مهاجرت بدون پول (انواع روش های 2021)

europe Flag

هر ساله افراد زیادی به امید پیشرفت های شغلی و فردی تصمیم به مهاجرت از ایران می گیرند. روش های زیادی مانند مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق خرید ملک و … وجود دارد. اما برای اکثریت افراد هزینه مهاجرت از مهم ترین دغدغه های آنان محسوب می شود. خوشبختانه امکان مهاجرت بدون پول و یا با هزینه بسیار اندک نیز وجود دارد.
اگر شما در جستجوی اطلاعات دقیقی درباره شرایط مهاجرت بدون پول هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله پاسخ برخی از پرسش های احتمالی خود را خواهید یافت:

  • آیا مهاجرت بدون پول امکان پذیر است؟
  • چه روش هایی برای مهاجرت بدون پول وجود دارد؟
  • برای مهاجرت رایگان چه مراحلی وجود دارد؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ معرفی انواع روش های مهاجرت بدون پول

با یک دید واقع بینانه، مهاجرت بدون پول سخت اما امکان پذیر است. مهاجرت رایگان؛ عزم راسخ، صبر، خلاقیت و انعطاف پذیری زیادی را می طلبد. ممکن است مجبور شوید برخی از عادت های خود را کنار بگذارید (برای مثال: عادت کافه رفتن و نوشیدن یک فنجان اسپرسو). فارغ از سن، تجربه کاری، سابقه تحصیلی یا وضعیت مالی شما، مهاجرت می تواند تجربه ای ماجراجویانه و البته موفقیت آمیز باشد. مهاجرت به خارج از کشور به خصوص مهاجرت بدون پول، مزایایی مانند رشد و توسعه حرفه ای و فردی را به دنبال دارد. در این مقاله روش ها و مراحل مهاجرت بدون پول را بررسی می کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید. تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

Schleissheim,-Munich,-Germany
Schleissheim,-Munich,-Germany

1. معرفی 4 روش برای مهاجرت بدون پول

مهاجرت به خارج از کشور برای بسیاری از افراد یک کار دلهره آور به نظر می رسد. پشت سر گذاشتن یک زندگی آسان نیست و اگر پول نداشته باشید سخت تر هم می شود. اما نیازی نیست که مبلغ زیادی پس انداز داشته باشید تا بتوانید به مهاجرت و شروع یک زندگی جدید فکر کنید. افراد زیادی هستند که ثابت کرده اند مهاجرت بدون پول امکان پذیر است.

4 راه اصلی برای مهاجرت رایگان وجود دارد که فقط نیاز به همت شما دارد. امیدواریم این مقاله به شما انگیزه دهد که از محدویت هایتان مانع نسازید و به دنبال رویاهایتان بروید.

مهاجرت بدون پول با یافتن کار خارج از کشور

آیا آماده کار در خارج از کشور هستید؟ آیا از نظر ذهنی آمادگی دارید که فرهنگ آشنا، دایره حمایتی، ارتباطات حرفه ای و… را برای مدت طولانی رها کنید؟ وقت بگذارید و بررسی کنید که مزایا و معایب کار در خارج از کشور برای شما چه خواهد بود. حتی اگر به مهاجرت و پناهندگی بدون پول فکر می کنید، در نظر داشته باشید که بعد از اقامت در آن کشور باید مشغول به کار شوید.

برای برخی، مزایای شغلی، فرهنگی و شخصی مهاجرت بدون پول، بیشتر از چالش هایی است که با آن روبرو خواهند شد. اگر نمی خواهید مراسم ازدواج دوست صمیمیتان و یا فارغ التحصیلی برادر کوچکتان را از دست بدهید؛ احتمالا باید عقب نشینی کنید و ارزش هایتان را بازنگری کنید. اگر خانواده و دوستان برایتان از رشد شخصی و حرفه ای با ارزش تر است؛ مهاجرت برایتان چالش های بیشتری به همراه خواهد داشت

اما اگر اسکایپ را به عنوان بهترین همراه پذیرفته اید و برای استفاده از فرصت های مهاجرت هیجان زده هستید؛ اکنون بهترین زمان برای مهاجرت رایگان است.

مهاجرت رایگان از طریق Au Pair

Au pair جوانی است که در ازای مبلغی پول و مکان اسکان، در مراقبت از کودکان یا کارهای خانه به افراد کمک می کند. این فرصتی است که می تواند درهای غیرمنتظره زیادی را برای شما باز کند و یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت رایگان است.

اگر عاشق کودکان هستید، تبدیل شدن به یک Au pair گزینه مناسبی برای مهاجرت بدون پول است. خانواده های زیادی به دنبال کمک هستند. Au pair ها معمولاً طبق برنامه بچه ها کار می کنند. با توجه به نیازهای خانواده، می توانید آنها را به مدرسه ببرید، با آنها بازی کنید، ناهار درست کنید و همه کارها را انجام دهید تا والدین به خانه برگردند. کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند اسپانیا، معمولاً ترجیح می دهند یک انگلیسی زبان را استخدام کنند که به یادگیری زبان فرزندانشان نیز کمک کند. اما همه اینها به نیازهای خانواده بستگی دارد.

یکی از محبوب ترین وب سایت ها برای این کار Au Pair World است. امروزه با افزایش تمایل افراد به مهاجرت رایگان و محبوبیت این شغل، ده ها وب سایت مفید و آژانس های کاریابی در این زمینه به شما کمک می کنند. تنها چیزی که باید بابت آن هزینه کنید بلیط هواپیما است!

مهاجرت رایگان از طریق همکاری داوطلبانه

گزینه های زیادی برای مهاجرت بدون پول وجود دارد، اما همکاری داوطلبانه بهترین گزینه است. این یک راه حل عالی برای کسانی است که از بچه ها خوششان نمی آید، اما همچنان می خواهند در خارج از کشور زندگی کنند و از مسکن رایگان برخوردار شوند.

همکاری داوطلبانه به شما اجازه می دهد تا با گذراندن وقت در کشور مورد علاقه‌تان، یک کار مفید نیز انجام دهید. شما می توانید برای کار رنگ آمیزی خانه،مراقبت از حیوانات، آموزش یوگا و … داوطلب شوید.

نقطه ضعف همکاری داوطلبانه این است که با این روش پولی به دست نمی آورید. توصیه ما این است که یک شغل پاره وقت پیدا کنید یا از طریق سایت هایی مانند fiverr پروژه های فریلنسری انجام دهید. از آنجایی که محل اسکان با یک یا دو وعده غذایی رایگان دارید، اندکی درآمد هم کافی است.

مهاجرت بدون پول از طریق تدریس زبان انگلیسی

اگر هدف شما مهاجرت بدون پول به اسپانیا است، عاشق بچه ها و تدریس هستید و به زبان انگلیسی تسلط دارید؛ این کشور در انتظار شماست. می توانید به آسانی معلم زبان انگلیسی شوید و تقریباً از لحظه ورود به این کشور دستمزد دریافت کنید.

مهاجرت بدون پول به اسپانیا
Spain

چندین برنامه وجود دارد که به انگلیسی زبانانی که مایل به مهاجرت به اسپانیا هستند خدمات ارائه می کند. یکی از شناخته شده ترین آنها برنامه Auxiliar de  Conversación است که به شما در یافتن شغل در شهر مورد نظرتان کمک می کند. این برنامه تمام شهرهای بزرگ اسپانیا و همچنین بسیاری از شهرهای کوچک را پوشش می دهد. اگر کار در شهری مانند مادرید را انتخاب کنید، می توانید با 16 ساعت کار در هفته، ماهانه 1000 یورو درآمد داشته باشید!

البته شما هنوز باید مقداری پول برای پرواز و محل اقامت (حداقل برای ماه اول) در نظر بگیرید. پس از آن، باقی مسیر هموار خواهد بود و مطمئناً به خود می بالید که توانستید مهاجرت بدون پول را عملی کنید!

2. مراحل مهاجرت بدون پول از ایران

مرحله اول: مقصد مهاجرت خود را مشخص کنید

اولین قدم برای مهاجرت بدون پول این است که تصمیم بگیرید که به کجا می روید. باقی موارد مانند بودجه، شرایط اخذ اقامت و گزینه های شغلی همه با این انتخاب تحت تاثیر قرار می گیرند.

چگونه مقصد خود برای مهاجرت رایگان را انتخاب کنیم؟ هزینه رسیدن به مقصد و هزینه زندگی هنگام ورود به آن کشور را در نظر بگیرید. البته پول تنها معیار بررسی نیست. برای تصویری واقع بینانه از اینکه زندگی جدید شما چگونه خواهد بود، مقصدی را انتخاب کنید که قبلاً به آن سفر کرده اید یا اکنون امکان سفر ارزان به آنجا را دارید.

برای ما ایرانیان ترکیه راحت ترین کشور برای مهاجرت است. ارمنستان و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز گزینه های خوبی برای مهاجرت بدون پول هستند.

همچنین ممکن است بخواهید مهارت های زبانی و یا حس ماجراجویی خود را در نظر بگیرید. این موارد بر احساس تعلق و اشتغال شما در خارج از کشور تأثیر می گذارد. آیا در خارج از کشور آشنایی دارید که بتوانید روی او به عنوان یک فرد حمایتگر حساب کنید؟ برای مثال اگر فرد معتمدی را در کانادا دارید می توانید به مهاجرت بدون پول به کانادا فکر کنید.

مرحله دوم: تقویم زمانی در نظر بگیرید

چه زمانی بهترین موقع برای مهاجرت شما است؟ آیا تاریخ فارغ التحصیلی تان نزدیک است؟ آیا برای صرفه جویی در هزینه به زمان نیاز دارید؟ آیا منتظر می مانید تا مدت اجاره خانه شما به اتمام برسد؟ چقدر طول می کشد تا مدارک لازم را آماده کنید و وسایلی که نیاز ندارید را بفروشید؟ آیا رویدادهای کاری و شخصی مهمی پیش رو دارید که نمی توانید آنها را از دست بدهید؟

این سؤالات را از خود بپرسید تا به شما کمک کند بهترین زمان برای مهاجرت را در نظر بگیرید. به خودتان زمان کافی بدهید تا زندگی فعلیتان را سر و سامان بدهید، اما نه آنقدر که هدفتان یعنی مهاجرت بدون پول در سایه قرار بگیرد.

مرحله سوم: وضعیت مالی خود را بازنگری کنید

با شروع شمارش معکوس برای زندگی جدید، باید از نظر مالی آماده باشید. هرگونه بدهی معوق را پرداخت کنید. صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری را جدی بگیرید تا بتوانید سرمایه اولیه خود را تأمین کنید. پس از اینکه به خاک کشور مقصد پا می گذارید؛ در اولین گام باید محلی برای زندگی پیدا کنید. سپس برخی از وسایل اولیه را برای خانه جدید خود بخرید، که برای این گام مهم به میزانی پول نیاز دارید. مگر اینکه با ویزای کار داوطلبانه یا pair  Au مهاجرت کرده باشید.

پس انداز کردن و صرفه جویی در هزینه ها کار لذت بخشی نیست، اما اکنون با هدف مهاجرت بدون پول، باید از برخی لذت های خود چشم پوشی کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا مقداری پول برای مهاجرت پس انداز کنید، بلکه به شما کمک می کند تا با زندگی ساده و بدون هر تجملاتی سازگار شوید.

مرحله چهارم: به درآمدزایی پس از مهاجرت رایگان فکر کنید

همانطور که در روش های مهاجرت بدون پول گفته شد گزینه هایی مانند تدریس زبان انگلیسی و Au pair وجود دارد. اما مطمئناً اگر صبور و مصمم باشید، می توانید در هر زمینه ای که تخصص شماست شغل پیدا کنید.

اگر برای مهاجرت رایگان به دنبال مقصدی هستید که دریافت ویزای کار در آن دشوار است، در عوض گزینه های دیگر را در نظر بگیرید. این نکته را فراموش نکنید که میزان حداقل دستمزد در همه کشورها یکسان نیست. استرالیا، لوکزامبورگ، نیوزلند و فرانسه بالاترین حداقل دستمزد را برای یک ساعت کار در میان همه کشورهای جهان به خود اختصاص داده اند. از طرفی سوئیس، کانادا و کشورهای شمال اروپا بهترین مراقبت های بهداشت عمومی را ارائه می دهند.

مهاجرت رایگان به کانادا

واقع بین باشید که از زندگی جدید خود در خارج از کشور چه می خواهید و به چه چیزی نیاز دارید و هزینه آن چقدر خواهد بود. حاضرید چه چیزی را قربانی کنید؟ اگر از همین حالا برنامه ریزی برای مسیر شغلی خود در خارج از کشور را شروع کنید، به احتمال زیاد هرگز ناامید و بی انگیزه به کشور خود باز نخواهید گشت.

مرحله پنجم: تعهد داشته باشید

شما از مدت ها قبل به مهاجرت بدون پول فکر کرده اید و آمادگی برای این تغییر بزرگ را آغاز کرده اید. در نهایت، روزی احساس خواهید کرد که به نقطه بی بازگشتی رسیده اید. حرکت های بزرگ می تواند عدم اطمینان زیادی ایجاد کند، اما شک و تردید مداوم برای مهاجرت بدون پول و شروع یک زندگی جدید در خارج از کشور فقط سختی راه را بیشتر می کند.

مرحله ششم: کارهای قانونی خروج از کشور را انجام دهید

از فرآیندها، رویه ها و هزینه های مربوط به خروج از کشور آگاه شوید. قبل از مهاجرت بدون پول حتما برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کنید و مطمئن شوید گذرنامه شما برای مدت طولانی اعتبار دارد.

مدارکی که ممکن است هنگام اقامت در کشور جدید مورد نیاز باشد را حتما آماده کنید: شناسنامه، سوابق واکسیناسیون، گذرنامه، گواهینامه رانندگی، مدارک تحصیلی و مجوزهای حرفه ای، اثبات اشتغال یا مدارک مربوط به کسب و کارتان.

تمامی مدارک خود را قبل از مهاجرت، با یک وکیل قانونی چک کنید. هزینه ها و زمان پرداختن به این موارد پس از مهاجرت می تواند روحیه و برنامه های شما را بهم بریزد، بنابراین بهتر است از قبل همه چیز را در نظر بگیرید.


سؤالات متداول مهاجرت بدون پول

✅ آیا می توانم بدون پول به یک کشور خارجی مهاجرت کنم؟

بله امکان مهاجرت بدون پول و یا با هزینه اندک وجود دارد.

✅ چه روش هایی برای مهاجرت بدون پول وجود دارد؟

روش هایی مانند همکاری داوطلبانه، Au pair و یا تدریس زبان انگلیسی وجود دارد.

✅ اولین گام برای مهاجرت بدون پول کدام است؟

انتخاب مقصد اولین و مهمترین گام در مهاجرت رایگان است.

✅ آیا پس از مهاجرت می توانم برای خانواده خود ویزا بگیرم؟

دریافت ویزای همراه به قوانین کشور مقصد بستگی دارد.

✅ مهاجر پذیر ترین کشورها کدامند؟

انگلیس، کانادا، استرالیا و آمریکا از مهاجر پذیرترین کشورها هستند.

جمع بندی

Conclusion

در مقاله ای که خواندید با روش های مهاجرت بدون پول و مراحل آن آشنا شدید. اگر به طور جدی قصد مهاجرت رایگان به خارج از کشور را دارید با دقت این مقاله را بخوانید. توجه داشته باشید که داشتن تجربه کاری و تخصص یکی از موارد کلیدی و اصلی است که می تواند در تحقق برنامه مهاجرت بدون پول تاثیر به سزایی داشته باشد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

  • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

  • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا