مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار (شرایط 2021)

czech Flag

مهاجرت کاری به جمهوری چک از عمده روش هایی است که متقاضیان ایرانی برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور انتخاب می‌کنند. اما برای دریافت پیشنهاد کاری باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید که مختص کشورهای حوزه اتحادیه اروپا است.

 • شرایط مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار چیست؟
 • انواع ویزای کاری برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار کدامند؟
 • نیروی کار جمهوری چک برای اخذ مجوز کاری چه مراحلی را باید طی کند؟
 • بهترین شهرها برای کار در جمهوری چک کدامند؟
 • هزینه اخذ ویزای کار چک چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

کشور جمهوری چک اقتصاد پایدار و رو به رشدی دارد و همین موضوع باعث بالا رفتن آمار مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار شده است. این کشور فرصت های شغلی فراوانی داشته و در نتیجه برای متقاضیانی که به دنبال انتخاب شغلی مناسب از میان لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک هستند بهترین بستر برای پیشرفت شغلی و کسب درآمد بالا خواهد بود. نیروی کار جمهوری چک را معمولاً شهروندان این کشور یا شهروندان اتحادیه اروپا تشکیل می‌دهند، اما متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا نیز می‌توانند برای ویزای کار جمهوری چک درخواست داده و در این کشور مشغول به کار شوند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار
Czech-Republic

1. شرایط مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار چیست؟

دریافت پیشنهاد شغلی یکی از مهمترین موارد در پروسه مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار است. به منظور تصدی شغلی مناسب، می‌توانید به بررسی لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک بپردازید. جمهوری چک اقتصادی پایدار و رو به رشد داشته و به همین دلیل نیز فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارند. به همین دلیل چک به یکی از مقاصدی تبدیل شده که هر ساله افراد بسیاری متقاضی کار در این کشور هستند.

بسیاری از مهاجران و متقاضیان خارجی، از زندگی و اشتغال دائم در جمهوری چک بسیار راضی هستند. یکی از دلایل عمده این رضایت، رفتار حرفه ای کارفرمایان چکی با متقاضیان خارجی است. مزایا، محیط کاری امن، روزهای مرخصی و امکان پیشرفت شغلی، از جمله مهمترین دلایل رضایت این افراد است.

نرخ بیکاری جمهوری چک طی چند سال گذشته در پایین ترین سطح قرار گرفته و با توجه به اقتصاد رو به رشد این کشور، می‌توانید شغلی مناسب با درآمد بالا داشته باشید.

2. انواع ویزای کاری برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار کدامند؟

آیا شرایط مهاجرت به جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

کشور جمهوری چک عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو حوزه شینگن است، بنابراین برای مهاجرت به این کشور از طریق کار، باید یکی از انواع ویزاهای شینگن را دریافت کنید.

ویزای کار جمهوری چک به طور کلی به دو دسته ویزای بلندمدت و ویزای کوتاه مدت تقسیم می‌شود. بنابراین اگر مایلید به عنوان نیروی کار در جمهوری چک مشغول به کار شوید، باید یکی از انواع ویزاهای زیر را دریافت کنید.

ویزای کار در کشور چک، ویزای کوتاه مدت

ویزای کوتاه مدت جمهوری چک برای متقاضیانی صادر می‌شود که تنها برای 90 روز قصد اقامت در این کشور را دارند.

ویزای کار جمهوری چک، بلند مدت

ویزای بلندمدت جمهوری چک برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد اقامت بیشتر از 90 روز را در این کشور دارند. به عبارتی این ویزا مختص کسانی است که قصد اقامت بلندمدت در جمهوری چک را دارند.

کارت آبی اروپا

بلوکارت اروپا برای شهروندان اتحادیه اروپا که شرایط دریافت این کارت را دارند، صادر خواهد شد. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، برای دریافت این کارت باید قرارداد کاری با مبلغ دریافتی مشخصی داشته باشند.

بلوکارت اروپا برای آن دسته از متقاضیانی صادر می‌شود که دارای تحصیلات تکمیلی هستند و حداقل میزان حقوق دریافتی آن ها، حداقل 1.5 برابر حقوق عادی افراد در جمهوری چک است.

برای انواع مشاغل در جمهوری چک، کارت کارمندی صادر می‌شود، اما کارت آبی اروپا شرایط ویژه ای دارد.

اگر برای کارت آبی اروپا جای خالی وجود داشته باشد، این جای خالی باید به اداره کار جمهوری چک اعلام شود. در این صورت، اداره کار 30 روز فرصت دارد تا این جای خالی را با یکی از شهروندان جمهوری چک یا شهروندان اتحادیه اروپا و به عنوان نیروی کار جمهوری چک، پر کند. در غیر این صورت، کارفرمای مورد نظر اجازه صدور پیشنهاد کاری را داشته و متقاضی خارج از اتحادیه اروپا می‌تواند برای دریافت بلوکارت اروپا اقدام کند.

ویزای کار بلند مدت، ویزای کوتاه مدت و بلوکارت اروپا، دارای روندی مشابه برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا هستند. در هر سه مورد برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار، باید ویزای کار چک را دریافت کنید.

Panorama-of-Prague’s-Old-Town

کارت کارمندی جمهوری چک

کارت کارمندی جمهوری چک روش جدیدی برای دریافت اجازه کار و اقامت بلندمدت در جمهوری چک است. بنابراین متقاضیانی که قصد اقامت بیشتر از 3 ماه را دارند و از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستند، می‌توانند این کارت را دریافت کنند.

کارت کارمندی جمهوری چک، اطلاعات بیومتریک متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را شامل می‌شود.

مدت اعتبار کارت کارمندی چک معادل با مدت زمان همکاری یا مدت زمان اعتبار قرارداد کاری بین کارفرما و کارمند خواهد بود. این کارت معمولاً مدت اعتبار بیشتر از 2 سال نخواهد داشت. همانطور که اشاره کردیم، این کارت برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس صادر می‌شود، بنابراین شما می‌توانید برای دریافت آن اقدام کنید.

کارت کارمندی مختص شغلی است که برای آن درخواست داده‌اید. این کارت بدون احتساب میزان مهارت و صلاحیت حرفه ای متقاضی برای مشاغل مختلف صادر می‌شود و مانند بلوکارت دارای شرایط خاص نیست.

3. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار جمهوری چک کدامند؟

پس از اینکه شغلی مناسب از میان لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک انتخاب کرده و پیشنهاد کاری دریافت کردید، باید در موعد مقرر مدارک زیر را به سفارت جمهوری چک ارائه دهید تا برای صدور ویزای کاری اقدام شود.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • فرم درخواست ویزای کار
 • پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • مدارک محل اقامت شامل رزرو هتل یا اجاره خانه
 • مدارک عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک دانشگاهی معتبر
 • سوابق کاری و رزومه کاری
 • پرداخت هزینه ویزای کاری
 • مدارک سفر شامل رزرو بلیط هواپیما

4. نیروی کار جمهوری چک برای اخذ مجوز کاری چه مراحلی را باید طی کند؟

طبق قوانین کار در جمهوری چک، ارائه درخواست مجوز کاری برای نیروی کار جمهوری چک، بر عهده کارفرما خواهد بود.

متقضیان خارج از اتحادیه اروپا تنها زمانی می‌توانند برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار اقدام کنند که هیچ کاندیدایی از جمهوری چک یا اتحادیه اروپا برای شغل مورد نظر وجود نداشته باشد.

طبق قوانین اتحادیه اروپا، کارفرما باید اعلام نیاز به نیروی کار جمهوری چک را ابتدا به مدت 3 ماه در این کشور آگهی کند. اگر طی این مدت، هیچ یک از شهروندان جمهوری چک برای کار کاندید نشدند، کارفرما باید به مدت 3 ماه دیگر، درخواست نیروی خود را در اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر پس از این مدت، هیچ داوطلبی برای کار اقدام نکرد یا افراد مهارت کافی را نداشتند، کارفرما می‌تواند برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، پیشنهاد کاری صادر کند.

لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک
Czech-Republic

بنابراین انتخاب شغلی مناسب از طریق مراجعه به سایت های کاریابی جمهوری چک یا لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک، تازه ابتدای مسیر مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار است.

مدارک لازم برای دریافت مجوز کار در کشور چک

 • مدارک هویتی
 • آدرس محل اقامت دائمی در چک
 • اطلاعات شناسایی شرکت
 • اطلاعات مربوط به مکان، مدت زمان و نوع کار
 • قرارداد کاری
 • کپی محضری کلیه مدارک تحصیلی و حرفه ای
 • پرداخت هزینه های اداری

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا پس از ورود به خاک جمهوری چک، تنها 3 روز فرصت دارند تا به اداره پلیس خارجه یا دفتر وزارت این کشور مراجعه کرده و برای ثبت نام اقدام کنند.

کسانی که کارت آبی اروپا را دریافت کرده‌اند نیز باید ظرف مدت 3 روز پس از ورود به جمهوری چک برای ثبت نام به اداره امور پناهندگی و مهاجرت جمهوری چک مراجعه کنند.

دارنده کارت کارمندی و بلوکارت اجازه اقامت و کار در جمهوری چک را خواهد داشت. بنابراین کسانی که این دو کارت را دریافت می‌کنند نیازی به اخذ اجازه اقامت نخواهند داشت.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

5. نکاتی که در مورد ویزای کار و مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار باید بدانید؟

لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک هر ساله تنظیم می‌شود بنابراین بهتر است برای انتخاب شغل از این لیست و سایت های کاریابی در جمهوری چک استفاده کنید.

مهمترین شرط برای تبدیل شده به نیروی کار جمهوری چک، دریافت پیشنهاد کاری و قرارداد رسمی از یک کارفرما است. تنها با دریافت پیشنهاد کاری می‌توانید برای ویزای کار جمهوری چک اقدام کنید.

ویزای جمهوری چک به عنوان سندی است که به شما اجازه ورود به این کشور را می‌دهد، بنابراین برای کار در جمهوری چک باید اجازه کار دریافت کنید و برای اقامت نیز باید اجازه اقامت دریافت کنید.

ویزای شینگن با اهداف مختلفی صادر می‌شود که از آن جمله می‌توان به سفر توریستی، تحصیل، اشتغال، ملاقات با خانواده و … اشاره کرد. ویزای های کوتاه مدت تنها مختص متقاضیانی است که جزو شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بوده و قصد اقامت حداکثر 90 روزه را در جمهوری چک دارند. اگر هدف شما از سفر به جمهوری چک، اقامت بلندمدت در این کشور است، باید برای دریافت ویزای بلندمدت اقدام کنید.

تنها با دریافت ویزای کار جمهوری چک، اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت، لذا برای اشتغال و اقامت در جمهوری چک باید اجازه کار و اجازه اقامت دریافت کنید.

نیروی کار جمهوری چک
Night-sightseeing,-Prague,-Czech-Republic

6. نکاتی در مورد لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک که باید بدانید

لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک هر ساله توسط اداره کار و امور اجتماعی این کشور تهیه می‌شود و شامل بیش از 10.000 فرصت شغلی است. بنابراین متقاضیان خارجی از طریق این لیست، مشاغل مورد نیاز جمهوری چک را بررسی کرده و در صورت تمایل می‌توانند رزومه کاری ارسال کنند.

اما توجه داشته باشید که قبل از برقراری هر گونه تماسی، ابتدا باید یک رزومه کامل و جامع آماده کنید.

رزومه کاری باید شامل مشخصات هویتی، مشخصات تماس، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، گواهینامه‌ ها، مهارت ها و توانایی های شما باشد.

7. بهترین شهرها برای کار در جمهوری چک کدامند؟

پیش از اقدام برای دریافت ویزای کار جمهوری چک و انتخاب شغل از میان لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک، باید مشخص کنید که در کدام شهر مایل به زندگی هستید.

پراگ پایتخت جمهوری چک و بزرگترین شهر این کشور است و به همین دلیل نیز دارای بهترین موقعیت های شغلی خواهد بود. تمرکز تجاری، تمرکز اقتصادی و سیاسی در این شهر، عامل اصلی در وجود شغل های متنوع با درآمد بالا است.

از جمله دیگر شهرهای مهم برای اشتغال و دریافت ویزای کار جمهوری چک می‌توان به استراوا و برنو اشاره کرد.

از طرفی شرکت های بین المللی زیادی در این شهرها مستقر هستند و بنابراین اگر به زبان چکی مسلط نیستید می‌توانید این شرکت ها را انتخاب کنید. برای کار در شرکت های بین المللی به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید. بنابراین برای دریافت ویزای جمهوری چک باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید.

8. برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار چه مدرک زبانی باید ارائه داد؟

به منظور دریافت ویزای کار جمهوری چک باید مدرک زبان ارائه دهید. برای کار در جمهوری چک به مدرک زبان چکی نیاز دارید، اما اگر برای اشتغال در یک شرکت بین المللی اقدام کنید، نیازی به ارائه مدرک زبان چکی نیست و تنها کافی است مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس را ارائه کنید.

غیر از زبان چکی و انگلیسی، زبان های رسمی دیگری نیز در شرکت های مختلف این کشور استفاده می‌شود که از آن جمله می‌توان به لهستانی، آلمانی؛ هلندی، فرانسوی، دانمارکی، ایتالیایی و اسکاندیناوری اشاره کرد.

ویزای کار چک
prague-czech-republic

9. هزینه اخذ ویزای کار چک چقدر است؟

هزینه ویزای کار چک بستگی به نوع ویزایی دارد که انتخاب کرده‌اید.

هزینه ویزای شینگن یک بار ورود، برای هر نفر 95 دلار است. هزینه ویزای بلند مدت چک، 117 دلار و هزینه ویزای بلندمدت تجاری نیز 233 دلار خواهد بود.

پس از دریافت ویزای کار جمهوری چک باید برای دریافت کارت اقامت موقت نیز اقدام کنید. هزینه اجازه اقامت برای متقاضیان دارنده کارت کارمندی یا ویزای کار عادی، 117 دلار است، اما هزینه اجازه اقامت برای دارندگان کارت آبی اروپا، 233 دلار خواهد بود.

10. وضعیت کار در چک و مزایا و معایب کار در این کشور چیست؟

برای متقاضیان خارجی، کار در کشوری دیگر می‌تواند مزایا و معایبی به همراه داشته باشد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار را دارید، باید با مزایا و معایب کار در جمهوری چک آشنا شوید.

مزایای اشتغال در چک

 • موقعیت مکانی مناسب در اروپا
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان چکی
 • استخدام رسمی
 • دریافت اقامت دائم
 • اعتبار بالای ویزای چک

معایب اشتغال در چک

 • میزان پایینتر حقوق در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی
 • تبعیض جنسیتی در پرداخت حقوق
 • فساد اداری

11. مالیات بر درآمد در جمهوری چک چقدر است؟

مالیات بر درآمد یا مالیات بر حقوق و همین طور مالیات بر درآمد شرکت ها، از جمله موارد اصلی در انجام کار قانونی در جمهوری چک است.

نرخ مالیات بر درآمد شخصی در جمهوری چک حدود 15% است. کارمندانی که درآمد سالانه آن ها چندین برابر حقوق عادی ماهیانه در جمهوری چک است، باید 7% مالیات بر درآمد پرداخت کنند.

طبق قوانین کار در جمهوری چک در سال 2021، کارمندانی که در آمد آن ها کمتر از 1.701.168 CZK، حدود 15% مالیات بر درآمد و کارمندانی که درآمد آن ها بیشتر از این مقدار است، باید 23% مالیات بر درآمد بپردازند.

از دیگر موارد مهمی که هر کارمند باید ماهانه پرداخت کند، می‌توان به بیمه تأمین اجتماعی اشاره کرد.

بیمه نامهحق کارمندحق کارفرما
صندوق بیمه بازنشستگی6.5%21.5%
صندوق بیمه بیماری0.0%2.1%
بیمه اشتغال0.0%1.2%
بیمه سلامت4.5%9.0%
مجموع11.0%33.8%
Czech-Republic-(9)

12. پرتقاضاترین شغل ها برای متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار کدامند؟

آیا شرایط مهاجرت به جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در جمهوری چک مشاغل متنوعی وجود دارند که می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای متقاضیان خارجی باشد. از جمله پرتقاضاترین شغل ها برای متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امور مالی و بیمه، 16.36%
 • خدمات اداری، 16.15%
 • مراقبت های بهداشتی و اجتماعی، 11.32%
 • خدمات، 8.47%
 • تجارت عمده و خرده فروشی، 5.73%

13. پردرآمدترین شغل ها در جمهوری چک کدامند؟

مشاغل رده مدیریتی و حوزه پزشکی، از جمله پردرآمدترین مشاغل در جمهوری چک هستند. با توجه به اینکه برای تصدی این مشاغل به تحصیلات بالا و تجربه کاری عالی نیاز است، اگر شرایط آن را دارید می‌توانید برای ارسال رزومه اقدام کرده و با دریافت ویزای کاری از حقوق در جمهوری چک بهره مند شوید.

کار در کشور چکمیزان درآمد ماهانه
جراح / پزشک227.000 CZK
کنترل کننده ترافیک هوایی210.000 CZK
قاضی190.000 CZK
وکیل154.000 CZK
مدیر بانک145.000 CZK
مدیر ارشد اجرایی136.000 CZK
مدیر ارشد مالی127.000 CZK
ارتودنتیست122.000 CZK
استاد دانشگاه109.000 CZK
مدیر روابط عمومی83.000 CZK
خلبان90.600 CZK
مدیر مارکتینگ81.600 CZK
متخصص لجستیک63.500 CZK
متخصصان فناوری و کامپیوتر51.000 CZK
متخصصان اقتصاد و دارایی50.000 CZK

پرتقاضاترین مشاغل در جمهوری چک، متخصصان حوزه مالی هستند که سالانه حدود 64.000 دلار درآمد دارند. متخصصان داده نیز کمترین میزان درآمد سالانه را دارند که معادل 21.000 دلار است.

14. شرایط اخذ اقامت و تابعیت برای متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار چیست؟

یکی از مهم ترین مزایای کار در جمهوری چک، دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور پس از چند سال اقامت و اشتغال قانونی است.

تمامی متقاضیان خارجی پس از 5 سال اقامت موقت در جمهوری چک می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. پس از 5 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای تابعیت و پاسپورت چک درخواست دهید.

از شروط اعطای اقامت دائم در جمهوری چک می‌توان به عدم ارتکاب جرم در زمان اقامت و پرداخت به موقع و منظم مالیات اشاره کرد.

15. هزینه زندگی برای متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار چقدر است؟

هزینه زندگی در جمهوری چک به شهر محل اقامت، تعداد اعضای خانواده و سبک زندگی بستگی دارد. هزینه زندگی یک فرد بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 648.66 دلار و هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 2183.19 دلار است.

هزینه زندگی در جمهوری چک حدود 31.91% پایینتر از ایران است و هزینه اجاره خانه نیز حدود 55.91% پایینتر از ایران است.


سوالات متداول مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

✅ آیا امکان دریافت اقامت با اخذ ویزای کاری جمهوری چک وجود دارد؟

بله. متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار، پس از 5 سال زندگی و کار قانونی در این کشور می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

✅ مزایای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار چیست؟

اعتبار بالای ویزای جمهوری چک، سطح بالای حقوق و دستمزد، امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت جمهوری چک، امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن و اقتصادی پایدار و پویا از جمله مزایای مهاجرت کاری به چک است.

✅ معایب مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار چیست؟

تبعیض جنسیتی در پرداخت حقوق و میزان پایین تر حقوق در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی از جمله معایب مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار است.

✅ هزینه ویزای کار در جمهوری چک چقدر است؟

هزینه ویزای بلندمدت تجاری، 233 دلار و هزینه ویزای بلندمدت عادی، 117 دلار است.

✅ هزینه زندگی در جمهوری چک برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

هزینه زندگی در جمهوری چک به شهر محل اقامت، تعداد اعضای خانواده و سبک زندگی بستگی دارد. هزینه زندگی در جمهوری چک حدود 31.91% پایینتر از ایران است

جمع بندی

Conclusion

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار یکی از روش هایی است که می‌توانید پس از 5 سال، اقامت دائم این کشور را بدون صرف هزینه زیادی دریافت کنید. این روش شرایط، قوانین و مراحل خاص خود را دارد که در این مقاله به آن پرداخته شد. اما مانند هر کشور دیگری، برای دریافت ویزای کاری باید، پیشنهاد کاری دریافت و سپس برای اجازه کار اقدام کنید.

نقاط قوت:
امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت
هزینه پایینتر زندگی در مقایسه با ایران

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا