خرید ویلا در ترکیه (+ لیست قیمت 2022)

turkey Flag

با خرید انواع ملک در ترکیه به راحتی می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، اما به شرط اینکه ارزش ملک یا املاک مورد نظر شما بالاتر از 250 هزار دلار آمریکا باشد. قیمت خانه ویلایی بسیار بالاتر از این مبلغ است و با خرید یک خانه ویلایی می‌توانید به راحتی اقامت و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

 • حداقل سرمایه لازم برای خرید ویلا در ترکیه چقدر است؟
 • کدامیک از انواع ویلا در ترکیه را می‌توان خریداری کرد؟
 • خرید ویلا در ترکیه چه مزایایی دارد؟
 • خرید ویلا در ترکیه چه معایبی دارد؟
 • بهترین شهرها برای خرید ویلا ساحلی و خرید ویلا ارزان ترکیه کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ بررسی شرایط خرید ویلا در ترکیه

همان طور که می‌دانید خرید ملک در ترکیه یکی از متداول ترین و البته ساده ترین روش های مهاجرتی به این کشور است که به اقامت دائم منجر می‌شود. یکی از انواع املاکی که می‌توانید در این کشور خریداری کنید، ویلا است. ویلاهای مدرن ترکیه دارای امکانات بی نظیر و فراوانی هستند و همگی در محله های خوب و مرفه ترکیه واقع شده‌اند. بنابراین شما می‌توانید با خرید ویلا ارزان در ازمیر ترکیه یا دیگر شهرهای این کشور علاوه بر زندگی در رفاه کامل، اقامت نیز دریافت کنید. در این مقاله به بررسی شرایط خرید ویلا ساحلی ترکیه پرداخته و از مزایای خرید خانه های ویلایی در شهرهای مختلف خواهیم گفت.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

خرید ویلا در ترکیه

1. حداقل سرمایه لازم برای خرید ویلا در ترکیه چقدر است؟

حداقل قیمت ویلا در ترکیه حدود 600 هزار لیر است. این در حالی است که برای خرید ویلاهای مدرن ساحلی ترکیه باید هزینه بیشتری بپردازید.

قیمت خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد. به عنوان مثال قیمت ویلا در استانبول بسیار بالاتر از قیمت خرید ویلا در ازمیر ترکیه است. بنابراین برای تعیین حداقل سرمایه لازم برای خرید ویلا ابتدا باید شهر محل اقامت خود را انتخاب کنید.

قیمت خرید ویلاهای مدرن و ارزان و ساحلی در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. همان طور که اشاره کردیم، یکی از مهمترین این عوامل، شهر و منطقه و محله است. از دیگر عوامل مؤثر روی قیمت ویلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • متراژ ویلا
 • تعداد طبقات
 • امکانات داخلی ویلا
 • شهر و محله ویلا
 • نزدیکی به ساحل
 • سال ساخت ویلا
 • امکانات محلی و منطقه ای
 • دسترسی های محلی و منطقه ای

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. وکیل مهاجرتی برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک چه توصیه هایی دارد؟

خرید ویلاهای مدرن و ارزان وساحلی در ترکیه برای شهروندان این کشور یک امر عادی است. اما متقاضیان خارجی باید برای خرید ویلا در ازمیر ترکیه یا دیگر شهرها، بسیار دقت کنند و تمامی مراحل را زیر نظر وکیل مهاجرتی به صورت کاملاً اصولی و قانونی انجام دهند.

یکی از مهم ترین مراحل در خرید ویلا ارزان ساحلی در ترکیه ارزش گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دولت است. این کارشناس بر اساس معیارها و مؤلفه هایی اقدام به قیمت گذاری ویلاهای مدرن ترکیه می‌کند. بنابراین قیمتی که کارشناس اعلام می‌کند بسیار به قیمت واقعی ملک نزدیک است.

قیمت گذاری ملک تنها بخشی از فرآیند خرید ویلا در ازمیر ترکیه و دیگر شهرها است. مراحل دیگر که شامل انتقال پول و انتقال سند است، باید با دقت انجام شود.

در صورتی که انتقال پول از مجرای قانونی انجام نشود، موفق به دریافت اقامت دائم از طریق خرید ویلا نخواهید شد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در کلیه مراحل از دانش و تخصص وکیل مهاجرتی برای خرید ویلاهای مدرن ترکیه استفاده کنید تا در زمان دریافت اقامت دچار مشکل نشوید.

3. کدامیک از انواع ویلا در ترکیه را می‌توان خریداری کرد؟

ترکیه دارای ویلاهای متنوعی است که همگی در مناطق مرفه ترکیه واقع شده‌اند. برای خرید ویلا حق انتخاب زیادی دارید. در ادامه به بررسی انواع ویلا در ترکیه می‌پردازیم.

خرید ویلا ساحلی ترکیه

ویلاهای ساحلی ترکیه همگی در امتداد خط ساحلی دریای سیاه و دریای مدیترانه ساخته شده‌اند. خرید ویلاهای مدرن ساحلی ترکیه مدتی است که مورد توجه متقاضیان خارجی قرار گرفته است. علت اصلی این امر امکانات عالی، مدرن بودن و داشتن افق دیدی زیبا رو به دریا است.

با خرید ویلا علاوه بر بهره مندی از امکانات کامل و تجهیزات مدرن و به روز، می‌توانید از زندگی در محله ای مرفه، بدون ترافیک و با سطح رفاه اجتماعی بالا بهره مند شوید.

برخی از ویلاهای مدرن ساحلی در ترکیه به چند اقامتگاه خودگردان تقسیم شده که تا حدودی شبیه به خانه هایی کاملاً مستقل هستند.

خرید ویلاهای چوبی در دشت

ویلاهای چوبی ترکیه در فلات آیدن واقع شده‌اند و از جمله زیباترین خانه های روستایی در ترکیه هستند. این ویلاها از چوب و به سبک سنتی ساخته شده‌اند و معمولاً دو طبقه هستند.

مدتی است که سبک های مدرن این نوع ویلاها نیز با پنجره هایی بزرگ و اتاق هایی پر نور ساخته می‌شود.

خرید ویلاهای مدرن ترکیه کنار دریا

یالی نوعی عمارت ساحلی در ترکیه است که طراحی آن به دوره عثمانی برمی‌گردد. این ویلاها معمولاً قیمت بسیار بالایی دارند و اغلب نیز در دو طبقه ساخته شده و دارای چندین اتاق هستند. یالی معمولاً به دریا دسترسی داشته و از طرفی در باغی پر درخت نیز محصور شده است.

یکی از دلایل زیبایی این نوع ویلاها، وجود سقف گنبدی است که دارای یک ردیف پنجره بزرگ رو به خلیج است در گذشته یالی ها را به خاطر استفاده بهینه از نسیم خنک دریا به این شیوه می‌ساختند. در گذشته از این ویلاها به عنوان اقامتگاه تابستانی استفاده می‌شد اما اکنون به اقامتگاه دائمی تبدیل شده‌اند.

ویلاهای طرح عثمانی ترکیه

ویلاهای عثمانی از قدیمی ترین و البته تاریخی ترین خانه های ترکیه هستند. اکثر این ویلاها در خارج از شهر استانبول واقع شده‌آند و متراژ بالایی دارند. این ویلاها معمولاً در 2 یا 3 طبقه ساخته شده و سازه آن ها می‌توانید ترکیبی از چوب و سنگ باشد. خرید ویلای تریبلکس در ترکیه آن هم با طرح عثمانی، زندگی سراسر رفاه و آسایش را برای شما فراهم خواهد کرد.

یکی از زیبایی های خاص ویلاهای طرح عثمانی، نقش و نگارهای پیچیده ای است که روی دیوارها کار شده است. نمای بیرونی این ویلاها عمدتاً سفید رنگ بوده و سقف آجری قرمز و پنجره های قرمز دارند.

ویلاهای مدرن ترکیه
KartepeKocaeli,-Turkey

4. خرید ویلا در ترکیه چه مزایایی دارد؟

ویلاهای مدرن و ساحلی در ترکیه معمولاً متراژ بالایی دارند و همگی در محله های مرفه ترکیه واقع شده‌اند. بنابراین زندگی در محیطی سطح بالا، تنها یکی از مزایای خرید ویلا ارزان در ازمیر ترکیه یا دیگر شهرها است.

 • امکانات کامل
 • سطح رفاه بالا
 • آرامش بالای زندگی در ویلا
 • زندگی در محله های خوب و مرفه
 • قیمت بالای اجاره ویلا
 • ترافیک و شلوغی کمتر

5. خرید ویلا در ترکیه چه معایبی دارد؟

با وجود تمامی مزایایی که خرید ویلاهای مدرن و ارزان ساحلی در ترکیه دارند، خرید این نوع املاک معایبی نیز می‌تواند داشته باشد. بنابراین به عنوان شخصی که به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه و دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک است، باید با معایب آن نیز آشنا شوید.

یکی از مهم ترین چالش ها در خرید ویلا ساحلی ترکیه با آن مواجه هستید، قیمت بالای این نوع املاک است. به عنوان مثال اگر برای خرید آپارتمان به 250 هزار لیر سرمایه نیاز داشته باشید، برای خرید ویلا به حداقل 600 هزار لیر سرمایه نیاز خواهید داشت.

از طرفی اجاره بهای ویلا در ترکیه بسیار بالاست و بنابراین اگر پس از چند سال بخواهید ویلا را اجاره دهید، ممکن است به راحتی مستأجر پیدا نکنید.

همان طور که می‌دانید متقاضیان خارجی پس از چند سال اقامت اجازه فروش املاک خود را خواهند داشت، با توجه به قیمت بالای خرید ویلا ساحلی ترکیه و ویلاهای مدرن ترکیه، فروش آن آسان نخواهد بود.

6. بهترین شهرها برای خرید ویلا کدامند؟

شهرهای توریستی و بزرگ ترکیه از جمله بهترین شهرها برای خرید ویلاهای مدرن و ارزان در ترکیه هستند. خرید ویلا در ازمیر ترکیه و استانبول و آنکارا و آنتالیا می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

در شهرهای ساحلی می‌توانید برای خرید ویلا ساحلی ارزان در ترکیه اقدام کنید. در ادامه بهترین شهرها برای خرید ویلاهای مدرن ترکیه معرفی خواهند شد.

 • خرید ویلا در ترکیه استانبول
 • خرید ویلا در ازمیر ترکیه
 • خرید ویلا در آلانیا ترکیه
 • خرید ویلا در آنتالیا ترکیه
 • خرید ویلا در بدروم ترکیه
 • خرید ویلا در آنکارا ترکیه
 • خرید ویلا در وان ترکیه

7. آیا خرید ویلاهای مدرن یا خرید ویلا ارزان در ترکیه یک روش سرمایه گذاری مطمئن است؟

ویلاها معمولاً در شهرهای بزرگ و در مناطق سطح بالای ترکیه واقع شده‌اند بنابراین قیمت خرید ویلا ساحلی ترکیه یا قیمت ویلاهای مدرن ترکیه بسیار بالاتر از انواع املاک دیگر است. اما در مقابل، رشد قیمتی ویلاها با توجه به رشد اقتصادی شهرهای ترکیه، قابل توجه است.

با توجه به رشد قیمتی بالای ملک در شهرهای مهم و بزرگ، خرید ویلا در استانبول و شهرهای دیگر مانند آنکارا، آنتالیا و آلانیا منجر به افزایش سرمایه شما خواهد شد.

در طی چند سال گذشته ارزش لیر در برابر دلار آمریکا افت کرده و در نتیجه قیمت خرید ویلا در ترکیه نوساناتی داشته است. اما با توجه به رشد اقتصادی ترکیه، خرید ویلا لوکس در آلانیا ترکیه یا دیگر شهرهای این کشور، روشی مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود.

خرید ویلا در ازمیر ترکیه
Cappadocia,-Turkey

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

8. خرید ویلاهای مدرن و ارزان در ترکیه چه مراحلی دارد؟

به منظور خرید ویلا باید طبق مراحل زیر عمل کنید.

 • برای خرید ویلا ساحلی ترکیه از ویلاهای مدرن ترکیه بازدید کنید.
 • پس از انتخاب ویلای مورد نظر، با راهنمایی و کمک وکیل، استعلامات ملک را دریافت کنید.
 • کارشناس رسمی دولت، ویلای مورد نظر شما را ارزش گذاری می‌کند. در مورد قیمت اعلام شده با فروشنده به توافق برسید.
 • برای اخذ شماره مالیاتی ترکیه اقدام کنید.
 • در یکی از بانک های ترکیه، حساب باز کنید.
 • حداقل 10% از قیمت ویلا را به عنوان ودیعه به فروشنده پرداخت کنید.
 • قرارداد خرید خانه ویلایی در ترکیه را منعقد کرده و مبلغ باقیمانده را به حساب مشتری منتقل کنید.
 • پس از انتقال سند، ویلا در تملک شما خواهد بود و می‌توانید برای دریافت اقامت ترکیه به اداره مهاجرت مراجعه کنید.

تنها با انتقال قانونی پول و پس از انتقال سند خرید ویلا ساحلی ترکیه یا ویلاهای مدرن ترکیه می‌توانید برای دریافت اقامت به اداره مهاجرت مراجعه کنید.

9. شرایط اخذ اقامت با خرید ویلا ساحلی چیست؟

از مهم ترین و اساسی ترین شرایط برای اخذ اقامت با خرید ویلا ارزان در ترکیه یا خرید ویلا ساحلی ترکیه حداقل مبلغ سرمایه گذاری است.

طبق قوانین ترکیه متقاضیان خارجی به منظور دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک باید ملک یا املاکی با ارزش بیشتر از 250.000 دلار خریداری کنند.

با توجه به اینکه قیمت خرید ویلاهای مدرن ترکیه یا قیمت خرید ویلا ساحلی ترکیه بسیار بیشتر از 250.000 دلار و حداقل 600.000 دلار است، مشکلی در این خصوص نخواهید داشت.

با خرید ویلا، متقاضی به راحتی می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز پاسپورت ترکیه را دریافت کند.

10. با خرید ویلا ارزان در ترکیه چه کسانی می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند؟

با خرید خانه ویلای در ترکیه، علاوه بر متقاضی، اعضای خانواده وی نیز می‌توانند اقامت دریافت کنند. منظور از اعضای خانواده، همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی است.

متقاضی پس از خرید ویلا می‌تواند کلیه مدارک و مستندات را به اداره مهاجرت ارائه داده و برای خود و خانواده، درخواست اقامت دهد.

11. برای خرید ویلاهای مدرن و ساحلی در ترکیه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • خانه و ویلایی را در ترکیه انتخاب کنید که بعدها به راحتی بتوانید آن را بفروشید. ویلا باید خوش فروش باشد.
 • تمامی اسناد و مدارکی که برای خرید ارائه می‌دهید باید رسمی و قانونی باشد.
 • انتقال پول را از مجرای قانونی انجام دهید.
 • شهر و منطقه ای را برای خرید ویلا انتخاب کنید که پتانسیل رشد قیمتی خوبی دارد.
 • استعلامات لازم را دریافت کنید و مطمئن شوید ویلای مورد نظر شما منع قانونی برای صدور اقامت ندارد.
Amasya,-Turkey
Amasya,-Turkey

12. وکیل رسمی برای خرید ویلا چه خدماتی ارائه دهد؟

وکیل رسمی مهاجرتی برای خرید ویلا و انواع دیگر ملک می‌تواند خدمات زیر را ارائه دهد.

 • استعلامات لازم
 • افتتاح حساب بانکی
 • اخذ شماره مالیاتی ترکیه
 • مراحل قانونی انتقال پول و انتقال سند
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

13. قیمت ویلا در ترکیه ارزان تر از ایران است؟

قیمت ویلا در ترکیه بسیار پایین تر از قیمت ویلا در کشورهای اروپایی و خصوصاً تهران است. بنابراین اگر سرمایه مشخصی داشته باشید، ویلایی بزرگتر در محله بهتری از ترکیه در مقایسه با تهران می‌توانید خریداری کنید.

علاوه بر خرید ملکی با امکانات و شرایط بهتر می‌توانید اقامت دائم ترکیه را نیز از این طریق دریافت کنید.

14. آیا امکان دریافت اقامت ترکیه با خرید ویلا از یک ایرانی وجود دارد؟

از لحاظ قانونی هیچ گونه ممنوعیتی برای خرید ویلا از یک ایرانی وجود ندارد. اما این روش تنها یک شیوه سرمایه گذاری بوده و به اقامت دائم منجر نمی‌شود.

اگر هدف شما از خرید ویلاهای مدرن و ساحلی و ارزان در ترکیه دریافت اقامت دائم است، باید ملک را از یک تبعه حقوقی یا حقیقی خریداری کنید.

15. آیا متقاضیان خارجی اجازه افتتاح حساب بانکی در ترکیه را دارند؟

برای خرید هر نوع ملکی در ترکیه، باید پول را از مجرای قانونی یعنی حواله بانکی به حساب فروشنده منتقل کنید، در غیر این صورت به شما اقامت اعطا نخواهد شد.

بنابراین افتتاح حساب بانکی یکی از مهمترین مراحل در خرید ملک در ترکیه خواهد بود. افتتاح حساب بانکی یکی از خدماتی است که وکیل مهاجرتی ارائه می‌دهد بنابراین می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و به راهنمایی و مشاوره وکیل، کلیه امور را قانونی و اصولی انجام دهید.

16. با خرید ملک در ترکیه برای چند نفر می‌توان اقامت گرفت؟

متقاضیان خارجی با خرید ملک یا املاکی به مجموع ارزش بیش از 250 هزار دلار آمریکا می‌توانند برای اعضای خانواده خود، اقامت دریافت کنند.

منظور از اعضای خانواده متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال، خواهر و برادر و پدر و مادر است.

ویلاهای مدرن ترکیه
Istanbul-Brick-&-Stone

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

17. آیا فرزندان متقاضی خرید ملک در ترکیه اجازه تحصیل دارند؟

فرزندان زیر 8 سال متقاضی خرید ملک در ترکیه، اجازه تحصیل رایگان در مدارس دولتی این کشور را خواهند داشت.

البته می‌توانید فرزندانتان را در مدارس ایرانی ترکیه نیز ثبت نام کنید. این مدارس تنها در آنکارا و استانبول فعالیت دارند و برای ارائه مدرک بین المللی نیز شهریه دریافت می‌کنند.


سوالات متداول خرید ویلا در ترکیه

✅ آیا امکان دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید ویلا وجود دارد؟

متقاضیان خارجی برای دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک، باید ملک یا املاکی به ارزش 250.000 دلار ترکیه خریداری کنند، با توجه به اینکه قیمت ویلا دو برابر این مبلغ است، با خرید ویلا می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

✅ برای خرید ملک ویلایی در ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟

حداقل سرمایه لازم برای خرید انواع ویلا در ترکیه، 600 هزار لیر است.

✅ آیا متقاضی می‌تواند ویلا را بفروشد یا اجاره دهد؟

بله. متقاضیان خارجی پس از چند سال اقامت در ترکیه اجازه فروش و اجاره ملک خود را خواهند داشت.

✅ با خرید ویلا امکان دریافت اقامت برای چند نفر وجود دارد؟

متقاضیان خارجی با خرید انواع ویلا می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال، خواهر و برادر و پدر و مادر خود اقامت دریافت کنند.

✅ خرید خانه ویلایی در شهرهای ترکیه چه معایبی دارد؟

قیمت بسیار بالا و اجاره بالای این نوع املاک از جمله اصلی ترین معایب آن ها خواهد بود. چون ممکن است پس از چند سال نتوانید به راحتی آن را بفروشید یا اجاره دهید.

جمع بندی

Conclusion

طبق قوانین ترکیه برای دریافت اقامت دائم از طریق خرید ملک، باید مجموع ارزش املاک خریداری شده بالاتر از 250 هزار دلار باشد. با توجه به اینکه قیمت ویلا دو برابر این مبلغ است، پس با خرید آن می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
هزینه پایین تر زندگی در ترکیه

نقاط ضعف:
قیمت بالای ویلا در ترکیه

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا