیلی Emile Boutmy: این بورسیه که توسط موسسه مطالعات سیاسی پاریس اعطا می شود، به مدت 2 سال، مبلغ 10.000 یورو را برای دانشجویان کارشناسی ارشد در نظر می گیرد. علاوه بر این، مبلغ 5000 یورو دیگر برای هزینه های زندگی دانشجویان می پردازد.
 • بورسیه کارشناسی ارشد بین المللی Université Paris-Saclay: این بورسیه توسط دانشگاه پاریس-سایکلی و به مدت 1 تا 2 سال، به دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند اعطا می شود. این بورسیه نیز مانند بورسیه تحصیلی امیل بوتمی، مبلغی معادل 10.000 یورو در سال با 1.000 یورو اضافی برای سفر به دانشجویان کمک می کند.

5. تحصیل رایگان دکترا در فرانسه

متقاضیان تحصیل دکترای سراسر جهان، برای حوزه های تحقیقاتی، دانشگاه های فرانسه را انتخاب می کنند. بسیاری از این دانشجویان به دنبال دریافت بورسیه های تحصیلی فرانسه هستند تا از پرداخت شهریه دانشگاه معاف شوند. در اینجا چند بورسیه تحصیلی مهم دکتری معرفی شده است.

 • مدرسه بازرگانی ESSEC: این بورسیه یکی از بهترین کمک هزینه های تحصیل رایگان دکترا در فرانسه است. مدت زمان استفاده از این بورسیه به مدت 4 سال به طور مداوم است. این بورسیه شامل 23.000 یورو سالانه برای زندگی و تحصیل دانشجویان دکتراست. 
 • بورسیه INSEAD: این دانشگاه که به عنوان مدرسه تجاری جهان شناخته می شود، بورسیه دکترای بسیار سخاوتمندانه ای را ارائه می دهد. این بورسیه دانشجویان را 100٪ از پرداخت شهریه معاف می کند و برابر با حداکثر 60.000 یورو برای 2 سال اول است که یکی از بزرگترین بورسیه های ارائه شده در کشور فرانسه است. علاوه بر آن، مبلغ 5.000 یورو برای پایان نامه از سال سوم تا پنجم در نظر می گیرد. این بورسیه هزینه بیمه درمانی را نیز پوشش می دهد.
 • برنامه TSM دکتری: این بورسیه توسط مدرسه تولوز (TSM) در نظر گرفته شده است و مبلغ 21.000 یورو را برای دانشجویان دکتری ارائه می دهد. علاوه بر این مبلغ، بودجه اضافی برای سفر و زندگی و همچنین یک فضای کاری اختصاصی و یک لپ تاپ شخصی برای بهره مندی از کارهای تحقیقاتی به دانشجویان اعطا می شود.
تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه
View-over-Marseille-in-the-South-of-France

6. تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

تحصیل پزشکی در دانشگاه های مختلف فرانسه شهریه متفاوتی دارد. دانشجویان پزشکی بسته به اینکه دانشگاه دولتی یا خصوصی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند هزینه متغیری می پردازند. متقاضیان برای تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های خصوصی مبلغی معادل 4500 تا 7000 یورو پرداخت می کنند. واضح است که این مبلغ نسبت به دانشگاه های دولتی بسیار بیشتر است.

توجه داشته باشید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه نیز کاملا رایگان نیست اما با توجه به درجه اعتبار دانشگاه های پزشکی فرانسه، این شهریه نسبت به کشورهای اروپایی دیگر مقرون به صرفه تر است.

با این وجود، همواره راه هایی وجود دارد که شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را برای شما فراهم می کند.

این کشور درصد بالایی از بودجه دولت خود را به آموزش دانشجویان اختصاص می دهد. به همین دلیل تحصیل رایگان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی فرانسه همواره مورد استقبال بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. دانشگاه های پزشکی فرانسه در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان جایگاه خود را حفظ کرده اند. این دانشگاه ها با اعطای انواع بورسیه های تحصیلی بر اساس شایستگی دانشجویان بین المللی، امکان تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را برای متقاضیان فراهم می کنند.

توجه داشته باشید تسلط به زبان فرانسوی جهت تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه امتیاز بسیار بزرگی به حساب می آید.

7. تحصیل رایگان سینما در فرانسه

اگر قصد تحصیل سینما در خارج از کشور را دارید، در نظر داشته باشید که فرانسه دارای مدارس سینمایی بسیار زیادی است. پاریس، پایتخت این کشور که به داشتن تعداد زیاد سالن های سینما شهرت دارد بیانگر علاقه مردم فرانسه به این رشته است. همچنین دانشگاه ها و موسسات هنری معتبری در کشور فرانسه هستند که ارائه دهنده رشته سینما به متقاضیان می باشند. تحصیل رایگان سینما در فرانسه به شیوه های مختلف امکان پذیر است. یکی از این راه ها پذیرش در دانشگاه های هنری این کشور است. در سراسر فرانسه بیش از 30 دانشگاه هنر مدرک معتبر سینمایی ارائه می دهند که برخی از آن ها دانشجویان را از پرداخت شهریه معاف می کنند. هزینه های تحصیل سینما در فرانسه باتوجه به دانشگاه انتخاب شده و مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت خواهد بود.

بهترین دانشگاه های سینمایی فرانسه در زیر معرفی شده است:

 • دانشگاه آمریکایی پاریس
 • دانشگاه بین المللی فیلم ESRA
 • کالج هنر پاریس
تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه
Eiffel-Tower,-Paris,-France

8. تحصیل رایگان موسیقی در فرانسه

تحصیل رشته موسیقی در فرانسه یک تجربه جذاب و منحصر به فرد است. دانشجویانی که تمایل به گذراندن دوره های رایگان موسیقی در پاریس دارند، می بایست مهارت خود را در زبان فرانسوی اثبات کنند. هزینه تحصیل در این رشته پرطرفدار تا حد زیادی به شیوه زندگی افراد و شهر محل اقامت دانشجویان بستگی دارد. واضح است که هزینه های تحصیل در شهرهای بزرگی مثل پاریس بسیار بالاتر از شهرهای حومه این کشور است.
هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان فرانسوی بسیار مقرون به صرفه و تقریبا رایگان است اما تحصیل در مقاطع بالاتر و در دانشگاه های خصوصی این کشور مبلغی معادل 10 تا 30 هزار یورو در سال هزینه دارد.

9. شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

به طور معمول تحصیل در فرانسه، مانند سایر کشورها مستلزم پرداخت شهریه است، اما دولت فرانسه به دانشگاه های دولتی یارانه می دهد. بنابراین امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های برتر این کشور وجود دارد. همه ملیت ها واجد شرایط این بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل هستند. در حال حاضر، چند فاکتور وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها از شرایط ایده آل تحصیل رایگان در فرانسه برخوردار شوید. اولین مورد، انتخاب دانشگاه و شهر مناسب برای تحصیل است.

بدیهی است که تحصیل در دانشگاه های شناخته شده تر به نسبت دانشگاه های شهرهای حومه ای فرانسه، شهریه بالاتری دریافت می کنند.

شرط دیگر برخورداری از تحصیل رایگان، مربوط به ملیت دانشجویان است. دانشجویان اتحادیه اروپا از پرداخت هزینه های تحصیل معاف هستند. ساکنان غیر اتحادیه اروپا نیز در صورت داشتن رتبه های برتر تحصیلی و برخورداری از بورسیه های تحصیلی، می توانند به صورت رایگان در فرانسه تحصیل کنند. توجه کنید تحصیل به زبان فرانسوی در دانشگاه های دولتی نیز امکان برخورداری از تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. واجدین شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی فرانسه نیز می بایست این موارد را در نظر داشته باشند.

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی فارغ از اینکه چه ملیتی دارند، می توانند به صورت رایگان در فرانسه تحصیل کنند. اما آن ها باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • دانشجویانی که به عنوان بخشی از قرارداد مشارکت بین دانشگاه ها در فرانسه تحصیل می کنند. (مانند برنامه تبادل Erasmus+)
 • دانشجویانی که کمک هزینه دولتی فرانسه (BGF) دریافت کرده اند.
 • دانشجویانی که از موسسه میزبان خود کمک مالی دریافت کرده اند.
شرایط تحصیل رایگان در فرانسه
Louvre-Museum-in-Paris,-France.

10. هزینه تحصیل در فرانسه

شهریه دانشگاه های دولتی

تحصیل در فرانسه به معنی دستیابی به برنامه های با کیفیت بالا در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی است. هزینه واقعی تحصیل در فرانسه همانند سایر نقاط جهان حدود 10.000 یورو در سال است. اما تفاوت در این است که دولت فرانسه سهم زیادی از این هزینه را بر عهده می گیرد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بسته به سطح تحصیلات انتخابی شما دارای قیمت متغیر است.

 • کارشناسی: 170 یورو در سال
 • رشته های مهندسی: 620 یورو در سال
 • رشته های پزشکی: 450 یورو در سال
 • کارشناسی ارشد: 260 یورو در سال
 • دکترا: 400 یورو در سال

هزینه تحصیل برای دانشجویان غیراتحادیه اروپا

 • لیسانس: 2.770 یورو در سال
 • استاد: 3.770 یورو در سال
 • دکترا: 3.800 یورو در سال

​​اگر از شهروندان اتحادیه اروپا/ EEA نیستید، باید برای ویزای دانشجویی فرانسه درخواست کنید که هزینه آن حدود 100یورو است.

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه
Toulouse,-France

11. هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

هزینه های کلی زندگی در فرانسه به سبک زندگی و محل تحصیل دانشجویان بستگی دارد. بودجه متوسط ​​مورد نیاز برای زندگی در شهرهای بزرگ فرانسه در زیر مقایسه شده است:

 • هزینه زندگی در پاریس پایتخت کشور فرانسه بین 1200 تا 1800 یورو در ماه تخمین زده شده است.
 • زندگی در شهرهای: لیون، نانت، بوردو و تولوز به طور میانگین هزینه ای بین 800 تا 1000 یورو در ماه برآورد می شود.

شما می توانید زندگی در شهرهای کوچکتر فرانسه را، با مقادیر کمتر (حداقل 650 یورو در ماه) مدیریت کنید.

12. بورسیه ها و کمک های مالی دانشگاه

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی توسط برخی از دانشگاه ها، وزارت امور خارجه فرانسه یا سفارت فرانسه از کشور شما ارائه می شود. برخی از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی 10.000 یورو در سال تحصیلی را به دانشجویانی که حداکثر 30 سال سن دارند و دارای معیارهای برتری تحصیلی هستند، ارائه می دهند.

10 بورسیه تحصیلی برتر در فرانسه برای دانشجویان بین المللی در سال 2021 به شرح زیر است:

 • بورسیه های تحصیلی عالی ایفل
 • انتخاب بین المللی École Normale Supérieure
 • بورسیه های عالی Ampere در ENS de Lyon
 • بورسیه تحصیلی امیل بوتمی در دانشگاه ساینس پو
 • بورسیه های کارشناسی ارشد بین المللی Université Paris-Saclay
 • بورس تحصیلی موسسه فناوری گرنوبل
 • بورسیه های تحصیلی INSEAD MBA
 • بورس تحصیلی HEC پاریس MBA
 • بورسیه دولت فرانسه
 • بورس تحصیلی MIEM Excellence

13. معرفی دانشگاه های ارزان فرانسه

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

اگر به دنبال تحصیل رایگان کارشناسی در فرانسه هستید، دانشگاه های ارزان قیمت زیادی در فرانسه وجود دارد. برخی از مقرون به صرفه ترین این دانشگاه ها در زیر معرفی شده است:

 • دانشگاه پاریس: دانشگاه پاریس، که به صورت متفاوتی به نام سوربن شناخته می شود، دومین دانشگاه قدیمی در اروپا است. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی نسبت به دانشجویان بومی دانشگاه پاریس نسبتاً کمتر است. این هزینه برای مدرک لیسانس 209 دلار و برای کارشناسی ارشد 295 دلار در سال است.
 • دانشگاه ژان مونه: این دانشگاه از جمله دانشگاه های ارزان قیمت فرانسه است که در سال 1969 تاسیس شد. شهریه برنامه های مختلف در مدرسه از جمله کارشناسی و کارشناسی ارشد. بین 500 تا 700 یورو هر سال متغیر است.
 • دانشگاه کلود برنارد: دانشگاه کلود برنارد لیون یکی از دانشگاه های دولتی در پاریس است. این دانشگاه به دلیل خدمات آموزشی با کیفیت خود مشهور است. همچنین به عنوان یکی از ارزان ترین دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز برای دانشجویان بین المللی همانند دانشگاه پاریس است.
 • دانشگاه بلز پاسکال: دانشگاه بلز پاسکال زیر نظر دانشگاه کلرمون فراند است و در سال 1854 تأسیس شد.  هزینه تحصیل بسته به دوره از 2.000 یورو تا 2.600 یورو متغیر است. علاوه بر این، به بهترین دانشجویان بین المللی 30 تا 50 درصد تخفیف در شهریه تعلق می گیرد. 
 • دانشگاه هنری پوانکار: دانشگاه هنری پوانکاره یا نانسی، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در نانسی، فرانسه است که در سال 1970 تأسیس شد. هزینه سالانه اقامت و سایر هزینه های متفرقه بین 692 تا 1272دلار در ماه است.
شرایط تحصیل رایگان در فرانسه
Strasbourg,-France-4

سوالات متداول تحصیل رایگان در فرانسه

✅ روش های تحصیل رایگان در فرانسه برای دانشجویان بین المللی چیست؟

برای تحصیل رایگان در فرانسه روش های: انتخاب دانشگاه ارزان قیمت، داشتن سوابق تحصیلی درخشان و درخواست بورسیه تحصیلی در دسترس دانشجویان است.

✅ شرایط تحصیل رایگان در مدارس و دبیرستان های فرانسه به چه صورت است؟

تحصیل به زبان فرانسوی در مدارس دولتی این کشور رایگان است اما تحصیل در موسسات خصوصی و بین المللی و شبانه روزی فرانسه مستلزم پرداخت شهریه است.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در رشته های پزشکی فرانسه امکان پذیر است؟

دانشجویان بسته به اینکه دانشگاه دولتی یا خصوصی را انتخاب می کنند، شرایط تحصیل متفاوتی خواهند داشت. تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی نیز به صورت 100 درصد رایگان امکان پذیر نمی باشد و باید هزینه های جانبی و زندگی در فرانسه را در نظر داشت.

✅ مهمترین بورسیه های تحصیلی دکترا برای تحصیل رایگان در فرانسه کدامند؟

مدرسه بازرگانی ESSEC، بورسیه INSEAD، برنامه TSM دکتری.

✅ ارزانترین دانشگاه های فرانسه کدامند؟

دانشگاه پاریس، دانشگاه ژان مونه، دانشگاه کلود برنارد، دانشگاه بلز پاسکال، دانشگاه هنری پوانکار.

جمع بندی

Conclusion

شرایط تحصیل رایگان در کلیه مقاطع تحصیلی فرانسه فراهم شده است. متقاضیان می توانند به وسیله انواع بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی، هزینه های زندگی و تحصیل خود را به کمترین حد ممکن برسانند. امکان پذیری تحصیل رایگان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز این کشور را در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب کرده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا