مهاجرت به لیتوانی از طریق کار (شرایط ویزا 2021)

lithuania Flag

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای کار و اقامت در لیتوانی علاوه بر ویزای کاری، باید مجوز اقامت و مجوز کاری نیز دریافت کنند. برای اعطای مجوز کاری، باید به اداره کار لیتوانی ثابت شود که هیچ یک از شهروندان این کشور مهارت لازم برای تصدی شغل را ندارند.

 • شرایط کار در کشور لیتوانی چیست؟
 • گرفتن ویزای کار در لیتوانی چه مراحلی دارد؟
 • انواع ویزای کار در لیتوانی کدامند؟
 • گرفتن ویزای کار در لیتوانی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چقدر زمان می‌برد؟
 • هزینه ویزای کار لیتوانی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط مهاجرت به لیتوانی از طریق کار

مهاجرت به لیتوانی از طریق کار از جمله متداول ترین روش هایی است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای کار در لیتوانی و اخذ اقامت این کشور انتخاب می‌کنند. شرایط دریافت ویزای کار در کشور لیتوانی مانند دیگر کشورهای اروپایی است و برای اینکه در مشاغل پردرآمد لیتوانی مشغول به کار شوید، ابتدا باید پیشنهاد کاری از یک کارفرما دریافت کتید. در این مقاله علاوه بر شرایط کار در کشور لیتوانی، مراحل گرفتن ویزای کار لیتوانی، هزینه ویزای کار لیتوانی و انتخاب شغل از طریق سایت کاریابی در لیتوانی بررسی خواهد شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به لیتوانی از طریق کار
winter,-castle,-Trakai,-Lithuania

1. شرایط کار در کشور لیتوانی برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار چیست؟

طی سال های گذشته بسیاری از افرادی که قصد اشتغال در کشورهای اروپایی را دارند، کشور لیتوانی را برای کار انتخاب می‌کنند. روند استخدام در کشور لیتوانی برای شهروندان اتحادیه اروپا و حوزه شینگن بسیار ساده است و حتی نیازی به دریافت ویزا نیست. اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای کار در لیتوانی باید مراحل خاصی را طی کنند.

از جمله مهمترین و اصلی ترین شرایط کار در کشور لیتوانی، دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما است. برای دریافت پیشنهاد کاری می‌توانید از سایت های کاریابی در لیتوانی یا لیست مشاغل پردرآمد لیتوانی استفاده کنید. پس از انتخاب شغلی متناسب با سابقه کاری و مهارت های خود، باید با کارفرما مذاکره کنید. پس از اینکه روی شرایط کار در کشور لیتوانی به توافق رسیدید، کارفرما باید برای دریافت اجازه کار برای شما اقدام کند.

برای ارائه اجازه کار، اداره کار لیتوانی بازار کار این کشور را ارزیابی خواهد کرد. اگر از بین شهروندان لیتوانی یا اتحادیه اروپا کاندیدایی برای تصدی شغل وجود نداشته باشد، کارفرما اجازه ارسال پیشنهاد کاری و دریافت اجازه کار برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا را خواهد داشت.

پس از اجازه کار، متقاضی مهاجرت به لیتوانی از طریق کار می‌تواند برای دریافت ویزای کار در لیتوانی اقدام کند.

شرایط دریافت ویزای کار در کشور لیتوانی و هزینه ویزای کار لیتوانی به کشور مبداء بستگی دارد. برای گرفتن ویزای کار لیتوانی نیز باید علاوه بر مجوز کاری، مدارک دیگری نیز ارائه دهید که در بخشی از مقاله به آن می‌پردازیم.

آیا شرایط مهاجرت به لیتوانی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. گرفتن ویزای کار در لیتوانی برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار چه مراحلی دارد؟

اولین مرحله از مهاجرت به لیتوانی از طریق کار، جستجوی کار در لیست مشاغل پردرآمد لیتوانی یا سایت های کاریابی لیتوانی است. پس از انتخاب شغل، باید رزومه کاری خود را برای کارفرما ارسال کنید. کارفرما پس از بررسی رزومه برای مصاحبه با شما تماس می‌گیرد، در این مرحله باید توانایی ها و مهارت های خود را به کارفرما ثابت کنید تا او برای ارسال پیشنهاد کاری تمایل نشان دهد. در ادامه به بررسی مراحل دریافت ویزای کار در لیتوانی می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

مراحل دریافت مجوز و ویزای کاری

کارفرما پس از مصاحبه با متقاضی، باید نیاز به نیروی کسب و کار خود را به اداره کار لیتوانی اطلاع داده و موقعیت شغلی را در سرویس استخدام محلی لیتوانی ثبت کند. ثبت موقعیت شغلی در این اداره حدود 14 روز زمان می‌برد.

متقاضی مهاجرت به لیتوانی از طریق کار باید مدارکی چون مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، رزومه شغلی و سوابق کار، گواهینامه ها و مدارک فنی حرفه ای را در اختیار کارفرما قرار دهد. کارفرما نیز این مدارک را برای اداره کار لیتوانی ارسال می‌کند. اداره کار این مدارک را بررسی کرده و در مورد صلاحیت متقاضی مهاجرت به لیتوانی از طریق کار برای اشتغال در این کشور تصمیم می‌گیرد.

یکی از مواردی که تأثیر مثبتی روی روند اعطای مجوز کاری دارد، سابقه کاری حداقل 1 تا 2 ساله در شغلی مرتبط با شغل درخواستی متقاضی است.

ویزای کار در لیتوانی
the-city,-Lithuania,-Kaunas

اداره کار لیتوانی همزمان با بررسی مدارک متقاضی، بازار کار لیتوانی را نیز ارزیابی خواهد کرد. اگر از میان شهروندان لیتوانی یا شهروندان اتحادیه اروپا، کسی برای تصدی شغل کاندید نشد یا کاندیداها صلاحیت و مهارت لازم را نداشتند، اداره کار لیتوانی برای متقاضی مجوز کاری صادر خواهد کرد.

فرآیند ارزیابی بازار کار لیتوانی توسط اداره کار این کشور، 1 ماه زمان می‌برد.

با توجه به این شرایط کار در کشور لیتوانی، متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا تنها با دریافت مجوز کاری می‌توانند برای دریافت ویزای کار در لیتوانی به سفارت مراجعه کنند.

متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار که موفق به دریافت مجوز کاری شده‌اند، ویزای کاری در لیتوانی با اعتبار یک ساله را دریافت می‌کنند.

مجوز اقامت برای مشاغل خاص و تخصصی لیتوانی نیز برای 1.5 سال صادر می‌شود.

متقاضیان پس از دریافت اجازه کار و ویزای کاری، برای اقامت در لیتوانی باید اجازه اقامت دریافت کنند. چون ویزای کاری این کشور به مفهوم اجازه اقامت نخواهد بود.

3. چه کسانی بدون دریافت اجازه کار می‌توانند در لیتوانی مشغول به کار شوند؟

 • شهروندان اتحادیه اروپا و EFTA
 • اتباع کشورهای سومی که اعضای خانواده آن ها از شهروندان لیتوانی هستند یا اجازه اقامت موقت یا دائم دارند.
 • متقاضیانی که برای یکی از مشاغلی اقدام می‌کنند که کشور لیتوانی در آن ها با کمبود نیرو مواجه است.  
 • متقاضیانی که طی سال های گذشته به مدت حداقل 2 سال در کشور لیتوانی مشغول به کار بوده‌اند.
 • متقاضیانی که در دوره های تحصیلی یا دوره های برنامه شغلی در کشور لیتوانی شرکت کرده‌اند.

4. انواع ویزای کار در لیتوانی برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار کدامند؟

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که موفق به دریافت ویزای ملی D لیتوانی شده‌اند، می‌توانند وارد این کشور شده و برای مدت زمان حداکثر 12 ماه به کار و زندگی در لیتوانی مشغول شوند.

ویزای ملی نوع D یکبار ورود، برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار صادر می‌شود که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند.

ویزای ملی نوع D چندبار ورود برای متقاضیانی صادر خواهد شد که قصد تحصیل یا انجام تحقیقات علمی و یا انجام کارهای حقوقی در لیتوانی را دارند.

شرایط کار در کشور لیتوانی
lighting,-europe,-lithuania,-architecture,-medieval,-medieval-architecture

اگر متقاضیان خارجی موفق به دریافت ویزای ملی لیتوانی با اعتبار یک ساله و چندبار ورود شوند، ویزای ملی چندبار ورود بعدی در صورتی برای آن‌ها صادر می‌شود که بیش از 180 روز از انقضای ویزای قبلی نگذشته باشد.

اگر بنا به هر دلیلی ویزای ملی نوع D چندبار ورود متقاضی مهاجرت به لیتوانی از طریق کار لغو شد، متقاضی برای دریافت ویزای جدید تنها 90 روز فرصت دارد.

طبق قوانین و شرایط کار در کشور لیتوانی امکان درخواست آنلاین ویزای ملی نوع D نیز وجود دارد. بنابراین متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار می‌توانند با آپلود مدارک و مستندات لازم برای دریافت ویزای کار در لیتوانی اقدام کنند. در صورتی که مدارک متقاضی تأیید شود، او می‌توانید با ارائه مدارک به سفارت لیتوانی مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه ویزای کار لیتوانی موفق به دریافت ویزا شود.

5. ملاحظات ویزای کار برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار چیست؟

اگر شغلی که برای آن درخواست داده‌اید به تخصص بالایی نیاز داشته باشد، شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که دارای تخصص کافی هستند می‌توانند بدون دریافت مجوز کاری برای دریافت ویزا اقدام کنند.

اجازه اشتغال افراد متخصص توسط اداره مهاجرت لیتوانی و زیر نظر وزارت این کشور صادر خواهد شد.

مراحل دریافت مجوز کاری برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار توسط کارفرما انجام می‌شود.

6. گرفتن ویزای کار در لیتوانی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چقدر زمان می‌برد؟

بر طبق قوانین و شرایط کار در کشور لیتوانی از جمله متداول ترین انواع ویزای کار در لیتوانی ویزای نوع D است. این ویزا معمولاً با اعتبار یک ساله صادر شدن و صدور آن 15 روز کاری زمان می‌برد.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. فرآیند اخذ اجازه اقامت شهروندان خارج از اتحادیه اروپا در لیتوانی چقدر زمان می‌برد؟

در بخش های قبلی مقاله با مراحل اخذ ویزای کار لیتوانی آشنا شدید، اینکه متقاضی ابتدا باید از بین لیست مشاغل پردرآمد لیتوانی یا از طریق سایت های کاریابی در لیتوانی شغلی مناسب انتخاب کرده و کارفرما برای او مجوز کاری دریافت کند. متقاضی نیز با ارائه مدارک و مجوز کاری به سفارت، برای دریافت ویزای کار در لیتوانی اقدام و سپس برای دریافت اجازه اقامت درخواست دهد. کلیه این مراحل برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار در تمامی کشورها مشابه است.

پس متقاضی پس از دریافت ویزا باید برای دریافت اجازه اقامت اقدام کند. صدور اجازه اقامت برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا 4 ماه زمان می‌برد. اما در برخی موارد می‌تواند تنها 2 ماه به طول انجامد.

هزینه ویزای کار لیتوانی
Cathedral,-Lithuania,-Kaunas

8. هزینه ویزای کار لیتوانی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چقدر است؟

هزینه ویزای کار لیتوانی برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، 120 یورو است.

120 یورو هزینه ویزای کار لیتوانی مبلغی است که برای یک ویزای یک ساله دریافت می‌شود. اگر متقاضی برای دریافت ویزای 2 ساله لیتوانی اقدام کند، هزینه ویزا 150 یورو خواهد بود.

هزینه تمدید اجازه کار در لیتوانی برای هر متقاضی، 52 یورو است. برای برنامه های تبادل جوانان طی توافق نامه های دو جانبه میان لیتوانی و کشورهای خارجی دیگر، اجازه کار با اعتبار یک ساله صادر می‌شود که هزینه آن 34 یورو است.

9. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار کدامند؟

پس از اینکه شغلی مناسب از میان لیست مشاغل پردرآمد لیتوانی یا از طریق سایت کاریابی در لیتوانی پیدا کردید، کارفرما مجوز کاری شما را از اداره کار این کشور دریافت می‌کند. شما در این مرحله باید با در دست داشتن مدارکی که در ادامه به آن‌ ها اشاره می‌کنیم به سفارت مراجعه کرده و برای دریافت ویزای کار در لیتوانی اقدام کنید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای کار لیتوانی

 • جاب آفر یا قرارداد کاری معتبر
 • پاسپورت* معتبر با حداقل 3 ماه اعتبار پس از ورود به خاک لیتوانی
 • عکس پاسپورتی جدید پست سفید
 • مجوز یا اجازه کار در لیتوانی
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک سلامت شامل بیمه مسافرتی
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری و رزومه کاری
 • اثبات تمکن مالی برای زندگی در لیتوانی شامل رسید گردش حساب بانکی
 • پرداخت هزینه ویزای کار لیتوانی

*پاسپورت متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار باید طی 10 ماه گذشته صادر شده و حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد.

10. حداکثر و حداقل حقوق برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار چقدر است؟

طبق شرایط کار در کشور لیتوانی، متقاضیان خارجی می‌توانند یکی از مشاغل پردرآمد لیتوانی را انتخاب کرده و برای مهاجرت به لیتوانی از طریق کار اقدام کنند.

حداکثر حقوق در لیتوانی ماهانه 14.600 LTL و حداقل حقوق در لیتوانی ماهانه 830 LTL است. متوسط حقوق نیز در این کشور ماهانه 3.270 LTL است.

درصد توزیع حقوق در لیتوانی

 • 25% از کارمندان در لیتوانی ماهانه کمتر از 1.900 LTL حقوق دریافت می‌کنند. 75% از کارمندان ماهانه بیشتر از 1.900 LTL حقوق دریافت می‌کنند.
 • 50% از کارمندان در لیتوانی ماهانه معادل 3.400 LTL یا کمتر از آن حقوق دریافت می‌کنند. 50% از کارمندان در لیتوانی ماهانه بالاتر از 3.400 LTL حقوق دریافت می‌کنند.
 • 75% از کارمندان در لیتوانی ماهانه معادل 9.370 LTL یا کمتر از آن حقوق دریافت می‌کنند. 25% از کارمندان ماهانه بالاتر از 9.370 LTL حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه سابقه کاری و میزان حقوق دریافتی

 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 2 تا 5 سال است، 32% بیشتر از کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 5 تا 10 سال است، 36% بیشتر از کسانی که کمتر از 5 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 10 تا 15 سال است، 21% بیشتر از کسانی که کمتر از 10 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بین 15 تا 20 سال است، 14% بیشتر از کسانی که کمتر از 15 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندانی که سابقه کاری آن ها بیشتر از 20 سال است، 9% بیشتر از کسانی که کمتر از 20 سال سابقه کاری دارند حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه میان مدرک تحصیلی و درصد افزایش حقوق دریافتی

 • کارمندان با مدرک دیپلم یا مدرک، 17% بیشتر از کسانی که دیپلم ندارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک لیسانس، 24% بیشتر از کسانی که مدرک دیپلم دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک فوق لیسانس، 29% بیشتر از کسانی که مدرک لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارمندان با مدرک دکترا، 23% بیشتر از کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند حقوق دریافت می‌کنند.

در کشور لیتوانی برای یک شغل مشابه، مردان حدود 5% بیشتر از زنان حقوق می‌گیرند. به عنوان مثال اگر حقوق ماهانه یک آقا 3.360 LTL باشد، حقوق ماهانه یک خانم در همان شغل، 3.200 LTL خواهد بود.

افزایش حقوق در لیتوانی هر 18 ماه به مقدار 8% خواهد بود. درصد افزایش سالانه حقوق نیز 5% است.

مشاغل پردرآمد لیتوانی
lightsaber

11. مالیات بر حقوق در لیتوانی چقدر است؟

تفاوتی ندارد که شغل شما جزو مشاغل پردرآمد لیتوانی باشد یا جزو مشاغل معمولی، در هر حالت باید طبق قوانین و شرایط کار در کشور لیتوانی، مالیات بر حقوق و درآمد خود را پرداخت کنید.

کارمندان در لیتوانی باید اطمینان پیدا کنند که کارفرمای آن‌ ها مالیات را پرداخت می‌کند. چرا که در صورت عدم پرداخت مالیات، اشتغال آن ها در لیتوانی غیر قانونی خواهد بود.

کارمندانی که حقوق آن ها کمتر از 82.162 یورو است، باید 20% از حقوق خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند. اما کارمندانی که بیشتر از این میزان حقوق دریافت می‌کنند، باید 32% مالیات پرداخت کنند.

مالیات تأمین اجتماعی در لیتوانی 19.5% است و مالیات بیمه تأمین اجتماعی نیز 1.45% تا 2.71% از حقوق است.

کارفرما باید 0.16% از حقوق ناحالص کارمند را به صندوق اشتغال بلندمدت و همین مقدار را نیز به صندوق تضمین شده کار پرداخت کند.

12. مشاغل پردرآمد لیتوانی برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار کدامند؟

متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار می‌توانند یکی از مشاغل پردرآمد لیتوانی که در جدول زیر معرفی می‌شود را انتخاب کرده و از حقوق کار در لیتوانی بهره مند شوند.

شغلدرآمد
جراح / پزشک12.200 LTL
قاضی10.200 LTL
وکیل8.280 LTL
مدیر بانک7.790 LTL
مدیر ارشد اجرایی7.310 LTL
مدیر ارشد مالی6.820 LTL
ارتودنتیست6.570 LTL
استاد دانشگاه5.840 LTL
خلبان4.870 LTL
مدیر مارکتینگ4.380 LTL

آیا شرایط مهاجرت به لیتوانی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

13. مشاغل مورد نیاز لیتوانی در سال 2021 کدامند؟

لیتوانی هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود آماده می‌کند، لیستی از مشاغلی که این کشور در آن ها با کمبود نیرو مواجه است. مشاغل نیز در سایت های کاریابی در لیتوانی درج می‌شوند. به همین دلیل این لیست می‌تواند بهترین شیوه انتخاب شغل برای مهاجرت به لیتوانی از طریق کار باشد.

 • مهندس برق
 • مهندس تولید
 • تکنسین چاپ
 • مهندس سازمان تولید
 • تکنسین پردازش چوب
 • مهندس تعمیر و نگهداری تجهیزات
 • تکنسین خیاطی
 • مهندس محیط زیست
 • مهندس هواپیمایی
 • مهندس تجهیرات مکانیکی کشتی
 • مهندس موتور و نیروگاه دریایی
 • مهندس کشتی سازی
 • تکنسین مکانیک
 • مهندس شیمی
 • تحلیلگر سیستم رایانه ای
 • طراح سیستم رایانه ای
 • برنامه نویس
 • طراح نرم افزار
 • توسعه دهنده برنامه های چند رسانه ای
 • توسعه دهنده بازی های رایانه ای
 • مدیر شبکه
 • تحلیلگر شبکه
 • مهندس الکترونیک
 • مهندس پردازش داده های عملیاتی
 • مهندس تجهیزات
 • مهندس علوم کامپیوتر

14. آیا امکان دریافت اقامت دائم با ویزای کار لیتوانی وجود دارد؟

پس از دریافت ویزای کار لیتوانی به متقاضیان یک اقامت موقت یک ساله داده می‌شود.

پس از 5 سال اقامت موقت و کار قانونی در لیتوانی می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. پس از 5 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت لیتوانی درخواست دهید.

15. هزینه زندگی در لیتوانی برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار چقدر است؟

هزینه زندگی در لیتوانی به سبک زندگی، شهر محل سکونت و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. هزینه زندگی یک فرد بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 614.00 دلار آمریکا معادل 520.25 یورو است. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 2128.91 دلار آمریکا معادل 1803.83 یورو است.

هزینه زندگی در لیتوانی حدود 12.74% بالاتر از ایران است اما هزینه اجاره خانه در لیتوانی حدود 14.07% پایین تر از ایران است.  

مشاغل پردرآمد لیتوانی
riga-opera

سوالات متداول مهاجرت به لیتوانی از طریق کار

✅ هزینه ویزای کار لیتوانی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چقدر است؟

هزینه ویزای کار لیتوانی برای ویزای ملی، برای هر نفر 120 یورو است. اگر متقاضی دارای تخصص خاصی باشد می‌تواند ویزای 2 ساله دریافت کند که هزینه ویزای کار لیتوانی در این شرایط 150 یورو خواهد بود.

✅ حداکثر و حداقل حقوق برای متقاضیان مهاجرت به لیتوانی از طریق کار چقدر است؟

حداکثر حقوق در لیتوانی ماهانه 14.600 LTL و حداقل حقوق در لیتوانی ماهانه 830 LTL است. متوسط حقوق نیز در این کشور ماهانه 3.270 LTL است.

✅ گرفتن اجازه اقامت در لیتوانی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چقدر زمان می‌برد؟

اخذ اجازه اقامت در لیتوانی معمولاً 4 ماه زمان می‌برد. در برخی موارد خاص ممکن است این مدت به 2 ماه کاهش پیدا کند.

✅ اخذ ویزای کار در لیتوانی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چقدر زمان می‌برد؟

طبق قوانین و شرایط کار در لیتوانی متداول ترین ویزایی که برای کار در لیتوانی اعطا می‌شود، ویزای ملی نوع D است. دریافت این ویزا معمولاً 15 روز کاری زمان می‌برد.

✅ آیا امکان دریافت اقامت دائم با ویزای کار لیتوانی وجود دارد؟

پس از 5 سال اقامت موقت و کار قانونی در لیتوانی می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. پس از 5 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت لیتوانی درخواست دهید.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، برای دریافت ویزای کاری لیتوانی باید ابتدا بازار کار این کشور توسط اداره کار ارزیابی شود، اگر هیچ شهروند لیتوانی یا شهروندان اتحادیه اروپا مهارت کافی برای تصدی شغل را نداشتند، مجوز کاری برای شما صادر خواهد شد. از طریق ویزای کاری لیتوانی نیز می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
هزینه پایین تر اجاره خانه در لیتوانی

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا