وکیل مهاجرت به ترکیه (+ وظایف و خدمات 2022)

turkey Flag

در کلیه روش های مهاجرتی، استفاده از راهنمایی های یک کارشناس خبره و کارآزموده می‌تواند مسیر مهاجرت را برای متقاضیان ایرانی هموارتر کند. وکیل مهاجرتی خدمات بسیار متنوعی ارائه می‌دهد و با تسلط و تجربه ای که در امر مهاجرت به ترکیه دارد، به انجام صحیح و قانونی امور در ترکیه کمک می‌کند.

 • مهمترین مشخصات وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران کدامند؟
 • آیا همکاری با وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه در تهران برای انجام امور حقوقی و مهاجرتی ضروری است؟
 • وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک چه خدماتی می‌تواند ارائه دهد؟
 • هزینه وکیل رسمی برای مهاجرت به ترکیه برای متقاضیان ایرانی چقدر است؟
 • آیا وکیل خوب برای مهاجرت به ترکیه، می‌تواند روند دریافت اقامت را سرعت ‌بخشد؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ آشنایی با وظایف و خدمات وکیل مهاجرت به ترکیه

این روزها که خرید ملک به یکی از روش های مهم برای اخذ اقامت تبدیل شده است. بنابراین همکاری با یک وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه در تهران امری ضروری خواهد بود. وکیل می‌تواند در مراحل روش های مختلف شما را راهنمایی کند. یکی از مهمترین مواردی که باید دریافت اقامت ترکیه مد نظر داشته باشید، قانونی انجام دادن کلیه مراحل است. در این مقاله به معرفی خدمات و شماره تماس وکیل برای مهاجرت به ترکیه پرداخته و از هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه خواهیم گفت.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

وکیل مهاجرت به ترکیه
Galata-Tower-in-Istanbul,-Turkey

1. مهمترین مشخصات وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران

قبل از اینکه از خصوصیات و مشخصات یک وکیل برای شما بگوییم. به این موضوع اشاره می‌کنیم که کدام دسته از متقاضیان مهاجرت نیازمند همکاری با وکیل مهاجرتی خواهند بود. یکی از مواردی که در همکاری با وکیل باید مد نظر داشته باشید هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه است. افراد برای روش های مهاجرتی مختلفی به وکیل مراجعه می‌کنند. بنابراین طبیعی است که هزینه برای هر متقاضی مبلغی متفاوت از دیگری باشد.

برای اینکه بتوانید در مسیر مهاجرت موفق باشید باید با مشخصات وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران آشنا شوید. اینکه چه خدماتی می‌توانند ارائه دهند و چه وظایفی بر عهده خواهند داشت. در این شرایط به راحتی می‌توانید برای انتخاب بهترین وکیل تصمیم بگیرید. بسیاری از متقاضیان، برای دریافت شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه از دیگر متقاضیان خارجی اقدام می‌کنند. در این شرایط عملاً شما از تجربه دیگران برای انتخاب وکیل استفاده می‌کنید.

 • وکیل باید تحصیلات حقوقی در کشور ترکیه داشته باشد.
 • وکیل برای پیشبرد امور موکلان خود در ترکیه باید تابعیت کشور ترکیه را داشته باشد.
 • وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه باید مجوز رسمی وکالت داشته باشد.
 • وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران بایستی دارای حسن سابقه ای عالی در اداره دادگستری ترکیه باشد.

پس از بررسی موارد فوق می‌توانید شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه را دریافت کنید. سپس برای روند کار و میزان هزینه وکالت با او مذاکره کنید.

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. آیا همکاری با وکیل برای انجام امور حقوقی و مهاجرتی ضروری است؟

متقاضیان خارجی برای انجام امور مهاجرتی خود الزامی برای همکاری با وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه در تهران نخواهند داشت. در اصل همکاری با وکیل، روند انجام امور برای مهاجرت به ترکیه را راحتتر خواهد کرد. چون وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه در تهران با کلیه قوانین و مقررات ترکیه آشناست می‌تواند در تمامی مسیرها راهنما و مشاور شما باشد. بنابراین همکاری با وکیل اجباری نیست اما می‌تواند فرآیند مهاجرت را تسهیل کند.

وکیل با کلیه مراحل و ترتیب انجام امور در ادارات مختلف آشناست. به همین دلیل نیز به راحتی می‌تواند شما را در مراحل مختلف از جمله دریافت اقامت راهنمایی کند.

بنابراین با در نظر گرفتن شرایط خود و برآورد هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه، شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه را از طریق مهاجران قبلی یا از طریق شرکت ها و موسسات مهاجرتی پیدا کرده و همکاری خود را آغاز کنید.

همه موسسات با یک یا چند وکیل خبره همکاری دارند. بنابراین بهترین روش برای دسترسی به شماره تماس وکلی مهاجرت به ترکیه ارتباط گرفتن و همکاری با یک موسسه مهاجرتی است.

توصیه وکیل مهاجرتی

وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه بر تمامی قوانین و مقررات روش های مختلف مسلط است. از طرفی با زبان ترکی نیز آشناست. علاوه بر این، وکیل از آخرین تغییرات در قوانین آگاه است. بنابراین راهنمایی های او می‌تواند مسیر مهاجرت را برای شما هموارتر کند. وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران در کانون وکلا عضو است. به دلیل تسلط بر قوانین، بلافاصله از کلیه تغییرات در قوانین و مقررات آگاه می‌شود.

با این تفاسیر پیشنهاد می‌کنیم برای هر روش مهاجرتی که انتخاب کرده‌اید، با برآورد هزینه و شرایط فعلی خود برای مشاوره وقت ملاقات تعیین کنید. وکیل در روش های مختلف، خدمات مختلفی را به متقاضیان ارائه می‌دهد که در ادامه مقاله به آن ها می‌پردازیم.

شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه
Cappadocia,-Turkey

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

3. مهمترین خصوصیات وکیل مهاجرتی چیست؟

در ابتدای مقاله در مورد مشخصات وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه در تهران صحبت کردیم، اینکه چه ویژگی هایی باید داشته باشد. اما اطلاع از این مشخصات برای انتخاب وکیل کافی نیست. لازم است قبل از تماس با شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه در مورد خصوصیات یک وکیل حرفه ای نیز اطلاعاتی کسب کنید. به این ترتیب هزینه ای که پرداخت می‌کنید برای پیشبرد امور قانونی و اصولی انجام دادن آنها صرف خواهد شد. به عبارت ساده تر، با شناخت کامل از وکیل، هزینه ای که پرداخت می‌کنید در بهترین مسیر و برای موفقیت شما صرف می‌شود.

مشخصات وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه

 • یک وکیل مهاجرتی بر تمامی قوانین به روش های مختلف مسلط است.
 • وکیل مهاجرت تحصیلی و کاری به ترکیه تجربه ای کافی و سابقه ای عالی در این حوزه دارد.
 • وکیل علاوه بر زبان فارسی، با زبان ترکی نیز به خوبی آشناست و در مراحل مختلف می‌تواند شما را راهنمایی کند.

4. وکیل مهاجرتی از طریق خرید ملک چه خدماتی می‌تواند ارائه دهد؟

زمانی که با وکیل تماس می‌گیرید، باید علاوه بر سوال در مورد نوع خدماتی که می‌تواند به شما ارائه دهد در مورد هزینه و نوع خدمات نیز سوال کنید. وکیل با توجه به روشی که شما برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، خدمات مختلفی را ارائه خواهد داد.

با توجه به اینکه بیشتر متقاضیان ایرانی روش خرید ملک را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، بنابراین در ادامه کلیه خدماتی را معرفی می‌کنیم که وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه در تهران برای خرید ملک در ترکیه به شما ارائه می‌کند.

خدمات وکیل برای خرید ملک

 • اخذ استعلامات لازم
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه
 • اخذ شماره مالیاتی ترکیه
 • انجام مراحل قانونی انتقال سند و پول
 • اخذ اقامت موقت
 • اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه

5. برای خرید ملک در ترکیه چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟

زمانی که با شماره تماس وکیل مهاجرت به ترکیه تماس گرفته و درخواست مشاوره می‌کنید، علاوه بر تعیین هزینه وکیل و اینکه برای روش مهاجرتی مورد نظر شما چه خدماتی می‌تواند ارائه دهد، باید از او درباره نحوه انجام امور مشاوره بگیرید. اینکه مثلاً برای خرید ملک در ترکیه باید چه نکاتی را به عنوان سرمایه گذار مد نظر داشته باشید تا موفق به دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک شوید.

در ادامه برخی از نکاتی که سرمایه گذاران خارجی در زمان خرید ملک باید مدنظر داشته باشند را بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

 • ملک یا املاکی را در ترکیه انتخاب کنید که پس از چند سال به راحتی بتوانید آن را بفروشید یا اجاره دهید. به عبارت ساده، ملکی را انتخاب کنید که خوش فروش باشد.
 • محله و منطقه ای را برای خرید ملک انتخاب کنید که رشد قیمتی خوبی دارد.
 • با وکیل تماس گرفته یا به صورت حضوری با او ملاقات داشته باشید و برای انواع اسناد و مدارک مورد نیاز برای خرید قانونی ملک سوال کنید.
 • با راهنمایی وکیل، انتقال پول را از مجرای قانونی مانند حواله بانکی به حساب فروشنده منتقل کنید.
 • ملکی را انتخاب کنید که منعی برای صدور اقامت نداشته باشد. در این مورد می‌توانید از وکیل راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

توصیه وکیل رسمی برای خرید ملک ترکیه

خرید انواع ملک در ترکیه برای شهروندان این کشور، امری عادی قلمداد می‌شود اما برای یک متقاضی خارجی می‌تواند با چالش هایی همراه باشد. هدف متقاضیان خارجی از خرید ملک در ترکیه، دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه است، بنابراین باید کلیه مراحل خرید را با حساسیت و دقت بیشتری در مقایسه با شهروندان ترکیه ای انجام دهند. در غیر این صورت موفق به دریافت اقامت از طریق خرید ملک نخواهند شد.

با ارتباط با وکیل و همکاری با او می‌توانید کلیه مراحل خرید ملک از جمله انتخاب ملک، استعلامات لازم، افتتاح حساب بانکی، دریافت کد مالیاتی، انتقال پول و انتقال سند و دریافت اقامت را به روش اصولی و صحیح انجام دهید. تنها کافی است همکاری دو جانبه با وکیل داشته و برای نوع خدماتی که ارائه می‌شود و هزینه وکیل به توافق برسید.

6. هزینه وکیل رسمی مهاجرت برای متقاضیان ایرانی چقدر است؟

هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه به نوع خدماتی که به متقاضیان ارائه می‌دهد، بستگی خواهد داشت. از طرفی شرایط فعلی متقاضی و هدفی که از مهاجرت دارد نیز عامل مهمی در تعیین هزینه وکیل خواهد بود.

عوامل تعیین کننده هزینه وکیل

 • شرایط متقاضی
 • روش مهاجرتی (تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری)
 • نوع خدمات دریافتی

برای اطلاع از هزینه های دقیق مهاجرت به ترکیه، می توانید مقاله برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟ را مطالعه نمایید.

Hagia-Sophia,-Fatih,-Turkey
Hagia-Sophia,-Fatih,-Turkey

7. آیا وکیل خوب برای مهاجرت به ترکیه، می‌تواند روند دریافت اقامت را سرعت ‌بخشد؟

وکیل مهاجرت به ترکیه در تهران با توجه به تخصص و اطلاعاتی که در خصوص روش های مختلف مهاجرتی دارد، در مراحل مختلف می‌تواند به متقاضی مشاوره دهد. این مشاوره به پیشبرد سریعتر امور و جلوگیری از اتلاف وقت و پول کمک می‌کند اما حضور وکیل نمی‌تواند زمان روند قانونی امور در ادارات و مراکز دولتی ترکیه را کاهش دهد.

در واقع با حضور و راهنمایی های وکیل مهاجرتی، در زمان و هزینه شما با انجام اصولی و درست مراحل مهاجرت صرفه جویی خواهد کرد. بنابراین زمان و انرژی شما در مراحل مختلف تلف نشده و زودتر به هدف خود یعنی دریافت اقامت می‌رسید.

متقاضیان روش های مختلفی را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می‌کنند که شامل مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است. یکی از متداول ترین روش های مهاجرتی برای ایرانیان، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است. در بخش های قبلی مقاله اشاره کردیم که یک وکیل برای خرید ملک چه خدماتی می‌تواند ارائه دهد. بنابراین اطلاعات و تخصص بهترین وکیل برای مهاجرت به ترکیه برای تمامی متقاضیان راهگشا خواهد بود.

8. آیا می‌توان برای خرید ملک در ترکیه حساب بانکی افتتاح کرد؟

طبق قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه، کلیه متقاضیانی که قصد دریافت اقامت از طریق خرید ملک را دارند، باید انتقال پول را از مجرای قانونی انجام دهند.

بنابراین افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از مهمترین مراحلی است که برای انتقال پول به حساب فروشنده باید انجام شود. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، افتتاح حساب بانکی یکی از خدماتی است که وکیل مهاجرتی به ترکیه ارائه می‌دهد.

9. آیا فرزندان متقاضی مهاجرت به ترکیه اجازه تحصیل در این کشور را دارند؟

متقاضیان مهاجرت به ترکیه نگرانی از بابت تحصیل فرزندانشان در این کشور نخواهند داشت. چون فرزندان مهاجران می‌توانند به تحصیل رایگان در مدارس ترکیه بپردازند.

متقاضیان می‌توانند فرزندان خود را در مدارس ایرانی ترکیه ثبت نام کنند. اما لازم است بدانید که این مدارس تنها در شهرهای آنکارا و استانبول فعال هستند و برای دریافت مدرک بین المللی نیز باید شهریه پرداخت کنید.

آیا شرایط مهاجرت به ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

10. هزینه زندگی در ترکیه برای متقاضیان خارجی چقدر است؟

هزینه زندگی در ترکیه به تعداد اعضای خانواده، سبک زندگی و شهر محل سکونت بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر استانبول بسیار بیشتر از هزینه زندگی در شهرهای دیگر ترکیه خواهد بود.

هزینه زندگی یک فرد مجرد در ترکیه بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 3461.36 لیر ترکیه و هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در ترکیه بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 12134.01 لیر ترکیه خواهد بود.

Istanbul-Brick-&-Stone

سوالات متداول وکیل مهاجرت به ترکیه

✅ هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه برای متقاضیان ایرانی چقدر است؟

هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه به عواملی چون شرایط متقاضی، نوع خدماتی که ارائه می‌شود و همین طور روش مهاجرتی بستگی دارد. بنابراین از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

✅ آیا همکاری با وکیل رسمی تأثیری روی سرعت انجام امور دارد؟

وکیل مهاجرتی بر کلیه قوانین روش های مختلف مهاجرتی مسلط است و با زبان ترکیه ای نیز آشناست. بنابراین راهنمایی های او می‌تواند در زمان شما صرفه جویی کند اما وکیل نمی‌تواند روند اداری امور در ادارات ترکیه را سرعت بخشد.

✅ عوامل مؤثر روی تعیین هزینه وکیل مهاجرتی کدامند؟

شرایط متقاضی، نوع خدماتی که دریافت می‌کند و روش مهاجرتی از جمله عوامل تأثیرگذار روی هزینه وکیل برای مهاجرت به ترکیه هستند.

✅ وکیل مهاجرتی برای خرید ملک چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

وکیل رسمی مهاجرتی می‌تواند خدماتی چون استعلامات لازم، انتقال پول، انتقال سند، افتتاح حساب، دریافت شماره مالیاتی و دریافت اقامت را به متقاضیان خرید ملک ارائه دهد.

✅ آیا همکاری با وکیل رسمی مهاجرتی ضروری است؟

هیچ گونه اجباری برای همکاری با یک وکیل رسمی مهاجرتی وجود ندارد. اما با توجه به اینکه وکیل بر قوانین ترکیه مسلط است و با زبان ترکی نیز آشناست، می‌تواند فرآیند مهاجرت و دریافت اقامت و پاسپورت را برای متقاضیان خارجی تسهیل کند.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، همکاری با وکیل مهاجرتی ترکیه می‌تواند روند امور مهاجرتی را برای متقاضیان خارجی، تسهیل کند. وکیل بر قوانین ترکیه مسلط است و با زبان ترکی نیز آشناست، پس همکاری با او می‌تواند به قانونی و اصولی انجام شدن کلیه مراحل مهاجرتی کمک کند.

نقاط قوت:
تسهیل فرآیند مهاجرتی
ارائه خدمات گسترده

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا