تحصیل موسیقی در مجارستان (+ شرایط پذیرش 2022)

hungary Flag

تحصیل موسیقی در مجارستان امروزه طرفداران بسیاری دارد. با توجه به مناسب بودن شرایط و هزینه تحصیل موسیقی در این کشور و مزایایی مانند امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا بهره مندی از بورسیه های تحصیلی، افزایش محبوبیت تحصیل این رشته در مجارستان طبیعی است. دانشجویانی که در دانشگاه های موسیقی مجارستان به تحصیل می پردازند، می توانند از تجربه ی بهترین اساتید موسیقی دنیا استفاده کنند. در این مقاله سعی داریم با ارائه اطلاعات کامل درباره تحصیل موسیقی در مجارستان، به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • آزمون ورودی برای تحصیل موسیقی در دانشگاه های مجارستان به چه صورت است؟
 • تحصیل موسیقی در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟
 • بهترین دانشگاه های موسیقی مجارستان کدامند؟
 • هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های موسیقی مجارستان چقدر است؟
 • بورسیه هایی که برای تحصیل موسیقی در مجارستان در اختیار دانشجویان قرار دارد، کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی تحصیل موسیقی در مجارستان

تحصیل موسیقی در مجارستان، یکی از موقعیت های مناسب برای علاقه مندان یادگیری حرفه ای این هنر است. شرایط تحصیل موسیقی در مجارستان با توجه به ارائه دروس به زبان های مختلف و همچنین همراهی بهترین اساتید موسیقی، مساعد و دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان نیز نسبتا مقرون به صرفه است و این در حالی است که دانشجویان بین المللی همواره می توانند از بورسیه های تحصیلی جهت کاهش یا حذف این هزینه ها استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه های موسیقی مجارستان از آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست گرفته تا دانشگاه گیور، با همراه شوید و به مطالعه مقاله پیشِ رو بپردازید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره مجارستان

مجارستان یکی از زیباترین کشورهای اروپای مرکزی است که در چند دهه اخیر، مهاجران بسیاری را خصوصا از میان دانشجویان جذب کرده است. این مهاجران در مجارستان می توانند فرهنگی جدید را تجربه کنند و از تماشای طبیعیت و مکان های دیدنی مانند رود دانوب، قلعه بودا و ساختمان پارلمان لذت ببرند.

اطلاعات بیشتر درباره مجارستان در زیر آمده است:

 1. پایتخت: بوداپست.
 2. کشورهای همسایه: اسلواکی، صربستان، کرواسی، رومانی و اتریش.
 3. جمعیت: 10 میلیون نفر.
 4. زبان: مجارستانی.
 5. شهرهای دانشجویی: بوداپست، پچ، سگد.

در ادامه مقاله به سراغ بررسی مزایا و شرایط تحصیل موسیقی در مجارستان می رویم. همراه ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

تحصیل موسیقی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(4)

2. مزایای تحصیل موسیقی در مجارستان

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

برخی از مهم ترین مزایای تحصیل موسیقی در مجارستان، عبارتند از:

 1. مناسب بودن هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های موسیقی.
 2. در دسترس بودن بورسیه های تحصیلی.
 3. بالا بودن سطح آموزش و اعتبار جهانی دانشگاه های موسیقی مجارستان (مانند آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست).
 4. امکان تحصیل به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی.

3. شرایط تحصیل موسیقی در مجارستان

تحصیل موسیقی در مجارستان در مقطع کارشناسی در طول 6 ترم (3 سال) و در مقطع کارشناسی ارشد در طول 4 ترم (2 سال) صورت می گیرد. متقاضیان تحصیل این رشته باید حداقل 18 ساله و تحصیلات دبیرستان یا هنرستان را خود را به پایان رسانده باشند.

بسیاری از دانشگاه های هنر مجارستان که رشته های مرتبط با موسیقی را نیز در برنامه های خود دارند، برای پذیرش دانشجویان آزمون ورودی برگزار می کنند. این آزمون ورودی برای برخی از دانشگاه ها شامل بارگذاری فایل های ویدئویی از اجرای متقاضیان است. از دیگر دروسی که در آزمون های کتبی ورودی مورد سنجش قرار می گیرند، می توان به تئوری موسیقی و مطالعات عمومی در موسیقی اشاره کرد.

توجه داشته باشید که آزمون ورودی جهت تحصیل موسیقی در مجارستان، بسته به رشته و دانشگاه انتخابی می تواند شرایط و مراحل متفاوتی داشته باشد.

تحصیل موسیقی در اغلب دانشگاه های مجارستان به زبان های انگلیسی، مجارستانی و آلمانی انجام می شود و برای تحصیل در این دانشگاه ها ممکن است نیاز به ارائه مدارک معتبر زبان مانند آیلتس و تافل جهت اثبات تسلط خود داشته باشید. همچنین ممکن است این اثبات طی آزمون ورودی اتفاق بیافتد. به عبارت دیگر، بسته به دانشگاه ممکن است بتوانید بدون مدرک زبان به تحصیل موسیقی در مجارستان بپردازید.

از جمله پرتکرار ترین سوالاتی که متقاضیان رشته موسیقی در مجارستان می پرسند، چگونگی شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور است. در بخش بعدی مقاله درباره این موارد صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید.

دانشگاه موسیقی در مجارستان
St.-Stephen’s-Basilica,-Budapest,-Hungary

4. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در مجارستان

اخذ پذیرش از دانشگاه موسیقی در مجارستان یکی از اولین شرایط تحصیل موسیقی در این کشور به شمار می رود. برای این کار، پیش از هر چیز باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با مراجعه به وبسایت این دانشگاه از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی مطلع شوید.

مطالعه دقیق وبسایت دانشگاه انتخابی اهمیت بسیاری دارد چرا که خصوصا در زمینه موسیقی، تفاوت های چشمگیری میان شرایط پذیرش دانشگاه ها وجود دارد. همچنین رشته ی انتخابی نیز در شرایط دریافت پذیرش موثر است و مطالعه مطالب مرتبط با هر رشته نیز حائز اهمیت است. به عنوان مثال برای اخذ پذیرش در رشته‌ی رهبری کر در آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست، باید در آزمون ورودی کتبی، شفاهی و ویدئویی شرکت کنید.

اما در رشته آهنگسازی تئاتر همین آکادمی، آزمون کتبی برگزار نمی شود.

پس از مطالعه وبسایت، مدارک و الزامات اخذ پذیرش دانشگاه مورد نظر را آماده و سپس برای آن ها به صورت آنلاین ارسال نمایید. از جمله مدارک لازم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رزومه.
 2. انگیزه نامه.
 3. کپی پاسپورت و مدارک شناسایی.
 4. آخرین مدرک تحصیلی.
 5. دو توصیه نامه.

توجه داشته باشید که تسلط بر ساز پیانو برای تحصیل اکثر رشته های موسیقی در دانشگاه های مجارستان، اجباری است.

5. شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اگر متقاضی تحصیل موسیقی در مجارستان هستید و ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارید، برای تحصیل در این کشور باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. اخذ این ویزا از طریق سفارت مجارستان در کشورهای مختلف امکان پذیر است و شما با مراجعه به سفارت مجارشتان در کشور خود، آگاهی از مدارک لازم، ارائه مدارک، دریافت وقت مصاحبه در صورت تایید آن ها و در نهایت قبولی در مصاحبه، می توانید ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنید.

برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان، عبارتند از:

 1. فیش پرداخت شهریه.
 2. نامه پذیرش تحصیلی.
 3. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 4. عکس.
 5. مدارک بیمه درمانی.
 6. نشانی محل اقامت در مجارستان.
 7. گواهی تمکن مالی.

توجه داشته باشید که:
1. بررسی درخواست ویزای تحصیلی مجارستان توسط سفارت معمولا یک ماه (یا بیشتر) طول می کشد بنابراین در زمان بندی خود دقت کنید.
2. حداکثر 15 روز پس از ورود به مجارستان مهلت دارید تا برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

با توجه به مطالب گفته شده، انتخاب دانشگاه از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر نمی دانید کدام دانشگاه موسیقی در مجارستان را انتخاب کنید و به دنبال کسب اطلاعات درباره بهترین دانشگاه های موسیقی این کشورید، همراه ما بمانید.

شرایط تحصیل موسیقی در مجارستان
Riverside-scene

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. بهترین دانشگاه های موسیقی مجارستان

بسیاری از دانشگاه های مجارستان، رشته موسیقی را در برنامه تحصیلی خود قرار داده و دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا جذب کرده اند. بهترین دانشگاه های موسیقی مجارستان عبارتند از:

 1. آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست (Franz Liszt Academy of Music)
 2. دانشگاه دبرسن (University of Debrecen)
 3. دانشگاه گیور (University of Gyor)
 4. دانشگاه پچ (UNIVERSITY OF PÉCS)
 5. دانشگاه سگد (University of Szeged)
 6. کنسرواتور یوم وین بوداپست (Vienna Konservatorium Budapest)

دانشگاه موسیقی در مجارستان: آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست

آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست که یکی از بهترین دانشگاه های موسیقی مجارستان و جهان به شمار می رود، با بهترین اساتید موسیقی دنیا در ارتباط و همواره اصول آموزشی خود را براساس استانداردها چیده است. آموزش موسیقی در این دانشگاه به صورت یک به یک در گروه های کوچک و ورکشاپ ها صورت می گیرد و از جمله شاخه های موسیقی ارائه شده در آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تمامی سازهای کلاسیک.
 2. آواز و اپرا.
 3. موسیقی جاز و محلی.
 4. رهبری ارکستر و کر.
 5. آموزش موسیقی.
 6. آهنگسازی.

با توجه به اینکه آموزش موسیقی به زبان های انگلیسی و آلمانی صورت می گیرد، از جمله شرایط تحصیل موسیقی در آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست مجارستان می توان به تسلط به این زبان ها اشاره کرد.

آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست استعداد های ویژه در موسیقی در بازه سنی 8 تا 18 را نیز جذب می کند.

اکنون که آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های موسیقی مجارستان معرفی کردیم، به سراغ ارائه اطلاعات بیشتر درباره دیگر دانشگاه های موسیقی مجارستان می رویم. با ما باشید.

هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان
Budapest,-Hungary-(5)

دانشگاه موسیقی در مجارستان: دانشگاه دبرسن

اگرچه دانشگاه دبرسن در سال 1538 تاسیس شده، دانشکده موسیقی آن تنها 50 سال است که رشته های مرتبط با این هنر را ارائه می دهد. هدف دانشکده موسیقی دبرسن، آموزش و پرورش موسیقی دانانی است که با تمامی مهارت های اجرایی و علوم تئوری موسیقی آشنا باشند و بتوانند با توسعه ی استعدادهای خود به ارتقا فرهنگ مجارستان و سراسر دنیا خدمت و کمک کنند. از جمله مهم ترین رشته های ارائه شده در این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هنر خلاق موسیقی و موسیقی شناسی.
 2. هنرهای نمایشی – شاخه موسیقی.
 3. رهبری گروه کر.
 4. اجرای سازهای موسیقی کلاسیک.
 5. آواز اپرا.

خوب است بدانید که یکی از شرایط تحصیل موسیقی در دانشگاه موسیقی دبرسن مجارستان، قبولی در آزمون ورودی است. شرایط این آزمون برای هر رشته تغییر می کند. به عنوان مثال متقاضیان تحصیل سلفژ و تئوری موسیقی باید در دو بخش کتبی و شفاهی آزمون دهند اما متقاضیان موسیقی محلی باید 10 قطعه از این موسیقی را اجرا کنند.

دانشگاه موسیقی در مجارستان: دانشگاه گیور

دانشکده موسیقی دانشگاه گیور مجارستان، با گردآوری اساتید متخصص و موسیقی شناس از سراسر دنیا، با سطح بالایی به آموزش موسیقی می پردازد. تحصیل موسیقی در این دانشگاه در 4 یا 5 ترم انجام می شود و بخش عظیمی از آن خصوصا در مقطع کارشناسی، به آموزش سلفژ و تئوری موسیقی در گروه های کوچک دانشجویی اختصاص دارد. در ترم های پایانی نیز تمرکز اصلی آموزش و تحصیل موسیقی در دانشگاه گیور مجارستان بر زیبایی شناسی موسیقی خواهد بود. برخی از مهم ترین و پایه ای ترین مهارت ها و علوم مرتبط با موسیقی که در دانشگاه گیور مورد توجه قرار دارند، عبارتند از:

 1. آموزش گوش و شنیدن.
 2. بهبود حافظه موسیقیایی.
 3. ریتم شناسی.

یکی از شرایط تحصیل موسیقی در مجارستان – دانشگاه گیور، قبولی در آزمون ورودی کتبی و شفاهی آن است.

برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های مجارستان مانند رتبه جهانی آن ها، به بخش بعدی مقاله مراجعه کنید.

آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست
Budapest,-Hungary-(6)

7. رتبه بندی بهترین دانشگاه های مجارستان

جدول زیر، رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد:

دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه پچ401 تا 500
دانشگاه سگد601 تا 700
دانشگاه دبرسن901 تا 1000
دانشگاه سملوایز901 تا 1000

 خوب است بدانید آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست در میان 100 دانشگاه برتر هنرهای اجرایی جهان رتبه 51 را به خود اختصاص داده است.

8. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های مجارستان که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Budapest University of Technology and Economics.
 2. Corvinus University of Budapest.
 3. Eotvos Lorand University.
 4. Szent Istvan University.
 5. University of Debrecen.
 6. University of Pecs.
 7. University of Physical Education, Budapest  (صرفا در رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی).
 8. University of Szeged.
 9. University of Veterinary Medicine Budapest.
 10. University of Miskolc.

هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان چقدر است؟ آیا بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان رشته موسیقی در مجارستان قرار می گیرد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید و همراه ما باشید.

تحصیل موسیقی در مجارستان
River-Danube-in-Budapest,-Hungary

9. هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان

هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان به دانشگاه، مقطع تحصیلی و شاخه انتخابی دانشجو بستگی دارد. در یک تخمین کلی این هزینه را مبلغی بین 5.000 تا 8.000 یورو در سال در نظر می گیرند.

خوب است بدانید بورسیه های تحصیلی همواره بر کاهش یا حتی حذف هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان موثرند.

جدول زیر هزینه تحصیل رشته های مختلف موسیقی در دانشگاه های مجارستان را نشان می دهد:

رشته تحصیلی دانشگاه مقطع تحصیلی هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان (سالانه)
آواز کلاسیکدانشگاه پچکارشناسی8.000 یورو
اجرادانشگاه سگدکارشناسی5.000 یورو
هنر خلاق موسیقی و موسیقی شناسیدانشگاه دبرسنکارشناسی7.205 یورو
اجرای ویولندانشگاه گیورکارشناسی ارشد6.000 یورو
اپراآکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپستکارشناسی ارشد8.000 یورو
اجرای موسیقی کلاسیکدانشگاه دبرسنکارشناسی ارشد7.205 یورو

10. بورسیه برای تحصیل موسیقی در مجارستان

دریافت بورسیه تحصیلی می تواند تاثیر به سزایی در هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان داشته باشد و باعث کاهش یا حذف آن شود. از جمله بورسیه هایی که می توانید برای تحصیل در بهترین دانشگاه های موسیقی مجارستان مانند آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست یا دانشکده موسیقی دبرسن استفاده کنید، عبارتند از:

 1. برنامه بورسیه Stipendium مجارستان.
 2. بورسیه Diaspora مجارستان.
 3. بورسیه دولتی  Bilateral مجارستان.
 4. بورسیه WEINGARTEN مجارستان.

از جمله هزینه هایی که این بورسیه ها به طور کامل یا بخشی از آن ها را پوشش می دهند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان (شهریه دانشگاه).
 2. کمک هزینه زندگی در مجارستان (ماهیانه).
 3. هزینه اسکان دانشجویی.
 4. هزینه بیمه سلامت.

هزینه زندگی در مجارستان و شرایط کار دانشجویی در این کشور، موضوعات بخش بعدی مقاله اند. با ما بمانید.

آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست
Budapest,-Hungary-(7)

11. هزینه زندگی در مجارستان

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان را دارید باید بدانید که هزینه زندگی در این کشور در کنار هزینه تحصیل رشته های مختلف مانند موسیقی در مجارستان، بر بودجه بندی شما موثر خواهد بود. اگرچه این هزینه با توجه به شهر محل زندگی و عادت های زیستی دانشجو تغییر می کند، مبلغ آن را رقمی نزدیک به 478 یورو در ماه می دانند.

توجه داشته باشید که هزینه تخمین زده شده، هزینه زندگی یک دانشجوی تنهاست و همچنین اجاره خانه را در بر نمی گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در مجارستان، به جدول زیر دقت کنید:

نوع هزینه مبلغ هزینه
رستوران معمولی5 یورو
حمل و نقل ماهانه26 یورو
اینترنت12 یورو در ماه
قبوض137 یورو در ماه
تفریح5 تا 30 یورو
پوشاک25 تا 72 یورو
اجاره خانه ی یک خوابه328 یورو در ماه

12. کار دانشجویی در مجارستان

براساس قوانین مجارستان، دانشجویان می توانند به کار همزمان با تحصیل بپردازند. از جمله شرایط کار دانشجویی در مجارستان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اخذ مجوزهای لازم (در صورت نداشتن ملیت کشورهای اتحادیه اروپا).
 2. کار در محدوده زمانی تعیین شده (24 ساعت در هفته در ایام تحصیل و 66 روز در ایام تعطیل).

کار دانشجویی علاوه بر تسهیل پرداخت هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان، می تواند تبدیل به سابقه ی کاری در رزومه تحصیلی و کاری تان شود.

در آخرین بخش از مقاله، درباره شرایط کاری رشته موسیقی پس از فارغ التحصیلی و معایب تحصیل در دانشگاه های موسیقی مجارستان حرف می زنیم.

آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست
Budapest,-Hungary-(8)

13. شرایط کاری رشته موسیقی در مجارستان پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلان رشته موسیقی در مجارستان می توانند به فعالیت های اجرایی و آموزشی در این رشته بپردازند. از جمله مشاغلی که برای این افراد در دسترس است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اجرا به عنوان هنرمند (با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد).
 2. آموزش تئوری موسیقی (با مدرک کارشناسی).
 3. موسیقی شناسی و آهنگسازی (با مدرک کارشناسی ارشد).
 4. آموزش در دانشگاه ها (با مدرک دکترا).

متوسط درآمد سالانه موسیقی دانان در مجارستان مبلغی نزدیک به 685 یورو است. این مبلغ می تواند جبرانی برای هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان باشد.  

آیا شرایط مهاجرت به مجارستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

14. معایب تحصیل موسیقی در مجارستان

تحصیل موسیقی در مجارستان، معایبی مشابه با تحصیل سایر رشته ها در این کشور دارد. از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کم بودن احتمال کاریابی در مجارستان.
 2. سختی برقراری ارتباط با مردم مجارستان به دلیل عدم آشنایی آن ها با زبان انگلیسی.
 3. کم بودن تعداد دانشگاه ها در مجارستان.

 سوالات متدوال تحصیل موسیقی در مجارستان

✅ آیا برای تحصیل موسیقی در مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

بله! اکثر دانشگاه های موسیقی مجارستان آزمون های ورودی را به صورت کتبی، شفاهی و ویدئوهای ضبط شده برگزار می کنند.

✅ تحصیل موسیقی در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

متقاضیان می توانند به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی به تحصیل موسیقی در مجارستان بپردازند.

✅ رتبه جهانی آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست چند است؟

آکادمی موسیقی فرانتس لیست بوداپست رتبه 51 را در بین 100 دانشگاه برتر هنرهای اجرایی جهان دارد.

✅ هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان چقدر است؟

هزینه تحصیل موسیقی در مجارستان را مبلغی بین 5.000 تا 8.000 یورو در سال می دانند.

✅ بورسیه های تحصیلی قابل استفاده برای تحصیل موسیقی در مجارستان کدامند؟

مهم ترینِ این بورسیه ها عبارتند از: برنامه بورسیه Stipendium، Diaspora، Bilateral و WEINGARTEN مجارستان.

جمع بندی

Conclusion

اگر از علاقه مندان موسیقی هستید و می خواهید این هنر را به صورت حرفه ای و آکادمیک یاد بگیرید، می توانید به تحصیل در مجارستان فکر کنید. دانشگاه های موسیقی مجارستان با همکاری بهترین اساتید موسیقی جهان تلاش دارد تا آموزش های لازم را در بهترین کیفیت ارائه و موسیقی دان هایی ماهر پرورش دهد. شما با قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه ها می توانید با هزینه ای مناسب به تحصیل موسیقی به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی بپردازید. فراموش نکنید که فرصت استفاده از بورسیه های تحصیلی نیز در اختیارتان قرار دارد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا