تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان (+ اخذ ویزا و پذیرش 2022)

poland Flag

برای افرادی که قصد و علاقه مهاجرت تحصیلی دارند، اروپا یکی از اولویت‌های بالا می‌باشد. لهستان به عنوان یکی از کشورهای بزرگ در اروپای مرکزی، سالانه مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌باشد. در این مقاله ما به موضوع تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان، شرایط و هزینه آن می‌پردازیم. شما می‌توانید پس از پایان این مقاله به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • چطور می‌توان برای تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان پذیرش گرفت؟
 • چطور می‌توان اجازه اقامت برای تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان گرفت؟
 • مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در لهستان چه میزان است؟
 • سال تحصیلی در لهستان مطابق با چه تقویمی برگزار می‌شود؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ مقدمه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان موقعیتی جذاب برای علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی می‌باشد. شرایط و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان، موضوعی است که متقاضیان برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان باید قبل از اقدام و تصمیم گیری در باره آن اطلاعات کافی داشته باشند. در این مقاله به بررسی کلی تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان و شرایط تحصیل فوق لیسانس در لهستان می‌پردازیم.

لهستان سالانه نزدیک به 65 هزار دانشجوی بین الملل که می‌پذیرد. آموزش عالی به مرور زمان جزوی از بدنه و فرهنگ این کشور شده است. به نوعی که آموزش در طول زمان به یکی از اهداف اصلی این کشور تبدیل شده است. چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی دارید، حتما تحصیلی کارشناسی ارشد در لهستان را مورد بررسی قرار دهید.

جدا از هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان که در ادامه مقاله به آن پرداخته خواهد شد، دقت داشته باشید که این کشور دانشگاه‌ها و کالج‌های تحصیلی بسیار خوبی دارد. شما می‌توانید در شهری پویا و سرزنده و در محیطی آکادمیک و عالی، در رشته‌ها و دوره‌های بسیار متنوعی اقدام به ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان کنید. دوره‌های کارشناسی ارشد این کشور شامل حوزه‌های مختلفی، از اقتصاد و تجارت گرفته تا مهندسی و فناوری می‌شود. دقت داشته باشید که شرایط و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان با توجه به رشته تحصیلی متفاوت می‌باشد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا@eurolife کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان
Warszawa,-Poland

1. چرا تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان؟

آیا تا کنون اسم فریدریک فرانسیسک شوپن را شنیده‌اید؟ نام‌های ماری اسکلودوفسکا کوری (همان ماری کوری) یا میکولاژ کوپرنیک (یا نیکولاس کوپرنیک) چطور؟ آهنگساز مشهور شوپن، ستاره‌شناس معروف کوپرنیک و دانشمند مشهور ماری کوری که دارنده جایزه نوبل فیزیک نیز هست در صدر مشهورترین هنرمندان و دانشمندان کشور لهستان هستند. اولین دانشگاه در لهستان در زمانی حدود 700 سال پیش در این کشور تاسیس شد. همانطور که مشهود است، مقوله تحصیل و آموزش جزوی از بدنه فرهنگی و سنتی این کشور به شمار می‌آید.

در ادامه به برخی از دلایلی که باعث می‌شود تحصیلی کارشناسی ارشد در لهستان یک گزینه بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی باشد اشاره شده است:

تحصیل بدون هزینه یا با هزینه بسیار کم: از موارد جالب توجه در مورد شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان هزینه بسیار کم آن است. چنانچه شما شهروند اتحادیه اروپا/EEA و گروه شینگن باشید، نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل ندارید. حتی اگر فرد شهروند اتحادیه اروپا نباشد، هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان به طور میانگین 2.000 یورو در سال است که بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

فراهم شدن موقعیت‌های عالی: لهستان به عنوانی کشوری که عضو اتحادیه اروپا، گروه شینگن و EEA، در توسعه بین المللی اروپای مدرن نقشی جدی و اساسی دارد.

الگوگیری از روند بولونیا: دوره‌های آموزشی که در لهستان ارائه می‌شوند، از یک استاندارد بین المللی که به عنوان روند بولونیا نامیده می‌شود، پیروی می‌کنند. این موضوع به این معنی است که دوره‌ها و مدارک تحصیلی لهستان در جهان شناخته شده و معتبر می‌باشند.

هزینه زندگی مناسب: زندگی کردن در لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه و ارزان‌تر است.

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان چه مزایا و معایبی دارد؟

مهاجرت تحصیلی به قصد ادامه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در لهستان همانند هر تصمی دیگری، مزایا و معایبی دارد. چنانچه شما اطلاع دقیقی از این شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان و مزایا و معایب آن داشته باشید، می‌توانید بهترین تصمیم را با توجه به شرایط خود بگیرید. در ادامه به طور کامل به مزایا و معایب تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان می‌پردازیم.

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

لهستان به عنوان مقصد برتر برای تحصیلات تکمیلی، یک تجربه فرهنگی غنی را برای دانشجویان ورودی در سراسر جهان فراهم می کند. اکثر افرادی که در لهستان تحصیل می کنند فقط چیزهای خوبی را در مورد اماکن تاریخی، مناظر زیبا، زندگی شهری و تنوع زیاد فعالیت های اجتماعی به خاطر می آورند. بسیاری از آنها فکر می کنند فرصت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان کمک زیادی به آنها کرده است.

مزایا و معایب تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان بسیار است، اما یکی از بزرگترین مزایای ذکر شده توسط دانشجویان هزینه کم زندگی و تحصیلی می‌باشد. به این معنی که آموزش در لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در دسترس و مقرون به صرفه است.

کارکنان دانشگاه و اساتید معمولاً خوش برخورد و کمک کننده هستند و خدمات ارائه شده در دانشگاه های لهستان بالاتر از حد متوسط است.

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان
Warsaw,-Poland-(7)

معایب تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

مراقبت‌های بهداشت و کیفیت آن

خدمات درمانی و مراقبت‌های بهداشتی در کشور لهستان توسط یک سیستم مرکزی و با بودجه عمومی اداره می‌شود. این امر منجر به این می‌شود که خدماتی درمانی و بهداشتی تا زمانی که بیمه داشته باشید رایگان است. در نتیجه دسترسی مشترک برای همه افراد به خدمات درمانی، معمولا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی صف‌های نسبتا طولانی دارند. البته ممکن است در شرایطی کیفیت خدمات بهتر باشند.

امکانات حمل و نقلی و جاده ضعیف در مقایسه با غرب اروپا

در سال‌های گذشته، زیرساخت‌های جاده‌این کشور توسعه جدی را تجربه کرده‌اند. در مقایسه با سال‌های گذشته وضعیت راه‌ها و زیرساخت‌های حمل و نقل این کشور بهبود زیادی داشتند، با این حال همچنان در قسمت‌های شرقی این کشور نیاز جدی به بهبود راه‌ها و زیرساخت‌های جاده‌ای حس می‌شود.

شرایط آب و هوایی

این کشور با توجه به شرایط آب و هوایی که دارد، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی دارد. در نتیجه اگر به آب و هوای گرم و معتدل عادت دارید، تحمل زمستان‌های این کشور ممکن است کمی دشوار باشد.

3. اطلاعات اولیه در باره تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

در این کشور 434 دانشگاه وجود دارند که دوره‌هایی برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس ارائه می‌کنند.

طول دوره کارشناسی ارشد در این کشور به طور متوسط بین 1.5 تا 2 سال است و سال تحصیلی از اکتبر تا ژوئن می‌باشد. همچنین حدودا 54.354 دانشجوی بین‌المللی در این کشور در حال تحصیل می‌باشند.

جالب است بدانید که قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور، دانشگاه جاگلونی (Jagiellonian University) می‌باشد.

4. طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان چقدر است؟

به طور کلی طول کل دوره تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان بستگی به رشته تحصیلی و شرایط شما دارد.

به طور میانگین طول این دوره حدودا بین 1.5 تا 2 سال است.

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

5. محبوب‌ترین رشته‌ها برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان کدامند؟

 1. مدیریت کسب و کار
 2. هنر، طراحی و معماری
 3. علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 4. آموزش و پرورش
 5. کشاورزی و جنگلداری
 6. علوم و مشاغل کاربردی
 7. ورزش
 8. روزنامه نگاری و رسانه
 9. فناوری مهندسی
 10. علوم انسانی
 11. حقوق
 12. علوم اجتماعی
 13. علوم طبیعی و ریاضی
 14. بهداشت و پزشکی
 15. مطالعات محیطی و علوم زمین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. انواع موسسات و دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان چیست؟

شما می‌توانید بسته به اهداف خود برای تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان، تمامی ارائه دهندگان دوره‌های کارشناسی ارشد در لهستان را در دسته بندی کلی جای دهید. موسسات آموزش عالی و مدارس آموز عالی حرفه‌ای دو دسته بندی اصلی این موسسات می‌باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

موسسات آموزش عالی(uczelnia akademicka): این موسسات آموزشی در قالب یک دانشگاه تحقیقاتی کامل فعالیت می‌کنند. در این موسسات دوره دوم کارشناسی ارشد نیز در کنار دوره‌های دکترا ارائه می‌شوند. این موسسات آموزشی در مجموعه 70% ارائه دهندگان دوره‌های آموزشی تحصیلات عالی را تشکیل می‌دهند.

مدارس آموزش عالی حرفه ای (uczelnia zawodowa): تخصص این نوع از موسسات آموزش عالی، آموزش حرفه‌ای می‌باشد. عمده تمرکز این نوع موسسات آموزشی بر روی دوره‌های کارشناسی می‌باشد، اما دوره‌ّای کارشناسی ارشد طولانی هم ارائه می‌کنند. این نوع از موسسات آموزش عالی 30% باقی‌مانده موسسات آموزش عالی لهستان را تشکیل می‌دهند.

همچنین در خاطر داشته باشید که موسسات آموزش عالی لهستان ممکن است خصوص یا دولتی باشند. کمیته اعتبار بخشی دولتی لهستان مسئولیت نظارت بر فعالیت موسسات آموزش عالی لهستان را دارد.

شرایط ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان

7. برترین دانشگاه‌های لهستان کدامند؟

دقت داشته باشید که دانشگاه‌های لهستان همگی در رتبه بندی‌های بین المللی دانشگاه‌ها قرار دارند. در این بین دانشگاه‌های زیر بهترین دانشگاه‌های لهستان از نظر رتبه بین‌المللی می‌باشند.

رنکینگ دانشگاهنام دانشگاه
501-600Jagiellonian University
801-1000Medical University of Warsaw
801-1000University of Warsaw

8. چه نوع دوره‌هایی برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان وجود دارد؟

همانطور که گفته شد الگوی آموزش عالی در لهستان، مطابق با فرآیند بولونیا می‌باشد. همچنین نام مدرک کارشناسی ارشد در لهستان، Magister می‌باشد. براساس فرآیند بولونیا، مدرک Magister به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی یا دوره دوم شناخته می‌شود. این دوره آموزشی باید بعد از دوره کارشناسی باشد. همچنین این مدرک تحصیلی پیش شرط لازم برای تحصیل و تحقیق در مقطع دکترا می‌باشد.

نوع دیگری از مدرک کارشناسی ارشد نیز در این کشور ارائه می‌شود که نوع قدیمی‌تر آن می‌باشد. این نوع دوره‌ها که به عنوان دوره طولانی کارشناسی ارشد شناخته می‌شوند، حدودا پنج تا شش زمان برده و مدرکی معادل با همان مدرک Magister در پایان آن به شرکت کننده داده می‌شود.

9. تقویم سال تحصیلی کارشناسی ارشد در لهستان چگونه است؟

همانطور که گفته شد، سال تحصیلی در لهستان از اکتبر شروع شده و در ژوئن پایان می‌یابد. همچنین هر سال تحصیلی، دو ترم و یک تعطیلات تابستانی دارد. به طور کلی هر ترم در سال تحصیلی 15 هفته دارد که شامل امتحانات نیز می‌شود. ترم زمستان شامل تعطیلات کریسمس و ترم تابستان شامل تعطیلات عید پاک می‌شود. معمولا تعطیلات تابستانی توسط دانشجویان برای انجام برخی کارهای عملی و شرکت در دوره‌های کارآموزی استفاده می‌شود.

10. چه موضوعات اصلی در دوره کارشناسی ارشد در لهستان ارائه می‌شوند؟

در صورت نیاز شما باید برای ایجاد پیش‌نیاز تحصیلی خود تعدادی واحد پیش‌نیاز بگذرانید. به طور کلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ترکیبی از جلسات کلاسی و در گروه‌های کوچک، مطالعه مستقل و کارهای آزمایشگاهی و عملی می‌باشد. البته روش‌های تدریس بین‌رشته‌های مختلف می‌تواند متنوع باشد. دقت داشته باشید که برای تکمیل تحصیلات خود نیاز به گذراندن واحد‌های تکمیلی نیز دارید.

در موسساتی که دوره کارشناسی ارشد طولانی ارائه می‌شود، دوره آموزشی با سه تا چهار سال آموزش در سطح کارشناسی شروع می‌شود.

12. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

یکی از نکات مهمی که در مورد شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان باید به آن توجه کرد،‌ هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان می‌باشد. همانطور که می‌دانید طبیعتا بخشی از این هزینه‌ها، هزینه‌های مختص به تحصیل می‌باشد.

چنانچه فرد متقاضی برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان، شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، هزینه تحصیل کارشناسی ارشد آن فرد در لهستان رایگان است.برای سایر دانشجویان بین الملل شرایط متفاوت است و افراد باید شهریه دانشگاه خود را پرداخت کنند.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان برای دانشجویان بین الملل

دانشجویان بین المللی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، معمولا ملزم به پرداخت شهریه می‌باشند:

مبلغ شهریه برای تحصیل در یک برنامه کارشناسی ارشد تمام، 2.000یورو در سال است.

برای سایر دوره‌های تحصیلات تکمیلی از جمله دوره‌های فنی و حرفه‌ای و یا دوره‌های تحقیقاتی، مبلغ شهریه 3.000 یورو در سال است.

در شرایطی ممکن است دانشگاه‌ها از هزینه شهریه صرف نظر کنند. به عنوان مثال این پیشنهاد ممکن در قالب بخشی از پیشنهاد بورسیه باشد.

جدای از هزینه‌های تحصیلی و شهریه، بسته به شرایط دانشگاه و مراحل ثبت نام، نیاز به پرداخت هزینه‌های اداری تا مبلغ 200 یورو نیز می‌باشد.

مواردی که به عنوان هزینه تحصیلی کارشناسی ارشد در لهستان در بالا گفته شد، برای دانشگاه‌های دولتی است. موسسات آموزشی خصوصی، در تعیین هزینه تحصییل خود آزاد هستند. به طور متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان برای موسسات آموزشی خصوصی بین 2.000 تا 6.000 یورو در سال می‌باشد.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

13. پایان نامه کارشناسی ارشد لهستان

عمده دوره‌های کارشناسی ارشد در لهستان، با یک پایان نامه به پایان می‌رسند. تهیه و انجام این پایان نامه به شما این امکان را می‌دهد که یک پروژه تحقیقاتی به صورت عمیق تحقیق و بررسی کنید و از تخصص خود حداکثر استفاده را ببرید. در مورد انتخاب موضوع ممکن است بسته موسسه و دوره‌ای که در آن تحصیل می‌کنید، ابتدا دوره یا پس از گذراندن واحدهای درسی زمان انتخاب موضوع تحقیقاتی شما باشد.

مسئله پایان نامه یک موضوع بسیار مهم در آموزش عالی در لهستان می‌باشد. دفاع موفقیت آمیز از پایان نامه شما را برای تحصیل دکترا آماده می‌کند و همچنین در CV شما تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت.

13. بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

سیستم آموزش عالی لهستان، همواره بسیار علاقه‌مند به جذب دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. این اشتیاق منجر به در نظر گرفتن بودجه برای جذب نامزدهای مناسب برای بورسیه تحصیلی می‌شود. صلاحیت دانشجو برای تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان معمولا براساس معیارهای آموزشی سنجیده می‌شود،‌ اما بعضا نیاز مالی نیز ممکن است تاثیر گذار باشد.

برای بورسیه افراد می‌توانند از طریق برنامه اراسموس نیز اقدام کنند. این برنامه شامل بودجه برای دوره‌های کارشناسی ارشد مشترک، کمک هزینه‌های تحصیلی، وام‌های بین المللی کارشناسی ارشد و… می‌باشد.

سایر امکاناتی که در بورسیه تحصیلی لهستان ارائه می‌شوند:

 1. برنامه تبادل اروپای مرکزی برای مطالعات دانشگاهی: این برنامه یک ابتکار برای تبادل دانش است که برای دانشجویان نیز کمک هزینه‌های مالی را در نظر می‌گیرد.
 2. برای برخی از شهروندان کشورهای شرق اروپا، بورسیه‌های تحصیلی ویسه‌گراد داده می‌شود.
 3. برای شهروندان کشورهای در حال توسعه بورسیه تحصیلی Ignacy Lukasiewicz ارائه می‌شود.
 4. برای شهروندان آمریکایی مایل به تحصیل در لهستان نیز بورسیه تحصیلی فولبرایت ارائه می‌شود.
KomornikiJeziorna,-62-052-Komorniki,-Poland,-Komorniki

14. شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان چگونه است؟

هنگامی که می‌خواهید برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان اقدام کنید، باید اطلاعات دقیقی در مورد شرایط تحصیل کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس در لهستان داشته باشید. در بعضی از کشورها درخواست‌ها به صورت مرکزی جمع‌آوری می‌شوند؛ این در حالی است که در لهستان در اکثر موارد برای ثبت درخواست و همچنین اطلاع از شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان، باید با دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید ارتباط بگیرید.

محدودیتی برای تعداد درخواست‌های همزمان وجود نداشته و شما می‌توانید برای هر تعدادی از دانشگاه‌ها درخواست ارسال کنید. نکته حائز اهمیت توجه کردن به زمان و انجام مراحل قبل از موعد مقرر می‌باشد. باید به اقداماتی از قبیل ویزا و مراحل مهاجرتی هم توجه کافی را داشته باشید و ممکن است نیاز به انجام این مراحل قبل از شروع دوره تحصیلی باشد.

نکات مهم در مورد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان:

 1. شرایط تحصیل فوق لیسانس در لهستان می‌تواند بسته به دانشگاه متفاوت باشد اما به طور کلی از شما انتظار می‌رود مدرک کارشناسی یا معادل آن را داشته باشید.
 2. مدرک تحصیلی سایر کشورهای اروپایی معمولا به راحتی توسط دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شود.
 3. همچنین مدارک تحصیلی بین المللی سایر کشورهای غیر اروپای نیز نیاز به ارزیابی دارند. این ارزیابی معمولا یک روند نسبتا ساده می‌باشد.

دیگر شرایط مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان:

 1. مدارک شناسایی مانند گذرنامه
 2. بیانیه شخصی (SOP)
 3. مجموعه از مراجع دانشگاهی

در مورد دوره‌هایی که رقابت بیشتر دارند، مانند دوره‌های پیرا پزشکی و تحصیل پزشکی در لهستان، شرایط پذیرش برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان دشوارتر است.

15. مدارک زبان مورد نیاز

یکی از نکات مهم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان، مسئله زبان است. امروزه عمده دوره‌های آموزشی در کشور لهستان به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. بنابراین یکی از بخش‌های مهم شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان، مدرک زبان است که باید برای اثبات داشتن سطح زبان مورد نیاز، ارائه کنید.

معتبرترین مدارک زبان انگلیسی که شما می‌توانید ارائه کنید، TOEFL و IELTS می‌باشد.

برای ثبت نام در دوره‌های به زبان لهستانی نیز شما باید مدرکی که نشان‌دهنده مهارت شما در این زبان می‌باشد را ارائه کنید. معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین مدرک، گواهی زبان لهستانی به عنوان یک زبان خارجی است.

جدای از مهارت زبان که برای تحصیل لازم است، شما نزدیک ۲ سال باید در کشور لهستان زندگی کنید. همین موضوع می‌تواند دلیلی باشد برای اینکه سعی کنید تا دانش خود را در زبان لهستانی نیز تقویت کنید. البته قرار گرفتن در شرایط این کشور به شما کمک می‌کند تا مهارت زبان لهستانی خود را بیشتر تقویت کنید.

نکته دیگر اینکه یادگیری یک زبان دیگر، و توانایی برقراری ارتباط به زبان دیگر، یک نکته مثبت در CV شما خواهد بود. این موضوع نشان می‌دهد که شما در شرایط تحصیل فوق لیسانس در لهستان از تمامی فرصت‌هایی که در اختیار داشتید، بیشترین استفاده را کرده‌اید.

Long-Market,-Gdańsk,-Poland

16. دریافت ویزا برای تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

کشور لهستان در سال حدود 50 هزار دانشجو در دانشگاه‌های خود دارد و از دانشجویان بین المللی همواره استقبال می‌کند. همچنین این کشور روند مهاجرت تحصیلی را برای شهروندان سایر کشورهای اتحادیه اروپا کوتاه کرده است.

برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نیازی به اخذ ویزا وجود ندارد. شهروندان این کشورها برای اقامت بیش از 91 روز باید درخواست اجازه اقامت ثبت کنند. این کار در یک دفتر محلی نیز قابل انجام است. در حالی که برای شهروندان سایر کشورها، آن‌ها باید پیش از ورود به کشور، درخواست ویزا ثبت کرده و ویزای خود را دریافت کنند.

برای دریافت ویزا، افراد پس از ثبت نام در موسسه آموزش عالی، باید تایید ثبت نام خود را به کنسولگری ارئه دهید تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. حداکثر اعتبار این ویزا 12 ماه است. با توجه به اینکه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان معمولا بیش از این زمان طول بکشد، شما باید درخواست اجازه اقامت طولانی مدت بدهید تا بتوانید تحصیلات خود را به پایان برسانید.

17. شرایط اجازه اقامت بلند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان چیست؟

همانطور که اشاره شد، مدت زمانی تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان حدودا بین 1.5 تا 2 سال است. همین موضوع باعث می‌شود که دانشجویان برای تحصیل کارشناسی ارشد نیاز به اخذ اجازه اقامت طولانی مدت داشته باشند. در نظر داشته باشید که شهروندان اتحادیه اروپا 91 روز و شهروندان سایر کشورها با ویزا حداکثر 12 می‌توانند در این کشور زندگی کنند. در نتیجه در عمده موارد افراد باید اقدام به دریافت مجوز اقامت طولانی مدت کنند. انجام این کار در یک دفتر محلی نزدیک محل تحصیل امکان‌پذیر است.

سایر موارد مورد نیاز در مدت اقامت در لهستان:

 1. بیمه درمانی معتبر برای مدت زمان دوره تحصیل
 2. اثبات حمایت مالی در حین تحصیل

18. شرایط بیمه درمانی برای تحصیل فوق لیسانس در لهستان

یکی از مسائل جدی در مورد شرایط تحصیل فوق لیسانس در لهستان،‌ مسائل مربوط به بیمه درمانی و خدمات درمانی است. برای دانشجویانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند، در صورت داشتن بیمه درمانی معتبر در کشور خود؛ خدمات درمانی رایگان است.

برای دانشجویان بین المللی که شهروند کشورهای اتحادیه اروپا نیستند،‌ توصیه می‌شود پیش از ورود به لهستان بیمه درمانی بین المللی خریداری کنند. در غیر اینصورت باید برای گرفتن بیمه از صندوق ملی بهداشت لهستان و پرداخت هزینه مربوط به آن اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بیمه از صندوق ملی بهداشت شامل کارت دانشجویی، گذرنامه و گواهی تایید دانشجو بودن و مدت زمان می‌شود.

هزینه بیمه باید در هر ماه به صورت مرتب پرداخت شود، پرداخت نکردن هزینه بیمه در یک ماه به معنی فسخ بیمه نامه و توقف اعتبار آن می‌باشد.

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

19. شرایط اشتغال در حین تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان چگونه است؟

یکی از عوامل مهم و اثرگذار بر سیاست‌گذاری آموزش در لهستان، اشتغال دانشجویی است. از سال 2011 دانشگاه‌های تحقیقاتی لهستان موظف اند، توجه ویژه‌ای به چشم‌انداز پیش روی دانشجویان خود، پس از فارغ التحصیلی داشته باشند. این موضوع باعث تمرکز دانشگاه بر کاربردی بودن آموزش‌ها، در راستای آماده‌سازی دانشجویان برای به دست آوردن موقعیت‌های شغلی مناسب شده است.

چنانچه علاقه‌مند هستید که در رشته خود در مقطع دکترا در لهستان تحصیل کنید، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در این کشور می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. همچنین شما پس از فارغ التحصیلی می‌توانید شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنید و این موضوع تجربیات ارزشمندی برای شما فراهم خواهد کرد. شما با اشتغال می‌توانید مسیر آینده خود را هموارتر کرده و افق دید خود را گسترش دهید. شرایط فوق العاده تحصیل فوق لیسانس در لهستان قدم اول برای دسترسی به همه این موارد است.


سوالات متدوال تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان 2.000 یورو در سال است که برای دوره‌های کارشناسی ارشد حرفه‌ای این مبلغ 3.000 یورو در سال می‌باشد.

مدت زمان دوره تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان چقدر است؟

طول دوره کارشناسی ارشد در لهستان معمولا بین 1.5 تا 2 است.

آیا امکان تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در لهستان وجود دارد؟

بله، عمده دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

مدرک زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان چیست؟

شما برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید مدرک TOEFL یا IELTS خود را ارئه دهید.

بزرگترین مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان چیست؟

هزینه زندگی کم، امکان اشتغال در حین تحصیل، فراهم شدن امکان اشتغال در کشورهای اروپایی بعد از فارغ‌التحصیلی.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان یک موقعیت عالی برای ادامه تحصیل در یک کشور اروپای با مدرک تحصیلی معتبر است. شرایط مناسب ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان، موقعیت‌ها و راه‌های جدید و مناسبی را برای پیشرفت به روی شما باز می‌کند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا