مهاجرت به آمریکا از طریق کار (شرایط ویزا 2021)

usa Flag

مهاجرت به آمریکا از طریق کار یکی از متداول ترین و البته ارزانترین روش هایی است که می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. با توجه به اینکه آمریکا دارای ویزاهای کاری متفاوتی است بنابراین باید قبل از اقدام برای مهاجرت، با انواع ویزا، شرایط مهاجرت، قوانین و مدارک لازم برای اقامت آشنا شوید.

 • شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار چیست؟
 • مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار کدامند؟
 • هزینه دریافت ویزای کار آمریکا چقدر است؟
 • میزان حقوق کار در آمریکا برای مشاغل مختلف و در شهرهای برتر این کشور چقدر است؟
 • شرایط دریافت اقامت دائم با مهاجرت به آمریکا از طریق کار چیست؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار

اخذ ویزای کار آمریکا برای ایرانیان یک آرزوی بزرگ است، چون طبق قوانین کار در آمریکا، شرایط سختی برای اعطای ویزای کاری در نظر گرفته شده است. در میان تمامی کشورهای دنیا، مهاجرت به آمریکا از طریق کار مراحل خاص خود را دارد و حتی برای این روش مهاجرتی، ویزاهای بسیار متنوعی در نظر گرفته شده است. بنابراین به عنوان متقاضی مهاجرت به این کشور بزرگ باید با انواع ویزاهایی که می‌توانید دریافت کنید، آشنا شوید. در این مقاله به بررسی شرایط، مراحل و هزینه های مهاجرت کاری به آمریکا پرداخته و حقوق کار در آمریکا و موسسات کاریابی در کشور آمریکا را ارزیابی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار
Washington,-United-States

1. شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار چیست؟

برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار باید مجوز کاری دریافت کنید. این مجوز می‌تواند شامل گرین کارت آمریکا یا ویزای کار معتبر باشد. با دریافت ویزای کار در آمریکا است که درهای ورود به این بازار بزرگ برای شما باز خواهد شد.

یکی از روش های متداولی که افراد برای مهاجرت به آمریکا انتخاب می‌کنند، لاتاری آمریکا است. خوشبختانه آمریکا به دلیل رشد اقتصادی سریع، چشم انداز شغلی فوق العاده ای که دارد، بستر بسیار مناسبی برای مهاجرت کاری خواهد بود.

قبل از اقدام برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار، باید با شرایط بازار کار آمریکا آشنا شوید. اینکه بدانید نحوه فعالیت و شیوه تجارت شرکت های بزرگ به چه صورت است، کمک بزرگی برای شناختن بازار کار آمریکا خواهد بود. به عنوان مثال بخش آموزش و بهداشت، بخش مخابرات، خدمات، فناوری اطلاعات و ارتباطات رونق بسیار خوبی در ایالات متحده آمریکا دارد.

نکته مهم دیگر اینکه از میان تمامی شرکت های آمریکایی، تنها 5% از آن ها طبق قواننی کار در آمریکا برای ویزای کار از متقاضی خارجی حمایت مالی می‌کنند.

این درصد حتی ممکن است بسته به قابلیت ها و توانایی های فردی، شرایط و نوع شغل کاهش نیز پیدا کند.

بخش های مهم بازار کار آمریکا

ستون اصلی اقتصاد در آمریکا، بخش خدمات این کشور است که تقریباً 80% از نیروی کار نیز در این بخش مشغول به فعالیت هستند. بخش خدمات در آمریکا شامل حوزه حمل و نقل، رسانه، آموزش، تجارت، بانکداری، بیمه، اطلاعات و ارتباطات است.

بخش مهم دیگر در اقتصاد آمریکا، صنعت است. آمریکا در بسیاری از صنایع خصوصاً مهندسی و حمل و نقل بسیار پیشرفته است. از طرفی این کشور در بسیاری صنایع دیگر مانند مواد شیمیایی، تولید نفت و گاز، صنعت نرم افزار، فناوری پزشکی و صنایع غذایی نیز کشوری پیشرو است.

2. دریافت کدامیک از انواع ویزای کار در آمریکا برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار لازم است؟

کشور آمریکا بزرگترین و پویاترین اقتصاد جهان را دارد و سرعت رشد صنایع مختلف در آن به شدت بالاست. به همین دلیل، متقاضیان بسیاری برای انتخاب شغل از طریق موسسات کاریابی در کشور آمریکا اقدام می‌کنند تا در این کشور استخدام شده و از مزایای حقوق کار در آمریکا بهره مند شوند.

متقاضیان خارجی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق کار را دارند، برای دریافت ویزای کاری، گزینه های مختلفی پیش روی خود خواهند داشت. در ادامه مقاله به بررسی متداول ترین انواع ویزای کار در آمریکا می‌پردازیم.

 • ویزای غیر مهاجرتی موقت
 • کارگران دائمی (مهاجر)
 • دانشجویان
 • بازدید موقت برای تجارت
موسسات کاریابی در کشور آمریکا
Woodstock,-United-States

هر کدام از این ویزاها با هدفی مشخص برای متقاضیان خارجی صادر خواهد شد که قصد اشتغال برای زمان مشخصی در آمریکا را دارند. بنابراین هر کدام از ویزاهایی که در ادامه به معرفی آن ها می‌پردازیم با هدف مشخصی صادر خواهند شد.

بر طبق قوانین کار در آمریکا، کارفرمای آمریکایی برای جذب نیرو می‌تواند از طریق موسسات کاریابی در کشور آمریکا اقدام کند یا نیاز به نیرو را آگهی کند.

ویزای کار آمریکا H

 • ویزای کار H-1B برای متقاضیانی صادر می‌شود که در زمینه خاصی دارای تخصص بوده یا مدرک دانشگاهی دارند. این ویزا معمولاً با سقف اعتبار 3 ساله صادر خواهد شد. طبق قوانین کار در آمریکا متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق کار باید برای دریافت ویزای نوع H-1B پیشنهاد شغلی و حداقل مدرک لیسانس داشته باشند. این دو مورد از جمله مهمترین قوانین کار در آمریکا برای دریافت ویزای کار H-1B است.
 • ویزای کار H-2A و H-2B تنها برای کارگران فصلی صادر می‌شود. مدت اعتبار این نوع ویزا معمولاً 1 ساله است. بنابراین ویزای کار H-2A و H-2B در فصول مختلف سال بسته به نیاز کشور آمریکا به نیروی کار فصلی صادر شده و ماهیت دائمی نخواهد داشت. این نوع از ویزای کار بیشتر برای مشاغل حوزه کشاورزی صادر خواهد شد.
 • H-2B مانند H-2A نوعی ویزای موقتی است، اما ممکن است بسته به نیاز کشور آمریکا برای حوزه های دیگری غیر از کشاورزی نیز صادر شود.
 • ویزای H-3 برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد شرکت در دوره های آموزشی به غیز از حوزه پزشکی را دارند. به عبارتی ساده تر این نوع ویزا برای کسانی صادر می‌شود که می‌خواهند در دوره های آموزشی که در کشور خودشان برگزار نمی‌شود، شرکت کنند.

ویزای کار آمریکا I

این نوع ویزا برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار و برای کسانی صادر می‌شود که در حوزه هنر فعالیت دارند. حوزه فعالیت متقاضیان این نوع ویزا می‌تواند فیلمبرداری، تدوینگری و خبرنگاری باشد. این متقاضیان معمولاً برای رسانه های خارج از آمریکا مشغول به کار هستند. طبق قوانین کار در آمریکا، اگر این متقاضیان برای ارگان و سازمان خاصی کار کنند، ویزای کاری آن ها نامحدود خواهد بود. بنابراین اگر فعال در یکی از این حوزه ها هستید، از طریق موسسات کاریابی در کشور آمریکا می‌توانید شغلی مناسب انتخاب کنید.

ویزای کار آمریکا L

ویزای کاری نوع L برای متقاضیانی صادر خواهد شد که قبلاً در شرکتی به طور موقت کار می‌کرده‌اند. ویزای L-1A برای سطح مدیریتی و اجرایی صادر شده و مدت اعتبار آن طبق قوانین کار در آمریکا معمولاً 3 ساله است. ویزای کاری L-1B اما برای سطح تخصصی صادر شده و مدت اعتباری یک ساله دارد. طبق شرایط کار در آمریکا و به منظور بهره مندی از حقوق کار در آمریکا می‌توانید از طریق موسسات کاریابی در کشور آمریکا اقدام کرده و این نوع ویزا را دریافت کنید.

ویزای کار آمریکا O

ویزای کاری نوع O برای متقاضیانی صادر می‌شود که مهارت و توانایی خاص و استثنایی در یکی از صنایع مورد نیاز آمریکا دارند.

البته این نوع ویزای کاری برای متقاضانی نیز صادر خواهد شد که اعضای خانواده آن ها دارای توانایی خاص و مهمی هستند. در نتیجه طبق قوانین کار در آمریکا، متقاضی و اعضای خانواده وی می‌توانند ویزای نوع O را دریافت کنند.

شرایط کار در آمریکا
Battery-Park-in-New-York-City,-United-States

ویزای کار آمریکا P

طبق شرایط و قوانین کار در آمریکا، این نوع ویزا تنها برای متقاضیانی صادر خواهد شد که در یکی از امور ورزشی و هنری مشغول به کار هستند. لازم به ذکر است که طبق شرایط کار در آمریکا برای متقاضیان این دسته، مدت اعتبار ویزا دقیقاً معادل مدت اعتبار روادید فرد خواهد بود.

 • ویزای P-1 برای متقاضیانی صادر خواهد شد که قصد عضویت در یک تیم خاص در آمریکا را داشته یا قصد دارند در یک رویداد ورزشی در آمریکا شرکت کنند.
 • ویزای P-2 برای متقاضیانی صادر خواهد شد که بین یک سازمان خارج از آمریکا و یک سازمان آمریکایی مشغول به کار هستند. این افراد برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار و رفت و آمد تجاری بین دو سازمان مربوطه باید این نوع ویزا را دریافت کنند.
 • ویزای P-3 تنها برای متقاضیانی صادر خواهد شد که با یکی از اهداف هنری مانند شرکت در تئاتر و سینما قصد مهاجرت به آمریکا از طریق کار را دارند.

ویزای کار آمریکا R

طبق قوانین و حقوق کار در آمریکا، ویزای کاری نوع R تنها برای اعضای یک فرقه مذهبی خاص و کارگران مذهبی غیرمهاجر صادر خواهد شد. این افراد معمولاً به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای یک مرکز غیر انتفاعی خاص یا برای فرقه ای خاث فعالیت می‌کنند یا اینکه با طریقی با آن ها در ارتباط هستند.

ویزای کار آمریکا TN NAFTA

ویزای کار TN NAFTA تنها برای شهروندان کانادایی و مکزیکی که واجد شرایط انجام امور تجاری در سطوح حرفه ای هستند صادر خواهد شد. این ویزا مختص کشورهایی است که دارای توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی هستند.

ویزای کار آمریکا EB1 اولویت اول

ویزای EB-1 برای متقاضیانی صادر خواهد شد که دارای مهارت یا توانایی خاصی در حوزه های مختلف هستند. از جمله افراد واجد شرایط می‌توان به دانشگاهیان، دانشکندان، ورزشکاران، هنرمندان و متخصصان تجارت و بازرگانی اشاره کرد. کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق کار را دارند با دریافت این نوع ویزا به هیچ نوع گواهی کاری احتیاج نخواهند داشت. اگر متقاضی فرم تأیید شده ویزای کارت سبز یا I-140 را داشته باشد اعضای خانواده وی نیز می‌توانند برای ویزای نوع EB-1 اقدام کنند.

ویزای کار آمریکا EB2 اولویت دوم

این نوع ویزای کاری برای متخصصان داری مدرک پیشرفته یا معادل خارجی آن صادر می‌شود که حداقل دارای 10 سال سابقه و تجربه کاری در آن زمینه خاص هستند. بر طبق قوانین کار در آمریکا متقاضیانی که که اشتغال آن ها در آمریکا به نفع این کشور باشد نیز واجد شرایط دریافت این نوع ویزا خواهند بود. اگر متقاضی فرم تأیید شده ویزای کارت سبز یا I-140 را داشته باشد اعضای خانواده وی نیز می‌توانند برای ویزای نوع EB-2 اقدام کنند.

ویزای کار آمریکا EB3 اولویت سوم

ویزای کار آمریکا EB3 برای متقاضیانی صادر خواهد شد که داری مدرک کارشناسی یا معادل آن هستند.

به علاوه این نوع ویزا برای کسانی نیز صادر می‌شود که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق کار را دشاته و جزو کارگران ماهر و غیرماهری هستند که از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کاری دریافت کرده‌اند.

پیشنهاد کاری دریافت شده می‌تواند شامل شغل هایی باشد که متقاضی از یکی از موسسات کاریابی در کشور آمریکا یا به روش دیگری انتخاب کرده است. از جمله مهمترین شرایط کار در آمریکا برای این دسته از متقاضیان، دریافت مجوز کاری طبق قوانین کار در آمریکا است. حقوق کار در آمریکا برای این گروه از متقاضیان بسته به میزان مهارت و رشته کاری متفاوت خواهد بود.

ویزای کار آمریکا EB3 برای متقاضیان با شرایط کلی زیر صادر خواهد شد:

 • متقاضیان دارای تحصیلات تکمیلی بالاتر از لیسانس
 • متقاضیان دارای تخصص و مهارت بالا اما بدون مدرک تحصیلات تکمیلی
 • متقاضیان فاقد مدرک تحصیلی و تخصص کاری
قوانین کار در آمریکا
Lake-Union-Skyline-from-Gasworks-Park

ویزای کار آمریکا EB4 اولویت چهارم

ویزای کار آمریکا EB4 برای موارد خاصی صادر می‌شود که می‌تواند شامل یکی از موارد زیر باشد.

 • کارگران مذهبی
 • کارمندان بازنشسته سازمان های بین المللی
 • افراد زیر سن قانونی غیر شهروند فعال در بخش های دادگاه های ایالات متحده
 • کارمندان پست های خدمات خارجی ایالات متحده

ویزای کار آمریکا EB5 اولویت پنجم

ویزای کار آمریکا EB5 تنها برای سرمایه گذاران خارجی مهاجر صادر خواهد شد. این نوع ویزا برای متقاضانی مناسب خواهد بود که قصد راه اندازی شرکتی در آمریکا را داشته و حداقل 10 کارمند دارند.

سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار در آمریکا حداقل 900 هزار دلار است.

ویزای کار آمریکا F

ویزای کار F برای دانشجویانی صادر خواهد شد که در حال گذراندن یکی از دوره های تحصیلی خود هستند. طبق قوانین کار در آمریکا، دانشجویانی که مشغول تحصیل در این کشور هستند، در سال اول تحصیل، اجازه کار را نخواهند داشت. پس از گذراندن سال اول، دانشجویان می‌توانند برای اشتغال و بهره مندی از حقوق کار در آمریکا اقدام کنند.

ویزای کار آمریکا M

ویزای کار آمریکا نوع M تنها برای دانشجویانی صادر می‌شود که در موسسات غیر دانشگاهی یا موسسات حرفه ای مشغول به تحصیل هستند.

ویزای کار آمریکا B-1

ویزای کار در آمریکا B-1 برای متقاضیانی صادر خواهد شد که قصد تجارتی کوتاه مدت و محدود را در آمریکا دارند. این دوره محدود می‌تواند 6 ماهه باشد اما امکان تمدید به مدت 6 ماه دیگر را نیز خواهد داشت. البته در برخی موارد استثنایی، این نوع ویزا برای مدت بیش از یک سال نیز تمدید خواهد شد. به منظور دریافت ویزای نوع B می‌توانند از طریق موسسات کاریابی در کشور آمریکا شغلی مناسب را انتخاب کرده و در نهایت برای دریافت ویزا اقدام کنید. به این ترتیب به راحتی می‌توانید از حقوق کار در آمریکا نیز بهره مند شوید.

ویزای کار آمریکا J

ویزای کار آمریکا نوع J تنها به منظور تبادل فرهنگی نیروی کار در بخش های مختلفی چون تحقیق، تدریس و آموزش و پرورش صادر خواهد شد. از جمله مهمترین شرایط کار در آمریکا به منظور دریافت این نوع ویزا، پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی خواهد بود.

ویزای کار آمریکا Q

ویزای کار Q برای متقاضیانی صادر می‌شود که هدف آن ها از مهاجرت به آمریکا از طریق کار، آموزش علم و به اشتراک گذاری دانش خود در حوزه های مختلفی از فرهنگ و سنت است. ویزای Q-1 نوعی ویزای کاری برای تبادل فرهنگی میان کشورهای مختلف و آمریکا است.

3. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار کدامند؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار و دریافت ویزای کاری این کشور، علاوه بر پیشنهاد کاری به مدارک دیگری نیز نیاز دارید که به شرح زیر هستند.

 • مدارک هویتی شامل پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • پیشنهاد کاری یا معرفی نامه کاری
 • مدارک زبان انگلیسی
 • مدارک دانشگاهی حداقل لیسانس
 • سوابق کاری معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • رزومه کاری یا CV*
حقوق کار در آمریکا
Midtown-Manhattan-in-New-York-City,-United-States

*نکته مهم در مورد رزومه کاری برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار

سعی کنید رزومه کاری کاملی آماده کنید که شامل تمامی مدارک تحصیلی، سوابق شغلی، مهارت ها و توانایی ها و همین طور انواع گواهینامه هایی باشد که از طرق مختلف دریافت کرده‌اید.

برای اینکه رزومه کاملی داشته باشید، لازم است موارد زیر را تکمیل کنید.

 • مشخصات فردی
 • هدف شغلی
 • تحصیلات
 • سوابق کاری یا تجربیات
 • مهارت ها و توانایی های فردی

4. هزینه دریافت ویزای کار آمریکا چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای کار در آمریکا، به نوع ویزایی که قرار است دریافت کنید بستگی خواهد داشت. با توجه به اینکه برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار انواع مختلفی از ویزا وجود دارد و هر کدام هزینه مشخصی دارند در ادامه به بررسی هزینه ویزای کار در آمریکا می‌پردازیم.

 • هزینه ویزاهای I، TN، F، B و J، حدود 160دلار آمریکا
 • هزینه ویزاهای H، L، O، P، R و Q، حدود 190دلار آمریکا
 • هزینه ویزای E، حدود 205 دلار آمریکا

5. نحوه انتخاب شغلی مناسب از طریق موسسات کاریابی در کشور آمریکا چگونه است؟

همانطور که بخش ویزای کار مطالعه کردید، برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار، ویزاهای مختلفی می‌توانید دریافت کنید. اما در این میان یکی از مهمترین شرایط کار در آمریکا، دریافت پیشنهاد کاری است. پس نحوه یافتن کار در آمریکا بسیار حائز اهمیت خواهد بود. یکی از روش هایی که می‌توانید برای یافتن کار در آمریکا امتحان کنید، استفاده از امکانات سایت موسسات کاریابی در کشور آمریکا است. بنابراین به منظور بهره مندی از حقوق کار در آمریکا، طبق قوانین کار در آمریکا باید ابتدا برای دریافت پینشهاد کاری اقدام کنید.

6. پردرآمدترین مشاغل در آمریکا کدامند؟

به عنوان یک متقاضی خارجی که هدفش مهاجرت به آمریکا از طریق کار است، مشاغل مختلفی را می‌توانید انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید که به دلیل بالاتر بودن هزینه های زندگی در آمریکا در مقایسه با ایران، بهتر است شغلی را انتخاب کنید که درآمد بالایی دارد. در لیست زیر پردرآمدترین مشاغل آمریکا به همراه میزان درآمد متوسط سالانه آمده است.

نام شغلمتوسط درآمد سالانهمتوسط رشد قابل پیش بینی تا سال 2022
متخصص بیهوشی246320 دلار آمریکا18%
جراحان240440 دلار آمریکا18%
متخصص زنان و زایمان214750 دلار آمریکا18%
روانپزشکان182700 دلار آمریکا16%
مدیران ارشد180700 دلار آمریکا11%
مهندسین نفت147520 دلار آمریکا26%
متخصصین رایانه های سیستم های اطلاعاتی و رایانه ای136280 دلار آمریکا15%
وکلا133470 دلار آمریکا10%
خلبانان هواپیما131760 دلار آمریکا1%
مدیران فروش126040 دلار آمریکا8%
موسسات کاریابی در کشور آمریکا
Chicago,-IL,-USA

7. میزان حقوق کار در آمریکا برای مشاغل مختلف و در شهرهای برتر این کشور چقدر است؟

حقوق کار در آمریکا برای مشاغل مختلف متفاوت خواهد بود، اما در یک شغل مشابه، حقوق در میان ایالت های مختلف این کشور می‌تواند تفاوت بسیاری با یکدیگر داشته باشد. بنابراین برای انتخاب شهر و ایالت مناسب، بهتر است با میزان حقوق پرداختی در ایالات مختلف کشور آمریکا آشنا شوید.

شغلحقوق متوسط در کالیفرنیاحقوق متوسط در اوهایوحقوق متوسط در فلوریدا
حسابدار70.580 دلار آمریکا60.420 دلار آمریکا60.010 دلار آمریکا
صندوق دار20.600 دلار آمریکا18.700 دلار آمریکا18.620 دلار آمریکا
کارگران ساختمانی37.870 دلار آمریکا35.240 دلار آمریکا34.810 دلار آمریکا
کارگران فست فود19.020 دلار آمریکا18.190 دلار آمریکا18.330 دلار آمریکا
معلمان دبیرستان67.530 دلار آمریکا60.210 دلار آمریکا45.370 دلار آمریکا
خلبان هواپیما127.680 دلار آمریکا80.290 دلار آمریکا124.500 دلار آمریکا
پرستاران94.310 دلار آمریکا60.530 دلار آمریکا60.420 دلار آمریکا
منشی36950 دلار آمریکا31.660 دلار آمریکا29.230 دلار آمریکا
کارگر اجتماعی62.960 دلار آمریکا43.710 دلار آمریکا57.310 دلار آمریکا
توسعه دهنده نرم افزار107.870 دلار آمریکا80.810 دلار آمریکا78.190 دلار آمریکا

8. شرایط دریافت اقامت دائم با مهاجرت به آمریکا از طریق کار چیست؟

برای مهاجرت به آمریکا از روش های مختلفی می‌توانید اقدام کنید که یکی از متداول ترین آن ها، ویزای کاری و لاتاری آمریکا است. از جمله دیگر روش های مهاجرت به آمریکا می‌توان به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، ویزای ازدواج و ویزای تحصیلی اشاره کرد. اما در این میان مهاجرت به آمریکا از طریق کار کمترین میزان هزینه را برای شما خواهد داشت.

برای دریافت اقامت دائم آمریکا، باید به مدت حداقل 3 سال در این کشور اشتغال قانونی داشته باشید. یکی از مهمترین شرایط شامل پرداخت به موقع مالیات و عدم ارتکاب جرم در مدت اقامت در آمریکا است.

برای دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکایی نیز باید حتماً در آزمون تابعیت آمریکا شرکت کنید. در این آزمون سطح آشنایی شما با زبان انگلیسی و میزان آشنایی شما با فرهنگ آمریکا محک زده خواهد شد.

راه های مختلفی وجود دارد که می تواند هزینه های شما برای مهاجرت را کاهش دهد. برای اطلاع از این روش ها می توانید مقاله مهاجرت بدون پول را مطالعه کنید.

9. شرایط دریافت ویزای همراه برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق کار چیست؟

کلیه متقاضیانی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق کار را دارند، می‌توانند برای دریافت ویزای همراه نیز اقدام کنند. ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی تعلق می‌گیرد.

بنابراین والدین و خواهر و برادر متقاضی جزو گروه همراه نخواهند بود.

متقاضی تنها زمانی می‌تواند برای دریافت ویزای همراه اقدام کند که ویزای کاری خود را دریافت کرده باشد. بنابراین متقاضیان پس از 1 الی 2 ماه پس از ورود به خاک آمریکا می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند.

10. هزینه زندگی در آمریکا برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

هزینه زندگی در کشور آمریکا به سبک زندگی، تعداد اعضای خانواده و همین طور شهر محل اقامت بستگی دارد.

هزینه زندگی یک فرد در آمریکا بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، 934.53 دلار است. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره نیز بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، 3312.51 دلار است.

همه متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق کار باید محلی را برای اقامت خود در نظر بگیرند، در غیر این صورت موفق به دریافت ویزا نخواهند شد. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی با متوسط هزینه اجاره خانه در آمریکا آشنا شوید.

نوع آپارتمانهزینه اجاره
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرهای آمریکا1330.06 دلار آمریکا
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهرهای آمریکا1078.47 دلار آمریکا
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهرهای آمریکا2162.11 دلار آمریکا
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهرهای آمریکا1752.44 دلار آمریکا

سوالات متداول مهاجرت به آمریکا از طریق کار

✅ شرایط دریافت اقامت دائم آمریکا از طریق ویزای کاری چیست؟

کلیه متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق کار، پس از 3 سال اقامت قانونی در این کشور می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

✅ آیا با مهاجرت کاری به آمریکا می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

بله. مهاجرت کاری یکی از متداول ترین و کم هزینه ترین روش ها برای دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکا است.

✅ آیا برای اخذ ویزای کار آمریکا نیاز به مدرک زبان انگلیسی است؟

بله. زبان رسمی آمریکا انگلیسی است و در نتیجه به منظور اشتغال در این کشور و دریافت ویزای کاری باید مدرک زبان انگلیسی شامل آیلتس یا تافل ارائه دهید.

✅ هزینه زندگی در آمریکا برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

هزینه زندگی در کشور آمریکا به سبک زندگی، تعداد اعضالی خانواده و همین طور شهر محل اقامت بستگی دارد. هزینه زندگی در آمریکا به طور متوسط 154.86% بالاتر از ایران است.

✅ میزان حقوق و دستمزد در آمریکا چقدر خواهد بود؟

میزان حقوق و دستمزد دریافتی در آمریکا به شغل و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، بستگی دارد. از طرفی باید شهر محل سکونت را نیز در نظر داشته باشید.

جمع بندی

Conclusion

مهاجرت کاری به آمریکا برای ایرانیان روشی عالی برای اشتغال در این کشور و سپس دریافت اقامت دائم خواهد بود. در این مقاله با انواع ویزای کاری آمریکا و شیوه دریافت آن ها آشنا شدید. ما مشاغلی را معرفی کردیم که بیشترین میزان درآمد را دارند، بنابراین با توجه به اینکه هزینه زندگی در شهرهای مختلف آمریکا متفاوت و بیشتر از ایران است، پیشنهاد می‌کنیم شغلی با درآمد بالا را انتخاب کنید.

نقاط قوت:
امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت آمریکا
زندگی و کار در کشوری با اقتصاد پویا و ابرقدرت

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا