خرید آپارتمان دست دوم در استانبول (+ راهنمای خرید و اقامت 2022)

turkey Flag

خرید ملک دست دوم یا فروش مجدد یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه است که به اقامت دائم این کشور منجر می‌شود. با توجه به اینکه قیمت هر متر مربع ملک دست دوم پایین تر از قیمت ملک نوساز است، به سرمایه اولیه کمتری نیاز خواهید داشت.

 • آیا امکان دریافت اقامت با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول وجود دارد؟
 • ملک دست دوم یا فروش مجدد به چه املاکی گفته می‌شود؟
 • آیا خرید ملک دست دوم در ترکیه روش سرمایه گذاری مطمئنی است؟
 • حداقل سرمایه لازم برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول چقدر است؟
 • خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه چه مراحلی دارد؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول روش سرمایه گذاری مطمئنی در ترکیه خواهد بود که به اقامت این کشور نیز منجر می‌شود. قیمت هر متر مربع املاک دست دوم یا فروش مجدد در ترکیه، پایین تر از قیمت هر متر مربع خانه نوساز در این کشور است. هر چند که خانه های دست دوم امکانات خانه های نوساز را ندارند، اما با یک بودجه مشخص خانه بزرگ تری را می‌توانید خریداری کنید. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که آیا با خرید خانه کلنگی در استانبول قادر به دریافت اقامت ترکیه خواهید بود یا خیر و همچنین درباره قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و آنتالیا و آلانیا و ازمیر صحبت خواهیم کرد. با مقایسه ای که بین قیمت ها صورت می‌گیرد به راحتی می‌توانید شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

1. آیا امکان دریافت اقامت با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول وجود دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه، امکان دریافت اقامت است. طبق قوانین ترکیه، هر متقاضی خارجی که شرایط خرید ملک در ترکیه را داشته باشد، با انجام قانونی کلیه مراحل می‌تواند برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه اقدام کند.

در ادامه به معرفی انواع املاکی می‌پردازیم که متقاضیان خارجی با خرید آن ها موفق به دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه خواهند شد.

 • خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا یا آپارتمان نوساز.
 • خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا یا آپارتمان نوساز.
 • خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا یا آپارتمان نوساز.
 • خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر یا آپارتمان نوساز.
 • خرید خانه کلنگی در استانبول یا دیگر شهرهای ترکیه.
 • خرید ویلا.
 • خرید واحدهای اداری و تجاری.
 • خرید واحدهای برج ها و پروژه های مسکونی در ترکیه.

بنابراین متقاضیان خارجی برای خرید ملک در ترکیه محدودیتی در انتخاب نوع ملک ندارند و تنها کافی است حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک را داشته باشند.

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. ملک دست دوم یا فروش مجدد به چه املاکی گفته می‌شود؟

خانه یا آپارتمان دست دوم به ملکی گفته می‌شود که سند مالکیت آن بیشتر از یک بار تغییر کرده باشد.

به این مفهوم که شما به عنوان اولین مالک برای خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و آنتالیا و آلانیا و ازمیر یا حتی مالک اول خانه کلنگی در استانبول شناخته نمی‌شوید. به این دلیل که ملک مورد نظر شما حداقل یکبار در تملک فرد دیگری بوده است.

در بسیاری از موارد، املاک دست دوم در اصل خانه هایی نوساز هستند که مالک آن ها یکبار تغییر کرده است. به این مفهوم که از نام سازنده به نام مالک اصلی تغییر کرده اما مالک اصلی از آن ملک استفاده نکرده و مجدد برای فروش آن اقدام کرده است. در این شرایط خانه دست دوم مانند خانه نو تمامی امکانات را خواهد داشت.

البته این موضوع در مورد خرید خانه کلنگی در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه صدق نمی‌کند و تنها مختص خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و آنکارا و آلانیا و آنتالیا و دیگر شهرهای ترکیه است. خانه کلنگی همانطور که از نامش پیداست مناسب سکونت نیست و در اصل زمین ملک است که به فروش می‌رسد.

خانه هایی که در حال ساخت هستند معمولاً قیمت پایین تری در مقایسه با خانه های ساخته شده دارند. بنابراین می‌توانید برای پیش خرید واحدهای در حال ساخت در ترکیه نیز اقدام کنید.

3. آیا خرید ملک دست دوم در ترکیه روش سرمایه گذاری مطمئنی است؟

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت خانه ها و آپارتمان های دست دوم در میان خریداران و سرمایه گذاران، قیمت پایین تر آن در مقایسه با املاک نوساز است.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و آنکارا و آنتالیا و آلانیا و دیگر شهرهای بزرگ ترکیه روشی عالی برای سرمایه گذاری است. چون این شهرها پتانسیل بالایی برای رشد ارزش ملک دارند. بنابراین سرمایه گذاران خارجی پس از چند سال می‌توانند با فروش یا اجاره ملک به سود خوبی دست پیدا کنند.

هر ساله سرمایه گذاران بسیاری اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند و این روش مهاجرتی روشی آسان و مطمئن برای مهاجرت است.

خرید خانه کلنگی در استانبول
Istanbul,-Turkey

4. حداقل سرمایه لازم برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول چقدر است؟

حداقل سرمایه اولیه لازم برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و آنکارا و آنتالیا و آلانیا و ازمیر و دیگر شهرهای ترکیه، به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

یکی از مهمترین عوامل در قیمت ملک در ترکیه، نوع ملک است. به عنوان مثال قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول با قیمت آپارتمان های معمولی سطح شهر یا واحدهای برج ها و پروژه های مسکونی بسیار متفاوت است.

بنابراین اولین شاخصی که باید برای تعیین حداقل سرمایه لازم برای خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و آنتالیا یا آلانیا در نظر داشته باشید نوع ملک است.

یکی دیگر از عوامل مهم و تأثیرگذار روی قیمت خرید ملک دست دوم، شهر، محله و منطقه مورد نظر شما در ترکیه است. قاعدتاً قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا و آلانیا با قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و استانبول تفاوت بسیاری دارد. در ادامه مقاله قیمت خرید آپارتمان در شهرهای مختلف را با هم مقایسه خواهیم کرد.

مهمترین عوامل تأثیرگذار روی قیمت خرید ملک

 • نوع ملک
 • شهر، منطقه و محله
 • متراژ خانه یا آپارتمان
 • سال ساخت یا سن بنا
 • امکانات ملک
 • دسترسی های ملک
 • امکانات محلی و منطقه ای

5. برای خرید ملک دست دوم در آنکارا و آنتالیا و آلانیا باید به چه نکاتی توجه کرد؟

تا اینجای مقاله بیشتر در مورد مزایای خرید ملک دست دوم در شهرهای مختلف ترکیه صحبت کردیم. اما باید بدانید که این روش معایبی نیز دارد. از جمله عمده ترین معایب خرید خانه های دست دوم می‌توان به ایمنی آن ها اشاره کرد.

در برخی موارد ممکن است خانه به چند نفر فروخته شده باشد، بنابراین لازم است برای خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و آلانیا و آنتالیا و دیگر شهرهای ترکیه، حتماً استعلامات لازم را دریافت کنید.

به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در آینده، از راهنمایی یک وکیل مهاجرتی برای عقد قرارداد خرید ملک استفاده کنید. سعی کنید قرارداد رسمی و محضری باشد.

در نظر داشته باشید که کلیه اطلاعات ملک باید به صورت دقیق در قرارداد و سند درج شود. این اطلاعات شامل آدرس دقیق، مشخصات کامل ملک شامل سال ساخت، متراژ، منطقه و محله و … است.

بهترین روش برای خرید خانه کلنگی یا خرید آپارتمان دست دوم در استانبول استفاده از خدمات یک آژانس مشاوره املاک معتبر و شناخته شده در ترکیه است.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. مزایای خرید ملک در استانبول در مقایسه با سایر شهرهایی ترکیه چیست؟

قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول یا قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول بالاتر از قیمت خرید در شهرهای دیگر تکیه است. علت این امر مرکزیت تجاری، سیاسی، اقتصادی و توریستی استانبول است. بنابراین پتانسیل افزایش ارزش انواع ملک در استانبول بالاتر از دیگر شهرها خواهد بود.

از دیگر مزایای خرید انواع ملک در استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نرخ رشد ارزش ملک در استانبول بالاتر از میانگین نرخ رشد در دیگر شهرهای ترکیه است.
 • استانبول به عنوان مرکز تجاری و اقتصادی این کشور است و به همین دلیل نیز بازار ملک در این شهر رونق خوبی دارد. در نتیجه خرید آپارتمان دست دوم یا خانه کلنگی در استانبول نسبت به خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و آنتالیا و آلانیا سرمایه گذاری بهتری خواهد بود.
 • برای خرید انواع ملک در استانبول حق انتخاب بیشتری خواهید داشت چون تنوع ملک در این شهر بیشتر از دیگر شهرهای ترکیه است.
 • برای بازدید از انواع ملک در استانبول نیازی به دریافت ویزا نیست و هزینه سفر نیز پایین است.
 • میزان اجاره خانه و آپارتمان در استانبول بالاتر از شهرهای دیگر است. پس اگر پس از چند سال بخواهید خانه را اجاره دهید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.
Istanbul,-Turkey-(3)
Istanbul,-Turkey-(3)

7. خرید ملک دست دوم در استانبول چه مزایایی دارد؟

 • بازگشت عالی سرمایه: به دلیل وسعت و اهمیت استانبول، اکثر سرمایه گذاری های خارجی در این شهر انجام می‌شود. به همین دلیل نیز قیمت انواع ملک در استانبول رشد بالاتری دارد.
 • مالیات کم: متقاضیان خارجی که برای خرید ملک در استانبول اقدام می‌کنند از پرداخت مالیات معاف هستند.
 • ارزان ترین املاک و مستغلات در اروپا: قیمت هر متر مربع ملک در ترکیه بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی و حتی ایران است.
 • دریافت تابعیت ترکیه: خرید انواع ملک در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه به اقامت دائم منجر می‌شود. اما باید شرط خرید ملک یا املاک به ارزش حداقل 250 هزار دلار را داشته باشید.
 • هزینه های پایین زندگی: هزینه های زندگی در استانبول بسیار پایین تر از هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی و حتی ایران است.

8. خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و آنتالیا و آلانیا و استانبول چه مراحلی دارد؟

مراحل خرید ملک دست دوم در ترکیه تفاوتی با مراحل خرید ملک نوساز در این کشور ندارد.

 • انجام تحقیقات و بازدید از ملک های مختلف: قبل از خرید ملک در ترکیه باید تحقیقات لازم را در مورد ملک، محله و منطقه انجام دهید. در این مرحله باید استعلامات لازم را از اداره مالیات و دیگر ارگان های مربوط به خرید ملک دریافت کنید تا خرید خانه منع قانونی نداشته باشد.
 • انتخاب نماینده مناسب: به منظور عقد قرارداد برای خرید خانه نیاز به یک نماینده رسمی دارید که با قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه آشنا باشد. وکیل مهاجرتی با توجه به دانش و تجربه ای که دارد می‌توانند بهترین نماینده شما در خرید ملک در ترکیه باشد.
 • ارزش گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دولت ترکیه: چس از انتخاب ملک، خانه باید توسط کارشناس رسمی دولت ارزش گذاری شود. قیمتی که این کارشناس اعلام می‌کند به قیمت واقعی ملک بسیار نزدیک است.
 • انعقاد قرارداد سپرده گذاری و فروش: برای خرید ملک دست دوم در استانبول و آنکارا و آنتالیا و آلانیا و دیگر شهرهای ترکیه باید برای عقد قرارداد ملک اقدام کنید. این کار با عقد قرارداد و پرداخت 10% ودیعه انجام می‌شود.
 • رویه های قانونی خرید ملک: برای خرید انواع ملک در ترکیه باید شماره یا کد مالیاتی دریافت کنید. برای اخذ کد مالیاتی باید پاسپورت معتبر ارائه کنید.
 • افتتاح حساب بانکی: برای پرداخت ودیعه و انتقال مابقی ارزش ملک باید از حواله بانکی استفاده کنید تا روند امور قانونی باشد. پس به کمک وکیل رسمی برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه اقدام کنید.
 • امضای سند حقوقی و انتقال سند: با انتقال کل پول به حساب فروشنده می‌توانید برای انتقال سند اقدام کنید. با انتقال سند، خانه در تملک شماست و می‌توانید برای دریافت اقاممت به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید.

9. قیمت خرید آپارتمان دست دوم در شهرهای مختلف ترکیه چقدر است؟

قیمت خرید خانه و آپارتمان دست دوم در شهرهای مختلف ترکیه تفاوت زیادی با یکدیگر دارد. بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا و آلانیا یا آنکارا قیمت ملک در این شهرها را به خوبی بررسی کنید و سپس برای انتخاب شهر محل سکونت تصمیم بگیرید.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در استانبول در مرکز شهر11502.97 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول در خارج از مرکز شهر5810.35 لیر ترکیه

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا

نوع آپارتمان قیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا در مرکز شهر5768.72 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آنکارا در خارج از مرکز شهر3637.14 لیر ترکیه

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا در مرکز شهر5387.60 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آنتالیا در خارج از مرکز شهر3705.79 لیر ترکیه

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا در مرکز شهر3500.00 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آلانیا در خارج از مرکز شهر2400.00 لیر ترکیه

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر در مرکز شهر7924.76 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در ازمیر در خارج از مرکز شهر4259.62 لیر ترکیه
Lanterns-at-a-bazaar
Lanterns-at-a-bazaar

10. خرید انواع ملک در ترکیه در مقایسه با ایران چه مزیتی دارد؟

قیمت هر متر مربع خانه در شهرهای مختلف ترکیه بسیار پایین تر از ایران است. این تفاوت قیمتی در شهرهای بزرگی مانند استانبول و تهران بیشتر است. بنابراین خرید ملک در ترکیه نه تنها از لحاظ مالی برای شما مقرون به صرفه است، بلکه می‌توانید اقامت دائم ترکیه را نیز از این طریق دریافت کنید.

بنابراین با یک سرمایه مشخص، خانه ای بزرگتر با امکانات بیشتری را در ترکیه در مقایسه با ایران می‌توانید بخرید و از طرفی اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

11. چه کسانی می‌توانند با خرید ملک دست دوم در ترکیه اقامت بگیرند؟

متقاضی با خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا و آنتالیا و آنکارا می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز ویزای همراه و سپس اقامت دریافت کند.

منظور از اعضای خانواده متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی هستند.

12. برای خرید ملک دست دوم در ترکیه وکیل رسمی چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

برای خرید انواع ملک نوساز و دست دوم در ترکیه، وکیل مهاجرتی می‌تواند خدمات زیر را ارائه دهد.

 • استعلامات ملک
 • افتتاح حساب بانکی
 • اخذ شماره مالیاتی ترکیه
 • مراحل قانونی انتقال پول و انتقال سند
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

13. آیا امکان دریافت اقامت با خرید ملک دست دوم در ترکیه از یک ایرانی وجود دارد؟

هیچ گونه ممنوعیتی برای خرید انواع ملک دست دوم از یک ایرانی در ترکیه وجود ندارد. اما این روش تنها یک شیوه سرمایه گذاری است و به اقامت دائم منجر نمی‌شود.

اگر هدف شما از خرید خانه دست دوم در ترکیه، دریافت اقامت است، باید خانه را از یک تبعه حقیقی یا حقوقی ترکیه ای خریداری کنید.

خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا
Galata,-Istanbul

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

14. شرایط تحصیل فرزندان متقاضی خرید خانه دست دوم در ترکیه چیست؟

فرزندان زیر 18 سال متقاضی خرید انواع ملک در ترکیه، اجازه تحصیل رایگان در مدارس دولتی ترکیه را دارند.

در صورت تمایل می‌توانید فرزندانتان را در مدارس ایرانی ترکیه ثبت نام کنید. فقط دقت کنید که این مدارس تنها در آنکارا و استانبول فعال هستند و برای مدرک بین المللی، شهریه دریافت می‌کنند.


سوالات متداول خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

✅ بهترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه دست دوم کدامند؟

خرید خانه کلنگی در استانبول، خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و آنکارا و آنتالیا و آلانیا و ازمیر بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت است.

✅ برای خرید ملک دست دوم در استانبول چقدر سرمایه اولیه نیاز است؟

اگر هدف شما از خرید ملک دست دوم در ترکیه دریافت اقامت دائم این کشور است، به حداقل سرمایه اولیه 250 هزار دلار آمریکا نیاز دارید.

✅ چه عواملی روی قیمت ملک دست دوم در ترکیه تأثیر می‌گذارند؟

عواملی مختلفی روی قیمت ملک دست دوم در ترکیه تأثیر می‌گذارند که از آن جمله می‌توان به شهر و محله، متراژ خانه، سن بنا، امکانات ملک، دسترسی ها و امکانات محلی اشاره کرد.

✅ آیا قیمت خانه دست دوم در استانبول بالاتر از دیگر شهرهای ترکیه است؟

بله. استانبول مرکز تجاری، توریستی و اقتصادی این کشور است و به همین دلیل قیمت انواع ملک در ترکیه بالاتر از شهرهای دیگر است.

✅ آیا امکان دریافت اقامت دائم با خرید خانه دست دوم در استانبول وجود دارد؟

بله. خرید خانه دست دوم در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که به اقامت دائم و پاسپورت ترکیه منجر می‌شود.

جمع بندی

Conclusion

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، قیمت هر متر مربع خانه های دست دوم یا فروش مجدد پایین تر از قیمت هر متر مربع خانه های نوساز است، بنابراین برای خرید ملک و دریافت اقامت به سرمایه کمتری نیاز خواهید داشت.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
قیمت پایینتر ملک دست دوم در مقایسه با ملک نوساز
هزینه پایینتر زندگی در ترکیه در مقایسه با ایران

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا