راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها (انواع روش ها 2021)

europe Flag

با توجه به انواع مختلف روش های مهاجرت، ساختن یک زندگی جدید در خارج از کشور، راحت تر از هر زمان دیگری است. اینکه از چه روشی بخواهید برای مهاجرت اقدام کنید، می تواند مهمترین عامل در انتخاب مقصد نهایی شما باشد. با توجه به اینکه هدف شما ادامه تحصیل، کار یا راه اندازی کسب و کار باشد، راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها متفاوت خواهد بود.

در این مقاله با بررسی انواع روش های مهاجرت، راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها بدون مدرک زبان کدام است؟
 • راحت ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها کدام است؟
 • راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانی ها کدام است؟
 • راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها از طریق سرمایه گذاری کدام است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ آشنایی با راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

با داشتن کمی سرمایه، تخصص، اعتماد به نفس و آشنایی به زبان شما می توانید یک زندگی جدید را شروع کنید. اما مهم است که کمی چاشنی صبر را هم به این موارد اضافه کنید. معیارهایی که ممکن است یک مکان را به راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها تبدیل کند، پایین بودن هزینه های مهاجرت، مهاجرت بدون مدرک زبان، بالا بودن شانس ویزا و عواملی از این دست است.

در ادامه با توجه به این فاکتورهای مهم، راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید. تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها
The-brandenburg-gate–berlin

1. راحت ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها

مهاجرت تحصیلی راهی مطمئن و راحت برای ورود به یک کشور با کیفیت بالای زندگی و شروع تجربه های جدید است. کشورهای بسیاری هستند که طیف وسیعی از دوره های زبان و رشته های تحصیلی را در مقاطع مختلف ارائه می دهند.

دوره های زبان و دوره های آموزش عالی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در بین دانشجویان بین المللی در سراسر جهان محبوب است. همچنین ورود به یک کشور جدید برای تحصیل، فرصت های مطلوبی را برای کار و زندگی بعد از تحصیل برای دانشجویان فراهم می کند.

لیستی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها:

 1. آلمان
 2. مجارستان
 3. اسپانیا
 4. فرانسه
 5. کانادا

در ادامه در بخش مربوط به هر کشور، درباره شرایط و نحوه مهاجرت تحصیلی توضیح خواهیم داد.

2. راحت ترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانی ها

ممکن است هر کشور روش های مختلفی را برای دریافت مجوز کار ارئه دهد. افراد می توانند برای دریافت مجوز کاری برای راه اندازی مشاغل شخصی اقدام کنند. همچنین می توانند با دریافت دعوتنامه کاری، کارمند یک شرکت خارجی شوند.

اکثر کشورهای اتحادیه اروپا از قبیل آلمان برای واجدین شرایط کارت آبی (Blue Card) صادر می کنند. برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای کاری اتحادیه اروپا شوید، داشتن تخصص و یک دعوتنامه کاری الزامی است.

برخی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانی ها:

 1. آلمان
 2. کانادا
 3. اتریش
 4. اسپانیا
 5. فرانسه

3. راحت ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری که بعضا ویزای طلایی نیز نامیده می شوند، یکی دیگر از راه های مهاجرت یا کسب اقامت از کشوری دیگر است. در این روش افراد با سرمایه گذاری در یک برنامه سودآور، خرید سهام یا خرید ملک، شرایط حضور و اقامت در کشور مورد نظر را کسب خواهند کرد.

روش های اقامت از طریق سرمایه گذاری نسبت به سایر روش های مهاجرتی به نسبت هزینه بر هستند. معمولا این برنامه ها بیشتر مورد پسند مدیران، بازرگانان و افراد بازنشسته، که واجد شرایط روش های دیگر نیستند، قرار می گیرد.

برخی از کشورهایی که راحت ترین روش های سرمایه گذاری برای مهاجرت ایرانی ها را ارائه می دهند، عبارتند از:

 1. اسپانیا
 2. فرانسه
 3. پرتغال
 4. آلمان
 5. یونان
اقامت سرمایه گذاری در اسپانیا
Madrid,-Spain-(2)

4. راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از راه های پرطرفدار مهاجرتی برای افراد در سنین بالا، دریافت اقامت از طریق تمکن مالی است. در این روش شما به عنوان متقاضی مهاجرت باید نشان دهید که از یک درآمد ثابت برخوردار هستید. در واقع توان پرداخت هزینه های زندگی خود در کشور مقصد را خواهید داشت.

پس با داشتن یک درآمد ثابت و مناسب، کشورهای زیر در دسته راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها از طریق تمکن مالی هستند:

 1. اسپانیا
 2. پرتغال
 3. فرانسه

5. راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها: کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کشور کانادا طیف گسترده ای از دوره ها را در سطوح مختلف ارائه می دهد. شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای افراد بین 18 تا 30 سال، بسیار زیاد است.

اکسپرس اینتری کانادا و اقامت استانی

یکی از با کیفیت ترین کشورها و مکان ها برای زندگی و راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها، کشور کانادا است. کانادا نهمین اقتصاد آزاد جهان است. به دلیل وجود کیفیت بالای آموزش عالی، مراقبت های بهداشتی و شرایط مناسب کاری، بسیاری افراد در فکر مهاجرت به کانادا هستند. این کشور به دلیل جبران کمبود نیروی کار ماهر، امکان دریافت اقامت موقت را تحت عنوان برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) (برنامه کارگران ماهر فدرال) و اقامت استانی به کارگران ماهر می دهد.

پس از دو سال کار برای یک کارفرمای کانادایی، می توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

از سوی دیگر، کانادا برنامه های ساده ای از طریق سرمایه گذاری به مدیران و تاجران ارائه می دهد. در این برنامه سرمایه گذاران باید مبلغ 1.2 میلیون دلار کانادا را به مدت 5 سال در یک طرح تضمین شده سرمایه گذاری کنند. علاقه مندان می توانند از طریق iShares MSCI Canada ETF (EWC) به شرکت های کانادایی دسترسی آسان داشته باشند.

6. راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها: آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

حذف شهریه برای تحصیل در دانشگاه دولتی آلمان، جایگاه این کشور را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها، تضمین کرده است. تنها هزینه قابل پرداخت برای تحصیل در آلمان هزینه های اداری و ثبت نام می باشد که به صورت سالانه پرداخت می شود.

مجموع هزینه های تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی بین 300 تا 600 یورو در سال است.

همچنین با توجه به موقعیت آلمان در قلب اروپا، شما می توانید ارتباط مناسبی با کشورهای اروپایی برای کار و زندگی بعد از تحصیل داشته باشید.

در سال های اخیر با توجه به طولانی شدن دریافت وقت سفارت آلمان و سختگیری های سفارت برای صدور ویزای آلمان برای شهروندان ایرانی، گذراندن دوره زبان آلمانی در مجارستان به یک روش پرطرفدار، ساده و ارزان در بین دانشجویان و متخصصان ایرانی تبدیل شده است. متقاضیان با شرکت در دوره های زبان آلمانی در مجارستان، علاوه بر یادگیری سریعتر و آسانتر زبان آلمانی، با ورود به یک کشور عضو حوزه شینگن، شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی یا کاری آلمان بسیار بالا می برند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این روش می توانید مقاله دوره زبان آلمانی در مجارستان را مطالعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان
Berlin,-Deutschland

مهاجرت کاری به آلمان

کیفیت بالای زندگی و ساختار مدرن آلمان، این کشور را به مکانی عالی برای کار و زندگی تبدیل کرده است. این کشور از توازن بی نظیری بین کار و زندگی برخوردار است.

مردم آلمان نسبت به سایر کشورها کمتر کار می کنند 0حدود 27 ساعت در هفته).

مراقبت های بهداشتی عالی، مرخصی با حقوق از دیگر امکانات ویژه کار در کانادا است. از طرفی زندگی در آلمان با توجه به میزان حقوق دریافتی، می تواند هزینه کمتری نسبت به دیگر شهرهای اروپایی داشته باشد.

برای اطلاع از مراحل دریافت ویزای کار آلمان، می توانید مقاله ویزای کار آلمان را مطالعه کنید.

همچنین یکی دیگر از راه های در دسترس برای کار در آلمان برای افرادی که موفق به دریافت دعوتنامه کاری نشده اند، اقدام برای ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker) می باشد. ویزای جاب سیکر شرایط یافتن شغل مناسب و به تبع آن دریافت ویزای کار و اقامت آلمان را آسانتر می کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه دریافت این ویزا، می توانید مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه کنید.

7. راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها: فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

اگر تمایل دارید در سطح بین المللی و با هزینه های پایین تحصیل کنید، فرانسه یک گزینه عالی برای انتخاب است. دانشگاه های فرانسه یکی از پایین ترین نرخ های شهریه را در بین کشورهای اروپایی دارند. از طرف دیگر بسیاری از دانشگاه های این کشور هر ساله در رتبه بندی برترین دانشگاه های دنیا، دارای جایگاه ثابت هستند.

برای دریافت اطلاعات کامل دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، می توانید مقاله تحصیل در فرانسه را مطالعه کنید.

همچنین بسیاری از کالج های دانشگاهی معتبر و همچنین کالج های خصوصی برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان مورد تایید دانشگاه های فرانسه را در اختیار ندارند، دوره های یادگیری زبان فرانسه برقرار می کند. یکی دیگر از مزایای شرکت در دوره های زبان فرانسوی، پایین آوردن هزینه های تحصیل تا حد بسیار بالایی است.

اگر تمایل دارید درباره ورود به دوره زبان فرانسه اطلاعات کسب کنید، می توانید مقاله دوره زبان در فرانسه را مطالعه کنید.

اقامت تمکن مالی فرانسه

گذراندن دوران بازنشستنگی در فرانسه یکی از برنامه های جذاب برای بسیاری از مردم از سراسر دنیاست. اما اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید، اولین قدم اخذ اقامت طولانی مدت فرانسه است.

بعد از 5 سال زندگی مداوم در فرانسه، شما موفق به دریافت اقامت دائم این کشور خواهید شد. همچنین 5 سال اقامت، ما را برای دریافت شهروندی فرانسه واجد شرایط می کند.

تمکن مالی فرانسه
Strasbourg,-France-4

8. راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها: اسپانیا

اسپانیا به عنوان یکی از کشورهایی که شرایط مناسبی برای گذراندن دوره های زبان، تحصیل در دانشگاه های سطح یک دنیا و برنامه های اخذ اقامت از طریق کارآفرینی و یا سرمایه گذاری برای دریافت ویزای طلایی دارد، در لیست راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها جای می گیرد.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

علاقه مندان به دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می توانند برای برنامه ویزای طلایی اسپانیا اقدام کنند. برخی از برنامه های سرمایه گذاری از قبیل خرید خانه در اسپانیا، راهی مستقیم برای اخذ شهروندی این کشور را ارائه می دهند. اما باید توجه داشته باشید، که اکثر این برنامه ها گران هستند.

اما روش های ارزان تری نیز برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

آب و هوای مناسب، طبیعت بی نظیر، هزینه های پایین زندگی و تحصیل، دانشگاه های تراز اول جهانی! همه اینها دلایل مهمی هستند که اسپانیا را به یک مقصد جذاب تحصیلی مبدل کرده است.

شهروندان خارجی که علاقه مند به تحصیل در اسپانیا هستند، می توانند برای تمام مقاطع تحصیلی، یکی از دانشگاه های معتبر اسپانیا را انتخاب کنند. تقریبا تخمین زده می شود که از هر چهار دانشجو در دانشگاه های اسپانیا، یک دانشجو خارجی باشد!

برای اطلاع از مراحل پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، می توانید مقاله تحصیل در اسپانیا را مطالعه کنید.

دوره زبان اسپانیا

اسپانیا یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که شرایط مناسبی را برای آن دسته از دانشجویانی که موفق به یادگیری یک زبان بین المللی نشده اند، به منظور سهولت ورود دانشجویان ارائه می دهد.

این دوره ها به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه طراحی شده اند و علاوه بر بالا بردن سطح زبان دانشجویان، آنها را تا حد زیادی با فرهنگ اسپانیا به منظور ورود دانشجویان به جامعه جدید آماده می کنند.

در مقاله دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا، می توانید به طور کامل با شرایط و پیش نیازهای دوره آشنا شوید.

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها
Demonstration-for-independence-of-Catalunya

سوالات متداول راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

✔️ چه عواملی باعث انتخاب راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها می شود؟

معیارهایی که ممکن است یک مکان را به راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها تبدیل کند، پایین بودن هزینه های مهاجرت، مهاجرت بدون مدرک زبان، بالا بودن شانس ویزا و عواملی از این دست است.

✔️ راحت ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها کدام است؟

تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان و همچنین پایین بودن هزینه های تحصیل در فرانسه، این کشورها را به مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان تبدیل کرده است.

✔️ راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها بدون مدرک زبان کدام است؟

برگزاری دوره های زبان انگلیسی و آلمانی در مجارستان و همچنین امکان شرکت در دوره های زبان فرانسه و اسپانیایی در کشورهای فرانسه و اسپانیا، به ترتیب این کشورها را به گزینه های راحت برای مهاجرت بدون مدرک زبان در بین ایرانی ها مطرح کرده است.

✔️ راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانی ها کدام است؟

نیاز مبرم آلمان به نیروی کار ماهر و وضع قوانین جدید کانادا برای جذب نیروهای ماهر و متخصص، این کشورها را به گزینه های محبوب ایرانیان برای مهاجرت کاری مبدل کرده است.

✔️ راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها از طریق سرمایه گذاری کدام است؟

اگر شرایط سنی به شما اجازه نمی دهد از راه های ساده تر و کم هزینه تری برای مهاجرت استفاده کنید، کشورهای فرانسه و اسپانیا با برنامه های خرید ملک، مشارکت در سهام و تمکن مالی، شرایط دریافت اقامت را برای علاقه مندان ایجاد کرده اند.

جمع بندی

Conclusion

شرایط بهتر برای تحصیل، فرصت بهتر دسترسی به خدمات بهداشتی، امنیت شغلی و درآمد بیشتر، کیفیت بالای زندگی و … از عمده ترین دلایلی هستند که افراد را به امر مهاجرت علاقه مند می کند و باعث می شود که شما به زندگی در کشور دیگری فکر کنید. اگر شما یک دانشجوی مستعد هستید، در کار خودتان متخصص هستید یا یک مدیر و سرمایه گذار محسوب می شوید، می توانید با شناخت راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها مسیر تصمیم گیری را برای خود ساده تر کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا