تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان (+ شرایط و هزینه ها 2022)

hungary Flag

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان می تواند موقعیت مناسبی برای علاقه مندان این رشته باشد. متقاضیان تحصیل رشته فیزیوتراپی باید بدانند که دانشگاه های مجارستان بهترین شرایط آموزشی و پژوهشی را برای دانشجویان خود فراهم کرده اند و امکان تحصیل دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ها با هزینه ای مناسب وجود دارد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه های مجارستان و شرایط تحصیل فیزیوتراپی در آن ها هستید، به مطالعه این مقاله بپردازید. در این مقاله سعی داریم به سوالات شما درباره تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان پاسخ دهیم. سوالاتی مانندِ:

 • تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان چند سال طول می کشد؟
 • تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟
 • بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی مجارستان کدامند؟
 • هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان چقدر است؟
 • شرایط کار فیزیوتراپی در مجارستان پس از فارغ التحصیلی به چه صورت است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان مورد توجه بسیاری از علاقه مندان این رشته قرار گرفته است. با توجه به مناسب بودن شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان و امکانات مختلف مانند امکان تحصیل به زبان های انگلیسی، مجارستانی و آلمانی، افزایش متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در این کشور طبیعی است. خوب است بدانید در کنار مزایای مختلف، هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است. به عبارت دیگر دانشجویان می توانند به راحتی از پس شهریه فیزیوتراپی در مجارستان بربیایند و این درحالی است که بورسیه های تحصیلی نیز در دسترس آن ها قرار دارند. با ما در این مقاله همراه باشید تا شرایط شروع و ادامه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان را بررسی کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره مجارستان

مجارستان با جمعیتی 10 میلیون نفری در اروپای مرکزی واقع شده و با کشورهای اسلواکی، صربستان، کرواسی، رومانی و اتریش هم مرز است. مردم این کشور غالبا به زبان مجارستانی صحبت می کنند و فرهنگ خاص خود را دارند. مجارستان، به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر در چند سال اخیر، طبیعت و مکان های دیدنی بی نظیری دارد و لذتی بی تکرار را برای مهاجران و گردشگران به ارمغان می آورند. دانشگاه های این کشور نیز که در شهرهای مهمی مانند بوداپست (پایتخت مجارستان)، پچ و سگد قرار گرفته اند، از سراسر جهان دانشجو می پذیرند.

در بخش بعدی مقاله مزایا و شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان را ذکر می کنیم. همراه ما بمانید.

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان
Budapest-in-Hungary

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مزایای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

از مهم ترین مزایایی که شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان را آسان می کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه و شهریه مناسب تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به نسبت سایر کشورهای اروپایی.
 2. امکان بهره مندی از بورسیه های تحصیلی.
 3. ارائه رشته فیزیوتراپی به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی.
 4. تحصیل در دانشگاه هایی معتبر در سطح جهان با کیفیت آموزشی بالا.

3. شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان در مقطع کارشناسی 4 سال زمان می برد. امکان ادامه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان نیز وجود دارد و مدت زمان تحصیل این رشته در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا بین 2 تا 4 سال خواهد بود. از جمله مهم ترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. شرایط سنی تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان: متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان باید حداقل 18 ساله باشند و حداکثر سن نیز برای پذیرش در این رشته در مجارستان تعریف نشده است.
 2. تحصیل پله پله ای: برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان در هر مقطع، به مدرک مقطع پیشین نیاز دارید. به عبارت دیگر متقاضیان تحصیل کارشناسی، به مدارک اتمام تحصیلات دبیرستان و متقاضیان ادامه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد نیاز دارند.
 3. شرایط زبانی تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان: تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به زبان های مختلف مجارستانی، انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و انتخاب زبان تدریس بستگی به دانشگاه مورد نظرتان دارد. مدارک زبان لازم نیز به دانشگاه وابسته است و در حالی که برای تحصیل در برخی دانشگاه ها به مدارک معتبری مانند آیلتس و تافل نیاز دارید، در برخی دیگر تحصیل بدون مدرک زبان امکان پذیر است.
 4. آزمون ورودی: تحصیل فیزیوتراپی در برخی از بهترین دانشگاه های مجارستان با قبولی در آزمون ورودی همراه است. تاکید این آزمون بر دروس زبان و زیست شناسی است.

توجه داشته باشید متقاضیان رشته فیزیوتراپی در مجارستان غالبا برای مقطع کارشناسی درخواست می دهند. به عبارت دیگر میزان تقاضا برای تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی از تقاضا برای ادامه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان بیشتر است.

شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در مجارستان از سوالات پر تکرار متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور است. با ما همراه باشید تا این شرایط را برای رشته فیزیوتراپی در مجارستان بررسی کنیم.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(11)

4. شرایط اخذ پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان

برای اخذ پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. انتخاب دانشگاه مورد نظر جهت اخذ پذیرش فیزیوتراپی مجارستان.
 2. مطالعه وبسایت دانشگاه انتخابی جهت آگاهی از شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان.
 3. ارسال آنلاین مدارک گردآوری شده به دانشگاه.

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان در دانشگاه های مختلف، متفاوت است اما برخی از مدارک مشترک بین آن ها، عبارتند از:

 1. رزومه.
 2. انگیزه نامه.
 3. کپی پاسپورت و مدارک شناسایی.
 4. آخرین مدرک تحصیلی.
 5. دو توصیه نامه.

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها از متقاضیان پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان می خواهند که مدارک خود را با پست نیز ارسال کنند.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

5. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

یکی از اولین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان برای دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. برای دریافت این ویزا، باید به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود مراجعه و از شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزا اطلاعات کسب کنید. پس از گردآوری مدارک لازم، آن ها را به سفارت ارائه دهید و درخواست خود جهت دریافت ویزا را ثبت کنید. در نهایت، در صورت تایید مدارک، سفارت مجارستان تاریخی جهت مصاحبه حضوری تعیین می کند و در صورت قبولی، ویزا برای شما صادر خواهد شد.

توجه داشته باشید که:
1. بررسی درخواست ویزای تحصیلی مجارستان توسط سفارت معمولا یک ماه (یا بیشتر) طول می کشد بنابراین در زمان بندی خود دقت کنید.
2. حداکثر 15 روز پس از ورود به مجارستان مهلت دارید تا برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

از جمله مدارک لازم مشترک در بین سفارت های مجارستان برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فیش پرداخت شهریه.
 2. نامه پذیرش تحصیلی.
 3. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 4. عکس.
 5. مدارک بیمه درمانی.
 6. نشانی محل اقامت در مجارستان.
 7. گواهی تمکن مالی.

6. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

دانشگاه های متعددی در مجارستان رشته فیزیوتراپی را به زبان های مختلف ارائه می دهند و متقاضیان برای شروع یا ادامه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان، می توانند در این دانشگاه ها مشغول شوند. از بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی مجارستان، می توان به دانشگاه های سگد (University of Szeged)، سملوایز (Semmelweis University) و دبرسن (University of Debrecen) اشاره کرد.

در بخش بعدی مقاله به معرفی این سه دانشگاه و شرایط شروع و ادامه تحصیل فیزیوتراپی در آن ها می پردازیم. همراه ما بمانید.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان
Fisherman’s-Bastion,-Budapest,-Hungary-(2)

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی مجارستان: دانشگاه سگد

دانشگاه سگد با توجه به شرایط مساعدی که برای دانشجویان ملی و بین المللی خود فراهم کرده، پذیرای دانشجویان بسیاری است. خوب است بدانید از هر 10 دانشجوی این دانشگاه، یک دانشجو از سایر کشورها پذیرفته شده است. دانشگاه سگد با فراهم کردن بهترین خدمات آموزشی، پژوهشی و رفاهی توانسته است درمیان 700 دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد. امکان تحصیل در این دانشگاه به زبان های انگلیسی، آلمانی و مجارستانی وجود دارد.

یکی از رشته های ارائه شده در دانشگاه سگد، رشته فیزیوتراپی است. این رشته در 8 ترم آموزش داده می شود که در آخرین ترم دانشجویان دوره کارآموزی فیزیوتراپی را به عنوان واحد عملی درس خود می گذرانند. هدف برنامه آموزشی در دپارتمان فیزیوتراپی دانشگاه سگد، پرورش متخصصانی است که بتوانند با تسلط و آگاهی از علوم زیستی و بهداشتی، پرستاری و علوم تغذیه و درنهایت علوم پزشکی و اجتماعی، به تشخیص درست بیماری و سپس درمان بیماران خود برسند و ارزیابی مبتنی بر علم داشته باشند. علومی که دانشجو طی تحصیل فیزیوتراپی یاد می گیرند، به 4 دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. علوم پایه: دروسی مانند آناتومی، فیزیولوژی، پاتوفیزیولوژی، ماساژ و تکنیک های بافت سنجی، رادیولوژی و …
 2. دوره های بالینی پزشکی و فیزیوتراپی: دروسی  مانند ارتوپدی، آسیب شناسی، روماتولوژی، فیزیوتراپی قلب، اطفال، عصب شناسی و …
 3. دروس تخصصی فیزیوتراپی: دروسی مانند PNF، روش های آموزشی، توانبخشی، آب درمانی و …
 4. سایر دروس: فلسفه، روانشناسی، مدیریت پزشکی، آموزش، مسائل حقوقی و …

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی مجارستان: دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن که در سال 1538 تاسیس شده است، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مجارستان به شمار می رود. این دانشگاه با ارائه برنامه های مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان های انگلیسی و مجارستانی موفق شده است بیش از 25000 دانشجو را جذب کند. دانشگاه دبرسن از 14 دانشکده مختلف تشکیل شده است.

دانشگاه دبرسن یکی از دانشگاه های فعال در زمینه آموزش فیزیوتراپی است. دپارتمان فیزیوتراپی این دانشگاه در دو دهه اخیر زیر نظر دانشکده سلامت عمومی فعالیت و شرایط تحصیل فیزیوتراپی را برای دانشجویان ملی و بین المللی فراهم می کند. هدف این دپارتمان آموزش فیزیوتراپ هایی حرفه ای با سطح دانش و مهارت های نظری و عملی بالا جهت پیشگری و درمان بیماری ها و توانبخشی بیماران است. از جمله شرایط تحصیل و ادامه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه دبرسن مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تسلط به زبان انگلیسی و قبولی در آزمون ورودی این درس.
 2. ارائه آخرین مدرک تحصیلی.
 3. قبولی در مصاحبه ورودی.

اساتید رشته فیزیوتراپی در دانشگاه دبرسن امکان فعالیت های علمی و پژوهشی را در زمینه های فیزیولوژی عضلات، بیومکانیک، فیزیوتراپی در روماتولوژی و پیشگیری از بیماری برای دانشجویان فراهم کرده اند.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی مجارستان: دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز مجارستان در سال 1769 تاسیس شد. این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های مجارستان به شمار می رود، هم اکنون میزبان نزدیک به 10500 دانشجوست. دانشگاه سملوایز با ارائه بهترین امکانات و تجهیزات پژوهشی و همچنین ارتقا سطح آموزش خود به سطح آموزش جهانی، مدارکی معتبر در جهان را به دانشجویان ملی و بین المللی خود می دهد. تحصیل در این دانشگاه در رشته های مختلف و در تمامی مقاطع امکان پذیر است.

امکان تحصیل فیزیوتراپی نیز در دانشگاه سملوایز وجود دارد. این دانشگاه در برنامه ای 8 ترمه به دانشجویان خود یاد می دهد که چگونه برای درمان بیماران خود دانش پزشکی در زمینه های پزشکی داخلی، ارتوپدی، آسیب شناسی، روماتولوژی و عصب شناسی را با رادیولوژوی و تصویر برداری همراه کنند و به یک برنامه توانبخشی درست و کارآمد برسند. آموزش فیزیوتراپی در دانشگاه سملوایز به صورت نظری و عملی صورت می گیرد.

از مزایای تحصیل و ادامه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه سملوایز مجارستان می توان به امکان استفاده از لابراتوار پیشرفته بیومکانیک این دانشگاه در آموزش و پژوهش و همچنین اعتبار مدرک آن در کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های مجارستان، به مطالعه ادامه دهید و همراه ما باشید.

شهریه فیزیوتراپی در مجارستان
St.-Stephen’s-Basilica,-Budapest,-Hungary

7. رتبه بندی بهترین دانشگاه های مجارستان

جدول زیر، رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد:

دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه پچ401 تا 500
دانشگاه سگد601 تا 700
دانشگاه دبرسن901 تا 1000
دانشگاه سملوایز901 تا 1000

8. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Budapest University of Technology and Economics.
 2. Corvinus University of Budapest.
 3. Eotvos Lorand University.
 4. Szent Istvan University.
 5. University of Debrecen.
 6. University of Pecs.
 7. University of Physical Education, Budapest  (صرفا در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی).
 8. University of Szeged.
 9. University of Veterinary Medicine Budapest.
 10. University of Miskolc.

9. دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه های پزشکی مجارستان که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. دانشگاه سملوایز.
 2. دانشگاه دبرسن.
 3. دانشگاه پچ.
 4. دانشگاه سگد.

شهریه فیزیوتراپی در مجارستان چقدر است؟ بورسیه ها چه تاثیری بر هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان می گذارند؟ پاسخ سوالات خود را در بخش بعدی مقاله بیابید.

ادامه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(5)

10. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

هزینه تحصیل و شهریه فیزیوتراپی در مجارستان، یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان تحصیل این رشته است. به طور کلی شهریه فیزیوتراپی در مجارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپا، مناسب است. اگرچه هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان ارتباط مستقیم با دانشگاه انتخابی، مقطع تحصیلی و ترم تحصیلی دانشجو دارد، اما در یک تخمین کلی آن را مبلغی بین 5000 تا 6800 یورو در سال می دانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه های مختلف مجارستان، به جدول زیر توجه کنید:

دانشگاه هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان (سالانه)
دانشگاه سگد3.200 یورو
دانشگاه پچ5.000 یورو
دانشگاه سملوایز6.800 یورو
دانشگاه دبرسن6.000 یورو

11. بورسیه تحصیلی برای رشته فیزیوتراپی در مجارستان

یکی از راه های کاهش هزینه تحصیل و تسهیل پرداخت شهریه فیزیوتراپی در مجارستان، استفاده از بورسیه های تحصیلی است. بورسیه های تحصیلی متنوعی در مجارستان ارائه می شوند که هزینه هایی مانند هزینه تحصیل (شهریه دانشگاه)، کمک هزینه زندگی در مجارستان، اسکان دانشجویی و بیمه سلامت را پوشش می دهند. برخی از این بورسیه ها با پرداخت کامل هزینه ها، امکان تحصیل رایگان فیزیوتراپی را فراهم می کنند. از جمله بورسیه های ارائه شده در مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برنامه بورسیه Stipendium مجارستان.
 2. بورسیه دولتی Bilateral.
 3. بورسیه Erasmus+.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره هزینه زندگی و شرایط کار دانشجویی در مجارستان هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

Fisherman's-Bastion,-Budapest,-Hungary
Fisherman’s-Bastion,-Budapest,-Hungary

12. هزینه زندگی در مجارستان

علاوه بر هزینه تحصیل و شهریه فیزیوتراپی در مجارستان، باید به هزینه زندگی در این کشور نیز اشاره کنیم تا متقاضیان برای بودجه بندی خود دچار مشکل نشوند. در یک تخمین کلی هزینه زندگی در مجارستان برای یک دانشجوی تنها، بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، مبلغی نزدیک به 478 یورو در ماه است.

توجه داشته باشید که هزینه زندگی در مجارستان ارتباط مستقیم با شهر محل زندگی و همچنین عادت های زیستی دانشجو دارد، بنابراین رقم گفته شده دقیق نیست.

برای کسب جزئیات بیشتر، به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینه مبلغ هزینه
رستوران معمولی5 یورو
حمل و نقل ماهانه26 یورو
اینترنت12 یورو در ماه
قبوض137 یورو در ماه
تفریح5 تا 30 یورو
پوشاک25 تا 72 یورو
اجاره خانه ی یک خوابه328 یورو در ماه

13. کار دانشجویی در مجارستان

یکی از راه های تسهیل پرداخت هزینه فیزیوتراپی در مجارستان، کار همزمان با تحصیل است. دانشجویان بین المللی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند و می خواهند به کار دانشجویی در این کشور بپردازند، باید مجوز لازم را دریافت کنند. پس از اخذ مجوز، این دانشجویان می توانند به مدت 24 ساعت در هفته در ایام تحصیل و 66 روز در ایام تعطیل به اشتغال بپردازند. کار دانشجویی علاوه بر یاری رسانی در پرداخت هزینه و شهریه فیزیوتراپی در مجارستان، رزومه کاری شما را قوی می کند.

خوب است بدانید دانشجویان برای کاریابی در مجارستان می توانند به دفاتر مشاغل دانشگاه خود مراجعه و از اطلاعات دسته بندی شده در آن جا، استفاده کنند.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ شرایط کار فیزیوتراپی پس از فارغ التحصیلی می رویم. همچین از معایب تحصیل در مجارستان نیز حرف می زنیم. از اینکه همراه ما هستید، سپاس گزاریم.

Budapest,-Hungary-(2)
Budapest,-Hungary-(2)

14. شرایط کار فیزیوتراپی در مجارستان

بر اساس آمار، در میان جمعیت 10 میلیون نفری مجارستان، 3000 فیزیوتراپ وجود دارد. خدمات فیزیوتراپی در مجارستان به دو صورت دولتی و خصوصی ارائه می شوند و فارغ التحصیلان این رشته می توانند به هر دو صورت فعالیت کنند. همچنین امکان شرکت در پژوهش های رشته و اشتغال در زمینه تحقیقاتی نیز برای فیزیوتراپان وجود دارد. برخی از محیط های کاری فیزیوتراپان، عبارتند از:

 1. بیمارستان ها.
 2. کلینیک ها.
 3. مراکز توانبخشی.
 4. مراکز مراقبت از سالمندان.
 5. تیم های ورزشی حرفه ای.
 6. مدارس.

در کنار هزینه فیزیوتراپی در مجارستان، خوب است که از درآمد این رشته نیز مطلع باشید. فیزیوتراپان در مجارستان سالانه مبلغی نزدیک به 2465 یورو درآمد دارند.

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

15. معایب تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

برای تکمیل مقاله و ارائه تمامی اطلاعات در خصوص تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان، باید معایب تحصیل را نیز ذکر کنیم. به طور کلی، معایب تحصیل فیزیوتراپی در این کشور عبارتند از:

 1. پایین بودن احتمال کاریابی در مجارستان پس از فارغ التحصیلی.
 2. عدم آشنایی مردم مجارستان با زبان انگلیسی و سختی برقراری ارتباط با آن ها برای دانشجویان بین المللی.
 3. کم بودن تعداد دانشگاه های مجارستان برای رشته فیزیوتراپی.

سوالات متدوال تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

✅ تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان چند سال طول می کشد؟

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 4، 2 و 2 تا 4 سال زمان می برد.

✅ شرایط سنی تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان چگونه است؟

برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان باید حداقل 18 ساله باشید اما محدودیتی برای حداکثر سن وجود ندارد.

✅ آیا برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

پاسخ این سوال با توجه به دانشگاه تغییر می کند. برخی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان آزمون برگزار می کنند.

✅ تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به چه زبان هایی ممکن است؟

امکان تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی وجود دارد.

✅ هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان چقدر است؟

به طور کلی هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان را مبلغی بین 5000 تا 6800 یورو در سال تخمین می زنند.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان می تواند سکوی پرتابی برای شما باشد. دانشگاه های فیزیوتراپی این کشور، با ارائه بهترین خدمات آموزشی، پژوهشی و رفاهی خود را به سطح جهانی رسانده اند و مدارک دریافتی از آن ها در دنیا معتبر است. خوب است بدانید هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان مناسب است و با پرداخت سالانه مبلغی بین 5000 تا 6800 یورو می توانید از مزایای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان بهره مند شوید. توجه داشته باشید که بورسیه های تحصیلی همواره در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا