تحصیل رایگان در مجارستان (+ شرایط و مدارک 2022)

hungary Flag

تحصیل رایگان در مجارستان، هدف بسیاری از دانشجویان سراسر جهان است. با توجه به بورسیه های تحصیلی در دسترس در مجارستان، می توان گفت این هدف دست یافتنی است و در صورت موفقیت در اخذ بورسیه هایی مانند Stipendium، Bilateral و +Erasmus، محقق خواهد شد. در این مقاله سعی داریم شرح کاملی در خصوص بورسیه های تحصیلی و شرایط تحصیل رایگان در مجارستان ارائه و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. از جمله ی این سوالات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرایط تحصیل رایگان در مجارستان به چه صورت است؟
 • تحصیل رایگان در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟
 • بورسیه های در دسترس برای تحصیل رایگان در مجارستان کدامند؟
 • چه هزینه هایی توسط بورسیه های تحصیلی پوشش داده می شوند؟
 • هزینه زندگی در مجارستان چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان را می توان یکی از مهم ترین دلایل افزایش دانشجویان بین المللی در این کشور در چند سال اخیر دانست. بورسیه تحصیلی رایگان مجارستان می تواند به راحتی شرایط تحصیل رایگان در این کشور را فراهم کند. به عبارت دیگر بورسیه های تحصیلی با پرداخت هزینه هایی مانند شهریه دانشگاه یا اسکان دانشجویان، تحصیل رایگان در این کشور را برای دانشجویان ممکن می کنند. دانشجویان برای تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه های مختلف مجارستان می توانند از این بورسیه ها استفاده و به عنوان مثال تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان را تجربه کنند. خوب است بدانید زبان انتخابی تاثیری در استفاده از بورسیه ها نگذاشته و تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی، مجارستانی و آلمانی امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیلات رایگان در مجارستان، مقاله پیشِ رو را مطالعه کنید.  

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره مجارستان

مجارستان، یکی از کشورهای اروپای مرکزی، در همسایگی اسلواکی، صربستان، کرواسی، رومانی و اتریش قرار گرفته است. این کشور که جمعیتی 10 میلیون نفری دارد، در تلاش است تا دانشجویان بین المللی از سراسر جهان را به خود جذب کند و در راستای این هدف، دانشگاه های خود را به سطح بهترین دانشگاه های جهان رسانده است. دانشجویانی که برای تحصیل به مجارستان مهاجرت می کنند، ضمن بهره مندی از بورسیه های تحصیلی و کیفیت بالای آموزش، می توانند با فرهنگ مردم این کشور آشنا شوند، زبان مجارستانی را بیاموزند و از جاذبه های دیدنی مانند قلعه بودا و ساختمان پارلمان مجارستان لذت ببرند.

مزایا و شرایط تحصیل رایگان در مجارستان در ادامه مقاله شرح داده شده اند. همراه ما بمانید.

Amazing-Winterland-in-Budapest,-Hungary
Amazing-Winterland-in-Budapest,-Hungary

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مزایای تحصیل در مجارستان

اولین و مهم ترین مزیت تحصیل در مجارستان، امکان تحصیل رایگان در این کشور است. بورسیه های تحصیلی، شرایط تحصیل رایگان در مجارستان را فراهم کرده اند و دانشجویان می توانند با استفاده از آن ها با خیال راحت به جلو حرکت کنند و پیشرفتی روز افزون داشته باشند. همچنین اعتبار دانشگاه های مجارستان در سطح جهان، تنوع برنامه های تحصیلی و ارائه رشته های مختلف به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی از دیگر مزایای تحصیل در مجارستان به شمار می روند.

3. شرایط تحصیل رایگان در مجارستان

از اولین شرایط تحصیل رایگان در مجارستان باید به سن متقاضیان اشاره کنیم. دانشجویان برای تحصیل رایگان در مجارستان باید حداقل 18 ساله باشند. همچنین متقاضیان با مطالعه وبسایت دانشگاه انتخابی خود، می توانند از بورسیه هایی که خود دانشگاه ها در اختیار دانشجویان قرار می دهند، مطلع شوند. این در حالی است که بورسیه های دولتی و بین المللی همواره در دسترس دانشجویان قرار دارند.

خوب است بدانید امکان تحصیل رایگان در مجارستان نه تنها به زبان مجارستانی، که به زبان های انگلیسی و آلمانی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر زبان انتخابی برای تحصیل در مجارستان محدودیتی برای بورسیه های تحصیلی ایجاد نمی کند و متقاضیان با دریافت بورسیه می توانند به تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی، مجارستانی و آلمانی بپردازند.

توجه داشته باشید که:
1. حداکثر سن برای تحصیل رایگان در مجارستان تعریف نشده است و تمامی دانشجویان بالای 18 سال می توانند از بورسیه های تحصیلی این کشور بهره مند شوند.
2. برخی از بورسیه های ارائه شده در مجارستان تنها به دانشجویانی با ملیت اتحادیه اروپا تعلق می گیرد بنابراین در انتخاب خود دقت کنید.

پس از برآورد کلی هزینه تحصیل، انواع بورسیه تحصیلی رایگان مجارستان را معرفی می کنیم.

بورسیه تحصیلی رایگان مجارستان
Budapest,-Hungary-(6)

4. هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مناسب است. اگرچه این هزینه بسته به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی تغییر می کند، به طور کلی آن را مبلغی بین 3.000 تا 5.000 یورو در سال می دانند. توجه داشته باشید که این هزینه برای رشته هایی مانند پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی افزایش چشم گیری داشته و می تواند به 20.000 یورو در سال نیز برسد.

خوب است بدانید بورسیه های تحصیلی رایگان در مجارستان، امکان تحصیل رایگان در این کشور را فراهم می کنند و حتی تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان نیز امکان پذیر است.

5. بورسیه های در دسترس برای تحصیل رایگان در مجارستان

اگر به دنبال تحصیل رایگان در مجارستان هستید، می توانید از بورسیه های تحصیلی این کشور استفاده کنید. تعداد قابل توجهی بورسیه تحصیلی رایگان در مجارستان در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد که می تواند هزینه های موجود برای تحصیل در این کشور را به طرز چشم گیری کاهش دهد. برخی از مهم ترینِ این بورسیه ها عبارتند از:

 1. برنامه بورسیه Stipendium مجارستان.
 2. بورسیه دولتی Bilateral.
 3. بورسیه Erasmus+.

بورسیه های دیگری مانند CEEPUS و EEA نیز برای تحصیل رایگان در مجارستان ارائه می شوند که تنها به دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و برخی کشورهای همسایه آن ها تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی رایگان مجارستان: بورسیه Stipendium

بورسیه Stipendium، شرایط تحصیل رایگان در مجارستان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. این بورسیه که از سال 2013 توسط دولت مجارستان برنامه ریزی شده است، به دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکترا و از تمام وقت تا نیمه وقت تعلق می گیرد. هر ساله بیش از 5000 دانشجو برای دریافت این بورسیه درخواست می دهند. دولت مجارستان با تدوین این بورسیه توانسته است افزایش چشم گیری در تعداد دانشجویان بین المللی بدهد. بورسیه Stipendium هزینه های مختلفی را پوشش می دهد و امکان تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی را فراهم می کند.

توجه داشته باشید که هزینه های تقبل شده توسط این بورسیه در مقاطع مختلف، متفاوت است. با ما همراه باشید تا با شرایط تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف با استفاده از بورسیه Stipendium، آشنا شوید.

شرایط تحصیل رایگان در مجارستان
Chain-Bridge,-Budapest,-Hungary

بورسیه Stipendium  در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

هزینه هایی که بورسیه تحصیلی رایگان Stipendium مجارستان برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پوشش می دهد، عبارتند از:

 1. هزینه تحصیل در مجارستان: دانشجویانی که بورسیه Stipendium را دریافت می کنند، از پرداخت شهریه دانشگاه معاف هستند.
 2. کمک هزینه زندگی در مجارستان: دانشجویان با اخذ بورسیه Stipendium، هر ماه مبلغ حدودا 120 یورو را به عنوان کمک هزینه زندگی در مجارستان دریافت می کنند. پرداخت این کمک هزینه تا پایان تحصیل دانشجو ادامه دارد.
 3. هزینه اسکان در مجارستان: این بورسیه امکان اسکان دانشجو در خوابگاه های دانشجویی به صورت رایگان را فراهم می کند. همچنین اگر دانشجویی در خوابگاه اقامت نکند، مبلغ 115 یورو را جهت تسهیل پرداخت اجاره خانه دریافت خواهد کرد.
 4. هزینه بیمه سلامت: بورسیه Stipendium ماهانه تا 275 یورو برای بیمه تکمیلی و خدمات مراقبت از سلامت به دانشجویان می پردازد.

بورسیه Stipendium در مقطع دکترا

از جمله هزینه هایی که توسط بورسیه Stipendium برای دانشجویان مقطع دکترا پرداخت می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه تحصیل در مجارستان: دانشجویان مقطع دکترا که از بورسیه Stipendium استفاده می کنند، نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند.
 2. کمک هزینه زندگی در مجارستان: دانشجویان دکترایی که موفق به اخذ بورسیه Stipendium می شوند، در چهار ترم اول تحصیل مبلغ 390 یورو در ماه و در چهار ترم پایانی تحصیل مبلغ 500 یورو در ماه را به عنوان کمک هزینه زندگی در مجارستان دریافت می کنند. این کمک هزینه تا پایان تحصیل دانشجویان، پرداخت خواهد شد.
 3. هزینه اسکان در مجارستان: بورسیه تحصیلی رایگان Stipendium مجارستان یا امکان اقامت دانشجویان در خوابگاه به صورت رایگان را فراهم یا مبلغی نزدیک به 115 یورو به صورت ماهانه به آن ها پرداخت می کند تا بتوانند اجاره خانه خود را بپردازند.
 4. هزینه بیمه سلامت: هر دانشجوی دکترا که از بورسیه Stipendium بهره می برد، ماهانه مبلغ 275 یورو به عنوان حق بیمه دریافت می کند.

بورسیه تحصیلی رایگان مجارستان: بورسیه دولتی Bilateral

بورسیه دولتی Bilateral، یک برنامه بورسیه ای توافقی و مشارکتی بین مجارستان و کشورهای مختلف است و دانشجویان به دو روش می توانند آن را دریافت کنند:

 1. اقدام و انتخاب شدن از طریق کشور محل زندگی: در این روش دانشجویان از طریق دفتر بورسیه ملی کشور خود و ارسال آنلاین مدارک به سازمان دولتی Tempus، درخواست برای اخذ بورسیه را ثبت می کنند.
 2. ثبت درخواست فردی: در این روش هر فرد مستقلا مدارک خود را به صورت آنلاین برای سازمان دولتی Tempus ارسال می کند.

پس از ثبت درخواست از هر دو روش، متخصصان سازمان دولتی Tempus مدارک و درخواست ها را بررسی و نتیجه نهایی را اعلام می کنند.

بورسیه Bilateral با پرداخت هزینه تحصیل و اسکان، تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی یا مجارستانی را فراهم می کند. مبالغ این کمک هزینه ها برای مقاطع مختلف تحصیلی تغییر می کند. به جدول زیر توجه کنید:

مقطع تحصیلی کمک هزینه تحصیل در مجارستان (به یورو – در سال)
کارشناسی162
کارشناسی ارشد162
دکتراسال اول و دوم: 400
سال سوم و چهارم: 515

توجه داشته باشید که مبالغ گفته شده در بالا هزینه زندگی در مجارستان را شامل نمی شوند.

بورسیه تحصیلی رایگان Erasmus+ و همچنین شرایط تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان موضوعات بعدی مقاله اند. همراه ما باشید.

تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان
Fisherman’s-Bastion,-Budapest,-Hungary

بورسیه تحصیلی رایگان مجارستان: بورسیه Erasmus+

دانش آموزانی که قصد دارند به مدت 3 تا 12 ماه به تحصیل یک دوره مشخص در مجارستان بپردازند یا متقاضیان تحصیل مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، می توانند از بورسیه Erasmus+ استفاده کنند. هدف این بورسیه ارتقاء دانش و مهارت های دانشجویان و جوانان در جوامع است. بیش از 4 میلیون اروپایی در حال حاضر از برنامه های Erasmus+ استفاده می کنند. برای استفاده از بورسیه Erasmus+ به رزومه، انگیزه نامه و یک قرارداد آموزشی با موسسه یا دانشگاه انتخابی خود نیاز دارید.

6. تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان

رشته پزشکی همواره مورد توجه ویژه ی متقاضیان مهاجرت تحصیلی است. با توجه به این مسئله و همچنین تمایل دولت مجارستان به جذب هر چه بیشتر دانشجویان بین المللی از سراسر جهان، امکان تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان فراهم شده است. دانشجویان این رشته با استفاده از بورسیه های تحصیلی می توانند به تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان بپردازند.

بورسیه تحصیلی Stipendium که پیش تر معرفی شد، در زمینه تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان نیز فعالیت می کند و دانشجویانی که از دانشگاه هایی مانند دبرسن یا سگد یا پچ پذیرش می گیرند، می توانند با استفاده از این بورسیه به تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان بپردازند.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. هزینه زندگی در مجارستان

اگرچه امکان تحصیل رایگان در مجارستان وجود دارد و برخی از بورسیه های ارائه شده در این کشور کمک هزینه زندگی در مجارستان را می پردازند، خوب است با هزینه های مختلف این کشور آشنا باشید و بودجه خود را با توجه به آن تعیین کنید.

هزینه زندگی در مجارستان ارتباط مستقیم با منطقه محل زندگی و همچنین عادت های زیستی دانشجو دارد اما مبلغ آن را به طور کلی رقمی نزدیک به 478 یورو در ماه تخمین می زنند. باید توجه کنید که این مبلغ هزینه اجاره خانه را شامل نمی شود.

برای جزئیات بیشتر، به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینه مبلغ هزینه
رستوران معمولی5 یورو
حمل و نقل ماهانه26 یورو
اینترنت12 یورو در ماه
قبوض137 یورو در ماه
تفریح5 تا 30 یورو
پوشاک25 تا 72 یورو
اجاره خانه ی یک خوابه328 یورو در ماه

اگر به دنبال آشنایی با شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان جهت تحصیل رایگان در این کشور هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی
Liberty-Bridge,-Budapest,-Hungary

8. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان

دریافت پذیرش تحصیلی جهت تحصیل رایگان در مجارستان را می توان در 3 مرحله کلی تقسیم کرد:

 1. انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی: پیش از هر چیز باید با توجه به شرایط خود و دانشگاه های مجارستان و با در نظر گرفتن علایق و مهارت هایتان، دانشگاه و برنامه تحصیلی ارائه شده در مجارستان را انتخاب کنید.
 2. مطالعه وبسایت دانشگاه: با توجه به تفاوت شرایط ارائه پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مختلف مجارستان، باید وبسایت دانشگاه مورد نظر خود را به دقت مطالعه کنید.
 3. جمع آوری مدارک لازم: مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در وبسایت هر دانشگاه مشخص شده است. در این مرحله لازم است که این مدارک را گرد آوری و به صورت آنلاین برای دانشگاه مورد نظر خود بفرستید.

از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رزومه.
 2. انگیزه نامه.
 3. کپی پاسپورت و مدارک شناسایی.
 4. آخرین مدرک تحصیلی.
 5. دو توصیه نامه.

9. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

یکی از ابتدایی ترین شرایط تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی، مجارستانی یا آلمانی برای دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. ویزای تحصیلی مجارستان به این دسته از دانشجویان اجازه اقامت و تحصیل بیش از 90 روز را در مجارستان می دهد. برای دریافت این ویزا باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. مراجعه به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود جهت آگاهی از شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان.
 2. جمع آوری مدارک لازم و ثبت درخواست ویزای تحصیلی مجارستان با ارائه آن ها به سفارت.
 3. حضور در زمان تعیین شده برای مصاحبه در سفارت در صورت تایید مدارک.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را سفارت ها تعیین می کنند اما موارد مشترک میان اکثر سفارت خانه ها، عبارتند از:

 1. فیش پرداخت شهریه.
 2. نامه پذیرش تحصیلی.
 3. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 4. عکس.
 5. مدارک بیمه درمانی.
 6. نشانی محل اقامت در مجارستان.
 7. گواهی تمکن مالی.

توجه داشته باشید که:
1. بررسی درخواست ویزای تحصیلی مجارستان توسط سفارت معمولا یک ماه (یا بیشتر) طول می کشد بنابراین در زمان بندی خود دقت کنید.
2. حداکثر 15 روز پس از ورود به مجارستان مهلت دارید تا برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

همانطور که گفته شد انتخاب دانشگاه در روند اخذ پذیرش و تحصیلات رایگان در مجارستان موثر است. جزئیات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های مجارستان را در ادامه مقاله خواهید یافت.

Budapest-in-Hungary
Budapest-in-Hungary

10. رتبه بندی بهترین دانشگاه های مجارستان

جدول زیر، رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد:

دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه پچ401 تا 500
دانشگاه سگد601 تا 700
دانشگاه دبرسن901 تا 1000
دانشگاه سملوایز901 تا 1000

11. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مجارستان

دانشگاه های مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Budapest University of Technology and Economics.
 2. Corvinus University of Budapest.
 3. Eotvos Lorand University.
 4. Szent Istvan University.
 5. University of Debrecen.
 6. University of Pecs.
 7. University of Physical Education, Budapest  (صرفا در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی).
 8. University of Szeged.
 9. University of Veterinary Medicine Budapest.
 10. University of Miskolc.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ بررسی شرایط کار دانشجویی در مجارستان و همچنین معایب تحصیل در این کشور می رویم.

Riverside-scene
Riverside-scene

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

12. کار دانشجویی در مجارستان

یکی از راه هایی که همراه با بورسیه های تحصیلی می تواند در پرداخت هزینه تحصیل یا فراهم کردن شرایط تحصیل رایگان در مجارستان به دانشجویان کمک کند، کار همزمان با تحصیل است. بر اساس قوانین مجارستان دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، با اخذ مجوز اقامت و کار می توانند به کار همزمان با تحصیل به مدت 24 ساعت در هفته در ایام تحصیل و 66 روز در ایام تعطیل بپردازند.

خوب است بدانید دانشجویان برای کاریابی در مجارستان می توانند به دفاتر مشاغل دانشگاه خود مراجعه و از اطلاعات دسته بندی شده در آن جا، استفاده کنند.

13. معایب تحصیل در مجارستان

از معایب تحصیل در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برخی از بورسیه های ارائه شده جهت تحصیلات رایگان در مجارستان تنها به دانشجویان با ملیت کشورهای اتحادیه اروپا تعلق می گیرد و دانشجویان سایر ملیت ها از آن ها محرومند.
 2. به طور کلی تعداد دانشگاه های مجارستان زیاد نیست.
 3. اکثر مردم مجارستان با زبان انگلیسی آشنا نیستند و برقراری ارتباط با آن ها برای دانشجویان بین المللی دشوار است. این مسئله خصوصا برای دانشجویانی که قصد کار همزمان با تحصیل را دارند، حائز اهمیت است.
 4. کاریابی پس از فارغ التحصیلی در مجارستان آسان نیست.

سوالات متدوال تحصیل رایگان در مجارستان

✅ آیا تحصیل رایگان در مجارستان امکان پذیر است؟

بله! با دریافت بورسیه های تحصیلی می توانید به تحصیل رایگان در مجارستان بپردازید.

✅ تحصیل رایگان در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

زبان انتخابی تاثیری بر اخذ بورسیه ندارد و تحصیل رایگان در مجارستان به زبان های انگلیسی، مجارستانی و آلمانی امکان پذیر است.

✅ بورسیه های در دسترس برای تحصیل رایگان در مجارستان کدامند؟

بورسیه های Stipendium، Bilateral و +Erasmus از مهم ترین بورسیه های در دسترس در مجارستانند.

✅ بورسیه های تحصیلی در مجارستان چه هزینه هایی را پوشش می دهند؟

به طور کلی شهریه دانشگاه، کمک هزینه زندگی، هزینه اسکان و بیمه سلامت توسط بورسیه ها پوشش داده می شوند.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان وجود دارد؟

بله! دانشجویان رشته پزشکی با دریافت بورسیه می توانند به صورت رایگان در مجارستان تحصیل کنند.

جمع بندی

Conclusion

اگر علاقه مند به تحصیل در مجارستان هستید اما هزینه ی تحصیل در این کشور برایتان سنگین است، می توانید از بورسیه های تحصیلی در دسترس برای تحصیل رایگان در مجارستان استفاده کنید. دولت مجارستان که به دنبال جذب دانشجویان بین المللی است، بورسیه های محتلفی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است که این بورسیه ها هزینه هایی مانند شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، هزینه اسکان و بیمه دانشجویی را پوشش می دهند. اگر دوره دبیرستان خود را به پایان رسانده و حداقل 18 ساله اید، می توانید با استفاده از این بورسیه ها به تحصیل رایگان در مجارستان به زبان های انگلیسی، مجارستانی و آلمانی بپردازید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا