کار در لوکزامبورگ (شرایط و تغییرات 2021)

luxembourg Flag

برای اینکه بتوانید شغلی مناسب در لوکزامبورگ انتخاب کرده و برای ویزای کاری این کشور اقدام کنید، باید با شرایط و مراحل اخذ جاب آفر و ویزای کاری آشنا شوید. لوکزامبورگ کشور کوچکی است اما اقتصادی پایدار و بسیار قوی دارد، بنابراین می‌توانید زندگی راحتی در این کشور داشته باشید.

 • شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ چیست؟
 • انواع ویزای کار در لوکزامبورگ کدامند؟
 • زبان رسمی در لوکزامبورگ چیست؟
 • مالیات بر درآمد در لوکزامبورگ چقدر است؟
 • حداقل و حداکثر حقوق کار در لوکزامبورگ چقدر است؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✅ بررسی شرایط کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اروپاست، اما این کشور یکی از بالاترین سرانه های تولید ناخالص داخلی را در اروپا دارد. لوکزامبورگ اقتصاد توسعه یافته و رو به رشدی دارد که همین امر باعث جذابیت شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ برای متقاضیان خارجی شده است. اما با توجه به اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپاست، شهروندان خارج از این اتحادیه باید اجازه کار در لوکزامبورگ و ویزای کاری دریافت کنند. در این مقاله به بررسی شرایط و مراحل یافتن کار در لوکزامبورگ پرداخته و حقوق کار در لوکزامبورگ را بررسی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فرداeurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ
luxembourg-adolphe-bridge

1. شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ چیست؟

طبق قانون کار در لوکزامبورگ، برخی از متقاضیان خارجی برای اشتغال در کشور لوکزامبورگ به ویزای کاری و مجوز نیاز دارند. مجوز کاری توسط یک نهاد دولتی صادر می‌شوند و در نتیجه برای دریافت آن‌ ها، کارفرما باید اقدام کند.

شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا

شهروندان سوئیسی، منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا برای اشتغال در لوکزامبورگ به ویزای کاری یا مجوز نیازی ندارند. اما کلیه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا باید برای دریافت این مجوزها اقدام کنند.

اتباع خارجی که قصد اقامت بیش از 3 ماه را در لوکزامبورگ دارند، باید برای دریافت مجوز اقامت نیز اقدام کنند. این افراد باید تا 3 روز پس از ورود به خاک لوکزامبورگ در شهرداری محل اقامت خود، ثبت نام کنند.

مجوز کار باید قبل از شروع به فعالیت اتباع خارجی در لوکزامبورگ دریافت شود. این مجوز توسط وزارت امور خارجه و به توصیه اداره کار این کشور، اعطا می‌شود.

در اولین درخواست، مجوز کاری برای مدت یک سال صادر خواهد شد. در برخی موارد استثنایی (اعزام موقت گروهی از کارگران به لوکزامبورگ)، مجوز جمعی به شرکت خارجی و برای مدت حداکثر 8 ماه اعطا می‌شود.

یک کارفرمای لوکزامبورگی مجاز به استخدام یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا نیست مگر اینکه آن موقعیت شغلی توسط یک شهروند لوکزامبورگی یا شهروندان اتحادیه اروپا پر نشود.

کارفرما ابتدا باید این موقعیت شغلی را در دفتر Administration de l’Emploi – ADEM لوکزامبورگ ثبت کند. اگر طی مدتی مشخص، کاندیدای مناسبی برای شغل پیدا نشد، کارفرما می‌تواند برای شما جاب آفر ارسال کند.

کارفرما قبل از ورود متقاضی خارجی به لوکزامبورگ باید اطمینان حاصل کند که وی برای گواهی اقامت موقت در اداره مهاجرت درخواست داده است.

بنابراین پس از یافتن کار در لوکزامبورگ و به منظور بهره مندی از حقوق کار در لوکزامبورگ باید برای مجوز کاری، مجوز اقامت و ویزای کاری اقدام کنید.

پس یکی از مهمترین شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ برای ایرانیان، دریافت جاب آفر، مجوز کاری و مجوز اقامت است.

آیا شرایط مهاجرت به لوکزامبورگ را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

2. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار و اجازه کار در لوکزامبورگ کدامند؟

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس پاسپورتی جدید پشت سفید
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • جاب آفر یا قرارداد رسمی همکاری با یک کارفرما
 • مدارک تحصیلی معتبر (حداقل لیسانس)
 • سابقه کاری و رزومه کاری
 • گواهی تمکن مالی به همراه آخرین پرینت حساب بانکی
 • گواهی سلامت شامل بیمه نامه مسافرتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک محل اقامت در لوکزامبورگ شامل رزرو هتل یا اجاره خانه
 • مدارک سفر به لوکزامبورگ شامل رزرو بلیط هواپیما
 • رسید پرداخت هزینه ویزای کاری

کلیه اسناد ذکر شده در فوق باید به یکی از زبان های فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی ترجمه شوند.

اگر طی مدت 3 ماه پس از ارائه درخواست، پاسخی دریافت نشد، متقاضی می‌تواند درخواست را رد شده تلقی کند.

حقوق کار در لوکزامبورگ
luxembourg-night

3. انواع ویزا در لوکزامبورگ کدامند؟

ویزای کوتاه مدت (C)

ویزای اقامت کوتاه مدت به متقاضی اجازه اقامت تا حداکثر 90 روز بدون وقفه را در حوزه شینگن می‌دهد.

این نوع ویزای برای موارد زیر صادر می‌شود:

 • بازدیدهای توریستی و خانوادگی
 • سفرهای کاری (بازدید از شرکای حرفه ای، مذاکره و عقد قرارداد)
 • شرکت در کنفرانس، نمایشگاه یا همایش
 • شرکت در جلسات هیئت مدیره

پس اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که مایل به اقامت کمتر از 90 روز در مدت 180 روز در سفرهای تجاری، خانوادگی یا توریستی هستند، باید ویزای اقامت کوتاه مدت یا ویزای C را دریافت کنند.

درخواست ویزای C باید حداقل 15 روز قبل از سفر ارائه شود. متقاضی نمی‌تواند 3 ماه قبل از شروع سفر برای این نوع ویزا درخواست دهد.

دارندگان ویزای چندبار ورود اما می‌توانند درخواست خود را قبل از انقضای ویزا (به مدت حداقل 6 ماه) ارائه دهند.

صدور ویزا به تنهایی، لزوماً حق ورود یا اقامت در لوکزامبورگ را به متقاضی نمی‌دهد، بلکه متقاضی باید برای دریافت اجازه کار در لوکزامبورگ نیز اقدام کند.

بررسی درخواست ویزا حدود 15 روز کاری زمان می‌برد اما در برخی موارد استثنایی ممکن است این مدت تا 30 روز نیز افزایش پیدا کند. این استثنا ممکن است به دلیل درخواست مدارک و مستندات بیشتر باشد.

دارنده ویزای نوع C اجازه انجام فعالیتی که منجر به دریافت حقوق کار در لوکزامبورگ می‌شود را نخواهد داشت. برای مهاجرت کاری به لوکزامبورگ باید ویزای D دریافت شود.

برای تمدید ویزای نوع C باید اثبات کنید که بنا به دلایلی نمی‌توانید لوکزامبورگ را قبل از اتمام اعتبار ویزا ترک کنید. درخواست تمدید باید به اداره گذرنامه ارائه شود.

ویزای اقامت طولانی (D)

ویزای اقامت طولانی برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد اقامت بیش از 90 روز را در لوکزامبورگ دارند. اهداف متقاضی می‌تواند تحصیل و کار در لوکزامبورگ، یافتن کار در لوکزامبورگ و سرمایه گذاری در این کشور باشد.

یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا، قبل از درخواست برای ویزا، باید برای مجوز اقامت و اجازه کار در لوکزامبورگ اقدام کند.

روش درخواست اقامت به فعالیت های پیشنهادی متقاضی بستگی دارد که می‌تواند شامل یکی از موارد زیر باشد.

 • کارمند یا کارگری که حقوق کار در لوکزامبورگ دریافت می‌کند.
 • متقاضی خود اشتغالی که برای راه اندازی کسب و کار در لوکزامبورگ اقدام کرده است.
 • کارمند یا کارگری که مهارت و توانایی بالایی در انجام کاری خاص دارد.
 • کارمند یا کارگری که حقوق کار در لوکزامبورگ را دریافت می‌کند اما در شرکتی که خارج از لوکزامبورگ تأسیس شده کار می‌کند.
 • کارآموز، محقق، ورزشکار و دانشجو نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

یکی از مهمترین شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ، یافتن کار در لوکزامبورگ، دریافت جاب آفر، اقدام برای دریافت اجازه کار در لوکزامبورگ، اقدام برای دریافت اقامت طولانی مدت و نهایتاً اقدام برای دریافت ویزای کاری است.

ویزای نوع D برای مدت یک سال اعتبار خواهد داشت و متقاضیان اشتغال در کشور لوکزامبورگ به مدت یک سال می‌توانند در این کشور کار کرده و از حقوق کار در لوکزامبورگ بهره مند شوند. متقاضیان باید پیش از اتمام اعتبار ویزا، برای تمدید آن اقدام کنند. این موضوع یکی از اصلی ترین شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ است و به ادامه اشتغال و زندگی قانونی در این کشور کمک خواهد کرد.

بلوکارت اروپا

اگر موفق به یافتن کار در لوکزامبورگ با دستمزد سالانه 1.5 برابر حقوق عادی در این کشور شوید، می‌توانید برای بلوکارت اروپا اقدام کنید.

در ابتدای امر برای شما یک اقامت 90 روزه صادر خواهد شد، اگر طی این مدت مشمول شرایط ویزا باشید باید برای دریافت ویزای ورود به منطقه شینگن اقدام کنید. اگر مشمول شرایط ویزا نباشید باید آمادگی خود را به اداره محلی محل سکونت خود اعلام کنید.

دارندگان کارت آبی اروپا به دلیل طرح اتحاد مجدد خانواده، بدون وجود مدت انتظار می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند. سایر دارندگان ویزا باید یک دوره انتظار 12 ماهه را پشت سر بگذارند تا ثابت شود که متقاضی توانایی تأمین مالی و تأمین محل اقامت همسر و فرزندان خود را دارد.

یافتن و اجازه کار در لوکزامبورگ
luxembourg-wormeldange

4. زبان رسمی در لوکزامبورگ چیست؟

حدود 35% از نیروی کاری لوکزامبورگ، خارجی هستند و بیشتر متقاضیان کار نیز از کشورهای همسایه هستند. این بدان معناست که محیط های کاری این کشور معمولاً چند زبانه بوده و زبان های مکاتبات تجاری در آن ها فرانسوی، آلمانی و انگلیسی است.

با توجه به موقعیت لوکزامبورگ در مرکز اروپا و رواج این سه زبان علاوه بر لوکزامبورگی، تسلط بر یکی از آن ها یا حتی تسلط بر زبان های هلندی، ایتالیایی، پرتغالی و اسپانیایی مزیت محسوب می‌شود.

5. مالیات بر درآمد در لوکزامبورگ چقدر است؟

پس از یافتن کار در لوکزامبورگ و دریافت اجازه کار متقاضی واجد شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ خواهد بود. بنابراین تنها با دریافت ویزا می‌توانید به لوکزامبورگ سفر کرده و مشغول به کار شوید. در این میان برای اینکه اقامت و اشتغال شما در این کشور قانونی باشد، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید.

قوانین مالیات بر حقوق کار در لوکزامبورگ

یکی از مهمترین شرایط کار در کشور لوکزامبورگ، پرداخت مالیات درآمد است. لوکزامبورگ یک برنامه بسیار جامع برای تأمین اجتماعی نیروی کار دارد که همه موارد از مرخصی زایمان گرفته تا پوشش بیمه افراد ناتوان را نیز در برمی‌گیرد.

کارفرما باید بین 12.04% تا 14.99% از حقوق ناخالص کارمند را برای برنامه تأمین اجتماعی پرداخت کند.

سیستم مراقبت های بهداشتی کشور لوکزامبورگ یکی از بهترین سیستم ها در اروپا است. این سیستم با بودجه دولتی، همه شهروندان این کشور را تحت حمایت قرار داده است. کارفرمایان و کارمندان هر کدام 50% مالیات برای این خدمات پرداخت می‌کنند.

نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها نیز در سال 2021، 24.94% است.

6. ساعت کاری در لوکزامبورگ چگونه است؟

ساعت کاری در لوکزامبورگ 40 ساعت در هفته با پرداخت حق بیمه و اضافه کاری است.

نرخ اضافه کاری با توجه به الزامات و شرایط ساعت اصافه کاری محاسبه خواهد شد. اگر متقاضی جزو مدیران ارشد سازمان باشد، چنین محدودیت هایی اعمال نخواهد شد.

کارمندان برای هر ساعت اضافه کاری 40% از حقوق ساعت کار عادی را دریافت خواهند کرد. یکی از قوانین اصلی اضافه کاری در لوکزامبورگ، 1.5 ساعت استراحت به ازای هر ساعت اضافه کاری است.

capital-of-Luxembourg

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

7. حداقل و حداکثر حقوق کار در لوکزامبورگ چقدر است؟

متقاضیانی که برای یافتن کار در لوکزامبورگ اقدام می‌کنند، باید با حداقل و حداکثر حقوق پرداختی در این کشور آشنا شوند تا بتوانند میزان درآمد سالانه را برآورد کرده و برای زندگی در این کشور برنامه ریزی کنند.

حقوق کار در لوکزامبورگ با توجه به میزان مهارت افراد می‌تواند عددی کاملاً متفاوت باشد. در جدول زیر می‌توانید رابطه میان مهارت و حقوق ساعتی را ببینید.

میزان تجربهحقوق ساعتی
کارگران ماهر15.53 یورو
کارگران غیرماهر12.94 یورو
سن بین 17 تا 18 سال10.36 یورو
سن بین 15 تا 17 سال9.71 یورو

حداقل حقوق در لوکزامبورگ ماهانه 1.240 یورو و حداکثر حقوق نیز ماهانه 21.900 یورو است. متوسط حقوق در لوکزامبورگ ماهانه 4.910 یورو و سالانه 59.000 یورو است.

درصد توزیع حقوق در لوکزامبورگ

 • 25% از کارمندان در کشور لوکزامبورگ ماهانه درآمدی کمتر از 2.900 یورو دارند، در حالی که 75% از کارمندان ماهانه درآمدی بیشتر از 2.900 یورو خواهند داشت.
 • 50% از کارمندان در کشور لوکزامبورگ ماهانه درآمدی کمتر از 5.210 یورو دارند، در حالی که 50% از کارمندان ماهانه درآمدی بیشتر از 5.210 یورو خواهند داشت.
 • 75% از کارمندان در کشور لوکزامبورگ ماهانه درآمدی کمتر از 14.400 یورو دارند، در حالی که 25% از کارمندان ماهانه درآمدی بیشتر از 14.400 یورو خواهند داشت.

رابطه سابقه کاری و میزان حقوق دریافتی

 • متقاضانی که سابقه کاری آن ها بین 2 تا 5 است، 32% بیشتر از متقاضیان با سابقه کاری کمتر از 2 سال حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که سابقه کاری آن ها بین 5 تا 10 سال است، در مقایسه با متقاضیان با سابقه کاری کمتر از 5 سال، 36% بیشتر حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که سابقه کاری آن ها بین 10 تا 15 سال است، در مقایسه با متقاضیان با سابقه کاری کمتر از 10 سال، 21% بیشتر حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که سابقه کاری آن ها بین 15 تا 20 سال است، در مقایسه با متقاضیان با سابقه کار کمتر از 15 سال، 14% بیشتر حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی که بیشتر از 20 سال سابقه کاری دارند،در مقایسه با متقاضیانی که کمتر از 20 سال سابقه کاری دارند،  9% بیشتر حقوق دریافت می‌کنند.

رابطه میان مدرک تحصیلی و درصد افزایش حقوق دریافتی

 • متقاضیان با مدرک دیپلم یا مدرک فنی حرفه ای، 17% بیشتر از متقاضیان فاقد مدرک دیپلم حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیان با مدرک لیسانس، 24% بیشتر از متقاضیان دارای مدرک دیپلم حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیانی با مدرک فوق لیسانس، 29% بیشتر از متقاضیان دارای مدرک لیسانس حقوق دریافت می‌کنند.
 • متقاضیان دارای مدرک دکترا، 23% بیشتر از متقاضیان دارای مدرک فوق لیسانس حقوق دریافت می‌کنند.

در کشور لوکزامبورگ برای یک شغل کاملاً مشابه، مردان 5% بیشتر از زنان حقوق دریافت می‌کند. در نتیجه اگر حقوق ماهانه یک آقا 5.030 یورو باشد، حقوق ماهانه یک خانم در همان شغل، 4.800 یورو خواهد بود.

درصد افزایش حقوق در لوکزامبورگ در هر 17 ماه کاری، 8% است. درصد افزایش سالانه حقوق نیز در این کشور، 6% است.

8. لیست مشاغل مورد نیاز لوکزامبورگ کدامند؟

یکی از مشاغلی که در لوکزامبورگ بسیار مورد توجه قرار گرفته، پرستاری است. بنابراین اگر شرایط کار پرستاری در لوکزامبورگ را دارید می‌توانید برای این شغل اجازه کار در لوکزامبورگ را دریافت کنید.

برای یافتن کار در لوکزامبروگ به عنوان یک متقاضی خارج از اتحادیه اروپا، باید دنبال مشاغلی باشید که این کشور دچار کمبود نیروی داخلی در آن ها است. به این ترتیب شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ برای شما راحتتر خواهد شد.

 • مهندس IT
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • اورولوژیست
 • پرستار
 • دندانپزشک
 • صنعت توریسم
 • معلم
 • مدیر منابع انسانی
 • حسابدار، حسابرس و مدیر مالی
 • مشاور و استراتژیست
 • حوزه آشپزی
 • حوزه غذا
 • قاضی و وکیل
luxembourg-highway-to-europe-kirchberg-blue-hour

9. شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ویزای کاری چیست؟

پس از 5 سال زندگی و اشتغال قانونی در لوکزامبورگ می‌توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

به منظور دریافت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ باید به مدت 7 سال و به صورت مستمر در لوکزامبورگ اشتغال قانونی داشته باشید.

از طرفی برای دریافت تابعیت باید در آزمون شفاهی و 3 کلاس آموزش مدنی شرکت کرده و سوگند یاد کنید.

آیا شرایط مهاجرت به لوکزامبورگ را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تخصص شما

10. هزینه زندگی در لوکزامبورگ چقدر است؟

با توجه به اینکه قرار است به مدتی طولانی در لوکزامبورگ اقامت داشته باشید، بنابراین باید کلیه جنبه ها و شرایط اقامت و کار در لوکزامبورگ را مورد بررسی قرار دهید. هزینه زندگی در لوکزامبورگ به سبک زندگی، تعداد اعضای خانواده و شهر محل سکونت بستگی دارد.

هزینه زندگی یک فرد مجرد بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 933.42 یورو معادل 1107.69 دلار آمریکا است. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 3262.44 یورو معادل 3871.54 دلار آمریکا است.

هزینه زندگی در لوکزامبورگ به طور متوسط 108.58% بالاتر از ایران است و هزینه اجاره خانه نیز در این کشور 265.86% بالاتر از ایران است.

شرایط ویزای کار در لوکزامبورگ
View-to-Stierchen-Bridge-and-old-town-of-Luxembourg

سوالات متداول کار در لوکزامبورگ

✅ آیا برای اشتغال در لوکزامبورگ به اجاره کار نیاز است؟

بله. پس از یافتن کار در لوکزامبورگ، دریافت اجازه کار در لوکزامبورگ یکی از مهمترین مراحل اشتغال در این کشور است. بدون دریافت مجوز، اشتغال شما در این کشور غیرقانونی خواهد بود.

✅ آیا با ویزای کاری می‌توان اقامت دائم و تابعیت لوگزامبورگ را دریافت کرد؟

بله. پس از 7 سال زندگی و اشتغال قانونی در لوکزامبورگ می‌توانید برای تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست دهید. اما باید در آزمون شفاهی و کلاس های آموزش مدنی شرکت کرده و سوگند یاد کنید.

✅ هزینه زندگی و اجاره خانه در لوکزامبورگ چقدر است؟

هزینه زندگی در لوکزامبورگ به طور متوسط 108.58% بالاتر از ایران است و هزینه اجاره خانه نیز در این کشور 265.86% بالاتر از ایران است.

✅ پردرآمدترین مشاغل در لوکزامبورگ کدامند؟

پزشکان، مدیران ارشد، مهندسان IT و توسعه دهندگان نرم افزار بیشترین میزان حقوق را در لوکزامبورگ دریافت می‌کنند.

✅ زبان رسمی لوکزامبورگ چیست؟

محیط های کاری این کشور معمولاً چند زبانه بوده و زبان های مکاتبات تجاری در آن ها فرانسوی، آلمانی و انگلیسی است. بنابراین تسلط به یکی از آن ها مزیت بزرگی برای شما محسوب خواهد شد.

جمع بندی

Conclusion

ویزای کاری یکی از کم هزینه ترین روش هایی است که می‌توانید برای مهاجرت به لوکزامبورگ انتخاب کنید. در این مقاله شرایط و مراحل اشتغال در این کشور مورد بررسی قرار گرفت و مشاغل مورد نیاز نیز معرفی شدند، بنابراین برای افزایش شانس دریافت پیشنهاد کاری، بهتر است یکی از این مشاغل را انتخاب کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم و پاسپورت لوکزامبورگ
امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن

نقاط ضعف:
هزینه بالاتر زندگی در لوکزامبورگ در مقایسه با ایران
هزینه بالاتر اجاره در لوکزامبورگ در مقایسه با ایران

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا