مهاجرت به پرتغال از طریق کار (شرایط 2021)

portugal Flag

پرتغال به عنوان دروازه ورود به اروپا شناخته می‌شود، چرا که دریافت ویزای کاری این کشور بسیار ساده است. اما مانند تمامی کشورهای عضو در اتحادیه اروپا، باید ابتدا پیشنهاد کاری دریافت کنید که آن هم شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. در این مقاله با شرایط، مراحل، هزینه ها و پردرآمدترین شغل در پرتغال آشنا می‌شوید.

 • چه کسانی صلاحیت مهاجرت به پرتغال از طریق کار را دارند؟
 • برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار تسلط به زبان پرتغالی ضروری است؟
 • انواع ویزای کار در پرتغال کدامند؟
 • دریافت ویزای کار پرتغال چه مراحلی دارد؟
 • هزینه دریافت ویزای کار در پرتغال چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

 ✅ بررسی مهاجرت به پرتغال از طریق کار

یکی از روش های مطمئنی که می‌توانید برای کار در پرتغال امتحان کنید، انتخاب شغلی مناسب از میان لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال است. پس از انتخاب شغلی مناسب می‌توانید برای دریافت پیشنهاد کاری و سپس ویزای کار پرتغال اقدام کنید. با توجه به اینکه هزینه زندگی در پرتغال بالاتر از ایران خواهد بود، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با توجه به توانایی ها و سوابق کاری خود پردرآمدترین شغل در پرتغال را انتخاب کنید تا بتوانید هزینه های زندگی خود در این کشور را تأمین کنید. در این مقاله علاوه بر شرایط، قوانین، مراحل و هزینه ویزای کاری، حقوق کار در پرتغال نیز بررسی خواهد شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

1. چه کسانی صلاحیت مهاجرت به پرتغال از طریق کار را دارند؟

طبق قوانین اتحادیه اروپا، شهروندان این اتحادیه و سوئیس برای کار یا راه اندازی کسب و کار در پرتغال نیازی به دریافت مجوز کاری و ویزا کار در پرتغال نخواهند داشت.

اما در مقابل، شهروندان خارج اتحادیه اروپا که قصد کار و اقامت در پرتغال برای مدت بیش از 6 ماه دارند، باید برای دریافت مجوز کاری و ویزای کاری اقدام کنند.

کلیه متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، پیش از شروع به کار در این کشور، باید برای دریافت مجوز کار پرتغالی اقدام کنند. اجازه کار در پرتغال تنها برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که موفق به دریافت پیشنهاد کاری شده‌اند، صادر خواهد شد.

به دلیل افزایش نرخ بیکاری در پرتغال طی چند سال گذشته، تغییراتی در فضای کاری این کشور بوجود آمده است. اما با وجود تمام این موارد، دولت این کشور سهمیه هایی برای برخی مشاغل در نظر گرفته که اجازه جذب نیروی کار خارجی را به کارفرمایان پرتغالی می‌دهد.

در همین راستا، هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال تدوین می‌شود و بر اساس آن نیز برای جذب نیروی خارجی اقدام خواهد شد. بنابراین شما به عنوان یک متقاضی می‌توانید لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال را بررسی کرده و برای انتخاب شغلی مناسب اقدام کنید. در میان این لیست پردرآمدترین شغل در پرتغال نیز وجود دارد و انتخاب این مشاغل می‌تواند به راحتی هزینه زندگی در پرتغال را تأمین کند. با انتخاب این مشاغل می‌توانید از حقوق کار در پرتغال آن هم در یک سطح بالا، بهره مند شوید.

2. شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق کار برای متقاضیان خارجی چیست؟

آیا شرایط مهاجرت به پرتغال را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است و برای جذب نیروی خارجی نیز از قوانین این اتحادیه تبعیت می‌کند. بنابراین هر کارفرمای پرتغالی که قصد استخدام نیروی جدید را دارد، باید نیاز به استخدام خود را به مدت 3 ماه برای شهروندان پرتغالی آگهی کند. اگر طی این مدت کاندیدای مناسبی برای شغل مورد نظر پیدا نشد، کارفرما موظف است 3 ماه دیگر این درخواست را در کل اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر پس از این مدت، هیچ یک از شهروندان پرتغال و اتحادیه اروپا مهارت ها و توانایی های کافی برای تصدی شغل مورد نظر را نداشتند، کارفرما اجازه ارسال پیشنهاد کاری برای متقاضی خارج از اتحادیه اروپا را خواهد داشت.

بنابراین کسانی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق کار را دارند، باید با این قوانین آشنا باشند. متقاضیان خارجی پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال یا پس از بررسی سایت های کاریابی در پرتغال می‌توانند برای ارسال رزومه و دریافت پیشنهاد کاری از بازار کار پرتغال اقدام کنند.

3. برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار تسلط به زبان پرتغالی ضروری است؟

بازار کار در پرتغال برای کسانی که به این زبان مسلط هستند، بسیار متفاوت خواهد بود. به این ترتیب که مشاغل متنوع تری را به زبان پرتغالی می‌توانید انتخاب کنید. اما زمانی که تنها به زبان انگلیسی مسلط باشید، حق انتخاب شما کمتر خواهد بود.

پردرآمدترین شغل در پرتغال، معمولاً به زبان پرتغالی است، بنابراین برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار و تصدی شغلی با درآمد بالا، باید با زبان پرتغالی آشنا شوید. البته برای برخی از مشاغل این کشور شامل کار در شرکت های بین المللی نیازی به تسلط به زبان پرتغالی نیست و تنها تسلط بر زبان انگلیسی کافی است.

اما در نظر داشته باشید که معمولاً مشاغل موجود در لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال که حقوق کار در پرتغال آن ها بالاست، نیازمند نیروی مسلط به زبان پرتغالی هستند.

از جمله مهمترین مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال بوده و نیازمند نیروی مسلط به زبان پرتغالی هستند می‌توان به رشته های حسابداری، معماری، پزشکی، پرستاری، رشته های مهندسی و وکالت اشاره کرد.

نگران نباشید چون بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی مانند گوگل، آمازون و اوبر، دفاتر خود را در پرتغال احداث کرده‌اند و اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید می‌توانید شغلی مناسب در این شرکت ها داشته باشید. پس دیگر نگران مشاغل موجود در لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال که تنها نیازمند نیروی پرتغالی زبان هستند، نباشید.

پردرآمدترین شغل در پرتغال
Lisbon,-Portugal

4. انواع ویزای کار در پرتغال کدامند؟

در بخش های قبلی اشاره کردیم که کلیه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای کار یا راه اندازی کسب و کار در پرتغال نیازمند دریافت ویزای کاری هستند. علاوه بر این، کلیه متقاضیان پس از ورود به خاک پرتغال و حداکثر ظرف مدت 6 ماه باید برای اقامت نیز درخواست دهند.

جالب است بدانید که پرتغال به عنوان دروازه ورود به اروپا شناخته می‌شود و علت آن نیز آسان بودن دریافت ویزای کاری پرتغال برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا است.

معرفی انواع ویزای کاری پرتغال

 • ویزای نوع 1: ویزای اقامت دائم پرتغال
 • ویزای نوع 2: ویزای اسکان مجدد برای خویشاوندان و اقوام یکی از شهروندان پرتغالی
 • ویزای نوع 3: ویزای اسکان مجدد برای بستگان شهروندان دارای اقامت دائم و غیر شهروند پرتغال

بنابراین متقاضیان خارجی تنها با دریافت یکی از انواع ویزاهای فوق اجازه مهاجرت به پرتغال از طریق کار را خواهند داشت.

متقاضی پس از دریافت ویزای کاری، تنها 4 ماه فرصت خواهد داشت که علاوه بر دریافت اجازه اقامت برای مجوز کار قانونی در پرتغال نیز اقدام کند.

ویزای اقامت دائم یکی از متداول ترین انواع ویزای برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار است که خود به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود.

ویزای کاری بلند مدت پرتغال

ویزای کاری بلند مدت پرتغال برای متقاضیانی صادر خواهد شد که قصد اقامت بیشتر از 6 ماه را دارند. پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است، بنابراین برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار باید یکی از انواع ویزای شینگن را دریافت کنید.

ویزای بلند مدت پرتغال در واقع همان ویزای نوع D شینگن است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، با دریافت آن اجازه سفر به 26 کشور دنیا بدون دریافت ویزا را خواهند داشت.

همانطور که اشاره کردیم، کلیه متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا و همینطور شهروندان کشورهایی غیر از استرالیا، ژاپن، کانادا، آمریکا و نیوزلند، به منظور مهاجرت به پرتغال از طریق کار، باید ویزا دریافت کنند.

اما در مقابل، شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهایی که در فوق به آن ها اشاره کردیم، برای ورود به پرتغال نیازی به ویزا نداشته و می‌توانند پس از ورود به خاک کشور پرتغال و طی مدت 90 روز برای دریافت ویزا اقدام کنند.

ویزای کاری کوتاه مدت پرتغال

ویزای کوتاه مدت پرتغال همانطور که از نامش پیداست برای کسانی صادر می‌شود که برای مدتی مشخص قصد سفر به پرتغال را دارند. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه است و بر برخی شرایط می‌تواند برای 6 ماه دیگر نیز تمدید شود. امکان تمدید این ویزا بستگی به شرایط کار متقاضی داشته و می‌تواند شامل تکمیل تحقیقات علمی، اتمام فعالیت های حرفه ای و تخصصی یا خدمات آموزشی و آکادمیک باشد.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

5. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار پرتغال چیست؟

کلیه متقاضین پس از دریافت پیشنهاد کاری، برای دریافت ویزای کار پرتغال باید در موعد مقرر به سفارت پرتغال در کشور خود مراجعه کرده و مدارک زیر را ارائه دهند.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار پرتغال
 • بیمه درمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدرک تحصیلات تکمیلی
 • مدارک زبان پرتغالی
 • سوابق کاری
 • رزومه کاری
 • مدارک محل اقامت شامل رسید رزرو ختل یا اجاره خانه
 • مدارک رزرو پرواز

به منظور دریافت ویزای کار پرتغال، کلیه مدارکی که به سفارت ارائه می‌شود باید به زبان پرتغالی یا انگلیسی باشد. ترجمه مدارک نیز باید توسط مترجم معتبر و رسمی انجام شده و سپس مدارک محضری شوند.

لیست مشاغل مورد نیاز در پرتغال
Bragança

6. دریافت ویزای کار پرتغال چه مراحلی دارد؟

 • یک رزومه کاری کامل و جامع آماده کنید.
 • با جستجو در سایت های کاریابی پرتغال، شغلی مناسب انتخاب کرده و رزومه ارسال کنید.
 • از کارفرمای پرتغالی، پیشنهاد کاری دریافت کنید.
 • کارفرما باید برای درخواست اجازه کار شما اقدام کند.
 • پس از دریافت پیشنهاد کاری و اجازه کار، با در دست داشتن مدارکی که پیش تر اشاره کردیم، به سفارت پرتغال مراجعه کنید.
 • پس از دریافت ویزا می‌توانید برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار اقدام کنید.
 • پس از ورود به خاک پرتغال، برای دریافت اجازه اقامت اقدام کنید.

7. هزینه دریافت ویزای کار در پرتغال چقدر است؟

هزینه ویزای کار در پرتغال برای اشتغال در این کشور و بهره مندی از حقوق کار در پرتغال، برای هر نفر 80 یورو معادل 88 دلار آمریکا خواهد بود.

علاوه بر هزینه دریافت ویزا، باید هزینه اجازه اقامت در پرتغال را نیر مد نظر داشته باشید که نزدیک به 80 یورو خواهد بود.

هزینه دریافت ویزای کار بلندمدت، 83 یورو معادل با 91 دلار است. برای صدور مجوز اقامت نیز باید 72 یورو معادل 79 دلار هزینه پرداخت کنید.

اگر برای بلوکارت اروپا اقدام کرده‌اید، هزینه ویزای شما 107 یورو معادل 117 دلار خواهد بود. برای دریافت مجوز اقامت نیز باید 100 یورو معادل 110 دلار آمریکا هزینه پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که در برخی موارد و به منظور کپی برخی گواهینامه ها و اسناد، هزینه ای حدود 17 یورو معادل 18 دلار از شما دریافت می‌شود.

حقوق و ویزای کار پرتغال
Tavira

8. میزان تمکن مالی برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار و دریافت ویزای کار پرتغال چقدر است؟

برای اینکه بتوانید ویزای کار پرتغال را دریافت کنید، باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور را تا زمان دریافت اولین حقوق خواهید داشت.

مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی پرتغال، برابر با حداقل میزان حقوق کار در پرتغال است. پس برای اثبات تمکن مالی خود باید در حساب بانکی خود مبلغی معادل 775 یورو داشته باشید.

اگر همزمان با اقدام برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار، برای ویزای همراه نیز اقدام می‌کنید، مبلغ تمکن مالی که باید ارائه دهید، متفاوت خواهد بود.

مبلغ تمکن مالی برای دریافت ویزای متقاضی و ویزای همراه به شرح زیر است:

 • برای اولین متقاضی بزرگسال، 100% مبلغ اولیه
 • برای سایر اعضای خانواده بزرگسال، هر فرد 50% مبلغ اولیه
 • برای فرزندان زیر 18 سال، هر فرزند 30% مبلغ اولیه

ارائه درخواست ویزای همراه برای فرزندان زیر سن قانونی باید توسط سرپرست قانونی یا یکی از والدین انجام شود.

9. پرتقاضاترین شغل ها در پرتغال کدامند؟

به منظور مهاجرت به پرتغال از طریق کار، علاوه بر بررسی سایت های کاریابی و لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال، باید میزان حقوق کار در پرتغال را نیز برای مشاغل مختلف بررسی کنید. برخی از مشاغل در پرتغال، بیشترین میزان تقاضا را دارند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • توسعه دهندگان وب
 • نمایندگان فروش
 • خدمه رستوران
 • متصدی بار
 • پشتیبان مشتری
 • سرپرست تیم
 • آژانس املاک
 • مترجم
 • حسابدار
 • مدیر پروژه

10. ساعات کاری و شرایط دریافت حقوق کار در پرتغال چگونه است؟

ساعت کاری در پرتغال برای مشاغل تمام وقت شامل 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. این ساعت کاری مشابه ساعت کاری در بسیاری از کشورهای اروپایی است اما متوسط حقوق در پرتغال از برخی کشورهای اروپایی کمتر بوده و حدود 700 یورو در ماه خواهد بود.

هر سال با افزایش هزینه های زندگی در پرتغال، دولت این کشور با توجه به میزان تولید ناخالص داخلی، میزان رشد اقتصادی و عوامل دیگر، درصدی را به عنوان افزایش حقوق سالانه در نظر می‌گیرد.

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف پرتغال با یکدیگر متفاوت است، اما میزان متوسط حقوق ماهانه در سراسر این کشور تقریبا، یکسان و ثابت است. متوسط حقوق ماهانه در پرتغال از 860 یورو شروع می‌شود و در برخی موارد برای کسانی که مدرک دانشگاهی بالا ارائه می‌دهند به 1.547 یورو در ماه نیز افزایش پیدا می‌کند.

شغل هایی با در آمد خوب در پرتغال را می‌توان در صنایعی چون فناوری، املاک و مستغلات، جهانگردی و خدمات مشتریان پیدا کرد. بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی در شهر لیسبون دارای دفتر مرکزی هستند و بنابراین این شهر موقعیت خوبی برای اشتغال نیروی خارجی خواهد بود.

لیست مشاغل مورد نیاز در پرتغال
Lissabon,-Portugal

11. پردرآمدترین شغل در پرتغال کدامند؟

حوزه بهداشت و درمان به عنوان پردرآمدترین شغل در پرتغال شناخته می‌شود که متوسط درآمد سالانه افراد در این حوزه، 86.000 دلار است. مشاغلی مانند مهمانپذیری، گردشگری و خدمات نیز کمترین میزان حقوق را دریافت می‌کنند که حدود 13.000 دلار آمریکا است. در ادامه رتبه بندی پردرآمدترین شغل ها در پرتغال را بررسی خواهیم کرد.

رتبه بندی پردرآمدترین شغل ها در پرتغال

شغلدرآمد ماهانه
جراح / پزشک10200 یورو
قاضی8600 یورو
وکیل6960 یورو
مدیر بانک6550 یورو
مدیر ارشد اجرایی6140 یورو
مدیر ارشد مالی5730 یورو
ارتودنتیست5530 یورو
استاد دانشگاه4920 یورو
خلبان4100 یورو
مدیر مارکتینگ3690 یورو

12. مالیات بر درآمد و حقوق در پرتغال چقدر است؟

طبق قوانین مالیاتی در پرتغال، کلیه کارمندان و کارفرمایان موظف به پرداخت بخشی از حقوق ماهانه خود به عنوان مالیات هستند.

مالیات بر درآمد در پرتغال در سال 2021، بین 14.5% تا 48% است.

کارمندان پرتغالی ماهانه 11% از حقوق ناخالص خود را برای پوشش تأمین اجتماعی پرداخت می‌کنند. کارفرمایان نیز باید ماهانه 23.75% مالیات پرداخت کنند.

13. لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال در سال 2021 کدامند؟

کشور پرتغال به منظور جبران کمبود نیروی کاری خود در سال 2021، درصدد جذب نیروی خارجی در حوزه های زیر است.

 • روابط عمومی
 • آی تی
 • مترجم و مفسر
 • متخصص فروش
 • تیم پشتیبانی مشتریان
 • پشتیبانی از بازی آنلاین
 • مراقبت های بهداشتی (پزشکان و پرستاران)
 • آژانس املاک و مستغلات
 • خدمه و کارمندان رستوران
 • سرپرست تیم
 • مدیر پروژه
 • تشریفات و تدارکات (کارکنان هتل و مراکز توریستی)
 • توسعه دهندگان وب
 • حسابدار

14. شرایط دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت به پرتغال از طریق کار چیست؟

آیا شرایط مهاجرت به پرتغال را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

کلیه متقاضیان خارجی پس از دریافت ویزای کار در پرتغال، یک اقامت موقت یک ساله دریافت می‌کنند. این اقامت قابل تمدید است.

پس از 5 سال اقامت موقت در پرتغال و اشتغال قانونی در این کشور، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. پس از 6 سال نیز می‌توانید برای تابعیت و پارپورت پرتغال اقدام کنید.

15. هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه زندگی در پرتغال به شهر محل سکونت، سبک زندگی و همین طور تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. هزینه زندگی یک فرد نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 633.32 دلار آمریکا معادل 533.23 یورو است. و هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 2220.27 دلار آمریکا معادل 1869.39 یورو است.

هزینه زندگی در پرتغال حدوداً 31.64% بالاتر از ایران است و هزینه اجاره خانه در پرتغال نیز حدوداً 24.82% بالاتر از ایران است. با توجه به هزینه بالاتر زندگی در پرتغال در مقایسه با ایران، انتخاب پردرآمد ترین شغل در پرتغال ضروری است.

پردرآمدترین شغل در پرتغال
Lisbon

سوالات متداول مهاجرت به پرتغال از طریق کار

✅ متوسط حقوق دریافتی در پرتغال چقدر است؟

متوسط حقوق دریافتی در پرتغال ماهانه 860 یورو است. اما اگر مدرک معتبر دانشگاهی دارید، در برخی موارد حقوق ماهانه تا 1.547 دلار نیز افزایش پیدا می‌کند.

✅ تمکن مالی برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار چقدر است؟

میزان تمکن مالی برای یک فرد در پرتغال، معادل با حداقل میزان حقوق دریافتی در این کشور است. اما اگر همراه خانواده مهاجرت می‌کنید، برای زندگی دو نفر در شهر لیسبون به حداقل ماهانه 2.400 یورو بودجه نیاز دارید.

✅ حداقل میزان حقوق در پرتغال چقدر است؟

حداقل میزان حقوق در پرتغال، ماهانه 700 یورو است. البته دولت پرتغال هر ساله بر اساس میزان رشد اقتصادی و میزان تولید ناخالص داخلی درصدی به حقوق افراد اضافه خواهد کرد.

✅ آیا با مهاجرت به پرتغال از طریق کار امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت وجود دارد؟

بله. پس از 5 سال اشتغال قانونی در پرتغال می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید، پس از 6 سال نیز می‌توانید برای تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنید.

✅ پردرآمدترین شغل در پرتغال کدام است؟

حوزه بهداشت و درآمد پردرآمدترین شغل در پرتغال است که متوسط حقوق سالانه افراد در این حوزه 86.000 دلار آمریکا است.

جمع بندی

Conclusion

مهاجرت کاری به پرتغال از جمله ساده ترین روش ها برای مهاجرت به اروپا است، چرا که به دلیل قوانین ساده و آسان پرتغال برای اعطای ویزا، این کشور را دروازه ورود به اروپا می‌نامند. اما برای مهاجرت به پرتغال از طریق کار باید ابتدا رزومه ای قوی داشته باشید تا بتوانید پیشنهاد کاری و سپس ویزا دریافت کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم پس از 5 سال
دریافت تابعیت پس از 1 سال اقامت دائم
امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن

نقاط ضعف:
هزینه بالاتر زندگی در مقایسه با ایران
هزینه بالاتر اجاره در مقایسه با ایران

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا