خرید ملک در ترکیه (+ شرایط اقامت 2022)

turkey Flag

خرید ملک در ترکیه یک روش مطمئن برای دریافت اقامت ترکیه است. همچنین با توجه به استقبال سرمایه گذاران و مهاجران، ارزش ملک در ترکیه به سرعت رشد می کند. این مقاله به بررسی شرایط خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت با خرید ملک می پردازد. در بخش های مختلف این مقاله (با ارائه به روزترین اطلاعات)، به پرسش های شما درباره اقامت ترکیه از طریق خرید ملک پاسخ می دهیم:

 • شرایط خرید ملک در ترکیه چگونه است؟
 • چه میزان سرمایه برای خرید خانه در ترکیه نیاز است؟
 • آیا اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک امکانپذیر است؟
 • پس از دریافت اقامت می توان در ترکیه مشغول به کار شد؟
 • خطرات خرید ملک در ترکیه کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط خرید ملک در ترکیه

هر شهروند خارجی با خرید ملک در ترکیه می تواند برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کند. اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، تا زمانی که ملک به نام متقاضی باشد تمدید می شود. اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک مزایای فراوانی دارد. از مهمترین این مزایا می توان به اخذ اقامت دیگر کشورهای اروپایی از طریق سفارتخانه های این کشورها در ترکیه اشاره کرد. با توجه به نزدیکی کشور ترکیه، شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان بسیار آسان است. البته خرید خانه در ترکیه با ریسک ها و خطراتی نیز همراه است اما داشتن اطلاعات جامع، این فرآیند را تسهیل می کند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

1. چرا خرید ملک در ترکیه؟

بررسی های میدانی نشان می دهد که فروش املاک در ترکیه در حال افزایش است. افرادی که به ترکیه سفر می کنند، به دلایل مختلف تصمیم به اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می گیرند. یکی از این دلایل، تمدن چندین هزار ساله ترکیه است. ترکیه میزبان اولین سکونتگاه انسانی است که 12000 سال قدمت دارد.

موقعیت جغرافیایی، یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار در تصمیم اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک است. ترکیه پلی است بین اروپا و آسیا و نقش مهمی در این مسیر تجاری ایفا می کند. موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه، امتیازات فراوانی برای شهروندان ترکیه به همراه دارد.

ترکیه با زیبایی طبیعی، مناطق سرسبز، دریای زلال، سواحل طلایی و مراتع دل انگیز توصیف بهشت را به حقیقت عینی مبدل کرده است. بنابراین، برای خرید خانه در ترکیه، جاذبه های گردشگری از جایگاه مهمی برخوردار است.

رشد اقتصادی ترکیه موقعیت این کشور را در جهان تعیین می کند. دیدگاه جدید دولت ترکیه مبنی بر حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی و داخلی است. همچنین استراتژی رشد ترکیه مبتنی بر حمایت از اقتصاد، تأمین منابع جدید و توسعه پایدار در بلند مدت است. بنابراین سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه مورد حمایت دولت این کشور است.

ترکیه گام به گام با تحولات فناوری جهان گام بر می دارد. دولت ترکیه می داند که حمایت از پیشرفت های تکنولوژیکی یک گام مهم است؛ زیرا این دوره به عنوان عصر پیشرفت های فناوری در نظر گرفته می شود. سرمایه گذاران داخلی و خارجی از سوی دولت ترکیه برای مشارکت در این رشد تشویق می شوند. بنابراین اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، برای سرمایه گذاران و تجار، مملو از فرصت های غیر قابل انکار است.

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک چیست؟

انواع مختلفی از اقامت در ترکیه وجود دارد، اما ما در حال حاضر فقط در مورد اقامت با خرید ملک در ترکیه و شرایط خرید ملک در ترکیه صحبت خواهیم کرد. این نوع اقامت به خارجیانی تعلق می گیرد که دارای املاک و مستغلات در ترکیه هستند. در این روش، همسر و فرزندان زیر 18 سال صاحب ملک نیز مجاز به درخواست اقامت به عنوان همراه هستند.

شما برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، ابتدا در یک سفر کوتاه به این کشور ملک مد نظر خود را انتخاب می کنید. پس از اتمام پروسه خرید ملک در ترکیه و انتقال سند رسمی به نام شما، از اداره مهاجرت ترکیه یک وقت ملاقات می گیرید. در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه می کنید و درخواست اقامت می دهید. در ادامه این مقاله صفر تا صد خرید ملک در ترکیه مانند پروسه اقامت ترکیه با خرید ملک، شرایط خرید ملک در ترکیه و مدارک مورد نیاز را توضیح خواهیم داد.

3. حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

پس از اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک، در صورتی که قیمت ملک برابر یا بیشتر از 250 هزار دلار باشد، صاحب ملک تابعیت ترکیه را دریافت می کند. اما از نظر قانونی برای اخذ اقامت موقت هیچ محدودیتی برای حداقل سرمایه، جهت خرید ملک در ترکیه وجود ندارد. پس شما با هر بودجه ای شرایط خرید ملک در ترکیه را خواهید داشت.

اصلی ترین دغدغه سرمایه گذاران برای خرید خانه در ترکیه و خرید آپارتمان در کشور ترکیه، قیمت است. قیمت خانه و آپارتمان نیز به عوامل گوناگونی بستگی دارد. شهر و محله مورد نظر، قرار داشتن یا نداشتن ملک در برج های مجهز، امکانات ملک، متراژ و سن ملک از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در قیمت نهایی است. خرید ملک در ترکیه به لیر به طور معمول از متری 3500 لیر شروع می شود و یک خانه معمولی 50 متری 175 هزار لیر قیمت دارد. البته اگر قصد خرید ملک تجاری در ترکیه را داشته باشید قیمت ها تا حدودی متفاوت است.

4. قیمت خانه در ترکیه به پول ایران چقدر است؟

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران با توجه به قیمت روز لیر محاسبه می شود. با توجه به قیمت لیر ترکیه که امروز حدود 3.000 تومان است، برای خرید یک خانه معمولی شما به 600 میلیون تومان پول نیاز دارید. با توجه به قیمت خانه در ایران با این پول در محله های پایین تهران نیز نمی توان ملکی خرید. شما با همین پول می توانید ضمن یک سرمایه گذاری مطمئن، نسبت به اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه اقدام کنید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

5. سرمایه گذاری در حوزه املاک در ترکیه

سرمایه گذاران مشتاق املاک باید بدانند که قیمت ملک در ترکیه کاهش نمی یابد و سود خرید ملک در ترکیه روز به روز افزایش پیدا می کند. به گفته بانک مرکزی جمهوری ترکیه ،در سه ماهه اول سال 2021، قیمت مسکن به طرز حیرت انگیزی 30.6 درصد افزایش یافته است. کارشناسان املاک و مستغلات می گویند وقتی تورم را در نظر بگیرید، نتیجه رشد 13 درصدی قیمت ملک است.

6. آیا ملک خریداری شده در ترکیه باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟

طبق قوانین جدید خرید ملک در ترکیه، برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک، باید سند 6 دانگ رسمی به نام متقاضی باشد. یا 3 دانگ به نام متقاضی و 3 دانگ دیگر به نام یکی از اعضای خانواده باشد. غیر از این هیچ ویژگی یا محدودیت خاصی برای خرید خانه در ترکیه ذکر نشده است.

7. آیا محدودیتی در انتخاب شهر برای خرید خانه در ترکیه وجود دارد؟

خیر؛ انتخاب و خرید خانه در ترکیه کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. استانبول، آنکارا و ازمیر برای کسانی که عاشق شهرهای مدرن و پرجمعیت هستند مناسب است. اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید و عاشق طبیعت و فضای سرسبز هستید؛ آنتالیا و آنالیا بهترین گزینه ها برای شما هستند.

8. بهترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه کدامند؟

اگر به دنبال جواب این سؤال هستید که خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است، برای جواب های متفاوت آماده شوید. ترکیه کشوری متنوع است. برخی از سایت ها شهرهایی مانند استانبول و آنتالیا را برای خرید خانه در ترکیه پیشنهاد می کنند، اما شهرهای دیگر مانند آنکارا و ازمیر نیز امکانات منحصر به فردی ارائه می دهند. معیارهای خاص فرد، سبک زندگی و بودجه او نیز برای انتخاب بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه تأثیر می گذارد.

هر کدام از شهرهای ترکیه چیزی منحصر به فرد ارائه می دهند. هزینه های زندگی در ترکیه نیز از استانبول، گران ترین مکان برای زندگی گرفته تا اقامتگاه های ارزان نزدیک دریای اژه متفاوت است. با این حال، آگاهی از ویژگی های بارز یک شهر نیز به تصمیم گیری برای خرید خانه در ترکیه کمک می کند.

اولاً، مهاجران شاغل به شهرهایی مانند استانبول، ازمیر و آنکارا می روند، در حالی که مهاجران فریلنسر و بازنشسته به دنبال خرید خانه در ترکیه در سواحل اژه و مدیترانه هستند. ثانیاً، ملیت های غربی و اروپایی این دو خط ساحلی را ترجیح می دهند. در حالی که ملیت های خاورمیانه؛ شهرهای شمال مانند بورسا و ترابزون را برای خرید ملک در ترکیه انتخاب می کنند. به این دلیل که هر دو گروه بیشتر به دنبال تشابهات فرهنگی هستند. برخی مناطق مانند دیدیم نیز دارای جمعیت انگلیسی هستند. تحقیق کنید و به یاد داشته باشید که تابستان و زمستان مقصد را حتما بررسی کنید. زیرا وقتی گردشگران به خانه بر می گردند زندگی در آن شهر متفاوت است. بنابراین، در ادامه این مقاله شهرهای محبوب ترکیه را بررسی می کنیم و در مورد اینکه چرا آنها مکان های عالی برای زندگی در ترکیه هستند صحبت می کنیم.

استانبول

زندگی در استانبول برای افراد کم حوصله مناسب نیست. 39 منطقه وسیع استانبول، از مناطق قدیمی و سنتی گرفته تا محله های جدید و مدرن میلیون ها نفر را در خود جای داده است. استانبول مرکز ترکیه است. اگر فعالیت های این شهر متوقف شود، روند عادی زندگی ترکیه نیز دچار اختلال می شود. متأسفانه، این شهر بالاترین میانگین هزینه های زندگی در کشور را به خود اختصاص داده است. استانبول صرف نظر از اینکه بهترین مکان برای خرید و تفریحات شبانه است؛ نقش سیاسی و جغرافیایی مهمی در این کشور ایفا می کند.

خرید خانه در ترکیه در شهر استانبول

آنکارا

به آنکارا، دومین شهر بزرگ ترکیه خوش آمدید. این شهر از دیگر مقاصد پر طرفدار مهاجران است. با وجود اهمیت آنکارا، این شهر به دلیل کمبود جاذبه های گردشگری و موقعیت خاص داخلی در رتبه بندی شهرهای گردشگری قرار نمی گیرد. با وجود مراکز خرید و زندگی شبانه، آنکارا برای یک زندگی شاد و نرمال مناسب است. آنکارا علاوه بر مهد مراکز تجاری، بسیاری از دانشگاه های کشور را نیز در خود جای داده است. 6 میلیون دانشجو هم اکنون در آنکارا ساکن هستند.

ازمیر

ازمیر که در منطقه اژه، سومین شهر بزرگ ترکیه قرار دارد؛ از دیرباز شهرت محلی خود را برای آینده ای درخشان حفظ کرده است. علاوه بر مرکز شهر، مناطق بیرونی شهر شامل اقامتگاه های ساحلی کوچکتری است که یک روز عالی را رقم می زند. ترک ها در تعطیلات به مکان هایی مانند Alacati ،Cesme  و Foca می روند و بسیاری از آنها در این مناطق اقدام به خرید ملک کرده اند. شهر ازمیر به دنبال تجارت بین المللی است و محیطی غربی تر از آنکارا یا استانبول را نمایش می دهد. شرایط خرید ملک در ترکیه در شهر زیبای ازمیر برای ایرانیان بسیار مطلوب است.

آنتالیا

تصور کنید در مکانی زندگی می کنید که چشم انداز فوق العاده ای دارد. آنتالیا مقصد ساحلی مورد علاقه گردشگران روسی، آلمانی، ایرانی و انگلیسی در ترکیه است. آنتالیا مناظر دیدنی آنتالیا از خط ساحلی تا جنگل ها و رشته کوه های بلند و سواحل شنی در کنار چندین تفرجگاه درجه یک همه را شگفت زده می کند. با وجود قیمت های بالا ملک، اجاره خانه در این شهر مناسب است. اماکن تفریحی ساحلی اطراف آنتالیا، مکان های بیشتری را برای کاوش و خرید ملک در ترکیه فراهم می کند.

9. آیا با خرید ملک در ترکیه، به اعضای خانواده فرد متقاضی نیز اقامت ترکیه داده می شود؟

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک برای شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال به سادگی امکان پذیر است.

اگر فرزند بالای 18 سال دارید بخشی از خانه را به نام او سند بزنید. از این طریق می توانید برای دریافت اقامت آن شخص درخواست دهید. البته تضمینی وجود ندارد که درخواست شما پذیرفته شود. آفیسر اداره مهاجرت ترکیه این اختیار و آزادی را دارد که درخواست شما را رد کند.

در ادامه مقاله، نحوه خرید ملک در ترکیه و شرایط خرید ملک در ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

10. آیا الزامی برای افتتاح حساب در ترکیه پیش از اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک وجود دارد؟

خیر چنین الزامی وجود ندارد. خرید ملک در ترکیه، بدون داشتن حساب بانکی نیز کاملا امکان پذیر است. البته برای انتقال سند ارائه فیش پرداخت بانکی الزامی است. لذا وجه پرداختی بابت خرید ملک، از حساب یک فرد معتمد شما در ترکیه و یا وکیل شما به حساب فروشنده واریز می شود.

11. آیا ملک خریداری شده در ترکیه را می توان اجاره داد؟

یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه است. یکی از دلایل این است که نرخ اجاره خانه در ترکیه نسبت به ایران بالاتر است و شما می توانید به راحتی ملک خود را اجاره دهید. همچنین شما در یکی از اقتصادهای مهم و رو به رشد منطقه اقدام به خرید ملک کرده اید و ارزش ملک شما هر روز بیشتر خواهد شد.

مادامی که ملک در ترکیه به نام شما باشد می توانید از طریق اجاره دادن آن کسب درآمد کنید در حالیکه اقامت شما نیز هر ساله تمدید خواهد شد.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

12. شرایط خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت چگونه است؟

برای خرید خانه در ترکیه و دریافت اقامت باید مراحل زیر را سپری کنید:

 1. با سفر به ترکیه و بازدید از املاک مختلف، ملک مورد نظرتان را انتخاب می کنید.
 2. ملک توسط کارشناس شهرداری قیمت گذاری می شود.
 3. مبلغ پیش پرداخت توافق شده از طرف شما به حساب مالک واریز می شود.
 4. باقی مبلغ در همان روز انتقال سند به حساب مالک واریز می شود.
 5. سند ملک خریداری شده در ترکیه کمتر از یک هفته بعد به شما تحویل داده می شود.
 6. در قدم بعدی شما از اداره مهاجرت ترکیه درخواست وقت می کنید.
 7. با در دست داشتن مدارک در زمان تعیین شده، به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه می کنید. (از زمان درخواست حداکثر یک ماه بعد برای شما وقتی در نظر گرفته می شود)
 8. در گام آخر کارت اقامت یک ساله (گاهی دو ساله) خود را دریافت می کنید. این کارت اقامت به آدرس شما در ترکیه ارسال می شود.

در ترکیه قیمتی که کارشناس دولتی برای یک ملک اعلام می کند با قیمت واقعی ملک نهایتا 10 درصد تفاوت دارد. پس در اکثر مواقع قیمت واقعی از طرف صاحبان املاک به شما اعلام می شود.

Istanbul,-Turkey-(5)
Istanbul,-Turkey-(5)

13. انواع روش های خرید خانه در ترکیه کدامند؟

دو گزینه برای انتخاب و خرید ملک در ترکیه وجود دارد. هرکدام از این گزینه ها دارای مزایا و محدودیت های خاص خود هستند:

 1. خرید ملک در مجتمع های مسکونی بزرگ و برج ها
 2. خرید خانه ها و آپارتمان های معمولی در سطح شهر

14. مزایا و محدودیت های خرید ملک در مجتمع های مسکونی بزرگ و برج ها چیست؟

مزایای خرید ملک در مجتمع ها و برج ها

 1. کیفیت و استاندارد بالای ساخت و ساز در مجتمع های مسکونی بزرگ
 2. دسترسی آسان به انواع امکانات شهری مانند بیمارستان، وسایل حمل و نقل عمومی، پارک و …
 3. قرار داشتن مجتمع های مسکونی بزرگ در بهترین مناطق شهر همراه با چشم اندازهای فوق العاده
 4. امکان پیش خرید ملک در ترکیه در پروژه های مسکونی بزرگ

محدودیت خرید ملک در مجتمع ها و برج ها

 1. قیمت بالاتر مجتمع های مسکونی نسبت به خانه های سطح شهر، به دلیل کیفیت بالاتر آنها
 2. این برج ها و مجتمع های مسکونی فقط در بعضی از شهرها و محله ها قرار دارند.

مزایا و محدودیت های خرید خانه ها و آپارتمان های معمولی در سطح شهر چیست؟

مزایا خرید خانه ها و آپارتمان های معمولی

 1. گستردگی بازه قیمت ها
 2. در همه شهر ها و محله ها انواع خانه ها و آپارتمان ها با متراژهای مختلف یافت می شوند.

به طور کلی فرد متقاضی برای خرید خانه و یا خرید آپارتمان در کشور ترکیه با قدرت انتخاب بیشتری روبرو است.

محدودیت های خرید خانه ها و آپارتمان های معمولی

 1. کیفیت ساخت خانه ها و آپارتمان های معمولی اغلب از برج های مسکونی بزرگ، پایین تر است.
 2. بازدید و انتخاب خانه مناسب زمان بیشتری می برد.
 3. بنگاه ها برای خرید و فروش خانه و یا آپارتمان معمولی کمیسیون دریافت می کنند. (3 تا 5 درصد قیمت ملک)
 4. در این روش حق الوکاله موسسه حقوقی سروش فردا بالاتر است.
 5. آپارتمان های معمولی، امکانات برج های مسکونی بزرگ را ندارند.

هزینه های لازم برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک کدامند؟

 • محضری کردن کپی هر پاسپورت: 200 لیر
 • هزینه انتقال سند: 2 الی 3 درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • عوارض شهراری: 2 الی 3 درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • کمسیون بنگاه: 3 الی 5 درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • پول خاک: 80 دلار + 89 لیر به ازای هر نفر
 • هزینه بیمه: 300 الی 800 لیر به ازای هر نفر (با توجه به سن)

برای اطلاع از هزینه های دقیق مهاجرت به ترکیه، می توانید مقاله برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟ را مطالعه نمایید.

15. آیا دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک، به اقامت دائم ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه منجر می شود؟

تا زمانی که ملک به نام شما باشد اقامت موقت شما هر ساله تمدید می شود. برای اخذ اقامت دائم شما باید به مدت 5 سال و هر سال 11 ماه در ترکیه اقامت داشته باشید. بعد از 5 سال متوالی با تمدید اقامت موقت شما و حضور حداقل 11 ماه از هر سال در ترکیه، به شما اقامت دائم اعطا می شود. در صورتی که 3 سال از دریافت اقامت دائم شما بگذرد و شما هر سال حداقل ۱۱ ماه در ترکیه اقامت داشته باشید، موفق به اخذ پاسپورت (تابعیت) ترکیه خواهید شد. در مجموع این فرآیند 8 سال به طول می انجامد. البته اگر مجموع ارزش املاک شما در ترکیه 250 هزار دلار یا بیشتر باشد به شما فورا تابعیت ترکیه اعطا می شود.

16. آیا در این روش محدودیتی در خصوص میزان اقامت در ترکیه وجود دارد؟

شما می توانید فقط با دو هفته اقامت در ترکیه در طول یک سال، اقامت یک ساله خود را در ترکیه تمدید کنید. البته برای دریافت اقامت دائم و اخذ پاسپورت ترکیه، باید در هر سال حداقل 11 ماه در ترکیه اقامت داشته باشید. پس فقط با اقامت های کوتاه مدت و تمدید اقامت های یک ساله، اقامت دائم به شما تعلق نمی گیرد.

17. آیا پس از اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه، حق کار در این کشور را داریم؟

هر کس با هر روشی که موفق به دریافت اقامت ترکیه می شود، باید برای کار کردن در ترکیه، از اداره کار و امور اجتماعی این کشور اجازه کار دریافت کند.

برای دریافت اجازه کار در این کشور دو روش وجود دارد:

 1. یک کارفرمای ترک شما را به صورت رسمی استخدام و بیمه کند. در این حالت شما با مدارک استخدام خود به اداره کار و امور اجتماعی ترکیه مراجعه و اجازه کار دریافت می کنید.
 2. با ثبت شرکت در ترکیه و به عنوان مالک آن شرکت، به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه و اجازه کار دریافت کنید.

18. مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت

طبق اطلاعیه دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اصل و کپی گذرنامه
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • ترجمه رسمی قباله ازدواج
 • سند ملک خریداری شده
 • فرم درخواست
 • 4 عدد عکس هویتی 3×4
 • بیمه درمانی معتبر
 • سند مالکیت متقاضی

19. شرایط تمدید اقامت ترکیه به واسطه خرید ملک چیست؟

 • احراز مالکیت خانه
 • حداقل دو هفته اقامت در ترکیه در هر سال
 • عدم ارتکاب به جرائم کیفری در ایران یا ترکیه

20. خطرات خرید ملک در ترکیه چیست؟

در این مقاله به دنبال یافتن پاسخ این سؤال بودیم که چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم و با شرایط جدید خرید ملک در ترکیه آشنا شدیم. یکی از مهم ترین نکات خرید ملک در ترکیه، اطلاع از خطرات خرید ملک در ترکیه است. اگر از این خطرات و ریسک ها آگاه باشیم به راحتی بسیاری از هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه را کاهش می دهیم. مهمترین نکاتی که وزارت دارایی ترکیه نسبت به آن هشدار داده است عبارتند از:

 • هزینه های املاک و مستغلات که در طول فرایند فروش محاسبه می شود، باید به طور کامل با توجه به قیمت فروش واقعی پرداخت شود.
 • کسانی که قیمتی کمتر از قیمت واقعی ملک ثبت کنند، جریمه خواهند شد.
 • فاکتور فروش باید از کارگزار املاک، پیمانکار یا شرکت ساختمانی دریافت شود.
 • فرآیند خرید و فروش ملک را می توان در منطقه ای غیر از موقعیت ملک اجرا کرد، زیرا سیستم ثبت املاک و مستغلات به یک سیستم مرکزی متصل است و نیازی به مراجعه به محل ملک نیست.
 • در حال حاضر امکان ثبت مراحل خرید و فروش در خارج از ترکیه و همچنین در برخی از سفارتخانه ها و کنسولگری های ترکیه در سراسر جهان وجود دارد..
 • در صورتی که ملک طی 5 سال از تاریخ خرید آن فروخته شود، مالیات بر سود آن افزایش پیدا می کند.

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

21. مزایای خرید خانه در ترکیه و اخذ پاسپورت

 1. گذرنامه و تابعیت ترکیه به طور متوسط 30 در مدت زمان نسبتاً کوتاهی (30 روز کاری) پردازش و به شما تحویل داده می شود.
 2. امکان ورود به بیش از 100 کشور بدون اخذ روادید
 3. پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر جهان قرار دارد.
 4. دارندگان پاسپورت ترکیه به عنوان شهروند ترکیه از برنامه های بازنشستگی بهره مند می شوند.
 5. دانشگاه های ترکیه برنامه های آموزشی رایگان را ارائه می دهند.
 6. گذرنامه ترکی دارای 10 سال اعتبار است و برای یک عمر قابل تمدید است.
 7. نیازی به درخواست اقامت نیست زیرا تابعیت ترکیه مادام العمر است.
 8. برنامه شهروندی ترکیه شامل متقاضی، همسر و افراد وابسته می شود.
 9. هر فرزندی که در آینده در ترکیه متولد شود، از طریق حق تولد، تابعیت ترکیه را دریافت می کند.
 10. با پاسپورت ترکیه اجازه کار در این کشور را خواهید داشت.
 11. واجد شرایط سرمایه گذاری در طرح بازنشستگی ترکیه خواهید بود.
 12.  به برنامه های پزشکی و آموزشی ترکیه دسترسی خواهید داشت.
 13. از آب و هوای خوش، غذاهای سالم و زندگی در فضای باز لذت می برید.

سؤالات متداول هرید ملک در ترکیه

✅ آیا با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت گرفت؟

بله، شما با خرید ملک در ترکیه می توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید.

✅ حداقل سرمایه برای خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

شما با هر بودجه ای می توانید در ترکیه خانه بخرید و اقامت بگیرید.

✅ بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان کدامند؟

اگر به دنبال شهری مدرن با امکانات پیشرفته هستید استانبول گزینه مناسبی برای شماست. اگر شهرهای آرام و ساحلی را ترجیح می دهید، آنتالیا را به شما پیشنهاد می کنیم.

✅ انواع روش های خرید خانه در ترکیه کدامند؟

خرید ملک در مجتمع های مسکونی بزرگ و برج ها
خرید خانه ها و یا آپارتمانی های معمولی در سطح شهر

✅ آیا با خرید خانه در ترکیه، به اعضای خانواده فرد متقاضی نیز اقامت ترکیه داده می شود؟

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک برای شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال به سادگی امکان پذیر است.

جمع بندی

Conclusion

برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه، همه شرایط را بسنجید، بهترین شهر را با توجه به بودجه و سلایق خود انتخاب کنید و زیر نظر یک وکیل رسمی، برای خرید خانه در ترکیه اقدام کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا