تحصیل پزشکی در لهستان (+ شرایط و هزینه ها 2022)

poland Flag

تحصیل پزشکی در لهستان، با توجه به شرایط مناسب و معتبر بودن مدرک، فرصت بسیار مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند مدرک پزشکی معتبر در سطح بین الملل دریافت کنند. اگر شما هم قصد تحصیل پزشکی در لهستان را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله سعی میکنیم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 • شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل پزشکی در لهستان به چه صورت است؟
 • چه دانشگاه‌هایی در لهستان مورد تایید وزرات بهداشت برای تحصیل پزشکی هستند؟
 • هزینه و شرایط تحصیل پزشکی در لهستان به چه صورت است؟
 • شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی در لهستان چیست؟
 • مدرک پزشکی لهستان تا چه میزان معتبر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط تحصیل پزشکی در لهستان

لهستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و واقع در اروپای مرکزی است. تحصیلات عالی در این کشور پیشینه دور درازی دارد. قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور حدود 700 سال پیش تاسیس شده است. هزینه و شرایط تحصیل پزشکی در لهستان، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به میزان قابل توجهی بهتر بوده که این موضوع خود باعث می‌شود تحصیل پزشکی در لهستان یک فرصت بسیار مناسب برای متقاضیان تحصیل پزشکی می‌باشد. بهترین دانشگاه ها و دانشکده ها برای تحصیل پزشکی در لهستان، مدارک معتبری در سطح بین الملل ارائه می‌کنند که در کشورهای توسعه یافته دنیا نیز معتبر هستند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا@eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. چرا تحصیل پزشکی در لهستان؟

تحصلات عالی مناسب، بخشی از فرهنگ و بدنه اجتماعی کشور لهستان می‌باشد. این کشور هر سال میزبان تعدادی زیادی دانشجوی بین المللی می‌باشد که برای ادامه تحصیل به این کشور می‌آیند. مدرک معتبر تحصیلی، شرایط و هزینه مناسب تحصیلی پزشکی در لهستان در کنار هزینه و شرایط مناسب زندگی و اقامت در این کشور، از جمله دلایلی هستند که تحصیل پزشکی در لهستان را به یک موقعیت عالی و مناسب برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کند. همچنین تحصیل در این کشور، می‌تواند به عنوان پلی برای مهاجرت و ادامه زندگی در اروپا نیز استفاده شود.

هزینه تحصیل پزشکی در لهستان

2. شرایط تحصیل پزشکی در لهستان چگونه است؟

همانند بسیاری از کشورهای دیگر، یکی از شرایط اصلی تحصیل پزشکی، شرکت در آزمون ورودی می‌باشد. نکته تمایز این آزمون در لهستان با سایر کشورها در سطح این آزمون است. در واقع آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان ساده‌تر است.

آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان، به صورت کتبی برگزار نمی‌شود، بلکه سنجش دانشجویان برای تحصیل پزشکی در این کشور از طریق یک مصاحبه اسکایپی صورت می‌پذیرد.

یکی از مزیت‌های اصلی شرایط تحصیل پزشکی در لهستان،‌ نوع برگزاری آزمون ورودی است که نیاز به حضوری فیزیکی و سفر به لهستان ندارد و به صورت آنلاین و اسکایپی انجام می‌شود.

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

3. شرایط تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی چیست؟

به طور کلی تعداد دانشگاه‌هایی که در آن‌ها امکان تحصیل در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی فراهم است، کم می‌باشد. همین موضوع باعث می‌شود که دانشکده های پزشکی لهستان، گزینه خوبی برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی باشند.

در حال حاضر امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در بیش از 11 دانشکده پزشکی در لهستان فراهم است که دانشجویان بومی و بین الملل می‌توانند در آن‌ها تحصیل کنند.

دانشگاه‌های لهستان دوره‌های چهار ساله برای تحصیلات تکمیلی پزشکی به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند که در کنار دوره‌های تحصیل داروسازی، پزشکی و دندان‌پزشکی ارائه می‌شوند. این دوره‌های آموزشی برای افرادی طراحی شده که مدرک کارشناسی (لیسانس) دارند. این دوره‌های تحصیلی در بین دانشجویان کشورهای اسکاندیناوی، انگلستان، کانادا و ایالات متحده آمریکا بسیار محببود است زیرا سیستم آموزشی این کشورها در دوره‌های دو ساله، دانش‌آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می‌کند. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک زبان ارائه شود. در واقع تحصیل پزشکی در لهستان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست.

Rynek-Kościuszki,-Białystok,-Poland

4. شرایط شرکت و قبولی در آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان به چه صورت است؟

پیش شرط شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان، داشتن نمرات خوب در دروس زیست، فیزیک و شیمی می‌باشد.

متقاضی برای قبولی در آزمون ورودی تحصیل پزشکی در لهستان، باید در هر یک از این سه درس نمره‌ای بالاتر از متوسط داشته باشد.

5. زمانبدنی دریافت پذیرش تحصیل پزشکی در لهستان به چه صورت است؟

فرآیند پذیرش تحصیل پزشکی در لهستان، هر سال در ماه فووریه آغاز می‌شود. در نتیجه این فرآیند، متقاضیان تحصیل پزشکی در لهستان می‌توانند از ماه فووریه برای ارسال درخواست خود به دانشگاه و دانشکده مدنظر برای تحصیل پزشکی در لهستان ارسال کنند.

6. زمانبندی برگزاری آزمون ورودی تحصیل پزشکی در لهستان به چه صورت است؟

آزمون‌های ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان، در ماه آوریل هر سال شروع شده و بسته به شرایط تا ماه‌ها جولای و آگوست همان سال ادامه می‌یابد. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، این آزمون‌ها به صورت آنلاین و اسکایپی برگزار می‌شوند.

شرایط تحصیل پزشکی در لهستان

7. هزینه تحصیل پزشکی در لهستان چه میزان می‌باشد؟

به طور میانگین، هزینه تحصیل پزشکی در لهستان، سالانه بین 9.000 تا 13.000 یورو می‌باشد. این هزینه برای رشته دندان‌پزشکی بالاتر و به طور میانگین بین 10.000 تا 15.000 یورو در سال می‌باشد.

شهریه برای سایر رشته‌‌های زیر گروه پزشکی در لهستان کمتر است. به عنوان مثال هزینه تحصیل رشته داروسازی بین 5.000 تا 9.000 یورو در سال است و این هزینه برای رشته پرستاری بین 3.000 تا 5.000 یورو در سال می‌باشد.

در ادامه به هزینه تحصیل پزشکی در دو مورد از دانشگاه‌های لهستان می‌پردازیم.

دانشگاه لودز

 • هزینه تحصیل پزشکی: 11.200 یورو سال اول تحصیل و 11.000 یورو سال‌های بعد.
 • هزینه تحصیل تخصص پزشکی: 13.200 یورو سال اول تحصیل و 13.000 یورو سال‌های بعد.
 • هزینه تحصیل دندان‌پزشکی: 13.200 یورو سال اول تحصیل و 13.000 یورو سال‌های بعد.
 • هزینه تحصیل پرستاری: 5.700 یورو سال اول تحصیل و 5.500 یورو سال‌های بعد.

دانشگاه وروسلاو

 • هزینه تحصیل پزشکی: سالانه حدود 10.700 یورو معادل با 50.000 زلوتی.
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی: سالانه حدود 13.800 یورو معادل 59.000 زلوتی.

8. میزان اعتبار مدرک پزشکی لهستان

دوره‌های تحصیل پزشکی در لهستان مطابق با رویه‌ها و استانداردهای آموزش کشورهای لهستان، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا طراحی شده‌اند. در نتیجه،‌ فارغ‌التحصیلان دوره‌های تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی، می‌توانند برای برنامه‌های رزیدنسی و تحصیلات تکمیلی در بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های سایر کشورها درخواست دهند.

لیست کشورهایی که مدارک رشته‌های پزشکی لهستان در آن‌ها معتبر است:

 • استرالیا
 • کانادا
 • آفریقای جنوبی
 • ایالات متحده آمریکا
 • انگلیس
 • ایرلند
 • سوئد
 • و تعدادی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

9. شرایط زمانی تحصیل در رشته های پزشکی در لهستان چگونه است؟

 • تحصیل پزشکی در لهستان: تحصیل پزشکی در لهستان 6 سال به طول می‌انجامد
 • تحصیل دندان‌پزشکی در لهستان: تحصیل دندان‌پزشکی در لهستان 5 تا 5.5 سال به طول می‌انجامد
 • تحصیل داروسازی در لهستان: تحصیل داروسازی در لهستان 5 سال به طول می‌انجامد
 • تحصیل پرستاری در لهستان: تحصیل پرستاری در لهستان 3 سال به طول می‌انجامد
 • تحصیل تخصص پزشکی در لهستان: تحصیل تخصص پزشکی در لهستان 3 سال به طول می‌انجامد

10. تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی لهستان چقدر زمان می‌برد؟

 • آکادمی بیالیستوک: دوره تحصیل پزشکی 6 ساله.
 • آکادمی گدانسک: دوره تحصیل پزشکی 6 ساله.
 • دانشگاه لودز: دوره تحصیل پزشکی 4 ساله و 6 ساله، دوره تحصیل دندان‌پزشکی 5 ساله، دوره تحصیل تخصص پزشکی 3 ساله و دوره تحصیل پرستاری 3 ساله.
 • دانشگاه لوبلین: دوره تحصیل پزشکی 4 ساله و 6 ساله.
 • دانشگاه یاگیلونیا: دوره تحصیل پزشکی 4 ساله و 6 ساله.
 • آکادمی پومرنیا: دوره تحصیل پزشکی 6 ساله.
 • دانشگاه پوزنان: دوره تحصیل پزشکی 4 ساله و 6 ساله، دوره تحصیل دندان‌پزشکی 5 ساله، دوره تحصیل فیزیوتراپی 3 ساله و دوره تحصیل داروسازی 5 ساله.
 • دانشگاه سیلسیا: دوره تحصیل پزشکی 4 و 6 ساله.
 • دانشگاه ورشو: دوره تحصیل پزشکی 4 و 6 ساله، دوره تحصیل دندان‌پزشکی 5 ساله و تحصیل کارشناسی ارشد داروسازی 5 ساله.
 • دانشگاه وروسلاو: دوره تحصیل پزشکی 6 ساله و دوره تحصیل دندان‌پزشکی 5 ساله.

11. کدام دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی در لهستان از نظر وزارت بهداشت مورد تایید می‌باشند؟

نام دانشگاهرتبه در لهستانرتبه اتحادیه اروپارتبه جهانی
دانشکده پزشکی دانشگاه یاگیلونیا2141329
دانشکده پزشکی دانشگاه لودز174851247
دانشکده پزشکی دانشگاه ورشو114351113
دانشکده پزشکی دانشگاه وروسلاو6364902
دانشگاه علوم پزشکی گدانسک94251083
دانشگاه پزشکی سیلسیا
دانشکده پزشکی لهستان
Krakow,-Poland

12. بهترین دانشگاه ها و دانشکده ها برای تحصیل پزشکی در لهستان کدامند؟

دانشگاه علوم پزشکی ورشو لهستان

یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی لهستان، دانشگاه ورشو در پایتخت لهستان است. دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 1809 تاسیس شده و یکی از معتبرترین دانشکده های پزشکی در لهستان می‌باشد. عمده رشته‌های پزشکی در این دانشگاه به زبان لهستانی ارائه می‌شوند و تنها 20% این رشته‌ها به زبان انگلیسی می‌باشند.

این دانشگاه یکی از پیشرو‌ترین دانشگاه‌های در زمنیه تحقیقات از جمله شاخه‌های پزشکی بالینی و نظری می‌باشد و به بیمارستان‌های بزرگ و معتبر این کشور از جلمه بیمارستان آموزشی مرکزی و بیمارستان آموزش عمومی چشم پزشکی وابسته است.

در این دانشگاه دوره‌های تحصیلی رشته‌های مختلفی از فیزیوتراپی و پرستاری گرفته تا داروسازی و دندان‌پزشکی ارائه می‌شوند. همچنین این دانشگاه با دانشگاه‌ها و موسسات علمی مطرح و معتبر کشورهای دیگر همچون ایالات متحده آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، فرانسه، هلند و سوئد همکاری و تبادل علمی دارد.

دانشگاه پزشکی گدانسک

دانشگاه پزشکی گدانسک یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح لهستان است که دوره‌های تحصیلی مختلفی را به زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی ارائه می‌کند.

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در شمال لهستان است که در سال 1945 تاسیس شده است. این دانشگاه 4 دانشکده دارد و سالانه 6000 دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌پذیرد. یکی از نکات مثبت این دانشگاه تلاش روزافزون و مداوم این دانشگاه برای بهبود زیرساخت‌های آموزشی خود می‌باشد. به عنوان مثال بیمارستانی به عنوان مرکز آموزشی دانشجویان توسط این دانشگاه تاسیس شده که 311 تخت و 12 بخش جراحی دارد.

دانشکده پزشکی دانشگاه یاگیلونیا

حدود 700 سال پیش، در سال 1364میلادی،‌ پادشاه وقت لهستان، پادشاه کازیمیر کبیر، اقدام به تاسیس دانشگاهی کرد که امروزه به عنوان دانشگاه یاگیلونیا شناخته می‌شود. همانطور که دور از انتظار نیست، این دانشگاه با توجه به پیشینه تاریخی و همچنین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا، به عنوان یک نهاد بین المللی آموزش عالی شناخته می‌‌شود. این دانشگاه جایگاه بسیار بالایی بین بهترین دانشگاه های پزشکی لهستان دارد.

این دانشگاه با وجود پشت سر گذاشتن دو جنگ جهانی و تقسیمات بین روسیه، مجارستان و اتریش، همواره به فعالیت علمی خود در سطح جهان ادامه داده‌است. دانشجویان بسیاری از سرار قاره اروپا و کشورها مختلف دنیا، هر ساله برای تحصیل به این دانشگاه می‌آیند که در این بین می‌توان به کشورهایی همچون آلمان، سوئیس، هلند، انگلستان، ایتالیا، اسپانیا و… اشاره کرد.

بهترین دانشگاه پزشکی لهستان
Long-Market,-Gdańsk,-Poland

 COLLEGIUM MEDICUM و دانشگاه کوپرنیک کوپرنیکوس

در سال ۲۰۰۴ دانشگاه کوپرنیک کوپرنیکوس در شهر تورو، به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های لهستان شناخته شد.

در سال ۱۹۸۴ در شهر بیدگوشچ لهستان دانشگاه پزشکی Collegium Medicum تاسیس شد. در این دانشگاه در ۳ دانشکده و در ۱۸ دوره به زبان لهستان و ۴ دوره به زبان انگلیسی، رشته‌های پزشکی، داروسازی و علوم بهداشتی را تدریس می‌شود. این دانشگاه بر روی توسعه مداوم و آموزش بر اساس مشارکت بین دانشجو و استاد، متمرکز است.

 دانشگاه علوم پزشکی پوزنان

دانشگاه علوم پزشکی پوزنان یکی معتبرترین و بهترین دانشگاه های تحصیلات پزشکی در لهستان است که از سال ۱۹۹۳ تمامی دوره‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کند.

این دانشگاه بیش از 100 سال پیش در شهر پوزنان لهستان تاسیس شده و در طول بیش از یک قرن در راستای آموزش متخصصان پزشکی و ارائه خدمات با کیفیت بهداشتی به جامه لهستان قدم بر می‌دارد. همچنین این دانشگاه با تمرکز بر تحقیقات علمی در زمینه سلامت و بهداشت، توانسته است شبکه گسترده‌ای از همکاری‌های بین المللی نیز ایجاد کند.

دانشکده پزشکی دانشگاه لودز

در سال 2002، با هدف همکاری و کمک به آکادمی‌های پزشکی نظامی برای آموزش پرسنل بخش پزشکی و همچنین تامین نیازهای مردم و ارتش در لهستان، دانشگاه علوم پزشکی لودز لهستان تاسیس شد. این دانشگاه یکی از برترین و قدرتمندترین موسسات آموزش عالی تخصصی در زمینه آموزش عالی پزشکی در لهستان می‌باشد.

13. شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی در لهستان چیست؟

به طور کلی برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی در لهستان، محدودیتی برای انتخاب دانشگاه وجود ندارد. همین عدم وجود محدودیت در ارسال درخواست برای متقاضیان این امکان را فراهم می‌کند که درخواست خود را به هر تعداد دانشگاه که مایل باشند، ارسال کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود متقاضیان حتما به کیفیت دانشگاه محل تحصیل دقت کنند و آن را به عنوان یک معیار جدی تصمیم گیری در نظر داشته باشند.

دقت داشته باشد، بررسی درخواست‌های پذیرش برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های لهستان معمولا چندماه طول می‌کشد، لذا متقاضی باید در اسرع وقت درخواست خود را ارسال کند. با توجه به زمانبندی مراحل پذیرش، متقاضیان باید نهایتا تا ماه می هر سال درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنند.

هزینه تحصیل پزشکی در لهستان
Rynek-Główny,-Kraków,-Poland

14. شرایط اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشکده های پزشکی در لهستان چیست؟

متقاضیان تحصیل پزشکی در لهستان، بسته به کشوری شهروند آن هستند، ممکن است نیاز به دریافت ویزا برای تحصیل داشته باشند. شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به دریافت ویزا برای تحصیل در این کشور ندارند.

دقت داشته باشید که موفقیت یا عدم موفقیت در دریافت ویزای تحصیلی، وابسته به کشور مبدا می‌باشد. همچنین افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی می‌شوند می‌توانند تا زمانی که دانشجو هستند در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کنند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی به چه صورت است؟

 • برای ثبت و بررسی درخواست ویزای تحصیلی به سفارت لهستان مراجعه کنید.
 • پیش از مراجعه به سفارت، اطلاعات کامل در مورد مدارک مورد نیاز، رویه‌ها و فرآیندها را از طریق وبسایت سفارت بدست آورید و مطابق آن‌ها اقدام کنید.
 • اسناد و مدارک مورد نیاز را به توجه به اطلاعات کسب شده از وبسایت سفارت تهیه و آماده کنید و در نهایت به سفارت ارائه دهید.
 • برای دریافت ویزا از سفارت وقت مصاحبه بگیرید.
 • تمامی اسناد خود را به همراه فرم درخواست خود را چاپ کرده و امضا کنید و هزینه دریافت ویزا را پرداخت کنید.

سفارت لهستان از زمان ثبت درخواست شما و تسلیم مدارک، طی 15 روز درخواست ویزای تحصیلی شما را بررسی کرده و به شما اطلاع می‌دهد.

همانطور که اشاره شده، لهستان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن می‌باشد، در نتیجه شما با داشتن ویزای این کشور می‌توانید به راحتی به همه کشورهای این حوزه سفر کنید.

15. چه زمانی باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد؟

همانطور که پیش‌تر گفته شد، متقاصیان تحصیل در لهستان که شهروند کشورهای غیر از اتحادیه اروپا می‌باشند، برای تحصیل بیش از 3 ماه نیاز به اخذ ویزای تحصیلی و اجازه اقامت موقت می‌باشند. به طور میانگین فرآیند دریافت ویزای تحصیلی این کشور 15 رو زمان می‌برد.

Warsaw-Old-Town,-Warsaw,-Poland

16. چه مدارکی برای اخذ ویزا برای تحصیل در دانشکده های پزشکی در لهستان لازم است؟

برای اخذ ویزای تحصیلی شما نیاز به مدارک مختلفی دارید، که جزئیات آن را در وبسایت سفارت لهستان می‌توانید مشاهده کنید. در ادامه به مهمترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اشاره می‌کنیم:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید یا همان عکس بیومتریک
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی که کامل پر شده باشد
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • نامه رسمی مبنی بر دریافت پذیرش برای تحصیل
 • مدارک شناسایی و هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه
 • مدارک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه شامل ریز نمرات و ترجمه رسمی مدارک
 • مدارک محل اقامت مانند اجاره خانه یا رزرو خوابگاه
 • مدارک تمکن مالی شامل گزارش گردش حساب بانکی و موجودی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی

17. بیمه درمانی دانشجویی چیست؟

یکی از موضوعات مهم و حساسیت‌های تحصیل پزشکی در لهستان، مسئله بیمه و هزینه‌های درمانی افراد است. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در لهستان تحصیل می‌کنند، با داشتن کارت بیمه سلامت اروپا می‌توانند از خدمات درمانی این کشور به صورت رایگان استفاده کنند.

برا شهروندان سایر کشورهای دنیا، متقاضیان می‌توانند بیمه درمانی را در کشور خود یا هنگام ورود به لهستان دریافت کنند. هزینه بیمه سلامت برای دانشجویان بین الملل در لهستان حدودا 10 دلار آمریکا معادل با 40 زلوتی در ماه می‌باشد. معمولا به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در لهستان را دارند و شهروند کشورهای غیر از اتحادیه اروپا می‌باشند، توصیه می‌شود قبل از ورود به لهستان برای دریافت بیمه درمانی اقدام کنند.

Warsaw,-Poland-(7)

18. تحصیل پزشکی در لهستان چه مزیتی دارد؟

تحصیل در لهستان مزایای متنوعی دارد که موارد زیر، مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود:

 • هزینه پایین تحصیل
 • هزینه پایین زندگی
 • دانشگاه‌های معتبر و مطرح بین المللی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان یادگیری زبان لهستانی

مدراک تحصیلی لهستان به علت مشارکت سیستم آموزشی این کشور در روند بولونیا توسط کشورهای اتحادیه اروپا، انگلستان و آمریکا مورد تایید می‌باشد. همچنین مدارک دانشگای دریافت شده در سایر کشورها معمولا توسط دانشگاه‌های این کشور تایید می‌شوند.

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

19. هزینه زندگی دانشجویی هنگام تحصیل پزشکی در لهستان چقدر است؟

هزینه‌های زندگی در کنار هزینه‌های تحصیل همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. همانطور که در مقدمه مقاله نیز اشاره شد، از نظر هزینه زندگی لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپای به مقدار قابل توجهی به صرفه‌تر می‌باشد. هزینه پایین در کنار امکان تحصیل در بهترین دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی لهستان موقعیت بسیار عالی برای افراد پدید می‌آورد.این هزینه‌ها شامل هزینه‌ها متفرقه دیگری از جمله هزینه‌های مربوط به کتاب، حمل و نقل درون شهری و همینطور شهریه‌ دانشگاه که به طور مفصل به آن پرداخته شد، می‌باشد.

در صورت اسکان در خوابگاه‌های دانشگاه،‌ هزینه آن حدودا 60 یورو در ماه می‌باشد. همچنین هزینه غذای سلف دانشگاه از مبلغ 2 یورو برای هر وعده شروع می‌شود. جمع همه این هزینه‌ها برای دانشجویان بین الملل هزینه‌ای بین 500 تا 850 یورو در ماه ایجاد می‌کند.

پایتخت لهستان، یعنی شهر ورشو در سال 2016 توسط سایت QS Best Student به صرفه‌ترین شهر برای زندگی دانشجویی در اروپا شناخته شد.

به طور کلی در مجموع همه هزینه‌های زندگی و تحصیل، هزینه تحصیل پزشکی در لهستان نزدیک به 1.700 یورو در سال می‌باشد. این کشور با وجود رشد سریع اقتصادی هزینه‌های زندگی به نسبت کمتری در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی دارد.

Stare-Miasto,-Kraków,-Poland

هزینه‌های حمل و نقل در لهستان

هزینه‌های حمل و نقل عمومی در لهستان برای دانشجویان در هر ترم حدود 50 یورو می‌باشد. برای دانشجویان علی الخصوص بین المللی، حمل و نقل عمومی همواره بهترین گزینه حمل و نقل می‌باشد. هزینه و حمل و نقل در این لهستان پایین است و برای دانشجویان نیز تخفیف قائل می‌شوند. در ماه‌های گرم سال، دوچرخه‌های در سطح شهر وجود دارند که به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرند و می‌توان از آن‌ها برای حمل و نقل استفاده کرد.

هزینه غذا در لهستان

به طور متوسط، هزینه غذا برای دانشجویان بین الملل در لهستان چیزی بین 100 تا 150 یورو در ماه است. همچنین دانشجویان می‌توانند از فروشگاه‌های بزرگ که معمولا محصولات را با قیمت پایین‌تری ارائه می‌کنند خرید کنند که در نتیجه آن هزینه‌های خود را کاهش دهند.

هزینه‌های اسکان در لهستان

به طور کلی دانشجویان برای اسکان می‌توانند از دو طریق اقدام کنند؛ اجاره خانه یا آپارتمان و استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی. به طور کلی از نظر هزینه اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی به صرفه‌تر است. هزینه‌های اسکان 35% کل هزینه‌ زندگی دانشجویی در لهستان را تشکیل می‌دهد.

اجاره یک آپارتمان مشترک در مرکز شهر در لهستان، بین 110 تا 170 یورو در ماه هزینه دارد.

البته این هزینه برای شهرهای بزرگ این کشور همچون کراکوف یا ورشو پایتخت این کشور بیشتر است. هزینه اجاره در این شهرها از حدود 300 یورو در ماه شروع می‌شود و تا 700 یورو نیز بالا می‌رود.


سوالات متداول تحصیل پزشکی در لهستان

شهریه تحصیل پزشکی در بهترین دانشگاه های پزشکی لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در لهستان حدودا بین 9.000 تا 13.000 یورو در سال می‌باشد.

زمانبندی برگزاری آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان چگونه است؟

آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان هر سال در ماه آوریل شروع شده و بسته به شرایط تا آگوست ادامه پیدا می‌کند.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشکده های پزشکی لهستان وجود دارد؟

عمده دانشکده های پزشکی لهستان به خصوص بهترین دانشگاه های پزشکی در لهستان دوره‌هایی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل ارائه می‌کنند.

زمان‌بندی درخواست پذیرش پزشکی در لهستان چگونه است؟

شروع ثبت درخواست برای اعزام دانشجو پزشکی به لهستان در فووریه هر سال شروع شده و تا ماه می ادامه دارد.

نحوه سنجش و برگزاری آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان چگونه است؟

به طوری کلی آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در لهستان به صورت آنلاین و یک جلسه اسکایپی بوده و آزمون کتبی که نیاز به حضور فیزیکی داشته باشد نیست.

جمع بندی

Conclusion

به دلیل وجود دانشکده ها  دانشگاه های بسیار مطرح و با کیفیت پزشکی در لهستان، تحصیل در این کشور یک گزینه بسیار عالی برای علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در لهستان می‌باشد. هزینه تحصیل و زندگی پایین در کنار اعتبار بالای مدارک تحصیلی ارائه شده، لهستان را به گزینه ای بسیار عالی برای تحصیل پزشکی تبدیل می‌کند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا