تحصیل کارشناسی در چین (+ مدارک اخذ ویزا 2022)

china Flag

از آنجایی که کشور چین برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی تدابیر فراوانی را دیده و زمینه این امر را در بهترین حالت ممکن فراهم کرده است، امروزه تحصیل کارشناسی در این کشور طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله اطلاعات لازم در خصوص تحصیل کارشناسی در چین را جمع آوری کرده و به تشریح هر کدام از آن ها پرداخته ایم. از جمله سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده ایم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آیا تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی در چین ممکن است؟
 • چه مدارکی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین لازم است؟
 • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی در چین کدامند؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی در چین چقدر است؟
 • آیا امکان تحصیل کارشناسی در چین به صورت رایگان وجود دارد؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ چرا تحصیل کارشناسی در چین؟

دلایل مختلفی باعث شده است که تحصیل لیسانس در چین، مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گیرد. مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل کارشناسی در چین در مقایسه با سایر کشورهای جهان، یکی از مهم ترین این دلایل است. همچنین کشور چین انواع بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی آماده کرده است. بهبود شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در چین و کسب اعتبار جهانی از حیث کیفیت آموزشی، باعث شده است هرساله تعداد بیشتری از افراد به منظور مهاجرت تحصیلی، به این کشور سفر کنند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

در ادامه در خصوص جزئیات تحصیل لیسانس در چین و شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در چین توضیح خواهیم داد. تا انتها با ما همراه باشید.

تحصیل کارشناسی در چین
Beijing,-China-(2)

1. درباره کشور چین چه می دانید؟

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا، دارای نه میلیون و 600 هزار کیلومتر مربع بوده و در شرق آسیا قرار دارد. این کشور به 23 استان تقسیم شده که هر کدام از آن ها دارای آب و هوا و چشم اندازهای متنوع و به خصوصی هستند. همچنین کشور چین دارای 14500 کیلومتر خط ساحلی در امتداد اقیانوس آرام بوده و دو رودخانه یانگ تسه و زرد، به ترتیب سومین و ششمین رودخانه بلند جهان، در آن واقع شده است. رشته کوه هیمالیا، کویر گوبی و تاکلاماکان از جمله دیگر مزیت های گردشگری و طبیعی چین محسوب می شوند. چین با قرارگیری در امتداد جاده ابریشم، از گذشته تاکنون، رابط میان شرق و غرب در نظر گرفته شده است.

آیا شرایط مهاجرت به چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. تحصیل کارشناسی در چین چه مزایایی دارد؟

چین به عنوان یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان، دارای فرهنگ و فلسفه غنی می باشد. به همین دلیل تحصیل در چین، دارای مزایای فراوانی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1. دانشگاه های چین شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل کارشناسی در این کشور فراهم کرده اند. همچنین بسیاری از دانشگاه های چین، بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.
 2. بورسیه های تحصیلی متنوعی برای تحصیل کارشناسی و سایر مقاطع تحصیلی در چین در نظر گرفته شده است . به همین دلیل دانشجویان بین المللی می توانند از خدمات فراوانی که این کشور برای جذب آن ها در نظر گرفته است، استفاده کنند.
 3. از جمله عواملی که منجر به افزایش سطح کیفی و رزومه دانشجویان می شود، یادگیری زبان چینی و دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه های این کشور است.
 4. یکی از مزایای مهم تحصیل در چین، امکان تجربه ی فرهنگ عظیم و عمیق این کشور می باشد.
تحصیل کارشناسی در چین
Canton-Tower,-Guangzhou,-China

3. تحصیل کارشناسی در چین چه شرایطی دارد؟

ساختار تحصیل کارشناسی در چین، مشابه ساختار تحصیلی در آمریکاست. با توجه به رشته تحصیلی که فرد متقاضی انتخاب می کند، دوره تحصیل کارشناسی در چین بین چهار تا شش سال در نظر گرفته می شود. فرد دانشجو پس از گذراندن کلاس های آموزشی و ارائه تکالیف در نظر گرفته شده، باید در آزمون های نهایی نیز نمره قبولی کسب کند.

از جمله الزامات تحصیل لیسانس در چین، گذراندن دوره تحصیلی 12 ساله اولیه است. با این تفاسیر می توان گفت حداقل سنی که فرد متقاضی به منظور تحصیل کارشناسی در چین نیاز دارد، 18 سال است.

حداکثر سن تعیین شده به منظور تحصیل لیسانس در چین، 25 سال می باشد.

از جمله شرایط اصلی تحصیل کارشناسی در چین، قبولی در آزمون ورودی gaokao است. این آزمون به عنوان آزمون ورودی تحصیل لیسانس در چین محسوب شده و دانشجویان باید در آن به سؤالاتی در زمینه ریاضی، ادبیات چینی و یک زبان خارجی (معمولاً انگلیسی)، پاسخ صحیح دهند. همچنین آزمون ذکر شده به صورت چهارگزینه ای برگزار می شود.

در سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا، آزمون gaokao پس از یک ماه تاخیر برگزار شد.

برای دانستن شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در چین و همچنین بررسی جزئیات تحصیل لیسانس در چین، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

4. شرایط تحصیل کارشناسی در چین به زبان انگلیسی چگونه است؟

خوشبختانه امکان تحصیل کارشناسی در چین به زبان انگلیسی وجود دارد. تعداد زیادی از برنامه های تحصیلی این کشور در مقطع کارشناسی، به زبان انگلیسی ارائه شده و نیازی به تسلط بر زبان چینی برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد.

البته متقاضیان تحصیل کارشناسی در چین به زبان انگلیسی، نیاز دارند توانایی خود در زبان انگلیسی را اثبات کرده و در این زمینه مدارک معتبری مانند تافل و آیلتس به دانشگاه مدنظر خود ارائه دهند.

برخی دانشگاه های چین برای افراد متقاضی پذیرش در برنامه های انگلیسی زبان، آزمون هایی را در نظر گرفته اند که فرد باید در آن ها نمره قبولی کسب کند.

تحصیل کارشناسی در چین
Xi’an-Bell-Tower,-Xi’an,-China

5. تقویم تحصیلی در چین به چه شکل است؟

دو ترم پاییز و بهار سال تحصیلی در چین را تشکیل می دهند. شروع و پایان ترم پاییز در اواسط سپتامبر و اوایل فوریه و ترم بهار نیز در اوایل مارچ و اواسط جولای می باشد.

در نظر داشته باشید امکان تاخیر در شروع ترم تحصیلی، به خصوص در دانشگاه هایی که دانشجویان بین المللی را پذیرا هستند، وجود دارد.

6. امکان تحصیل کارشناسی در چین برای چه رشته هایی وجود دارد؟

تنوع رشته های تحصیلی جزو مهم ترین مزایای تحصیل کارشناسی در چین محسوب می شود. دانشجویان بین المللی تحصیل لیسانس در چین، می توانند در شاخه ها و رشته های مختلفی به تحصیل در این کشور بپردازند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1. پزشکی (پزشکی بالینی، طب سوزنی، داروسازی، پرستاری، تغذیه و …)
 2. ریاضی و مهندسی (مهندسی نفت، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی شهرسازی، مهندسی عمران و …)
 3. اقتصاد (اقتصاد و حسابداری، اقتصاد بانکی، امور مالی و …)
 4. علوم کامپیوتر (مهندسی نرم افزار، فناوری اطلاعات و …)
 5. مدیریت (مدیریت کسب و کار، مدیریت جهانگردی، مدیریت پروژه، لجستیک و …)
 6. ادبیات (زبان و ادبیات چینی، آموزش زبان چینی، روزنامه نگاری و …)
 7. وکالت و علوم سیاسی.

بهترین دانشگاه های چین رشته های تحصیلی متعددی را به دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در این کشور ارائه می دهند. در این جدول به معرفی برخی از مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

عنوان رشتهنام دانشگاه هزینه تحصیل (سالیانه – به دلار)
علوم کامپیوتر و مهندسیدانشگاه شنزن14.600
مهندسی انرژی و قدرتدانشگاه جیانگسو3.085
زبان چینیدانشگاه زبان و فرهنگ چینی پکن2.963
مدیریت شهریدانشگاه پکینگ4.013
نجومدانشگاه چینهوا4.630
هزینه تحصیل کارشناسی در چین
Wai-Tan,-Shanghai,-China

7. اخذ پذیرش تحصیلی در چین چه شرایطی دارد؟

برای اخذ پذیرش تحصیلی چین، باید ابتدا باید دانشگاه و برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در ادامه فرم های مربوطه به دریافت پذیرش آن ها را تکمیل کنید. در مرحله بعد لازم است مدارک مورد نیاز و فرم هایی را که تکمیل کرده اید، برای دانشگاه منتخب ارسال کنید تا به وسیله کمیته پذیرش آن دانشگاه مورد بررسی و تحلیل قرار گیرند. در ادامه مدارک و فرم شما برای بخش مرتبط با رشته انتخابیتان در دانشگاه ارسال شده و در آن جا نیز مورد بررسی قرار می گیرد. شما می توانید نتیجه درخواست خود را از طریق سایت دانشگاه مشاهده و یا به وسیله ایمیل دریافت کنید.

مدارک لازم به منظور تحصیل کارشناسی در چین و همچنین دریافت پذیرش تحصیلی این کشور شامل موارد زیر است.

 1. دو قطعه عکس.
 2. مدرک دیپلم.
 3. سوابق تحصیلی.
 4. دو توصیه نامه.
 5. کپی پاسپورت.

8. اخذ ویزای تحصیلی چین چه شرایطی دارد؟

به منظور دریافت ویزای تحصیلی چین، باید در ابتدا پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را اخذ نموده و سپس نامه مربوطه را همراه با فرم درخواست ویزای تحصیلی، پاسپورت و عکس برای سفارت چین بفرستید.

در نظر داشته باشید پس از اینکه ویزای تحصیلی چین را دریافت کردید و به این کشور وارد شدید، برای دریافت کارت اقامت خود تنها 30 روز مهلت دارید.

از آنجایی که برای تحصیل لیسانس در چین بیش از شش سال زمان مورد نیاز است، افراد متقاضی تحصیل در این مقطع، باید ویزای نوع X1 دریافت کنند.

در قسمت بعد به معرفی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل لیسانس در چین می پردازیم. برای اطلاع از مسائل مربوط به شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در چین، تا انتها با ما همراه باشید.

تحصیل لیسانس در چین
Shanghai-skyline,-Shanghai,-China

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

9. بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل کارشناسی کدام هستند؟

کشور چین دارای بیش از 200 دانشگاه در نقاط مختلف می باشد. در این دانشگاه های متعدد، برنامه های تحصیلی فراوانی نیز برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است. از جمله مهم ترین مسائل برای تحصیل لیسانس در چین و رسیدن به اهداف تعیین شده در این زمینه، انتخاب دانشگاه مناسب است.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه چینهوا

دانشگاه چینهوا (Tsinghua University) به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین، در سال 1911 تاسیس شده است. این دانشگاه در شمال غربی پکن واقع شده و از جمله بهترین دانشگاه های چین به منظور تحصیل رشته مهندسی و علوم کامپیوتر است. دانشگاه چینهوا هرساله بیش از 4000 دانشجو از سرتاسر دنیا جذب می کند. این دانشگاه به دلیل جذب این تعداد دانشجوی بین المللی، محیطی چندفرهنگی دارد.

در دانشگاه چینهوا، امکان تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی در بیش از 500 برنامه وجود دارد. به همین دلیل این دانشگاه بین دانشجویان بین المللی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

دانشگاه چینهوا میان دانشگاه های چین رتبه اول را دارا است. همچنین این دانشگاه رتبه چهارم بهترین دانشگاه های آسیا و رتبه شانزدهم بهترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه پکیگ

دانشگاه پکینگ (PKU) که لقب اولین دانشگاه ملی چین را به خود اختصاص داده است، در سال 1898 تاسیس شده است. این دانشگاه دارای باغ های مشجر، نقاشی های دیواری و معماری سنتی چینی است. دانشگاه پکینگ را می توان از جمله مهم ترین عوامل مدرن سازی چین معاصر دانست. از آنجایی که در این دانشگاه فرهنگ غربی و چینی تلفیق شده است، امکان سازگاری دانشجویان بین المللی با شرایط موجود، راحت تر است.

بزرگ ترین کتابخانه آسیا در دانشگاه پکینگ قرار دارد.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه فودان

مدرسه دولتی فودان از چهار پردیس برخوردار بوده و در سال 1905 در مرکز شانگهای تاسیس شده است. دانشگاه فودان که از جمله مدرن ترین دانشگاه های چین است، به صورت کلی بر جذب دانشجویان بین المللی تمرکز دارد. دانشجویان بین المللی 15 درصد از جمعیت دانشگاه فودان چین را تشکیل می دهند. همچنین وجود 45000 دانشجوی چینی به همراه دانشجویان بین المللی، باعث شده است دانشگاه فودان به یکی از پرجمعیت ترین دانشگاه های این کشور تبدیل شود.

دانشگاه فودان به منظور جذب دانشجویان بین المللی، تعداد زیادی از برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می کند. همچنین در این زمینه دانشگاه فودان با سایر دانشگاه های مطرح جهان ارتباطات گسترده ای را برقرار کرده است.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه ژجیانگ

دانشگاه ژجیانگ (ZJU) در مرکز استان ژجیانگ، یعنی شهر هانگزو قرار گرفته و شامل هفت پردیس است. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های چین، دارای سطح آموزشی بسیار بالایی می باشد. عنوان “طرح درجه اول مضاعف چین” به 18 برنامه تحصیلی این دانشگاه اعطا شده است. بد نیست بدانید 39 برنامه این دانشگاه، در رده ارزیابی ملی چین قرار گرفته است.

در حال حاضر دانشجویان بین المللی از 149 کشور جهان در این دانشگاه ثبت نام کرده اند که تعداد آن ها به 7000 نفر رسیده است.

از جمله دلایلی که تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه ژجیانگ زیاد است، پذیرش سالانه 900 نفر با بورسیه تحصیلی می باشد.

بهترین دانشگاه های چین: دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای (Shanghai Jiao Tong University) در سال 1896 در منطقه مینانگ شانگهای تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین مؤسسات آموزش عالی در جهان، دارای برنامه های ارائه شده بسیار جامعی است. این برنامه ها با تاکید بر نوآوری و تحقیق محور بودن، نشانگر کیفیت آموزشی بسیار بالای دانشگاه جیائو تونگ است. دانشجویان بین المللی فراوانی که تعداد آن ها به چند هزار نفر نیز می رسد، از کشورهایی مانند ژاپن، آمریکا، کره جنوبی، اندونزی، بریتانیا، فرانسه، آلمان، کره شمالی، کانادا و استرالیا، به منظور تحصیل کارشناسی در چین به این دانشگاه وارد شده اند. به صورت کلی بیش از 6000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه جیائو تونگ شانگهای مشغول به تحصیل هستند که این تعداد رو به افزایش نیز هست.

می توان گفت دانشگاه جیائو تونگ برای دانشجویان خود بهترین برنامه ها و خدمات موجود را در نظر گرفته است.

در ادامه رنکینگ برترین دانشگاه ها به منظور تحصیل لیسانس در چین را بررسی خواهیم کرد. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در چین، ابتدا باید بهترین و مناسب ترین دانشگاه را انتخاب نمایید.

Huzhou,-China

10. بهترین دانشگاه های چین در رنکینگ جهانی کدام‌اند؟

از جمله اصلی ترین دغدغه های متقاضیان تحصیل کارشناسی در چین، رتبه دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی است. در جدول زیر می توانید اطلاعات لازم در این خصوص را مشاهده کنید.

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه علوم و تکنولوژی چین89
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277

 11. کدام دانشگاه های چین مورد تأیید وزارت علوم ایران هستند؟

آن دسته از دانشگاه های چینی که مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز هستند، شامل موارد زیر می باشد:

 1. Hefei University of Technology (صرفا در رشته های مهندسی مواد و مدیریت)
 2. University of Science and Technology of China (Hefei)
 3. Beihang University
 4. Beijing Forestry University (معماری منظر، جنگلداری)   
 5. Beijing Normal University
 6. Beijing University of Chemical Technology (صرفاً در رشته مهندسی شیمی)
 7. Beijing University of Posts and Telecommunications (مهندسی فناوری اطلاعات،علوم کامپیوتر)    
 8. Capital Normal University (ریاضیات)  
 9. Central Academy of Fine Arts (هنرهای تجسمی، طراحی)   
 10. Central University of Finance and Economics (اقتصاد) 

12. تحصیل کارشناسی در چین چه مقدار هزینه دارد؟

به صورت کلی در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان، هزینه تحصیل کارشناسی در چین بسیار مقرون به صرفه است. از آنجایی که تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی رتبه های بالایی را به خود اختصاص داده و اعتبار جهانی بالایی دارند، این هزینه ها بسیار مناسب تلقی می شود.

هزینه تحصیل کارشناسی در چین با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی و همچنین شهر محل تحصیل فرد متغیر است. به صورت کلی می توان شهریه دانشگاه های دولتی چین را سالانه 2.500 تا 10.000 دلار دانست. این رقم در دانشگاه های خصوصی می تواند تا 30 هزار دلار و همچنین در برخی رشته های ویژه تا 50 هزار دلار در سال تعیین شود.

از جمله نکات مهم عدم تفاوت هزینه تحصیل کارشناسی در چین به زبان انگلیسی با سایر برنامه های تحصیلی است. این مبلغ بین 2200 تا 4500 دلار در سال می باشد.

از جمله نکات مهم در خصوص ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در چین، وجود بورسیه های تحصیلی مختلف و متنوع و امکان استفاده از آن هاست. در صورت استفاده از این بورسیه ها، هزینه تحصیل کارشناسی در چین تا حد زیادی کاهش می یابد.

13. بورسیه تحصیلی چین چه شرایطی داشته و به چه شکل است؟

همانطور که پیش تر نیز گفتیم، بورسیه های تحصیلی فراوانی در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد که می توانند برای تحصیل کارشناسی در چین از آن ها استفاده کنند. برخی از این بورسیه ها به عنوان بورسیه کامل تلقی شده و کلیه هزینه های تحصیل کارشناسی در چین به همراه مبلغی بین 200 تا 400 دلار را به صورت ماهانه در اختیار دانشجویان می گذارند.

از جمله دلایلی که دانشجویان بین المللی فراوانی به تحصیل در چین می اندیشند، وجود بورسیه های تحصیلی در این کشور است که حتی امکان تحصیل رایگان در چین را نیز فراهم می کند. به صورت کلی در 243 دانشگاه چین، حدود 500 هزار نفر دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل هستند.

بد نیست بدانید اکثر بورسیه های تحصیلی چین، دارای برنامه آموزش زبان چینی نیز هستند.

Hangzhou-Lake,-Hangzhou,-China

14. هزینه زندگی در چین برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

همانند هزینه تحصیل کارشناسی در چین، هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار مقرون به صرفه است. به صورت کلی امکان تامین نیازهای دانشجویان با 600 الی 1.000 دلار در ماه وجود دارد. البته لازم به ذکر است که این مبلغ با شهر محل زندگی دانشجو ارتباط مستقیمی دارد. طبیعتاً شهرهای بزرگی همچون پکن، شانگهای و شنژن نسبت به سایر شهرها گران تر بوده و هزینه زندگی در آن ها بین 1.000 تا 1.200 دلار در ماه می باشد.

جدول زیر نشان دهنده جزئیات هزینه زندگی در چین است:

نوع هزینههزینه
اسکان دانشجویی150 تا 1000 دلار در ماه
مواد غذایی170 تا 200 دلار در ماه
حمل و نقل15 تا 20 دلار در ماه
کتاب و احتیاجات تحصیل30 تا 50 دلار در هر ترم تحصیلی
بیمه60 دلار برای 6 ماه

15. آیا امکان کار دانشجویی در چین وجود دارد؟

پاسخ این سوال منفی است. به صورت کلی امکان کار همراه با تحصیل کارشناسی در چین وجود ندارد، اما در مواردی خاص مانند آموزش زبان انگلیسی در این کشور، این امکان نیز فراهم آمده است.

در صورت مشغول به کار شدن بدون اطلاع دانشگاه خود، مشمول قوانین کشور چین شده و امکان ابطال ویزای تحصیلی شما وجود خواهد داشت.

چنانچه قصد دارید همراه با تحصیل، به کار نیز بپردازید تا از این طریق هزینه تحصیل کارشناسی در چین را پرداخت کنید، لازم است ابتدا این موضوع را با دانشگاه در میان بگذارید. در صورت موافقت دانشگاه، مراحل لازم برای پیشبرد این موضوع، پیش رویتان قرار خواهد گرفت.

آیا شرایط مهاجرت به چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

16. تحصیل کارشناسی در چین چه معایبی دارد؟

از جمله معایب ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آلوده بودن بسیاری از شهرهای چین مانند پکن، شرایط تحصیل کارشناسی در چین را برای افراد تازه وارد، تا حدی دچار مشکل می کند.
 • امکان دارد میان جمعیت بسیار زیاد چینی ها، حس تنهایی و غربت زیادی به دانشجویان بین المللی دست دهد.

به صورت کلی می توان معایب تحصیل در این کشور را کنار آمدن با محل جدید زندگی و شرایط زیست در این کشور دانست.

china
china

سوالات متداول تحصیل کارشناسی در چین

✅ آیا امکان تحصیل کارشناسی در چین به زبان انگلیسی وجود دارد؟

پاسخ این سوال مثبت است. برنامه های فراوانی در مقطع کارشناسی چین برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است.

✅ تحصیل کارشناسی در چین به چه شرایط سنی نیاز دارد؟

آن دسته از افرادی که سن آن ها بین 18 تا 26 سال است، امکان تحصیل کارشناسی در چین را دارا هستند.

✅ آیا تحصیل کارشناسی در چین نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد؟

بله، برای تحصیل کارشناسی در چین، نیاز به قبولی در آزمون تستی gaokao خواهید داشت.

✅ آیا می شود به تحصیل رایگان در چین پرداخت؟

برخی از بورسیه های تحصیلی چین، هزینه زندگی و شهریه دانشگاه را پوشش داده و امکان تحصیل رایگان در این کشور را فراهم کرده اند.

✅ تحصیل کارشناسی در چین برای چه مدت به طول می انجامد؟

تحصیل کارشناسی در چین بین چهار تا شش سال زمان نیاز دارد.

جمع بندی

Conclusion

در صورتی که قصد دارید با مبلغی مقرون به صرفه و در بهترین و بالاترین سطح کیفی ممکن به تحصیل در کشورهای خارجی بپردازید، تحصیل کارشناسی در چین می تواند جزو بهترین گزینه ها تلقی شود. اگرچه تحصیل کارشناسی در چین بسیار ارزان است، اما شما می توانید با دریافت بورسیه تحصیلی از این کشور، به صورت رایگان به تحصیل در آن بپردازید. دانشگاه های چین با استفاده از معتبرترین روش های آموزشی و بهترین امکانات موجود، در رنکینگ جهانی بالاترین رتبه ها را به خود اختصاص داده اند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا