مهاجرت به رومانی از طریق کار (شرایط ویزا 2021)

romania Flag

مهاجرت به رومانی از طریق کار از جمله روش های کم هزینه ای است که می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور انتخاب کنید. اما دریافت پیشنهاد کاری تنها ابتدای مسیر بوده و برای اخذ ویزا به غیر از قرارداد کاری به مجوز کاری نیز نیاز خواهید داشت.

 • شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان و متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چیست؟
 • مراحل درخواست ویزا برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چیست؟
 • انواع ویزا برای مهاجرت به رومانی از طریق کار کدامند؟
 • حداکثر و حداقل حقوق برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چقدر است؟
 • لیست مشاغل مورد نیاز در رومانی برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به رومانی از طریق کار

مهاجرت به رومانی از طریق کار یکی از روش هایی است که متقاضیان ایرانی برای دریافت اقامت دائم این کشور انتخاب می‌کنند. طبق قانون کار در رومانی، برای اشتغال در این کشور باید ویزای کاری دریافت کنید. شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان کاملاً مشابه شرایط و روش دریافت ویزا برای متقاضیان خارح از اتحادیه اروپا است. برای انتخاب شغل نیز می‌توانید از سایت های کاریابی در رومانی استفاده کنید، کافی است پس از انتخاب شغل مورد نظرتان، رزومه کاری ارسال کنید. در این مقاله شرایط زندگی و کار در کشور رومانی، وضعیت کار در رومانی، بازار کار رومانی و حقوق کارگر در رومانی بررسی خواهد شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به رومانی از طریق کار
sibiuhello

1. شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان و متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چیست؟

دریافت پیشنهاد کاری یکی از مهم ترین شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان و دیگر متقاضیان خارجی است. بنابراین کلیه متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای انتخاب شغل می‌توانند از سایت های کاریابی در رومانی استفاده کرده و سپس برای کارفرما رزومه ارسال کنند. به این ترتیب طبق قانون کار در رومانی می‌توانند با کارفرما مذاکره کرده و در صورت تأیید پیشنهاد کاری دریافت کنند.

طبق قانون کار در رومانی، پیشنهاد کاری برای یک متقاضی خارج از اتحادیه اروپا تنها زمانی صادر می‌شود که هیچ کاندیدای مناسبی از کشور رومانی برای شغل وجود نداشته باشد.

زمانی که کارفرمای رومانیایی نیاز به نیروی جدید خود را به اداره کار رومانی اعلام می‌کند، این اداره طبق قانون کار در رومانی، بازار کار را ارزیابی یا آزمایش خواهد کرد. مدت آزمایش بازار کار رومانی، 1 ماه خواهد بود. اگر طی مدت یک ماه هیچ یک از شهروندان رومانی یا شهروندان اتحادیه اروپا برای شغل کاندید نشدند یا کاندیداها، صلاحیت و مهارت کافی را نداشتند، کارفرما اجازه ارسال پیشنهاد کاری برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا را خواهد داشت. به این تزتیب شرایط کار در رومانی برای ایرانیان فراهم خواهد شد.

یکی از روش های مهاجرتی که بین متقاضیان خارجی متداول است، اخذ ویزای تحصیلی و انجام کار پاره وقت است. اما در این روش شما باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید و مدت زمان کمتری یعنی حدود 20 ساعت در هفته می‌توانید کار کنید. شرایط کار دانشجویی در رومانی مانند تمامی کشورهای اروپایی دیگر است.

با توجه به قانون کار و شرایط کار دانشجویی در رومانی برای ایرانیان و دیگر متقاضیان خارجی، دانشجویان حین تحصیل فقط اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت، اما پس از فارغ التحصیلی می‌توانند برای یک شغل تمام وقت اقدام کنند. برای انتخای شغلی مناسب می‌توانید از سایت های کاریابی در رومانی یا لیست مشاغل مورد نیاز در رومانی استفاده کنید.

مهمترین شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان و متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار

 • عدم وجود سابقه کیفری در کشور مبداء.
 • ارائه گواهی سوء پیشینه کیفری.
 • اثبات توانایی انجام امور محوله.
 • ارائه گواهی پزشکی برای سلامت جسمی.
 • دریافت اجازه کار.

2. مراحل درخواست ویزا برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چیست؟

آیا شرایط مهاجرت به رومانی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

طبق قانون کار در رومانی، کلیه متقاضیان خارجی برای مهاجرت به رومانی از طریق کار، باید ابتدا پیشنهاد کاری و سپس ویزای کاری دریافت کنند. شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان دقیقاً مشابه شرایط دریافت ویزا برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا است. برای شروع باید شغلی مناسب از سایت های کاریابی در رومانی انتخاب کنید.

در ادامه می‌توانید مراحل درخواست ویزا برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار را ببینید.

 • کارفرما باید با به سازمان بازرسی مهاجرت رومانی IGI مراجعه کرده و با ارائه مدارک پرداخت هزینه نسبت به دریافت مجوز کار برای متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق کار اقدام کند.
 • 30 روز پس از ارائه درخواست توسط کارفرما، سازمان بازرسی مهاجرت رومانی پاسخ خواهد داد. در غیر این صورت کارفرما باید برای ارائه مدارک و اطلاعات بیشتر اقدام کند. در صورتی که به اطلاعات و مدارک جدیدی نیاز باشد، 15 روز دیگر به زمان بررسی مدارک اضافه خواهد شد.
 • با تأیید سازمان بازرسی مهاجرت رومانی، مجوز کار برای متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق کار صادر خواهد شد.
 • متقاضی پس از دریافت مجوز کاری می‌تواند با در دست داشتن مدارک هویتی و پیشنهاد کاری، به سفارت رومانی مراجعه کرده و درخواست ویزای کاری دهد.
کار در رومانی برای ایرانیان
Peles-Castle-Brasov-Romania

ملاحظات دریافت ویزای کاری رومانی

متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق کار تنها 60 روز پس از دریافت مجوز کاری فرصت دارد تا برای اخذ ویزای کار رومانی اقدام کند.

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا 30 روز قبل از اتمام اعتبار مجوز اقامت باید به سازمان بازرسی مهاجرت رومانی مراجعه و برای تمدید ویزای کاری و مجوز اقامت اقدام کنند.

طبق قانون کار در رومانی، مجوزهای کاری با اعتبار 1 ساله صادر می‌شوند. در برخی موارد که متقاضی مهارت و تخصص خاصی دارد، ممکن است مدت اعتبار این مجوز به 2 سال افزایش پیدا کند.

طبق قانون کار در رومانی، همراهان متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق کار اجازه اشتغال در این کشور را خواهند داشت. به شرط اینکه برای دریافت مجوز کاری اقدام کنند.

تنها کافی است از طریق کاریابی در رومانی شغلی مناسب انتخاب کرده و برای دریافت مجوز کار در رومانی اقدام کنند. در صورت عدم دریافت مجوز کاری، اشتغال شما در رومانی غیرقانونی خواهد بود.

3. انواع ویزا برای مهاجرت به رومانی از طریق کار کدامند؟

متقاضیان خارجی که قصد اقامت بیشتر از 90 روز در رومانی را دارند، می توانند ویزاهای مختلفی دریافت کنند که شامل ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای الحاق خانواده است.

رومانی عضو اتحادیه اروپا است و به همین دلیل نیز طبق قانون کار در رومانی، شهروندان اروپایی برای کار در این کشور نیازی به مجوز و ویزا ندارند. اما متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید برای دریافت ویزای کاری، مجوز کار و مجوز اقامت اقدام کنند.

متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار که شغلی را از سایت های کاریابی در رومانی پیدا کرده‌اند، برای مهاجرت به این کشور باید ویزای نوع D دریافت کنند. دارنده این نوع ویزا اجازه حضور در کشور رومانی برای مدت بیش از 90 روز را خواهد داشت.

کلیه متقاضیان ایرانی برای اینکه واجد شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان شوند، باید ابتدا توسط کارفرما برای دریافت مجوز کاری رومانی اقدام کنند. بون مجوز، اشتغال شما در رومانی غیرقانونی خواهد بود.

انواع ویزای رومانی

 • ویزای نوع A: ویزای نوع A، ویزای ترانزیت فرودگاهی است و برای کسانی صادر می‌شود که برای رسیدن به مقصد نهایی خود در فرودگاه رومانی توقف خواهند داشت.
 • ویزای نوع B: ویزای نوع B مشابه ویزای نوع A است، اما تفاوت اصلی آن در مدت زمان اعتبار ویزا است. این نوع ویزا 5 روز کاری اعتبار داشته و متقاضی اجازه خروج از فرودگاه رومانی را نیز خواهد داشت.
 • ویزای نوع C: ویزای نوع C برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد دارند برای مدت کوتاهی در رومانی اقامت داشته باشند. مدت اعتبار ویزای نوع C تنها 90 روز خواهد بود.
 • ویزای نوع D: ویزای نوع D برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد اقامت بیش از 90 روز را در رومانی دارند. بنابراین اگر متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق کار یا تحصیل هستید، باید این نوع ویزا را دریافت کنید.
کاریابی در رومانی
bucharest-romania

شرایط ویزای کار در رومانی برای متقاضیان دارای صلاحیت

 • متقاضیان باید قرارداد کار رسمی از یک کارفرمای رومانیایی دریافت کنند.
 • متقاضی باید کارگر یا کارمندی با مهارت بالا باشد.
 • ماهیت اشتغال فرد دارای جنبه هنری است و طبق دستور وزیر فرهنگ رومانی انجام می‌شود.
 • طبق پیمان نامه ای که کشور رومانی با کشور متقاضی دارد، متقاضی برای کار در این کشور پذیرفته شده است.
 • متقاضی اشتغال در رومانی سمت رئیس دفتر یکی از شعبات تابعه شرکتی مرکزی در رومانی را بر عهده دارد.
 • متقاضی اشتغال در رومانی، در واقع نمایندگی یک وزارت خانه یا سازمان دولتی را در رومانی بر عهده دارد.
 • متقاضی طبق دستور وزارت آموزش ملی رومانی برای اشتغال در رومانی پذیرفته شده است.

4. مدارک لازم برای مهاجرت به رومانی از طریق کار کدامند؟

کلیه متقاضیان ایرانی مهاجرت به رومانی از طریق کار تنها زمانی واجد شرایط ویزای کار در رومانی برای ایرانیان هستند که از طریق جستجو در سایت های کاریابی در رومانی، شغلی مناسب انتخاب کرده و سپس برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام کنند.

بدون قرارداد کاری، سفارت رومانی درخواست شما مبنی بر دریافت ویزای کاری را رد خواهد کرد.

بنابراین اولین قدم برای مهاجرت به رومانی از طریق کار، عقد قرارداد رسمی کار با یک کارفرمای رومانیایی است. تنها در این صورت است که اشتغال شما در رومانی قانونی بوده و می‌توانید از مزایای حقوق کارگر در رومانی بهره‌مند شوید. پس از عقد قرارداد کار در کشور رومانی می‌توانید با در دست داشتن مدارک زیر به سفارت این کشور مراجعه کرده و برای دریافت ویزای کاری درخواست وقت ملاقات کنید. البته فراموش نکنید که همراه با قرارداد کاری، کارفرما باید مجوز کار را نیز برای شما ارسال کند.

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت* معتبر با حداقل 3 ماه اعتبار پس از ورود به خاک رومانی.
 • عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید.
 • قرارداد کاری.
 • مجوز کاری.
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری.
 • مدارک تحصیلات تکمیلی حداقل لیسانس.
 • مدارک تسلط بر زبان رومانیایی.
 • سوابق کاری و رزومه کاری.
 • گواهی تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی.
 • گواهی سلامت شامل بیمه نامه مسافرتی.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری.
 • مدارک محل اقامت شامل رزرو هتل یا اجاره خانه.
 • مدارک سفر شامل رزرو بلیط هواپیما.
 • رسید پرداخت هزینه ویزا.

ویزای متقاضی مهاجرت به رومانی از طریق کار باید طی 10 ماه گذشته صادر شده باشد. علاوه بر این، ویزا باید حداقل 2 صفحه خالی نیز داشته باشد.

5. حداکثر و حداقل حقوق برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چقدر است؟

حداکثر حقوق کارگر در رومانی ماهانه 40.100 RON و حداقل حقوق کارگر در رومانی ماهانه 2.270 RON است. متوسط درآمد ماهانه در رومانی نیز 8.980 RON خواهد بود.

درصد توزیع حقوق در رومانی

 • 25% از کارمندان رومانیایی ماهانه کمتر از 5.230 RON حقوق دریافت می‌کنند. 75% از کارمندان ماهانه بیشتر از 5.230 RON حقوق دریافت می‌کنند.
 • 50% از کارمندان رومانیایی ماهانه معادل 9.340 RON یا کمتر از آن حقوق دریافت می‌کنند. 50% از کارمندان ماهانه بالاتر از 9.340 RON حقوق دریافت می‌کنند.
 • 75% از کارمندان رومانیایی ماهانه معادل 25.700 RON یا کمتر از آن حقوق دریافت می‌کنند. 25% از کارمندان ماهانه بالاتر از 25.700 RON حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه سابقه کاری و میزان حقوق دریافتی در رومانی

 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 2 تا 5 سال است، 32% بیشتر از کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 5 تا 10 سال است، 36% بیشتر از کسانی که کمتر از 5 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 10 تا 15 سال است، 21% بیشتر از کسانی که کمتر از 10 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 15 تا 20 سال است، 14% بیشتر از کسانی که کمتر از 15 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بیشتر از 20 سال است، 9% بیشتر از کسانی که کمتر از 20 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
شرایط ویزای کار در رومانی
Timisoara-Romania

رابطه میان مدرک تحصیلی و درصد افزایش حقوق دریافتی

 • کارمندان با مدرک دیپلم یا مدرک فنی، 17% بیشتر از کسانی که دیپلم ندارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک لیسانس، 24% بیشتر از کسانی که مدرک دیپلم دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک فوق لیسانس، 29% بیشتر از کسانی که مدرک لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک دکتری، 23% بیشتر از کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.

در کشور رومانی برای یک شغل با شرایطی کاملاً مشابه، مردان حدود 6% بیشتر از زنان حقوق دریافت می‌کنند. یعنی اگر حقوق یک مرد در یک موقعیت شغلی 9.300 RON باشد، یک خانم در همان موقعیت شغلی 8.770 RON دریافت خواهد کرد.

درصد افزایش حقوق کار در کشور رومانی هر 18 ماه، 8% است. درصد افزایش سالانه نیز 5% خواهد بود.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

6. مالیات بر درآمد و حقوق کارگر در رومانی چقدر است؟

متقاضیان اشتغال در بازار کار رومانی طبق قانون کار در رومانی و به منظور بهره بردن از حقوق مزایای یک شهروند عادی، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنند. میزان مالیات بر حقوق و دستمزد در رومانی به صورت زیر است.

 • کارفرما باید ماهانه 4% از حقوق ناخالص کارمند را به صندوق تأمین اجتماعی رومانی پرداخت کند. کارمند باید 2.25% از حقوق ناخالص خود را به این اداره پرداخت کند.
 • کارمندان رومانیایی باید 10% از حقوق ناحالص خود را برای بیمه درمانی 25% از حقوق ناحالص را نیز برای تأمین اجتماعی پرداخت کنند.

7. لیست مشاغل مورد نیاز در رومانی برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار کدامند؟

لیست مشاغل مورد نیاز در رومانی هر ساله توسط دولت این کشور تدوین می‌شود. این لیست شامل بخش های مختلف صنعتی است که کشور رومانی با کمبود نیروی کار مواجه است. بنابراین با بررسی این لیست می‌توانید از وضعیت کار در رومانی اطلاع پیدا کرده و از بین مشاغل مورد نیاز این کشور، بهترین آن ها را انتخاب کنید.

لیست مشاغل مورد نیاز در رومانی در سال 2021

 • مهندس مکانیک
 • مسئول حمل و نقل
 • مسئول بسته بندی
 • مهندس تعمیر و نگهداری
 • مهندس عملیات
 • اپراتور ماشین
 • تکنسین مکانیک
 • تکنسین لوله کشی
 • مشاور مالیاتی
 • حسابدار
 • مهندس برق
 • پزشک و پرستار
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • کارگر ساختمانی
 • تحلیلگر برنامه
 • کارمند حوزه غذایی

8. پردرآمدترین شغل ها در رومانی برای متقاضیان خارجی کدامند؟

در رومانی نیز برخی مشاغل بیشترین میزان درآمد ماهانه و سالانه را خواهند داشت. در جدول زیر می‌توانید لیست پردرآمدترین مشاغل در رومانی را ببینید.

شغلدرآمد
جراح / پزشک33.400 RON
قاضی28.100 RON
وکیل22.700 RON
مدیر بانک21.400 RON
مدیر ارشد اجرایی20.000 RON
مدیر ارشد مالی18.700 RON
ارتودنتیست18.000 RON
استاد دانشگاه16.000 RON
خلبان13.400 RON
مدیر مارکتینگ12.000 RON
قانون کار در رومانی
timisoara

9. ساعت کار در کشور رومانی چگونه است؟

ساعت کار روزانه در رومانی 8 ساعت و ساعت کار هفتگی نیز 40 ساعت است. حداکثر ساعات قانونی کار در هفته نیز 48 ساعت خواهد بود. در نتیجه کلیه کارمندان رومانیایی تنها اجازه 8 ساعت اضافه کار در هر هفته را خواهند داشت.

حقوق اضافه کاری 75% از حقوق کار عادی است و کارمندانی که کمتر از 18 سال سن دارند، اجازه اضافه کاری در رومانی را نخواهند داشت.

کارمندان در شغل های پاره وقت نیز اجازه اضافه کاری در طول هفته را نخواهند داشت.

10. بهترین سایت های کاریابی برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار کدامند؟

سایت های کاریابی در رومانی همواره آپدیت می‌شوند و بنابراین بهترین روش برای انتخاب شغلی مناسب هستند. از جمله سایت های کاریابی در رومانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • Ejobs
 • Taledo
 • Ecas
 • jobstodo

11. شرایط دریافت ویزای همراه برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چیست؟

متقاضیانی که برای اشتغال در رومانی اقدام می‌کنند، می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت کنند.

همسر و فرزندان متقاضی اجازه اشتغال در رومانی را نخواهند داشت. اما در صورتی که مجوز کاری دریافت کنند می‌توانند در رومانی کار کنند.

آیا شرایط مهاجرت به رومانی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

12. هزینه زندگی در رومانی برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

عوامل زیادی روی شرایط زندگی و کار در رومانی تأثیر گذار هستند که یکی از آن ها شغل متقاضی است. بنابراین شرایط زندگی و کار در رومانی را به راحتی می‌توانید با بررسی بازار کار در رومانی و همچنین ارزیابی وضعیت کار در رومانی تعیین کنید.

هزینه زندگی در رومانی به تعداد اعضای خانواده، سبک زندگی و شهر محل سکونت بستگی دارد. هزینه زندگی یک فرد بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 491.51 دلار آمریکا معادل 2054.18 RON است. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 1702.95 دلار آمریکا معادل 7117.16 RON است.

هزینه زندگی در رومانی حدود 9.60% پایین تر از ایران است. هزینه اجاره خانه در رومانی حدود 36.55% پایین تر از ایران است.


سوالات متداول مهاجرت به رومانی از طریق کار

✅ آیا امکان دریافت اقامت دائم از طریق ویزای کاری رومانی وجود دارد؟

بله. متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا پس از چند سال اقامت موقت و کار قانونی در کشور رومانی می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

✅ دریافت اقامت دائم رومانی با ویزای کاری چقدر زمان می‌برد؟

پس از 5 سال اقامت موقت و کار قانونی در رومانی می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. پس از 2 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای تابعیت و پاسپورت رومانی درخواست دهید.

✅ حداکثر و حداقل حقوق برای متقاضیان مهاجرت به رومانی از طریق کار چقدر است؟

حداکثر درآمد در رومانی ماهانه 40.100 RON و حداقل درآمد در رومانی ماهانه 2.270 RON است. متوسط درآمد در رومانی نیز ماهانه 8.980 RON خواهد بود.

✅ مهمترین شرایط اخذ ویزای کار در رومانی چیست؟

یکی از مهمترین شرایط برای اخذ ویزای کار در رومانی پس از دریافت پیشنهاد کاری، اخذ مجوز کاری است. بدون مجوز کاری، امکان دریافت ویزای کاری وجود نخواهد داشت.

✅ هزینه زندگی در رومانی برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

هزینه زندگی در رومانی به تعداد اعضای خانواده، سبک زندگی و شهر محل سکونت بستگی دارد. هزینه زندگی در رومانی حدود 9.60% پایین تر از ایران است.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، برای دریافت اقامت دائم رومانی باید به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار باشید. مهاجرت از طریق کار یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی است که می‌توانید انتخاب کنید. اما برای دریافت ویزای کاری باید علاوه بر عقد قرارداد رسمی با یک کارفرمای رومانیایی، مجوز کاری نیز دریافت کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
هزینه های پایین تر زندگی و اجاره در رومانی

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا