مهاجرت به سوئیس از طریق کار (شرایط 2021)

switzerland Flag

مهاجرت به سوئیس از طریق کار یکی از روش های متداولی است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت اقامت دائم این کشور انتخاب می‌کنند. اما آیا با شرایط، مراحل و هزینه های این روش مهاجرتی آشنا هستید و می‌دانید چطور شغلی مناسب در سوئیس انتخاب کنید؟

 • شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق کار چیست؟
 • انواع مجوز یا ویزای کار در سوئیس کدامند؟
 • چطور برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار شغلی مناسب انتخاب کنیم؟
 • هزینه ویزای کار در سوئیس چقدر است؟
 • حداکثر و حداقل حقوق کار در سوئیس چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق کار

راه اندازی کسب و کار در سوئیس یکی از روش های متداولی است که برخی متقاضیان خارجی برای مهاجرت به سوئیس انتخاب می‌کنند. اما برای این روش نیازمند سرمایه اولیه هستند و درد نتیجه ممکن است موفق به راه اندازی کسب و کار نشوید. مهاجرت به سوئیس از طریق کار، روشی است که کمترین میزان هزینه را برای شما خواهد داشت. اما برای دریافت ویزای کار در سوئیس باید ابتدا از طریق سایت های کاریابی در سوئیس برای انتخاب شغل اقدام کرده و سپس پیشنهاد کاری دریافت کنید. در این مقاله شرایط، مراحل و هزینه مهاجرت به سوئیس از طریق کار و همچنین میزان حقوق کار در سوئیس برای پردرآمدترین شغل در سوئیس بررسی خواهد شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار
Kandersteg,-Switzerland

1. شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق کار چیست؟

شرایط مهاجرت و کار در سوئیس برای ایرانیان مشابه کلیه متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا است. به این ترتیب که برای کار در این کشور باید شرایط اخذ ویزای کار در سوئیس را داشته باشند. دریافت ویزای کاری یکی از مهمترین قانون یا قوانین کار در سوئیس و مهاجرت کاری به این کشور است. در مقابل، شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به دریافت ویزای یا مجوز کاری نخواهند داشت.

کلیه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، برای حضور در بازار بهترین کار در سوئیس، باید پس از اخذ ویزای کاری، اجازه اقامت و اجازه کار دریافت کنند.

کلیه متقاضیان برای انتخاب شغل می‌توانند از به لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس مراجعه کنند یا از سایت های کاریابی در سوئیس کمک بگیرند. توجه داشته باشید که اگر هدف شما از مهاجرت به سوئیس از طریق کار، راه اندازی کسب و کار در سوئیس است، باید برای ثبت شرکت اقدام کرده و مجوز کاری نیز دریافت کنید.

حقوق کار در سوئیس به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها نوع شغلی است که انتخاب کرده‌اید. بنابراین اگر پردرآمدترین شغل سوئیس را انتخاب کرده‌اید می‌توانید مطمئن باشید که هزینه های زندگی شما در این کشور به راحتی تأمین می‌شود.

توجه داشته باشید که شرایط دریافت ویزای کار در سوئیس برای مشاغل مختلف در برخی موارد تفاوت هایی می‌تواند داشته باشد. به عنوان مثال شرایط و ویزای کار پرستاری در سوئیس کاملاً با شرایط کار پزشکان و پزشکی در سوئیس متفاوت خواهد بود و البته تفاوت های بسیاری با شرایط کار دندانپزشکی در سوئیس خواهد داشت. بنابراین زمانی که برای انتخاب شغل از میان لیست مشاغل اقدام کرده و برای ویزای کار در سوئیس درخواست می‌دهید، باید این موارد را مدنظر داشته باشید.

آیا شرایط مهاجرت به سوئیس را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. انواع مجوز یا ویزای کار در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار کدامند؟

ویزای کار در سوئیس نوع L

مجوز کاری نوع L نوعی ویزای کوتاه مدت است که برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار صادر شده و به مدت 12 ماه اعتبار دارد. به عبارت ساده تر، مجوز L یک مجوز برای اقامت کوتاه مدت در سوئیس است.

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا که دارای مجوز کاری با مدت اعتبار کمتر از 1 سال هستند، می‌توانند مجوز L را دریافت کنند. این مجوز به مدت 2 سال نیز قابل تمدید خواهد بود.

اگر مجوز نوع L برای بیش از 4 ماه صادر شده باشد، بوسیله سهمیه محدود می‌شود. اما اگر مدت اعتبار آن کمتر از 4 ماه باشد، محدودیت سهمیه ندارد. متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار برای دریافت این نوع ویزای کار در سوئیس باید نشان دهند که سابقه کاری خوب و تحصیلات تکمیلی مرتبط با شغل دارند. از طرفی، برای شغل مورد نظر شما، نباید هیچ کاندیدایی از سوئیس یا کشورهای اتحادیه اروپا وجود داشته باشد.

همانطور که اشاره کردیم، کلیه متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای اشتغال در این کشور باید ویزای کار در سوئیس را دریافت کنند. مراحل و هزینه دریافت ویزای کار سوئیس از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود.

همزمان با اینکه شما برای دریافت ویزای کار در سوئیس اقدام می‌کنید، کارفرمای شما نیز باید برای دریافت مجوز اشتغال اقدام کند. این مجوز از اداره خدمات استخدام محلی سوئیس دریافت شده و باید به تأیید اداره فدرال مهاجرت سوئیس FOM نیز برسد.

متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار باید نهایتاً ظرف مدت 14 روی پس از ورود به خاک این کشور، برای دریافت اجازه اقامت در سوئیس در خواست دهند.

ویزای کار در سوئیس نوع B

ویزای کار در سوئیس از نوع B برای کلیه متقاضیانی صادر می‌شود که قصد مهاجرت به سوئیس از طریق کار را داشته و جزو شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستند. مدت اعتبار این ویزا، 1 سال است و قابل تمدید نیز خواهد بود. دارنده این نوع ویزا، اجازه کار به مدت طولانی را در کشور سوئیس خواهد داشت.

مجوز کار نوع B برای دانشجویان اتحادیه اروپا و EFTA نیز صادر شده و به صورت سالانه قابل تمدید خواهد بود.

ویزای نوع B مختص متقاضیانی است که از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بوده و قرارداد کاری با بیش از یک سال اعتبار دارمد. این ویزا در ابتدای امر به مدت 5 سال معتبر خواهد بود، با شرط اینکه اداره ثبت سوئیس با صدور آن موافقت کند.

یکی از اصلی ترین شروط لازم برای دریافت این نوع ویزا، داشتن تحصیلات تکمیلی از دانشگاهی معتبر و سابقه کاری عالی است. از طرفی نباید هیچ کاندیدایی از سوئیس، اتحادیه اروپا و EFTA متقاضی شغل باشد.

کارفرمای شما به منظور دریافت اجازه کار در سوئیس، باید به اداره خدمات استخدام محلی مراحعه کند و در نهایت نیز اجازه کار را به تأیید ادراه فدرال مهاجرت سوئیس FOM برساند.

با توجه به تنوع ویزاها، هزینه ویزای کار در سوئیس به نوع ویزایی که انتخاب کرده‌اید وابسته خواهد بود.

به منظور بهره مندی از حقوق کار در سوئیس، باید کلیه مراحل اخذ ویزای کار در سوئیس را به درستی انجام دهید.

ویزای کار در سوئیس نوع G

ویزای نوع G مختص متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار است که مکرراً در رفت و آمد بوده یا به عبارتی کار برون مرزی دارند.

ویزای نوع G به متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار اجازه رفت و آمد برای کار در این کشور را خواهد داد. به عبارتی، این نوع ویزا برای کسانی کاربرد دارد که به دلیل نوع شغلشان مرتب در رفت و آمد به سوئیس هستند. اما دارنده آن باید یکی از مهمترین شروط این نوع ویزا را رعایت کند که اقامت حداقل هفته ای یکبار در محل شهر سکونت خواهد بود.

ویزای کار در سوئیس نوع C

ویزای نوع C برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار که مستقر در این کشور هستند صادر می‌شود. اگر مهاجری به مدت 5 سال به صورت مستمر در سوئیس زندگی کرده باشد اما شهروند کشور دیگری است، این نوع مجوز کاری برای او صادر خواهد شد.

اگر به مدت 12 سال متوالی در سوئیس زندگی کرده‌اید، می‌توانید برای درخواست اقامت دائم اقدام کنید. مجوز کاری که در این شرایط می‌توانید دریافت کنید از نوع C خواهد بود.

حقوق و ویزای کار در سوئیس
Lauterbrunnen,-Switzerland

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

3. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار کدامند؟

پس از انتخاب شغلی مناسب از میان لیست پردرآمدترین شغل در سوئیس، باید برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام کنید و در نهایت نیز برای دریافت ویزای کار در سوئیس، با در دست داشتن مدارک زیر در موعد مقرر به سفارت این کشور مراجعه کنید.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه ویزای کاری
 • پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری معتبر
 • مدارک آخرین مدرک تحصیلی
 • سوابق کاری یا رزومه کاری
 • مدارک گواهی سلامت
 • مدارک عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی

4. نکات مهم برای تکمیل پرونده جهت دریافت ویزای کار در سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق کار کدامند؟

 • برای دریافت ویزای کار در سوئیس باید از سفارت یا کنسولگری این کشور، وقت ملاقات دریافت کنید.
 • هزینه درخواست ویزا برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار، قابل استرداد توسط متقاضی نیست.
 • کلیه مدارک و مستنداتی که ارائه می‌کنید باید در 3 نسخه تنظیم شده باشند.
 • کلیه مدارکی که ارائه می‌دهید باید یکی از زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی یا انگلیسی ترجمه و امضا شده باشند.
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در سوئیس را می‌توانید به صورت آنلاین ارسال کنید.
 • پاسپورت باید حداقل دارای 2 صفحه خالی باشد و از طرفی باید پس از ورود به خاک سوئیس، دارای حداقل 3 ماه اعتبار باشد.
 • یکی از مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در سوئیس، ارائه 3 نسخه کپی از هر صفحه دارای اطلاعات پاسپورت است.
 • عکس پاسپورتی باید جدید باشد و برای دریافت ویزا باید 4 قطعه عکس ارائه کنید.
 • باید با ارائه مدارکی، سوابق کاری خود را به اثبات برسانید.
 • قرارداد کاری باید رسمی بوده و در دو نسخه تنظیم شود.
 • مدارک تحصیلی، گواهینامه ها و سایر مدارک مرتبط با تحصیل باید دارای یک نسخه کپی باشند.
 • رزومه کاری کامل باید ارائه دهید.
 • ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی نیز باید ارائه شود.
 • در برخی موارد بسته به کشور مبداء ممکن است مدارک دیگری نیز از شما خواسته شود.

5. چطور برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار شغلی مناسب انتخاب کنیم؟

اگر هدف شما مهاجرت به سوئیس از طریق کار است، پس باید شرایط و وضعیت کار و زندگی در سوئیس را مورد بررسی قرار دهید. هر چند که مهاجرت برای تقاضای تحصیل و کار در سوئیس یکی از روش های مهاجرتی متداول است، اما برای تحصیل باید شهریه پرداخت کنید. این در شرایطی است که مهاجرت به سوئیس از طریق کار هزینه ای برای شما نخواهد داشت. راه اندازی کسب و کار در سوئیس نیز یکی از روش های مهاجرتی است، اما برای ثبت شرکت و راه اندازی آن به سرمایه اولیه زیادی نیاز خواهید داشت.

بسیاری از آژانس های استخدام نیروی بین المللی در سوئیس یا همان سایت های کاریابی در سوئیس، بهترین شغل های را ارائه می‌کنند. بنابراین با توجه به شرایط، رشته تحصیلی، سابقه کاری و مهارت ها می‌توانید شغلی مناسب را انتخاب کنید.

به منظور بهره مندی از حقوق کار در سوئیس، باید کلیه مراحل از انتخاب شغل در سایت های کاریابی در سوئیس تا مراحل اخذ ویزای کار در سوئیس را به صورت قانونی انجام دهید تا واجد شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق کار باشید.

پردرآمدترین شغل در سوئیس
Mürren,-Lauterbrunnen,-Switzerland

مراحل درخواست ویزای کار در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار

پس از انتخاب پردرآمدترین شغل در سوئیس از طریق سایت های کاریابی در سوئیس، باید با کارفرما بر سر شرایط کار و حقوق کار در سوئیس مذاکره کنید. ویزای کار در سوئیس برای متقاضیانی صادر خواهد شد که هدفشان اشتغال بلندمدت و دریافت اقامت کاری سوئیس است. اما اگر قصد شما از اشتغال، راه اندازی کسب و کار در سوئیس است، باید مراحل دیگری را دنبال کنید.

 • از طریق سایت های کاریابی در سوئیس، پردرآمدترین شغل در سوئیس را انتخاب کنید، شغلی که با رشته تحصیلی و سابقه کاری شما مرتبط است.
 • رزومه خود را برای کارفرما ارسال کرده و منتظر پاسخ او باشید.
 • در صورت موافقت کارفرما با رزومه کاری شما، مصاحبه کاری انجام می‌شود.
 • در صورت قبولی در مصاحبه، قرارداد کاری برای شما ارسال خواهد شد که شامل مدت همکاری و حقق کار در سوئیس خواهد بود.
 • پس از عقد قرارداد همکاری، کارفرما باید برای دریافت مجوز کار در سوئیس اقدام کند.
 • باید از سفارت وقت مصاحبه دریافت کرده و مدارک لازم را به کارشناس مربوطه تحویل داده و درخواست ویزای کار در سوئیس دهید.
 • پس از صدور اجازه کار توسط اداره مهاجرت فدرال سوئیس، اداره مهاجرت، نتیجه بررسی مجوز کار را به دفتر کنسولگری در سوئیس اعلام می‌دارد.
 • اگر با صدور مجوز کاری شما موافقت شده باشد، سفارت سوئیس برای اعطای ویزای کار در سوئیس برای شما اقدام خواهد کرد.
 • پس از دریافت ویزای کاری باید به کشور سوئیس سفر کنید، پس از ورود به خاک سوئیس تنها 14 روز فرصت دارید تا برای دریافت اقامت سوئیس درخواست دهید.

6. هزینه ویزای کار در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار چقدر است؟

هزینه ویزای کار در سوئیس بسته به نوع ویزایی که دریافت می‌کنید متفاوت خواهد بود. در جدول زیر می‌توانید این هزینه ها را ببینید.

هزینه ویزای شینگن سوئیس

دسته ویزاهزینه ویزا
ویزای شینگن برای بزرگسالان80 یورو
ویزای شینگن برای کودکان بین 6 تا 12 سال35 یورو
ویزای شینگن برای کودکان زیر 6 سالرایگان
ویزای شینگن برای ملیت‌ های جورجیا، کوزوو، روسیه و اوکراین35 یورو
ویزای شینگن برای شهروندان اتحادیه اروپا و EFTAرایگان
ویزای شینگن برای متقاضیان با اهداف تحقیقاتیرایگان
ویزای شینگن برای دانش آموزان و معلمان در سفررایگان
ویزای شینگن برای دارندگان پاسپورت دیپلمات یا خدماتی برای اهداف سفر رسمیرایگان

7. مهمترین نکات در مورد شرایط و ساعت کار در سوئیس کدامند؟

اگر برای راه اندازی کسب و کار در سوئیس درخواست داده‌اید، طبیعی است که کسب و کار متعلق به خود شماست و در نتیجه ساعت کار اداری برای شما مفهومی نخواهد داشت. اما اگر برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار اقدام کرده‌اید و شغل خود را از طریق وب سایت های کاریابی در سوئیس انتخاب کرده‌اید، باید با قوانین، شرایط و ساعت کار در سوئیس آشنا شوید.

میزان ساعات کاری در سوئیس در طول هفته بین 40 تا 45 ساعت است. حداکثر ساعت کاری در طول هفته برای کارگران فنی و صنعتی نیز 45 ساعت خواهد بود.

راه اندازی کسب و کار در سوئیس
Interlaken,-Switzerland

8. حداکثر و حداقل حقوق کار در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار چقدر است؟

میزان حقوق و درآمد نیروی کار در کشور سوئیس وابسته به مؤلفه های مختلفی است که یکی از مهمترین آن ها نوع شغلی است که انتخاب کرده‌اید. اگر شغل مورد نظر شما جزو پردرآمدترین شغل سوئیس باشد، قاعدتاً حقوق سالانه قابل توجهی دریافت خواهید کرد.

حداکثر میزان حقوق کار در سوئیس 553.000 CHF و کمترین میزان حقوق کار در سوئیس 31.300 CHF است. متوسط حقوق نیز 124.000 CHF در سال است.

درصد توزیع حقوق در سوئیس

 • 25% از کارمندان در سوئیس کمتر از 67.600 CHF حقوق دریافت می‌کنند. در حالی که 75% از کارمندان بیشتر از 67.000 CHF حقوق دریافت می‌کنند.
 • 50% از کارمندان در سوئیس کمتر از 119.000 CHF حقوق دریافت می‌کنند. در حالی که 50% از آن ها بیشتر از 119.000 CHF حقوق دریافت می‌کنند.
 • 75% از کارمندان در سوئیس کمتر از 323.000 CHF حقوق دریافت می‌کنند. در حالی که 25% از آن ها بیشتر از 323.000 CHF حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه سابقه کاری و میزان حقوق دریافتی در سوئیس

 • متقاضانی که دارای 2 تا 5 سال سابقه کاری هستند، 32% بیشتر از کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که دارای 5 تا 10 سال سابقه کاری هستند، 36% بیشتر از کسانی که کمتر از 5 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که دارای 10 تا 15 سال سابقه کاری هستند، 21% بیشتر از کسانی که کمتر از 10 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که دارای 15 تا 20 سال سابقه کاری هستند، 14% بیشتر از کسانی که کمتر از 15 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که دارای بیش از 20 سال سابقه کاری هستند، 9% بیشتر از کسانی که کمتر از 20 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه میان مدرک تحصیلی و درصد افزایش حقوق دریافتی در سوئیس

 • کارمندانی که دیپلم یا مدرک فنی حرفه ای دارند، 17% بیشتر از کسانی که دیپلم ندارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که مدرک لیسانس دارند، 24% بیشتر از کسانی که مدرک دیپلم دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که مدرک فوق لیسانس دارند، 29% بیشتر از کسانی که مدرک لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که مدرک دکتری دارند، 23% بیشتر از کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.

در یک شغل کاملاً مشابه، مردان حدود 4% بیشتر از زنان حقوق دریافت می‌کنند.

دانشجویان نیز اجازه کار خواهند داشت، شرایط و دستمزد کار دانشجویی در سوئیس به نوع شغل و ساعات کاری بستگی دارد. به عنوان مثال شرایط تحصیل و کار همزمان حسابداری و معماری در سوئیس برای دانشجویان این دو رشته متفاوت خواهد بود. علاوه بر این دانشجویان می‌توانند برای کسب و کار پس از تحصیل در سوئیس نیز اقدام کنند و به این ترتیب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

9. پردرآمدترین شغل در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار کدامند؟

مانند بسیاری از کشورهای دنیا، حوزه پزشکی جزو پردرآمدترین شغل در سوئیس خواهد بود. البته مشاغل دیگری نیز وجود دارند که درآمد ماهانه آن ها قابل توجه و بالاست.

محدوده درآمد و حقوق در سوئیس برای کارمندان از  31.000 CHF در سال شروع شده و تا 553.000 CHF ادامه دارد. اما اگر برای راه اندازی کسب و کار در سوئیس اقدام کرده‌اید، درآمد شما می‌تواند بیشتر از این مبالغ باشد.

شغلدرآمد
جراح / پزشک461.000 CHF
قاضی387.000 CHF
وکیل313.000 CHF
مدیر بانک295.000 CHF
مدیر ارشد اجرایی276.000 CHF
مدیر ارشد مالی258.000 CHF
ارتودنتیست249.000 CHF
استاد دانشگاه221.000 CHF
خلبان184.000 CHF
مدیر مارکتینگ166.000 CHF
پردرآمدترین شغل در سوئیس
Furka-Pass,-Obergoms,-Switzerland

آیا شرایط مهاجرت به سوئیس را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

10. شرایط دریافت اقامت دائم سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق کار چیست؟

مهاجرت به سوئیس از طریق کار یکی از متداول ترین و کم هزینه ترین روش هایی است که می‌توانید اقامت دائم سوئیس را دریافت کنید.

پس از 12 سال کار قانونی در سوئیس می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

شرایط دریافت اقامت دائم سوئیس از طریق ویزای کار در سوئیس

 • نباید در مدت اقامت خود در سوئیس جرمی مرتکب شده یا مشکلی امنیتی برای این کشور ایجاد کنید.
 • باید مالیات بر درآمد و دیگر مالیات ها را به موقع و کامل پرداخت کنید.
 • برای اخذ اقامت دائم سوئیس باید با زبان و فرهنگ این کشور آشنا شوید.
 • در طول مدت اقامت موقت خود، باید از کلیه قوانین و مقررات سوئیس تبعیت کنید.

سوالات متداول مهاجرت به سوئیس از طریق کار

✅ آیا با مهاجرت به سوئیس از طریق کار می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

بله. یکی از عمده روش هایی که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند اقامت دائم سوئیس را دریافت کنند، مهاجرت کاری است.

✅ اخذ اقامت دائم سوئیس از طریق مهاجرت کاری چقدر زمان می‌برد؟

پس از 12 سال اشتغال قانونی در سوئیس می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

✅ آیا راه اندازی کسب و کار در سوئیس به اقامت دائم این کشور منجر می‌شود؟

بله. با راه اندازی کسب و کار در سوئیس می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور اقدام کنید.

✅ حداکثر و حداقل حقوق در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت کاری چقدر است؟

حداکثر میزان حقوق کار در سوئیس 553.000 CHF و کمترین میزان حقوق کار در سوئیس 31.300 CHF است. متوسط حقوق نیز 124.000 CHF در سال است.

✅ پردرآمدترین شغل در سوئیس برای متقاضیان خارجی کدامند؟

پزشکی، قاضی، وکیل، مدیریت ارشد اجرایی، مدیریت ارشد مالی، ارتودنتیست، مدریت مارکتینگ و خلبانی از جمله پردرآمدترین شغل ها در سوئیس هستند.

جمع بندی

Conclusion

در این مقاله با شرایط، مراحل و هزینه های مهاجرت به سوئیس از طریق کار آشنا شدید و دیدید که برای اخذ ویزا ابتدا باید پیشنهاد کاری دریافت کنید. سوئیس کشور پیشرفته ای است و پردرآمدترین شغل ها را دارد، اما در مقابل هزینه های زندگی در این کشور نیز بالاست. بنابراین تلاش کنید شغلی انتخاب کنید که هزینه های زندگی شما را تأمین کند.

نقاط قوت:
زندگی در مرفه ترین کشور جهان
دریافت اقامت دائم و پاسپورت سوئیس
درآمد بسیار بالای مشاغل در سوئیس

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا