زندگی در هلند (شرایط و هزینه ها 2021)

netherlands Flag

در این مقاله شرایط زندگی در هلند و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن به طور کامل و دقیق مورد بررسی قرار گرفته است. کشور هلند گزینه ای مناسب برای مهاجرت می باشد. ما در این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهیم. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از قرار زیر می باشد.

 • هلند چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در هلند زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • وضعیت کار و مالیات در هلند چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در هلند چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در هلند چگونه است؟
 • معایب زندگی در هلند شامل چه مواردی می شود؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط زندگی در هلند

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شما را با همه چیز درباره زندگی در هلند مانند شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب به طور کامل آشنا کنیم. در ابتدا اطلاعاتی درباره خود کشور هلند و مردم آن در اختیارتان می گذاریم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را بررسی می نماییم. پس از آن به بحث درباره مزایا و معایب زندگی در هلند و معرفی نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. در انتهای مقاله نیز چند وب سایت کاربردی در هلند به شما معرفی می گردد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. هلند چگونه کشوری است؟

هلند کجاست؟

کشور هلند (Netherlands)، در شمال غربی اروپا قرار دارد. معنای لغوی آن “کشور پست” و همچنین “سرزمین چوب” می باشد. این کشور 34.040 کیلومتر مربع مساحت دارد. دولت هلند یک دموکراسی پارلمانی تحت سلطنت یک پادشاهی مشروطه می باشد. شهر آمستردام، پایتخت هلند و شهر لاهه، مقر دولت این کشور هستند. همسایگان هلند را در شمال و غرب دریای شمال، در شرق آلمان و در جنوب بلژیک تشکیل می دهند.

آب و هوای معتدل هلند

هلند آب و هوایی معتدل دارد. این کشور دارای زمستان هایی ملایم و تابستان هایی خنک است. بارش در همه فصول در کشور هلند مشاهده می شود. بیشترین میزان بارش در این کشور در فصل های تابستان (آگوست) و پاییز و کمترین میزان در فصل بهار رخ می دهد. دمای جولای در هلند به طور متوسط ​​حدود 63 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد) و دمای میانگین ژانویه 35 درجه فارنهایت (2 درجه سانتی گراد) می باشد.

هلند به داشتن ابرهای سنگین معروف است. معمولا به طور متوسط، ابرها حدودا در ​​سه پنجم آسمان این کشور دیده می شوند .

جمعیت هلند

بر اساس آمار سال 2019، جمعیت کشور هلند 17.336.000 نفر تخمین زده شده است. این کشور به دلیل نرخ فوق العاده بالای باروری تا دهه 1960، یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان شناخته شد. بعد از آن زمان، این نرخ دستخوش تغییر شده است. دلایل آن هم عمدتا استفاده گسترده از قرص های ضد بارداری (نتیجه سکولاریزاسیون در حال رشد) و افزایش مشارکت زنان در آموزش عالی و نیروی کار بوده است.

در آغاز قرن بیست و یکم، قرار گرفتن نرخ زاد و ولد و مرگ در پایین ترین سطح جهانی در هلند، باعث ایجاد جامعه ای تقریباً پیرتر شد. همچنین بیشترین عامل رشد جمعیت به دلیل مهاجرت و زندگی در هلند بود.

زندگی در هلند
Kinderdijk,-Pays-Bas

در ادامه مقاله، با مردم هلند و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید.

آیا شرایط مهاجرت به هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مردمی که در هلند زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

اعتقاد رایجی مبنی بر این که هلندی ها ترکیبی از فریسی ها، ساکسون ها و فرانک ها می باشند، وجود دارد. در واقع، تحقیقات انجام شده، این ادعا را كه ساكنان خودكار منطقه، مخلوطی از گروه های جمعیتی قبل از ژرمنی و ژرمنی بودند كه با گذشت زمان به سمت منطقه اصلی دلتایی اروپای غربی آمدند، ثابت کرد. در قرن های 7 و 8 از این گروه ها برخی از سیاست های مهم بر اساس وحدت های قومی و فرهنگی خاص شکل گرفت که بعداً به عنوان فریسی، ساکس و فرانک معروف شدند.

کفش های چوبی، کلاه های توری، لاله ها و آسیاب های بادی جزو نمادهای هلندی بودن، هستند که در سراسر جهان شناخته می شوند. اما آنها بازگوکننده فقط بخش کوچکی از داستان سبک زندگی معاصر در هلند می باشند.

هلندی ها فرهنگی برابری طلبانه دارند و این جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است. آن ها با خارجی ها به صورت محفوظ و رسمی رفتار می کنند.

زبان مردم هلند

مردم این کشور به زبان هلندی صحبت می کنند. هلندی یک زبان ژرمنی است که زبان ساکنان شمال بلژیک (جایی که به آن فلاندرسی می گویند) نیز می باشد. آفریقایی، زبان رسمی آفریقای جنوبی، گونه ای از هلندی است که مهاجران قرن هفدهم از مناطق هلند و زیلاند، به آن زبان صحبت می کردند. به غیر از هلندی، ساکنان استان شمالی فریسلند نیز زبان خودشان را دارند (که در انگلیسی به آن فریزی می گویند) که بیشتر از هلندی یا آلمانی، به انگلیسی نزدیکی بیشتری دارد.

بسیاری از مردم هلند، به ویژه در شهرهای بزرگ، به چندین زبان تسلط دارند. این مسئله به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور، تاریخ اشغال آن و جذابیتش برای گردشگران می باشد. از جمله زبان های دیگری که در هلند رایج هستد می توان به انگلیسی، فرانسوی و آلمانی اشاره کرد. این موضوع یکی از مزایای زندگی در هلند برای مهاجران است.

ساختار دین در هلند

کشور هلند دارای دین رسمی به خصوصی نیست. از نظر وفاداری رسمی، جمعیت فعلی هلند به سه گروه تقریباً مساوی با دین تقسیم می شود: کاتولیک های روم (استان های جنوبی لیمبورگ و نورد-برابانت) به طور سنتی و تقریباً یکپارچه کاتولیک هستند. اما از نظر تعداد مطلق بیشتر کاتولیک ها در شمال – از رودخانه های بزرگ نسبت به نورد-برابانت و لیمبورگ – سکونت دارند).

طیف گسترده ای از موسسات توسط پیروان اسلام در هلند ایجاد شده است. حدود 6 درصد از جمعیت این کشور در اوایل قرن 21 از مسلمانان تشکیل می شد.

شرایط زندگی در هلند
Reflections

3. آیا زندگی در هلند راحت است؟

شاخص کیفیت زندگی در هلند

به طور میانگین سن امید به زندگی در هلند در بدو تولد 82 سال است. سطح زندگی در هلند از نظر توسعه انسانی در رتبه اول می‌باشد و استانداردهای کشور در زمینه قوانین زندگی در هلند و کنترل فساد در سطح بالایی قرار دارد. از طرف دیگر سطح درآمد در هلند نیز بالا است و کل تولید ناخالص داخلی 870.6 میلیارد دلار در سال است.

بهترین شهر برای زندگی در هلند

براساس تجربیات زندگی در هلند و داده های آماری مسکونی، این 10 مکان، به عنوان بهترین شهر برای زندگی در هلند شناخته می شوند.

 1. آمستردام
 2. اوترخت
 3. دلفت
 4. آمرسفورت
 5. زوول
 6. آلمر
 7. هارلممر
 8. آرنهم
 9. گرونینگن
 10. لاهه

شرایط و هزینه زندگی در آمستردام هلند

آمستردام با 860 هزار نفر جمعیت ساکن، اولین شهر بزرگ هلند است. خالص حقوق دریافتی در آمستردام هلند بعد از کسر مالیات به طور میانگین 3.300 دلار در ماه است. مجموع هزینه زندگی در آمستردام هلند برای یک خانواده 4 نفره با احتساب هزینه های اجاره خانه به 5.165 دلار و برای یک فرد مجرد به 2.228 دلار می‌رسد. آمستردام در 3% بالای گران ترین شهرهای جهان و در رتبه 189 قرار گرفته است و رتبه اول را در هلند دارد.

شرایط و هزینه زندگی در شهر آیندهوون هلند

آیندهوون با جمعیت 232 هزار نفر، پنجمین شهر برتر و بزرگ هلند برای زندگی است. خالص حقوق دریافتی در آیندهوون هلند 2.976 دلار و هزینه های زندگی برای یک نفر با هزینه اجاره خانه 1.671 دلار است. آیندهوون در رتبه بندی گران ترین شهرهای دنیا در 21 درصد بالای جدول و در رتبه 1909 قرار دارد و در هلند رتبه 10 را به خود اختصاص دادهه است.

شرایط و هزینه زندگی در دلفت هلند

دلفت با حدود 100 هزار نفر جمعیت، بیست و یکمین شهر بزرگ هلند است. خالص حقوق دریافتی ماهانی در دلفت 2.744 و هزینه های جاری زندگی به صورت ماهانه برای یک نفر 1.565 دلار است. با این احتساب، حقوق ماهانه در دلفت برای تامین هزینه های زندگی به مدت دو ماه کفایت می کند.

شهر دلفت در 24 درصد بالای گران ترین شهرهای جهان در رتبه 2.153 و در هلند در رتبه 17 قرار دارد.

شرایط و هزینه زندگی در اوترخت هلند

اوترخت با 344 هزار نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ هلند است. خالص حقوق دریافتی در اوترخت هلند بعد از کسر مالیات به طور میانگین 2.690 دلار در ماه است. با توجه به اینکه هزینه زندگی در اوترخت هلند برای یک نفر با احتساب هزینه اجاره خانه 2.016 دلار است. این مبلغ به مدت 1ماه و 10 روز، هزینه های زندگی در اوترخت را پوشش می دهد. اوترخت در 4% بالای گران ترین شهرهای جهان رتبه 315 و در بین شهرهای هلند رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

4. شرایط اقتصادی کشور هلند در حال حاضر چگونه است؟

هلند از زمان جنگ جهانی دوم، کشوری کاملاً صنعتی بوده و دارای موقعیتی مهم در زندگی اقتصادی اروپای غربی می باشد. اگرچه کشاورزی شامل درصد کمی از درآمد ملی و نیروی کار در این کشور می شود، اما همچنان به عنوان یک کمک کننده بسیار تخصصی در صادرات هلند به شمار می رود. به علت کمبود منابع معدنی، به استثنای گاز طبیعی، هلند به واردات عمده مواد اساسی وابسته است.

هلند اقتصادی مبتنی بر بازار دارد، اما این ایالت به طور سنتی شرکت مهمی در زمینه هایی مانند حمل و نقل، استخراج منابع و صنایع سنگین، داشته است. دولت همچنین درصد قابل توجهی از کل نیروی کار را مشغول به کار کرده و بر سیاست های سرمایه گذاری تأثیر داشته است.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور هلند مورد بررسی قرار گرفته است…

5. وضعیت فعلی کار و مالیات در هلند چگونه است؟

کارفرمایان هلندی عمدتا با سازمان های جداگانه اما نزدیک همکاری دارند: یکی کاتولیک روم و پروتستان و دیگری غیر اقلیت.

نیروی کار قبل از ادغام اتحادیه های اتحادیه سوسیالیست و کاتولیک روم به عنوان فدراسیون اتحادیه های کارگری هلند (Federatie Nederlandse Vakbeweging؛FNV)، دارای یک سازمان سه جانبه بود. همچنین اتحادیه پروتستان ها، فدراسیون ملی اتحادیه های کارگری مسیحی (Christelijk Nationaal Vakverbond؛CNV) و چند سازمان مستقل کوچک که از عضویت عقب می باشند، تشکل های کارفرمایی و اتحادیه های کارگری در شورای مشترک کار صنعتی که در سال 1945 برای چانه زنی جمعی تاسیس گشته و در شورای اجتماعی و اقتصادی که عمدتاً برای مشاوره به دولت کار می کنند، وجود دارند.

دولت هلند برای تأمین مالی برنامه های گسترده رفاهی خود دارای مالیات مستقیم و غیرمستقیم است. در سال 1969 دولت اخذ مالیات بر ارزش افزوده را وضع کرد. علاوه بر مالیات بر درآمد شخصی فارغ التحصیل، مالیات بر املاک، مالیات وسایل نقلیه موتوری، مالیات غیر مستقیم برای برخی محصولات، مالیات انرژی و مالیات بر معاملات حقوقی نیز در این کشور وضع شده است.

نرخ بیکاری در هلند

بر اساس آمار سال 2021، نرخ بیکاری در هلند، حدود 2.98 درصد بود. نرخ پایین بیکاری در این کشور از مزایا و شرایط خوب زندگی در هلند به حساب می آید.

مزایای زندگی در هلند
Amsterdam,-Netherland-(3)

6. مقایسه درصد محرومیت اجتماعی در هلند و کشورهای دیگر

مقایسه زندگی در هلند و اتریش

کشورخطر فقرمحدودیت شدید
هلند17.0 %2.6 %
اتریش18.1 %3.7 %

مقایسه زندگی در هلند و آلمان

کشورخطر فقرمحدودیت شدید
هلند17.0 %2.6 %
آلمان19.0 %3.4 %

8. شرایط تحصیل در هلند چگونه می باشد؟

در هلند کلیه تحصیلات ابتدایی، متوسطه و عالی را نهادهای دولتی (شهرداری یا ایالتی) یا خصوصی ارائه می دهند. موارد اخیر، به استثنای چند مورد، توسط سازمان های پروتستان و کاتولیک روم اداره می گردند.

آموزش متوسطه هلند دارای یک برنامه جامع نیست (یعنی برای همه دانش آموزان یکسان نمی باشد) بلکه سیستمی است که از چندین رشته تشکیل شده است. مواردی مانند دوره 5 ساله آموزش عالی عمومی و آمادگی لازم برای موسسات آموزش عالی غیر از دانشگاه جزو این سیستم هستند. همچنین دوره آموزش مقدماتی علمی شش ساله، که برای پذیرش دانشگاه اجباری می باشد. وضعیت آموزش در این کشور، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در هلند محسوب می شود.

سیستم آموزش عالی یک سیستم دو به دو می باشد. ده ها موسسه برای آموزش عالی حرفه ای در این کشور تاسیس شده است. این موسسات بسیاری از رشته های حرفه ای را مکمل آن هایی که دانشگاه های اصلی کشور خدمت می کنند، تحت پوشش قرار می دهند. دومی همه از طریق بودجه عمومی تأمین می گردند. تعدادی از دانشگاه های بزرگ رشته های مختلفی را در بر می گیرند، از جمله چهار دانشگاه ایالتی – از لیدن (تاسیس 1575)، گرونینگن (1614)، اوترخت (1636) و لیمبورگ در ماستریخت (1976) – و (شهرداری سابق) دانشگاه آمستردام (1632)، دانشگاه اراسموس در روتردام (1973)، دانشگاه آزاد (در اصل کالوینیست) در آمستردام (1880)، دانشگاه Radboud (1923) ازNijmegen  (در اصل کاتولیک روم) و دانشگاه تیلبورگ (1927).

هزینه تحصیل در هلند

دانشجویان اهل اتحادیه اروپا / EEA، سوئیس یا سورینام، شهریه کمتری در دانشگاه های دولتی هلند می پردازند. هزینه ها معمولاً بین 700 تا 2100 یورو در سال تحصیلی می باشد و بسته به دانشگاه، محل تحصیل، رشته و مقطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا) متفاوت هستند.

برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا، این هزینه ها بالاتر است که عبارتند از:

 • 6،000 – 15،000 یورو در سال برای یک مدرک لیسانس
 • 8،000 – 20،000 یورو در سال برای یک مدرک کارشناسی ارشد

تحصیل در دانشگاه های خصوصی هلند معمولاً هزینه بیشتری را در برمی گیرد. برای برخی از برنامه های تحصیلی، شما می توانید انتظار پرداخت سالانه 30.000 یورو در دانشگاه های خصوصی را داشته باشید.

پزشکی و تجارت از گرانترین رشته ها در این کشور می باشند. هزینه بالای تحصیل در هلند جزو معایب زندگی در این کشور محسوب می شود.

در ادامه شما از وضعیت بهداشت و رفاه هلند و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. کیفیت زندگی در هلند چگونه است؟

پس از جنگ جهانی دوم، هلند یک سیستم پیچیده از امنیت اجتماعی، خدمات بهداشت جهانی و مزایای پیری و بیکاری را برای همه شهروندان خود ایجاد کرد. همه شهروندان هلند از چهار طرح بیمه ملی برخوردار می باشند: قانون عمومی حقوق بازنشستگی سالمندی، قانون بیوه های عمومی و یتیمان، قانون هزینه های استثنایی پزشکی و مزایای معلولیت عمومی.

همچنین چهار طرح بیمه برای کارمندان نیز ارائه شده است: قانون مزایای بیماری، قانون بیمه معلولیت، قانون بیمه درمانی اجباری و قانون بیمه بیکاری. این سیستم با تعدادی خدمات اجتماعی کامل می گردد که مهمترین آن ها قانون عمومی کمک هزینه خانواده می باشد. بر اساس آن کمک هزینه ای به خانواده ها برای کودکان تا 17 سال و تحت شرایط خاص برای فرزندان بزرگتر (از جمله افرادی که حق دریافت کمک هزینه دانشجویی را ندارند) تعلق می گیرد. همچنین قانون کمک ملی نیز ارائه می شود که براساس آن مزایایی به مدعیانی که دارای درآمد کمی هستند یا اصلا درآمدی ندارند، تعلق می گیرد. وضعیت بهداشت و رفاه هلند جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور می باشد.

معایب زندگی در هلند
Amsterdam

8. هزینه های زندگی در هلند چگونه است؟

هزینه های زندگی در هلند (ژانویه 2021):

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره 3.587 دلار (3.056 یورو) و هزینه های ماهیانه زندگی یک نفرد مجرد در هلند 1.004 دلار (855 یورو)(بدون احتساب اجاره) می باشد.

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در هلند مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در هلند)

رستوران در هلندقیمت (€)گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت15.00 €9.00-25.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)60.00 €45.00-100.00
McMeal در McDonalds8.00 €7.50-9.13
آبجو با کیفیت داخلی (0/5 لیتر آب)4.50 €96/2-6.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)4.00 €3.00-5.00
کاپوچینو2.87 €2.00-4.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)2.47 €2.00-3.00
آب (بطری 0.33 لیتر)1.96 €1.50-2.50
سوپر مارکت در هلند
شیر (1 لیتر)0.93 €0.77-1.21
قرص نان سفید تازه (500 گرم)1.70 €0.90-2.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)1.95 €1.35-2.06
تخم مرغ (12 عدد)2.13 €63/1-3.36
پنیر محلی (1 کیلوگرم)10.81 €7.50-15:00
فیله مرغ (1 کیلوگرم)7.72 €5.50-9.48
گوشت گاو (1 کیلوگرم)14.87 €9.00-18.50
سیب (1 کیلوگرم)1.90 €1.35-69/2
موز (1 کیلوگرم)1.48 €1.19-2.10
پرتقال (1 کیلوگرم)1.33 €1.10-69/2
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.05 €1.25-4.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.32 €1.00-79/1
پیاز (1 کیلوگرم)1.24 €1.00-1.55
کاهو (1 سر)0.86 €69/0-1.09
آب (بطری 1.5 لیتر)0.67 €0.48-1.00
بطری شراب (متوسط)5.99 €4.50-7.50
آبجو با کیفیت داخلی (بطری 0.5 لیتر)1.16 €0.61-1.30
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)1.71 €1.25-2.00
بسته سیگار (مارلبرو)8.00 €7.00-8.00
حمل و نقل در هلند
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)3.20 €2.00-4.25
بلیط ماهانه (قیمت معمول)85.50 €56.00-133.33
شروع تاکسی3.50 €2.99-7.50
تاکسی هر 1 کیلومتر2.22 €95/1-3.00
تاکسی هر 1 ساعت30.00 €22.20-45.00
بنزین (1 لیتر)1.63 €1.48-1.78
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline24،656.00 €18،850.00-27،320.00
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور25،468.47 €21،914.06-30،000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در هلند)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (€)گستره (€)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2163.64 €120.00-242.86
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.14 €06/0-0.20
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)39.37 €30.00-55.00
ورزش و اوقات فراغت در هلند
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال29.44 €18.50-55.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته)20.01 €15:00-28.41
سینما12.00 €10.00-15:00
مراقبت از کودک در هلند
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک1،474.05 €1000.00-2،000.00
دبستان بین المللی سالانه برای 1 کودک6،969.39 €4،530.00-16،000.00
پوشاک و کفش در هلند
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)84.42 €40.00-120.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)35.43 €20.00-55.00
 1 جفت کفش نایک88.91 €60.00-120.00
 1 جفت کفش مردانه چرم115.38 €70.00-170.00
اجاره ماهانه منزل در هلند
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1،092.05 €643.89-1،600.00
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز872.68 €600.00-1،350.00
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر1،716.56 €1،145.60-2،850.00
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1،301.59 €950.00-2020.65
قیمت خرید آپارتمان در هلند
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر4،139.61 €7634 2،434-7،506.45
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز3،146.73 €2250.00-5،195.62
حقوق و دستمزد در هلند
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)2،497.36 €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله2.181.60-3.00

این اطلاعات بر اساس 17657 گزارش، توسط 1085 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در هلند و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

9. معایب زندگی در هلند شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در هلند نیز مانند دیگر کشورها، دارای مزایا و معایبی می باشد. در این قسمت برخی از معایب و مشکلات زندگی در هلند مورد بررسی قرار می گیرد.

هزینه بالای زندگی در هلند

یکی از معایب زندگی در هلند، هزینه های بالای تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. هزینه های زندگی در هلند به طور کلی 92.39% بالاتر از ایران است. تفاوت موجود در هزینه ها و ارز در دو کشور باعث می شود تا شرایط زندگی در هلند برای ایرانیان کمی سخت باشد.

همچنین، هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجویی نیز در هلند برای دانشجویان غیر اروپایی زیاد است. این امر شرایط زندگی دانشجویی هلند را با چالش روبرو می کند و جزو معایب آن محسوب می شود. به غیر از شهریه، برای تامین هزینه های یک زندگی دانشجویی در هلند که شامل هزینه های محل اقامت، غذا، حمل و نقل، کتاب، لباس و فعالیت های اوقات فراغت می باشد، شما به 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه میانگین هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ دانشجویی هلند را مشاهده می کنید:

 • انسخده: 650 – 920 یورو در ماه
 • آیندهوون: 850 – 1350 یورو در ماه
 • آمستردام: 1000 تا 1500 یورو در ماه
 • دلفت: 780 – 1200 یورو در ماه
 • روتردام: 760 – 1250 یورو در ماه

سختی یافتن مسکن در هلند

مشکل یافتن مسکن، از دیگر معایب زندگی در هلند می باشد. یافتن یک خانه عالی با قیمت مناسب در این کشور کار دشواریست. یکی از راه حل ها اجاره خانه شخصی از صاحبخانه است، اما اجاره مسکن شخصی هزینه بالایی دارد. زیرا صاحبخانه ها از مشکل مسکن مطلع هستند و بیشتر آن ها از این امر به نفع خود سواستفاده می نمایند.

Giethoorn,-Netherlands
Giethoorn,-Netherlands

آیا شرایط مهاجرت به هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

10. نکاتی جالب و کاربردی درباره هلند

 • تاریخ نقاشی هلندی، دارای انبوهی از نام های بسیار عمیق و غنی است که رامبراند ون راین، یوهانس ورمیر، وینسنت ون گوگ و پیت موندریان از مهم ترین آن ها می باشند.
 • شیرین بیان هلندی که طعم شوری دارد، یک آب نبات محبوب است.
 • باله ملی در آمستردام و رقص تئاتر هلند در لاهه شهرتی بین المللی دارند.
 • ورزش های پرطرفدار هلند عبارتند از: دوچرخه سواری، تنیس، هاکی روی زمین و اسکیت روی یخ.
 • بر اساس تجربیات برخی افراد که در هلند سکونت داشته اند می توان گفت هلندی ها هنگام مکالمه با دیگران ارتباط چشمی قوی برقرار می کنند.
 • بهتر است بدانید که در کشور هلند، ترک میز در هنگام شام به هر دلیلی، چه برای گرفتن تماس تلفنی، استفاده از دستشویی و…، بی ادبی تلقی می گردد.
Purple-haze
Purple-haze

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در هلند

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در هلند و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در هلند
 3. اجاره منزل در هلند، خرید ملک در هلند

سوالات متداول زندگی در هلند

✅ هلند کجاست؟

کشور هلند (Netherlands)، در شمال غربی اروپا واقع شده است و به معنای “کشور پست” و همچنین “سرزمین چوب” می باشد. شهر آمستردام، پایتخت هلند و شهر لاهه، مقر دولت این کشور می باشند. هلند از شمال و غرب به دریای شمال، از شرق به آلمان و از جنوب به بلژیک منتهی می شود.

مردم هلند چگونه مردمی هستند؟

مردم هلند دارای روحیه ای برابری طلبانه هستند. این موضوع جزو مزایای زندگی در هلند محسوب می شود. برخورد آن ها با خارجی ها به صورت محفوظ و رسمی می باشد.

✅ جمعیت هلند چقدر است؟

بر اساس تخمین سال 2019، جمعیت کشور هلند 17،336،000 نفر می باشد.

وضعیت رفاهی در هلند چگونه است؟

همه شهروندان هلند از چهار طرح بیمه ملی برخوردار هستند: قانون عمومی حقوق بازنشستگی سالمندی، قانون بیوه های عمومی و یتیمان، قانون هزینه های استثنایی پزشکی و مزایای معلولیت عمومی. همچنین چهار طرح بیمه در اختیار کارمندان قرار گرفته است: قانون مزایای بیماری، قانون بیمه معلولیت، قانون بیمه درمانی اجباری و قانون بیمه بیکاری.

✅ هزینه های زندگی در هلند چقدر است؟

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره 3،587.92 دلار (3،056.61 یورو) و هزینه های ماهیانه زندگی یک نفرد مجرد در هلند 1،004.56 دلار (855.80 یورو)(بدون احتساب اجاره) است.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله متوجه شدیم که زندگی در هلند نیز مانند دیگر کشورها دارای معایبی است که هزینه بالای زندگی یکی از آن ها می باشد. با این حال، کشور زیبای هلند انتخابی عالی برای زندگی است.. اگر شما می خواهید به هلند مهاجرت کنید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا