زندگی در بلژیک (شرایط و هزینه ها 2021)

belgium Flag

در این مقاله شرایط زندگی در بلژیک و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن به طور کامل و دقیق مورد بررسی قرار گرفته است. کشور بلژیک گزینه ای مناسب برای مهاجرت می باشد. ما در این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهیم. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از قرار زیر می باشد.

 • بلژیک چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در بلژیک زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • وضعیت کار و مالیات در بلژیک چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در بلژیک چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در بلژیک چگونه است؟
 • معایب زندگی در بلژیک شامل چه مواردی می شود؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

بررسی شرایط زندگی در بلژیک

در این مقاله همه چیز درباره زندگی در بلژیک، مانند شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب آن به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا اطلاعاتی درباره خود کشور بلژیک و مردم آن در اختیارتان می گذاریم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را بررسی می نماییم. پس از آن به بحث درباره مزایا و معایب زندگی در بلژیک و معرفی نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. در انتهای مقاله نیز چند وب سایت کاربردی در بلژیک به شما معرفی می گردد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. بلژیک چگونه کشوری است؟

 بلژیک کجاست؟

بلژیک در شمال غربی اروپا واقع شده است. این کشور 30.528 کیلومتر مربع مساحت دارد. بلژیک جزو کوچکترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی می باشد. این کشور از زمان استقلالش در سال 1830، به عنوان یک دموکراسی مجلسی و با نظارت پادشاه اداره می شود. در ابتدا، بلژیک یک شکل واحد دولتی داشت. اما در دهه های 1980 و 90، اقداماتی برای تبدیل بلژیک به کشوری فدرال با اختیارات مشترک در مناطق فلاندر، والونی و بروکسل صورت پذیرفت. بهتر است بدانید که شهر بروکسل، پایتخت بلژیک است.

بلژیک از شمال به هلند، از شرق به آلمان، از جنوب شرقی به لوکزامبورگ و از جنوب به فرانسه منتهی می شود. این کشور همچنین 40 مایل (60 کیلومتر) خط ساحلی در دریای شمال دارد.

آب و هوای بلژیک

بلژیک دارای آب و هوای معتدل و دریایی است که عمدتا توده های هوای اقیانوس اطلس بر آن تاثیر می گذارد. جابجایی سریع و مکرر توده های هوای مختلف و از هم جدا شده توسط جبهه ها، به بلژیک تنوع قابل توجهی در آب و هوا داده است. زمستان ها در این کشور مرطوب، خنک و غالباً همراه با مه می باشد. تابستان ها نیز هوای نسبتاً معتدلی دارد. میانگین دمای سالانه بلژیک حدود 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتی گراد) است. در بروکسل که تقریباً در وسط کشور واقع شده، حداقل دمای هوا در ژانویه کمی زیر 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) و حداکثر میانگین آن در ژوئیه حدود 71 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) می باشد.

جمعیت بلژیک

طبق آمار سال 2020، کشور بلژیک 11.515.000 نفر جمعیت دارد. نرخ رشد سالانه جمعیت بلژیک بسیار پایین می باشد. به طور کلی زاد و ولد و مهاجرت فقط اندکی از میزان مرگ و میر نرخ بالاتری دارد. اما در کل میزان مهاجرت در این کشور کم می باشد. بیشتر مهاجران این کشور، به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا یا ایالات متحده مهاجرت می کنند.

بر اساس آمار سال 2016، امید به زندگی در بلژیک برای مردان 78.8 سال و برای زنان 83.7 سال تخمین زده شده است.

زندگی در بلژیک
Parc-du-Cinquantenaire,-Brussels,-Belgium

در ادامه مقاله، با مردم بلژیک و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

آیا شرایط مهاجرت به بلژیک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مردمی که در بلژیک زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

بلژیک کشوری همگن نیست و یک هویت ملی ندارد. به همین دلیل، ارائه یک نمای کلی که در مورد همه بلژیکی ها صدق کند، دشوار می باشد. هر منطقه این کشور دارای ویژگی های خاص خود است. سه فرهنگ غالب بلژیک عبارتند از: 1) در شمال، فلاندر – عمدتا هلندی، 2) در جنوب، والونیا – در درجه اول فرانسه و 3) شمال شرقی – در درجه اول تحت تأثیر آلمان. هم اکنون به معرفی برخی از ویژگی هایی که درباره همه مردم بلژیک صادق است، می پردازیم.

برای بلژیکی ها سخت کوشی و قدردانی از فرهنگ امری بسیار مهم به شمار می رود. خانواده در اکثر زندگی مردم بلژیک دارای نقشی اساسی است. تعهد در قبال خانواده برای هر فرد بلژیکی اولویت اول اوست. از اهمیت ظاهر و نظافت در میان بلژیکی ها نمی توان چشم پوشی کرد. بهتر است بدانید که بلژیک یک جامعه برابری طلب است که جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور محسوب می شود. این موضوع کیفیت زندگی در بلژیک را بالا برده است.

زبان مردم بلژیک

جمعیت بلژیک به سه جامعه زبانی تقسیم می شود. در شمال این کشور زبان فلاندی رایج است. بیش از نیمی از جمعیت بلژیک به زبان فلاندی صحبت می کنند. زبان فلاندی، معادل هلندی می باشد (بعضی اوقات آن را هلندی می نامند). حدود یک سوم جمعیت این کشور از والونی های فرانسوی زبان تشکیل شده است که در جنوب ساکن هستند. تقریباً یک دهم مردم بلژیک کاملاً دو زبانه می باشند. اما بهتر است بدانید که اکثریت آن ها هم به فرانسه و هم به زبان فلاندی مسلط هستند.

منطقه آلمانی زبان در استان شرقی لیژ، بخش کوچکی از جمعیت بلژیک را شامل می شود. این منطقه از چندین کمون در اطراف اوپن و سنت ویت (سانکت-ویت) تشکیل شده است. شهر بروکسل دارای تعدادی کمون رسماً دو زبانه می باشد، اگرچه منطقه شهری کمون های فلاندر و والون های اطراف را هم در خود جای داده است. بهتر است بدانید که جمعیت فرانسوی زبان زیادی در پایتخت زندگی می کنند.

همچنین Bruxellois، یک گویش منطقه ای متمایز از هر دو زبان فرانسوی و فلاندی است که زبان بخش کوچکی از ساکنان شهر می باشد.

دین مردم بلژیک

اکثر بلژیکی ها کاتولیک رومی می باشند، اما حضور منظم در مراسم مذهبی ثابت نیست. تقریباً یک سوم بلژیکی ها دین ندارند. تعدادی از پروتستان ها بیشتر در مناطق شهری در هاینو(به ویژه در منطقه صنعتی موسوم به بوریناژ) و در بروکسل و اطراف آن زندگی می کنند. بسیاری از مهاجران مسلمان در چندین شهرداری در ضلع های شمالی و غربی بروکسل – به ویژه شهر شاربیک – سکونت دارند. بهتر است بدانید که جمعیت کم یهودی این کشور در بروکسل و آنتورپ ساکن هستند.

شرایط زندگی در بلژیک
Antwerpen,-Belgium-(3)

3. شرایط اقتصادی بلژیک چگونه است؟

اقتصاد بلژیک به صورت بنگاه داری آزاد می باشد که بیشتر تولید ناخالص داخلی توسط بخش خدمات تولید می شود. اقتصاد بلژیک رابطه ای جدایی ناپذیری با اقتصاد اروپا دارد. این کشور در سازمان های فراملی مختلفی از جمله اتحادیه اقتصادی بلژیک-لوکزامبورگ (BLEU)، اتحادیه اقتصادی بنلوکس و اتحادیه اروپا عضویت دارد. اولین قدم مهم بلژیک در جهت بین المللی كردن اقتصاد خود، هنگامی رخ داد كه در سال 1952 به  عنوان عضو اصلی اتحادیه ذغال سنگ و فولاد اروپا معرفی شد. وضعیت مناسب اقتصادی بلژیک، باعث بالا رفتن سطح زندگی در این کشور شده است.

در اول ژانویه 1999، بلژیك نیز به یکی از اعضای اصلی اتحادیه پول اروپا تبدیل شد. این مسئله سبب آماده شدن زمینه برای معرفی یورو به عنوان واحد پولی این کشور گشت. لازم به ذکر است که یورو در سال 2002 جایگزین فرانک بلژیک (واحد پول این کشور) شد.

شرکای اصلی تجاری بلژیک کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به ویژه آلمان، فرانسه، هلند و انگلستان می باشند.

موارد وارداتی بلژیک عبارتند از: مواد اولیه (از جمله نفت)، وسایل نقلیه موتوری، مواد شیمیایی، منسوجات و محصولات غذایی. از عمده موارد صادراتی این کشور نیز می توان به وسایل نقلیه موتوری، مواد شیمیایی و دارویی، ماشین آلات، پلاستیک، الماس، مواد غذایی و دام، محصولات نساجی و آهن و فولاد اشاره کرد.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور بلژیک مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار و مالیات در بلژیک چگونه است؟

به علت گسترش نیازهای تجارت و دولت بین المللی و همچنین رشد گردشگری، به ویژه در فلاندر غربی و آردن، بخش خدمات بلژیک در نیمه دوم قرن 20 رشد بسیاری کرد. به خصوص اقتصاد فلاندر به دلیل رشد صنایع خدماتی، رونق زیادی داشت. امروزه اکثریت قریب به اتفاق نیروهای کار بلژیک در خدمات خصوصی و عمومی به کار گرفته شده اند. وضعیت مناسب زندگی و کار در بلژیک، شرایط خوبی را فراهم می کند و جزو مزایای آن می باشد.

پس از صنایع خدماتی ، بنگاه های تولیدی و ساختمانی به عنوان بزرگترین کارفرمایان شناخته می شوند. کشاورزی و معدن تنها درصد کمی از نیروی کار را در این کشور مشغول به کار می کند. حدود نیمی از کارگران بلژیکی متعلق به اتحادیه های کارگری هستند.

دولت بلژیک از درآمد و همچنین کالاها و خدمات مالیات دریافت می کند. این مالیات ها، همراه با مشارکت های تأمین اجتماعی، بخش عمده ای از درآمد ملی را تأمین می نماید. مناطق و واحدهای محلی دولت نیز امکان دریافت مالیات را دارند.

نرخ بیکاری در بلژیک

در سال 2020، نرخ بیکاری در بلژیک تقریبا 5.69 درصد بود.

مزایای زندگی در بلژیک
Bruges,-Belgium-(4)

5. وضعیت تحصیل در بلژیک چگونه می باشد؟

آزادی تحصیلات در بلژیک یک ضمانت اساسی می باشد. اما اختلافات بین مدارس عمومی و اعتقادی (به عنوان مثال، کاتولیک روم) تقریباً از زمان تأسیس پادشاهی این کشور وجود دارد و همچنان یک مشکل ظریف در ساختار اجتماعی محسوب می شود. زبان تدریس بسته به منطقه، فرانسوی، فلاندی و یا آلمانی می باشد.

مدارس متوسطه دارای دو نوع درجه بندی هستند؛ یکی که فارغ التحصیلان کالج های معلم در آن ها مشغول به کار می باشند و آموزش فنی و حرفه ای را ارائه می دهند، دیگری که فارغ التحصیلان دانشگاه در آن کار می کنند، یک برنامه درسی کلاسیک یا مدرن ارائه می دهد.

علاوه بر موسسات تخصصی متعدد برای آموزش پیشرفته، بلژیک دارای چندین دانشگاه نیز می باشد. دانشگاه کاتولیک لوون (لوین؛ 1425) و دانشگاه آزاد بروکسل (1834)، که هر دو در گذشته دو زبانه بودند، در 1970- 1969 به دانشگاه های مستقل فلاندی و فرانسه زبان تبدیل شدند (که بدین ترتیب چهار دانشگاه تشکیل شد.). لازم به ذکر است که تدریس در دانشگاه لیژ (1817) و دانشگاه مونس-هاینو (1965) به زبان فرانسه و در دانشگاه گنت (1817) به زبان فلاندی می باشد. وضعیت مناسب آموزش در این کشور، جزو مزایا و شرایط خوب تحصیل و زندگی در بلژیک محسوب می شود. برای اطلاع کامل از هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در بلژیک، می توانید مقالات مرتبط در سایت را مطالعه نمایید.

در ادامه شما از وضعیت بهداشت و رفاه بلژیک و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. وضعیت بهداشت و رفاه در بلژیک به چه صورت است؟

پیشرفت چشمگیر در شرایط بهداشتی بلژیک پس از جنگ جهانی دوم به دلیل برنامه های بیمه اجتماعی، که تقریباً کل جمعیت را پوشش داد، با پیشرفت های علوم پزشکی ارتباط دارد. علاوه بر بسیاری از بیمارستان ها، صدها مرکز در زمینه های پزشکی، روانشناختی، سالمندان و همچنین توان بخشی جسمی، در حال ارائه کمک های تخصصی به مردم هستند. طبق یک اساسنامه 1925، هر کمون یک کمیسیون کمک های مردمی دارد که در شورای عمومی حضور یافته و به افراد بی بضاعت کمک می کند. سیستم رفاهی بلژیک، اگرچه جامع می باشد، اما فشار زیادی را به بودجه ملی وارد می کند.

معایب زندگی در بلژیک
Grote-Markt,-Antwerp,-Belgium

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. هزینه های زندگی در بلژیک چگونه است؟

هزینه های زندگی در بلژیک (فوریه 2021):

هزینه ماهانه زندگی یک خانواده چهار نفره 3،340.99 دلار (2،846.00 یورو) و هزینه هر ماه زندگی یک فرد مجرد در بلژیک 937.10 دلار (798.26 یورو)(بدون احتساب اجاره) است. همچنین هزینه ماهانه زندگی در شهر گنت بلژیک برای یک خانواده چهار نفره 3,278.96 دلار (2,787.23 یورو) و برای یک فرد مجرد 921.84 دلار (783.60 یورو) می باشد.

با استفاده از جدول های زیر، از ریز مخارج زندگی در بلژیک مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در بلژیک)

رستوران در بلژیکقیمت (€)گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت15.00 €10.00-25.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)60.00 €45.00-110.00
McMeal در McDonalds8.50 €8.00-10.00
آبجو تولید بلژیک (0.5 لیتری)4.00 €2.50-5.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)3.50 €2.80-5.00
کاپوچینو2.93 €2.00-4.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)2.41 €2.00-3.00
آب (بطری 0.33 لیتری)2.13 €1.50-3.00
سوپر مارکت در بلژیک
شیر (1 لیتر)0.91 €0.60-1.50
نان سفید تازه (500 گرم)1.69 €1.00-2.80
برنج سفید (1 کیلوگرم)1.99 €1.00-3.50
تخم مرغ (12 عدد)2.53 €1.32-4.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم)12.56 €6.00-23.50
سینه مرغ (1 کیلوگرم)8.80 €5.00-12.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)14.41 €9.00-20.00
سیب (1 کیلوگرم)2.27 €1.00-3.00
موز (1 کیلوگرم)1.79 €1.05-3.50
پرتقال (1 کیلوگرم)2.34 €1.48-4.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.12 €1.00-4.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.44 €0.80-2.73
پیاز (1 کیلوگرم)1.29 €0.80-2.00
کاهو (1 سر)1.11 €0.80-1.99
آب (بطری 1.5 لیتر)0.88 €0.39-2.00
بطری شراب (متوسط)6.50 €5.00-12.00
آبجو تولید بلژیک (0.5 لیتری)1.53 €0.76-2.42
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)1.85 €1.00-3.00
بسته سیگار (مارلبورو)6.90 €6.40-8.00
حمل و نقل در بلژیک
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)2.50 €1.70-3.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)49.00 €32.00-55.00
شروع تاکسی4.50 €2.40-8.50
تاکسی هر 1 کیلومتر2.00 €1.66-2.78
تاکسی هر 1 ساعت30.00 €30.00-40.00
بنزین (1 لیتر)1.42 €1.24-1.60
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline24,890.00 €20,490.00-26,300.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور23,603.95 €21,000.00-27,150.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در بلژیک)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (€)گستره (€)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2138.74 €91.07-221.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.19 €0.08-0.28
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)46.64 €33.00-70.00
ورزش و اوقات فراغت در بلژیک
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال26.80 €18.00-49.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)16.83 €10.00-21.58
سینما11.00 €9.00-14.00
مراقبت از کودک در بلژیک
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک550.99 €300.00-850.00
پوشاک و کفش در بلژیک
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)83.44 €40.00-120.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)37.21 €20.00-60.00
 1 جفت کفش نایک84.81 €50.00-120.00
 1 جفت کفش مردانه چرم116.34 €70.00-180.00
اجاره ماهانه منزل در بلژیک
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر714.15 €600.00-900.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز604.04 €500.00-750.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر1,147.10 €850.00-1,600.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز939.26 €750.00-1,300.00
قیمت خرید آپارتمان در بلژیک
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر3,197.84 €2,500.00-4,400.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز2,500.20 €2,000.00-3,400.00
حقوق و دستمزد در بلژیک
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)2,038.53 €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله1.771.40-3.00

این اطلاعات بر اساس 3619 گزارش، توسط 397 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در بلژیک و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در بلژیک شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در بلژیک نیز مانند دیگر کشورها، دارای مزایا و معایبی می باشد. در این قسمت برخی از معایب زندگی در بلژیک مورد بررسی قرار می گیرد.

کشوری با ساختار پیچیده

همانطور که گفتیم، کشور بلژیک دارای سه زبان است و به سه منطقه غیر همگرا (فلاندر، بروکسل و والونی) تقسیم می گردد. یکی از معایب زندگی در بلژیک این است که تقسیم این جوامع باعث ایجاد ساختاری پیچیده می شود. این ایالت در اکثر موارد فدرال می باشد. به این معنی که قوانین هر منطقه/جامعه با دیگری تفاوت دارد که بر اساس تجربیات زندگی در بلژیک، تفاوت هایشان در زمینه هایی مانند مسکن، مراقبت از کودکان و تحصیلات است. مثلا درباره مسکن الزامات نظارتی بسته به محل زندگی فرد متفاوت است. به عنوان مثال در فلاندر یک خانه اجاره ای باید ردیاب دود داشته باشد.

مالیات بسیار بالا

یکی دیگر از معایب زندگی در بلژیک مالیات بالا می باشد. این کشور دارای یکی از بالاترین سطح مالیات در جهان است. نوسانات مالیات بر درآمد شخصی در بلژیک از 25 تا 50 درصد محاسبه شده است. این موضوع شرایط زندگی در کشور بلژیک را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین بلژیک از کارفرمایان و کارمندان خواستار کمک های بالای اجتماعی می باشد. این مسئله که جزو معایب زندگی در بلژیک محسوب می شود، باعث شده تا یک فرد مهاجر حتما وضعیت اقامت مالیاتی و اجتماعی خود را توسط یک متخصص بررسی نماید.

Dinant,-Belgium
Dinant,-Belgium

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره بلژیک:

شکلات یکی از اصلی ترین کالاهای صادراتی بلژیک می باشد که اکثر آن به سایر کشورهای اتحادیه اروپا صادر می شود. شکلات بلژیکی در سراسر جهان دارای شهرت بسیاری است.

نوشیدنی ملی بلژیک، آبجو می باشد. این کشور چند صد کارخانه آبجو سازی و کافه دارد.

در بلژیک هنر کمیک استریپ بسیار جدی و مورد احترام است که به بخشی از میراث فرهنگی مدرن این کشور مبدل شده است. کودکان در سراسر جهان با ماجراهای تن تن آشنا هستند. تن تن را که برای اولین بار در سال 1929، در یک کمیک استریپ متنشر شد، هرگی (ژرژ رمی) خلق کرد.

بر اساس تجربه زندگی برخی افراد در بلژیک، به شما پیشنهاد می شود لباس خود را محافظه کارانه انتخاب کنید. یکی از مزایای مردم بلژیک این است که به ظاهر خود افتخار می کنند. آن ها انتظار دارند شما نیز همین گونه رفتار کنید.

اگر بلژیکی ها فقط ملزوم به انتخاب یک ورزش بودند، احتمالاً آن فوتبال بود. فدراسیون فوتبال سلطنتی بلژیک هزاران نفر تیم و باشگاه دارد. تیم ملی بلژیک، معروف به شیاطین سرخ، سال هاست که به عنوان یک قدرت در مسابقات بین المللی به حساب می آید.

Place-Flagey,-Ixelles,-Belgium
Place-Flagey,-Ixelles,-Belgium

آیا شرایط مهاجرت به بلژیک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

10. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در بلژیک:

 1. هزینه های دقیق زندگی در بلژیک و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در بلژیک
 3. اجاره منزل در بلژیک، خرید ملک در بلژیک

11. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در بلژیک مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط اقامت و زندگی در بلژیک (فرهنگ، کار، هزینه ها، بهترین شهرها برای زندگی در بلژیک، مزایا و معایب و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در بلژیک

مردم بلژیک چگونه مردمی هستند؟

سخت کوشی و قدردانی از فرهنگ برای بلژیکی ها اهمیت بسیاری دارد. اولویت اول هر فرد بلژیکی، تعهد در قبال خانواده است. روحیه برابری طلبانه جامعه بلژیک یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور به شمار می رود.

وضعیت کار در بلژیک چگونه است؟

امروزه خدمات خصوصی و عمومی بلژیک، اشتغال اکثریت قریب به اتفاق نیروهای کار را فراهم نموده اند. تنها درصد کمی از نیروی کار این کشور در کشاورزی و معدن کار می کنند. وضعیت مناسب کار در بلژیک جزو مزایای زندگی در این کشور می باشد.

وضعیت بهداشت و رفاه در بلژیک چگونه می باشد؟

علاوه بر بسیاری از بیمارستان ها، صدها مرکز در زمینه های پزشکی، روانشناختی، سالمندان و همچنین توان بخشی جسمی، در بلژیک در حال ارائه کمک های تخصصی می باشند. این موضوع جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در بلژیک محسوب می شود.

جمعیت کشور بلژیک چه قدر است؟

بر اساس آمار سال 2020، جمعیت کشور بلژیک 11،515،000 نفر می باشد.

هزینه های زندگی در بلژیک چگونه است؟

هزینه ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره 3،340.99 دلار (2،846.00 یورو) و هزینه هر ماه زندگی یک فرد مجرد در بلژیک 937.10 دلار (798.26 یورو)(بدون احتساب اجاره) می باشد.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله متوجه شدیم که زندگی در بلژیک نیز مانند دیگر کشورها دارای معایبی است که مالیات بالا یکی از آن ها می باشد. با این حال، کشور زیبای بلژیک انتخابی عالی برای زندگی است.. اگر شما می خواهید به بلژیک مهاجرت کنید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا