مهاجرت به دانمارک از طریق کار (شرایط و تغییرات 2021)

denmark Flag

مهاجرت به دانمارک از طریق کار برای متقاضیان ایرانی بهترین و ساده ترین روش برای اخذ اقامت دائم خواهد بود. این روش مهاجرتی در مقایسه با ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری، کمترین هزینه را در بر داشته اما شرایط، قوانین و مراحل خاص خود را دارد که باید با آن ها آشنا شوید.

 • مهمترین شرایط برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار و اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان چیست؟
 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان کدامند؟
 • انواع ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان به منظور مهاجرت به دانمارک از طریق کار کدامند؟
 • مهمترین شغل ها در لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک در سال 2021 کدامند؟
 • حداکثر و حداقل میزان حقوق در دانمارک برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق کار

برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار ابتدا باید از بین لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک، شغلی مناسب انتخاب کرده و سپس برای اخذ ویزای کار در دانمارک اقدام کنید. هدف تمامی متقاضیانی که برای یافتن شغلی مناسب و با درآمد بالا تلاش می‌کنند در واقع دریافت اقامت در دانمارک از طریق کار است. اما برای اینکه در این مسیر موفق باشید، باید با شرایط، قوانین، هزینه ها و مراحل مهاجرت کاری به دانمارک آشنا شوید. لذا در این مقاله اطلاعات کاملی از مدارک لازم و مراحل اقدام برای دریافت ویزا در اختیارتان قرار داده و بهترین مشاغل را برای کار در دانمارک برای ایرانیان معرفی خواهیم کرد. از طرفی به بررسی این موضوع مهم و حیاتی اشاره می‌کنیم که چگونه در دانمارک کار پیدا کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار
Arken,-Ishøj,-Denmark

1. مهمترین شرایط برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار و اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان چیست؟

کشور دانمارک مجوزهای کاری متنوعی را برای متقاضیان خارجی در نظر گرفته است. شهروندان کشورهای شمال اروپا مانند نروژ، فنلاند، ایسلند و سوئد، بدون دریافت اجازه کار می‌توانند به دانمارک مهاجرت کنند.

از طرفی با توجه به اینکه دانمارک عضو اتحادیه اروپا است، شهروندان اتحادیه اروپا یعنی EEA و همین طور شهروندان منطقه اقتصادی اروپا یعنی EU نیز برای کار در دانمارک و همین طور برای تحصیل در این کشور نیاز به اخذ ویزای کار در دانمارک یا ویزای تحصیلی ندارند. بنابراین نیازی هم نیست برای اقامت در دانمارک از طریق کار نیز اقدام کنند. اما به منظور اشتغال در این کشور باید از قانون کار در دانمارک تبعیت کنند.

مهمترین شرایط کار برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا

بر عکس شهروندان اتحادیه اروپا، شهروندان خارج از اتحادیه اروپا به منظور اشتغال در دانمارک و بهره مندی از حقوق کار در دانمارک باید از ابتدای امر برای اخذ ویزای کار در دانمارک اقدام کنند.

در نظر داشته باشید که اخذ ویزای کار در دانمارک به مفهوم اجازه اشتغال در این کشور برای متقاضیان خارجی نیست، بنابراین متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت اجازه کار در دانمارک نیز باید درخواست دهند.

برای ایرانیان اولین مرحله از کار در دانمارک انتخاب شغلی مناسب از میان لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک است. در مرحله بعدی باید پیشنهاد کاری دریافت کرده و سپس برای اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان اقدام کنید. تنها در این صورت است که موفق به اقامت در دانمارک از طریق کار خواهید شد.

بنابراین یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان و دیگر شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای دانمارکی است.

دانمارک تحت پوشش شبکه بلوکارت اروپا قرار ندارد، بنابراین برای کار در دانمارک نمی‌توانید این کارت را دریافت کنید.

برای انتخاب شغل بسیار دقت کنید چون هر شغلی دارای شرایط خاص خود است و در نتیجه نمی‌توانید شرایط کار پرستاری در دانمارک یا به عبارتی شرایط کار پرستاران در دانمارک را با شرایط کار پزشکان در دانمارک مقایسه کنید. شرایط کار مامایی در دانمارک نیز با شرایط بسیاری از رشته های دیگر مانند شرایط کار دندانپزشکی در دانمارک قابل مقایسه نخواهد بود.

آیا شرایط مهاجرت به دانمارک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. شرایط و نحوه گرفتن ویزای کار در دانمارک و وضعیت بازار کار دانمارک چگونه است؟

دانمارک کشوری با رشد اقتصادی خوب و عملکردی عالی در صنایع مختلف است، بنابراین فرصت های شغلی مناسبی برای کسانی که به دنبال کار در دانمارک هستند، وجود خواهد داشت که چالش برانگیز و نوآورانه هستند.

دانمارک جنوبی ترین و کوچک ترین کشور از سه کشور حوزه اسکاندیناوی و شبه جزیره یوتلند است که دارای 400 جزیره است که از این میان 72 جزیره مسکونی هستند. دانمارک از جنوب با کشور فوق پیشرفته ای چون آلمان هم مرز است، بنابراین درهای تجارت با این کشور به روی دانمارک باز است و همین امر فرصت های شغلی بسیاری را در بازار کار دانمارک ایجاد کرده است.

اگر هدف شما مهاجرت به دانمارک از طریق کار است، بنابراین باید ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک را به خوبی بررسی کرده و شغلی را انتخاب کنید که با رشته تحصیلی، سوابق کاری و مهارت های شما مرتبط است.

کار در دانمارک برای ایرانیان بهترین فرصت است تا علاوه بر اشتغال در محیطی پویا و رو به رشد، برای دریافت اقامت دائم نیز اقدام کنند.

با انعطاف پذیری بالایی که بازار کار دانمارک دارد و همین طور سیستم عالی رفاه اجتماعی و سیاست های فعال شغلی، بستری مناسب برای پیشرفت شغلی متقاضیان خارجی خواهد بود.

پس پیشنهاد می‌کنیم پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک، شغلی را انتخاب کنید که آینده خوبی داشته و درآمد سالانه آن نیز بالا باشد. هدف شما از مهاجرت به دانمارک از طریق کار، تنها نباید یافتن یک شغل ساده باشد بلکه باید برای آینده خود نیز برنامه ریزی کنید. پس با هدف اقامت دائم برای اخذ ویزای کار در دانمارک اقدام کنید.

3. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان کدامند؟

پس از اینکه شغلی مناسب از میان لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک انتخاب کردید، باید برای مذاکره با کارفرما و دریافت پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری اقدام کنید. تنها با در دست داشتن پیشنهاد کاری است که می‌توانید مراحل اخذ ویزای کار در دانمارک را به درستی انجام دهید. بنابراین از سفارت دانمارک وقت گرفته و در موعد مقرر با در ارائه مدارک زیر اقدام به دریافت ویزای کاری و سپس دریافت اقامت دانمارک از طریق کار کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس پاسپورتی جدید
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق شغلی و رزومه کاری
 • مدارک تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی
 • مدرک عدم سوء پیشینه کیفری
 • رسید رزرو بلیط هواپیما
 • مدارک محل اقامت شامل رسید رزرو هتل یا اجاره خانه
 • بیمه نامه مسافرتی به ارزش 30 هزار یورو
لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک
Botanical-Garden,-Gothersgade,-Copenhagen,-Denmark

4. انواع ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان به منظور مهاجرت به دانمارک از طریق کار کدامند؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم شهروندان اتحادیه اروپا برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار، نیازی به ویزا نخواهند داشت. اما پس از ورود به خاک دانمارک باید در کپنهاگ، اودنسه و SIRI ثبت نام کنند. به منظور ثبت نام نیز باید از قبل وقت رزرو کنید و سپس به صورت حضوری در یکی از شعبات SIRI در ارهوس، آلبورد یا آبنرا فرآیند ثبت نام را انجام دهید. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا اما برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار، شرایط متفاوتی خواهند داشت.

کلیه متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار، پس از اخذ ویزای کار در دانمارک، باید برای تقاضای اجازه کار در کشور دانمارک اقدام کنند. بدون اجازه کار، اشتغال شما در این کشور قانونی نخواهد بود.

Fast-Track Scheme

این نوع ویزای کار در دانمارک مختص کسانی است که جاب آفر یا پیشنهاد کاری دارند. از جمله مهمترین شروط دریافت این نوع ویزا، آغاز به کار در دانمارک نهایتاً تا 10 روز پس از دریافت ویزا است.

Pay Limit Scheme یا محدودیت پرداخت یا درآمد مشروط

جهت اخذ ویزای درآمد مشروط دانمارک برای ایرانیان، در پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری شما حداقل حقوق باید  445.000 DKK ذکر شود. بنابراین تنها شرط اصلی دریافت این نوع ویزا برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار، داشتن پیشنهاد شغلی با میزان پرداختی بالا است.

صدور این نوع ویزای کار حدود 1 ماه زمان می‌برد.

شروط دریافت ویزای درآمد مشروط برای متقاضیان خارجی

 • دریافت حداقل 445.000 DKK در سال 2021
 • دریافت حقوق از یک اکانت رسمی بانک دانمارکی

Positive List یا لیست مثبت

ویزای لیست مثبت مختص متقاضیانی است که مهارت یا توانایی خاصی دارند. اگر مهارت فرد در یکی از زمینه های کمبود نیروی مورد نیاز دانمارک باشد، به راحتی با درخواست ویزا برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار، موافقت خواهد شد. اما توجه داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا باید حداقل مدرک لیسانس از دانشگاه های معتبر ارائه دهید. صدور این ویزا 1 ماه زمان می‌برد.

از مهمترین شروط برای دریافت ویزای لیست مثبت یا Positive List Visa می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرارداد کتبی یا پیشنهاد شغلی با حقوق و شرایط کار مشخص
 • حداقل مدرک تحصیلی لیسانس به بالا

لیست مثبت مشاغل با تحصیلات عالی

 • مدیر کل و مدیر فروش ارشد
 • رشته های مهندسی شامل مهندس مکانیک، زیست شناسی، مهندس عمران، مدیر ساخت، طراح، مهندس شیمی، مهندس محیط زیست، برنامه ریز شهر و بازرس زمین
 • رشته های بهداشت و درمان شامل پزشک، پزشک ارشد، پزشک بیمارستان، مشاور پزشکی، رادیوگرافی، دندانپزشک، پرستار بیهوشی، کار درمانگر، متخصص بالینی، تکنسین آزمایشگاه و بهداشت دندان
 • حوزه آموزش شامل معلم مرکز آموزش بزرگسالان، معلم مدارس شبانه روزی، معلم دبستان، دستیار معلم پیش دبستانی  و مددکار آموزش اجتماعی
 • حوزه اقتصاد شامل حسابرس و کنترل کننده حسابداری
 • حوزه برنامه نویسی و توسعه دهنده نرم افزار و سیستم شامل مدیر پروژه IT و مهندس IT
 • حوزه حقوق و علوم اجتماعی شامل افسر حقوقی، کتابدار و روانشناس

لیست مثبت مشاغل با مهارت های عالی

 • علوم مهندسی شامل تکنسین لوله کشی، تکنسین ساختمان، مدیر عملیات و تولید و لوله کش
 • بهداشت و درمان شامل تکنسین محیط زیست
 • مدیریت و تجارت شامل مدیر پروژه، مشاور فروش، مدیر حساب، مشاور شغل و شرکت، بنگاه املاک و مستغلات، منشی مدیر، دبیر پزشکی، معاون دفتر، دبیر اداری، دبیر مدرسه و معاون بازرگانی
 • حقوق و علوم اجتماعی شامل دفتریاری، دکوراتور گل و سرآشپز
 • خدمات و مراقبت های شخصی شامل آرایشگاه و دستیار مراقبت های بهداشتی و اجتماعی
 • حوزه کشاورزی شامل باغبانی
 • ساخت و ساز شامل نجاری، آجرکاری، مونتاژ و لوله کشی
 • ماشین آلات شامل آهنگر، فلزکاری بدنه، اپراتور CNC و تکنسین صنعتی
 • برق شامل مکانیک و پیمانکار برق
 • سرویس غذا شامل نانوا، قصاب و آشپز

Employed PhD

این نوع ویزای مهاجرت به دانمارک از طریق کار مختص فارغ التحصیلان مقطع ارشد و دکترای رشته های مختلف است که اجازه کار در دانمارک پس از فارغ التحصیلی را خواهند داشت. صدور این ویزا یک ماه زمان می‌برد.

Green card یا گرین کارت دانمارک

برای دریافت گرین کارت دانمارک باید حداقل 100 امتیاز در سیستم امتیازبندی کشور دانمارک اخذ کنید. در این سیستم، امتیازات بر اساس معیارهای مختلفی چون میزان تحصیلات، سابقه کاری، سن و سطح تسلط به زبان سنجیده می‌شود.

5. مراحل اخذ اقامت در دانمارک از طریق کار و مهاجرت به دانمارک از طریق کار چیست؟

پس از اخذ ویزای کار در دانمارک، باید برای اخذ اجازه کار در این کشور نیز اقدام کنید. بنابراین لازم است مدارک لازم را به اداره مهاجرت دانمارک ارائه دهید تا توسط کارشناس مربوطه بررسی شود و در نهایت نیز اجازه کار صادر شود. در نهایت نیز باید برای دریافت اقامت دانمارک درخواست دهید.

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار نیازی به ویزا ندارند، اما اگر قصد اقامت بیش از 90 روز در این کشور را دارند، باید اجازه اقامت دریافت کنند.

پس از 8 سال اقامت موقت و کار قانونی در دانمارک می‌توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. پس از 1 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای تابعیت و پاسپورت دانمارکی اقدام کنید.

اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان
Copenhagen,-Denmark-(8)

6. مهمترین شغل ها در لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک در سال 2021 کدامند؟

در کشور دانمارک نیز مانند هر کشور خارجی دیگری، هر ساله لیستی از مشاغل تهیه می‌شود که به آن لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک می‌گویند. این لیست معمولاً شامل مشاغلی است که کشور دانمارک دارای کمبود نیروی انسانی است. بنابراین شما به عنوان متقاضی مهاجرت به دانمارک از طریق کار، با اطلاع از مشاغل این لیست می‌توانید برای شغلی درخواست دهید که دانمارک در آن نیازمند نیرو است.

البته روش های دیگری نیز برای یافتن کار در دانمارک وجود دارد که از آن جمله می‌توان به مشاغل درج شده در آگهی کار و کاریابی در دانمارک اشاره کرد.  

لیست مشاغل دانمارک برای جبران کمبود نیروی انسانی

 • رشته های مهندسی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • علم زندگی
 • خدمات پزشکی و بهداشتی
 • تجارت و امور مالی

7. فرهنگ کار در دانمارک چگونه است؟

وضعیت جذب نیروی کار در دانمارک روال مشخص و حساب شده‌ ای دارد. اما در هر صورت شما به عنوان متقاضی خارجی مهاجرت به دانمارک از طریق کار، باید با فرهنگ کار در این کشور آشنا شوید.

سلسه مراتب

سلسله مراتب در دانمارک با آنچه در ایران دیده اید، متفاوت خواهد بود. در برخی موارد دیده شده که مدیر ارشد شما دفتری ندارد و در میان کارمندان خود نشسته و کار می‌کند. بنابراین با دیدن این موضوع نباید تعجب کنید. پس برای داشتن بهترین تجربه کار در دانمارک، اطلاع از سلسه مراتب ضروری است.

کار تیمی

اگر قصد مهاجرت برای کار در دانمارک را دارید، باید بدانید که کلیه امور در شرکت های این کشور به صورت تیمی انجام می‌شود. در عین حال که باید با فرهنگ کار تیمی آشنا باشید، باید امور مربوط به خود را نیر به خوبی انجام دهید.

ساعت کاری منعطف

ساعت کاری در کشور دانمارک کمترین میزان در میان کشورهای اروپایی و 37 ساعت در هفته است. ساعات کاری منعطف هستند و به همین دلیل شرایط اقامت و کار در دانمارک برای متقاضیان خارجی فوق العاده است.

وقت شناسی نیز بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای موفقیت در زمینه شغلی خود تنها نباید شغلی را از میان لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، غیر از علاقه باید فرهنگ کار در دانمارک را نیز رعایت کنید و مالیات خود را به موقع پرداخت کنید تا موفق به دریافت اقامت در دانمارک از طریق کار شوید.

به منظور بهره مندی از حقوق کار در دانمارک باید وظایف خود را به درستی انجام دهید، تنها در این صورت است که می‌توانید از دستمزد و درآمد کار در دانمارک بهره مند شوید.

شرایط سنی کار در دانمارک بالای 18 سال است، این قانون برای تمامی متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار لازم الجرا است.

قوانین اتحادیه اروپا در مورد ساعات کار

 • هر کارمند به مدت 24 ساعت در طول هفته تعطیلی خواهد داشت.
 • ساعات کار در هفته نباید بیشتر از 48 ساعت باشد.
 • کارمندان شیفت شب نباید بیشتر از 8 ساعت در یک دوره 24 ساعته کار کنند.
 • متقاضیان کار در دانمارک که زیر سن قانونی هستند، 13 تا 15 سال، تنها در روزهایی که مدرسه نمی‌روند می‌توانند نهایتاً 7 ساعت کار کنند.
 • اگر نوجوانان بین 15 تا 18 سال اشتغال به تحصیل داشته باشند، اجازه 2 ساعت کار در روز عادی و 8 ساعت کار در روز تعطیل را دارند. اما اگر مشغول تحصیل نباشند می‌توانند روزانه 8 ساعت کار کنند.

لحن ارتباطات

فرهنگ محیط کار و زبان کار در دانمارک کاملاً غیررسمی است. افراد در هر جایگاهی به صورت غیر رسمی با هم حرف می‌زنند. اما از شما انتظار می‌رود در هر جایگاهی که هستید به خوبی کار کرده و فروتن باشید.

لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک
Copenhagen,-Denmark-(4)

8. حداکثر و حداقل میزان حقوق در دانمارک برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار چقدر است؟

میزان حقوق دریافتی در دانمارک به عوامل متعددی مانند موقعیت شغلی یا جایگاه شغلی، شرکت، رتبه یا جایگاه کاری و شهر محل سکونت وابسته است. در ادامه در مورد حداقل حقوق در دانمارک برای برخی از مشاغل خواهیم گفت. بنابراین اگر برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار، اطلاع از حداقل و حداکثر میزان حقوق ضروری است چون به این ترتیب با دید وسیع تری می‌توانند شغل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

دانشجویان نیز اجازه کار در دانمارک را خواهند داشت و به این ترتیب حقوق کار دانشجویی در دانمارک به نوع شغل و ساعات کاری وابسته خواهد بود.

بالاترین میزان حقوق دریافتی در دانمارک 181.000 DKK و پایین‌ ترین میزان حقوق دریافتی در دانمارک 10.300 DKK است.

سال های سابقه کاری، مدرک تحصیلی و مهارت ها در تعیین میزان حقوق دریافتی در دانمارک بسیار تأثیرگذار هستند.

رابطه میان سابقه کاری و درصد افزایش حقوق دریافتی در دانمارک

 • کارمندانی که بین 2 تا 5 سال سابقه کاری دارند، 32% بیشتر از کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند
 • کارمندانی که بین 5 تا 10 سال سابقه کاری دارند، 36% بیشتر از کسانی که کمتر از 5 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که بین 10 تا 15 سال سابقه کاری دارند، 21% بیشتر از کسانی که کمتر از 10 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که بین 15 تا 20 سال سابقه کاری دارند، 14% بیشتر از کسانی که کمتر از 15 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که بیشتر از 20 سال سابقه کاری دارند، 9% بیشتر از کسانی که کمتر از 20 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه میان مدرک تحصیلی و درصد افزایش حقوق دریافتی در دانمارک

 • کارمندانی که دیپلم یا مدرک فنی حرفه ای دارند، 17% بیشتر از کسانی که دیپلم ندارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که مدرک لیسانس دارند، 24% بیشتر از کسانی که مدرک دیپلم ندارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که مدرک فوق لیسانس دارند، 29% بیشتر از کسانی که مدرک لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که مدرک دکترا دارند، 23% بیشتر از کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.

در دانمارک در یک شغل کاملاً مشابه، مردان 4% بیشتر از زنان حقوق دریافت می‌کنند.

9. پردرآمدترین مشاغل در دانمارک برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار کدامند؟

میزان درآمد مشاغل در دانمارک به معیارهای متفاوتی بستگی دارد که تنها یکی از آن ها نوع شغل خواهد بود. از جمله پردرآمدترین مشاغل در دانمارک که متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار می‌توانند آن ها را انتخاب کنند، می‌توان به مشاغل زیر اشاره کرد.

شغلدرآمد در سال 2021
جراح / پزشک151.000 DKK
قاضی127.000 DKK
وکیل103.000 DKK
مدیر بانک96.800 DKK
مدیر ارشد اجرایی90.700 DKK
مدیر ارشد مالی84.700 DKK
ارتودنتیست81.600 DKK
استاد دانشگاه72.400 DKK
خلبان60.500 DKK
مدیر مارکتینگ54.400 DKK

10. مالیات بر درآمد مشاغل در دانمارک چقدر است؟

طبق قوانین کار در دانمارک، کلیه کارمندانی که دارای قرارداد رسمی هستند، باید 30% از حقوق ناخالص خود را به عنوان مالیات بر درآمد پرداخت کنند.

کشور دانمارک اما اجباری برای پرداخت بیمه بیکاری در نظر نگرفته و به همین دلیل تنها متقاضیانی که می‌خواهند بعدها از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند، آن را پرداخت می‌کنند.

Copenhagen,-Denmark-(3)

11. بهترین مشاغل در دانمارک برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار کدامند؟

برخی از مشاغل مانند مشاغل حوزه پزشکی در دانمارک هم درآمد خوبی دارند و هم اینکه این کشور در این حوزه ها نیازمند نیروی خارجی است.

 • کار پیراپزشکی در دانمارک
 • کار پزشک عمومی در دانمارک
 • کار داروسازی در دانمارک
 • کار رادیولوژی در دانمارک
 • کار روانشانسی در دانمارک
 • بازار کار معماری در دانمارک

12. قوانین و شرایط اخذ ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان و اعضای خانواده متقاضی چیست؟

کلیه متقاضیان خارجی که موفق به اخذ ویزای کار در دانمارک شده‌اند، می‌توانند برای دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام کنند.

طبق قوانین کار در دانمارک، اعضای خانواده متقاضی مهاجرت به دانمارک از طریق کار نیز اجازه کار در این کشور را خواهند داشت.

آیا شرایط مهاجرت به دانمارک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

13. هزینه اقامت در دانمارک از طریق کار و هزینه زندگی در این کشور چقدر است؟

هزینه زندگی در دانمارک به عوامل مختلفی چون سبک زندگی، تعداد اعضای خانواده و شهر محل سکونت وابسته است.  

هزینه زندگی در دانمارک 118.50% بالاتر از ایران است و هزینه اجاره خانه نیز 104.30% بالاتر از ایران است.

با توجه به اینکه هزینه زندگی در دانمارک بالاتر از ایران است بنابراین بسیار مهم است که چه شغلی را از لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک انتخاب می‌کنید. این موضوع به طور مستقیم روی تأمین هزینه های اقامت در دانمارک از طریق کار تأثیر می‌گذارد.

Kronborg,-Helsingør,-Denmark
Kronborg,-Helsingør,-Denmark

سوالات متداول مهاجرت به دانمارک از طریق کار

✅ حداکثر و حداقل میزان حقوق در دانمارک برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار چقدر است؟

بالاترین میزان حقوق دریافتی در دانمارک 181.000 DKK و پایین‌ ترین میزان حقوق دریافتی در دانمارک 10.300 DKK است.

✅ آیا امکان دریافت اقامت دائم دانمارک از طریق اخذ ویزای کار این کشور وجود دارد؟

بله. کلیه متقاضیان مهاجرت به دانمارک از طریق کار می‌توانند پس از مدتی اشتغال قانونی در این کشور برای اقامت دائم درخواست دهند.

✅ اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارکی از طریق مهاجرت کاری چقدر زمان می‌برد؟

پس از 8 سال اشتغال قانونی در دانمارک می‌توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. پس از 1 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای دریافت پاسپورت اقدام کنید.

✅ هزینه اقامت در دانمارک از طریق کار و هزینه زندگی در این کشور چقدر است؟

هزینه زندگی در دانمارک به عوامل مختلفی چون سبک زندگی، تعداد اعضای خانواده و شهر محل سکونت وابسته است. هزینه زندگی در دانمارک 118.50% بالاتر از ایران است

✅ مالیات بر درآمد مشاغل در دانمارک چقدر است؟

کارمندانی که قرارداد رسمی با یک شرکت دانمارکی دارند، باید 30% از حقوق ناخالص خود را به عنوان مالیات بر درآمد پرداخت کنند.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید هزینه زندگی و اجاره خانه در دانمارک بالاتر از ایران است و در نتیجه برای اینکه در رفاه کامل زندگی کنید، بهتر است شغلی را از میان لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک انتخاب کنید که بیشترین پرداختی را دارد. فراموش نکنید که برای دریافت اقامت دائم باید اشتغال قانونی در دانمارک داشته باشید و مالیات خود را نیز به موقع پرداخت کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 8 سال
امکان اشتغال در شرکت های بین المللی

نقاط ضعف:
هزینه بالاتر زندگی در مقایسه با ایران
هزینه بالاتر اجاره در مقایسه با ایران

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا