زندگی در رومانی (شرایط و هزینه ها 2021)

romania Flag

در این مقاله شرایط زندگی در رومانی و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن به طور کامل و دقیق مورد بررسی قرار گرفته است. کشور رومانی گزینه ای مناسب برای مهاجرت می باشد. ما در این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهیم. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از قرار زیر می باشد.

 • رومانی چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در رومانی زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • وضعیت کار و مالیات در رومانی چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در رومانی چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در رومانی چگونه است؟
 • معایب زندگی در رومانی شامل چه مواردی می شود؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط زندگی در رومانی

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شما را با شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در رومانی به طور کامل آشنا کنیم. در ابتدا اطلاعاتی درباره خود کشور رومانی و مردم آن در اختیارتان قرار می دهیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را بررسی می نماییم. پس از آن به بحث درباره مزایا و معایب زندگی در رومانی و معرفی نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. در انتهای مقاله نیز چند وب سایت کاربردی برای مهاجرت و زندگی در رومانی به شما معرفی می گردد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. رومانی چگونه کشوری است؟

 رومانی کجاست؟

کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. شهر بخارست پایتخت ملی این کشور است. همسایگان رومانی را از شمال اوکراین، از شمال شرقی مولداوی، از جنوب شرقی دریای سیاه، از جنوب بلغارستان، از جنوب غربی صربستان و از غرب مجارستان تشکیل می دهند. این کشور 238.397 کیلومتر مربع مساحت دارد. لازم به ذکر است که تقریباً یک سوم رومانی کوهستانی و یک سوم آن جنگلی می باشد. تپه ها و دشت ها نیز باقی مانده آن را تشکیل می دهند.

آب و هوای معتدل رومانی

رومانی آب و هوایی معتدل دارد. آب و هوای این کشور با چهار فصل مشخص می گردد، اگرچه خیلی سریع زمستان تمام و تابستان آغاز می شود. چهار فصل بودن این کشور جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در رومانی است. پاییز اغلب در رومانی طولانی تر است و هوای گرم آن از سپتامبر تا اواخر نوامبر ادامه می یابد. در مرکز و غرب رومانی، ویژگی های آب و هوایی مرطوب اقیانوس اطلس دیده می شود. در آب و هوای جنوب شرقی، تأثیرات قاره دشت روسیه (دشت اروپای شرقی) حاکم است. همچنین در جنوب شرقی افراطی، تأثیرات خفیف تری از زیر مدیترانه احساس می شود.

با توجه به ارتفاع و عوامل مرتبط، تنوع زیادی در آّب و هوای رومانی وجود دارد.

جمعیت رومانی

جمعیت رومانی طبق آمار سال 2020، 19،260،000 نفر تخمین زده می شود. در نتیجه افزایش صنعتی شدن و شهرنشینی در رومانی، ترکیب اجتماعی جمعیت آن دچار تغییراتی اساسی شد. این تغییرات در افزایش جمعیت طبقه کارگر منعکس گشت. به همین ترتیب، جمع آوری کشاورزی، در جمعیت روستایی این کشور تحول ایجاد کرد. نسبت جمعیتی که از زمان جنگ جهانی دوم، به نوعی آموزش عالی دریافت کرده اند، افزایش چشمگیری داشته است. بهتر است بدانید که اختلافات شدید منطقه ای همچنان در این کشور وجود دارد.

طبق آمار سال 2017، امید به زندگی در رومانی برای مردان 71.9 سال و برای زنان 79 سال می باشد.

شرایط زندگی در رومانی
romania_bucharest

در ادامه مقاله، شما را با مردم رومانی و شرایط اقتصادی این کشور آشنا خواهیم کرد…

آیا شرایط مهاجرت به رومانی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مردمی که در رومانی زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

حدود نه دهم مردم این کشور از نظر قومی رومانیایی می باشند. همچنین مجارهای قومی بسیاری در این کشور زندگی می کنند. آن ها عمدتا در ترانسیلوانیا، در منطقه شمال غربی کشور سکونت دارد. درصد کمی از شهروندان رومانیایی خود را از نژاد روما (کولی) می دانند. همچنین بخش کوچکی از جمعیت از آلمانی های قومی تشکیل شده است.

نفوذ روم در بخش زیادی از شخصیت قومی و فرهنگی مردم رومانی نقش داشته است. اما این هویت قدیمی با موقعیت رومانی که در مسیرهای اصلی مهاجرت قاره قرار گرفته، مدام دستخوش تغییر شده است. رومانیایی ها مردمی مهمان نواز و دوستدار گفتگوهای کوچک هستند. تعجبی ندارد اگر رومانی ها قبل از شروع به کار تجاری، در مورد مواردی مانند رفاه خانواده، سفرهای اخیر یا اتفاقات جالب با شما صحبت کنند. وجود این مردم مهربان در رومانی، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور به شمار می رود.

زبان مردم رومانی

رومانیایی، زبان رسمی کشور رومانی است. این زبان، زبانی عاشقانه می باشد. گویش این زبان از لحاظ فنی، داکو-رومانیایی است که بین نه دهم مردم در چندین منطقه رایج است. زبان مجارستانی تنها زبان دیگر رومانی است که بیش از یک میلیون نفر مردم به آن صحبت می کنند. تعداد افرادی که زبانشان رومانیایی، آلمانی، ترکی، صربی و سایر زبان ها است، کمتر می باشد. بیشتر مردم رومانی زبان انگلیسی را درک می کنند. این موضوع یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در رومانی می باشد. لازم به ذکر است که اصلی ترین زبان خارجی آموزشی در این کشور، انگلیسی است.

دین مردم رومانی

تقریباً نه دهم رومانیایی ها از کلیسای ارتدکس رومانی پیروی می کنند که در راس آن ها یک پدر در بخارست قرار گرفته است. کاتولیک روم آیین اصلی نژاد مجارها و آلمانی های سوابایی می باشد. کلیسای آیین شرقی (یونیت) در ترانسیلوانیا نقش مهمی دارد. برخی از مجارها و آلمانی ها پیرو پروتستانیسم، چه لوترایی و چه کالونیستی هستند. از دیگر کلیساهای پروتستان که در رومانی نمایندگی دارند می توان به کلیسای انجیلی پروتستان و کلیسای وحدت اشاره کرد. همچنین در این کشور یک جامعه کوچک یهودی وجود دارد. اسلام نیز در دوبروجا و در امتداد ساحل دریای سیاه توسط تاتارها و ترک های قومی رایج شده است.

روماها به طور سنتی ارتدکس رومانی را با سنت های معنوی خود ترکیب کرده اند. از سال 1989 برخی از روماها به مذهب پروتستانتیسم پنطیکاستی و انجیلی جذب شدند.

مزایا و معایب زندگی در رومانی
my-experience-bucharest-romania

3. شرایط اقتصادی رومانی چگونه است؟

رومانی دارای ثروت قابل توجهی از منابع طبیعی است: زمین حاصلخیز برای کشاورزی؛ مرتع برای دام؛ جنگل هایی که چوب های سخت و نرم از طریق آن ها تولید می شود. ذخایر نفتی فلزات، از جمله طلا و نقره در کوه های آپوسنی؛ رودخانه های متعددی که برق آبی تولید می کنند. همچنین یک خط ساحلی دریای سیاه که محل بندرها و استراحتگاه ها می باشد.

پس از جنگ جهانی دوم، در رومانی بخش صنعتی توسط کمونیست ها ایجاد شد و یک سیستم اقتصادی ملی معرفی گشت. پروژه های بزرگ ساختمانی کشور را با بدهی ترک کردند. دولت برای پرداخت آن ها، با کمبود تولید کالاهای مصرفی و مواد غذایی، مقدار زیادی از تولیدات خود را صادر کرد و واردات را به حداقل رساند.

از سال 1989، دولت برای ایجاد اقتصاد بازار آزاد، خصوصی سازی برخی مشاغل و برداشتن كنترل قیمت ها، اصلاحاتی را اعمال نموده است. هر چند قیمت ها با افزایش همراه بوده اند، اما دستمزدها افزایش نداشتند. با این حال که اکنون کالاهای مصرفی بیشتری در دسترس می باشد، بسیاری از مردم از توانایی خرید آن ها برخوردار نیستند. لازم به ذکر است که واحد پول رومانی لوو است.

طبق قانون اساسی، حقوق مالکیت خصوصی و اقتصاد بازار تضمین گشته است. منابع طبیعی جزو املاک عمومی می باشند، اما قابل اجاره هستند. هزاران شرکت دولتی (غیر از خدمات) تحت یک برنامه آژانس ملی خصوصی سازی، خصوصی شدند.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور رومانی را مورد بررسی قرار داده ایم…

4. وضعیت کار و مالیات در رومانی چگونه است؟

بیش از دو پنجم نیروی کار رومانی از زنان تشکیل شده است. آن ها به طور کلی در خرده فروشی، آموزش و مراقبت های بهداشتی مشغول به کار هستند. این موضوع ممکن است برای بانوان جزو مزایای زندگی در رومانی به شمار رود. کار کودکان در رومانی، به ویژه در میان دختران روما، معمولاً در کشاورزی، ساخت و ساز و خدمات خانگی رواج دارد. در آغاز قرن بیست و یکم قوانین مختلفی برای حذف کار کودکان تصویب گشت. با این حال، این مشکل هنوز از بین نرفته است.

اگرچه بیکاری زیاد از فروپاشی کمونیسم نشات می گرفت، اما در دهه 1990، با افزایش مهاجرت افراد، دولت در بخش های خاصی از اقتصاد، مانند ساخت و ساز، کشاورزی، گردشگری، فرآوری مکانیکی و صنعت پوشاک، با کمبود نیروی کار مواجه شد. این موضوع شرایط زندگی و کار در رومانی را تحت تاثیر قرار داد.

رشد اتحادیه های کارگری مستقل و قدرتمند و همچنین اتاق بازرگانی و سایر سازمان های غیر دولتی، از جمله نشانه های امیدوار کننده ای بود که در دهه 1990 به وجود آمد. علاوه بر اتحادیه مرکزی تعاونی های مصرف کننده و اعتباری، اتحادیه ای از تولیدکنندگان و موسسات اعتباری مربوط به دوران کمونیسم، سازمان های متناسب با اقتصاد خصوصی در حال ظهور هستند.

کشور رومانی مالیات بر دستمزد، مالیات بر درآمد شرکت ها و مالیات عمومی دارد. مالیات بر ارزش افزوده، مالیات سرمایه و مالیات بر درآمد جهانی نیز برای جذب سرمایه گذاری خارجی در این کشور، در دهه 1990 ایجاد شد. وضع قانون مالیات بر درآمد ثابت در سطح شرکت ها و افراد نیز به سال 2004 مربوط می شود.

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در رومانی در سال 2020، تقریبا 3.92 درصد بود.

هزینه زندگی در رومانی
Bucharest-Romania-Parleman

5. وضعیت تحصیل در رومانی چگونه می باشد؟

در طول دوره کمونیسم، آموزش در رومانی کاملاً توسط دولت کنترل می شد و ایدئولوژی رسمی سوسیالیست این کشور را منعکس می نمود. پس از انقلاب، آموزش خصوصی مجاز بود، اما عمدتا به آموزش عالی محدود گشت. تحصیل در رومانی به طور کلی از 16 سالگی، تحت نظر وزارت آموزش و پرورش، اجباری می باشد.

بهتر است بدانید که وضع تحصیل و زندگی در رومانی باعث شده تا بیش از نه دهم مردم آن باسواد باشند. وضع آموزش در این کشور، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در رومانی محسوب می شود.

تحصیلات عالی توسط دانشگاه ها، مدارس پلی تکنیک، هنرستان ها و سایر موسسات ارائه می گردد. طول مدت تحصیلات دانشگاهی، بسته به رشته خاص، به طور سنتی چهار تا شش سال است. الگوی آن ها از روی سیستم فرانسوی، با سالن های سخنرانی بزرگ برداشته شده است. انتقاد از این سیستم و علاقه به تعامل بیشتر دانشجو و معلم، تمایل برخی دانشجویان را به دانشگاه های مختلف خصوصی که پس از سال 1989 تاسیس شده اند، بیشتر کرده است. با این وجود، بیشتر دانشجویان در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل هستند. برای اطلاع از هزینه زندگی دانشجویی و تحصیل در رومانی، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه های رومانی

دانشگاه بخارست (1864)، دانشگاه فنیIași (1937) و دانشگاه فنی کلوژ-ناپوکا (1948) دانشگاه های بزرگ رومانی به حساب می آیند. بزرگترین دانشگاه فنی رومانی، دانشگاه پلی تکنیک بخارست می باشد که در سال 1818 به عنوان مدرسه ملی پل ها، جاده ها و معادن تاسیس گشت. سایر دانشگاه های پلی تکنیک در شهرهای Brașov ،Craiova ،Oradea ، Suceava و Timișoara قرار گرفته اند. همچنین مدارس دولتی که اقلیت های ملی را تأمین می کنند، وجود دارد. دانشگاه Babeș-Bolyai (1956)، در کلوژ-ناپوکا، یک دانشگاه چند فرهنگی می باشد که دوره هایی را به زبان رومانیایی، مجاری، آلمانی و رومی برگزار می کند.

در ادامه شما را از وضعیت بهداشت و رفاه رومانی و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهیم کرد…

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. وضعیت بهداشت و رفاه در رومانی، برای زندگی در این کشور به چه صورت است؟

سیستم مراقبت های بهداشتی زیر نظر دولت کمونیست، که خدمات پزشکی رایگان را در اختیار همه شهروندان قرار می داد، بهبود یافت. توسعه کم بود و در حالی که شرایط در شهرها به طرز چشمگیری با بهبود همراه بود، همچنان کمبود پزشک و امکانات از معایب زندگی روستایی ها در رومانی به شمار می رفت. از آغاز قرن بیست و یکم با ایجاد اقدامات پزشکی و دارویی خصوصی که آرام آرام ظهور کرد، در زمینه ارائه خدمات بهداشتی نیز تغییراتی ایجاد گشت، اگرچه اکثر بیمارستان ها هنوز دولتی می باشند.

تخریب محیط زیست در رومانی تأثیراتی منفی بر سلامت جمعیت این کشور گذاشته است. آلودگی هوا باعث شیوع بیماری های چشم و ریه می شود. علاوه بر آن آب آشامیدنی تمیز در دسترس بسیاری از مردم نیست.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشور به بهداشت باروری و مراقبت از کودکان مربوط می شود. ایدز در رومانی یک نگرانی فزاینده از نظر بهداشتی محسوب می شود. سرعت اقدام دولت برای این بیماری کند بوده و در انتشار آمار محتاط بوده است. دلایل اصلی مرگ در رومانی سرطان، بیماری های قلبی عروقی و اعتیاد به الکل می باشد.

دولت کمونیست سیستمی از رفاه اجتماعی تشکیل داد که طبق آن، کمک فقط مشمول کارمندان دولت می شد. این کارگران هنوز دارای حق بازنشستگی برای بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان و همچنین بیمه در صورت بیماری یا جراحت هستند. این ایالت همچنین برنامه هایی برای کودکان بی سرپرست، معلولان ذهنی و جسمی و افراد مسن ارائه می دهد. اما بسیاری از این برنامه ها ناکافی می باشند. در دهه 1980، افراد مسن به دلیل کمبود نیرو و تجهیزات از مراجعه به بیمارستان ها خودداری می کردند. بهتر است بدانید که در رومانی مسئولیت مراقبت از سالمندان اغلب به عهده خانواده می باشد.

شرایط و هزینه های تحصیل در رومانی
sibiuhello

7. هزینه های زندگی در رومانی چگونه است؟

هزینه های زندگی در رومانی (مارس 2021)

هزینه های هر ماه زندگی یک خانواده چهار نفره 1.701.41 دلار (7103.21 lei) و هزینه های ماهانه زندگی یک نفر مجرد در رومانی 490.87 دلار (2،049،33lei )(بدون احتساب اجاره) است. همچنین هزینه زندگی در بخارست رومانی برای یک خانواده چهار نفره 1،929.77 دلار (8،105.03lei) و برای یک نفر مجرد 552.14 دلار (2،318.99lei)(بدون احتساب اجاره) می باشد.

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در رومانی مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در رومانی)

رستوران در رومانیقیمت (lei)گستره (lei)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت25.00 lei15.00-50.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)120.00 lei80.00-248.48
McMeal در McDonalds20.00 lei17.00-25.00
آبجو تولید رومانی (0.5 لیتری)6.00 lei4.00-10.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)8.00 lei6.00-14.00
کاپوچینو7.40 lei3.50-12.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)5.33 lei3.50-8.00
آب (بطری 0.33 لیتر)4.60 lei3.00-7.50
سوپر مارکت در رومانی
شیر (1 لیتر)4.73 lei3.00-6.00
نان سفید تازه (500 گرم)2.89 lei1.50-5.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)5.03 lei3.00-8.00
تخم مرغ (12 عدد)9.83 lei6.00-14.40
پنیر محلی (1 کیلوگرم)24.15 lei15.00-40.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)20.89 lei12.90-25.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)31.76 lei20.00-49.00
سیب (1 کیلوگرم)4.17 lei2.00-6.00
موز (1 کیلوگرم)5.54 lei4.00-8.00
پرتقال (1 کیلوگرم)5.27 lei3.00-9.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)5.67 lei3.00-9.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)2.63 lei1.00-4.00
پیاز (1 کیلوگرم)2.79 lei1.50-5.00
کاهو (1 سر)2.73 lei1.79-5.00
آب (بطری 1.5 لیتر)2.54 lei2.00-3.50
بطری شراب (متوسط)20.00 lei14.00-35.00
آبجو تولید رومانی (0.5 لیتری)3.61 lei2.50-5.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)5.65 lei3.50-10.00
بسته سیگار (مارلبورو)20.00 lei18.50-22.00
حمل و نقل در رومانی
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)2.50 lei1.50-3.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)75.00 lei50.00-100.00
شروع تاکسی2.50 lei2.00-3.00
تاکسی هر 1 کیلومتر2.50 lei2.00-3.00
تاکسی هر 1 ساعت25.00 lei19.90-30.00
بنزین (1 لیتر)5.29 lei4.50-6.00
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline77,856.09 lei75,000.00-90,000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور86,976.53 lei77,000.00-100,000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در رومانی)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (lei)گستره (lei)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2478.83 lei300.00-765.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.24 lei0.07-0.50
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)37.06 lei28.00-62.00
ورزش و اوقات فراغت در رومانی
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال139.12 lei80.00-250.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)54.70 lei30.00-90.00
سینما25.00 lei20.00-40.00
مراقبت از کودک در رومانی
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک1,219.68 lei800.00-2,000.00
پوشاک و کفش در رومانی
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)234.44 lei100.00-440.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)141.30 lei80.00-250.00
 1 جفت کفش نایک283.01 lei200.00-400.00
 1 جفت کفش مردانه چرم319.71 lei200.00-500.00
اجاره ماهانه منزل در رومانی
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1,412.14 lei900.00-2,200.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز1,033.04 lei700.00-1,500.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر2,402.22 lei1,500.00-4,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز1,795.39 lei1,200.00-2,926.92
قیمت خرید آپارتمان در رومانی
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر6,720.16 lei4,500.00-10,732.04
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز4,851.45 lei3,414.74-7,511.50
حقوق و دستمزد در رومانی
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)2,793.46 lei
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله5.784.00-8.00

این اطلاعات بر اساس 17657 گزارش، توسط 1085 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور طبق همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

در قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در رومانی و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم…

8. معایب زندگی در رومانی شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در کشور رومانی نیز مانند دیگر کشورها، دارای مزایا و معایبی می باشد. در این قسمت برخی از معایب زندگی در رومانی مورد بررسی قرار می گیرد.

حمل و نقل عمومی ضعیف

ممکن است کیفیت حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ رومانی بهتر باشد، اما معمولاً اتوبوس ها قدیمی و شلوغ هستند. بخارست تنها شهر رومانی است که خطوط مترو دارد. یکی از معایب زندگی در رومانی این است که شهرهای کوچکتر تقریباً به طور کامل گزینه های حمل و نقل عمومی را ندارند.

کیفیت پایین بهداشت

کمبود امکانات بهداشتی، یکی دیگر از معایب زندگی در رومانی می باشد. ممکن است تنها راه تامین بهداشت از طریق ارگان های خصوصی باشد. بیمارستان های دولتی با کمبود نیرو مواجه هستند، تجهیزات قدیمی دارند و به طور کلی انتخاب مناسبی نیستند. هر چند بسیار ارزان تر از کلینیک های خصوصی می باشند (برای رومانیایی ها رایگان است). پیشنهاد ما این است از بیمارستان های دولتی رومانی دور باشید و در انتخاب پزشک خود دقت کنید (برخی تحقیقات اینترنتی کافی است).

TimisoaraSquare
TimisoaraSquare

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره رومانی:

غذاهای رومانیایی از طبخ ترکی و یونانی تاثیر گرفته اند. سوپ های گوشتی، سبزیجات و رشته فرنگی، سوپ کلم غلیظ، خورشت گوشت خوک همراه با مقدار زیادی سیر، پیاز و برگ های کلم جزو مواد غذایی اصلی این کشور به شمار می روند.

منبت کاری های چوبی، لباس هایی با تزئینات روشن، فرش های بافته شده ماهرانه، سفال ها و سایر عناصر فرهنگ سنتی رومانی همچنان محبوبیت دارند و با رشد گردشگری در سطح بین المللی شناخته شده اند.

ورزش سنتی رومانیایی اوینا است که با خفاش و توپ چرمی بازی می شود و به بیس بال شباهت دارد. با این وجود فوتبال محبوب ترین ورزش این کشور محسوب می شود و همه شهرهای بزرگ از استادیوم و تیم در لیگ حرفه ای کشور برخوردارند.

رومانی کشوری کاملاً خرافی می باشد. این موضوع نتیجه سال ها آمیختگی با جمعیت اسلاوی محلی است. فرهنگ عامیانه این کشور از افسانه غنی می باشد.

رومانیایی ها با وجود خجالتی بودن، مردم بسیار دوستانه ای هستند. در حالی که برخی ترجیح می دهند از موقعیت های ناخوشایند اجتماعی فرار کنند، دیگران آزادانه در خیابان ها، رستوران ها یا کافه ها به معاشرت می پردازند. همچنین آن ها غالباً در اتوبوس با افراد غریبه مکالمه هایی را شروع می کنند.

اگرچه همه رومانیایی ها به زبان انگلیسی مسلط نیستند، اما بدون شک برخی را پیدا خواهید کرد که تمایل زیادی به تمرین دانش زبان خود با شما را دارند. شکستن سد زبانی بین بومیان و غریبه ها در این کشور، یک تفریح ​​کاملاً معمول به شمار می رود. هر چند گردشگران کمی در مناطقی که نزدیک بخارست نیستند، وجود دارند.

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در رومانی به چه صورت است؟

اگر می خواهید به رومانی مهاجرت کنید، هم اکنون چند راه پیش روی شماست که هر کدام محاسن و محدودیت‌های خاص خود را دارند. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت رومانی و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

Timisoara-Romania
Timisoara-Romania

آیا شرایط مهاجرت به رومانی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در رومانی:

 1. هزینه های دقیق زندگی در رومانی و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در رومانی
 3. اجاره منزل در رومانی، خرید ملک در رومانی

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در رومانی مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در رومانی (فرهنگ، کار، هزینه ها، ارزیابی شهرهای رومانی، مزایا و معایب و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در رومانی

✅ آب و هوای رومانی چگونه است؟

آب و هوای کشور رومانی معتدل و همراه با چهار فصل می باشد. انتقال از زمستان به تابستان به سرعت صورت می گیرد. پاییز در این کشور اغلب مدت زمان بیشتری دارد و هوای گرم آن از سپتامبر تا اواخر نوامبر به طول می انجامد.

✅ مردم رومانی چگونه مردمی هستند؟

وجود مردمی مهمان نواز در رومانی جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است. آن ها به گفتگوهای کوچک علاقه دارند. نفوذ روم بر بخش زیادی از شخصیت قومی و فرهنگی مردم رومانی تاثیرات فراوانی داشته است.

✅ وضعیت تحصیل در رومانی چگونه است؟

تحصیل به طور کلی، زیر نظر وزارت آموزش و پرورش، از 16 سالگی اجباری است. بیش از نه دهم مردم رومانی باسواد هستند که این موضوع جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است. طول مدت تحصیلات دانشگاهی، بسته به هر رشته، به طور سنتی چهار تا شش سال می باشد.

✅ وضعیت بهداشت و رفاه در رومانی به چه صورت است؟

یکی از معایب زندگی در رومانی، کمبود امکانات بهداشتی است. در این کشور بیمارستان های دولتی با کمبود نیرو مواجه هستند و تجهیزات قدیمی دارند.

✅ هزینه های زندگی در رومانی چگونه می باشد؟

هزینه های هر ماه زندگی یک خانواده چهار نفره 1.701 دلار و هزینه های ماهیانه زندگی یک نفر مجرد در رومانی 490 دلار (بدون احتساب اجاره) می باشد.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله متوجه شدیم که زندگی در رومانی نیز مانند دیگر کشورها دارای معایبی است که کیفیت پایین بهداشت یکی از آن ها می باشد. با این حال، کشور زیبای رومانی انتخابی عالی برای زندگی است.. اگر شما می خواهید به رومانی مهاجرت کنید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا