مهاجرت به لهستان از طریق کار (قوانین و شرایط 2021)

poland Flag

مهاجرت به لهستان از طریق کار از جمله روش های مهاجرتی است که متقاضیان کشورهای خارجی برای دریافت اقامت لهستان انتخاب می‌کنند. اما شما به عنوان یک متقاضی خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت پیشنهاد کاری باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که در این مقاله به آن ها اشاره خواهد شد.

 • شرایط اخذ ویزای کار در لهستان برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چیست؟
 • انواع ویزای کار در لهستان برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار کدامند؟
 • حداقل و حداکثر حقوق و درآمد در لهستان برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چقدر است؟
 • مالیات بر حقوق و درآمد در لهستان چقدر است؟
 • بهترین شغل ها برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به لهستان از طریق کار کدامند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به لهستان از طریق کار

مهاجرت به لهستان از طریق کار از جمله روش های مهاجرتی است که کمترین میزان هزینه را برای متقاضیان خارجی خواهد داشت. کار در لهستان قوانین و شرایط خاص خود را دارد. بنابراین اگر به دنبال اقامت کاری لهستان هستید، ابتدا باید برای استخدام در لهستان اقدام کرده و سپس ویزای مورد نظر را دریافت کنید. این کشور برای استخدام نیروی خارجی ابتدا بازار کار را آزمایش کرده و اگر کاندیدای مناسبی نبود، کارفرما می‌تواند برای شما پیشنهاد کاری ارسال کند. در این مقاله شرایط و مراحل اخذ ویزای کاری و میزان حقوق و درآمد در لهستان بررسی خواهد شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به لهستان از طریق کار
Wawel-Castle,-Wawel,-Kraków,-Poland

1. شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چیست؟

مهاجرت به لهستان از طریق کار از جمله متداول ترین و کم هزینه ترین روش ها برای دریافت اقامت کاری در لهستان است. میزان حقوق و درآمد در لهستان با توجه به شغلی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. در این میان نباید شهر محل اقامت را فراموش کنیم چون حقوق و درآمد در لهستان در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. با توجه به هزینه های زندگی، بهتر است از میان مشاغل پردرآمد لهستان شغلی را انتخاب کنید که با مهارت ها و توانایی های شما همخوانی دارد.

شرایط اقامت و اجازه کار یا در واقع اقامت کار در لهستان برای برخی از افراد می‌تواند با چالش هایی همراه باشد. چرا که اولویت استخدام در لهستان با شهروندان این کشور است و تنها در صورت نبود کاندیدای مناسب کارفرما می‌تواند برای شما پیشنهاد کاری بفرستد.

مشاغل پردرآمد در لهستان زیاد هستند اما به دلیل در اولویت بودن شهروندان لهستانی باید با ارائه رزومه کاری قوی، سعی کنید از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید.

لهستان یکی از کشورهای عضو در اتحادیه اروپا است، به همین دلیل نیز شهروندان اتحادیه اروپا و حوزه شینگن بدون دریافت ویزای نیز می‌توانند برای اقامت کاری در لهستان اقدام کنند. اما متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به لهستان از طریق کار و استخدام در لهستان، باید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند.

پس متقاضیان ایرانی برای بهره مندی از حقوق و درآمد و استخدام در لهستان، باید ابتدا پیشنهاد شغلی دریافت کرده و سپس برای مهاجرت به لهستان از طریق کار اقدام کنند.

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. انواع ویزای کار برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار کدامند؟

لهستان عضو در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است بنابراین برای مهاجرت به لهستان از طریق کار باید یکی از انواع ویزای شینگن را دریافت کنید.

 • ویزای کار نوع A: متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار که دارای پیشنهاد یا قرارداد کاری هستند، می‌توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.
 • ویزای کار نوع B: این ویزا برای متقاضیانی صادر می‌شود که نماینده یک شرکت خارجی هستند و قصد دارند به مدت 6 ماه به کار در لهستان بپردازند.
 • ویزای کار نوع C: ویزای نوع C برای متقاضیانی صادر می‌شود که یک قرارداد کاری با اعتبار بیش از 30 روز با یک کارفرمای لهستانی امضا کرده‌اند.
 • ویزای کار نوع D: این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که در شرکتی مشغول به کار هستند که شعبه ای در لهستان نداشته و کارفرما نیر لهستانی نیست.
 • ویزای کار نوع E: این نوع ویزا برای متقاضیانی صادر می‌شود که شرایط آن ها یا هیچ کدام از انواع ویزای فوق همخوانی ندارد.
استخدام و کار در لهستان
Kościół-pw.-św.-Józefa,-Jana-Zamoyskiego,-Kraków,-Poland

3. متقاضیان مهاجرت به لهستان برای استخدام و اخذ اقامت کاری در لهستان چه مراحلی را باید طی کنند؟

همانطور که اشاره کردیم، مهاجرت به لهستان از طریق کار یکی از عمده روش هایی است که متقاضیان ایرانی و دیگر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت اقامت این کشور انتخاب می‌کنند. اما برای اینکه موفق به استخدام در لهستان شده و از حقوق و درآمد کار در لهستان بهره مند شوید، باید مراحل کار را به صورت کاملاً قانونی انجام دهید. در غیر این صورت به شما اقامت اعطا نخواهد شد.

برای استخدام در لهستان باید شغلی مناسب را از میان مشاغل مورد نیاز این کشور یا مشاغل پردرآمد در لهستان انتخاب کنید. دستمزد کار در لهستان، مانند همه کشورهای دیگر به نوع شغلی که دارید وابسته است، پس برای بهره مندی از میزان بالای حقوق و درآمد در لهستان، سعی کنید این مرحله یعنی انتخاب شغل را با دقت انجام دهید.

برای انتخاب شغل می‌توانید از سایت های کاریابی در لهستان با لیست مشاغل پردرآمد در لهستان استفاده کنید. سایت های کاریابی همواره آپدیت می‌شوند و شامل مشاغل مورد نیاز لهستان هستند.

مراحل مهاجرت به لهستان از طریق کار

کلیه متقاضیان خارجی که قصد کار در لهستان را دارند، باید برای کارفرمای مورد نظرشان، رزومه کاری ارسال کرده و سپس پیشنهاد کاری دریافت کنند. اما لهستان برای ارسال این پیشنهاد کاری و استخدام در لهستان قوانینی دارد که به شرح زیر هستند.

انجام آزمون بازار کار

بعد از اینکه شما برای استخدام در لهستان رزومه کاری ارسال کردید، کارفرما پیش از ارائه دعوتنامه، نیاز به نیروی خود را به اداره کار لهستان اعلام می‌کند. اداره کار لهستان نیز بازار کار این کشور را به مدت یک ماه آزمایش می‌کند. هدف از این آزمون، انتخاب کاندیدایی مناسب از میان شهروندان لهستانی یا شهروندان اتحادیه اروپا است.

اگر در مدت یک ماه، اداره کار لهستان موفق به یافتن کاندیدایی مناسب نشد یا کاندیداها صلاحیت های علمی و فنی کافی برای شغل را نداشتند. کارفرما می‌تواند برای متقاضی خارج از اتحادیه اروپا، پیشنهاد کاری بفرستد.

دلیل این روش، در اولویت بودن شهروندان لهستانی و اتحادیه اروپا در مقایسه با شهروندان خارج از اتحادیه اروپا است و بنابراین اگر قصد مهاجرت به لهستان از طریق کار را دارید، باید این مورد را در نظر داشته باشید.

پس از آزمون بازار کار، کارفرما برای شما پیشنهاد کاری فرستاده و شما می‌توانید به استخدام در لهستان درآمده و اقامت کاری در لهستان دریافت کنید.

تنها در صورت عدم وجود کاندیدای مناسب است که متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار موفق به استخدام در لهستان و بهره مندی از حقوق و درآمد در لهستان خواهند شد.

حقوق و درآمد در لهستان
Warsaw,-Poland

درخواست ویزای مهاجرت به لهستان از طریق کار

پس از ارسال پیشنهاد کار در لهستان توسط کارفرما، باید برای دریافت مجوز کاری اقدام شود. کارفرما مسئول ارائه درخواست برای دریافت مجوز کاری است. پس از آن شما می‌توانید به سفارت مراجعه کرده و برای دریافت ویزای کاری لهستان اقدام کنید.

توجه کنید که در قرارداد کاری شما باید موارد زیر ذکر شود:

 • شرایط استخدام در لهستان برای متقاضی مهاجرت به لهستان از طریق کار باید طبق مقررات کار و شامل کلیه مفاد قانون کار در لهستان باشد.
 • بر اساس قوانین Voivodeship Office میزان حقوق و دستمزد ذکر شده در قرارداد نباید کمتر از 30% حقوق و درآمد در لهستان باشد.

صدور مجوز کار در لهستان

مجوزهای کاری توسط رئیس دولت محلی صادر می‌شوند. پس از به تأیید رسیدن درخواست اجازه کار، این مجوز در دو نسخه تهیه و در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد. یکی از این نسخه ها باید برای متقاضی مهاجرت به لهستان از طریق کار ارسال شود.

اجازه کار تنها تا زمانی اعتبار دارد که متقاضی با شرکت مورد نظر قرارداد همکاری داشته باشد.

اگر متقاضی مهاجرت به لهستان از طریق کار مایل به تغییر شغل خود باشد، کارفرمای شرکت جدید باید برای دریافت مجوز کاری اقدام کند.

4. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به لهستان از طریق کار کدامند؟

 • پاسپورت معتبر یا حداقل 3 ماه اعتبار پس از ورود به خاک لهستان.
 • عکس پاسپورتی جدید.
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری.
 • دعوتنامه و قرارداد امضا شده توسط کارفرمای لهستانی.
 • مدارک تحصیلات تکمیلی.
 • سوابق کاری و رزومه کاری.
 • گواهی تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی.
 • گواهی سلامت.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری.
 • ارائه مدارک محل اقامت شامل رزرو هتل یا اجاره خانه.
 • مدارک سفر شامل رزرو بلیط هواپیما.
 • رسید پرداخت هزینه ویزای کاری.
Royal-Palace-on-the-Water-in-Lazienki-Park

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

5. حداقل و حداکثر حقوق و درآمد برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چقدر است؟

حداکثر میزان حقوق و درآمد در لهستان 33.800 PLN و حداقل حقوق و درآمد در لهستان 1.190 PLN است. میانگین حقوق ماهانه نیز 7.650 PLN و سالانه 90.800 PLN است.

درصد توزیع حقوق در لهستان

 • 25% از کارمندان لهستانی ماهانه کمتر از 4.060 PLN حقوق دریافت می‌کنند. 75% از کارمندان ماهانه بیشتر از 4.060 PLN حقوق دریافت می‌کنند.
 • 50% از کارمندان لهستانی ماهانه معادل 7.110 PLN کمتر از آن حقوق دریافت می‌کنند. 50% از آن ها ماهانه بالاتر از 7.110 PLN حقوق دریافت می‌کنند.
 • 75% از کارمندان لهستانی ماهانه معادل 19.200  PLNیا کمتر از آن حقوق دریافت می‌کنند. 25% از کارمندان ماهانه بالاتر از 19.200 PLN حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه سابقه کاری و میزان حقوق دریافتی در لهستان

 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 2 تا 5 سال است، 32% بیشتر از کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 5 تا 10 سال است، 36% بیشتر از کسانی که کمتر از 5 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 10 تا 15 سال است، 21% بیشتر از کسانی که کمتر از 10 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 15 تا 20 سال است، 14% بیشتر از کسانی که کمتر از 15 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بیشتر از 20 سال است، 9% بیشتر از کسانی که کمتر از 20 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه میان مدرک تحصیلی و درصد افزایش حقوق دریافتی در لهستان

 • کارمندان با مدرک دیپلم یا مدرک فنی حرفه ای، 17% بیشتر از کسانی که دیپلم ندارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک مدرک لیسانس، 24% بیشتر از کسانی که مدرک دیپلم ندارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک مدرک فوق لیسانس، 29% بیشتر از کسانی که مدرک لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک مدرک دکتری، 23% بیشتر از کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.

حقوق کار در لهستان در یک شغل مشابه برای مردان 6% بیشتر از زنان است. پس اگر حقوق ماهانه یک آقا 7.760 PLN باشد حقوق یک خانم همان شغل، 7.320 PLN است.

درصد افزایش میزان حقوق در لهستان هر 17 ماه 8% خواهد بود. درصد افزایش سالانه حقوق نیز نهایتاً 6% خواهد بود.

6. مالیات بر حقوق و درآمد در لهستان چقدر است؟

کارمندان و کارفرمایان لهستانی مالیات های مختلفی باید پرداخت کنند که شامل مالیات بر درآمد و مالیات بر حقوق است. کارفرما باید 14.14% از حقوق ناخالص کارمند خود را به اداره تأمین اجتماعی لهستان بپردازد. کارمند نیز باید 14% از حقوق خود را به این اداره بپردازد.

از طرفی کارفرما باید 2.45% از حقوق ناخالص کارمند را به صندوق کار لهستان بپردازد و کارمندان باید 0.01% از حقوق ناخالص خود را بپردازند.

Łagów,-Poland

7. ساعت کاری و شرایط دریافت اضافه کاری برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چیست؟

ساعت کار روزانه 8 ساعت و در طول هفته 40 ساعت خواهد بود. برای ساعت کاری بیشتر از این میزان، کارمندان اضافه کاری دریافت می‌کنند.

میزان حقوق اضافه کاری در لهستان 50% تا 100% از حقوق دریافتی به ازای هر ساعت کار عادی است.

کلیه کارمندان لهستانی سالانه بین 20 تا 26 روز مرخصی دارند. مرخصی زایمان نیز 20 هفته خواهد بود. اما برای کارمندانی که 5 فرزند یا بیشتر دارند، مرخصی زایمان 37 هفته خواهد بود. کارمندان مرد نیز پس از تولد فرزندشان می‌توانند دو هفته مرخصی دریافت کنند.

8. مشاغل پردرآمد برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار کدامند؟

غیر از مهاجرت از طریق کار، راه اندازی کسب و کار نیز به اقامت این کشور منجر می‌شود. اما یک چالش بزرگ در مورد این روش مهاجرتی وجود دارد. اینکه برای راه اندازی کسب و کار در لهستان باید سرمایه اولیه داشته باشید. این در حالی است که برای مهاجرت به لهستان از طریق کار نیازی به سرمایه اولیه نداشته و تنها کافی است تمکن مالی خود را به اثبات برسانید.

در ادامه مشاغل پردرآمد در لهستان را بررسی خواهیم کرد مشاغلی که با استخدام در آنها نه تنها اقامت کاری در لهستان را دریافت می‌کنید بلکه می‌توانید بالاترین میزان حقوق و درآمد در لهستان را داشته باشید.

بیشترین میزان حقوق و درآمد در لهستان برای مشاغل پردرآمد در لهستان

شغلدرآمد
جراح / پزشک28.100 PLN
قاضی23.600 PLN
وکیل19.100 PLN
مدیر بانک18.000 PLN
مدیر ارشد اجرایی16.900 PLN
مدیر ارشد مالی15.800 PLN
ارتودنتیست15.200 PLN
استاد دانشگاه13.500 PLN
خلبان11.300 PLN
مدیر مارکتینگ10.100 PLN

9. بهترین شغل ها برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به لهستان از طریق کار کدامند؟

 • رشته های مهندسی شامل مهندس برق، مهندسی فناوری شیشه، تکنسین ارشد برق، مهندس تنظیم مقررات، مهندس فناوری بتن، مهندس تجهیزات، مهندس تعمیر و نگهداری و سیستمهای انرژی تجدیدپذیر
 • پزشکان و پرستاران متخصص
 • تحلیلگر ارتباطات از راه دور، طراح و معمار سیستم های اطلاعات از راه دور و مشاور سیستم های انتقال داده
 • متخصص توسعه برنامه، متخصص توسعه نرم افزارهای اطلاعاتی، متخصص توسعه سایت، معمار وب سایت و طراحان برنامه های وب و جند رسانه ای
 • توسعه دهنده برنامه موبایل، توسعه دهنده برنامه، متخصصان کاربرد فناوری اطلاعات، برنامه نویسان پزشکی، تحلیلگران و توسعه دهندگان رایانه و تست کننده نرم افزار
 • تحلیلگر پایگاه داده، مدیر پایگاه داده، مدیر سیستم های رایانه ای، طراح پایگاه داده و مدیر سیستم های کنترل یکپارچه
 • تحلیلگر شبکه رایانه ای، متخصص امنیت نرم افزار، مهندس سیستم ها و شبکه های رایانه ای، متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • معمار تکنسین، تکنسین ساخت و ساز، متخصص مهندسی محیط زیست و احیای زمین، تکنسین راه سازی، بازرس ساختمان، تکنسین تجهیزات بهداشتی، پل ساز و بازرس حفاظت از آتش و بازرس راه سازی
 • تکنسین برق خودرو، تکنسین برق، کنترل ترافیک راه آهن، تکنسین برق تجهیزات ایمنی، تکنسین انرژی و تکنسین منبع تغذیه راه آهن
 • آجرکار و سازنده ساختمان، نجار و میکسر بتن، گچ کار و مونتاژ کننده عایق ساختمان، متخصصان کف ساختمان و لایه های پارکت و متخصص نصب نما و نقاش خانه
 • جوشکاری و کلیه امور مرتبط به آن
 • راننده ماشین آلات مختلف مانند راننده اتوبوس، راننده تانکر، راننده کامیون و راننده تراکتور
حقوق و درآمد در لهستان
Krakow,-Poland

10. شرایط دریافت اقامت دائم برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چیست؟

زمانی که برای مهاجرت به لهستان از طریق کار اقدام می‌کنید، اقامت موقت به شما داده می‌شود. حداکثر زمان اعتبار این اقامت 3 سال خواهد بود. در کنار اجازه اقامت باید برای کار در لهستان، اجازه کار نیز دریافت کنید.

ویزای کاری دقیقاً به میزان اعتبار قرارداد کاری متقاضی مهاجرت به لهستان از طریق کار، تمدید خواهد شد.

پس از 5 سال اقامت موقت در لهستان و کار قانونی می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهید. پس از 2 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای تابعیت و پاسپورت لهستان اقدام کنید.

11. هزینه دریافت ویزای کار در لهستان برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، برای مهاجرت به لهستان از طریق کار، علاوه بر ویزای کاری باید اجازه اقامت و مجوز کاری نیز دریافت کنید. هزینه دریافت ویزای کاری لهستان 440 PLN و هزینه دریافت اجازه اقامت و کارت اقامت نیز 50 PLN است.

آیا شرایط مهاجرت به لهستان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

12. هزینه زندگی در لهستان چقدر است؟

شرایط زندگی و کار در لهستان به شهر محل سکونت، سبک زندگی و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. هزینه زندگی یک فرد مجرد بدون در نظر گرفتن اجاره خانه ماهانه 579.19 دلار آمریکا معادل 2250.78 PLN است. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون در نظر گرفتن اجاره خانه ماهانه 1940.61 دلار آمریکا معادل 7541.32 PLN است.

هزینه زندگی در لهستان 3.30% بالاتر از ایران است و هزینه اجاره خانه نیز 14.67% بالاتر از ایران است.


سوالات متداول مهاجرت به لهستان از طریق کار

✅ حداقل و حداکثر حقوق و درآمد در لهستان برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چقدر است؟

حداکثر میزان حقوق و درآمد در لهستان 33.800 PLN و حداقل حقوق و درآمد در لهستان 1.190 PLN است. میانگین حقوق ماهانه نیز 7.650 PLN و سالانه 90.800 PLN است.

✅ مهمترین شرایط برای استخدام در لهستان چیست؟

مهمترین شرط برای استخدام در لهستان، دریافت جاب آفر است. برای اینکه کارفرما برای شما جاب آفر ارسال کند، ابتدا اداره کار لهستان باید به مدت یک ماه بازار کار را بررسی کند. در صورت نبود کاندیدای مناسب، کارفرما برای شما پیشنهاد کاری می‌فرستد.

✅ آیا امکان دریافت اقامت دائم با مهاجرت به لهستان از طریق کار وجود دارد؟

بله. پس از 5 سال اقامت موقت و کار قانونی در لهستان می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

✅ هزینه زندگی در لهستان برای متقاضیان مهاجرت به لهستان از طریق کار چقدر است؟

شرایط زندگی و کار در لهستان به شهر محل سکونت، سبک زندگی و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. هزینه زندگی در لهستان 3.30% بالاتر از ایران است

✅ هزینه دریافت ویزای کار در لهستان برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای کاری لهستان 440 PLN و هزینه دریافت اجازه اقامت و کارت اقامت نیز 50 PLN است.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، برای ارائه پیشنهاد کاری توسط کارفرما، بازار کار لهستان باید توسط اداره کار این کشور ارزیابی شود. در صورتی که کاندیدای مناسبی برای تصدی شغل نبود، کارفرما می‌تواند برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، پیشنهاد کاری ارسال کند.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن

نقاط ضعف:
بالاتر بودن هزینه زندگی در لهستان
بالاتر بودن اجاره در لهستان

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا