زندگی در اسپانیا (+ شرایط و هزینه ها 2021)

spain Flag

مقاله ای که در پیش رو دارید، به طور کامل و دقیق شما را با شرایط زندگی در اسپانیا و هزینه های مربوط به آن می پردازد. اسپانیا می تواند انتخابی فوق العاده برای مهاجرت باشد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می شود. در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده شده است.

 • اسپانیا چگونه کشوری است؟
 • مردم اسپانیا چگونه‌ مردمی هستند؟
 • هم اکنون شرایط اقتصادی اسپانیا چگونه است؟
 • شرایط فعلی کار در اسپانیا به چه صورت است؟
 • مشاغل مورد نیاز در اسپانیا کدامند؟
 • بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟
 • هزینه‌های زندگی در اسپانیا چگونه است؟
 • معایب زندگی در اسپانیا شامل چه مواردی می شود؟
 • بررسی نکاتی مفید درباره ی اسپانیا، معرفی چند وب سایت کاربردی در این کشور و شرایط اخذ ویزا و اقامت.

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

بررسی شرایط زندگی در اسپانیا

این مقاله به بررسی شرایط زندگی در اسپانیا و هزینه های مربوط به آن اختصاص دارد. در بخش اول، شما را با کشور اسپانیا و مردم آن آشنا می کنیم. در بخش دوم به بررسی مواردی مانند شرایط زندگی و کار در اسپانیا، هزینه های زندگی (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل و…) و قوانین کلی این کشور می پردازیم. بخش سوم نیز شما را با معایب زندگی در اسپانیا آشنا می کند. قسمت پایانی این مقاله مختص بررسی برخی نکات جالب درباره ی اسپانیا و معرفی چند وب سایت کاربردی در این کشور می باشد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. آشنایی بیشتر با کشور اسپانیا

موقعیت جغرافیایی کشور اسپانیا

موقعیت جغرافیایی کشور اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپا می باشد. فرانسه از جانب شمال، پرتغال از غرب و جبل الطارق از جنوب، همسایگان این کشور هستند. شرق کشور اسپانیا و‌ همچنین اندکی از جنوب آن، مجاور دریای مدیترانه است. شبه جزیره ایبریا، از کشورهای اسپانیا و پرتغال تشکیل شده است.

آب و هوا کشور اسپانیا

آب و هوای کشور اسپانیا با دیگر کشورهای اروپا متفاوت است‌. شمال این کشور دارای آب و هوای معتدل می باشد. اما بقیه ی نواحی مرکزی و جنوبی آن، آب و هوای مدیترانه ای دارد. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، فصل بهار و پاییز را برای زمان سفر خود انتخاب کنید. البته امکان بارش باران هایی شدید در ماه های آبان و آذر در این کشور وجود دارد. اما آب و هوا و همچنین جمعیت توریستی در اسپانیا، در ماه های اردیبهشت، خرداد و مهر بهترین شرایط را دارند.

زندگی در اسپانیا
Plaza-Mayor,-Madrid,-Spain

ساختار جمعیت کشور اسپانیا

کشور اسپانیا حدوداً 47 میلیون نفر جمعیت دارد. 80% از این جمعیت شهرنشین هستند‌. این کشور ششمین کشور پرجمعیت اروپا شمرده می شود. 6 میلیون نفر در شهر مادرید و 5 میلیون نفر در شهر بارسلونا زندگی می کنند.

زبان مردم اسپانیا

زبان 406 میلیون نفر در کل جهان، اسپانیایی است. این جمله به این معناست که زبان اسپانیایی پس از زبان چینی، پرکاربرد ترین زبان دنیا محسوب می شود. اما نکته ی جالب این جاست که زبان اسپانیا جدا از زبان ایالت کاتالونیا می باشد! در این ایالت زبان باسک و گالیسیا رایج است و حتی دارای جایگاهی رسمی می باشد.

 جاذبه های گردشگری در کشور اسپانیا

کشور اسپانیا دارای 44 میراث جهانی ثبت شده در یونسکو می باشد(منبع: وب سایت یونسکو). جایگاه ایتالیا با 49 مکان و چین با 45 مکان، بالاتر از اسپانیا می باشد. مواردی از قبیل هنرهای تاریخی و سنگی، پل ها، پارک ها و مناظر بسیار نایاب، سبب زیباتر شدن زندگی در اسپانیا می شود. همچنین موارد گفته شده به طور میانگین باعث جذب سالانه 60 میلیون توریست به این کشور شده است. اسپانیا از لحاظ جذب توریست، بعد از فرانسه و ایالات متحده آمریکا، رتبه سوم را دارد.

صدها جشنواره هرسال در سراسر اسپانیا برگزار می گردد. در فرهنگ مردم اسپانیا جشنواره های فراوانی مانند جشنواره 800 ساله Romería Nuestra Señora ، جشنواره فیستا دلس پاسیو (که از میراث ثبت شده در یونسکو به حساب می آید)، جشنواره‌های پرتاب گوجه فرنگی، گاو بازی و… وجود دارد.

زندگی در اسپانیا
Marbella,-Spain

در ادامه با مردم اسپانیا و همچنین شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

آیا شرایط مهاجرت به اسپانیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مردم اسپانیا چگونه مردمی هستند؟

مردم ثروتمند تر از مردم اسپانیا در تمامی جهان یافت می شود اما شادتر از مردم این کشور در هیچ کجای جهان وجود ندارد. آن ها ثروتمند واقعی هستند! امید به زندگی در این کشور به طور میانگین 82 سال می باشد. این عدد میان تمامی کشورهای جهان در جایگاه چهارم قرار دارد. البته لازم به ذکر است که این سن برای زنان اسپانبایی 85 سال و برای مردان 79 سال مشخص شده است. طبق گزارشی که در سال 2013 انجام شد، مردم اسپانیا 16 ساعت از 24 ساعت روز را صرف اوقات فراغت خود می کنند که کارهایی را مانند خوابیدن، خوردن و آشامیدن شامل می شود. این آمار کمی عجیب به نظر می رسد اما حقیقت دارد.

بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد، اسپانیا در سال 2050 به عنوان پیرترین کشور دنیا به حساب خواهد آمد. در حال حاضر نیز سن 40% از مردم این کشور بالای 60 سال است.

با توجه به آمار مرکز مطالعات جامعه شناختی، 70% از مردم اسپانیا کاتولیک هستند. اما باید بدانید که با وجود این آمار، فقط 13.6% آنها در روزهای یکشنبه راهی کلیسا می شوند.

3. شرایط اقتصادی در کشور اسپانیا چگونه است؟

اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی جهان محسوب می شود. اقتصاد کشور اسپانیا از مهمترین فاکتورها برای ارزیابی شرایط زندگی در این کشور به حساب می آید. این کشور از لحاظ کیفیت زندگی، طبق مطالعات انجام شده در دهه اخیر، جزو 10 کشور برتر دنیا شمرده می شود. اقتصاد اسپانیا از لحاظ ساختاری، بیشتر بر پایه ی انجام امور خدماتی می باشد. پس از آن، صنعت توریسم است که در اقتصاد این کشور نقشی مهم ایفا می کند. سپس صنعت و انرژی، مسکن و بخش کشاورزی که در حال رشد می باشند، نبض حیاتی اقتصاد اسپانیا به شمار می آیند.

زندگی در اسپانیا
Valldemossa,-Spain

شرایط کار، مشاغل مورد نیاز و وضعیت بهداشت و درمان در اسپانیا و هزینه زندگی در اسپانیا در سوال های بعد به طور کامل توضیح داده شده است…

4. شرایط کار در اسپانیا چگونه می باشد؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

تحصیل، از اصلی ترین دلایل مهاجرت بیشتر افراد به اسپانیا به حساب می آید. بر اساس  گزارش جابلرز، چند سال است که اخذ سیاست‌های درست اقتصادی، موجب تغییر و بهبودی شرایط کار در اسپانیا شده است. بهتر است بدانید که در صورتی که حرفه ی شما آشپزی و یا در زمینه توریسم می باشد، فرصت های شغلی بسیاری در اسپانیا در انتظار شماست. اگر در این کشور مشاغلی با سطح پایین در نظر دارید، باید بدانید که صفی طولانی که خود مردم اسپانیا در نوبت های جلوی آن صف قرار گرفته اند، در پیش روی شماست. لذا پیش از تصمیم برای شروع زندگی در اسپانیا، از داشتن هنری هرچند کوچک در وجود خود اطمینان حاصل فرمایید.

دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا به کشور اسپانیا تعلق دارد. مواردی از قبیل اقلیم، آثار تاریخی، جغرافیا و امکانات رفاهی در اسپانیا مسبب تبدیل صنعت گردشگری اسپانیا به منبع درآمد و اشتغال اصلی این کشور شده است.

نرخ بیکاری در کشور اسپانیا

اسپانیا بالاترین نرخ بیکاری در اروپا را دارد. این آمار به سال 2015 مربوط می شود و در حال حاضر در وضعیت بهتری قرار دارد. اما با این وجود هم اکنون نیز تقریباً 30% جوانان بین 15 تا 24 ساله اسپانیایی با معضل بیکاری روبرو هستند.

در انتهای این مقاله، برای بررسی شرایط بازار کار مورد نظرتان در اسپانیا، آدرس وب سایتی بسیار مفید را در اختیارتان قرار داده ایم. اما در کل می‌توان گفت که هم اکنون فرصت‌های شغلی در اسپانیا به نسبت سایر کشورهای حوزه شنگن، دارای شاخص مناسبی نمی باشد. همچنین یکی از معایب زندگی در اسپانیا وجود اختلاف طبقاتی زیاد در این کشور است. اما باید گفت که سرعت بهبود این وضعیت قابل قبول می باشد.

اگر با فرزندان خود به اسپانیا می‌روید…

جوانب زندگی در اسپانیا را قبل از اقدام برای آن به طور کامل بسنجید. آینده شغلی فرزندان شما در این کشور تضمین نمی شود. زیرا در اسپانیا استخدام شهروندان اسپانیایی الاصل اولویت دارد. بر اساس تجربیات زندگی دانشجویی در اسپانیا، امکان پیشرفت علمی فرزندانتان پس از اتمام تحصیل در این کشور بسیار وجود دارد. اما یافتن کار در اسپانیا برای آنها بسیار مشکل است.

زنان کارآفرین در اسپانیا

مانند هر جای دیگر جهان، سیاست میدان دادن به بانوان در اسپانیا نیز کارآمد واقع شده است و هم اکنون بانوان 40% از کارآفرینان اسپانیایی را تشکیل داده اند. این آمار در کل دنیا آماری شگفت انگیز و خیره کننده به حساب می آید.

کشور اسپانیا
Segovia,-Spain

5. مشاغل مورد نیاز در اسپانیا کدامند؟

پر رونق ترین بیزینس‌های ممکن در اسپانیا عبارتند از: محصولات مربوط به انرژی و ترابری، گردشگری، کشاورزی، واردات زعفران، نساجی و مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات. اسپانیا در زمینه تولید انرژی‌های تجدید پذیر جزو کشورهای پیشرفته به حساب می آید.

6. شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در اسپانیا چگونه است؟

 بهداشت و درمان در اسپانیا وضعیتی مناسب دارد و می توان گفت نزدیک به استانداردهای سایر کشورهای مدرن اروپایی می باشد. اما شرایط زندگی در اسپانیا برای افراد سالخورده تفاوت دارد. اسپانیا برخلاف سایر کشورهای اروپایی، برای پشتیبانی از افراد سالخورده، هیچ سیستمی را در نظر نگرفته است. استدلالشان برای این موضوع این است که مراقبت از افراد سالخورده برعهده بستگان‌شان می باشد.

کار کردن در اسپانیا بدون بستن قرارداد و در اصل بدون هیچ گونه بیمه ای صورت می گیرد. یعنی شما نمی توانید از خدمات پزشکی رایگان استفاده کنید. این مسئله از معایبی است که زندگی شما را در اسپانیا ممکن است با خطر روبرو کند. البته شما می توانید به منظور اقدام برای بیمه های خصوصی در این کشور، با مشاورین ما مشورت کنید.

کشور اسپانیا
Santa-Cruz,-Sevilla,-Spain

در ادامه مقاله از بهترین شهرهای اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا اطلاع می یابید…

7. بهترین شهرها برای زندگی در اسپانیا کدامند؟

پیش از مهاجرت به اسپانیا بهتر است بدانید که اول مادرید و پس از آن بارسلونا بهترین شهرهای این کشور می باشند. این دو شهر قلب تجارت و بازرگانی اسپانیا به شمار می روند. ما سایر شهرهای این کشور را برای زندگی ایرانیان با شرایط فعلی اسپانیا، پیشنهاد نمی کنیم. مگر آنکه وضعیت مالی شما خوب باشد و قصد نداشته باشید به انجام فعالیت اقتصادی در اسپانیا و کار و تجارت بپردازید.

همچنین بهتر است بدانید که شرایط شهر مادرید از لحاظ بنیه اقتصادی بهتر از بارسلونا است.

شهر مادرید: جمعیت شهر مادرید حدود 3.3 میلیون نفر است. این شهر مهم ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا شمرده می شود. مادرید خیابان‌ها، میدان‌ها و ساختمان‌های زیبایی دارد. هوا در فصل های تابستان‌ و زمستان‌ در این شهر نسبتاٌ معتدل می باشد.

شهر بارسلونا: جمعیت بارسلونا حدود 1.6میلیون نفر است. بارسلونا از لحاظ فرهنگی و همچنین داشتن مراکز مهم بازرگانی و صنعتی از غنی ترین شهرهای اسپانیا محسوب می شود. هوای این شهر در فصل های تابستان‌ و زمستان مدیترانه ای است. بارسلونا از مادرید توریستی تر می باشد.

آیا شرایط مهاجرت به اسپانیا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

8. هزینه های زندگی در اسپانیا چگونه است؟

ما در جدول های پایین هزینه های زندگی در اسپانیا را به طور دقیق ذکر کرده ایم.

جدول 1: هزینه مواد غذایی برای زندگی در اسپانیا

رستوران در اسپانیاقیمت (یورو)گستره (یورو)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت 10.00 €8.00-12.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر) 35.00 €25.00-50.00
McMeal در McDonalds 7.00 € 6.00-8.00
آبجو تولید اسپانیا (0.5 لیتری) 2.00 €1.50-3.00
آبجو تولید اسپانیا (0.5 لیتری) 2.50 € 2.00-3.50
کاپوچینو 1.53 € 1.20-2.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر) 1.67 € 1.00-2.00
سوپر مارکت در اسپانیا  
شیر (1 لیتر)0.78 €0.60-1.00
نان سفید تازه (500 گرم)0.94 €0.55-1.50
برنج سفید (1 کیلوگرم)0.95 €0.70-1.50
تخم مرغ (12 عدد)1.63 €1.20-2.50
پنیر محلی (1 کیلوگرم)8.93 €5.75-13.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)5.71 €4.00-8.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)10.09 €6.80-14.99
سیب (1 کیلوگرم)1.56 €1.00-2.00
موز (1 کیلوگرم)1.44 €1.00-2.00
پرتقال (1 کیلوگرم)1.20 €0.70-2.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)1.43 €1.00-2.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.96 €0.60-1.50
پیاز (1 کیلوگرم)1.02 €0.60-1.60
کاهو (1 سر)0.89 €0.60-1.00
آب (بطری 1.5 لیتر)0.56 €0.30-1.00
بطری شراب (متوسط)5.00 €3.00-7.00
آبجو تولید اسپانیا (0.5 لیتری)0.78 €0.50-1.20
واردات آبجو (بطری 0.33 لیتر)1.22 €0.80-2.00
بسته سیگار (مارلبورو)5.00 €4.35-5.10
حمل و نقل در اسپانیا  
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)1.40 €1.15-2.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)43.48 €30.00-54.00
شروع تاکسی3.15 €2.40-4.20
تاکسی هر 1 کیلومتر1.05 €0.85-1.50
تاکسی هر 1 ساعت20.00 €17.89-23.00
بنزین (1 لیتر)1.20 €1.00-1.30
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline18،000.00 €15،000.00-20،000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور18،607.82 €15،000.00-24،000.00

جدول 2: هزینه موارد کاربردی و اوقات فراغت برای زندگی در اسپانیا

موارد کاربردی – قبوض  
هزینه‌های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2112.93 € 65.00-180.00
تعرفه تلفن همراه (1 دقیقه – بدون تخفیف) 0.16 € 0.08-0.25
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)38.81 € 25.00-50.00
ورزش و اوقات فراغت در اسپانیا  
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال36.52 €25.00-50.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)12.27 €5.00-20.00
سینما8.00 €7.00-9.00
مراقبت از کودک در اسپانیا  
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک 333.82 € 210.00-480.00
پوشاک و کفش در اسپانیا  
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه) 69.22 € 40.00-90.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …) 26.73 € 19.00-40.00
 1 جفت کفش نایک 69.80 € 50.00-90.00
 1 جفت کفش مردانه چرم 82.72 € 50.00-120.00
اجاره ماهانه منزل در اسپانیا  
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 592.64 € 350.00-900.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز 446.87 € 300.00-700.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 955.63 € 600.00-1.500.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 688.04 € 450.00-1،000.00
قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا  
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر2،684.78 €1،500.00-5،000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز1،638.25 €1،000.00-3،000.00
حقوق و دستمزد در اسپانیا  
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)1،294.63 € 
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله2.351.50-3.00

داده های بالا برای اطلاع از هزینه های زندگی در اسپانیا، براساس 26123 گزارش در طی 18 ماه گذشته جمع آوری شده است. (بر اساس آمار Numbeo)

ما این داده ها را بر اساس میانگین گزارش ها در تمامی شهرهای اسپانیا به دست آورده ایم.

Calp,-Spain
Calp,-Spain

در این بخش مقاله به بررسی معایب زندگی در اسپانیا می پردازیم…

9. معایب زندگی در اسپانیا چیست؟

دستمزد پایین

همان طور که گفتیم شرایط زندگی در اسپانیا از نظر اقتصادی با سایر کشورهای اروپایی تفاوت دارد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید باید بدانید که دستمزد ها در این کشور، برای قشر متوسط جامعه کافی نمی باشد و این موضوع از معایب زندگی در اسپانیا است. حتی علیرغم هزینه های پایین زندگی در اسپانیا، دستمزدهای پایین در این کشور، در برابر کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و …، بزرگترین نقطه ضعف این کشور به حساب می آید. لازم به ذکر است که از زمانی که واحد پولی اسپانیا به یورو تغییر کرد، هزینه ها در وضعیت قبل خود نمانده و افزایش یافته است.

تبعیض نژادی

اسپانیایی ها مردمی خون گرم و مهربان هستند. اما یکی از معایب زندگی در اسپانیا این است که اگر شما پا به پای مردم این کشور به یافتن موقعیت های شغلی مشغول باشید، با نارضایتی عده ی زیادی از آن ها مواجه می شوید. مردم اسپانیا از این رو با مردم دیگر کشورهای مترقی تر اروپا مثل اتریش، تفاوت دارند.

تحصیلات پایین مردم اسپانیا

جالب است بدانید که تنها 50٪ مردم اسپانیا دارای مدرک دبیرستانی(دیپلم) هستند. از این حیث اسپانیا برای خانواده هایی که قصد مهاجرت به این کشور و زندگی در آن را دارند و ارزش های علمی نیز در بنیان فکریشان اهمیت دارد، پیشنهاد نمی شود. میزان افراد تحصیل کرده در مقطع دبیرستان، در سایر کشورهای اروپایی، میانگینی بالاتر از اسپانیا دارد. این مسئله در کیفیت زندگی در اسپانیا، تاثیری بسیار منفی گذاشته است و جزو معایب زندگی در اسپانیاست.

فساد مالی

اگر می‌خواهید در اسپانیا ملکی خریداری کنید، باید بسیار دقت کنید. تعداد خانه هایی که بدهی مالی دارند و برای نقد کردن پول آن ها، راه بهتری جز فروش آن ها به غریبه ها نیست، زیاد است. این نکته را که یکی از معایب زندگی در اسپانیا محسوب می شود، حتما به خاطر بسپارید. همچنین لازم به تذکر است که اگر قصد اجاره خانه در اسپانیا را دارید، بابت پرداخت Deposite یعنی پول پیش خانه، مشورت با وکیلتان را جدی بگیرید.

10. نتیجه گیری و نکات کاربردی برای زندگی در اسپانیا

 • یکی از صفات مردم اسپانیا، خون گرمی آن هاست. این کشور آب و هوایی بی نظیر دارد. اگر قصد زندگی در اسپانیا را دارید، با مناظر دیدنی این کشور و سبک زندگی مردمش، تجربه زندگی آرام و شادی را در اسپانیا خواهید داشت.
 • اگر از لحاظ مالی وضعیت مناسبی داشته باشید، زندگی شگفت انگیزی در اسپانیا خواهید داشت. موسسه ی ما در طی انجام این پروسه، به شما کمک میکند.
 • اگر شغل خوبی در اسپانیا به شما پیشنهاد شده، باز هم بررسی شرایط زندگی در شهرهای اسپانیا الزامیست.
 • اختلاف طبقاتی زیادی بین شهرهای اسپانیا مشاهده می شود.

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید باید بدانید که دانستن زبان انگلیسی برای یافتن کار در این کشور کافی نیست. مردم اسپانیا، برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، زبانی جز زبان خودشان را نمی فهمند.

Monestir-de-Montserrat,-Spain
Monestir-de-Montserrat,-Spain

انتهای این مقاله به آشنا کردن شما با نکاتی جالب درباره ی اسپانیا و معرفی چند سایت کاربردی در این کشور اختصاص دارد…

11. نکاتی جالب درباره کشور اسپانیا

 • اولین رمان توسط یک اسپانیایی نوشته شده است. فردی به نام دن میگل د سِروانتِس ساآودرا رمان «دون کیشوت» را در سال 1605 به رشته تحریر درآورد.
 • قدیمی ترین رستوران جهان در شهر مادرید واقع شده است. هنوز هم امکان سفارش غذای مورد علاقه تان در این رستوران وجود دارد. این رستوران Botin (کباب خوک شیرخوار) نام دارد و‌ تاسیس آن به سال 1725 مربوط می شود.
 • برهنگی در اسپانیا برای لذت بردن از آب و هوای این کشور مجاز شده است!
 • کودکان اسپانیایی پس از ساعات مدرسه، چند ساعتی ناچار به مراقبت از پدربزرگ و مادربزرگ خود هستند.
 • سن قانونی و داشتن روابط جنسی یا ازدواج در اسپانیا تا سال 2013 میلادی، سن 13 سالگی مشخص شده بود. اما هم اکنون این عدد به 16 سالگی تغییر پیدا کرده است.
 • براساس افسانه ای در اسپانیا، وقتی دندان های شیری کودکان می افتد، اگر آنها دندان خود را زیر بالشت خود قرار دهند، موشی که آن راRatoncito می نامند، دندان را برمی دارد و به جای آن هدیه ای کوچک می گذارد.

12. معرفی چند وب سایت مفید در اسپانیا:

 1. هزینه های دقیق زندگی در اسپانیا و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. اجاره منزل و خرید ملک در اسپانیا
 3. بهترین سایت کاریابی در اسپانیا

13. شرایط اخذ ویزا و اقامت برای زندگی در اسپانیا چگونه است؟

اگر می خواهید به اسپانیا مهاجرت کنید، هم اکنون چند روش مختلف پیش روی شما وجود دارد که هر کدام محاسن و محدودیت‌های خاص خود را دارند. شما می توانید برای دریافت مشاوره زندگی و اخذ اقامت اسپانیا و سایر کشورهای حوزه شنگن با همکاران ما در موسسه ی حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و یا قبل از تماس، صفحه مربوط به اخذ اقامت اسپانیا را مطالعه کنید تا ما شما را به طور کامل با تمام روش‌های ممکن برای اخذ اقامت اسپانیا برای ایرانیان آشنا کنیم و از جزئیات روش دلخواهتان آگاه سازیم. مشاورین ما برای راهنمایی شما در خدمتتان می باشند.

14. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در اسپانیا مطلع شویم؟

شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در اسپانیا (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، مشکلات و…)، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول شرایط زندگی در اسپانیا

✅ اسپانیا کجاست؟

موقعیت جغرافیایی کشور اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپا می باشد. فرانسه از جانب شمال، پرتغال از غرب و جبل الطارق از جنوب، همسایگان این کشور هستند.

✅ جمعیت اسپانیا چقدر است؟

کشور اسپانیا حدوداً 47 میلیون نفر جمعیت دارد.

✅ بهترین شهرها برای زندگی در اسپانیا کدامند؟

شهر مادرید، شهر بارسلونا

✅ معایب زندگی در اسپانیا چیست؟

دستمزد پایین، تبعیض نژادی، تحصیلات پایین مردم اسپانیا، فساد

✅ شرایط اقتصادی در کشور اسپانیا چگونه است؟

اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی جهان محسوب می شود. اقتصاد کشور اسپانیا از مهمترین فاکتورها برای ارزیابی شرایط زندگی در این کشور به حساب می آید. این کشور از لحاظ کیفیت زندگی، طبق مطالعات انجام شده در دهه اخیر، جزو 10 کشور برتر دنیا شمرده می شود.

جمع بندی

Conclusion

زندگی در اسپانیا نیز مانند زندگی در دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. علیرغم مشکلات کاری موجود در اسپانیا، این کشور یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت می باشد. اگر تصمیم شما برای مهاجرت به این کشور زیبا جدی است، این مقاله را با دقت بخوانید و در صورت داشتن پرسش های بیشتر با موسسه ی ما تماس بگیرید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا