کم هزینه ترین راه برای مهاجرت (اطلاعات 2021)

europe Flag

اروپا قاره ای سرشار از شگفتی است که با فرصت های متنوع برای رشد،، قرن هاست که انسان ها را از نقاط مختلف به خود جذب می کند. اما از طرفی کشورهای اتجادیه اروپا نیز برای پیشرفت، به نیروی متخصص، ایده و سرمایه گذار نیاز دارند.
ما در همین راستا، در این مقاله شما را با کم هزینه ترین و انواع راه ها برای مهاجرت به اتحادیه اروپا آشنا می کنیم و به این سوالات اساسی برای مهاجرت و اخذ اقامت پاسخ می دهیم:

 • کم هزینه ترین راه برای مهاجرت چیست؟
 • کدام کشورها کم هزینه ترین راه برای مهاجرت را ارائه می دهند؟
 • کدام کشورها کم هزینه ترین راه برای مهاجرت از طریق تمکن مالی را ارائه می دهند؟
 • کدام کشورها کم هزینه ترین راه برای مهاجرت از طریق خرید ملک را ارائه می دهند؟
 • کدام کشورها کم هزینه ترین راه برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت را ارائه می دهند؟

موسسه سروش فردا در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری خدماتی ارائه نمی دهد.

✔️ معرفی کم هزینه ترین راه برای مهاجرت

یکی از دغدغه های اصلی برای علاقه مندان به زندگی در خارج از کشور، در کنار کیفیت بالای زندگی و برخورداری از امکانات رفاهی، پیدا کردن آسان ترین روش و مهاجرت با هزینه کم برای اقامت است. در این مقاله با معرفی انواع روش های مهاجرت، با کم هزینه ترین راه برای مهاجرت آشنا خواهیم شد. همچنین راهکارهایی برای مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه به کشورهای مطرح اتحادیه اروپا همچون آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و … در اختیارتان خواهیم گذاشت.

در بخش انتهایی مقاله به شرایط انواع روش های موجود برای مهاجرت کم هزینه به آلمان، به عنوان یکی از کم هزینه ترین و پرطرفدارین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان اشاره می کنیم و جزئیات هر روش را بررسی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا:  eurolife@  کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

کم هزینه ترین راه برای مهاجرت
Schleissheim,-Munich,-Germany

1. کم هزینه ترین راه برای مهاجرت چیست؟

قبل از نامگذاری کم هزینه ترین و سریع ترین راه برای مهاجرت، باید بدانیم که اصلا از چه طریق و روشی می خواهیم اقدام کنیم. روش های مختلفی برای مهاجرت و رفتن به اروپا با توجه به اهداف هر فرد وجود دارد. راههای مهاجرت به اروپا به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و اخذ اقامت (با سرمایه گذاری و بدون سرمایه گذاری) تقسیم می شود.

2. آسانترین کشورها برای مهاجرت به اروپا کدامند؟

با توجه به اینکه با در نظر گرفتن شرایط مهاجرت به اروپا، برای کدام نوع ویزا می توانید اقدام کنید، ممکن است نام آسانترین کشورها برای مهاجرت نیز برایتان تغییر کند. در این بین اغلب افراد اخذ ویزای کار را یکی از روش های کم هزینه برای مهاجرت به کشور های اروپایی می دانند.

در صورتیکه تجربه کاری ندارید و در سن تحصیل هستید، آسانترین کشور برای مهاجرت را باید در میان گزینه های مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید.

اگر بازنشست یا مدیر و تاجر هستید باید به سراغ روش های سرمایه گذاری و کم هزینه ترین کشور برای اخذ اقامت بروید. روش هایی که به این گروه توصیه می شود شامل:

 • اقامت از طریق تمکن مالی
 • اقامت از طریق ثبت شرکت یا کارآفرینی
 • اقامت از طریق خرید ملک
 • اقامت سرمایه گذاری یا خرید سهام و … .

با توحه به آنچه شرح داده شد و روش های مختلفی که برای مهاجرت معرفی کردیم، براساس آمار لیست آسانترین کشورها برای مهاجرت به اروپا را می توان به این ترتیب رتبه بندی کرد:

 1. آلمان
 2. اتریش
 3. سوئد
 4. دانمارک
 5. بلژیک
 6. اسلواکی
مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه
Subway-line-at-the-DonauCity-highrise-district-in-Vienna,-Austria

مهاجرت و دریافت اقامت آلمان

آلمان پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپاست. این کشور به دلیل رشد بالای اقتصادی، درآمدهای بالا، قوانین کار تدوین شده به نفع کارگر و همچنین اعمال شرایط برای تحصیل بدون هزینه، همواره در لیست محبوب ترین و کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت قرار دارد.

در میان شهرهای مختلف آلمان، هامبورگ با رعایت استانداردهای زندگی در سطوح بالا یکی از محبوب ترین مقاصد برای اسکان مهاجرین است.

مهاجرت و دریافت اقامت اتریش

یکی از روش های رایج برای دریافت اقامت اتریش، تمکن مالی است. برای اخذ این نوع از اقامت متقاضی باید اسنادی از دارایی های نقدی خود به ارزش 40.000 یورو برای خود و هر فرد بالای 18 سال و مبلغ 10.000 یورو برای الحاق هر قرد زیر 18 سال که از اعضای خانواده وی باشند، به سفارت کشور اتریش ارائه دهد.

توجه داشته باشید که این مبلغ باید در یک بانک بین المللی یا در یک حساب بانکی در کشور اتریش وجود داشته باشد.

با ارائه این اسناد، شما نشان خواهید که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های روزانه، برای زندگی در اتریش، در مدت یک سال را خواهید داشت.

توجه داشته باشید که در این روش ارائه آدرس به عنوان محل اقامت دائمی نیز الزامی است.

دیگر مدارک مورد نیاز:

 • بیمه درمانی با پوشش کامل.
 • ارائه مدرک A1 زبان آلمانی.

اما اگر قصد دارید یا روش ثبت شرکت اقامت اتریش را اخذ کنید، به عنوان یک مدیر باید برنامه ای برای ثبت شرکت ارائه دهید. همچنین در ازای ثبت شرکت در اتریش باید حقوقی معادل 2.500 یورو در ماه داشته باشید.

با اخذ اقامت اتریش، بدون نیاز به ویزا می توانید به سایر کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.

چگونه با کمترین هزینه به بلژیک مهاجرت کنیم؟

بلژیک به عنوان یکی از کشورهای مطرح اروپایی، چندین سال است که هزینه های موجود را برای اخذ اقامت و شرایط سفر به اروپا کاهش داده است. در این راستا حداقل حقوق برای اخذ اقامت کاری و هزینه های سرمایه گذاری کاهش یافته.

همچنین با حداقل سرمایه گذاری 12.400 یورو، راه اندازی کسب و کار کوچک و استخدام حداقل یک کارمند پاره وقت، می توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید.

برخی مزایای اخذ اقامت بلژیک

با داشتن اقامت بلژیک می توانید به عنوان مقیم این کشور بدون نیاز به ویزا در منطقه شینگن سفر کنید.

بعد از گذشت 5 سال از اقامت موقت، می توانید اقامت دائم بلژیک را دریافت کنید.

مهاجرت آسان و کم هزینه
Grote-Markt,-Antwerp,-Belgium

3. کم هزینه ترین راه برای مهاجرت: اقامت تمکن مالی

این نوع از اقامت، به آن دسته از افرادی که توانایی مالی ویژه ای دارند، تعلق می گیرد. برای آنکه واجد شرایط دریافت اقامت تمکن مالی باشید، باید ثابت کنید که توانایی تامین هزینه های زندگی خود در یک کشور دوم، بدون نیاز به اجازه کار دارید. در نتیجه اخذ اقامت تمکن مالی معمولا به افراد بازنشسته معمولا توصیه می شود.

مطمئن بودن این روش و شانس بالای اخذ ویزا، یکی از مهمترین مزایای اقامت تمکن مالی است.

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به ترتیب پرتغال، اسپانیا و فرانسه هستند.

در ادامه اطلاعات بیشتری درباره مدارک و شرایط دریافت اقامت تمکن مالی از هرکدام از این کشورها در اختیارتان خواهیم گذاشت.

اقامت تمکن مالی پرتغال

اقامت تمکن مالی پرتغال، معروف به ویزای D7، از کم هزینه ترین راه های مهاجرت به اروپا است.

این برنامه به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا با استفاده از اندوخته های مالی خود، امکان زندگی در پرتغال و اتحادیه اروپا را داشته باشند. دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال، یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت برای بازنشستگان و خود اشتغال ها است.

زمان صدور ویزای اقامت تمکن مالی پرتغال، تقریبا 60 روز کاری زمان می برد.

شرایط تمدید اقامت تمکن مالی پرتغال

برنامه اقامت تمکن مالی پرتغال، در ابتدا اعتباری یک ساله دارد. بعد از گذشت یک سال، اقامت متقاضیان، در صورت حفظ شرایط، هر بار برای یک دوره دو ساله تمدید می شود.

بعد از گذشت این 5 سال، متقاضی شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال را خواهد داشت.
همچنین دریافت پاسپورت دوم و تابعیت دوم، برای پرتغال رسمیت دارد.
در نتیجه شما نیازی به ترک تابعیت اولیه خود ندارید.

مزایای اقامت تمکن مالی پرتغال

 1. امکان راه اندازی کسب و کار مستقل برای داشتن درآمد شخصی.
 2. شرایط سفر بدون محدودیت به کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن.
 3. اجازه تحصیل فرزندان به صورت رایگان (در صورت تحصیل به زبان بومی).
 4. امکان استفاده از خدمات درمانی در اتحادیه اروپا.
 5. اجازه زندگی در کل اتحادیه اروپا.
 6. امکان دریافت اقامت دائم.
 7. امکان الحاق خانواده.

شرایط عمومی برای دریافت ویزای تمکن مالی

 1. متقاضی از شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشد.
 2. اثبات سرمایه کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و همراهان.
 3. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه.
 4. تمکن مالی مورد نیاز برای متقاضی اصلی 7.620 یورو.
 5. تمکن مالی مورد نیاز برای الحاق همسر 3.810 یورو.
 6. تمکن مالی مورد نیاز برای هر فرزند 2.292 یورو.

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی یا برنامه اقامت غیرسودآور اسپانیا، یک مجوز اقامت یک ساله است. در این روش اقامتی افراد به شرط داشتن منابع مالی کافی مجوز حضور و شرایط سفر به اروپا را دریافت می کنند. متقاضیان اجازه استخدام و کار برای کارفرمای بومی را نخواهند داشت.

اما در صورت داشتن طرح اقتصادی، می توانید کسب و کار مستقل خود را راه اندازی کنید.

ویزای تمکن مالی در 5 هفته کاری، از زمان ارائه درخواست به سفارت اسپانیا، پردازش و صادر می گردد. این ویزا در دسته ویزاهای اقامتی طولانی مدت قرار می گیرند.

منابع قابل قبول برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا

 1. حقوق بازنشستگی.
 2. درآمد حاصل از اجاره خانه و مغازه.
 3. سود سپرده بانکی.
 4. سود سهام.
 5. درآمد ثابت ماهانه از کسب و کار شخصی.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مراحل انجام کار و اخذ اقامت از این روش، می توانید مقاله اقامت تمکن مالی اسپانیا را مطالعه کنید.

اقامت تمکن مالی فرانسه

با توجه به قوانین و شرایط ثابت برای مهاجرت به کشورهای اروپایی در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اقامت تمکن مالی فرانسه نیز در صورت ارائه منابع مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت یک ساله به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا تعلق می گیرد. با ویزای تمکن مالی فرانسه، اجازه زندگی و شرایط سفر بدون محدودیت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهید داشت.

با اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه، اجازه خرید ملک و ماشین، اخذ گواهینامه رانندگی و وام بانکی به شما تعلق خواهد گرفت.

شرایط عمومی اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه

 1. تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی در فرانسه.
 2. اجاره نامه و مدارک محل اقامت در فرانسه.

در ابتدا و زمان ارائه درخواست، اقامت با اعتبار یک سال و امکان تمدید اقامت در سال های بعد، برای متقاضی اصلی و همراهان وی صادر می گردد.

بعد از 5 سال اقامت متوالی در فرانسه و در صورت حفظ شرایط اولیه در هر سال، یک کارت اقامت بلند مدت 10 ساله، برای دارندگان اقامت تمکن مالی فرانسه نعلق می گیرد.

4. مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه برای خرید ملک

شاید دریافت اقامت با خرید ملک، یکی از پرهزینه ترین روش ها در بین انواع راه های مهاجرت باشد. اما اگر تمایل دارید این روش را برای اخذ اقامت انتخاب کنید، ما در این مقاله شما را با رتبه بندی مربوط به کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت از طریق خرید ملک آشنا خواهیم کرد.

ترکیه، پرتغال و اسپانیا، به ترتیب کشورهایی هستند که کم هزینه ترین راه مهاجرت با خرید ملک را ارائه می دهند. این کشورها علاوه بر اینکه به سرمایه کمتری برای خرید ملک نیاز دارند، مزایای بیشتر و شرایط مهاجرت آسان و کم هزینه را برای خرید ملک و اخذ اقامت دارند.

اقامت خرید ملک ترکیه

ترکیه به عنوان کشوری که در دوره قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است، همسایگی با ایران، یکی از محبوب ترین گزینه های مهاجرت آسان و کم هزینه برای اخذ اقامت خرید ملک در بین ایرانیان و پل ورود به اروپا محسوب می شود.

ورود به یک کشور با تشابهات فرهنگی و نزدیکی جغرافیایی، نقطه امنی برای تصمیم گیری های بزرگتر در بین علاقه مندان به مهاجرت است. براساس قوانین مهاجرت در ترکیه، شهروندان خارجی با اقدام برای خرید ملک در یکی از شهرهای ترکیه، می توانند مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنند.

تا زمانیکه ملک خریداری شده در ترکیه در مالکیت شما باشد، اجازه اقامت شما هر ساله تمدید خواهد شد.

یکی از مهمترین ویژگی های خرید ملک در ترکیه که آن را به کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به اروپا تبدیل می کند، امکان خرید ملک بدون هیچگونه محدودیت برای حداقل سرمایه است. یعنی صرفا خرید ملکی در ترکیه، شرایط اولیه برای دریافت اقامت را ایجاد می کند.

اما توجه داشته باشید که رعایت یک سری از پارامترها در زمان خرید خانه الزامی است.

اقامت خرید ملک پرتغال

برنامه خرید ملک پرتغال که به ویزای طلایی این کشور معروف است، یکی از راه های مهاجرت آسان و کم هزینه و از کم هزینه ترین کشورها و راه ها برای مهاجرت از طریق خرید ملک در بین برنامه های موسوم به ویزای طلایی اروپا است.

با خرید ملک در پرتغال با حداقل هزینه 280 هزار یورو، شما می توانید اقامت بلند این کشور را اخذ نمایید.
املاک 280 و 350 هزار یورویی در شهرهای لیسبون و پورتوی پرتغال برای متقاضیان اقامت از طریق خرید ملک موجود است.

مزایای اخذ اقامت از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال

 • برخورداری از مزایای اقامت در اتحادیه اروپا.
 • اجازه ورود و خروج بدون محدودیت به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن.
 • امکان استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی.
 • امکان دریافت اقامت دائم پرتغال.
 • امکان دریافت ویزای همراه و الحاق همزمان اعضای خانواده.

اقامت خرید ملک اسپانیا

برنامه خرید ملک در اسپانیا، همانند پرتغال با نام ویزای طلایی شناخته می شود. ارزش ملک خریداری شده برای دریافت اقامت خرید ملک اسپانیا باید 5.000 هزار یورو باشد.

این برنامه از 27 سپتامبر 2013 با هدف ایجاد فرصت سرمایه گذاری مهاجران خارجی در اسپانیا و ورود به این سرمایه تصویب و قابل اجرا شد. مرسوم ترین نوع سرمایه گذاری برای دریافت ویزای طلایی، خرید ملک در اسپانیا است.

5. مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه برای ثبت شرکت

عواملی از قبیل هزینه های ثبت شرکت، سرمایه اولیه، هزینه های زندگی، میزان درآمدزایی، دسترسی به امکانات پیشرفته و شاخص های اقتصادی، نقش اساسی را در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت آسان و کم هزینه از طریق ثبت شرکت ایفا می کنند.

یکی از برنامه های رایج برای مهاجرت آسان و کم هزینه در بین کشورهای اتحادیه اروپا، برنامه ثبت شرکت است. اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا، فرصتی استثنایی را برای راه اندازی کسب و کار و امکان زندگی در یک کشور جدید فراهم می کند.

لیست کشورهای ارائه دهنده برنامه اقامت از طریق ثبت شرکت برای ایرانیان

 1. آلمان
 2. اسپانیا
 3. فرانسه
 4. هلند
 5. اتریش
 6. اسلواکی
 7. اسلوونی
 8. لهستان
 9. مجارستان
 10. لیتوانی

در ادامه به معرفی برترین کشورها برای مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه از طریق ثبت شرکت و شرایط اخذ اقامت اشاره خواهیم کرد.

اقامت اسلواکی با ثبت شرکت

ثبت شرکت اسلواکی نوعی اجازه اقامت برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا است که با ثبت شرکت مسئولیت محدود در این کشور و ارائه یک برنامه توجیهی اقتصادی (بیزینس پلن)، شرایط سفر و مهاجرت به اروپا و راه اندازی کسب و کار مستقل برای متقاضی را برآورده می کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت ثبت شرکت اسلواکی

 1. بیزینس پلن
 2. حداقل 18 سال سن.
 3. شناسنامه.
 4. گواهی سلامت.
 5. اسناد معتبر نشان دهنده تخصص متقاضی
 6. حداقل مدرک دیپلم
 7. گواهی عدم سوء پیشبنه.

اقامت ثبت شرکت اسلواکی، پیچیدگی های کمتری از نظر مدارک و مراحل ثبت و راه اندازی نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا دارد. مهاجرت آسان و کم هزینه در روش ثبت شرکت اسلواکی، شانس اخذ ویزا را افزایش خواهد داد.

پایین بودن هزینه های ثبت شرکت، سرمایه اولیه مورد نیاز و هزینه های زندگی، اسلواکی را به گزینه ای برای مهاجرت آسان و کم هزینه به اروپا تبدیل کرده است.

عمده ترین مزایای اقامت ثبت شرکت اسلواکی

 1. مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه در روش ثبت شرکت.
 2. راه اندازی کسب و کار در اسلواکی و تاسیس شعبه در سایر کشورهای اتحادیه اروپا.
 3. پایین بودن نرخ مالیات.
 4. مراحل ساده ثبت و شانس بالای اخذ اقامت.
 5. دریافت ویزای همراه به صورت همزمان.
 6. دریافت اقامت دائم و اخذ پاسپورت.
 7. شرایط مهاجرت آسان و کم هزینه برای راه اندازی کسب و کار و زندگی.

با خواندن مقاله ثبت شرکت اسلواکی، می توانید درباره آخرین تغییرات مدارک برای اخذ اقامت از این روش، اطلاعات مفیدی کسب کنید.

6. مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه از طریق ویزای کاری

کشور آلمان با توجه به نیاز مبرمی که به نیروی ماهر و متخصص دارد، شرایط اعطای ویزای جستجوی کار و بلو کارت (ویزای کار) را به منظور جبران این کمبود اجرا می کند. یافتن شغل و استخدام یکی از راه های مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه محسوب می شود. هم اکنون جمعیت نیروی متخصص که با روش مهاجرت کاری به این کشور وارد شده اند، به رقم 36.5 میلیون رسیده است.

در سال های اخیر، نرخ بیکاری گزارش شده در آلمان نسبت به میانگین اتحادیه اروپا و منطقه یورو پایین تر بوده است.
در تایید این گزارش، یک سوم از جمعیت مهاجرین متقاضی کار در فاصله زمانی کمتر از یک سال، توانسته اند فرصت و جایگاه شغلی مناسبی پیدا کنند.

7. کم هزینه ترین راه ها برای مهاجرت به آلمان کدامند؟

 1. ویزای کار (بلو کارت) آلمان: این ویزا در شرایطی به فرد تعلق می گیرد که دعوتنامه شغلی از یک کارفرمای بومی داشته باشد.
 2. ویزای جستجوی کار (جاب سیکر) آلمان: به آن دسته از افرادی که موفق به اخذ دعوتنامه شغلی نشده اند، اجازه می دهد به مدت 6 ماه در آلمان برای پیدا کردن شغل حضور داشته باشند.
 3. ویزای تحصیلی آلمان: در صورت داشتن مدرک مورد تایید و تسلط به زبان آلمانی با انگلیسی می توانید برای دریافت این ویزا و مهاجرت رایگان به اروپا اقدام کنید.

8. شرایط مهاجرت آسان و کم هزینه از طریق ویزای کار به آلمان چیست؟

در زمان مراجعه به سفارت آلمان در کشور محل اقامت خود، باید شرایط اولیه برای ویزای کار آلمان را برآورده کرده باشید و همچنین ارائه برخی اسناد و مدارک در کنار مصاحبه، بخش مهمی از درخواست شما برای دریافت ویزای کار آلمان است.

لیست مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان:

 1. تکمیل فرم درخواست.
 2. دو قطعه عکس پاسپورتی.
 3. پاسپورت معتبر.
 4. اثبات شرایط اقامت.
 5. بیمه مسافرتی و درمانی.
 6. قرارداد کااری (با جزئیات حقوق ناخالص سالانه و شرح اشتغال).
 7. تاییدیه آزانس کار فدرال (در صورت وجود).
 8. رزومه (مدارک تحصیلی و شغلی، مهارت ها و گواهینامه ها).
 9. گواهی عدم سوء پیشینه.
 10. پرداخت هزینه ویزا (هزینه ویزا برای اقامت طولانی مدت آلمان 75 یورو است).

متقاضیان بعد از 3 سال کار و مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه، قادر به ارائه درخواست برای دریافت اقامت دائم آلمان و بعد از آن اخذ پاسپورت آلمانی خواهند بود.

برای دریافت اطلاعات کامل از شرایط ویزا، مدارک مورد نیاز و طریقه دریافت دعوتنامه کاری، می توانید مقاله ویزای کار آلمان را مطالعه کنید.

9. شرایط مهاجرت آسان و کم هزینه به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار در آلمان چیست؟

اگر با وجود تخصص و مدرک تحصیلی مرتبط، هنوز موفق به دریافت دعوتنامه کاری از یک کارفرمای آلمانی نشده اید، ویزای جستجوی کار 6 ماهه آلمان این اجازه را به شما می دهد که در این مدت با حضور در آلمان، موقعیت شغلی مناسب و کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کنید. ویزای جستجوی کار یکی از راه های پرطرفدار برای مهاجرت کم هزینه به آلمان است.

با داشتن حداقل مدرک کارشناسی و آشنایی اولیه با زبان انگلیسی یا آلمانی می توانید برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید.
در حال حاضر دولت آلمان برای تسهیل شرایط جستجوی کار، امتیازی برای دریافت این ویزا با مدرک دیپلم فنی حرفه ای نیز در نظر گرفته است.

10. شرایط مهاجرت آسان و کم هزینه از طریق کاریابی در آلمان چیست؟

برای مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه و دریافت ویزای کاریابی آلمان، باید چند معیار را رعایت کنید:

 1. داشتن حداقل مدرک کارشناسی مورد تایید آلمان
 2. داشتن حداقل 5 سال تجربه حرفه ای در زمینه مرتبط با رشته تحصیلی.
 3. داشتن بودجه کافی برای مدت حضور در آلمان.
 4. داشتن بیمه مسافرتی یا درمانی.

جستجو در سایت های کاریابی آلمانی، ارسال رزومه و گواهینامه های معتبر فنی، شانس شما را برای پیدا کردن شغل در زمان حضور در آلمان افزایش می دهد. بعد از پیدا کردن شغل شما این امکان را خواهید داشت که ویزای 6 ماهه خود را به ویزای کار برای اقامت بلند مدت تغییر دهید.

در مقاله ویزای جستجوی کار آلمان، به طور کامل درباره شرایط پیدا کردن شغل و مدارک مورد نیاز صحبت کرده ایم.

11. قوانین جدید کار در آلمان برای مهاجرت آسان و کم هزینه به آلمان

آلمان در تاریخ اول مارس 2020 مقررات جدیدی را برای مهاجرت کاری و ورود نیروی کار ماهر برای مهاجرت کم هزینه به آلمان در نظر گرفته است. با اجرایی شدن این قانون که فعلا به دلیل گسترش ویروس کرونا هنوز آغاز نشده است، فرصت های بیشتری برای برای ورود نیروی کار ماهر از کشورهای غیراتحادیه اروپا به آلمان به منظور اشتغال به کار در آلمان فراهم خواهد شد.

مدرک معتبر برای انتخاب نیروی کاری ماهر، داشتن مدرک فنی حرفه ای و مدرک دارای اعتبار بین المللی می باشد.
این قانون با توجه به گسترش بیماری کرونا هنوز اجرای نشده است و احتمالا بعد از کرونا به مرحله اجرا در خواهد آمد.

متقاضیان پیش از درخواست ویزا نیاز به ارزیابی رسمی صلاحیت شغلی خود دارند. این کار فقط توسط نهادهای رسمی انجام می گردد.

11. کم هزینه ترین راه برای مهاجرت: ویزای تحصیلی آلمان

دریافت ویزا تحصیلی و ویزای کاری آلمان، دو راه اصلی برای مهاجرت کم هزینه به آلمان می باشند. برای دریافت هر کدام از این ویزاها از سفارت آلمان شما به مدارک خاصی نیاز خواهید داشت.

مدارک ویزای تحصیلی برای مهاجرت کم هزینه به آلمان

 • معدل بالای 15 در آخرین مقطع تحصیلی
 • گپ تحصیلی زیر دو سال
 • گواهی تمکن مالی معادل 10.200 یورو
 • پذیرش معتبر از دانشگاه
 • مدرک زبان معتبر انگلیسی یا آلمانی با توجه به نامه پذیرش
 • ترجمه مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی
 • پاسپورت با اعتبار بالای 6 ماه
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی

مدارک ویزای کاری برای مهاجرت کم هزینه به آلمان

 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس (دارای تاییدیه ZAB)
 • سوابق کاری مرتبط (ترجیحا دارای بیمه تامین اجتماعی)
 • گواهی تمکن مالی 4.230 یورو
 • داشتن دعوت نامه کاری
 • دریافت وقت سفارت آلمان
 • مدارک زبان انگلیسی یا آلمانی با توجه به درخواست کارفرما
 • شرط سنی بین 25 تا 45 سال

سوالات متداول کم هزینه ترین راه برای مهاجرت

✅ کدام کشورها کم هزینه ترین راه ها برای مهاجرت را ارائه می دهند؟

آلمان، اتریش، سوئد، دانمارک، بلژیک و اسلواکی جزو آن گروه از کشورهایی هستند که کم هزینه ترین راه ها برای مهاجرت را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

✅ کم هزینه ترین راه ها برای مهاجرت به آلمان چیست؟

اخذ ویزای کار، ویزای جستجوی کار و ویزای تحصیلی با توجه به قوانین کاری و آموزشی کشور آلمان، جزو کم هزینه ترین راه های مهاجرت به این کشور شناخته می شوند.

✅ مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه برای ثبت شرکت به کدام کشور تعلق دارد؟

کشور سلواکی با هزینه های پایین اولیه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت و عدم الزام به استخدام کارمند بومی و نرخ مالیات پایین برای تمدید اقامت، کم هزینه ترین کشور برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت شناخته می شود.

✅ کدام کشورها ارائه دهنده برنامه مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه از طریق روش تمکن مالی هستند؟

کشورهای پرتغال، اسپانیا، اتریش و یونان شرایط راحت تر و هزینه های کمتری برای دریافت اقامت از طریق برنامه تمکن مالی دارند.

✅ شرایط مهاجرت آسان و کم هزینه از طریق ویزای کار به آلمان چیست؟

داشتن دعوتنامه کاری اولین و مهمترین شرط برای مهاجرت آسان و کم هزینه از طریق ویزای کار است.

جمع بندی

Conclusion

با توجه به شرایط و قوانینی که کشورهای اتحادیه اروپا، برای ارائه اقامت به شهروندان حارجی در نظر گرفته اند، امروزه برای میلیون ها نفر از شهروندان حارجی، دریافت مجوز اقامت اتحادیه اروپا، امکانپذیر است. اخذ مجوز اقامت اغلب راهی برای شهروندی اتحادیه اروپا و پاسپورت محسوب می شود.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۱سال سابقه وکالت

انجام امور توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

۷شعبه در ایران، اروپا و ترکیه

تهران، یاسوج، هامبورگ، براتیسلاوا، بوردو، استانبول، بارسلونا

 • تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، واحد ۸

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا