خرید خانه در ترکیه با بیت کوین (+ شرایط و قیمت ها 2022)

turkey Flag

خرید خانه در ترکیه با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، روش جدیدی برای انجام معاملات در این کشور است، بنابراین ممکن است برخی از مالکان ترکیه ای برای فروش ملک با آن موافقت نکنند. لذا لازم است ابتدا ملکی انتخاب کنید که مالک آن موافق با فروش ملک در ازای ارزهای دیجیتال باشد.

 • شرایط خرید خانه در ترکیه با بیت کوین چیست؟
 • خرید خانه در ترکیه با بیت کوین چه مزایا و معایبی دارد چیست؟
 • مراحل خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال چگونه است؟
 • تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه یا دیگر ارزهای فیات چقدر زمان می‌برد؟
 • آیا از ارزهای دیجیتال توسط بانک های ترکیه پشتیبانی می‌شود؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

بررسی شرایط خرید خانه در ترکیه با بیت کوین

مدتی است که امکان خرید خانه در ترکیه با بیت کوین فراهم شده و این روش به یکی از روش های معاملات در خرید انواع املاک و مستغلات در ترکیه تبدیل شده است. برای خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال ابتدا باید با فروشنده یا صاحب خانه به توافق برسید. از طرفی امکان معاوضه خانه در ترکیه با بیت کوین نیز وجود دارد، بنابراین در صورتی که خانه ایده ال خود را پیدا کرده‌اید می‌توانید برای خرید یا معاوضه اقدام کنید. اگر صاحب ملک تمایلی به فروش خانه با ارز دیجیتال نداشت می‌توانید برای تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه اقدام کنید، در این شرایط کافی است به یک صرافی بیت کوین در ترکیه مراجعه کنید. در این مقاله کلیه مراحل، شرایط و شیوه خرید انواع ملک با ارزهای دیجیتال بررسی می‌شود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

خرید خانه در ترکیه با بیت کوین
Istanbul-Brick-&-Stone

1. شرایط خرید خانه در ترکیه با بیت کوین چیست؟

چند سالی است که متقاضیان مهاجرت به ترکیه برای خرید خانه در این کشور از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین استفاده می‌کنند. این در حالی است که بسیاری از کشورهای دیگر این ارزها را برای انجام انواع معاملات به رسمیت نمی‌شناسند.

با توجه به استقبال صاحبان املاک، خرید خانه در ترکیه با بیت کوین یا معاوضه خانه در ترکیه با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال متداول شده اما همگی مالکان علاقه ای به این روش نداشته و ترجیح می‌دهند معامله را با ارزهای معمولی مانند لیر، دلار و یورو انجام دهند. اگر ارز دیجیتال دارید و می‌خواهید برای مهاجرت به ترکیه از طریق ملک اقدام کنید، کافی است برای تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه در صرافی بیت کوین در ترکیه اقدام کنید. قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی بیت کوین در ترکیه به روز محاسبه می‌شود.

در طی چند سال اخیر، لیر ترکیه به مرور در حال از دست دادن ارزش خود در مقابل دلار آمریکا است. بنابراین جایگزین کردن رمز ارزهایی مانند بیت کوین به روشی هوشمندانه برای حفظ سرمایه و افزایش ارزش آن تبدیل شده است.

استفاده از ارزهای دیجیتال در ترکیه آزاد است و حساب دارنده آن ها مسدود نخواهد شد، بنابراین امنیت این نوع ارزها برای انجام معاملات تجاری بالاست.

با توجه به اینکه خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال مانند بیت کوین روش جدیدی است، برای تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه باید صرافی بیت کوین در ترکیه را به خوبی ارزیابی کنید. به دنبال صرافی باشید که مطمئن بوده و قانونی کار می‌کند.

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. نکاتی برای خرید خانه در ترکیه با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که باید در نظر داشته باشید؟

استفاده از ارزهای دیجیتال برای معاملات تجاری هنوز در بسیاری از کشورهای دنیا پذیرفته نشده است. اما ترکیه در این مسیر پیش قدم شده و شرایطی را فراهم کرده که طی آن افراد می‌توانند برای خرید خانه در ترکیه با بیت کوین اقدام کنند. تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه نیز بسیار رایج است و اگر متقاضی خرید ملک در ترکیه نتواند از طریق ارزهای دیجیتال برای خرید ملک اقدام کند، می‌تواند ارزهای دیجیتال خود را در صرافی بیت کوین در ترکیه به ارزهای معمولی مانند لیر، دلار و یورو تبدیل کند.

خرید یا معاوضه خانه در ترکیه با بیت کوین تنها در صورتی قابل انجام است که طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار هر دو با این روش موافق باشند. بنابراین برای خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال باید ابتدا رضایت صاحب ملک را جلب کنید.

برای تبدیل بیت کوین به لیر یا دیگر ارزهای دیجیتال، حتماً صرافی بیت کوین در ترکیه با اعتبار بالا را انتخاب کنید، به این ترتیب متضرر نخواهید شد.

خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال
Cappadocia,-Merkez-Mahallesi,-Turkey

3. خرید خانه در ترکیه با بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال چه مزایا و معایبی دارد چیست؟

به دلیل اینکه خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال روشی جدید است، بنابراین نمی‌توان گفت که خرید ملک در ترکیه با انواع ارزهای دیجیتال فقط شامل مزایا است. هر معامله ای می‌تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. در ادامه به ارزیابی مزایا و معایب خرید خانه در ترکیه با بیت کوین یا معاوضه خانه در ترکیه با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

مزایای خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال

 • بدون واسطه می‌توانید مبالغ بالایی را معامله و مبادله کنید.
 • جابجایی ارزهای دیجیتال بین خریدار و فروشنده ملک بسیار آسان است.
 • انتقال ارزهای دیجیتال در مقایسه با ارزهای معمولی از امنیت بالاتری برخوردار است.
 • در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانید معاملاتی در سطح بین المللی با ارزش بیش از 1 میلیون دلار انجام دهید.
 • هزینه انتقال ارزهای دیجیتال بسیار پایین تر از ارزهای معمولی یا فیات است.
 • بدون مراجعه به بانک یا صرافی و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید برای انتقال ارز اقدام کنید.
 • سازمان ها و دولت ها نمی‌توانند معاملات از طریق ارزهای دیجیتال را مسدود کنند.
 • طی فرآیند خرید حتی ممکن است ارزش سرمایه شما افزایش پیدا کند.

معایب خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال

 • در برخی موارد فروشنده خانه تمایلی به معامله با ارزهای دیجیتال ندارد.
 • برای خرید خانه با ارزهای معمولی باید برای تبدیل بیت کوین به لیر در صرافی بیت کوین در ترکیه اقدام کنید.
 • در برخی موارد به دلیل انجام نشده تراکنش های مالی بین بانک و صرافی بیت کوین در ترکیه، پیگیری وجوه منتقل شده دشوار خواهد بود.
 • طی فرآیند خرید یا معاوضه خانه در ترکیه با بیت کوین ممکن است ارزش ارز دیجیتال افت کند.

4. مراحل خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال چگونه است؟

به منظور خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال یا معاوضه خانه در ترکیه با ارز دیجیتال باید مراحل زیر را طی کنید.

 • از طریق آژانس املاک، خانه یا ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • کلیه موارد قانونی را بررسی کرده و از وجود بدهی یا هرگونه منع قانونی مطمئن شوید.
 • با صاحب خانه برای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین مذاکره کنید.
 • در صورتی که مالک موافق بود می‌توانید یک کیف پول امن الکترونیکی در ترکیه افتتاح کنید و ارزهای دیجتال خود را به آن منتقل کنید.
 • در صورتی که مالک موافق نبود باید برای تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه اقدام کنید. در این شرایط باید به یک صرافی بیت کوین در ترکیه مراجعه کرده و ارز دیجیتال را به لیر، دلار یا یورو تبدیل کنید.
 • به منظور انتقال ارز دیجیتال، یک کیف پول امن الکترونیکی در ترکیه افتتاح کنید.
 • مالیات و دیگر هزینه های بسته شدن ملک را بپردازید.
 • برای انتقال سند از فروشنده به خریدار اقدام کنید.
 • پس از انتقال سند می‌توانید برای دریافت اقامت به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید.

نکاتی در خرید ملک در ترکیه با ارز دیجیتال

 • ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین فقط برای پرداخت نقدی و سپرده در دسترس است. بنابراین برای خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال تنها برای سپرده می‌توانید اقدام کنید.
 • برای پرداخت باقی مبلغ باید از ارزهای معمولی یا فیات استفاده کنید.
 • برای خرید خانه یا معاوضه خانه در ترکیه با بیت کوین باید ابتدا 1000 دلار آمریکا را رزرو کنید. این مبلغ بخشی از سپرده اولیه خواهد بود.
تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه
The-Blue-Mosque,-Istanbul,-Turkey

5. آیا مالکان ترکیه ای ارزهای دیجیتال را برای معامله می‌پذیرند؟

استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین برای خرید املاک آنچنان رایج نیست. به دلیل جدید بودن این روش معاملاتی، برخی از مالکان ترکیه ای رغبتی برای فروش خانه با ارز دیجیتال ندارند. به همین دلیل نیز خرید و فروش ملک در ترکیه با ارز دیجیتال در سطح گسترده ای انجام نمی‌شود.

بنابراین در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ملک در ترکیه نسبت به تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه در صرافی بیت کوین در ترکیه اقدام کنید.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. آیا تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه در صرافی های این کشور مطمئن است؟

تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات در تمامی کشورها انجام می‌شود. بنابراین شما برای تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه مشکلی نخواهید داشت. کافی است به یک صرافی بیت کوین در ترکیه مراجعه کنید.

تمامی ارزهای دیجیتال را می‌توانید به صورت آنی منتقل یا تبدیل کنید. اما هنوز هم دو مشکل برای انجام معاملات تجاری وجود دارد که به شرح زیر هستند.

 • تبدیل انواع ارزهای دیجیتال به ارزهای معمولی مانند تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه یا دلار و یورو از طریق شبکه بانکی بین 1 تا 3 روز به طول می‌انجامد.
 • برای املاک با ارزش بالاتر از 250.000 دلار آمریکا، با توجه به اینکه هدف شما دریافت پاسپورت ترکیه بوده، باید انتقال ارز دیجیتال را به دولت ترکیه اثبات کنید.

با توجه به مشکلاتی که ممکن است در انتقال ارز دیجیتال بوجود آید، به عنوان مشاور حقوقی و وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ملک در ترکیه از ارزهای معمولی استفاده کنید.

7. تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه یا دیگر ارزهای فیات چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به میزان ارز دیجیتال قابل انتقال، تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه می‌تواند بین 1 روز تا 1 هفته زمان ببرد.

صرافی بیت کوین در ترکیه با توجه به میزان ارز دیجیتال قابل انتقال و مورد تقاضای خریدار ملک، برای تبدیل و ماینینگ اقدام خواهد کرد.

8. آیا از ارزهای دیجیتال توسط بانک های ترکیه پشتیبانی می‌شود؟

اکثر بانک های ترکیه از ارزهای دیجیتال به عنوان یک ارز برای انجام معاملات پشتیبانی می‌کنند. برای خرید ملک در ترکیه باید ابتدا یک کیف پول ارز دیجیتال در ترکیه افتتاح کنید. با دریافت کارت اقامت ترکیه، هر کدام از بانک های ترکیه که مایل باشید را می‌توانید انتخاب کنید.

برای افتتاح کیف پول دیجیتال می‌توانید از شماره شناسایی ترکیه یا شماره Kimik استفاده کنید.

با افتتاح کیف پول دیجیتال، امکان برداشت یک میلیون لیر در روز وجود دارد. هزینه تراکنش ارزهای دیجیتال در مقایسه با ارزهای معمولی بسیار پایینتر و حدود 1% است.

صرافی بیت کوین در ترکیه
Hagia-Sophia,-Fatih,-Turkey

9. قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در ترکیه چقدر است؟

برای اطلاع دقیق از قیمت بیت کوین باید به صرافی بیت کوین در ترکیه مراجعه کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید از قیمت دقیق روز مطمئن شوید. با توجه به اینکه بسیاری از مردم ترکیه به ارزهای دیجیتال اطمینان دارند، بنابراین انجام معاملات و تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه در صرافی های این کشور به راحتی انجام می‌شود.

10. آیا استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین برای خرید خانه در ترکیه قانونی است؟

بر طبق بخش پنجم از ماده 20 قانون 6439 ترکیه در مورد سیستم تسویه حساب اوراق بهادار، تمامی سرویس ها و موسسات پول الکترونیکی و معاملات با ارزهای دیجیتال قانونی است.

11. آیا با خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال می‌توان اقامت دائم ترکیه را دریافت کرد؟

خرید ملک در ترکیه یکی از روش های متداول دریافت اقامت دائم این کشور است. با خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال نیز می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

برای دریافت اقامت دائم باید پس از انتقال سند ملک، به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و ارائه مدارک لازم برای دریافت اقامت موقت درخواست دهید.

اداره مهاجرت ترکیه پس از بررسی مدارک، به شما یک اقامت موقت یک ساله یا دو ساله اعطا می‌کند.

پس از 5 سال زندگی قانونی در ترکیه می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. پس از 3 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای تابعیت و پاسپورت ترکیه درخواست دهید.

بنابراین با خرید خانه در ترکیه با بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری، پس از 8 سال اقامت قانونی می‌توانید پاسپورت و تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

12. آیا امکان خرید ملک در ترکیه از یک ایرانی وجود دارد؟

برای خرید انواع املاک در ترکیه از یک تبعه ایرانی ممنوعیت قانونی وجود ندارد. اما این روش خرید تنها می‌تواند یک شیوه سرمایه گذاری باشد و به اقامت منجر نمی‌شود.

اگر هدف شما از خرید ملک در ترکیه با بیت کوین دریافت اقامت دائم این کشور است، باید ملک را از یک تبعه حقیقی یا حقوقی ترکیه ای خریداری کنید.

Istanbul,-Turkey

13. آیا قیمت خرید ملک در ترکیه پایین تر از ایران است؟

قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار پایین تر از ایران است. این تفاوت قیمتی در شهرهای بزرگتر مانند استانبول و تهران بسیار بیشتر است. علاوه بر قیمت پایین تر، شما با خرید ملک در ترکیه با بیت کوین می‌توانید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید و پس از 8 سال به یکی از شهروندان قانونی این کشور تبدیل شوید.

برای مشخص شدن تفاوت قیمت خانه در ترکیه و ایران، اجازه دهید مثال ساده ای بزنیم. فرض کنید شما یک خانه 50 متری با کمتر از 10 سال ساخت در منطقه متوسطی از استانبول را انتخاب کرده‌اید. متوسط قیمت خرید هر متر مربع ملک در این منطقه 3.000 لیر ترکیه است. با توجه به کلیه هزینه هایی که باید پرداخت کنید، قیمت تمام شده خانه برای شما 250.000 لیر ترکیه خواهد بود. لیر ترکیه به پول ایران در حال حاضر 3.500 تا 3.800 تومان است. پس قیمت آن خانه به پول ایران 900 میلیون تومان خواهد بود. این در حالی است که با همین میزان سرمایه نمی‌توانید یک خانه 50 متری در محله متوسط از تهران خریداری کنید.

برای اطلاع از هزینه های دقیق مهاجرت به ترکیه، می توانید مقاله برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟ را مطالعه نمایید.

14. چه نوع املاکی را می‌توان برای خرید ملک در ترکیه با ارز دیجیتال انتخاب کرد؟

کلیه سرمایه گذاران خارجی به منظور خرید ملک در ترکیه محدودیتی در انتخاب نوع ملک نخواهند داشت. بنابراین شما می‌توانید برای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری، یکی از املاک زیر را انتخاب کنید.

 • آپارتمان
 • ویلا
 • واحد اداری
 • واحد تجاری
 • ملک صنعتی
 • زمین کشاورزی

15. آیا در فرآیند خرید خانه در ترکیه با بیت کوین یا ارز دیجیتال نیازی به حضور وکیل رسمی است؟

وکیل مهاجرتی رسمی به زبان ترکیه ای آشناست و بر کلیه قوانین و مقررات خرید و فروش ملک در ترکیه مسلط است. بنابراین می‌توانید از راهنمایی های او در خرید خانه با بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

در برخی موارد که متقاضیان خارجی مایل به معاوضه خانه در ترکیه با بیت کوین هستند، حضور یک وکیل برای عقد قرارداد رسمی و انجام قانونی امور ضروری است.

وکیل مهاجرتی حتی می‌تواند برای مواردی چون افتتاح حساب بانکی، تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه، انتخاب صرافی بیت کوین در ترکیه، انتقال پول و انتقال سند به شما کمک کند.

16. آیا در ترکیه مراکزی مطمئن برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد؟

در اکثر شهرهای ترکیه مراکزی معتبر برای آموزش زبان ترکیه ای دایر شده که می‌توانید در آن ها ثبت نام کنید. با وجود اینکه مهاجران خارجی در این کشور زیاد هستند، این مراکز آموزشی بسیار فعال بوده و به راحتی می‌توانید مرکزی معتبر را انتخاب کنید.

Music-Instruments-in-the-Grand-Bazaar,-Istanbul,-Turkey

17. شرایط کار در ترکیه برای متقاضیان خرید ملک در ترکیه با بیت کوین چگونه است؟

کلیه متقاضیان خارجی که مایل به اشتغال در ترکیه هستند، باید برای دریافت ویزای کاری و مجوز کاری اقدام کنند. اشتغال شما در ترکیه بدون مجوز کاری، غیر قانونی است.

بنابراین تفاوتی ندارد از چه روشی برای مهاجرت به ترکیه اقدام کرده‌اید، در هر صورت برای کار در ترکیه باید مجوز کاری دریافت کنید.

18. آیا اعضای خانواده متقاضی خرید یا معاوضه خانه در ترکیه با ارز دیجیتال اجازه کار خواهند داشت؟

همسر و فرزندان متقاضی خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال نیز اجازه کار در این کشور را خواهند داشت، به شرط اینکه موفق به دریافت مجوز کاری شوند.

بنابراین اعضای خانواده متقاضی با توجه به سطح زبان، سطح تحصیلات، میزان سابقه کاری و مهارت های خود می‌توانند شغلی را در ترکیه انتخاب کرده و سپس برای دریافت مجوز کاری اقدام کنند.

19. چه مشاغلی در ترکیه برای متقاضیان خارجی در دسترس است؟

متقاضیان خارجی مهاجرت به ترکیه که موفق به دریافت مجوز کاری شده‌اند می‌توانند یکی از مشاغل زیر را برای کار در ترکیه انتخاب کنند. این مشاغل از جمله محبوب ترین و پردرآمدترین شغل ها در ترکیه هستند.

 • رشته های مهندسی
 • رشته های مالی
 • رشته IT
 • مشاغل حوزه فروش
 • بازاریابی و مارکتینگ
 • مشاغل حوزه مدیریت زنجیره تأمین
 • حوزه لباس

20. برای خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال چه نوع ارزهایی را می‌توان استفاده کرد؟

برای خرید ملک در ترکیه با ارز دیجیتال، می‌توانید از انواع ارزهای رایج در دنیا استفاده کنید. یکی از متداول ترین این ارزها، بیت کوین است. از جمله دیگر ارزهای دیجیتال قابل استفاده برای خرید ملک در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Bitcoin Gold
 • Ripple
 • Litecoin
 • Tether
 • Stellar
 • Ethereum

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

21. نکاتی مهم که برای خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال باید به آن توجه کنید؟

تفاوتی ندارد که ملک مورد نظرتان در ترکیه را با ارز دیجیتال معامله می‌کنید یا با ارزهای معمولی، در هر صورت برای خرید ملک بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • ملکی بخرید که در آینده بتوانید به راحتی آن را بفروشید، به عبارتی ملک باید خوش فروش باشد.
 • منطقه و شهری را برای خرید خانه انتخاب کنید که رشد قیمتی در آن مثبت است.
 • قبل از اینکه برای خرید ملک اقدام کنید، کلیه موارد قانونی را بررسی کنید، ملک نباید بدهی یا مشکلات قانونی برای اقامت داشته باشد.
 • کلیه اسنادی که برای خرید ملک ارائه می‌دهید باید قانونی و رسمی باشند.
 • به منظور تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه حتماً از طریق یک صرافی بیت کوین در ترکیه که معتبر است اقدام کنید.

توصیه وکیل رسمی موسسه مهاجرتی سروش فردا در ترکیه

خرید انواع ملک توسط شهروندان یک کشور امری عادی است، اما برای خرید ملک در یک کشور خارجی باید حساسیت های زیادی به خرج دهید. کلیه مراحل کار باید کاملاً قانونی باشد در غیر این صورت موفق به دریافت اقامت نخواهید شد. بنابراین برای استعلامات، حواله کرد پول، انتقال سند، ارائه مدارک به اداره مهاجرت و اقدام برای اقامت، از یک وکیل رسمی مهاجرت کمک بگیرید.


سوالات متداول خرید خانه در ترکیه با بیت کوین

✅ آیا متقاضیان خارجی می‌توانند برای خرید خانه در ترکیه با بیت کوین اقدام کنند؟

بله. سرمایه گذاران خارجی می‌توانند برای خرید انواع ملک در ترکیه از انواع ارزهای دیجیتال رایج استفاده کنند.

✅ آیا از طریق خرید ملک در ترکیه با بیت کوین می‌توان اقامت دائم ترکیه را دریافت کرد؟

بله. با خرید ملک در ترکیه با ارزهای دیجیتال، پس از 5 سال اقامت موقت می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

✅ آیا خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال روشی امن و مطمئن است؟

بله. ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا شناخته شده‌اند و معاملات تجاری با استفاده از آن ها انجام می‌شود. بنابراین خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال نیز روشی امن برای معامله خواهد بود.

✅ آیا خرید ملک در ترکیه با بیت کوین مشمول مالیات اضافی خواهد شد؟

خیر. برای خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال نیازی به پرداخت مالیات اضافی نخواهد بود.

✅ مبادله و تبدیل ارز دیجیتال در ترکیه چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان مبادله و تبدیل ارز دیجیتال در ترکیه به میزان ارز بستگی دارد. اما به طور معمول بین 1 روز تا 1 هفته ممکن است زمان ببرد.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، خرید ملک در ترکیه با انواع ارزهای دیجیتال خصوصاً بیت کوین، مدتی است که رواج پیدا کرده است. اما همه مالکان ترکیه ای با این روش موافقت نمی‌کنند، در این شرایط بهترین کار تبدیل ارز دیجیتال به ارز معمولی در صرافی است.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
روشی امن و مطمئن برای انتقال پول

نقاط ضعف:
نوسان بازار ارز دیجیتال
عدم توافق برخی مالکان با این روش معاملاتی

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا