مهاجرت به فرانسه (+ روش های جدید 2021)

france Flag

فرانسه در بخش صنعت و آموزش عالی از معتبرترین کشورهای اروپا به شمار می آید. همچنین فرانسه از جمله کشورهای پرطرفدار در میان افرادی است که قصد مهاجرت دارند. بنابراین این کشور هر ساله پذیرای مهاجران فراوانی است که از نقاط مختلف جهان، به آن وارد می شوند. در این مقاله سعی کرده ایم شرایط و انواع روش های مهاجرت به فرانسه را شرح داده و تلاش بر آن است که به سؤالات عمده شما در این زمینه پاسخ داده شود.

 • انواع راه های مهاجرت به فرانسه کدام اند؟
 • شرایط مهاجرت به فرانسه برای تحصیل چگونه است؟
 • شرایط مهاجرت به فرانسه برای کار چگونه است؟
 • مدارک مورد نیاز برای چیست؟
 • شرایط مهاجرت به فرانسه با روش های اقامتی چگونه است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به فرانسه

از فرانسه به عنوان بزرگ ترین کشور اروپای غربی یاد می شود. این کشور در امور جهانی نقش به سزایی ایفا می کند. همچنین فرانسه به عنوان یکی از اولین ابرقدرت های جهان، در طی سال ها معرفی شده و عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد و عضو بنیان گذار اتحادیه اروپا نیز هست. این دلایل کافی است تا این کشور با هجوم اتباع خارجی واجد شرایط مهاجرت به فرانسه، از سراسر دنیا مواجه شود. در ادامه به مهم ترین مسائل در خصوص راه های مهاجرت به فرانسه نظیر هزینه مهاجرت به فرانسه، شرایط سنی مهاجرت به فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق هنر، مهاجرت به فرانسه از طریق زبان فرانسه و … می پردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

Tour-Bretagne,-Nantes,-France-3
Tour-Bretagne,-Nantes,-France-3

1. انواع روش های مهاجرت به فرانسه

هر فرد دارای شرایط مهاجرت به فرانسه، تنها از راه های زیر می تواند به این هدف خود نائل شود:

 • مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل
 • مهاجرت به فرانسه از طریق کار
 • مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری (کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک)
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مزایای مهاجرت به فرانسه

شما با داشتن تابعیت فرانسه می توانید از مزایای بسیاری برخوردار شوید. برخی از این مزایا عبارت اند از:

 • هر فرد با داشتن پاسپورت فرانسه، می تواند بدون محدودیت به کل اتحادیه اروپا و حوزه شینگن سفر کن. برای این امر به دریافت ویزا احتیاجی وجود ندارد.
 • امکان سفر به تمام جهان به عنوان یک شهروند فرانسوی و اتحادیه اروپا
 • شما با داشتن تابعیت فرانسه، امکان آن را خواهید داشت که دو تابعیت و دو پاسپورت داشته باشید، بدان شرط که کشور مبدا نیز این اجازه را برای شما صادر کند.
 • پاسپورت فرانسه در میان کشورهای مختلف از جایگاه هشتم برخوردار است. بنابراین شما با داشتن این پاسپورت می توانید بدون ویزا و یا گرفتن ویزا هنگام ورود، به 156 کشور جهان سفر کنید.

برای انتخاب مهاجرت به فرانسه، قبل از هر چیز باید مناسب ترین روش در خصوص خود را بشناسید. بیش از هر چیز دانستن اطلاعاتی مانند مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کار، مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه و… بسیار ضروری است. در قسمت بعد به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به فر انسه می پردازیم. با ما همراه باشید.

The-Louvre-Museum-pyramids
The-Louvre-Museum-pyramids

3. شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

 آیا مهاجرت به فرانسه با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟ مهاجرت به این کشور با مدرک کارشناسی به چه اقداماتی نیاز دارد؟ این ها سوالات بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه دارند.

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید، فرانسه می تواند انتخاب درستی برای شما باشد. دلیل آن نیز کیفیت بالای آموزش در این کشور است. اما برای کسب شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، نیازمند اقداماتی هستید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، نسبت به سایر روش ها هزینه کمتری دارد. دلیل این موضوع یارانه ای است که دولت فرانسه برای بخش آموزش عالی اختصاص داده است.

در واقع هزینه اصلی آموزش و پرورش در فرانسه، مانند خیلی از کشورهای اروپای غربی، حدود 10 هزار یورو در سال است. اما دولت فرانسه با پرداخت سهم زیادی از هزینه های تحصیل، دانشجویان را از پرداخت بخش زیادی از مخارج معاف می کند.

هزینه مهاجرت به فرانسه برای تحصیل در دانشگاه های دولتی (مقاطع مختلف)

 • هزینه مهاجرت به فرانسه برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد: 770 یورو
 • هزینه مهاجرت به فرانسه برای مقطع دکترا: 380 یورو در سال

در نظر داشته باشید 2/3 ازهزینه مهاجرت به فرانسه برای مقاطع مختلف، سهم دولت فرانسه است.

البته بعضی از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، موظف به پرداخت تمام هزینه مهاجرت به فرانسه برای تحصیل هستند. در این زمینه استثناهایی هم وجود دارند که شامل شهرهای لیل، لیزر، مارسی و نانت هستند. در این شهرها شهریه سالیانه آموزش عالی، 2500 یورو در سال می باشد.

Strasbourg,-France-5
Strasbourg,-France-5

 4. مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

فراگیری زبان وابسته به رشته ای است که شما برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه برگزیده اید. اگر این رشته به زبان انگلیسی ارائه شود، نیازی به فراگیری زبان فرانسه نیست و ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) برای شما کافی است.

در صورتی که زبان ارائه رشته مورد نظر شما فرانسوی است، دانشجویان باید سطح زبان فرانسه خود را با ارائه سند، اثبات کنند. آزمون هایی از جمله DELF، TCF، DALF یا TEF وجود دارند که شما می توانید از طریق آن ها مدرک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه را به دست بیاورید. مدرک زبان مورد نیاز برای شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به خصوص در علوم انسانی و اجتماعی، سطح B1 و B2  است.

در برخی از رشته ها مانند پزشکی، ممکن است به سطح بالاتر C1 یا C2 احتیاج داشته باشید.

5. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی فرانسه

در زمان مهاجرت تحصیلی به فرانسه، با توجه به ملیت خود، به ویزای دانشجویی فرانسه احتیاج خواهید داشت.

انواع ویزای دانشجویی در فرانسه

ویزای دانشجویی کوتاه مدت شینگن (Visa De Court Sejour Pour Etudes)

مدت اعتبار این ویزا سه ماه بوده و مناسب برای برنامه کوتاه مدت تحصیلی طراحی شده است. هنگام با ورود به فرانسه، با داشتن این ویزا احتیاجی به دریافت اجازه اقامت به طور جداگانه نخواهید داشت.

ویزای تحصیلی کنکور تخصص

با داشتن این ویزا می توانید برای شرکت در آزمون ورودی رشته مورد نظر خود، در یکی از مؤسسات عالی فرانسه، به این کشور سفر کنید.

ویزای بلند مدت موقت فرانسه (Visa De Long Sejour Temporaire Pour Etudes)

این ویزا برای تحصیل در فرانسه و به مدت 3 تا 6 ماه بوده و غیر قابل تمدید است.

ویزای تحصیلی بلند مدت فرانسه (Visa De Long Sejour Etudes )

اگر قرار است در دوره های آموزشی و تحصیلی در یکی از آموزشگاه های عالی فرانسه شرکت کنید و مدت آموزش شما بیش از 6 ماه است، به ویزای تحصیلی بلند مدت احتیاج خواهید داشت. اعتبار این ویزا برای مقاطع کارشناسی 3 سال، برای کارشناسی ارشد 2 سال و برای مقطع دکترا 4 سال است.

دریافت ویزای VLS-TS یا همان ویزای اقامت بلند مدت، مورد نیاز همه دانشجویان بین المللی است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

 • تکمیل فرم درخواست ویزا با اطلاعات صحیح و صادقانه
 • گذرنامه معتبر
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • رزرو بلیط
 • بیمه مسافرتی با ارزش 30.000 یورو
 • اثبات محل اقامت
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
Unnamed-Road,-50170-Le-Mont-Saint-Michel,-France,-Le-Mont-Saint-Michel
Unnamed-Road,-50170-Le-Mont-Saint-Michel,-France,-Le-Mont-Saint-Michel

6. اجازه کار دانشجویی در فرانسه

همه دانشجویان خارجی حین تحصیل در فرانسه، اجازه کار دارند. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا نیز برای پرداختن به کار، نیاز به مجوز اقامت دانشجویی خواهند داشت.

دانشجویان خارجی در فرانسه، اجازه کار پاره وقت به مدت 964 ساعت در طول سال، معادل 60 درصد کار قانونی را خواهند داشت.

دانشجویانی که به اشتغال در حین تحصیل می پردازند، طبق قانون حداقل دستمزد را دریافت می کنند. از سال 2018، دستمزد خالص برای هر ساعت کار 7/61 یورو تعیین شده است.

درصورتی که 10 ساعت در هفته مشغول کار باشید و دستمزد شما به مقدار حداقل تعیین شود، حدود 78 یورو درآمد خواهید داشت.

7. شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار

دولت و کارفرمایان فرانسوی، اولویت استخدام را با نیروی کار بومی می دانند. همچنین آن ها در مسیر شرکت هایی که تمایل به استخدام کارگران خارجی دارند، برخی موانع بوروکراتیک قرار داده اند. با این وجود طی این سال ها، دولت فرانسه به دلیل کمبود های حرفه ای، به ویژه در بخش IT، سخت گیری های کمتری را اعمال می کند. این موضوع باعث ایجاد تغییرات بسیاری در شرکت های فرانسوی شده است.

طبق قانون مهاجرت فرانسه در خصوص دریافت ویزای کار، کارفرمایان باید برای اخذ مجوزهای کار درخواست صادر کنند. درصورتی که نیروها، بیش از 90 روز در فرانسه مشغول به کار باشند، به ویزای کار طولانی مدت فرانسه احتیاج خواهند داشت.

توجه داشته باشید که تسلط به زبان فرانسوی، یافتن شغل را برای شما آسان تر خواهد کرد.

پس از آنکه شروع به فعالیت گردید، کارفرمای فرانسوی موظف است برای دریافت بیمه درمانی فرانسه و سایر مزایای تأمین اجتماعی درخواست دهد. در مرحله بعد شما شماره INSEE خود را دریافت خواهید کرد.

صنایع و شرکت های برتر برای کار در فرانسه

فرانسه دارای صنایع عمده شامل هوافضا، خودروسازی، داروسازی، ماشین آلات صنعتی، الکترونیک، امور مالی، غذا، نوشیدنی و گردشگری است. ضمن آن که فرانسه در برخی بخش ها دچار کمبود نیروی ماهر است. این بخش ها عبارت اند از: علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات، پزشکان متخصص، مشاغل برق کاری، نجاری، نقشه برداری، فناوری اطلاعات و ارتباطات و کارگران ساختمانی.
در همین راستا هر ساله شاهد تعداد زیادی از مهاجرت پزشکان به فرانسه، مهاجرت پرستاران به فرانسه، مهاجرت دندانپزشکان به فرانسه و به طور کلی مهاجرت به فرانسه از طریق تخصص هستیم.

بعضی از بزرگ ترین شرکت های مستقر در فرانسه عبارت اند از:

 1. AXA
 2. BNP Paribas
 3. Carrefour
 4. Credit Agricole
 5. EDF
 6. L’Oreal
 7. Michelin
 8. Orange
 9. Peugeot
 10. Renault
 11. Societe Generale
 12. Total
Strasbourg,-France-2
Strasbourg,-France-2

قوانین و قوانین حقوق و دستمزد در فرانسه

میانگین دستمزد در سال 2020، از 10.03 به 10.15 یورو در ساعت تغییر یافته است. این افزایش دستمزد باعث شده که فرانسه از نظر درآمد، در میان بالاترین کشورهای اتحادیه اروپا قرار گیرد.

میزان درآمد در فرانسه به عواملی از جمله تخصص، تجربه کاری و موقعیت جغرافیایی محل اشتغال بستگی دارد. به عنوان نمونه شهرهای بزرگ فرانسه مانند پاریس از دستمزد بالاتری برخوردارند.

میانگین دستمزد فرانسه در سال 2021، مقدار 49.500 یورو برای یک سال تخمین زده شده است.

چند سایت معتبر برای جستجوی کار در فرانسه:

 • Pole Emploi : سایت آژانس کاریابی دولت فرانسه
 • APEC : آژانس ملی متخصص برای افراد حرفه ای
 • EURES : پورتال شغلی اتحادیه اروپا

8. انواع ویزای کار برای مهاجرت به فرانسه

ویزای کار برای افراد دارای شرایط مهاجرت به فرانسه، انواع مختلفی دارد. تعدادی از این مجوزها، مهاجران را از برخی فعالیت ها معاف می کنند.

گروه هایی که توانایی دریافت ویزای کار فرانسه را خواهند داشت عبارت اند از:

 • فارغ التحصیلان ماهر
 • کارمندان یک شرکت نوآور
 • کارگران بسیار ماهر (دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا)
 • کارمندان دارای یک ماموریت کاری یا شرکتی در فرانسه
 • محققان / دانشمندان
 • ایده پردازان یک پروژه اقتصادی ابتکاری
 • سرمایه گذاران
 • موسسان شرکت
 • هنرمندان
 • اشخاص مطرح در سطح بین المللی یا ملی در علوم، ادبیات، هنر، آموزش، ورزش و …
Eiffel-Tower,-Paris,-France
Eiffel-Tower,-Paris,-France

شرایط دریافت بلوکارت فرانسه

فرد متقاضی برای دریافت بلوکارت فرانسه باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن یک قرارداد و یا پیشنهاد کاری با مدت حداقل یک سال
 • برآورده کردن حداقل آستانه حقوق و دستمزد
 • اثبات اسناد الزامات قانونی ملی برای مشاغل تنظیم شده
 • ارائه ویزای بلند مدت ملی
 • مدارک مربوط به محل اسکان
 • بیمه سلامت
 • بی خطر بودن متقاضی برای سیاست های عمومی
 • تأیید مدارک تحصیلی در مرکز ENIC-NARIC فرانسه

حداقل حقوق برای دریافت کارت آبی فرانسه

حقوق ناخالص فرد متقاضی که در قرارداد یا پیشنهاد کاری تعیین شده است، باید از حداقل حقوق تعریف شده در کشور فرانسه بیشتر و یا با آن برابر باشد.
دولت فرانسه از سال 2017 حداقل حقوق ناخالص را 18.655 یورو در سال تعیین کرده است.

کارت آبی اتحادیه اروپا در فرانسه، به مدت حداکثر 4 سال اعتبار داشته و پس از آن قابل تمدید است.

هزینه های دریافت کارت آبی برای مهاجرت به فرانسه

هزینه کارت آبی 269 یورو و هزینه تمدید آن نیز، همین مقدار است.

چه مدت طول می کشد تا کارت آبی فرانسه صادر شود؟

طبق قانون ملی حداکثر زمان پردازش برای صدور کارت آبی، 90 روز است.

مشاغل مورد نیاز برای متقاضیان ویزای کار فرانسه

صنعتگران ماهر مانند سازندگان، سنگ تراشان، لوله کش ها، طراحان و مشاغل مرتبط با بازسازی املاک، امکان کار در روستاهای فرانسه را خواهند داشت.

9. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار مهاجرت به فرانسه

 1. پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار.
 2. دو قطعه عکس پاسپورتی.
 3. پیشنهاد یا قرارداد کاری از طرف یک کارفرمای فرانسوی.
 4. مدارک تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در فرانسه.
 5. مدارک تحصیلی معتبر به همراه ترجمه رسمی آن ها.
 6. کلیه اطلاعات کارفرما شامل نام، شماره شناسایی و آدرس شرکت.
 7. فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار فرانسه.
 8. گواهی عدم سوء پیشینه کیفری.
 9. گواهی سلامت.
 10. مدارک مربوط به سفر شامل بلیط هواپیما.
 11. مدارک مربوط به محل اقامت شامل اجاره خانه.
 12. پرداخت هزینه دریافت ویزای کاری فرانسه.
 13. بیمه درمانی مسافرتی.
Touching-the-sky
Touching-the-sky

10. مهاجرت به فرانسه با اخذ اقامت

به دلیل سیاست های سخت گیرانه دولت فرانسه، دریافت اجازه اقامت در این کشور برخلاف سایر کشورهای اروپایی بسیار سخت است.

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا، اقامت بیش از 3 ماه در فرانسه نیاز به داشتن اجازه اقامت موقت، کارت اقامت مهارت ها و استعدادها، کارت اقامت یا اجازه اقامت بازنشسته دارد. بنابراین اگر قصد ماندن در فرانسه برای بیش از 90 روز را دارید، به ویزای بلند مدت یا اجازه ورود صادر شده توسط مقامات فرانسه احتیاج پیدا خواهید کرد.

بنا بر آمار مهاجرتی که مؤسسه ملی فرانسه ارائه داده است، در سال 1999 حدود یک چهارم (معادل 25 درصد) از جمعیت فرانسه را مهاجران یا اجداد مهاجر تشکیل داده اند. در سال های گذشته، این آمار روبه افزایش بوده است. با نظرسنجی های انجام شده از سال 2016، چیزی در حدود 8/11 درصد جمعیت فرانسه را مهاجران تعریف کرده اند.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

11. شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

 علاقه مندان به سرمایه گذاری در فرانسه، امکان این را دارند که از طریق طرح های سرمایه گذاری، به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن را اخذ کنند. در ادامه شرایط مهاجرت به فرانسه از این طریق را تشریح می کنیم.

رئیس جمهور فرانسوا اولاند در آوریل 2003، این برنامه را ارائه کرد.

انواع روش های سرمایه گذاری در فرانسه

 • مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی
 • مهاجرت به صورت شخصی و سرمایه گذاری در یک طرح تجاری
 • سرمایه گذاری تجاری با مشارکت 30 درصدی در سهام یک شرکت

فرانسه بر خلاف برخی کشورهای اروپایی، امکان اخذ ویزای طلایی برای سرمایه گذاری منفعل در املاک و مستغلات یا اوراق قرضه ی دولتی را فراهم نکرده است.

فرد متقاضی از طریق مهاجرت با هر یک از روش های سرمایه گذاری، موفق به دریافت اقامت دائم و تابعیت فرانسه خواهد شد.

همچنین در این زمینه نیاز است فرد متقاضی دارای برخی از معیارهای زیر باشد:

 • حفظ شرکت یا سهام خود تا 4 سال پس از سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری حداقل 300 هزار یورو در بخش های دارایی های مشهود یا نامشهود
هزینه مهاجرت به فرانسه
Cityscape-of-traditional-buildings-in-France

12. شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

فرد متقاضی مهاجرت به فرانسه این امکان را دارد که حرفه و تخصص خود را در قالب ثبت شرکت برای مهاجرت به این کشور ادامه دهد و از این راه تجارت خود را آغاز کند.
اکنون ساختارهای مختلف کسب وکار، مراحل و قوانین جدید مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت را بررسی خواهیم کرد.

از جمله موارد حائز اهمیتی که در زمان ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار جدید در فرانسه باید به آن توجه داشته باشید، مشکلات احتمالی بازار محلی است. بنابراین توصیه می شود از قبل در مورد تقاضا و مشاغل مورد نیاز فرانسه در منطقه مورد نظر خود تحقیقات کافی را به عمل آورید.

اگر متقاضی تجربه کافی در اداره ی یک شرکت را داشته باشد، حفظ زندگی در فرانسه برای او، از طریق ثبت شرکت آسان خواهد بود.

تا کنون از جزئیات بسیاری در خصوص مهاجرت به فرانسه آگاه شده اید. اما هنوز مطالب بسیاری در زمینه روش های مهاجرت به فرانسه، مزایا و مشکلات مهاجرت به فرانسه و … باقی مانده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

13. مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

قیمت املاک در فرانسه حتی طی بحران اقتصاد جهانی، تقریباً شرایط خوبی داشت. فرانسه دارای یکی از بازارهای اصلی مسکن در اروپاست که با روندی ثابت، قادر به جذب سرمایه گذاران بین المللی در طی سال ها شده است.

طبق آمار، درسه ماه پایانی سال 2017، ملک های نوساز نسبت به سال گذشته 3 و 3.3 درصد افزایش قیمت داشته اند. دراین میان پاریس بیشترین آمار افزایش قیمت را از آن خود کرده است.
همچنین در این بازه زمانی، املاک چند ساله نیز 5.1 درصد و نسبت به سال گذشته 8.6 درصد افزایش قیمت داشته است.

این روند رو به رشد بازار املاک فرانسه، از سال 2015 تاکنون ادامه داشته است. این موضوع به علت پایین بودن نرخ وام مسکن است.

هزینه مهاجرت به فرانسه
Louvre-Museum-in-Paris,-France.

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

هنگامی که شما قصد خرید یک ملک را دارید، علاوه بر قیمت ذکر شده، موظف به پرداخت هزینه های مالیات و نوسانات نرخ ارز نیز هستید. بنابراین اینگونه هزینه های فرعی را نیز جزو هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک در نظر بگیرید.

عوامل دیگر موثر در تغییر هزینه های افزوده خرید ملک در فرانسه عبارت اند از: سن ملک و نیاز یا عدم نیاز شما به دریافت وام برای خرید ملک.

هزینه های مازاد برای خرید ملک در فرانسه

 1. هزینه های مربوط به تنظیم وام
 2. مالیات انتقال یا حق تمبر
 3. هزینه دفاتر اسناد رسمی
 4. هزینه های حقوقی مستقل
 5. هزینه های ثبت نام املاک
 6. حق الزحمه مشاور املاک است که توسط خریدار در فرانسه پرداخت می شود (بسته به نوع ملک تا 5٪ می تواند باشد).

به همین دلیل بهتر است متقاضیان خرید ملک در فرانسه، مبلغی در حدود 7 تا 10 درصد ارزش ملک مورد نظر را برای هزینه های جانبی در نظر بگیرند.

14. مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی و خود حمایتی

افرادی که از توانایی مالی بالایی برخوردارند، می توانند از طریق تمکن مالی اجازه اقامت در قلمرو فرانسه را دریافت نمایند. بر اساس این مجوز آن ها قادرند بدون محدودیت، به کشورهای توافق نامه شینگن نیز سفر کنند. فرد متقاضی در طول اقامت به وسیله تمکن مالی فرانسه، اجازه تحصیل، خرید و فروش ملک، اخذ وام بانکی، تعویض گواهی نامه رانندگی، خرید و فروش ماشین و غیره در این کشور را دارا است.

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه

 1. درآمد مالی کافی برای اقامت در فرانسه
 2. داشتن سند مالکیت یا قرارداد اجاره خانه یا آپارتمان در فرانسه
شرایط مهاجرت به فرانسه
Champ-de-Mars—Tour-Eiffel,-Paris,-France

15. هزینه اجازه اقامت برای مهاجرت به فرانسه

فرد سرمایه گذار باید در ازای مبلغ 200 یورو اوراق بهادار، مالیات را به OFII بپردازد. همچنین هزینه تمبر 25 یورویی در کارت های اقامت به مبلغ مالیات اضافه خواهد شد.

به علاوه 255 یورو به عنوان هزینه مالیات و 99 یورو تحت عنوان هزینه ویزای طولانی مدت اقامت در فرانسه به این مبلغ اضافه خواهد شد.

16. شرایط تمدید اقامت فرانسه

فرد متقاضی مهاجرت به فرانسه باید 2 ماه پیش از انقضای اجازه اقامت خود، درخواست تمدید آن را ثبت کند. همچنین باید اسنادی را جهت اثبات حفظ شرایط خود، به منظور تمدید اقامت ارائه دهد.
همچنین اگر پروژه سرمایه گذاری فرد مذکور به پایان رسیده باشد، اسنادی را جهت اثبات پروژه سرمایه گذاری جدیدی در فرانسه ارائه دهد.

اگر در مدت 10 ماه اقامت در فرانسه، متقاضی بیش از 6 ماه را در خارج از این کشور حضور داشته باشد، اقامت مستمر او باطل خواهد شد.

شرایط مهاجرت به فرانسه
montpellier

17. شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت فرانسه

شرایط دریافت اقامت دائم فرانسه

پس از 5 سال متوالی زندگی در فرانسه، امکان دریافت کارت اقامت دائم برای شما میسر است. اجازه اقامت دائم، شما را مجاز به اقامت ده ساله در فرانسه می کند.

همچنین این اقامت قابل تمدید است. تمدید آن به شرایط شخصی شما وابسته است. این شرایط عبارت اند از دلیل اقامت، شغل و ثبات مالی، میزان حضور و هماهنگی با جامعه فرانسه و توانایی زبان.

در صورت ازدواج با یک تبعه فرانسه، به شرط آن که بیش از 3 سال به طول بینجامد، می توانید درخواست اقامت دائم کنید.

در صورت عدم حضور در فرانسه برای بیش از دو سال متوالی، اجازه اقامت دائم فرانسه از شما سلب می گردد.

شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت فرانسه

برای آنکه بتوانید تابعیت فرانسه را اخذ کنید، باید برای 5 سال به طور مداوم در فرانسه ساکن بوده باشید. همچنین با تسلط بالای خود به زبان فرانسه، آشنایی با فرهنگ این کشور و انجام کامل مسئولیت های شهروندی، به دولت فرانسه ثابت کنید که با این جامعه پیوندهای عمیقی دارید.

روش هایی مانند ازدواج با یک شهروند فرانسوی یا داشتن پدر و مادر فرانسوی، زمان را برای دریافت اقامت دائم یا پاسپورت فرانسه کاهش می دهند.

آیا شرایط مهاجرت به فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

18. شرایط دریافت ویزای همراه و الحاق خانواده برای مهاجرت به فرانسه

در صورت دریافت ویزای فرانسه، اعضای خانواده شما نیز اجازه اقامت چهارساله را اخذ می کنند. آن ها در این مدت، اجازه زندگی، اقامت، کار و تحصیل در فرانسه را خواهند داشت.

همچنین اعضای خانواده مهاجران خارج از اتحادیه اروپا نیز می توانند پس از گذشت 5 سال، با تمدید اقامت موقت و حضور در فرانسه اقامت دائم دریافت نمایند.

مجوز اقامت دائم برای اعضای خانواده، حتی در صورت طلاق یا مرگ همسر، معتبر است.

مهاجرت به فرانسه
Nice,-France-2

تا کنون از هزینه مهاجرت به فرانسه در خصوص تمام روش های ممکن آگاه شدید. در قسمت بعد قصد داریم هزینه های زندگی در این کشور را شرح دهیم.

19. هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های مواد غذایی در فرانسهقیمت ها (برحسب یورو)
یک قرص نان€ 1.80
کره (250 گرم)€ 1.95
شیر (یک لیتر)€ 1.00
تخم مرغ (6 عدد)€ 1.75
کاهو€ 0.99
چای (بسته 100 عددی)€ 3.00
گوجه فرنگی (1 کیلو)€ 1.50
ماهی سفید (1 کیلو)€ 20.75
مواد شوینده€ 10.75
دستمال کاغذی (بسته 4 عددی)€ 2.75
هزینه های حمل و نقل در فرانسهقیمت ها (برحسب یورو)
بنزین (1 لیتر)€ 1.47
کرایه ماشین (1 هفته)€ 140
هزینه مراقبت های بهداشتی در فرانسهقیمت ها (برحسب یورو)
هزینه دندانپزشکی (چک آپ اولیه)€ 28
قرص پاراستامول (16 عدد)€ 2.18
هزینه ویزیت دکتر€ 3.5
مهاجرت به فرانسه
Louvre,-Paris,-France-2

سوالات متداول مهاجرت به فرانسه


✅ حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای مهاجرت به فرانسه چقدر است؟

هر فرد متقاضی سرمیاه گذاری برای مهاجرت، باید حداقل 300 هزار یورو به فرانسه پرداخت کند.

✅ آیا برای مهاجرت به فرانسه از طریق روش های اقامتی محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، فرد متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد.

✅ آیا اعضای خانواده متقاضی اصلی، برای مهاجرت به فرانسه قادر به اخذ ویزای همراه خواهند بود؟

همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند به همراه فرد متقاضی اصلی، در فرانسه اقامت گزینند.

✅ آیا اخذ شهروندی فرانسه ممکن است؟

بله، پس از 5 سال زندگی مداوم در این کشور و اثبات تسلط به زبان فرانسه و همین طور پیوند با فرهنگ و جامعه آن، امکان اخذ شهروندی وجود دارد.

✅ هزینه اجازه اقامت فرانسه چقدر است؟

فرد سرمایه گذار در ازای مبلغ 200 یورو اوراق بهادار، باید مالیاتی را به OFII پرداخت کند.علاوه بر این ها 255 یورو به عنوان هزینه مالیات و 99 یورو تحت عنوان هزینه ویزای طولانی مدت اقامت در فرانسه نیز لازم به پرداخت هستند.

جمع بندی

Conclusion

مهاجرت به فرانسه، همواره طرفداران زیادی داشته است. شرایط مناسب و مطلوب برای گذراندن دوره زبان فرانسه، پایین بودن شهریه دانشگاه های فرانسه، بالا بودن سطح آموزش در این کشور، بالا بودن نرخ دستمزد و همین طور پایین بودن نرخ تورم و بیکاری، تنها بخشی از دلایل محبوبیت این کشور بین افراد مختلف است. مهاجرت تحصیلی یا کاری به فرانسه و روش های سرمایه گذاری نیز از جمله راه های مطمئن برای مهاجرت به این کشور است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا